Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3902) Vladi válasza Narxis (#3898) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért írtam, hogy "modellezi le".
Szal, nem, nem igazi vész, de ha jön valami amit tényleg, akkor kb ezek történnek.

A 2 hét tedolgod.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3903) Stylerr


Stylerr
addikt

USA-ban hajnalban 2700 fertőzött volt, most 2330. Ezt mégis hogy?

(#3904) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Egyik nyugdíjas a boltban tegnap meséli egy másiknak: 2 hete csak vásárolok, 100 ezret otthagytam de még a fele sincs meg ami kell. Amit tudni kell mellé, hogy a nénike a kis húzós táskával volt, szóval gondolom tényleg 2 hete egyfolytában csak vásárol, de hogy mit az jó kérdés...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3905) medica válasza Narxis (#3892) üzenetére


medica
senior tag

így van, én mondtam az elején hogy fegyvert kell szerezni nem boltba zombizni :D

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3906) radi8tor válasza Stylerr (#3903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meggyógyultak. ;]

⭐ Stella

(#3907) medica válasza Stylerr (#3903) üzenetére


medica
senior tag

trampli megoldotta :D

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3908) Stylerr válasza medica (#3907) üzenetére


Stylerr
addikt

Fantasztikus, akkor "hitelesek" az adatok.

(#3910) radi8tor válasza #40993792 (#3909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csoda történt.

⭐ Stella

(#3911) #22743424


#22743424
törölt tag

Én nem pánikolok, már nő az erkélyen a retek :DDD
Az a 4000 lélegeztető csak elég lesz egy darabig az országnak. :)

(#3912) Somatom válasza medica (#3905) üzenetére


Somatom
veterán

Meg benzint. Egy dokumentumfilmben mondták, hogy a legkegyetlenebbek közül is csak annak van esélye életben maradni, aki menni tud, hogy rabolhasson. Mi is volt a film címe? ... Megvan! Mad Max 2 :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3913) medica válasza Stylerr (#3908) üzenetére


medica
senior tag

feltalálták az inverz járványt

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3914) VinoRosso válasza Lauda (#3872) üzenetére


VinoRosso
veterán

Azt nem is értem hogy jön ide a gyógyultak száma. A gyógyultaknak semmi köze a mortalitási adatokhoz.

Akkor ezek szerint nem érted, hogy mi a mortalitási ráta. Nagyon is van köze a gyógyultaknak a mortalitási rátához. Szerintem teljesen érthetően leírtam:




Nem tudom miért megy ennyire nehezen egy ennyire egyszerű statisztika
megértése az embereknek, de ha ez egy ilyen fórumon ahol javarészt reál beállítottságú emberek vannak ilyen akkor nem csodálkozom, hogy trükköznek a statokkal.

(#3915) sasa134 válasza janos1988 (#3834) üzenetére


sasa134
addikt

Nem, nyilván, erre nem gondolt senki, csak Te.

Édes istenem.. :(((

Avanti Roma

(#3916) AMD Power válasza #22743424 (#3911) üzenetére


AMD Power
titán

Lesz ennek a korona vírusnak pozitív eredménye is. Vagyis remélem. Talán rájön a Kormány, az EU , hogy az egészségügyre nem ártana egy elég erős "fejlesztés". Mo-n meg főleg nem lenne szabad ezen spórolni. Mondom úgy ,hogy én 20 éve Fideszes vagyok. Szóval nem a baloldal mondja ezt belőle.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3917) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyakori Kérdések a Koronavírusról - Szakértő válaszol [link]

Thanos was right.

(#3918) Top cat válasza Somatom (#3912) üzenetére


Top cat
őstag

Csak ne E10-et, az gyorsan romlik. :D

(#3919) VinoRosso válasza Stylerr (#3903) üzenetére


VinoRosso
veterán

Frissítik az adatokat valamelyik államban és olyankor az kikerül a számításból.

(#3920) omfgk


omfgk
addikt

Németország 4 ezer beteg és 8 db beteg hunyt el.

Az olaszoknál március 5-én volt 4 ezer beteg. 148 halott jutott akkor erre a számra...

De lehet a német számokat a franciához vagy a spanyolhoz is hasonlítani.
Ott 79 és 133 halott van.
A terjedés hasonló ütemű volt (kivéve a spanyolok utolsó 2-3 napja).

Nem nagyon értem ezt az eltérést mi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#3921) fant0mi válasza #40993792 (#3909) üzenetére


fant0mi
addikt

Elso teszt pozitiv. Megy be a statisztikaba. 2 nap mulva megismetlik, akkor negativ. Az elso fals pozitiv lett. Nem elkepzelheto? Utolag kozmetikazni olyan tre.

(#3922) AMD Power válasza omfgk (#3920) üzenetére


AMD Power
titán

Érthetetlen ez a számomra. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3923) #22743424 válasza AMD Power (#3916) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt reméljük sokan . :R

(#3924) Lauda válasza VinoRosso (#3914) üzenetére


Lauda
félisten

Halálozási arányszám. X betegből y elhunyt.

Ha megnézed az olasz adatokat amit írtál, akkor van x regisztrált eset, abból ha kivonod a gyógyultakat, a még betegeket, akkor megkapod az elhunytakat. Az a 60 eltérés nem tudni honnan jön, de szerintem nem is lényeges ennyi esetnél.

------------------------------

(#3911) cybermanus Lett még plusz 2000 gép? Tegnap este még összesen 2000-et mondott a miniszterelnök.

[ Szerkesztve ]

(#3925) pendre54 válasza envagyok (#3805) üzenetére


pendre54
addikt

"Vegyen ki fizetetlen szabit, majd hirdesse meg, hogy otthon gyerekfelügyeletet vállal."
Kiváló ötlet:

:DD

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#3926) radi8tor válasza fant0mi (#3921) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak ennek a fordítottja tud előfordulni. :U

⭐ Stella

(#3927) myckey válasza pendre54 (#3925) üzenetére


myckey
veterán

Lehet lenne jelentkező :D
Szólja, ha tudsz valami biztosat, egy kis mellékes sosem rossz

Közben nőtt a tesztelések száma:
1014 re ugrott a 858 ról, én így láttam/látom.
Illetve közel 500 házi karantén van elrendelve, azoknál kik visszajöttek határon onnan.

Hazánkban.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3928) Nimrod válasza Narxis (#3892) üzenetére


Nimrod
addikt

En tegnap effektive Lidl-ben elgondolkodtam, hogy mikor kapja ki valaki a cumot a kosarambol, vagy kezd okolharcba. :(
De itt meg nem fajultak addig a dolgok.

Szoval helyzetjelentes ma reggel gorogok.

Boltja valogatja. Van, ahol husok, tesztak, rizs, tojas, banan tucatszam fogynak. Kozben ket utcaval arrebb senki nincs a hentesnel, szep aruval toltve, mellette levo bolt is.

(#3929) radi8tor válasza myckey (#3927) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze ki ne akarná egy vadidegenre bízni a gyerekét.

⭐ Stella

(#3930) myckey válasza radi8tor (#3929) üzenetére


myckey
veterán

Természetesen nem a munkaadó szemszögéből értettem, és természetesen nem véletlen van az a fene a végén. ;)
Nyilván a kolléga is véresen komolyan rakta ki.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3931) Pist@bácsi válasza Lauda (#3924) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Csak nálad az x az a regisztrált betegek száma. Már többször leírta, hogy ez miért nem lesz igaz a végén.
Nála pedig az x a már lezárult esetek száma. De ez sem ilyen arányú lesz a végén, mert a gyógyulás hosszabb ideig tart, így adott ponton arányaiban több a halálos áldozatok száma, mint a végén lesz.
Ezek alapján felesleges számolgatni. Az így kapott számokon pedig nem sok értelme van vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#3932) Lauda válasza Pist@bácsi (#3931) üzenetére


Lauda
félisten

Értem. Ezért írtam, hogy csak a jelenleg rendelkezésre álló adatokkal számolhatsz, mivel más nem áll a rendelkezésedre. Tehát a mi lesz a végén az nem adat, csak egy vízió.

(#3933) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Szerencsére itt Nyíregyházán kelet-mo egyik legforgalmasabb, legjobban 'pótolt' lidl-je. Volt minden fő élelmiszer.

A tegnapi Nyíregyházi történések után (iskola kiürítés, Marso kft székhely kiürítés stb) az emberek őrült felvásárlásba kezdtek, Interspar tömegnyomor, kipakolva, de itt a lidl jól szerepelt, maximális kassza számmal mentek sokszor (alapban 2-3 kassza szokott menni, most 7 ment)

Lidl-s dolgozótól hallottam (fél 10-kor), hogy reggel a kisvárdai lidl-t be kellett zárni, mert minden elfogyott... :Y

Egyébként telefonos egyeztetések után engedték csak egy vásárlónak hogy vagy 6 zsugorfóliás lisztet vásároljon egyszerre (nála ez nem extrém tétel, vállalkozó, a liszt a mindennapi munkához kell)

Kicsit egyébként aggódok amiatt, hogy most 6 fővel nőtt a fertőzöttek száma és most elsőnek nem hozzák a nyilvánosság tudtára, hogy hova valósiak, kik a fertőzötttek... Meg van az esély arra, hogy az utolsó 'helyszín' a ludas ebben... Nem akarnak pánikot kelteni?

Mindegy, alapban home office-ban dolgozok, csak én szabom meg, hogy mikor tárgyalok cégvezetőkkel - max most maradok itthon a se'emen :D

[ Szerkesztve ]

(#3934) radi8tor válasza Soulfly842 (#3933) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, kell a francnak ennél nagyobb pánik ami már ilyen kevés infótól kialakult. Ha publikus lenne, hogy honnan származik a fertőzött simán átköltöznének az emberek az ország másik felébe és így még jobban terjedhetne.

⭐ Stella

(#3935) blu79


blu79
addikt

Erdélybe , Marosmegyébe , Szovátán (szülővárosom) karantént fognak csinálni egy táborban ... hát az embereknek nem tetszik és fel vannak háborodva , persze probalják nyugtatni őket

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#3936) Soulfly842 válasza radi8tor (#3934) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyébként a home office-osnak az a karantén, ha bemegy dolgozni? :D :D :D

(#3937) Pist@bácsi válasza Lauda (#3932) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

De az az adat is rendelkezésre áll amivel ő számol. A gyógyultak és az elhunytak együttesen adják a lezárult eseteket. Mindkettőt tudjuk.
A te általad preferált számok a véglegesnél kedvezőbb arányt mutatnak.
Én továbbra is azt mondom, ilyesmin nincs értelme vitatkozni.

(#3938) Rolly válasza AMD Power (#3896) üzenetére


Rolly
veterán

Mondjuk én úgy tudom alsó légúti megbetegedést okoz a korona... De gondolom csak elírás

(#3939) Noukoum válasza Fecogame (#3883) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert az tartós. Még nem gondol bele hogy mire tudja használni de lesz. És jobb mintha nem lenne semmi otthon. Nekeress benne túl sok logikát.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3940) VinoRosso válasza Lauda (#3924) üzenetére


VinoRosso
veterán

Rossz definíció. Nem x betegből y elhunyt, hanem elhunyt/(felépült+elhunyt).

Mutatom hol a hiba a gondolatmenetedben.

Van egy pakli kártya, az egyszerűség kedvéért 100 lapos:



A pakliban kétféle lap van, az egyikre az van írva, hogy élő(É) a másikra az, hogy halott(H). Minden kártya fejjel lefelé van, így nem lehet látni mi van ráírva. Azt nem tudjuk, hogy a 100-ból hány darabon van É és hány darabon van H.

A feladat az, hogy találjuk ki, hány darabon van H.

1) Húzol egyetlen egy(!) lapot legyen mondjuk H lap. Kijelenthető ez alapján, hogy a maradék 99 darab az É lap? Nyilván hülyeség lenne kijelenteni, hiszen a maradék 99-ből akár mindegyik lehet H, mivel a 99 az ismeretlen lap.A te gondolatmeneted mégis ezt csinálja, az ismeretlen lapokat ismertként kezeli.

2) Hogy lehet akkor helyesen számolni? Úgy hogy húzunk még egy lapot, és odatesszük az előző húzás mellé. Aztán húzunk még egyet és még egyet és így tovább és szétszortírozzuk É és H szerint és megnézzük, hogy a két szám hogyan aránylik egymáshoz.

Tegyük fel húzunk 20-at és a lapok fele H és fele É. Milyen arányszámot sejtet ez? Nyilván azt, hogy a H aránya 50% a pakliban vagyis arra számítunk hogy a 100 lapból 50 darabon lesz H.
Milyen számot kapnánk abban az esetben ha az 1)-es pont szerinti logikával számolnánk?

Húztunk 10 darab H-t 100 lap van a pakliban 10/100=10% >> HIBA

Ugyanezt a hibát(vagy inkább csalást) követik el a korábban említett mortalitási számokkal előhozakodó statisztikák.

A pakli lapjainak a száma a megbetegedések száma, a kártya értéke (É vagy H) az pedig a betegség kimenetele. Az ismeretlen lapok azok a fertőzöttek aminél a betegség kimenetele még nem ismert. Lehet meghalnak, lehet életben maradnak, ezért őket nem lehet úgy számításba venni mintha életben maradnának. Amit lehet hasonlítani egymáshoz azok az ismert kimenetelek, vagyis a felépülők számának és a halottak számának az összege.
Tehát a helyes számolás:

halottak száma/összes ismert kimenetel

nem pedig:

halottak száma/összes megbetegedés

(#3941) attiati válasza Narxis (#3917) üzenetére


attiati
veterán

pont ezt néztem, hogy nem érdemes kézfertőtlenítőt venni, a sima szappanos kézmosás a leghatékonyabb:
[link]

a virológus is megerősíti, hogy a sima szappanos kézmosás elegendő

(#3942) medica válasza attiati (#3941) üzenetére


medica
senior tag

ja mer nincs fertőtlenítő

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3943) AMD Power válasza Rolly (#3938) üzenetére


AMD Power
titán

Jol tudod! :) Biztos eliras....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3944) medica válasza VinoRosso (#3940) üzenetére


medica
senior tag

a pakli lapjainak száma nem ismert

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3945) AMD Power


AMD Power
titán

En is "bevasaroltam". Vettem 5 lii
ter dobozosort! :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3946) emvy válasza attiati (#3941) üzenetére


emvy
nagyúr

Így van, fertőtlenítő akkor kell, amikor nincs lehetőség vízzel és szappannal kezet mosni. Ha van csap, akkor szappan.

while (!sleep) sheep++;

(#3948) VinoRosso válasza medica (#3944) üzenetére


VinoRosso
veterán

Miért nem ismert? Tudjuk jelenleg hány megbetegedés van.

Egyébként pedig ha megvan megfelelő számú minta nem lényeges, hiszen a mortalitási ráta nem függ a megbetegedések számától.

[ Szerkesztve ]

(#3949) Meggyi001

Egy kis feszültségoldás:

"Osztály... vigyázz? Balra át 1..2.. Tanárembernek tisztelettel jelentem, hogy az osztály testnevelés órára készen áll. Laggol 3 tanuló, webcam nélküli 10 tanuló."

By Facebook

https://gamergep.hu/

(#3950) azbest válasza VinoRosso (#3940) üzenetére


azbest
félisten

te most valami rettenetes számot akarsz kierőlködni az adatokból

szerintem már más is megmondta, hogy a te képleteddel az a hiba, hogy nem egy időbeli adatokat akarsz összekombinálni. A járvány után, amikor mindenki meggyógyult, akkor felépült + elhunyt = fertőzöttek számával. Addig meg igazolt fertőzöttek és eddig elhunytak száma ismert. A többi csak csűrés és csavarás, hogy nagyot lehessen mondani.

(#3948) VinoRosso
"a mortalitási ráta nem függ a megbetegedések számától."
jó, engedd ezt el. Ha nem érted miért, akkor azért. Sokkal tovább tart meggyógyulni (negatív teszteredmény), mint belehalni annak, aki veszélyeztetett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.