Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) Raymond


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23202) Vaze válasza v2 (#23193) üzenetére


Vaze
őstag

Na megvan mar? :D
Ugy izgulok,mintha nekem hoznad :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#23203) sakkay válasza v2 (#23200) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na mondj valamit :)

(#23204) abéla válasza fulton (#23178) üzenetére


abéla
senior tag

O. S-ed volt korábban? Vagy mivel próbáltad?
Gyakorlatilag mi a probléma a megjelenítésben? Homályos a látótér valamennyi része? Mindkétoldali, szimmetrikus? Sweet spot csökkenés vagy hogy tudnád leírni?
Csak mert ez az eye strain -amit sok helyen olvasni- nem írja le igazán a probléma jellegét.

hootka!

(#23205) v2 válasza sakkay (#23203) üzenetére


v2
senior tag

Kibontani kurva nagy élvezet volt, nagyon szép a cucc, meglepően könnyű, amíg ment a touch jó volt a követés. Nem akarja látni a jobb kezemet csak villog, ez az elején még jó volt. A screen door ultra kicsi és nem élesebb, szebb a képe mint cv1. Enyhén pixeles, ami nekem csalódás. Nem tudom a fejemre igazítani mert nem lehet lecsukni, hogy az arcomon legyen mint a cv1, mondjuk nekem elég kicsi a fejem. Hát kb ennyi így 1 óra után. Szerintem egy rakás szar eddig :W :W de kap még egy pár nap esélyt. Mondjuk nem beszélek angolul ezért lehet benne van a user error. Sajnálom :R

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23206) pRoject22 válasza v2 (#23205) üzenetére


pRoject22
őstag

Na akkor mégis jól döntöttem a ReverB-vel, lemondom én ezt a fenébe, nem kinlódok vele. :(

¯\_(ツ)_/¯

(#23207) v2


v2
senior tag

TheAlpha te átvetted? Te mit tapasztaltál?

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23208) v2 válasza pRoject22 (#23206) üzenetére


v2
senior tag

Szerintem ez is megy vissza. Reverb-et hol lehet venni és mi a gép igénye? Azt olvastam, hogy magas. i5 8600k 1080 gtx elég?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23209) Raymond válasza v2 (#23205) üzenetére


Raymond
félisten

A lecsukas problemat masok is irtak, ebben nem vagy egyedul. Pixelesseg ezeken a felbontasokon meg nem fog eltunni, igaz a CV1 utan sokkal kisebb. Kb. ugyanaz mint az S vagy a Go mert ahogy mar irtam hiaba a valamivel nagyobb felbontas ha az nagyobb horizontalis FOV-t takar igy a PPD (pixels per degree) kb. ugyanaz mindharom HMD-nel. Az S es a Go elonye a jobb lencsek, azoknal nagyobb a sweet spot. Egyebkent meglepve neztem a VRO videoban hogy a HTC meg mindig ugyanazokat a lencset rakta bele amit a Vive-ba, ez tenyleg idiota huzas volt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23210) v2 válasza Raymond (#23209) üzenetére


v2
senior tag

Az éles terület nagyon kicsi, gondolom ezt nevezzük sweet spotnak ( édes folt ) Én nem érzékelem a cv1 után a változást. Annyi a különbség, hogy kevésbé pixeles, de például pont az ACC-ben használhatatlan, hogy szarjanak sünt :W Enyhén megb@sz az ideg

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23211) sakkay válasza v2 (#23210) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na most már nagyon kíváncsi vagyok. Eddig az volt a legnagyobb előnye, hogy szép a képe nagyon, meg alig van pixel. Ha viszont a cv 1 után sem látsz nagy különbséget...az nagyon nem jó. Én akkor is megvárom a saját szememmel akarom látni. Ha ez így mind igaz amit írtok-akkor nem értem, hogy miért dobták ki???, Így mindenki visszaküldi.

(#23212) pRoject22 válasza v2 (#23208) üzenetére


pRoject22
őstag

Én vissza mondtam, túl sok negativ videót és tapasztalatot látok róla szóval nem rakok bele 220K-t, marad a pénz a bankban a Reverb-t Sheep fórumtárs segitsége alapján innen lehet megvenni .

Ezek már a V2 kijavitott verziós ReverB-t küldik, én hérfőn fogom megkapni és igen 1080 a minimum hozzá de azt mondják ,hogy a magas felbontás miatt nem kell pixel destinyvel szórakozni igy kb anniy fps van mint egy gyengébb VR-al, nekem 2700X és 1080Ti-van, az elviekben simán elég, sok youtube videó van ahol 1080 Ti-al max grafon fix 90 fps megvan, szóval nem vészes, viszont a követése nem biztos ,hogy valami jó, van aki azt irja jó van aki azt ,hogy nem, ha csak szimhez kell akkor meg nem kell aggódni :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23213) v2 válasza sakkay (#23211) üzenetére


v2
senior tag

Persze várd meg a sajátod, az a biztos. Mondom, lehet én vagyok hülye hozzá és idő kell amíg rájövök a mikéntjére és talán nem is szar. De az első benyomás az siralmas

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23214) Csakpeti


Csakpeti
lelkes újonc

Cosmos teszt megvolt! Srácok maradjatok távol ettől a szartól, ez siralmas. Nincs sok időm a virtuális valóságban, indexem volt ,most meg rift s-em, de ilyen rossz élményem még nem volt vr-ben :((

(#23215) TiberiusX válasza v2 (#23207) üzenetére


TiberiusX
tag

Átvettem, most próbálom párosítani a controllereket, de a Left nél megakadt. Villog de semmi. Nálad volt ilyen?

(#23216) Jacek válasza Csakpeti (#23214) üzenetére


Jacek
veterán

Hmm ki se bontsam hétfőn? :) Reverb a képpel megvett kilóra hogy végre nem pixelpéter 8k-ig el leszek vele, controller olyan amilyen ugyis szimezek max 90%-ban..

(#23217) v2 válasza TiberiusX (#23215) üzenetére


v2
senior tag

Nekem a jobb oldal. Elsőre jó volt, aztán valamit frissített talán és vége

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23218) v2 válasza Csakpeti (#23214) üzenetére


v2
senior tag

Az S ehhez képest milyen? Bár gyanítom a választ.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23219) Raymond válasza v2 (#23217) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet csak az egyiknel frissult a firmware azert nem megy a masik?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23220) Segal


Segal
veterán

Na most kicsit örülök hogy épp nem volt pénzem amikor volt ez a 220k-s elírás mert lehet én is beleugrottam volna.
Azt persze sajnálom hogy nektek most nem müködik jól. :(
Próbálgassátok aztán ha nem jó akkor küldjétek vissza.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23221) v2 válasza Raymond (#23219) üzenetére


v2
senior tag

Ja valami firmware volt, hol a bánatban találom? Alapvetően valami qrva nagy gáz van itt mert pl ACC ben a műszerfal rosszabbul olvasható mint cv1 asw1.6-on, vr pixelt felraktam 150-re és az egész össze omlott. Azért a cv1-nél jobb kéne, hogy legyen, nem?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23222) Raymond válasza v2 (#23221) üzenetére


Raymond
félisten

Ha van update akkor a Vive szoftverben kene jeleznie: [link]

Igen, a CV1-nel azert jobb kene hogy legyen a kep a sweet spot-on belul mindenkepp. Ha rosszabb akkor ott valami nincs rendben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23223) sakkay válasza v2 (#23221) üzenetére


sakkay
aktív tag

Figyelj-sokkal jobbnak kellene lenni! Még egy s-nél is. Vagy nálad van valami nagy kaka, vagy az egész egy nagy kaka!!!

(#23224) Csakpeti válasza Jacek (#23216) üzenetére


Csakpeti
lelkes újonc

Assetto Corsat is próbáltunk! Első kanyarban "nincs elég fény" napsütötte nappaliban és égő villany mellett! A beat saber játszhatatlan, meg ezek a gombok :( hát nem gondoltam volna hogy ezt így kiadják, pedig én ajánlottam az itteni hozzászólások alapján. Most nem kicsit ég a pofámon lévő bőr , mert mivel htc , csak jóra gondoltam. Most megnézzük mit lehet tenni,várunk egy kis időt, ha nem javul visszaküldés és index vagy rift lesz helyette. Kicsit jobb a kijelzője mint a rift s headseté, de egyáltalán nem az hűha kategória sajnos, pedig drágább! Az indexé mindent ver bár az használhatóságban nem jött be nekem. A párosítás a kontrollerekkel felért egy vallatással. A headset fedele valahogy nem akar az arcomra illeszkedni, olyan volt mintha csal lifegne. Kaki az egész

(#23225) Márton válasza Csakpeti (#23224) üzenetére


Márton
nagyúr

Egyre nagyobb kedvem van bekapcsolni a CV1-emet :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23226) v2 válasza Raymond (#23219) üzenetére


v2
senior tag

Na ez meg van köszi :R működik

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23227) Jacek válasza Csakpeti (#23224) üzenetére


Jacek
veterán

Fasza, nem baj hétfőm megjön együtt itt a RiftS-Reverb-Cosmos megküzdenek ki marad :D
Nagy esélyel a Reverb.

(#23228) sakkay válasza Jacek (#23227) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na arra kíváncsi vagyok. Nem is a reverb képre, mert az biztos penge. Inkább a színekre meg a minőség érzetedre. Ja. Ki tudod próbálni onwardal? Vagy bármilyen hasonlóval? Az amit még használok dcs mellett.

(#23229) Enton válasza sakkay (#23228) üzenetére


Enton
addikt

Pavlov vr vs HP Reverb

Persze most lát először ilyen játékot a csávó is ha tippelnem kéne.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23230) sakkay válasza Enton (#23229) üzenetére


sakkay
aktív tag

Ja ok, De olyannál ok mint Jacek, hogy van mihez hasonlítania. Bár lehet, hogy nem játszik ilyenekkel szóval az is igaz.

(#23231) v2


v2
senior tag

Na szerintem tudom, hogy mi a baj. Az van, hogy a szemem messzebb van a lencsétől mint a cv1ben, ezért jobban látom a belső fekete széleket. Olyan mintha két csőbe néznék. Ez nem a fov, vagy igen? A fov a látótér amit érzékelünk a virtuális világból, ha jól gondolom. A szivacs vastag. Amúgy ha nagyon sokat igazgatom akkor már alakul

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23232) Jacek válasza sakkay (#23228) üzenetére


Jacek
veterán

Megprobálhatom ha lesz időm de az biztos hogy a controllerek a gyenge pontok a Reverbnél, kicsit fakobb mint a RiftS, cserébe olvasható minden mindenhol... Nekem abszolute nem kényelmetlen sőt pl. sokkal jobb felvenni mint a RiftS-t.
Nagyon könnyű, nekem tetszik nagyon. Normális kontrollerekkel pff nagyon tuti lenne, de ahogy látjuk egyben nem mostanában lesz normális cucc :)

(#23233) Raymond válasza v2 (#23231) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, az a FOV hogy mennyi kepet latsz osszesen a HMD-ben (mindegy hogy elesen vagy elmosodva. Ez is fel lett hozva a Cosmos-al hogy nincs eye relief allithatosag (nem allithatod a lencseket elore/hatra) ami itt jo lenne mert alapbol eleg messze vannak. Erdekes modon a Vive-nal van (ahogy a Rift S-nel es a Valve Index-nel is).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23234) TiberiusX válasza v2 (#23231) üzenetére


TiberiusX
tag

A beszélgetésünk után leszedtem a TheLab nevű kis játékot kipróbálni milyen.
Kövezettek meg de nekem a kép minőségével semmi bajom, a szúnyog háló effektust nem érzékelem csak akkor ha koncentrálok 1 pontra,de akkor sem zavaró számomra.
A szövegek tisztán olvashatók.
A hangszórók tök okék.
A követést veszti néha, de nem vészes (gondolom ezt tudják majd javítani szoftveresen)
A fejem eddig csak egy HTC Vive volt kipróbálás gyanánt, nincs mihez hasonlítanom ezt a headsetet.

Kinek milyen probléma merült fel?

[ Szerkesztve ]

(#23235) v2 válasza TiberiusX (#23234) üzenetére


v2
senior tag

Akkor sikerült össze rakni. Én is próbáltam, a nyilas játék tök jó volt. A követés nem rossz

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23236) sakkay válasza v2 (#23235) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na. És a kép jobb lett? Oculus s hez képest, ha már úgy érzed, hogy jól be van állítva.

(#23237) TiberiusX


TiberiusX
tag

A követésvesztés eredhet abból, hogy nagyon közel vagyok a playable area széléhez?

(#23238) v2 válasza sakkay (#23236) üzenetére


v2
senior tag

S-em nem volt.Nem. Kicsi a sweet spot és messze van a lencse a szememtől plusz nem is tapad az arcomra mint a cv1 ezért alul meg kb mindenhol körben látom a belseje fekete szélét. ACC-ben egy métert nem tudok menni annyira idegesít és nem látom jobban mint cv1-ben a műszerfalat és a közép konzolt. Még megnézem a dcs-t de csak a pályán állva. Összességében azt mondom ezt nem gondolták át és tele van tervezési hibával amit nem lehet javítani. Próbálnék vele barátkozni, de az előbb már kihúztam, hogy rakom vissza a cv1-et

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23239) Raymond válasza TiberiusX (#23237) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, akkor megy el ha nincs eleg adat a koveteshez. Amikor elmegy akkor egy hibauzenetet is kapsz hogy miert. Tul keves feny vagy tul sok feny.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23240) sakkay válasza v2 (#23238) üzenetére


sakkay
aktív tag

Vedd ki a párnákat-csak próba képen-és úgy nézd meg a lencse távolságot megfelelően tartva, hogy milyen a kép.

(#23241) kiskuplung válasza v2 (#23238) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem Neked is olyasmi bajod lehet vele, mint nekem a WMR headsetekkel általában. Ez a halo design nekem nem jön be, jobban szeretem amikor rácuppan az arcomra. Itt írtam is róla már jó régen.

(#23242) Dark197405


Dark197405
tag

Sziasztok!

2 hete van meg a Rift s, írtam is róla pár nap után véleményt. Nos így 14 nap után nem változott a semmi, nekem nagyon bejön. Barátok és a bővebb család által kipróbálta rajtam kívül kb. 7 ember és senki nem panaszkodott hogy ne lenne éles a kép. Nincs összehasonlítási alapom, de maximális az elégedettségem. Kényelmes, a konfigommal kellően gyors, rengeteg játékot kipróbáltam és piszok nagy élmény. Mióta megvan a monitoron semmit nem játszottam. :)
Engem maximálisan beszippantott a VR élmény. :C

(#23243) v2 válasza Dark197405 (#23242) üzenetére


v2
senior tag

Jó neked, engem most köpött ki :Y

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23244) sakkay válasza Dark197405 (#23242) üzenetére


sakkay
aktív tag

Persze, kiváló vr, ár értékben a legjobb. De aki itt szimezik minél nagyobb felbontás, annál jobb.

(#23245) pRoject22


pRoject22
őstag

Adjátok vissza és vegyetek ReverB-t :)

¯\_(ツ)_/¯

(#23246) sakkay válasza pRoject22 (#23245) üzenetére


sakkay
aktív tag

Azért én adok neki egy hetet. Nehogy az legyen, hogy itt páran megbánják a kapkodást...kicsit már olyan mint egy tömegpszichózis :DD

(#23247) TiberiusX válasza v2 (#23243) üzenetére


TiberiusX
tag

Nem tudom neked miért lehet homályos és "szúnyoghálós" :(
Nekem nagyon tetszik a kép minősége, de nekem csak a sima Vive a referencia mint mondtam.

(#23248) TiberiusX válasza sakkay (#23246) üzenetére


TiberiusX
tag

Ugye? Nekem is az az érzésem, hogy wááoow új cucc sokat várunk tőle...
Kicsit túlpörgött ezen az internet népe... nem tapasztaltam olyan hibát amit szoftveresen ne lehetne javítani!

(#23249) Raymond válasza TiberiusX (#23247) üzenetére


Raymond
félisten

Azert annyit figyelembe kell venni hogy a Vive-rol barmi jol nez ki "szunyoghalosodas" temaban mert a Vive a messze a legkisebb PPD-vel rendelkezo kommersz (tehat nem dev kit) HMD.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23250) Magyarfarkas válasza TiberiusX (#23247) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Onnantól lehet látni hogy kipróbálsz más headseteket! Egy vive felhasználó egy jobb minőségű kijelzővel ellátott készülék láttán eldobja az agyát és mivel gondolom neked még megvannak a bázisállomások,így tudod használni wandokkal,a tracking probléma nem lesz gond. Inside out trackingról beszélünk, amit az oculus sem tudott tökéletesre faragni 4 hónap alatt, hát akkor mi lesz a cosmos-al? HTC-nél lesz az egy év is ,mire találnak valami megoldást. Mielőtt várna valaki a messiás eljövetelére ,érdemes megérdeklődni meddig lehet visszaküldeni a cosmost,mert ilyen cudar rajt után, bizony annyiért sem lehet eladni majd ,amennyivel olcsóbban itt megvette pár ember.

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.