Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) blu79


blu79
addikt

Átléptük az ezer mintavételt :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#3952) Lauda válasza Pist@bácsi (#3937) üzenetére


Lauda
félisten

A te általad preferált számok a véglegesnél kedvezőbb arányt mutatnak.

Fogalmam sincs itt mit írtál, én nem preferálok semmit.

Ő írt olasz adatokat:

Eredetileg ugye 3%-os mortalitásról beszéltek ami az olaszoknál felment 5%-ra.

Az olaszoknál jelenleg van 17760 eset, ebből 1439 aki felépült, 1266 halott, és 14995 aki beteg. [link]

Erre reagálva idéztem neki egy olasz fertőző osztály főorvosának a véleményét:

a milánói Sacco Kórház fertőző osztályának főorvosa szerint a 6,6 százalékos olasz halálozási ráta azért ennyire magas, mivel Olaszországban kizárólag a tünetet mutató fertőzötteket veszik figyelembe, nem számolva azokat, akik pozitívnak bizonyulnak a vírustesztre, de tünetmentesek. [link] [link]

Én továbbra is azt mondom, ilyesmin nincs értelme vitatkozni.

Szerintem sincs, ez egy teljesen normális beszélgetés, szó sincs vitáról.

(#3953) Lauda válasza VinoRosso (#3940) üzenetére


Lauda
félisten

Oké, te számold így. ;)

halottak száma/összes ismert kimenetel

Ez esetben akkor tök mindegy hány fertőzött van és kérdés, hogy miért jegyezte meg ezt az az orvos:

a milánói Sacco Kórház fertőző osztályának főorvosa szerint a 6,6 százalékos olasz halálozási ráta azért ennyire magas, mivel Olaszországban kizárólag a tünetet mutató fertőzötteket veszik figyelembe, nem számolva azokat, akik pozitívnak bizonyulnak a vírustesztre, de tünetmentesek. [link]

??

[ Szerkesztve ]

(#3954) Tetsuo válasza Intruder2k5 (#3764) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ennek a hírnek semmi valóságalapja nem lehet. Ez egy hivatalos adat, semmi több.
Szerinted a megfertőzötteket mind hermetikusan elzárták és ellátják úgy, hogy nincs több fertőző ember az adott országban?
Kína jórészén biztosan végigmegy a vírus, milliókat, szerintem sokmillió embert megfertőzve, és nem lehet elszeparálni adott területeket, lehetetlen.
Hogy egy járvány exponenciális beindulása után még bőven a csúcs előtt hirtelen nincs több haláleset, az ordas hazugság.
Miért tenne ilyen Kína?
Mert veszélyben a gazdasága, az ipari, mezőgazdasági exportja és a turizmusa - ezért.

(#3955) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Irán friss adat:

+1,365 fertőzőtt
+97 halott

Mindkét adat rekord..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3956) Tetsuo válasza azbest (#3950) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az igazolt fertőzöttek és elhunytak aránya nem a halálozási arány, hogy is lenne az?! :U
Hiszen az igazolt fertőzöttek közül még valószínűleg meg fognak halni többen is, erősítve a másik számot.
A halálozási arány azt mutatja, a már lezárt esetek betegei hány százaléka halt meg.

[ Szerkesztve ]

(#3957) radi8tor válasza Soulfly842 (#3936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Röhögni fogsz, mondtam a főnöknek hogy akkor én bemennék jövő héten is dolgozni. Úgyis üres az egész iroda, kb 5 perc kocsival, nyugi lenne.
Jött a válasz, hogy nem olyan jó hogy üres az iroda, mert ha megsérülök nincs aki segítsen nekem. Wáá.
Úgyhogy nem megyek, mert még a végén én leszek a hibás valamiért.

⭐ Stella

(#3958) myckey válasza blu79 (#3951) üzenetére


myckey
veterán

Vótmá ;]
Fejlődőképesek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3959) MrChris


MrChris
nagyúr

Sokan hiányolják, hogy spórolósak a tesztekkel, az egészségügyben magasan jegyzett Svédeknél már kifogytak. Valszeg nem olyan egyszerű beszerezni/gyártani.

(#3960) PitLee válasza VinoRosso (#3948) üzenetére


PitLee
őstag

Magyar etimológiai nagyszótár (Tótfalusi István)
link

(#3961) azbest válasza Tetsuo (#3956) üzenetére


azbest
félisten

ne erőltessük ezt... nem mindenki hazudik és hülyeség 50%-okkal dobálózó butaságokat elhinni. Nem a jelenleg pillanatnyilag igazolt pozitívak és a végső halálozási szám végeredménye adja a valós értéket. Különböző értelmezési tartományokat és értékkészleteket kevertek, mert nem értitek, hogy időbeli eltérés van köztük. Csak valaki ki akarja hozni matekozással azt, amit a valós tapasztalat is azonnal cáfol azokról a helyekről, ahol sokkal több tesztet végeztek el és ezért pontosabb a statisztikájuk is. Nameg, ahogy más is írta, nem ugyanúgy értelmezik a beteget sem az olaszok, mint mások.

Szerintem engedjük el a kamu matekozást.

[ Szerkesztve ]

(#3962) villamos


villamos
őstag

Zállatorvos:
Mennyire (nem) halunk meg? (COVID-19)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3963) Hieronymus válasza szuszinho (#3868) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A legtöbb betegség alapja a helytelen táplálkozás. Erre kellene megtanítani az embereket. Aki egész életében baszik rá, hogy mit eszik-iszik össze, azokról kell főként az eünek gondoskodnia."

Csak egy szerény kérdésecske!
Az eddig eltelt életemben több, sokszor a többivel tökéletesen ellentmondó étrendet kiáltottak ki tökéletesnek.

A maradék életemben meg szeretném tudni, hogy milyen a valóban egészséges étkezés. Mérhető tények és nem hitek alapján.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3964) Tetsuo válasza azbest (#3961) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek. Félrebeszél az, aki az adott számokból indul ki, pl. te.
Csak a járvány lefolyása után lehet meghatározni a halálozási arányt, addig spekuláció minden efféle szám, kivéve, ha mintát vesznek adott közegből a statisztika végett. Ilyen mintavétel (véletlenszerűen kiválasztott betegek nyomonkövetése) nem publikus. valamiért nem tesznek közzé ilyen adatokat.
Csak az aktuálisan megfertőződött emberek számát vetik össze az elhúnytakéval, ami nonszensz - te is beismered. De végre ebben egyetértünk.

(#3965) radi8tor válasza Hieronymus (#3963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Személyre szabottan kell diétát folytatni. Menj el egy dietetikushoz és összeállít neked egy étrendet. Ha azért mész, hogy minél jobb immunrendszered legyen olyanban is tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3966) Tetsuo válasza Hieronymus (#3963) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az egészséges életmód minden paramétere nem mérhető és nem is mérték még, amit lehet, azokat sem mindent (messze nem). Mi a kérdésed?

(#3967) azbest válasza radi8tor (#3965) üzenetére


azbest
félisten

This Is Why Eating Healthy Is Hard (Time Travel Dietician) [link]

(#3968) Lauda
közben pontosítottam (először a mindenkori szót használtam végső helyett), szóval lehet még a félreérthetőbbet olvasta. Ha így van bocsi. Egyszerűen arra akarok csak kilyukadni, hogy zavar az értelmetlen matekozás. Ha választani kell, akkor már inkább az étrendtanácsok. Bár annak sem sok köze van a topic témájához :D Megyek, főzök is valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#3968) Lauda válasza Tetsuo (#3964) üzenetére


Lauda
félisten

Csak az aktuálisan megfertőződött emberek számát vetik össze az elhúnytakéval, ami nonszensz - te is beismered. De végre ebben egyetértünk.

Dehogyis, nem ismert be semmit.

Ezt írta:

Nem a jelenleg pillanatnyilag igazolt pozitívak és a végső halálozási szám végeredménye adja a valós értéket.

Amit korábban is, hogy ti két időben eltérő adatot próbáltok összekutyulni. Ez hibás.

(#3967) azbest Oké, azonban írtad már ezt korábban is, szóval szerintem érthető volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3969) azbest


azbest
félisten

Btw, ha már statisztika: vajon utólag mennyi ideig mutatható ki, hogy valaki fertőzött volt?
Csak azért kérdem, mert ha még hónapokig kimutathatóak esetleg az antitestek, akkor esetleg utólag lehet pontosabb képet kapni, ha reprezentatív mintavétellel csinálnak majd tesztet a lakosság körében. Ha csak rövid ideig kimutatható, akkor csak becsülni lehet. Erre írtam napokkal korábban, hogy majd úgy 5 év múlva térjünk vissza arra, hogy a több éves átlagok alapján megbecsüljük mi lehetett a mostani érték.

Szóval az utólagos résszel egyetértek Tetsuo-val, inkább csak félreértésről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#3970) sb95


sb95
csendes tag

Nem tudom, hogy volt e már, de hátha valakit érdekel: [link]

(#3971) radi8tor válasza sb95 (#3970) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Épp 8 HSZ-el előtted.

⭐ Stella

(#3972) AMD Power


AMD Power
titán

Példátlan EU-s döntés a koronavírus miatt: Magyarország is hatalmas összegekhez jut

"EZ NEM PLUSZ EU-S PÉNZ, HANEM AZ ELŐRE MEGÍGÉRT, DE EDDIG MÉG FEL NEM HASZNÁLT PÉNZEK ÁTCSOPORTOSÍTÁSA A KORONAVÍRUS ELLENI KÜZDELEMRE. ÍGY TEHÁT A GAZDASÁG MÁS RÉSZÉRŐL MAJD HIÁNYOZNI FOGNAK, DE MÉG ÍGY IS NAGYON JÓL JÖNNEK A VÉSZHELYZETBEN."

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3974) odrif


odrif
MODERÁTOR

Kezdődik az Operatív törzs sajtótájékoztatója.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#3975) Hieronymus válasza Tetsuo (#3966) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Mi a kérdésed?"

Mi az egészséges életmód?
A hitnél alaposabban alátámasztott megfogalmazásban érdekel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3976) BITBOYS válasza AMD Power (#3972) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kapunk manit, de ki és mire költi el? Maradéktalanul az eü-re fordítják remélem és a védekezésre.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3977) VinoRosso válasza azbest (#3950) üzenetére


VinoRosso
veterán



Feladom... tényleg baj van az oktatással.

(#3978) attiati válasza emvy (#3946) üzenetére


attiati
veterán

Úgy értem, hogy nem kell a mindenféle antibakteriális, kézfertőtlenítős szappan sem.
Hatékony a hagyományos.

(#3979) dugynok válasza Lauda (#3847) üzenetére


dugynok
senior tag

Klór is jó, 0,5g/l töménységű oldatban.

(#3980) wjbhbdux válasza odrif (#3974) üzenetére


wjbhbdux
veterán

percenként csak 5x köhögnek az újságírók

/s

(#3981) azbest válasza VinoRosso (#3977) üzenetére


azbest
félisten

Na, szerintem más is linkelte már a zállatorvost, szóval vótmán, de nézd meg te is: [link]
Szerintem bőven lefedi mindegyik szélsőséges számítási módot és elmondja, hogy miért nem jó egyik sem.

"baj van az oktatással." - ebben egyetérthetünk :D

(#3983) fant0mi válasza VinoRosso (#3977) üzenetére


fant0mi
addikt

Azt' most mar be sem kell jarni... :)

(#3984) azbest


azbest
félisten

(hétfőtől) "Lezárják a sofőrök körüli területet a BKK járatain" [444]

Lefújták a satótájékoztatót? Nem értettem az indexes közvetítésben, hogy mit mondott a hölgy.

szerk:
Áh már visszanézhető a leállított közvetítés. Nem tudja pontosan mikor kezdődik majd. Akár két óra késés vagy több késés, de nem tudja [link]
4 perctől a videóban

[ Szerkesztve ]

(#3985) Ateszpapa válasza azbest (#3984) üzenetére


Ateszpapa
addikt

14:30-kor kezdődik elvileg.

(#3986) myckey válasza #95561216 (#3982) üzenetére


myckey
veterán

Ezek szerint akkor a magasabb hőmérséklet és a páratartalom kedvezőlenül hat a vírusra?
Már elég sok minden megjelent ezügyben. :F

Mindenesetre kíváncsi lennék, hogy a szauna mennyire lenne tuti.
Gőzfürdő is érdekes lehetne. ( bár erről már itt is volt szó, ez annyira nem megfelelő )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3987) macikos válasza myckey (#3986) üzenetére


macikos
addikt

Az UV-s fertőtlenítés milyen? Asszonynak év elején vettem egy brutál körmös lámpát. 86W-os, levehető az alja, olyan a fénye, mint egy atomvillanás :D Kézfertőtlenítésre tuti jó. Vagy ahhoz UV-C fény kell?

"Dosages for a 90% kill of most bacteria and viruses range from 2,000 to 8,000 μW·s/cm2"

Forrás:https://en.wikipedia.org/wiki/Ultraviolet_germicidal_irradiation

[ Szerkesztve ]

(#3988) blu79


blu79
addikt

Érdekesség, láttátok már ? :

[link]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#3989) myckey válasza macikos (#3987) üzenetére


myckey
veterán

Erről most az Androméda Törzs c. film jutott eszembe
Xenon lámpa ( vagy mi ) kezelés ....levitte a komplett szőrt meg a hámsejteket is. Zseniálisan festettek a színészek :DDD

#3988) blu79

Psszolom a dolgot.
Láttam már Izraeli kutatásról is cikket, de USA ból is volt hír.
Lehet még Kína is képbe került már, de ez nem rémlik .

Legjobb lenne, ha már tegnap megtalálták volna az ellenszert. :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3990) villamos


villamos
őstag

KAP
[link]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3991) Silεncε válasza blu79 (#3988) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát ha ez igaz is, ebből akkor se lesz már ebben a járványban felhasználható gyógyszer. De nagyon jó hír lenne

(#3992) Lauda


Lauda
félisten

Friss kép, spar lisztespult:

Ismerős azt írja, előtte valaki 50kg réteslisztet vett.

(#3993) #95561216 válasza Lauda (#3992) üzenetére


#95561216
törölt tag

Bekeveri feherjeporral, cukorral, egy kis etolajjal, es kesz a kiegyensulyozott taplalkozas :D

(#3994) #22743424


#22743424
törölt tag

Reggel írtam, hogy tudtam venni a coopban kéz fertőtlenítőt hospi-sept. Most fogtam magam bementem Tesco, nincs majd lesz, Penny nincs, Aldi, nincs, Rossmann már papírral ki van írva, hogy átmenetileg nincs. Két nap alatt kétszer mentem be arra a helyre ahol lehetett kapni.

(#3995) DarkByte válasza #22743424 (#3994) üzenetére


DarkByte
addikt

Én Szegeden csütörtök-pénteken kb. 8 helyen voltam, köztük kis bolt, nagy bolt, patika. Elfogyott.

Kollégámnak fodrásza azt mondta már az a fajta szeszt se tudja legalább két hete beszerezni ami kellene a munkájához.
Úgyhogy én feladtam, van itthon pár utántöltő folyékony szappan, sima szappan is. Majd 1-2 hét múlva megpróbálom megint. Így hogy HO-ban vagyok amúgy sem kell ész nélkül mosni a kezet.

Maximum az étel futár hozhat egy kis koronázási ékszert. :DDD

(#3997) blu79


blu79
addikt

Megy a sajtótájékoztató ... már látom előre milyen kérdéseket tesznek majd fel a 444.hu , index, hvg, rtl és tásai :O :W :U

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#3998) azbest válasza blu79 (#3997) üzenetére


azbest
félisten

lényegretörőeket. Nem pedig a focimeccsek lejátszásáról érdeklődnek :D

(#3999) wjbhbdux válasza Dyingsoul (#3996) üzenetére


wjbhbdux
veterán

aki 50kg lisztből akar tésztát készíteni az nyugodtan kapcsolatba léphet a nagykerrel, nem a sparból kell megvenni. ezek csak nyerészkedni akarnak. usa-ban ugyanez megy a wc papírral, ott arról tették ki az első képet facebookra hogy elfogyott és arra kapott rá a nép.

/s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.