Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Raymond válasza Dyingsoul (#23544) üzenetére


Raymond
félisten

A felso kamera a plafon novenyt bamulja az jobb oldali benez a szobaba es az elso jobb oldali is elmeletileg latja a novenyt az asztal mellett. De ha ugy megy az erzekenyseg ahogy azt az ember elkepzeli a leirasok alapjan akkor siman lehet az a gond hogy a monitor fenye miatt ugy allitodik be hogy azon az egy ponton kivul minden sotet es igy persze aztan semmit nem lat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23552) v2 válasza Raymond (#23551) üzenetére


v2
senior tag

Holnap kipróbálom kikapcsolt monitor mellet. DE ez már a vicc osztály

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23553) Dyingsoul válasza Raymond (#23551) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát ezt a monitoros témát nem tudom. Nekem nem zavart be a fénye pedig van neki rendesen. A növény szerintem nem valami jó objektum a trackingnek. Túl vékonyak a szárai, a levelei is csak bizonyos szögből jelentenek nagyobb letapogatható felületet. Szerintem inkább az zavarja a követést ebben az esetben, hogy balra közel ül a nagy semmihez (falhoz) előtte sincs nagyobb kiterjedésű megfogható objektum illetve az asztal és tartalmán kívül megint csak fal, amihez közel is van viszonylag.

Arra akarok kilyukadni, hogy a cockpitba ülve a játéktér ~felében nincs semmi viszonyítási pont.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23554) Raymond válasza Dyingsoul (#23553) üzenetére


Raymond
félisten

Azert eleg bizarr a diskura igy 2019-ben a tracking kapcsan :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23555) Dyingsoul válasza Raymond (#23554) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Szomorú is vagyok miatta. :O

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23556) Magyarfarkas válasza Jinxb1rd (#23548) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Sport játékra Creed, egyéb box programok kiválóak, Dance Central szintén, beat saber esetleg úgy ha extra súlyokat raksz a karóra, de nekem a 110-115 kilót sikerült állandó 90 körülire redukálnom a Creed és a boxvr-el. Mikor megjelent a beat saber abba is beleraktam 40-50 órát másfél hét alatt , de soha nem volt izomlazam tőle...ezektől volt meg még van is

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23557) qqzs


qqzs
őstag

Erre van otletetek? "BS: az hogy lehet hogy a gyari dalok toplistaibol egy csomon ugy van hogy mondjuk masodik helyig mindenki 150 valahany ezer az elso meg 300 ezer. Hogy lehet ilyen oriasi kulonbseg az elso hely es a tobbi kozott? Mert a nehezitoket bekapcsolva sem adja ki a szorzo ezt a kulonbseget."

Eladó: GTS450

(#23558) pRoject22


pRoject22
őstag

Nahh, van egy varrónő ismerősöm és puha szivacsból varr nekem a ReverB-re covert igy nem lesz kényelmetlen mivel csak ott elöl az, pár óra teszt után az a vége ,hogy marad, szimhez tökéletes, gyönyörű éles a kép és nekem a szinekkel sincs bajom, sőt próbáltam az Arizona sunshinet is és nem volt a kontikkal sem bajom, kell hozzá minimum 1080Ti és erősebb proci de megéri. Szóval aki szimezni akar annak a ReverB a nyerő ha van hozzá gépe

¯\_(ツ)_/¯

(#23559) stfx válasza f34rY (#23465) üzenetére


stfx
aktív tag

Köszi mint kiderült így volt nekem is beállítva.

PSA: Tegnap óta nem lehet indexet venni steam walletből.

(#23560) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Most a https://www.caseking.de -ről mit lehet tudni, várható hogy fél éven belül lesz Rift s a kínálatukban? Mert így akkor amazon lesz valszeg belőle... :D

We are only Stardust...

(#23561) Raymond válasza Jinxb1rd (#23560) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt nem tudja igy senki, esetleg irj nekik es kerdezt meg.

Szerk: megkerdeztem, meg nincs datum, ok se tudjak.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23562) Vaze válasza Jinxb1rd (#23560) üzenetére


Vaze
őstag

[link] Itt van rift S

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#23563) Jinxb1rd válasza Vaze (#23562) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszi. Szállítással együtt 150k lenne itt, ami nem rossz.

Ez az oldal megbízhatónak számít?

We are only Stardust...

(#23564) Jacek válasza pRoject22 (#23558) üzenetére


Jacek
veterán

Mondtam én :)

(#23565) f34rY válasza qqzs (#23557) üzenetére


f34rY
csendes tag

Vannak lehetőségek amik növelik a szorzót. Alapból minden 1.00X.
Ha raksz Faster song, disappearing arrows stb akkor nő a szorzó.

(#23566) f34rY


f34rY
csendes tag

Oculus AAA Játéka menni fog Revive-on. Egyedül Cosmoson nem haha.
https://youtu.be/OTLazYng9Cw

(#23567) Vaze válasza Jinxb1rd (#23563) üzenetére


Vaze
őstag

Ide jarok evek ota,szemelyesen,megbizhato!
Egesz Angliaban,ez az egyetlen bolt,es nagy szerencsemre,pont abban a varosban,ahol lakom :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#23568) pRoject22 válasza Jacek (#23564) üzenetére


pRoject22
őstag

Most, hogy kitapasztaltam ezt az egészet, a nagyobb felbontás miatt AC és iRacingben sokkalta szebb a kép és maradt a fps szám is mert nem kell sem SS sem PD-t állitani, plusz van az a progi az FPS VR, azt megvettem és azon még a szineket is lehet erősiteni, szóval innen kezdve már az sem ellen érv, hogy fakók a szinek :) Mostmár csak annyi a problémám ,hogy picit kényelmetlen de azt megfogom oldani

¯\_(ツ)_/¯

(#23569) Jacek válasza pRoject22 (#23568) üzenetére


Jacek
veterán

Egyél sok Puffint hogy bele dagadjon a fejed :D
Progira ránézek jól hangzik, ACC.be nem kell de iRacing az eleve nem egy szinestévé :D

[ Szerkesztve ]

(#23570) Jacek


Jacek
veterán

Steamon a videoban nem láttam color vagy akarmi cuccot benne? Lehet tuti ? :)
FPS ki írása stb annyir anem érdekel az alap Steamos elég mert a latency megmondja hog yis állunk. CPU nagyon enmt udok komolyabbat berakni felesleges is.

(#23571) pRoject22 válasza Jacek (#23570) üzenetére


pRoject22
őstag

¯\_(ツ)_/¯

(#23572) Jacek válasza pRoject22 (#23571) üzenetére


Jacek
veterán

Juhhhuuu :)

(#23573) sakkay


sakkay
aktív tag

AZ amazonnál lehet pénzért gyorsított szállítást kérni?

(#23574) barcalaci84 válasza sakkay (#23573) üzenetére


barcalaci84
őstag

Lehet expedited shippinget kérni...
Ha azt választod ki, akkor írja h úgy mikorra várható az érkezés a csomagnak

(#23575) sakkay válasza barcalaci84 (#23574) üzenetére


sakkay
aktív tag

Köszi. Aztán mégsem amazon lett. Akartam utalni pay pallon, de valamiért nem engedte. Azt hittem, hogy az új banki szigorítás miatt, de észrevettem, hogy alacsonyabban volt a netes limitem mint amit le akartak venni. Átállítottam de eztán is nyűge volt. Ilyenkor mi van? Vagy a beállítás idő még rendszerbe áll? Holnap reggel???

(#23576) v2


v2
senior tag

cosmosnál a steam vr milyen felbontáson kéne legyen? Nekem valami elmebeteg érték volt, kétezer akárhányszor kétezer. Hogyan állítsam be?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#23577) Raymond válasza v2 (#23576) üzenetére


Raymond
félisten

Mert a lencsek torzitasa miatt a default 100% render target sokkal nagyobb hogy megjeleniteskor a kep kozepen 1:1 pixel mapping legyen. Alapon a SteamVR-ban 1.4x a Vive-nal (1512x1680), gondolom itt ugyanaz a szorzo van ezert 2016x2380 szemenkent.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23578) TiberiusX válasza Dyingsoul (#23546) üzenetére


TiberiusX
tag

Na a csillogós parketta tipped úgy néz ki bejött!
Oda tettem egy szőnyeget vettem 3db 830 lumenes izzót a 415 lumenesek helyett és egy szavam sincs 😁👌👍 Szinte tökéletes a követés, 3 óra játszás alatt 2x vesztett a tracket.
Köszi a tippet!

(#23579) a2d2 válasza TiberiusX (#23578) üzenetére


a2d2
addikt

Ebből egyszer elemcserekor ;]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23580) TiberiusX válasza a2d2 (#23579) üzenetére


TiberiusX
tag

Vettem tölthető 2100 -as elemeket és már 1,5 napja nem töltöttem...és nem merült még ma sem le 😁👍

(#23581) Jacek válasza Raymond (#23577) üzenetére


Jacek
veterán

24xx-24xx - et allit be valoban, en meg neztemnis hogy nagyobb mint a reverbnek az alapbeallitasa.

(#23582) a2d2


a2d2
addikt

Tölthető a Questes ALVR experimental v7! [link]
(remélem rendbehozták az FFR-t).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23583) f34rY


f34rY
csendes tag

Új kedvenc a láthatáron: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23584) #48613632 válasza sakkay (#23575) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Akartam utalni pay pallon, de valamiért nem engedte."

Az lehet, mert Amazonon nincs Paypal.

[ Szerkesztve ]

(#23585) f34rY válasza #48613632 (#23584) üzenetére


f34rY
csendes tag

De van?

Meg ez különben is off, van Amazon téma.

(#23586) a2d2 válasza a2d2 (#23582) üzenetére


a2d2
addikt

És megcsinálták a srácok! FFR-t bekapcsolva (sliced mód, és sima 2-es erősség) sikerült lefaragni nálam 10ms késleltetést úgy hogy nem veszek észre semmit a képen csak ha nagyon a fejszett szélére próbálok ránézni a szememmel, és akkor is minimálisan.
Ezen kívül ma meghozta a posta a 20cm-es jack kábelt és ezt a szilikon covert: [link]
A hangzás is beszarás lett és a szilikon védő is totál puha és nagyon jól illeszkedik a gyári szivacsra. Gyerek nyomott egy fél órás Dance collidert, győztem utána törölgetni.
Szóval jó napja volt ma a Questnek.
Kár hogy most este Apex Constructon felbosszantottam magam mert tiszta bug (legalábbis a viveportos verzió).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23587) MlbMatic válasza a2d2 (#23586) üzenetére


MlbMatic
tag

s ezzel kenyelmesebb ?
mert ugy vettem eszre az ivvel van a gond, mintha lapos fejuekre gyartottak volna a questet,
csak mert ha tényleg jo, mar rendelem is :)
kosziii

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23588) a2d2 válasza MlbMatic (#23587) üzenetére


a2d2
addikt

Hát az ív az nem változik ezzel. Nálam nincs gond mert széles a fejem de kívülről nézve fiamat nála belátok hátulról a képernyőre akkora hézag van :)
Olyan szempontból viszont tök kényelmes hogy nem irritálja az ember bőrét mint a szőtt anyag. Meg az orrnál sem jön be most annyi fény. De ez hogy nem szívja magába az izzadságot felbecsülhetetlen. Fiam ronggyá izzadta ma, csak hoztam egy kis papírtörlőt, letöröltem és már vettem is át tőle a játékot.
Ezt még amúgy akkor rendeltem mikor csak az AMVR lett volna 9-10e körül. Azóta van már egy 15 eurós alternatíva is, linkeltem pár hete.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23589) MlbMatic válasza a2d2 (#23588) üzenetére


MlbMatic
tag

ar nem szamit,, rendeltem egy VR covert, meg nem jott meg, de kicsinal, hogy az arcomat szetnyomja az orrom mellett ket oldalt,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23590) fulton válasza a2d2 (#23582) üzenetére


fulton
addikt

Bocsi a zöld kérdésemért, de mi ez pontosan? Arra jó hogy pl az oculus PC lévő játékaimmal játszak a questen? Hol történik az adat továbbítás? Mennyi a latency játszahtóságot tekintve?
Vagy teljesen másról van szó?

(#23591) MlbMatic válasza f34rY (#23583) üzenetére


MlbMatic
tag

hmm ez tényleg erdekes lesz

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#23592) qqzs válasza a2d2 (#23588) üzenetére


qqzs
őstag

Decathlonba tenisz osztalyon fejpant frottirbol is jo. Szerintem hezag kell a szellozeshez

Eladó: GTS450

(#23593) Magyarfarkas válasza #48613632 (#23584) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Lassan paypal-on fizetek ott mindent fél-egy éve! Valaki keresett amazonon questet 64 gigás verziót ! Újra van raktáron és keddtől van a postázás

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#23594) goldb válasza Magyarfarkas (#23593) üzenetére


goldb
tag

Én voltam. Köszönöm szépen, de már megrendeltem caseking.de-ről, remélem hétfőre megerkezik.

(#23595) a2d2 válasza fulton (#23590) üzenetére


a2d2
addikt

Pontosan erről van szó. Keress rá az ALVR szóra itt a topikban, nemrég írtam egy összefoglalót az optimális beállításokkal. Azóta ehhez még hozzájön az FFR az alap beállításaival.
Az eredeti ALVR kb 60-70ms körüli latencyval működött. A JackD83 féle experimentalba sok javítást betettek a natív felbontástól kezdve a vezérlők pontosabb lekövetéséig úgyhogy én egyből ezt tettem fel Questre. Viszont ez megdobta kb 10ms-al a késleltetést is.
Most viszont ezt visszanyertem az FFR bekapcsolásával, így most 65ms körül alakul a késleltetésem (mert nem akarok engedni a 100Mbps-ból a képminőség miatt).

Questen egyedül a Moon Ridert toltam PC nélkül, meg az első Vadert megvettem még balga módon, de őszintén szólva 100% PC-vel játszom.
Ezek mennek:
SteamVR játékok
Viveport játékok
Oculus játékok (Revive-ot kell telepíteni)

Asguard's Wrath nálam pl úgy fog menni hogy az Oculusos játékot átfordítja Revive SteamVR alá, ahol várja már a SteamVR alá becsatolt Oculus Quest, szóval a kör bezárult :D

@qqzs: én e-bayről rendeltem nagy tételben azt is hogy mehessen egyből a mosásba.
Ezeket rendeltem Questhez amúgy hátha valakinek valami érdekes lehet:
Táska: [link]
Jack kábel: [link]
Fejpánt: [link] - most nézem hogy ezt közben eltávolította az eladó, remélem megjön.
IR lámpa: [link]
Szilikon védő: [link]
Mágneses adatkábel: [link] (kipróbálni az Oculus linket ülős játékoknál)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23596) #48613632 válasza Magyarfarkas (#23593) üzenetére


#48613632
törölt tag

Valaki képernyőfotót dobj már légyszi, vagy elérést, hogy hogyan lehet. Nekem több mint 10 éves az Amazon accom, és rengeteget használom is, de ebbe még nem sikerült belefutnom.
Mármint paypalos fizetésbe.
Ettől függetlenül elhiszem, csak azt nem tudom, hogyan lehet elérni.
A tegnapi srácra is ráírtam, de még csak nem is válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#23597) a2d2 válasza #48613632 (#23596) üzenetére


a2d2
addikt

Én is eddig mindent kártyával vettem amazon.de-ről. Pedig a paypal a preferált nálam.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23598) #48613632 válasza a2d2 (#23597) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én eddig úgy tudtam, hogy nincs is Paypal Amazonon. A Paypal az az ebayhez volt, illetve van is. Az Amazon giftcardot ad visszatérítésnek, vagy visszautalja az összeget az eredeti forrásra, amennyiben lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#23599) Raymond


Raymond
félisten

Dyingsoul aktualis hangulata:

:))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23600) qqzs


qqzs
őstag

Ezt probalta valaki? tepozarral marad fent de hogy rogzitem a tepozarat a szemuvegre, ontapados? [link]
Pirosat szeretnek es nem tudom a trackinget nem rontja a piros szin? Egyeltalan vizualisan trackingeli a kezet? mire valo az a kor? [link]

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.