Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Soulfly842 válasza Graphics (#4048) üzenetére


Soulfly842
addikt

Értem, megpróbálok visszább váltani a megszokott tárgyilagosba :) Bocs. Csak nekem ne konteózzál, mint ahogy már többször kiálltottál már a topicban - mert ez jelen esetben nem indokolt. Ezek a médiában is megerősített tények.

Viszont, ami már nincs felderítési időszakban: 6 új fertőzött.

Mi miatt lehetett egy hirtelen kopernikuszi fordulat, s teljes hallgatás arról, hogy hova valósiak.

Valószínűsíthető: hogy időt próbálnak nyerni, mert ott még nagy számú fertőzött lehet, ill. valószínűleg egy érintettségből kerültek elő többen, vagy akár mind... Erről viszont az embereknek joga lenne tudni, hogy tényleg kevesebb kontakt legyen, ne az intersparban több száz fővel nyomorogjanak egyszerre stb-stb....

[ Szerkesztve ]

(#4052) Graphics válasza Soulfly842 (#4051) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen szerintem kár spekulálni... A túl sok agyalás sem jó... Szerintem.

Olyan nagyon többször nem kiáltottam semmit se :) Ez volt a 2. , gyorsan rá is kerestem, nehogy hirtelen durva vádaskodásba kezdjünk ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4053) lm83


lm83
őstag

Na kezdi az lmp hogy zárják be a plázákat, hát köszönöm én ott dolgozok, akkor majd a kedves Hadházy úr fog fizetést adni nekem? :F

Értem az indokot, hogy majd ne oda menjenek a gyerekek iskola helyett. Ezt kérem régen is megoldották, mentek a rendőrök délelőtt a plázaban,aztán aki gyerek volt egyből papírok, stb, aztán mehetett ahova kell,
Most is meg lehet ezt így könnyen oldani...
Ha meg a pláza zárva, valaki pont írta itt két napja, Deák tér tele fiatalokkal, mennek azok oda ahova épp lehet...

[ Szerkesztve ]

(#4054) Soulfly842 válasza Graphics (#4052) üzenetére


Soulfly842
addikt

Na jó, olvastam azért a topicot az elejétől fogva :D De ám' legyen ;) Csak jelzésértékkel akartam kiakadni, hogy végighallgatás nélkül ne kiáltsunk itt sem semmit :D

szerk:
Na jó, ahhoz a kontár idiótához sem akartam beállni a sorba :D (vagy hason' cimkét kapni) azért is ellenkeztem hevesen! :D - lehet azért maradt meg nekem ilyen nyomatékkal a címkéd, mert sírhatnékom van tőle :D

[ Szerkesztve ]

(#4055) Rolly válasza lm83 (#4053) üzenetére


Rolly
veterán

minimálisra kell csökkenteni a fertőzés veszélyt az lenne a jó ha most mindenki 2 hétre otthon tudna maradni mert 2 hét alatt kiderül ki a beteg ott lehetne további karantént tartani, míg meggyógyul, de ez Európában lehetetlen... Kínában meg tudták csinálni... :)

(#4056) Silεncε válasza lm83 (#4053) üzenetére


Silεncε
őstag

Annyit.megjegyeznek, hogy.se.Hadhazynak se Berninek nincs mar koze az LMP-hez, szoval o tuti nem fog neked fizut adni :N

(#4057) Graphics válasza Soulfly842 (#4054) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi extra, hisztis vagyok nah :D itthon ülök, rossz a közérzetem ;] OSzt' ilyenkor kell nekem is fórumozni :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4058) Ringman


Ringman
nagyúr

via tumblr:

(#4059) blu79


blu79
addikt

A román szomszédainknál publikus hogy a fertőzötteket melyik településeken találták. Természetesen a kilétük név szerint nem, csak az életkoruk és hogy férfi e vagy nő az illető.
Gondolom itthon a pánikkeltés miatt nem akarják elmondani hogy honnan valók ... nehogy pánikba essenek az emberek az adott településen. Csak ezzel az a baj hogy ott az emberek sem tudnak védekezni mivel nem gondolják hogy náluk van a baj....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4060) Feketelaszlo válasza Soulfly842 (#4042) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

"de azért szerintem az embereknek lenne joguk tudni, hogy hol történt"

Bocs, de szerintem azért a hatóságnak is van annyi tapasztalata, hogy tudja: a legkevésbé érintett területeken - és itt most a világkereskedelem ütőerétől kicsit messze eső Szabolcsra is gondolok - lesz a legnagyobb a paranoia, ha a szomszéd faluban már van koronavírusos, akkor beindulnak a kisközösségi pletykák, bizalmatlanság meg kiközösítés, amire pont egy válsághelyzet esetén van a legkevésbé szükség. Pl. mikor a betegek nem hajlandóak visszamenni a háziorvoshoz ahol fertőző beteget diagnosztizáltak még fertőtlenítés után sem.
De ha ez megnyugtat, amúgy is elég valószínűtlen, hogy sokáig kelljen még egyedi esetekre koncentrálni.

(#4061) Ringman válasza Feketelaszlo (#4060) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb így, ahogy írod. :(

(#4062) Tetsuo válasza Vesa (#4033) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Remélem Szegeden holnap még el tudunk menni a Vadasparkba, meg a lányom igazán mehetne a jövőhéten oviba...

(#4063) Lauda válasza Feketelaszlo (#4060) üzenetére


Lauda
félisten

Az lenne a meglepetés, ha nem terjedne úgy el, mint a svédeknél például.

(#4064) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vajon a prohardveren mikor jelenik meg az első koronavírusos beteg?

Agyalt már ezen valaki? :U :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4065) Soulfly842 válasza Feketelaszlo (#4060) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az egy már megvót' :D

Azt még megmerték mondani, de a többet már nem :D

Egyébként is... Ááá, a tirpákok dehogymánnemolyanok :DDD :DDD :DDD

Csak megmondja mindegyik - nem a köntörfalazó fajta - na húzzmá' arrébb :D

(#4059) blu79

Ezt eddig itt is tudtuk! - most van az első alkalom, hogy ezt elhallgatják! ;]

[ Szerkesztve ]

(#4067) Floyd80


Floyd80
addikt

Németeknél is készülnek a holnapi ünnepre, valahol 45 perc a pénztár, valaki 15 kg liszttel, 10 csomag tojással távozott. Mennyiségi korlátozást sok helyen írtak ki, lassan it is kötelező lehetne.

https://www.bild.de/news/inland/news-inland/ansturm-im-corona-chaos-der-irre-samstagseinkauf-in-unseren-supermaerkten-69387086.bild.html

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4069) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ááá, itt a messzi keleten nem történik semmi éppen... ááá, dehogy... :Y :Y :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4070) AMD Power válasza Soulfly842 (#4069) üzenetére


AMD Power
titán

Ez sajnos szépen lassan mindenhol elő fog fordulni. :( :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4071) wjbhbdux válasza Soulfly842 (#4069) üzenetére


wjbhbdux
veterán

meg kéne érteni hogy nem ez a legfontosabb a mentősöknek, hanem továbbra is az életmentés baleseteknél stb. nem fognak ezért mindenhova rohanni amíg ilyen fáj a körmöm panaszokkal hivogatják őket. Amíg odaérnek lehet várni nyugodtan egyedül elzárkózva.

/s

(#4072) AMD Power válasza wjbhbdux (#4071) üzenetére


AMD Power
titán

Arról nem is beszélve , hogy ez "csak" egy lázas ember. Több mint 100.000 influenzás van az országban. Persze ez egy kellemetlen állapot. De 39.5 lázat otthon isl ehet kezelni ésszerűen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4073) Soulfly842


Soulfly842
addikt

[link]

Lehet, hogy a Nyíregyházához közeli Nagyhalász polgármester elszólta magát? :Y Többet tud, mint amit írhatott volna?
(több esetről ír, egy eset eddig a hivatalosan megerősített)

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#4074) Tetsuo válasza Graphics (#4064) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nehogy itt a fórumon is terjedjen! :DD
Szerintem többségünkön átmegy a vírus - fogadjunk.

(#4075) AMD Power válasza Soulfly842 (#4073) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nem újdonság. Kótajon már 2 napja is volt egy beteg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4076) Soulfly842 válasza AMD Power (#4075) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az egy, de itt többes számról ír a polgármester.

Bár állítólag a kiürítésre került Sipkay Barna kereskedelmi iskolában tanuló diák, aki felszolgált egy másik eset (Nyh-n ezt írták le a több tízezres közösségi csoportban többen is, de utána törölték). Azért is ürítették ki az iskolát.

És van olyan személyes ismerősöm, akit hazaküldtek a munkából, mert másodlagos kontakt lehet. Közeli hozzátartozója a kórházban dolgozik és érintkezhetett fertőzöttel.

[ Szerkesztve ]

(#4077) omfgk


omfgk
addikt

Olasz +3497 / +175

(#4078) Floyd80


Floyd80
addikt

Olaszország: +3,497 new case

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4079) Fecogame válasza Soulfly842 (#4069) üzenetére


Fecogame
veterán

Ott van alatta kommentben, hogy nem koronás.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4080) villamos válasza Tetsuo (#4074) üzenetére


villamos
őstag

Online nem terjed, bár biztosan fognak ilyen nevű vírust, vagy malware -t vagy hasonlót írni... :)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4082) #95561216 válasza sittes79 (#4081) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az első SARS se lett visszajáró vendég, ennél se egyértelmű, hogy az lesz...

(#4083) Soulfly842 válasza sittes79 (#4081) üzenetére


Soulfly842
addikt

De apaa..... kezdődddddiiikk :D

Félre a tréfát:

Nekem csak ez a titkolózás 'assza a csőrömet.

Meg az, hogy ne hallgassák már el, ha gócpont lehetősége van/lesz kialakulóban! Mert ha semmit nem tudunk a helyszínekről, akkor azt is letagadhatják!

Ha nincsenek megerősített betegek, helyileg tényekkel, akkor bármit kozmetikázhatnak, ahogy akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#4084) Floyd80


Floyd80
addikt

Egy olasz mentős, állítólag egészséges, 47 éves.

BERGAMO. Diego was 47 years old, with a daughter and a job: he was a rescuer from 118 in Bergamo, one of the provinces most affected by the Coronavirus emergency, with almost 900 infected. Diego died this morning after contracting Covid19. His colleagues say that "he died within a day and a half, despite being healthy", because "if you work as a rescuer, he is in good health and you are constantly monitored".

The news of his death - Diego is currently the youngest victim of Covid 19 - was given this morning by the health union Adl Cobas Lombardia. Spokesman Riccardo Germani wrote a post on Facebook: "Diego was a trained worker, a rescuer who has always used personal protective equipment, was not elderly and had no other diseases". And he added: "He was one of 700 health workers, doctors, nurses, rescuers, oss who have already been contaminated." The union then made a request: "In Diego's name we ask as Healthcare workers extraordinary protection measures for all rescuers and health workers, who should always wear full protective equipment from Covid 19. We ask that all private clinics affiliated make available beds for those infected by Covid19 ».

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4085) freeknight válasza sittes79 (#4081) üzenetére


freeknight
őstag

Eddig úgy tűnik hogy kb 1 a tízhez lesz az esélye, hogy beledöglesz. Nekem ez se túl szimpatikus arány, de kinek mi.

(#4086) AMD Power válasza Floyd80 (#4078) üzenetére


AMD Power
titán

Ami náluk van az valami brutális!! Mi lesz ott Istenem! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4087) myckey válasza freeknight (#4085) üzenetére


myckey
veterán

Mire fel alapozunk ilyen frankó kijelentéseket?
:C

Klassz mikor ezt így valaki megaszondja.

Neked mennyi esélyed van beledögleni? :W

Esetleg ha a hozzáértők felé is kommunikálnád, lehet segítesz vele sok emberen, próbáld meg! :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#4088) Viktoár


Viktoár
addikt

Aki otthon van karanténban mert koronás beteg vagy kórházba került annak nincs telefonja hogy jelezze az egyik közösségi portálon? Vagy tilos? Ha sokan jeleznék egy helyről akkor tudnánk hogy hol alakulhat(ott) ki gócpont.

Üdv:Viktor

(#4089) sittes79 válasza freeknight (#4085) üzenetére


sittes79
addikt

Ez a szám honnét jött? Ha lecseng esetleg utána lehet számolgatni addig tök felesleges

(#4090) villamos válasza freeknight (#4085) üzenetére


villamos
őstag

Óvatosan! :(((

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4091) Pist@bácsi válasza freeknight (#4085) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez nem így van. Életkor szerint jelentősek az eltérések, és sokat számít az is, hogy vannak-e egyéb olyan betegségek amik növeli a kockázatot.

(#4092) AMD Power válasza freeknight (#4085) üzenetére


AMD Power
titán

Jaj ne essünk túlzásba. Ha 70+ és krónikus beteg vagy akkor lesz kb ilyen %-od. De még ott is túlzás ez a 10%. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4093) dugynok válasza Viktoár (#4088) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem tilos. Nekem egyik ismim "upc hàzas", ő kiìrta, hogy karanténban vannak otthon. Viszont kiìrt olyan dolgot is az üggyel kapcsolatban, amit lehet nem kellett volna, mert törölte...

[ Szerkesztve ]

(#4094) smc válasza freeknight (#4085) üzenetére


smc
addikt

Akkor kb most 80 éves lehetsz.
[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4095) Hieronymus válasza sittes79 (#4089) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor már tök mindegy lesz a számolgatás.
Aki túlélte, az örülni fog. Aki alulról fogja szagolni az ibolyát, annak sajnos már mindegy.

Ennél nagyobb baj lehet, ha nem ez lesz a SARS mutációk utolsó köre. Inkább arra kell számolni majd.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4096) Viktoár válasza freeknight (#4085) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha a 10-ből egy "beledöglik" akkor remélem a csak az olyanokat viszi el akik ilyen "együttérzően" állnak hozzá és a rémhíreket terjesztik. :U

Üdv:Viktor

(#4097) AMD Power válasza smc (#4094) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi! Mint már írtam is többször! Nem attól kell félni ,hogy meghalsz ebben! Hanem abba amiben amúgy nem halnál meg! Más betegségekbe, amit nem tudnak kezelni ha leterhelődik az egészségügy.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4098) freeknight


freeknight
őstag

Hivatalos olasz adat eddig 7%...
És ez a fajta számítás (a halottak számát osztjuk a teljes pillanatnyi fertőzött számával) jelentősen alul is becsül.
Lesz az több is, ahogy fogynak a lélegeztetők. Intenzív ápolásra a betegek 10%-a szorul. Szerintem ez a halálozás egyáltalán nem légből kapott, de 2 hét és tisztábban látunk majd.

[ Szerkesztve ]

(#4099) lacos001 válasza Floyd80 (#4067) üzenetére


lacos001
senior tag

Ez a 45perc a kasszánál nem tudom miért hir, mert szinte minden péntek-szombat igy zajlik nagy valószinűséggel..Virus nélkül is...tudom, hiszen itt élünk 7. éve.
Azt látjuk, hogy ipari mennyiséget szeretnének az emberek vásárolni az igaz, de a 45 perc...megszokott szinte. ;]
Ezt irtam ide csütörtökön
"Feleségem mesélte kora este, hogy miutàn felszedte a lányunkat az oviból fél3 körül, beugrottak az Edekába. Vett ezt azt és volt 2kg kristálycukor és 2kg liszt is a portékák között. Pénztáros rászólt, hogy csak 1-1dbot vihet el, mert ez már nem "lakossági" mennyiség. :DDD
Na mondtam jóvan akkor, kezdődik itt is..."

(#4100) kw3v865 válasza freeknight (#4098) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nézz már rá a dél-koreai adatokra is légy szíves... Ott ráadásul régebben kezdődött a járvány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.