Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) s7evcsenko válasza Joshi (#24349) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Van ember, aki a te álláspontod meghallgatása után még akar VR-ben gondolkodni? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24352) PNP válasza Jinxb1rd (#24270) üzenetére


PNP
őstag

Kösz, a Scanner Sombre megért 1 eurót, ajándékba is vettem. Nagyon jó ötleten alapul (ráadásul gépigénye sincs emiatt), a sound design is remek, elég hatásos/nyomasztó helyenként.

(#24353) Raymond válasza s7evcsenko (#24351) üzenetére


Raymond
félisten

Ne is gondolkozzon! Kenyelemetlen, elzar a kulvilagtol (hello betorok!), nincs ra tartalom, ami van az meg draga. Senkinek nem kell. Olyan ez is mint a 3D TV, az idei karacsony utan meghal az egesz es el lehet felejteni!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24354) Joshi válasza s7evcsenko (#24351) üzenetére


Joshi
titán

A VR-t ki kell próbálni, ez nem olyan hogy valaki elmeséli hogy milyen. Aki meg más véleménye alapján dönti el hogy neki nem kell VR, azt nem is nagyon érdekli.

(#24355) Jacek


Jacek
veterán

Én is vissza küldtem a Cosmost itt volt az asztal alatt 3 hete becsomizva :)

(#24356) Csavez™ válasza Dyingsoul (#24337) üzenetére


Csavez™
veterán

Szponzorált bohócok, az oculus dk2 -nél voltak eredetiek. Most már "time is money".

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#24357) a2d2 válasza PNP (#24352) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi ez elkerülte a figyelmem, most behúztam. Meg a gyerekeknek az Alone Together-t.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24358) Joshi válasza Dyingsoul (#24337) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem csak arra voltak kíváncsiak hogy mennyit fejlődött a VR ez idő alatt, igazság szerint erről szólt a videó. Véleményem szerint a PC-és hardverek korlátai miatt tart ott a VR ahol. Talán a 6DOF a legnagyobb újítás, de ugye ez miatt a HMD még nagyobb és nehezebb is.

[ Szerkesztve ]

(#24359) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Viveport Infinity-be van pár jó cucc.
Nyomom egy ideje a "The Gallery - Episode 2: Heart of the Emberstone"-t és eléggé bejövős.
Mondjuk már a felénél járok és csak most vettem észre, hogy az első rész is benne van, de sebaj, majd bepótolom ezután.
Nemsokára berakják a Superhot VR-t is. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#24360) TiberiusX


TiberiusX
tag

Sajnos valahogy megkarcolódott a Rift S em lencséje, kilehet valahogy cserélni őket?

(#24361) MlbMatic válasza TiberiusX (#24360) üzenetére


MlbMatic
tag

pff, az hogy sikerult ?

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24362) TiberiusX válasza MlbMatic (#24361) üzenetére


TiberiusX
tag

Haver átjött és szerintem a szemüvege.

(#24363) Gigi01


Gigi01
őstag

Na ma újrapárosítottam táblagéppel,fasza lett. :))

Mi a bibi?Most meg a gép nem ismeri fel.Látja,meg tölt is róla a hmd. :DDD

(#24365) Raymond válasza Gigi01 (#24363) üzenetére


Raymond
félisten

Ha latja es tolt rola akkor hogyan "nem ismeri fel"?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24366) MlbMatic válasza TiberiusX (#24362) üzenetére


MlbMatic
tag

az faxa,, szerintem nem nagyon lesz hozza alkatresz, de itt vannak nálam okosabbak is ehhez a temahoz

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#24367) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#24364) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Játszanak is multiplayerben vele? Illetve mi a korosztály? :D

We are only Stardust...

(#24368) Dyingsoul válasza Joshi (#24358) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Persze ez egyértelműen így van... A VGA piac is siralmas hol tart. Igazából az lenne a legjobb, ha valahogy összeállna egy VR headset gyártó egy VGA gyártóval és letennének valami értelmeset az asztalra. De ez persze csak álom.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24369) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#24367) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hehe, azt nem tudom, mer' én mindig csak egy haverommal játszok ilyen ingyenes alkalmakkor koopban. :)

Én már amúgy is túl öreg vagyok az ilyenekhez... Egyszer bementünk paintballozni RecRoomban, azt a a rohadt, nem viccelek max 10 éves volt a legidősebb "ellenfél" is. Azt a visítást....

(#24370) Gigi01 válasza Raymond (#24365) üzenetére


Gigi01
őstag

Látja,bekapcsolva quest-ként,kikapcsolva usb háttértárként.Eszközkezelőben már frissítettem mindent.Lehúztam más usb-ket,a CV1-et.
Lehet kéne venni egy kábelt,neten is olvastam ilyesmi hibákat.

(#24371) Raymond válasza Gigi01 (#24370) üzenetére


Raymond
félisten

Kikapcsolva? :F

Radugom a PC-re es megtalalja:

Belenezek hogy engedelyezzem a hozzaferest es ott van ugy hogy lehet ra masolni:

Az Eszkozkezeloben ez van:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24372) Gigi01 válasza Raymond (#24371) üzenetére


Gigi01
őstag

Nálam nem jön elő,hogy engedélyezzem (a hmd-ben). :(
A fejlesztői mód-ot bekapcsoltam,az nem zavarhat be?

[ Szerkesztve ]

(#24373) Raymond válasza Gigi01 (#24372) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet, ugy remlik mintha olvastam volna par honapja reddit-en hasonlot. Hogy bekapcsolt dev mode-al nem jott elo masolasra. Nalam nem volt ilyen problema. Probald meg kikapcsolni, adj a HMD-nek egy reboot-ot es aztan nezd meg PC-n mi a helyzet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24374) Gigi01 válasza Raymond (#24373) üzenetére


Gigi01
őstag

Vissza adtam kölcsönbe a táblapc-m. ;]
Mobilom meg nem kapcsolódik. :DDD

(#24375) kiskuplung válasza barcalaci84 (#24058) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem tudom, te mit csináltál, én 20 óra után még csak a második hőst nyomtam le, pedig haladok folyamatosan :D Ha jól látom, lesz még 3...
A követőkből is még csak a bagolyig jutottam, az meg még a fele se a lehetőségeknek,
Igaz, már mindegyiket felhúztam 4esre, meg a 2 hősöm is majdnem maxon van.
Ha így haladok, nem fogom tudni befejezni a Stormlandre, mert még a felénél se járok :D

(#24376) abydos válasza TiberiusX (#24360) üzenetére


abydos
aktív tag

Használj Polywatchot, kijavítja.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24377) abydos válasza Raymond (#24371) üzenetére


abydos
aktív tag

A sidequestet futtasd közben, elvileg segít ezen, mert dev módban ez a funkció ki van kapcsolva.
Ha nem megy, lépj ki a dev módból a telódon.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24378) Gigi01 válasza abydos (#24377) üzenetére


Gigi01
őstag

Nálam van gond,köszönöm a segítséget,neked is! :R

(#24379) Raymond válasza Gigi01 (#24378) üzenetére


Raymond
félisten

Na most ra tudtam nezni a Quest-el is. Mukodik minden. Dev mode nelkul siman rakotom, megkerdi hogy Allow es megjelenik. Az utolso update megint kikapcsolta a dev mode-ot igy azt megint be kellett kapcsolnom. Egy Quest restart utan megneztem a menut, ott volt minden ami dev mode-ban kell. Rakotottem a PC-re es automatikusan nem latszott, de a SideQuest elinditasa utan mar igen. Az lefuttatja a szukseges adb parancsokat automatikusan igy nem kell ezekkel bibelodni. A PC-t se kellett mar a Quest-ben meg egyszer megerositeni mert a legelejen en is engedelyeztem hogy mindig bizzon a gepben. Neked kb. ugyanigy kene mukodni.

Annyi erdekesseg volt hogy egy regebbi OS update utan nem tunt nekem el az Unknown Sources meg ha a dev mode deaktivalodott is. Voltak akiknel eltunt volt akiknel nem akkor. Most nalam is eltunt. Es az Experimental Features is eltunt a beallitasokbol, ez regebben szinten ment dev mode nelkul. Annak az aktivalasa es egy Quest restart utan ott volt megint mindketto.

Szoval dev mode nelkul minden rakotes utan meg kell erositened a hozzaferest a HMD-ben is, dev mode mellett viszont nem, de ott meg vagy manualisn futtatod az adb parancsokat vagy elinditod a SideQuest-et. Ha mar volt factory reset akkor nalad megint jova kell hagyni a PC-t a HMD-ben, de aktivald az Always Trust opciot is ott es akkor mar nem fogja kerdezni tobbszor.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24380) TiberiusX válasza Raymond (#24379) üzenetére


TiberiusX
tag

A Quest PC-re kötése már működik? USB-C - USB 3.0 kábel kell hozzá?

(#24381) Raymond válasza TiberiusX (#24380) üzenetére


Raymond
félisten

Meg nem es igen, olyan kabel kell majd. C - C vagy A - C a lenyeg hogy 3.0 legyen. Amit hozzadtak nem az.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24382) TiberiusX válasza Raymond (#24381) üzenetére


TiberiusX
tag

Sajnos nekem úgy néz ki, hogy a Rift S-em selejtes, folyamatosan kikapcsol játék közben, van hogy rádugom és nem érzékeli a Displayt...
A Supporttal már hétfő óta levelezek, mindent megcsináltam amit mondtak de hiába.
Energia managment USB re letiltva stb..
Haver áthozta tegnap a gépét és nála is jelentkezett a hiba.
Szóval most egy Questen gondolkodok, ha már PC VR is egyben.

#abydos macskaszőr volt nem karc xD

(#24383) abydos válasza TiberiusX (#24382) üzenetére


abydos
aktív tag

Honnan vetted? Ha amazon, akkor már küldik is a cserét, amint írsz nekik és ráérsz visszaküldeni a régit.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#24384) -Solt- válasza TiberiusX (#24382) üzenetére


-Solt-
veterán

A kábel kihúzás és visszadugás a HMD-ből is megvolt?

www.smart-bus.hu

(#24385) TiberiusX válasza abydos (#24383) üzenetére


TiberiusX
tag

Alza, ma viszem vissza nekik. A support azt írta nekem, hogy küldjék vissza nekik, hogy elemezhessék. Érdekelne megcsinálják-e ha mondom nekik...
Meg hát ha ez így alakult és a Quest PC VR is egyben akkor már miért ne hozzam ki azt...
(eddig nagyon szerencsétlenül alakul a VR-os pályafutásom :( )

(#24386) csopee


csopee
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit későn, tudom, de beszereztem egy Oculus Rift-et, de gondoltam ha már lúd legyen kövér és vettem hozzá egy Tpcast-ot is, nehogy má' zavarjanak a kábelek.

Eddig minden frankó csakhogy amikor összeraktam mindent és gondoltam telepítem az összes hozzávaló szoftvert kiderült, hogy a Tpcast már csak a Vive-hoz ad programot...

Nincs meg esetleg valakinek a Tpcast szoftvere Oculushoz és ha esetleg megvan a telepítője nem tudná elküldeni nekem valamilyen módon? (e-mail, drive, bármi)

Előre is köszi a segítségeket!

"...mindig marad legalább egy csavar... ez azt jelenti, hogy jól szerelted össze ;)"

(#24387) TiberiusX válasza -Solt- (#24384) üzenetére


TiberiusX
tag

Meg volt xD
Tényleg mindent megcsináltam.
Folyton ezt a hibát kapom...
Random, hogy mikor... 5 perc...1 óra...fél óra játék idő után, de akkor bekergül, kihúzom várok 10-15 percet és megint jó... és ugyan ez haver gépén is ezzel a headsettel.

(#24388) Raymond válasza csopee (#24386) üzenetére


Raymond
félisten

Ha meg lehetseges akkor kuld vissza a TPcast-ot mert halott termek. Amikor nem volt halott akkor se mukodott igazan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24389) TiberiusX válasza abydos (#24383) üzenetére


TiberiusX
tag

Rift S-re vettem 2db játékot, Beat Saber meg Space Pirate, ezeket tudom használni Questen is vagy meg kell újra venni őket?

(#24390) -Solt- válasza TiberiusX (#24387) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor szerintem maga a kábel hibás, marad a garanciáztatás... (ha Amazonon vetted, akkor sok nyűgöd nem lesz vele)

www.smart-bus.hu

(#24391) zsolti_20 válasza kiskuplung (#24364) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szeretnék beruházni egy multiplayer FPS játékba. A contractorst mondták elég jónak, de ez az onwards se tűnik rossznak. Melyiket lenne érdemes megvenni?

(#24392) Raymond válasza TiberiusX (#24389) üzenetére


Raymond
félisten

A SPT crossbuy igy azt telepitheted a Quest-en ingyen. A BS sajnos nem, azt ujra meg kell venni. A BS-nel csak a DLC-k crossbuy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24393) #48613632 válasza Raymond (#24392) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem Steamen van meg a BS, gondolom így nem lesz gond később sem, az esetleges platform váltással. Azt nem tudom, hogy van e valami egyéb káros mellékhatása, de ha nincs, akkor érdemes átgondolni, a Steames BS vásárlást. Persze, hiába a Halloween sales, erre nincs akció most sem :(

[ Szerkesztve ]

(#24394) a2d2 válasza #48613632 (#24393) üzenetére


a2d2
addikt

Én meg ha ugyanaz az ár akkor inkább mindent Oculuson keresztül veszek. Hátha lesz az adott játékból majd egyszer valamikor crossbuy Questre.

@zsolti_20: Onvard ingyenes hétvége van pont, szóval ki is tudod próbálni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#24395) #48613632 válasza a2d2 (#24394) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez nálam totálisan attól függ, hogy mi lesz a következő platformom. Egyelőre sokan próbálkoznak a piacon, és számomra tényleg a Rift S az optimális, de mi lesz 5 év múlva?
Egyszer már elbuktam az össes Apples vásárlásomat, pontosabban megvannak, csak minek? Nem kéne ezt is. Úgyhogy én inkább exclusive contentet veszek Oculus storeban, amit aztán ajándékba adok majd az S új tulajának, ha eladóvá válik.
Legalábbis ez a terv

(#24396) Jinxb1rd válasza #48613632 (#24393) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hm, ez egy jó érv a Steames vásárlások mellé. Majd észben tartom. Bár nevetségesnek tartom, hogy platformváltás miatt újra meg kelljen venni egy játékot.
Az hiányzik, hogy összebeszéljenek az Oculus meg a játékgyártók és évente jöjjön egy valamivel jobb headgear, ami nem kompatibilis a régebbi játékvásárlásokkal.

We are only Stardust...

(#24397) Raymond válasza #48613632 (#24395) üzenetére


Raymond
félisten

Regebben a platformfuggetlenseg velosebb erv volt a Steam mellett es en is jobban fogyelembe vettem, de mostanra ez nagyon elgyengult. Ez igaz hogy van tobb szereplo, de igazabol az Oculus invesztal messze a legtobbet a VR-be igy ha egyszer eljutnank oda hogy az Oculus-nak vege akkor mar mindegy lesz hogy Steam-en van a jatek vagy mashol.

A masik dolog az OpenXR final public eljovetele, ide megy minden ezert az hogy hol a content es milyen HMD-d van az 1-2 ev mulva szvsz lenyegtelen.

A harmadik dolog a cross-buy. Ez nagyon sokat segit mert a Quest-en nalam a Library szepen kiszelesedett amikor az osszes cross-buy jatekot feltelepitettem ra. Az Oculus pedig ezt nagyon nyomja. A sajat cimei ahol van ra technikai lehetoseg az mind cross-buy es a tobbi studionak is ezt nyomjak hogy igy legyen.

Az utolso pedig a PCVR streaming eljovetele. Ez inkabb a Steam fele tolta a dolgoket eddig mert csak OpenVR alaponok ment a wifi streaming, de most hogy jon az Oculus hazon beluli megoldasa mar ez az erv sincs meg.

Nalam itt a WMR HMD-k amik miatt meg elmeletileg jatszana a Steam, de a gyakorlatban az a helyzet hogy eddig se nagyon hasznaltam oket es most mar biztos hogy nem is fogom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24398) abéla válasza TiberiusX (#24387) üzenetére


abéla
senior tag

A kábelt megróbáltad kihúzni majd visszanyomni HMD-be?
[link] ezen belül "Reseat the Rift S cable" (2.) , de érdemes végigzongorázni, hacsak nem megy pikk-pakk a gariztatás. (persze ez nem zárja ki, hogy a jövőben nem lesz szüks. erre az infóra ;) )


szerk: decice managerben is kikapcsoltad az usb energy savert?

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#24399) TiberiusX válasza abéla (#24398) üzenetére


TiberiusX
tag

Igen, azt is megpróbáltam.

(#24400) abéla válasza abéla (#24398) üzenetére


abéla
senior tag

szóval: control panel -> hardware & sound-> devices & printers: device manager -> universal serial bus(USB) controllers lenyit:
Rift S USB hub (kettő van) + USB root hub + USB host controller (nálam intel) (igazából mindnél aminél van power management :) ) -> properties -> power management-> pipa ki az "allow the computer to turn off..." sornál (mindnél)

[ Szerkesztve ]

hootka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.