Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84801) 8th válasza Alpi. (#84728) üzenetére


8th
addikt

Nővérem délután felhívott, hogy milyen fagyasztót vegyen mert be akar vásárolni húsból és mirelit cuccokból mert sose lehet tudni. Jól kiröhögtem. :DDD :DDD

(#84802) Wn2tl válasza FіkuszKukіsz (#84757) üzenetére


Wn2tl
tag

Szerintem kivételesen igaza van.

(#84803) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hat, en ma beugrottam a zoldsegeshez, s ma se volt ott senki, mint maskor sem. :D A boltost is ugy kellett elohivni, hogy hagy fizessek mar. Boltbol is vannak olyanok, ahol amugy se szokott a madar se jarni. Ez most sem valtozott meg. Nekem meg ilyenkor jo a szar bolt is.

I am having fun staying poor.

(#84804) zolisx4 válasza Darth_Revan (#84788) üzenetére


zolisx4
őstag

Szerintem a műszaki boltok nyitva lesznek csak nem lesz személyes ügyintézés,csak kiszállítással lehet majd rendelni,ez egy gondolat :F De majd ha reggel kinn lesz a közlöny pontosan tudni lehet majd

(#84805) gergobaby válasza ubyegon2 (#84795) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Azért nem ugyanaz, hogy sajnos x ezer ember elveszti az életét, minthogy védekezés közben a propaganda elemek között első volt a "tizenharmadik" havi nyugdíjjal (ami mint tudjuk inkább 12.25 havi) puncsolni...
Miközben a vállalkozások kártalanítása azóta sem történt meg.

A 25-60 közti korosztálynak annyi a bűne, hogy dolgozni akar.. Mégsem hagynak minket normálisan, és az előző korlátozások után keletkezett bevételkiesést sem fedezték normálisan tavaly

[ Szerkesztve ]

(#84806) S e t h válasza 8th (#84801) üzenetére


S e t h
nagyúr

Lehet hogy nem ugyanazok a szüleitek és téged adoptáltak. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#84807) catroot válasza Darth_Revan (#84788) üzenetére


catroot
veterán

Sok partnerünk úgy lesz nyitva, hogy nem lesz vásárlói kiszolgálás, csak pl. telefonos ügyelet.

Szóval előfordulhat, hogy adott üzletet eléred telefonon és jelzed az esetleges elállásod és intézik a dolgot.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#84808) lacafaca


lacafaca
őstag

azoknak, akik a mindennapi koporsószögük miatt aggódtak (nem is értettem az emiatti aggodalmat, ez is csak azon szegmens, mint a szlávik lánya, vagy az ingázó és mindeközben letiltott bombardier :DDD )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84809) HellGreg


HellGreg
őstag

Arra kíváncsi leszek, itt is az lesz-e mint a szlovákoknál, hogy a Tescóban elkerítik a nem élelmiszer-drogéria részlegeket és oda nem lehet majd bemenni.

[ Szerkesztve ]

(#84810) RubbishBin válasza HellGreg (#84809) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Annak amúgy sok értelme van, hogy a teszkóban nem árulhatnak ruhát. Ugyanúgy beállok az emberek közé a sorba, csak előtte nem sétálhattam egy 60 négyzetméternyi elkerített területen. :D

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#84811) aprokaroka87 válasza lacafaca (#84808) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Épp azon gondolkodtam hogy dohány boltok bezárása...

Tudomásom szerint az egyik legnagyobb adóbevétel onnan van.

Engem nem érínt mondjuk.

A másik dolog amit még mindig nem értek, hogy ahol kötelező a maszk használat ( lásd pl Bank ), azokat minek bezárni? :D

Megint úgy hoznak döntéseket, hogy annak lehet valójában semmi értelme.

(#84812) HellGreg válasza RubbishBin (#84810) üzenetére


HellGreg
őstag

Persze, anyukáméknak innen kell majd porszívózsákot küldenem, mert ott azt se lehet boltban venni (ők meg nem valami nagy rendelőmaisterek :))

(#84813) ubyegon2 válasza gergobaby (#84805) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ó az az egy heti plusz nyugdíj/év lenne az, amit a nyugdíjasok életszínvonal emelgetésének aposztrofálsz.

Értem. Akkor vegyék vissza tőlük, az tuti megoldaná a többi gondot, amit felsoroltál.

(#84814) Kaba


Kaba
veterán

A dohányboltok és a bankok nyitva maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#84815) HellGreg


HellGreg
őstag

Ugye a futárszolgálatok működnek majd? Másik topikban valakinek ma azt mondta a GLS futár, hogy 2 hétig nem szállítanak, mert ők is szolgáltatók. Szerintem ez marhaság.

(#84816) Kaba válasza HellGreg (#84815) üzenetére


Kaba
veterán

A futárok tovább szállítanak.

(#84817) aprokaroka87 válasza HellGreg (#84815) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jó kérdés, majd szerintem holnap kiderül.

Azért a szolgáltató ipart szinte teljesen leállítani elég nagy káosz lenne.

Csak ugye megint előbb hozzák meg a döntést, aztán jönnek rá hogy a 2/3-a valójában kihatással van minden más terültre is.

(#84818) bigdady


bigdady
nagyúr

[link] https://24.hu/belfold/2021/03/04/koronavirus-vedooltas-kronikus-betegek-60-ev-alatt/?

Ma csak a 47-60 kap SMS-t :O

(#84819) lacafaca válasza RubbishBin (#84810) üzenetére


lacafaca
őstag

teljesen mindegy, mert nem adok két hetet és úgy be lesz szarva az egész ország, hogy kerülni fogják egymást a népek, mintha minimum az ebola járná körbe az étert...csak figyelj...nem lesz itt semmiféle tobzódás, arra itt van a fönnmaradt 3 nap, aztán mehet mindenki haza a (mára már) jól megszokott tavaszi letargiájába :)

#84811 semmi...megint fölkapjuk az orkánkabátot a felhőszakadás után

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84820) Ribobon


Ribobon
tag

Megjött az SMS, hogy mehetek oltásra szombaton 16:00-ra Kisbérre a Batthyány Kázmér Szakkórházba. :C

Csakhogy én Pilisvörösváron lakom, Budapesttől kb. 20 km-re, dolgozni is világéletemben Budapestre jártam, Kisbér másik megye, egyetlen vonat lenne 2 átszállással, amivel odaérnék 11:13-ra, szobrozhatnék 16:00-ig. Visszafele 16:43-kor lenne egyetlen vonat, de ezt meg sanszos, hogy nem érném el. :W :W :W :W :W :W :W :( :( :( :( :(

A NEAK kukázhatja azt a számítógépes rendszert, ami ezt a címet kisorsolta. :C

Újra regisztráltam, az utca és a házszám mögé zárójelben (mivel megjegyzés rovat az nem volt) odaírtam, hogy az oltást Pilisvörösváron vagy Budapesten vállalom, Kisbéren nem, akár a kínai vakcina is jó számomra...:R

[ Szerkesztve ]

(#84821) Parci válasza Narxis (#84796) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az évszázad kommenja! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84822) bigdady válasza Ribobon (#84820) üzenetére


bigdady
nagyúr

47 vagy idősebb vagy? Megyek helyetted 😀

[ Szerkesztve ]

(#84823) t72killer válasza lacafaca (#84819) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mitől sz.rnának be :F Lerágott csont már a covid, ráadásul mindenkinek van maszkja+tud kezet mosni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#84824) lacafaca válasza t72killer (#84823) üzenetére


lacafaca
őstag

majd csak figyelj... ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84825) envagyok


envagyok
veterán

Én régóta szajkózom a suli és ovizárást, valamint azt, hogy a nyugdíjasoknak otthon kellene maradni, és számukra megoldani a bevásárlást, étkeztetést, amíg nincs oltást, de elsősorban a dolgozó lakosságot kellett volna oltani.
Most miért is jó beoltani egy olyan 87 évest, akinek a gyerekei viszik a heti bevásárlást, mert féltik a nagyit? Miközben más 50-65 évesek az üzemi étkezdében egymás hegyén hátán esznek. Krónikus betegekből is a dolgozókat először, aki otthon tolószékezik, az is ráér.
Meg a 8 utáni kijárási, és a korai boltzárás.

Eskü ezek direkt azon vannak, hogy minél jobban terjedjen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#84826) Ribobon válasza bigdady (#84822) üzenetére


Ribobon
tag

50 :C

(#84827) RubbishBin válasza t72killer (#84823) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Nekem például már le is mondták a pénteki 2 személyes baráti sörözésemet a mai bejelentések miatt. Semmi nem változott tegnap, vagy tegnapelőtt óta. Csak most már nem lehet plázázni, szóval #mindmeghalunk.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#84828) FіkuszKukіsz válasza envagyok (#84825) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Akármennyire is szidják Putyint, de náluk azért észszerűbben történik az oltások elosztása. Szektorok szerint lehet(ett) menni.

Moszkvában szerdától jogosultak lesznek a Covid-19 elleni védőoltásra a számítástechnikai és hírközlési szakemberek, a magánvállalatok által alkalmazott szociális munkások, a házkezelőségi, szállodai és idegenforgalmi irodai alkalmazottak is.

A december 5-én elkezdődött oltási kampány keretében a fővárosban 6-7 millió embernek tervezik beadni az új koronavírus elleni oltóanyagot, Szobjanyin szerint az élet csak ezt követően térhet majd vissza a szokásos kerékvágásba. Vakcinációra eddig az oktatás, az egészségügy, a kulturális intézmények és a szociális szolgáltatások, a lakásüzemeltetés, a közlekedés, a közétkeztetés, a rendvédelem, a sport, az ipar, az építőipar és az energetika, az okmányirodák, a bankok és a pénzügyi szektor, valamint a végrehajtó hatalom és a költségvetési intézmények alkalmazottai, továbbá a civil és vallási szervezetek alkalmazottai voltak jogosultak. Szintén jelentkezhetnek az oltásra a 60 év feletti moszkvaiak és a 18 év feletti diákok is.

[link]

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#84829) bigdady


bigdady
nagyúr

Másik ismerős is kapott SMS-t egy hete oltották.. :W
Szép munka...

[ Szerkesztve ]

(#84830) Parci válasza RubbishBin (#84827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én például jóideje szabotálom az ilyen "átmegyünk valakihez és bent ülünk és dumálunk náluk" programokat. az van, hogy fogalmam sincs, hogy mit csinál a másik család, vírustagadók-e mondjuk vagy ilyesmi.

lehet kirándulni, kerti sütögetni, biciklizni, de bent dekkolás az :N

majd oltikával a vállban...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84831) RubbishBin válasza Parci (#84830) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Mi is biciklizni járunk, ha nincs hideg. Vírus nélkül is vétek bent dekkolni, csodálatos tájaink vannak.
Igazából az én munkahelyemen 1200 ember dolgozik, az övén még ennél is több. Azon kívül mindketten egyedül élünk. A saját operatív törzsem elhanyagolható kockázatnak minősítette azt a heti 1 sörözést. :D Be is kattannék, ha csak dolgozni járnék el.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#84832) FіkuszKukіsz válasza RubbishBin (#84831) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jó neked. Én november óta nem voltam sörözni, pedig nálam is az a kötelező pénteki program.

Romanes eunt domus

(#84833) Alpi. válasza RubbishBin (#84831) üzenetére


Alpi.
addikt

Átérzem... én is egyedül élek. Szükségem van emberekre a munkámon kívül is. Ha nem is gyakran és sokat, de kell. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#84834) S e t h válasza envagyok (#84825) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez túl logikus lenne, fent meg ebben - logika - hiányt szenvednek.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#84835) Nimda válasza bigdady (#84829) üzenetére


Nimda
addikt

Gyönyörű. 1 évük volt felkészülni az informatikai rendszereknek. Azért illene már normálisan megszervezni és nyilvántartani ezeket a regisztrációkat. Én elhiszem, hogy becsúsznak hibák, no de egy ilyen helyzetben ez emberi életekbe kerülhet.

(#84836) syberia válasza syberia (#84151) üzenetére


syberia
veterán

A cseheknél 32 kórházba mennek szét ezek a dobozok. Vajon mi lehet bennük?
:DD :K

https://howbad.info/

(#84837) Alpi. válasza syberia (#84836) üzenetére


Alpi.
addikt

Patent, rendszerezett kis halom ! :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#84838) Hieronymus válasza forumpista (#84799) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nézd, ha valaki felelős orvosként és megmondó emberként, a saját lányával nem tudja betartatni a vírus terjedését csökkentő módszereket, akkor valószínűleg nem kéne osztani az észt."

Ez demagógra sikerült.
Ha lesz egy nagykorú lányod, mit fogsz csinálni, ha nem azt eszi, amit mondasz neki?
Sőt mit tehetnek a szüleid, ha nem azt teszed, amit mondanak neked?

Az már egy másik kérdés, hogy berakott képen látható nő melyik korlátozást sértette meg a belinkelt kép alapján. Na, na... , hát egyiket sem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#84839) lacafaca válasza syberia (#84836) üzenetére


lacafaca
őstag

ööö...megint ki fogod nyitni a pofonládát :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84840) Parci válasza syberia (#84836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj már, a csehek nagyjából annyira elkúrták, amennyire csak lehet. babis meg per pillanat mindent megvesz, mert hát cselekvő főnöknek kell lenni, különben meglincselik. megy oda minden is vakcina, meg ezek szerint féreghajtó is.

majd akkor szólj, ha holnaptól nem hal meg ott senki :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84841) lacafaca válasza Hieronymus (#84838) üzenetére


lacafaca
őstag

mondjuk minimálisan annyira szociálisan érzékenyre nevelem, -hamár egy olyan helyre sodorja a sanyarú sorsa, amit egy átlag robot max a zinterneten tud megbámulni, nomeg a faterja az egyik nagy szaktekintély aki az éppen zajló, a fél világot legyilkoló brutális járványról hadovál nap mint nap- akkor legalább ne posztoljon csak úgy polgárpukkasztásból...de lehet én látom rosszul a dógot ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84842) syberia válasza lacafaca (#84839) üzenetére


syberia
veterán

Veszélyes világot élünk, már a fórumon sincs biztonságban az ember. :DDD

(#84837) Alpi.: Ja, de itt(hon) nem szívesen látott a tartalma. :N

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#84843) lacafaca válasza syberia (#84842) üzenetére


lacafaca
őstag

verbálisan már rég széjjel vagy verve a galambpiruláddal együtt te vajákos 2.0 :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84844) bigdady


bigdady
nagyúr

Zalaegerszegről Győrbe kell menni oltatni SMS alapján egyre jobb sztorik. Kocsival 140km 1:53 perc :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84845) syberia válasza lacafaca (#84843) üzenetére


syberia
veterán

Veszett fejsze nyele, bár a fejétől bűzlik a hal. De lesznek hamarosan meglepetések.

https://howbad.info/

(#84846) lacafaca válasza syberia (#84845) üzenetére


lacafaca
őstag

áhhh kizárt...csak az ifa ami segíthet :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84847) lacafaca


lacafaca
őstag

spain :( méghogy nem fokozódhat a hisztéria...mikor már itt is ez lesz, talán le fog esni a tantusz

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84848) Parci válasza lacafaca (#84846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem nem vagy annyira debil, hogy átlátsz minden vakcinán, de ezt a szart ohne zsanánt bevennéd :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84849) lacafaca válasza Parci (#84848) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy venném fujj, tudod jól, nem veszek be semmi kemikáliát...de ha egyszer mondják, hogy jó, miért kell ennyire mereven elzárkózni?

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#84850) Ribobon válasza bigdady (#84844) üzenetére


Ribobon
tag

https://www.facebook.com/koronavirus.gov.hu/

Tömegével panaszkodnak az emberek (kötük én is), hogy 60-120 km távolságra kaptak időpontot. :W :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.