Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Micsurin válasza radi8tor (#3493) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ja én meg reggel egyetemre menet megint majd elhányhatom magam a 4-6-os vilin.... :DDD :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#3502) Rolly válasza #93187072 (#3471) üzenetére


Rolly
veterán

mi vettünk 2 kg tésztát, 1,5 kg rizst, 12 kiló lisztet, 12 db élesztőt, 4 kg csirke húst... meg van ez az a fagyasztóban (nyári gyümölcsök a kertből lefagyasztva, 2 fél csirke, disznótoros kóstoló) így kb 1 hónapot ki bírunk húzni ha nem lehetne boltba mennyi egyáltalán bár egy idő után elég unalmas lenne a menü de minden jól tartósítható és ezeket amúgy is elhasználjuk, csak most nem hetente vettem meg hanem 4 hétre előre ... s most hogy még nincs para a fagyasztóból fogyasztunk és pótoljuk a készletet míg nincs kijárási tilalom

(#3503) inf3rno válasza radi8tor (#3498) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, vágom, hogy kell aksi is. :-) Jó lenne hosszú távon átállni egyenáramra, azzal jóval egyszerűbb lenne minden és kevésbé veszteséges, már ha aksiról vagy napelemről megy. Érdekes módon nem találok egyetlen számítógép tápegységet sem, ami egyenáramos, pedig nem lehet egy nagy vasziszdasz összerakni egy ilyet a váltóáramoshoz képest.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3504) Rolly válasza AMD Power (#3478) üzenetére


Rolly
veterán

miért a teljes kiőrlésű tészta miből van :D (teljes kiőrlésű lisztből... mi csak ilyen kenyeret sütünk magunknak :) )

(#3505) szekra válasza Rolly (#3502) üzenetére


szekra
őstag

Kijárási tilalom? Olaszországi ismerősöm ugyan úgy járhat boltba, nyitva van az élelmiszerbolt, van ellátás mindenből. Hetekre beraktározni? Mindenki megszédült?

[ Szerkesztve ]

(#3506) wjbhbdux válasza Rolly (#3502) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Az élelmiszer ellátással Olaszországban sincs gond, itt se valószínű hogy lesz. Nem túl okos aki most a vagy fertőző vagy nem fertőző tömegben vásárolgat imo

/s

(#3507) inf3rno válasza Rolly (#3504) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én olyan 1/3 vagy 1/2 fehér lisztet is teszek bele, hogy legyen valami formája a kenyérnek. A tisztán teljesőrlésű nem emelkedik meg úgy. Igaz, hogy egy kicsivel egészségtelenebb, de így is van elég rost benne, hogy lassuljon a keményítő bontás, cukor felszívódás.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3508) Vladi válasza AMD Power (#3446) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én nem értem ezt a dolgot. Most bezárják a sulikat. 1 hónap múlva újranyitják. Akkor a tanév nem június 15-én ér véget, hanem július 15-én. A tanárok meg a nyáriszabit most kapják meg.

Problemsolved. De ilyen józanparasztésszel miért nem lehet gondolkodni? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3509) Rive válasza inf3rno (#3492) üzenetére


Rive
veterán

Nem hulyeseg. A virus endemikussa valasa az egyik - szerintem mellesleg legvaloszinubb - kimenetel. Ha egyszer endemikussa valik, akkor a jovoben eztis mindenki gyerekkorban kapna el, mint a tobbi megfazast: veszely nelkul.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3511) Rolly válasza inf3rno (#3507) üzenetére


Rolly
veterán

igen ezt tapasztaljuk, de párom IR-es és inkább a biztosra megyünk így ez teljes egészében lassú szénhidrát megenni meg megtudjuk bár főként pirítósnak... :)

#3505 szekra: például ha megfertőződünk és nem hagyhatjuk el a házat akkor jó ha itthon van kaja :)

#3506) wjbhbdux: sajnos heti 2-3 alkalommal mennünk kell most orvoshoz ilyenkor ha muszáj be szoktam ugrani boltba gyorsan kézfertőtlenítés előtte utána kocsiból kipakolás után. Viszont mostmár online fogjuk rendelni a heti kaját is ameddig lehet, s mindketten home officeban vagyunk... De még azért nehéz szerintem fertőző beteggel találkozni... Ma néztem az embereket nem nagyon mert köhögni senki a környékemen :D ... én valahol örülnék ha gyorsan átesnék rajta... szarabb lesz mikor már több ezer beteg lesz ...

(#3512) AMD Power válasza szekra (#3505) üzenetére


AMD Power
titán

Nem normálisak..... Sőt most már a pánikkeltős nem lesz áram stb jön. Ne vicceljünk már srácok. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3513) Parci válasza #93187072 (#3471) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert veled ellentétben tudják, hogy hogy kell kovászt csinálni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3514) Elektrosokk válasza envagyok (#3470) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ha találnak is megoldást, mielött oltóanyag készülhet belőle az a legjobb esetben is 12-14 hónap.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3515) Rolly válasza #40993792 (#3510) üzenetére


Rolly
veterán

elnézést akkor valóban félreértettem a reggeli híreket és a mostani délutáni információkat....

(#3516) Nimrod válasza odrif (#3467) üzenetére


Nimrod
addikt

Most ennek mintajara en is gyorsan megneztem a gorog szolgaltatoknal, de meg egyiknel sincs semmi kedvezmeny emiatt. A szolgaltatas szinvonala amugy is katasztrofalis :(((

(#3518) AMD Power válasza Rolly (#3511) üzenetére


AMD Power
titán

2020 szerinted lehet olyan Európa közepén egy Uniós országban ,hogy ha beteg vagy nem lesz kajad? Ilyen nincsen. Ahogy olyan sincs, hogy nincs áram meg viz stb.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3519) inf3rno válasza aprokaroka87 (#3500) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha a felszíne módosul, akkor nem tudja a vérből kiirtani, amíg nem fejleszt ellenanyagot, ami felismeri az új felszínt. Ez beletelik 3-4 napba. Az oltások erre tanítják be minden évben. Van még olyan immunválasz, ami a fertőzött sejteket pusztítja el. Annál kialakulhat néhány embernél valami állandó jellegű védelem, ha sokszor átesnek rajta. Elég hosszú ideje próbálnak olyan oltást csinálni, ami ezt tanítaná be az influenzára, hogy csak egyszer kelljen oltani, ne minden évben, de szerintem még legalább 5-10 év, mire lesz belőle valami.

Buliban hasznos! =]

(#3520) aprokaroka87 válasza inf3rno (#3519) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.

(#3522) Somatom válasza smc (#3487) üzenetére


Somatom
veterán

Lisztes csirke? Érdekes recept lehet, de azt hiszem, inkább kihagyom. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3523) inf3rno válasza Rive (#3509) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem értem, hogy miért nem jut el a tudatodig, hogyha nem lassítjuk amennyire lehetséges, akkor sokan meg fognak halni.

Buliban hasznos! =]

(#3525) AMD Power válasza inf3rno (#3523) üzenetére


AMD Power
titán

Az emberek nagy része nem is a koronában hanem az el nem látott esetekbe halnak meg majd. Infarktus, agyvérzés stb......

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3526) Snowy_owl válasza AMD Power (#3525) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ezen már én is gondolkodtam, de akkor nem csak én jutottam erre a végkövetkeztetésre.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3527) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Negyed 10-kor a főnök bejelent valamit... Királyi adón megy most

Frászbok.com/kormanyzat

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3528) inf3rno válasza AMD Power (#3512) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom mi ebben a meglepő, egy vihar után is van, hogy elmegy egy napra az áram, valahol több napra is. Ha nincs ember, aki csinálja a karbantartást, akkor nem lesz áram. Ennyi. Lehet, hogy Budapesten ti ebből nem érzékeltek semmit, de vidéken így megy.

Buliban hasznos! =]

(#3529) PitLee válasza szekra (#3505) üzenetére


PitLee
őstag

Általában az emberek a legrosszabbra készülnek.
Tételezzük fel, hogy valaki nem halmoz fel semmilyen élelmiszert, hiszen a boltok nyitva vannak a karantén idején is.
Majd az egyik családtag valahogy óvatlan és megfertőződik, kijön rajta a magas láz, szolnak szerveknek beviszik ellátásra, ti meg kaptok az ajtóra egy piros papírt és ott leszel bezárva egy csomag keksszel és figyelheted mikor lázasodsz be.
Persze nem hagynak éhen halni, szólsz és visznek babos pacalt konzervet, meg pár zacsi lisztet :DDD

(#3530) Somatom válasza #40993792 (#3524) üzenetére


Somatom
veterán

A panírhoz tojás is kéne. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3531) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Telekom mobilnet

Cikk= hvg.hu

[ Szerkesztve ]

(#3532) inf3rno válasza AMD Power (#3525) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az könnyen lehet. Azt mondják, hogy a legnagyobb veszélye az, hogyha egyszerre sokan elkapják, akkor túlterhelődik az egészségügy. Remélem erre nem kerül sor. Talán a kormány is tudja, hogy eléggé végesek a kapacitások mindenhol, és megteszik a megfelelő intézkedéseket még időben.

Buliban hasznos! =]

(#3533) AMD Power válasza inf3rno (#3528) üzenetére


AMD Power
titán

Logikusan én abból indulok ki amit tapasztalok a környezetemben. BP-n nem lesz áram és viz hiány. Ebben biztos vagyok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3534) Tetsuo válasza envagyok (#3174) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Te is tudod, hogy a fejlett országokban csak elvi szinten van véleményszabadság.
Ma már olyan nincs, hogy az ember megfogalmazhat bármilyen szubjektív véleményt büntetőkövetkezmények nélkül, sok esetben az igazságot sem lehet kimondani.

(#3535) inf3rno válasza AMD Power (#3533) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ebben igazad van. Vidéken majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3536) Rive válasza inf3rno (#3523) üzenetére


Rive
veterán

En ezt teljesen ertem, csak enneksemmi koze ahhoz amibol ez kiinult: se ahhoz, mire valaszoltam.

Fokuszalj, legy szives.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3537) szekra válasza PitLee (#3529) üzenetére


szekra
őstag

Nem, nem halok éhen 2-3 hétig képzeld (ez szélsőséges példa). Nyilván nálam is van pár mireit kaja, 1kg kenyér, befőtt, tészta, rizs. Az agyament felvásárlást tartom ijesztőnek, amikor látom, hogy 30kg lisztet, rizst, csirkét vesz az emberünk. Kaptál már el fosós hányós vírust amikor 1,5 hétig sós ropin és háztartási kekszen éltél mert étvágyad se volt? Mert én igen, és nem haltam éhen.

[ Szerkesztve ]

(#3538) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló.

Milyen maszk javasolt arra a célra, hogy ne fertőzzem meg az autóban egész nap mellettem ülő munkatársaimat? Pénz nem olyan lényeges, de jó lenne ha 100k alatt maradnánk.
Valami teljes arcot lefedő, cserélhető szűrős, komolyabb dologra gondoltam.
Esetleg van tapasztalat ezekkel? Van még olyan amit nem vásároltak még meg?

[ Szerkesztve ]

(#3539) AMD Power válasza szekra (#3537) üzenetére


AMD Power
titán

A sok dagadt magyar emberre amúgy is ráférne egy kis diéta. ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3540) Vesa válasza emvy (#3472) üzenetére


Vesa
veterán

"Másrészt nincs tartalék pénzük."

Irreleváns. Éppen ezért butaság 40kg cokrot venni, rendes kaja helyett! Ha már...Mert egyébként az egész feévásárlási láz alaptalan, a termelés nem állt le!

A tudomány a valóság költészete!

(#3542) inf3rno válasza Rive (#3536) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na jó hagyjuk, szerintem sosem fogjuk megérteni egymást.

Buliban hasznos! =]

(#3543) radi8tor válasza inf3rno (#3503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyenáram 100 V felett sokkal veszélyesebb mint a váltóáram, na meg egyenáramot nehezebb nagy távolságra veszeségmentesen eljuttatni.

⭐ Stella

(#3544) AMD Power válasza Vesa (#3540) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan! Akinek "nincs" pénze eleve már nem racionális a vásárlás. Mármint a felvásárlás. Nekünk van pénzünk (Hála Istennek), mégsem vettem meg a fél Auchan-t vagy Lidlt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3545) wjbhbdux válasza aprokaroka87 (#3531) üzenetére


wjbhbdux
veterán

akkor adják ingyen amikor otthon ülve senki se használja majd, jó PR húzás :C

/s

(#3546) AMD Power válasza szekra (#3537) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan! A folyadék! Nah látod az már lényeges! Kaja nélkül lazán elvagy akár 2-3 hétig is. Persze ez már tényleg nem racionális. De viz/folyadék nélkül max 3-4 nap.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3547) Somatom válasza #40993792 (#3541) üzenetére


Somatom
veterán

De, a tojást nem halmozzák, csak a lisztet. Sztem nem is lehetne felhalmozni (a 100 napos egy másik story, nem kifejezetten karantén-fogás). Szóval, továbbra sem értem, hogy mit csinál annyi lisztből, egyebek nélkül. Ráadásul a csirkét natúr is meg lehet sütni, főzni. Ha van csirke, akkor én biztos nem aggódnék a liszt hiánya miatt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3548) Snowy_owl válasza Golyobis (#3538) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hát szerintem nem sok olyan maszk van, ami kifelé is szűr, mivel ugye általában a viselőjét védi, nem a viselő ellen van. Talán a sima pormaszk, amiben nincs kilégzőszelep, így az általad kilélegzett levegő is kvázi meg lesz ugyan úgy szűrve mint a beszívott. De inkább javaslom, hogy ha beteg vagy, akkor ne ülj egy légtérbe a munkatársaiddal. Vagy nagyon sok pénzért talán van olyan búvárcucc, ami a kilélegzett levegőt valahogy újrafelhasználja, és oxigénné alakítja, vagy mi a csoda, de szerintem ez már az észszerűség határán túl is van, meg árban sem 100ezer.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3549) inf3rno válasza radi8tor (#3543) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják, ha nem vizezel, akkor 48V körül van a határa annak, hogy megrázzon. Ennél nagyobb feszültségűt nem szokás csinálni egyenáramból. Nagy távolság alatt meg azt értik, hogy egyik városból a másikba. Ha a házadon vagy az udvaron van néhány napelemes panel, akkor minimális a továbbításból származó veszteség. Elképzelhető, hogy a jövőben nagy távolságokra is megoldható a veszteségmentes továbbítása szupravezetővel vagy ilyesmivel, de az még sok idő.

Buliban hasznos! =]

(#3550) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ha ma bejelentik az iskola bezarasokat, szerintetek mellé raknak egy olyat hogy akkor 1 szülő maradhat ilyen olyan formába otthon.? Úgy olvastam szomszédos országokban csökkentett táppénz jár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.