Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4952) sziku69 válasza Somatom (#4949) üzenetére


sziku69
senior tag

Elindultál már Németországba?

Zsolt 72: :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#4953) Nimrod


Nimrod
addikt

Gorogok matol bevezettek a bentlevo vasarlok szamanak limitalasat a szupermarketekben. Ez a gyakorlatban, most voltam nemreg Lidl-ben, kicsivel nyitas utan (vasarnap itt zarva vannak a boltok tobbnyire). Az utcan a bejaratnal mar alltak az emberek a kocsikkal, szep turelmesen, eleg gyorsan be is lehetett jutni. Ami most sem volt az nedves torlokendo babaknak, pontosabban egyik fajta volt most is lerabolva, a masikbol volt. Rizsek lepusztitva, nem volt wc-papir sem (konyhai torlo viszont minden mennyisegben). Husok, pekaru, zoldsegek most voltak szep szammal. Liszt es olaj fogyott meg nagyobb mennyisegben ahogy lattam.

Penztaraknal szolnak a penztarosok, hogy tarts tavolsagot a masiktol. Illetve van kezfertotlenito a bejaratnal is, van aki hasznalja.

(#4954) AMD Power válasza Spirit (#4933) üzenetére


AMD Power
titán

Aprilisban fog tetozni. Ez tuti. A meleg meg relem kisopri.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4955) Somatom válasza sziku69 (#4952) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam már párszor, hogy szerda délután 5 -re kell kiérnem, akkor van váltás. Szerda reggel indulunk. Előbb fölösleges lenne kimennem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4956) radi8tor válasza #40993792 (#4951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már csak az a kérdés, hogy mindkét alkalommal COVID-19-et kapta el?

⭐ Stella

(#4957) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

A címben benne van, hogy a pánikkeltés tilos.
Nem keltek pánikot, DE:

Vajon ki jön ki jobban ebből a végén? Melyik ország, nép?
Az amelyik magasból letojta az elejétől fogva (Olaszország), ahol az iskolabezárást követően, csak annyi jött le nekik, hogy hurrá, szabadok vagyunk, megteltek a szabadidős terek, játszóterek, mozik, sportlétesítmények, mivel emiatt sokan otthon maradtak, és unatkoztak, vagy az az ország, ahol az emberek egy egészséges mértékű pániknak élik meg, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy ne kaphassák e/ne adhassák tovább a vírust.
Kétélű fegyver a pánikkeltés, ezt ne feledjétek.

(#4958) snecy20 válasza tzsolesz (#4957) üzenetére


snecy20
veterán

Itt sokan félreértik a pánik fogalmát. A jelenlegi helyzetben nincs olyan hogy pánik, hanem legfeljebb túlzott elővigyázatosság van. Inkább ez legyen, mint az óvatoskodás, finomkodás, meg a statisztikák maszatolása, meg a probléma lekicsinylése.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4960) envagyok


envagyok
veterán

Apa kezdődik.
Posta előtt 20 ember sorban, patika előtt dettó. És rádszólnak, csukd be az ajtót.
A kezeden már ott is lehet.
Persze kézfertőtlenítő még mindig nincs.
Mindez pár ezer fős kis faluban.
3 fokban erős szélben.

Hamarabb visz el a meghűlés mint az új vírus.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4961) Vladi válasza tzsolesz (#4957) üzenetére


Vladi
nagyúr

szvsz ebből csak kevésbé rosszul lehet kijönni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4962) NavySeal


NavySeal
senior tag

Tudom, talán nem helyénvaló de azért kíváncsi vagyok, hogy ez a 2-3 hónapos "takarékláng" a világ szinte minden országában mennyire segíti a légkör tisztulását. Kína és Olaszország estén jól látható volt a napi szennyező anyagok drasztikus csökkenése.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#4963) smc válasza NavySeal (#4962) üzenetére


smc
addikt

Volt valami riport erről, hogy a válságok mennyire jót tesznek a környezetnek, de sajnos amint vége pár év alatt ledolgozzuk a lemaradást.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4964) samujózsi válasza Tetsuo (#4945) üzenetére


samujózsi
tag

A közös szellőző SZÍVJA a levegőt. A vírus meg tudtommal annyira azért nem fertőző, hogy a felső szomszéd lakásából megfertőzze az alatta lakót. Bár a cigifüst valóban átszivárog.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#4965) snecy20 válasza NavySeal (#4962) üzenetére


snecy20
veterán

Most valószínűleg simán elcserélnénk a vírust a rosszabb levegőre.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4966) Azie válasza NavySeal (#4962) üzenetére


Azie
őstag

szerintem, ha erre állna át a világ, akkor megoldás lehetne, de "sajnos" túl hamar visszaáll majd a szokásos fogyassz többet és többet mindennapok világa

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4967) Somatom válasza NavySeal (#4962) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon. Kínában a termelés leállása alatt sokkal tisztább volt a levegő. Valamelyik hiradóban mutatták, hogy a velencei hajóközlekedés leállása miatt sokkal tisztább a csatorna vize.
Kíváncsi leszek Stauland -ra. Az előbb néztem a Google Térképben három necces helyet (A3 Würzburg, A6 Heilbronn, A8 Pforzheim), mindegyik zöld.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4968) samujózsi válasza snecy20 (#4958) üzenetére


samujózsi
tag

Hát a fene tudja: az előbb láttam egy bevásárlókocsit a pénztár előtt, dugig megpakolva többek közt kólával és chips-szel, meg egy csomó tartósnak képzelt élelmiszerrel. (Mintha a csomagolt szalámik elállnának sokáig)
Perszeclehet, hogy bulira készült az illető.

Mondjuk, hogy a tojást és a két hétig ehető vajat miért vásárolták fel...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#4969) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Hozzáértőtől kérdezném:
A panel lakásokban akkor is cigi szag van, ha csak a szomszédban dohányoznak, mert a szerelvények körüli nagy réseken átjön. A vírus is át tud jönni?

Bizonytalan forrásból származó (rendelt, talán fertőzött) élelmiszer mennyi idő után fogyasztható ha hűtőbe teszem?
Ha fagyasztóba teszem?
A mikrosütő fertőtleníti az ételt?
A hűtőben "át tud menni" a másik polcon lévő ételre?
Otthoni élelmiszer fertőtlenítésre (gyümölcs, hús, konzervdoboz, egy zacskó negro.... ) hatásos az ecet?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#4970) #75376384 válasza azbest (#4655) üzenetére


#75376384
törölt tag

svajc legnagyobb problemaja, hogy nagyon sokat biznak az ember egyeni donteseire (ez alapjaraton nem rossz dolog, de most nem a legszerencsesebb). nekem pl lakotarsam elment szombat este bulizni. mondtam neki, hogy egy ritka nagy orbitalis farok, de a valasza az volt, hogy a kanton engedelyezte (vagy inkabb nem tiltotta, ami egy picit mas) es csak olyanokkal talalkozott, akikkel mult heten is. emelett egesz hetvegen jart es kelt. vegul felvilagositattam, hogy ha nem is magunk miatt (mivel mindeketten a kevesbe veszelyeztetett korosztalyba tartozunk), de masok miatt egy picit vegye eszre mi a gond a viselkedesevel. sajnos rengeteg ilyen onzo kivagyi suttyo van mindenhol.
a svajci magyar fb csoportokban se latni mast csak, hogy "epp most jottem at ezen meg ezen a hataron ez es ez volt", baszki.
plusz mivel tegnap tavaszi ido volt, kb mindenhol tomve volt az osszes letezo hely, minden korosztaly kepviselte magat.

(#4971) Narxis válasza #75376384 (#4970) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az extrovertáltakat nem lehet karanténba zárni, max erővel.

Thanos was right.

(#4972) snecy20 válasza samujózsi (#4968) üzenetére


snecy20
veterán

Ez már mindenkinek az egyéni hozzáállása a veszélyhelyzethez.
Mindenkinek egy kicsit már a stratégiája. Ezt az előre tartalékolást sem mindenki a kimondott pánik miatt teszi. Ebben egy kicsit az utóbbi pár napban én is átértékeltem az eddigi álláspontom. A felhalmozásban nem vagyok érintett, de különösebben már nem ítélem el azt sem, aki úgy gondolkodik, hogy innentől már csak kéthavonta egyszer szeretne egy bevásárlóközpontot meglátogatni az eddigi 1-2 hetes rutin helyett.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4973) medica válasza radi8tor (#4956) üzenetére


medica
senior tag

vagy unta a karanténkaját és egy kis hazai denevérpörköltel dobta fel a diétát

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#4974) kw3v865 válasza snecy20 (#4972) üzenetére


kw3v865
senior tag

Alapvetően nem tartom problémának, ha mértékkel halmoznak fel éllmiszert, ha ritkábban mennek boltba, már az is egy komoly előny. Szerintem az lesz majd, hogy változatosabb étkezésre vágynak, aztán mégis csak kimozdulnak bevásárolni, aztán dobálják kifelé a sok megromlott kaját...

(#4975) azbest válasza Rive (#4936) üzenetére


azbest
félisten

"Egy zombi apokalipszist is csak a következő évi adóbevallások (hiányából) vennének észre"

Ugyan kérlek. Már automatikusan generált és elfogadott szja bevallás van. 1-2 évvel utána abból vennék észre, hogy a zombik nem fizetnek tb-t és a tartozás behajtását átadnák a nav-nak. ;]

(#4976) dobolan válasza Ajándékok (#4969) üzenetére


dobolan
senior tag

A panel lakásokban akkor is cigi szag van, ha csak a szomszédban dohányoznak, mert a szerelvények körüli nagy réseken átjön. A vírus is át tud jönni?

A füstöt a szél kilométerekre is elviszi. A vírus cseppek útján közlekedik, ami nagyobb méretű, mint a füstgázok, ami számomra azt jelenti, hogy "leesik" felületekre, és ott megtapad.

[ Szerkesztve ]

(#4977) Noukoum válasza Narxis (#4971) üzenetére


Noukoum
veterán

Nagyon nem érdekel hogy milyen, ez nem mentség az önzőségre. Mindenki csak magára gondol, mert nem tiltott.. Szóval ha holnaptól szabad gyilkolás lenne mindenki elkezdene gyilkolni.. Gyönyörű.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4978) emvy válasza Noukoum (#4977) üzenetére


emvy
nagyúr

Valsagban az emberek egyebkent altalaban onzetlenebbe valnak (valami fura ok miatt).

while (!sleep) sheep++;

(#4979) snecy20 válasza emvy (#4978) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom hogy ez nálunk hogy működne, de az olaszoknál valami példátlanul erős az összetartás és az önzetlen segítségnyújtás a lakosság körében.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4980) Silεncε válasza snecy20 (#4979) üzenetére


Silεncε
őstag

Oh, hát nálunk ettol nem kell felni :N

(#4981) Lauda


Lauda
félisten

A tünetmentes fertőzöttek sokkal jobban [link] terjeszthetik a vírust, mint eddig gondolták.

Elnézést, ha már volt.

[ Szerkesztve ]

(#4982) Somatom válasza Noukoum (#4977) üzenetére


Somatom
veterán

Az annyira nagy baj lenne? Nézőpont kérdése. Ismerős a túlnépesedés problémája?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4983) Rive válasza Lauda (#4981) üzenetére


Rive
veterán

Volt már, de mindegy. Holnapra úgyse látszik megint :DDD

Amúgy ez a 'hasznos-e a masz vagy sem' vita tekintetében vet fel érdekes kérdéseket, szeintem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4984) Narxis válasza Noukoum (#4977) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ők ezt nem így élik meg, kár ide keverni a gyilkolást. Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy mindenkinek mást jelent a tisztaság fogalma. Van akinek azt ha a padlóról enni lehet olyan tiszta, van akinek meg azt, hogy láthatóan nagy kosz nincsen a lakásában. Amíg nincs megtiltva a kijárás és azt nem ellenőrzik addig lesznek emberek akik úgy ítélik meg, hogy ők elég óvatosak, mondjuk visznek magukkal kesztyűt vagy tudomisén. Lényeg, hogy nem mindenkinek jelenti ugyanazt egy fogalom a társadalomban.

Thanos was right.

(#4985) Rive


Rive
veterán

kabaré :(
Csak én gondolom úgy, hogy nagyjából mácius eleje/az olasz buli beindulása óta alapnak kellene lenni minden kórházba kerülő tüdőgyuszit potenciális covid-fertőzésként kezelni :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4986) kw3v865 válasza Narxis (#4971) üzenetére


kw3v865
senior tag

Kínában sikerült is. A gumibot megtette a hatását. Valószínűnek tartom, hogy a következő hónapokban a diktatórikus berendezkedésű államok hatékonyabbak lesznek a járvány megfékezésében.

(#4987) Amur válasza Rive (#4936) üzenetére


Amur
addikt

Ez szállóige lesz, én mondom:
Egy zombi apokalipszist is csak a következő évi adóbevallások (hiányából) vennének észre
Sajnos jogos is..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#4988) emvy válasza kw3v865 (#4986) üzenetére


emvy
nagyúr

Kinaban nem sikerult meg semmi igazan, nagy kerdes, h mi lesz, ha ujra kinyitnak a boltok.

while (!sleep) sheep++;

(#4989) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lezárják a határokat.

[ Szerkesztve ]

(#4990) freeknight válasza Rive (#4985) üzenetére


freeknight
őstag

Nem csak te gondolod így.
Ezzel ugye az a baj, hogy így folytatva az amúgy is kis létszámú eü személyzet még tovább fogyatkozik majd, ha ők is kezdik elkapni a betegséget (nem csak halálra gondolok, elég ha 1 hónapra kiesnek a melóból).

Most hallgatom Orbánt, az a szomorú, hogy semmi érdemleges intézkedés nincs továbbra sem, folyton csak rémisztget, hogy hatalmas gazdasági válság jön, tömeges elbocsájtások. Gondolom ezzel tartaná munkában az embereket. De szívesen hallanék már konkrétumokat arról, hogy pl amit te is írtál, hogyan terjesztik ki a teszteltek körét, mikor kap minden eü dolgozó fullprotect ruhát és ffp3 maszkokat. Ahogy pl a "bezzegország" szlovákok is képesek voltak így védeni őket.

Kalandor: nagyon ideje volt már. Most már sajnos kicsit elkéstek ezzel, a legtöbb napi fertőzés már nem behurcolt.

[ Szerkesztve ]

(#4991) PitLee


PitLee
őstag

Egy kis olasz shopping, avagy "egy ki - egy be" rendszer.

És amerika
https://youtu.be/C-mYVjmI4h4

[ Szerkesztve ]

(#4992) medica válasza Kalandor (#4989) üzenetére


medica
senior tag

hiába zárja le már bent van a nyavaja, terjed akkor is ha lezárják a határokat, hogy lassabban e az nagy kérdés

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#4993) Narxis válasza Kalandor (#4989) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vicc, ennek sok értelme van.

Thanos was right.

(#4994) azbest válasza medica (#4992) üzenetére


azbest
félisten

ez nem 1 vagy 0. Sosem késő csökkenteni a károkat. Persze az embereknek kell felfognia, hogy minimalizálják a személyes érintkezést és az utazgatást.

Ha ez nem megy, akkor jön a tiltás. Persze akkor sem tudnak minden ember mellé egy rendőrt állítani, hogy értelmet verjen belé. De talán sokan értenek belőle, annyival is kevesebb mászkál.

(#4995) medica válasza azbest (#4994) üzenetére


medica
senior tag

"Persze akkor sem tudnak minden ember mellé egy rendőrt állítani, hogy értelmet verjen belé"
beléd rendőrök vertek értelmet?

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#4997) Rive válasza Kalandor (#4989) üzenetére


Rive
veterán

A nyugati országrészből Ausztriába ingázóknak nagy sz*pó: arról viszont, hogy járványügyileg számítson valamit, már lekéstünk. Egy-két ellenőrzött tranzit 'folyosó' többet használna.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4998) Motion_Blur válasza Kalandor (#4989) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Repülőforgalommal mi lesz?

Ezek után is zavartalanul landolnak majd pl. a spanyol gépek Ferihegyen?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4999) Graphics válasza Narxis (#4993) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hogy sok értelme van-e? Izolálni kell az országokat, talán így lehet megfogni a nagyobb bajt..

Sose politizáltam, ez attól mentesebb dolog most.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5000) macikos


macikos
addikt

Miért van az, hogy élőben megy a parlamenti közvetítés az M1-en és egyik képviselőn sincs szájmaszk?
Belehalnának? Félnek, hogy kinevetik őket vagy mi van?

:W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.