Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84601) Rive válasza Ezekiell (#84600) üzenetére


Rive
veterán

És az állateledel :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#84602) Micsurin válasza Onlány (#84598) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem ne mond... darabokra szedtem a motort mondom nyárra felújítom és lefényezem. Nem lenne őszinte a mosolyom ha megint bes*pnám. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#84603) Floyd80 válasza Rive (#84601) üzenetére


Floyd80
addikt

Tavaly is nyitva volt a Fressnapf tavasszal, ilyeneket nem lehet bezárni.

Vállalkozás: Akár a dohányboltok, a bankok és a posták is bezárhatnak hetekre? | hvg.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84604) Soulfly842 válasza Micsurin (#84524) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szomszéd gyógyszertárba most vettem kettőt összesen 4400 ért :D Hogy legalább bótba' tudjunk menni :D

Igaz most filteres van, de ezek nem minősítettek, így kelleni fog.

(#84605) syberia válasza Rive (#84601) üzenetére


syberia
veterán

Féreghajtó? :DDD

https://howbad.info/

(#84606) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Látom kezdődik a nyekergés, hogy a dohányboltokat is zárják be....no de miért is? Ahol eddig jártam, max egy ember mehetett be maszkban. Amúgy se volt tömegvásárlás ezekben a pici boltokban.

Amit viszont legalább olyan gyorsan kéne fejleszteni, mint a covid vakcinát, az a járványos hülyeség elleni oltás. :K

(#84597) Chesterfield

Én az előbb kaptam SMS-t.

[ Szerkesztve ]

(#84607) lacafaca válasza Ezekiell (#84596) üzenetére


lacafaca
őstag

tudod mi lesz az érdekes? ha 2 hét múlva nem kezd el csökkenni a szar, és max hosszú plató lesz az adatokban. na, akkor lesz igazán nagy baj

ezt nyugodtan borítékolhatod, mert így lesz :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84608) RubbishBin válasza ubyegon2 (#84606) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Azért, mert az állami kézben van, és emiatt ez az első dolog ami eszébe jut egy ellenzéki szavazónak.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#84609) Ringman válasza ubyegon2 (#84606) üzenetére


Ringman
nagyúr

tippre a dohánybolt azonos elbírálást fog kapni, mint a drogéria, ellenkező esetben kitörne a forradalom :)

(#84610) Ezekiell válasza ubyegon2 (#84606) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem az a nyekergés keződik, hogy zárják be, hanem hogy senki se tudja, hogy be lesznek-e zárva. Kicsit más nyekergés :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#84611) csƵ válasza lacafaca (#84607) üzenetére


csƵ
őstag

Tavaly ilyenkor úgy voltam vele, hogy 2 hét múlva megy minden a régiben. Most már biztos vagyok benne, hogy ennek sose lesz vége, esetleg ha polgárháború lesz.

(#84612) Stanlee válasza Soulfly842 (#84485) üzenetére


Stanlee
őstag

A cseheknel a napi friss fertozottek szamahoz kepest kevesebben halnak meg, mint Mo-n. Ha feltetelezem, hogy kb. a fertozottek atlag 4 hettel kesobb halnak meg, akkor hiaba volt a cseheknel februar elejen 6x annyi fertozott, mint Mo-n, ahhoz kepest meg meg kevesebben halnak meg. szoval bizonyos szinten naluk jobb a helyzet, mint Mo-n.

Csehek:
7 napos incidens: 12101
7 napos atlagos halottszam: 180
Lakossag: 10,71 m

Magyarok:
7 napos incidens: 4235
7 napos atlagos halottszam: 110
Lakossag: 9,7 m

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#84613) HellGreg


HellGreg
őstag

A dohányboltokkal mi lesz vajon? Ja, vótmá

[ Szerkesztve ]

(#84614) ubyegon2 válasza Ringman (#84609) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem is gondok lennének, ha a sok dohányos egyszer csak nem tudna cigizni! :K Feketepiacon meg csak fű lenne.....

(#84608) RubbishBin

A boltok nincsenek állami kézben, gondolom a koncesszióra gondolsz.

(#84615) lacafaca válasza csƵ (#84611) üzenetére


lacafaca
őstag

azt elfelejtheted szintén...a mai társadalmak már ahhoz is bénák. ha elvágják a köldökzsinórt meg a szoptató csecset elveszik, akkor is inkább éhendöglik, mint tegyen magáért :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84616) #22743424 válasza Micsurin (#84524) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sztem nem fogják kötelezővé tenné az FFP2-es maszkokat.

(#84617) ubyegon2 válasza Ezekiell (#84610) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy évvel ezelőtt olvastam, milyen jellegű nyekergések és vélemények voltak, amiatt vagyok most szofisztikáltabb a megszokottnál is. ;]

(#84616) cybermanus

Sztem nem fogják kötelezővé tenné az FFP2-es maszkokat.

Érdekes is lenne, mivel éppen csak mutatóban van egy-két helyen. Sarki vietkong üzletben és a Herbaház dettó.

[ Szerkesztve ]

(#84618) Braavos


Braavos
tag

Én azt nem értem, hogy a kijárási tilalmat miért nem törlik el, vagy teszik át este 11-re, és az élelmiszerboltokat, vagy legalább a multikat miért nem kötelezik minél hosszabb nyitvatartásra?

A járvány elleni védekezés szempontjából nem ez lenne a jobb megoldás, minthogy hamarabb zárnak? Egyébként is rengeten veszítették el a munkájukat, munkaerőt most biztosan találnának a hipermarketek.

(#84619) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Én a cukrászdát hívtam egyből, hogy mi lesz a már megrendelt és előre ki is fizetett ~10K-s tortámmal, amit jövőhét szombaton veszek át?

Elmondta, hogy nem tudja, hogy élelmiszerüzletnek lesznek-e itt is besorolva, hogy nyitva lehetnek-e valamilyen formában, vagy legalább kiszállíthatják-e.

Türelmemet kérték

Várjuk meg egyelőre a részleteket, ill. estére a közlöny-t. (remélem, h. már ma a közlönybe kerül)

(#84620) Soulfly842 válasza #22743424 (#84616) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ausztria, németország, Csehország már kötelező. Szlovákiában is most szigorítják.

Mo-n minden intézkedés indul, valahogy meg kell oldaniuk.

Itt a legrosszabb a helyzet? - miért ne lenne valószínű? valahogy meg kell oldaniuk.

[ Szerkesztve ]

(#84621) bigdady válasza Chesterfield (#84597) üzenetére


bigdady
nagyúr

:(

(#84622) carl18


carl18
addikt

Március 8-án szigorítás. Szerintem is jó hogy próbálnak ellene tenni, komolyan nem volna jó ha családtagok elkapnák.

Egy rokon-családtag elkapta még tavaly 37 évesen és 3 hétig volt lélegeztetőgépen. Szóval én azt mondom valóban komolyan kell venni, nem tudni kire milyen hatással van.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#84623) Stanlee válasza Soulfly842 (#84620) üzenetére


Stanlee
őstag

FFP2 Nemetorszagban nem kotelezo, csak Bajoroszagban es ott is boltban, tomegkozlekedesen.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#84624) Rive válasza Braavos (#84618) üzenetére


Rive
veterán

Ez így van, elég sokan füstölögtünk már itt emiatt. A hülye kijárási sz@r helyett hosszabb nyitvatartás és létszámkorlát.

Ez a mostani boltbezárás is leginkább a dolgozókat védi egymástól, a vásárlók felé várhatóan minimális lesz a hatása.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#84625) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egyébként a hivatalos bejelentésben így szerepelt:

"Ezalól kivétel az élelmiszerbolt, a patika, a drogéria és a benzinkút"

Ebben bizony egyelőre nincs se dohánybolt, se bank... ;]

(#84626) bigdady válasza ubyegon2 (#84606) üzenetére


bigdady
nagyúr

És mi van az sms-ben? Pontos hely épület szoba és pontos időpont is, vagy egy nap és hely és menj oda reggel a kapuba mindenkivel együtt? :)

[ Szerkesztve ]

(#84627) Soulfly842 válasza Stanlee (#84623) üzenetére


Soulfly842
addikt

Jogos. Azt akkor pontatlanul írtam. Németo-ból hírekből derengett, de akkor 'foghíjasan' :D

(#84628) strandkorlát válasza csƵ (#84590) üzenetére


strandkorlát
csendes tag

Akkor ezt légyszi a főnökömmel (és sok más ember főnökével) is közöld, aki az elmúlt egy évben hallani sem akart a home officeról, pedig 100%-ban el tudnám végezni a munkát otthonról. És ezzel nem vagyok egyedül...

(#84629) t72killer válasza Soulfly842 (#84619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az ételkiszállítást is tiltanák, az már überkreténség lenne...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#84630) Floyd80


Floyd80
addikt

Még lesz egy tömeges oltóbuli is hétvégén, azt megvárták gondolom. Biztos nem lesz ezúttal tömegnyomor és mindenki praktikusan fel lesz öltözve.

Na de hétfőtől, hogy oltakozunk, hogy min. legyen a kontakt.

Elviteles kaja marad?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84631) ivana válasza t72killer (#84629) üzenetére


ivana
Ármester

Kizárt, hogy megtiltsák. Mégis mi a francot ennénk akkor mirelit pizzát, meg rament? Mert hétvégén még csak-csak kotyvasztok valamit, de ez hétköznap kevésbé játszik. Az meg főleg mit csinálni aki nem HO-zik.

Valószínűleg a bank sem lesz zárva, az szintén elég durva lenne, kb. leállna a hitelezés.

A rohadt kijárási tilalom miatt meg kb. mindenki 5 és 7 között megy boltba...

(#84617) ubyegon2 Szerintem összesen nincs 10 millió darab az országban FFP2-es maszkból.

Más: az iskolákat kellett volna bezárni már legalább 2 hete, mert ott terjed rohadt mód. Főleg hülyeség volt, hogy a 6 osztályos gimikben 7-8 osztályban volt oktatás, mert ezek általában a jobb helyek ahova 50km-es körzetből simán járnak gyerekek.

[ Szerkesztve ]

(#84632) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Kíváncsi vagyok, mire megy ki a játék. Ennek a dolognak van a végén egy cél, amit még nem látunk.
Én múlthét szerdán lettem pozitív. Meg a tesóm, meg a 100 féle alapbetegségben szenvedő anyukám, meg neki 8 munkatársa. Senki nem érezte magát rosszul, vagy betegnek. Ez kapásból 11 ember, aki csak a statisztikai mutatókat csúfítja.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#84633) Parci válasza csƵ (#84611) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

édes istenem. az miért van, hogy egy pillanatig sem gondolod úgy, hogy esetleg a kib.szott járványadatok indokolják ám a zárást? itt fórumozol hónapok óta, de nem sok ragadt rád, az a sok grafikon nem csak színes, meg csíkos, hanem értelmük is van.

igen, most zárka van. de bakker, elég cudar is a helyzet, így is az utolsó utáni pillanatban zártak.

légy erős, hogy mindenki azt akarja, hogy termeld a gdp-t és fogyassz. úgyhogy amint lesz sok szuri, meg csökken a nyomás, ki fognak nyitni. pár napja még viktor is erről álmodozott...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84634) Parci válasza lacafaca (#84607) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy így lesz, hiszen most még 2 hétig betegek lesznek, akik máig megfertőződtek, sőt, otthon fertőznek is. lassú a lefutás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84635) hyggelig válasza RubbishBin (#84632) üzenetére


hyggelig
senior tag

Az én anyám meg majdnem belehalt. Két hétig alig evett, összeseett apa előtt, két hétig kórház, két negatív teszt. Aztán a kórház után elküldtem tesztre, hogy átesett-e tényleg a betegségen. 1,4-től volt a teszt pozitív (azaz, hogy átesett rajta) neki 9,6-os lett a teszteredménye.

Na, ez is hoax?

[ Szerkesztve ]

(#84636) RubbishBin válasza hyggelig (#84635) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Ki mondta, hogy hoax a vírus?

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#84637) Soulfly842 válasza Parci (#84634) üzenetére


Soulfly842
addikt

Sőt, a lappangási időt bele sem kalkuláltad.

(#84638) hyggelig válasza RubbishBin (#84636) üzenetére


hyggelig
senior tag

Tudod, ezt a "neki nem lett baja, nem lett tünete" szöveget már azok mondják, akik elbagatellizálják az egész súlyosságát.

(#84639) lacafaca válasza Parci (#84633) üzenetére


lacafaca
őstag

ööö...nem gondolod, hogy egy "járványhelyzetben" akkor kellene meghozni bizonyos megelőző intézkedéseket, mielött beüt a menkü? itt volt mindenki elött minden adat a nem szittya népek felől, így akár 2bit agykapacítással is föl lehetett vóna fogni, hogy ide fog érni...most bezzeg hamahama, mert így megmenthetünk mindenkit...minden élet számít...tényleg marhára fárasztó már ez. de tényleg, te még nem dobtad le a szíjat?

#84634 remélem haladsz már a gödörrel, mert szükség lesz rá ;] (nem, nem azzal amibe el akarod magadat ásni, olyan nem kell :DDD )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84640) perempe válasza RubbishBin (#84632) üzenetére


perempe
addikt

oltás.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#84641) RubbishBin válasza hyggelig (#84638) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Leírtam egy körülöttem zajló történetet, meg hogy szerintem ennyire nem kell megijedni a számoktól. Ez nem egyenlő a vírustagadással. Van vírus, haltak is bele, de pánikkeltés van. Az meg mindig egy eszköz, valamilyen cél eléréséhez.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#84642) Ringman válasza ivana (#84631) üzenetére


Ringman
nagyúr

Szerintem összesen nincs 10 millió darab az országban FFP2-es maszkból.

biztos ott tárolják a tavaszi fürkész&portyázó beszerzéseket a lélegeztetőgépek mellett!

[link]
A korábbi hírek arról szóltak, hogy a védőeszközök egyik legnagyobb beszállítója a Gyömrői Sarok Kft volt, amely 108 millió darab egyéb védőfelszerelést szállított – derült ki Ujhelyi István adatigényléséből még novemberben, de azt már nem tudatták a képviselővel, mennyi pénz is landolt a társaságnál.
Most a Hírklikk birtokába kerültek ezek a szerződések is. Öt kontraktust kötöttek a céggel. Az első megállapodás alapján 50 millió darab védőeszközt szállítottak le. A rossz szkennelés miatt nem látszik, hogy pontosan milyen terméket takar, de – az árából ítélve – vélhetően maszk lehet. Ez a tétel darabonként 17 dollárcentbe került, vagyis 8,5 millió dollárt fizetett érte a külügy. Egy másik szerződés alapján 30 millió FFP2-es maszkot vettek, az egyiket 44 dollárcentért, a másikat pedig 1,8 dollárért. A két tételért összesen 26 millió dollárt fizettek. Egy harmadik szerződés alapján, 58 millió maszkot vettek, összesen több mint 27 millió dollárért. A szerződéseket kétszer módosították, de az árakon nem változtattak, vagyis csak ez a cég összesen 61 millió dollárért szállított maszkokat a védekezéshez, ami magyar pénzre átszámítva, most 17,9 milliárd forint.

nem tudom ezeket teljes mértékben felhasználták-e azóta az eü-ben.

(#84643) Parci válasza lacafaca (#84639) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én zen vagyok, most azon mérgelődök csak, hogy a következő 12 raklap támfalkő :DDD, amit kifizettem, érjen ki, mielőtt haptákba vágják a tüzépet. aztán eljáccok vele a következő egy hónapban, délutánig támfal, aztán futok egyet, aztán este káposztát zabálok.

ami a kérdésed illeti, persze, nyilvánvaló volt, hogy mi lesz, sőt, még mázlink is volt, hogy ilyen sokáig nem robbant be. viktor nem szeret zárni, gondolom alsó hangon napi -20 mrd ft.......

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84644) ubyegon2 válasza ivana (#84631) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem összesen nincs 10 millió darab az országban FFP2-es maszkból.

Jól tippeled! Mindkét helyen 15-25 féle maszk volt, FFP2 egy tipusból 5-10 darab mutatóban.

(#84645) Narxis


Narxis
nagyúr

Polgári engedetlenséget érzékelek a közhangulaton.

Thanos was right.

(#84646) ubyegon2 válasza bigdady (#84626) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És mi van az sms-ben?

Ilyenek nincsenek egyikben sem. Csak dátum, óra perc és az, hogy Sikeres vásárlás meg, hogy még kevesebb pezóm maradt. :(

(#84643) Parci

aztán este káposztát zabálok.

Megérkezett laca hordóskáposztája? ;)

[ Szerkesztve ]

(#84647) Lauda válasza t72killer (#84629) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogyis lesznek ezek tiltva. Ételhez, italhoz jutást nem korlátoznak.

[ Szerkesztve ]

(#84648) Parci válasza Narxis (#84645) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

magam verem pofán, aki most nem takarodik haza :((( (persze ez csak fokozza a polgiháborús hangulatot :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84649) bigdady válasza ubyegon2 (#84646) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt kérdezte Chesterfield kaptál-e krónikusoknak ma küldendő sms-ből :U Vagy most Humor Heroldozol, ilyen káoszban? Nem elég neked a kormányinfó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84650) ivana válasza Ringman (#84642) üzenetére


ivana
Ármester

Amikor felmerült, hogy ez lesz körbenéztünk a neten, hogy hol lehet kapni. Kb. sehol. Minimális raktárkészletek egyes helyeken. Aztán lehet valami állami raktárban ott áll tonnaszám, de megvenni tuti nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.