Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) azbest válasza ubyegon2 (#4849) üzenetére


azbest
félisten

EU tb kártyávan az aktuális országban tb-vel rendelkezővel azonos ellátást kaphat mindenki, valamint a költségvállalás is a helyiekkel egyező.
Lehet ő a táppénzre gondol, amit nem tudom hogy esik... de gondolom itthoni karanténban ragadáskor is járhat kintről.

(#4850) Ringman
távgyógyítás. A páciens hátat fordít a kamerának, az orvos meg ráhelyezi a hallgatót a monitor hátuljára.
Mondjuk esetleg laboros feladatokhoz be tudják őket osztani gondolom, csak az ciki, ha ők tudnak csak vizsgálni.

[ Szerkesztve ]

(#4852) fant0mi válasza Ringman (#4850) üzenetére


fant0mi
addikt

Haziorvosokra nem vonatkozik!

(#4853) Tetsuo válasza Spirit (#4794) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én sem megyek önszántamból kórházba. Majd itthon lélegzek, ahogy tudok. Csak eszméletlenül tudnak bevinni...

(#4854) #22743424 válasza csixy (#4839) üzenetére


#22743424
törölt tag

És ki fog akkor dolgozni a gyárakban? Mellesleg nagyon sok hely van még MO-on ahol hagyományos receptet írnak ki. Azoknak meg sztem aki még nem tette meg most kellene kiiratni 3 hónapra. Vagy valami ötlet erre?

(#4855) Ringman válasza fant0mi (#4852) üzenetére


Ringman
nagyúr

attól még a háziorvosok veszélyeztetett korban vannak!

(#4856) Somatom válasza Snoop-y (#4847) üzenetére


Somatom
veterán

Én ott ülök be a kamionba. Oda hárman megyünk, az egyikünk autójával. Most hiába mennék, mert szerda este van váltás, akkor lesz szabad a kamion. Mint írtam, a teherforgalmat engedik, de ha nem, engem az sem érdekel. Elvagyok én valamelyik svájci határon. Legalább százszor hétvégéztem már ott.

ubyegon2:
Persze, hogy nem fizetek két helyre. Csak német TB -m van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4857) ubyegon2 válasza azbest (#4851) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

EU TB-kártya? Na várjál, ha itthon fizeti valaki és kinn kerül kórházba, akkor teljesértékű ellátásban részesül betegként is, nem akut helyzetben? Így érted?

Lehet ő a táppénzre gondol, amit nem tudom hogy esik... de gondolom itthoni karanténban ragadáskor is járhat kintről.

Lehet. Nekem most az a sorozat jutott eszembe, mikor ugyanaz az ember megvolt két párhuzamos világban is. :)

Amúgy köszi a hasznos infót, nem nagyon vagyok képben, ill nincs sok választási lehetőségem, mely helyszínen gyógyulhatok. De legalább az esélytelenek nyugalmával.......

(#4856) Somatom

Értem, köszi! ;) Bocsi, gondolod, hogy nem nézlek hülyének teljesen, csak mintha azt írtad volna.

[ Szerkesztve ]

(#4859) Floyd80


Floyd80
addikt

Jó kezekben vagyunk:

Az operatív törzs vezetői:
Pintér Sándor belügyminiszter, miniszterelnök-helyettes
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere
További tagjai:
Dr. Müller Cecília mb. országos tisztifőorvos, a Nemzeti Népegészségügyi Központ vezetője
Papp Károly rendőr altábornagy, a BM közbiztonsági főigazgatója, volt országos rendőrfőkapitány
Dr. Balogh János r. altábornagy, országos rendőrfőkapitány
Dr. Kiss Attila r. dandártábornok, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság főigazgatója
Dr. Szlávik János, a Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa
Lakatos Tibor r. ezredes, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője, az ORFK Közrendvédelmi Főosztályának vezetője
Menczer Tamás tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkár
Schanda Tamás parlamenti és stratégiai államtitkár, miniszterhelyettes
Orbán Viktor miniszterelnök
Dr. Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója
Dr. Góra Zoltán tű. vezérőrnagy, Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Dr. Takács Tibor r. vezérőrnagy, Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Elemző Központ
Dr. Gondos Miklós főigazgató, Állami Egészségügyi Ellátó Központ

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4860) Spirit válasza fant0mi (#4848) üzenetére


Spirit
őstag

Április elseje még odébb van. Mi ez a kabaré kéremszépen? Minden napra jut pár hülye döntés és 1-2 balhés ügy. Nevetnék is rajta, ha a szokásos szájtépés lenne de itt emberéletekről van szó. Lassan eljutunk oda, hogy az emberek le fogják tagadni hogy bármi bajuk van csak el ne vigyék őket az egészségügy karmai közé.

Már tudom mire lehetne használni az idős orvosokat

(#4861) csixy válasza #22743424 (#4854) üzenetére


csixy
addikt

Az átlag háziorvosi praxisokban már legalább két éve működik kisebb zakkanókkal az ÉESZT rendszer. Már kb 1 éve fel tudjuk írni (szabálytalanul?) a felhőbe a recepteket és felírási igazolás nélkül, személyesen kiadta rá a patika a gyógyszert. Majdnem egy hete már csak a kuncsaft TAJ számának ismerete szükséges és a kiváltónak személyesen igazolnia kell magát. Ennyi !!!! Most jó döntést hozott Nagyfőnök! Ha már van, akkor használjuk! Köszönjük!! :R :R :R Telefonod meg gondolom van ugye?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4862) mobal válasza azbest (#4837) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Ha így állsz hozzá, akkor egy pajtában is ki lehet várni a megfigyelési idő végét vagy fertőzöttség esetén a negatív tesztet vagy a véget.
Az, hogy jobb és létező felszerelés van fejlettebb országokban, az látom nem számít :) Ja meg személyzet sem árt."

Megint mellébeszélsz. Ilyet senki nem mondott. Jobb felszerelés nyilvánvalóan számít, de a gyógymód jelenleg mindehol ugyanaz - tehát nincs.

Vesa: semmit se kérdeztem kijelentettem. Amit leírtál annak a tudatában vagyok. De jelen szituációban nem az egészségügy állapotán kéne lovagolni - mert nem megoldás (amúgy is demagógnak tartom a 10 millió dohányos országában - nem tudok úgy elmenni futni, hogy 10 ember cigijébe ne szívjak bele).

ubyegon2: most akkor azt állítod hazudok?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4863) #22743424 válasza csixy (#4861) üzenetére


#22743424
törölt tag

Pont édesanyának eddig egyetlen egyszer sem írtak fel a receptet digitálisan még ebben a hónapban sem.Az én orvosom is csak egy hónapja állt át arra a rendszerre. A miértre nem tudok válaszolni.

(#4864) ubyegon2 válasza mobal (#4862) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

most akkor azt állítod hazudok?

Nem, de elolvashatod még egyszer. Ez azt jelentené? Elemezzük, miért nem azt jelenti, amit most kérdeztél?

"nem nagyon hiszem, hogy komolyan írod, amit írsz."

Ha komolyan írtad, se mondanám, hogy hazudsz, mivel csak a véleményed közlöd. ;)

De amúgy se mondanám, hogy azt állítottam persze, mert modera vagy és kinyúvasztanál! :K

(#4865) csixy válasza #22743424 (#4863) üzenetére


csixy
addikt

Minden kezdet nehéz. De a nyomtató ló előbb-utóbb megforgatja a kerekeket! :) Most oda jutottunk, hogy a ló és a szekér érdekei is egybe esnek. ;]

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4866) azbest válasza mobal (#4862) üzenetére


azbest
félisten

Igen: többet tudnak tenni.

Pontosan te beszélsz mellé. Kezelést és ápolást akkor is igényelhet, ha a szervezetén múlik a végső gyógyulás. De még egy sima megfigyelés sem mindegy, hogy milyen körülmények között történik. A legalapvetőbb dolgokra is gondolva, akár arra, hogy kap-e rendes ételt.

Nekem úgy tűnik, hogy valami furcsa megfontolásból direkt próbálod szítani a feszültséget. Kendőzni a nyilvánvalót, elkenni a tényeket.

[ Szerkesztve ]

(#4867) sittes79 válasza azbest (#4837) üzenetére


sittes79
addikt

Édesem én Íroszágban élek egy EKG-ra privátban kellet várnom 2 hónapot, rakás fos itt az eü a normális orvosról meg ne beszéljünk

(#4868) csixy válasza sittes79 (#4867) üzenetére


csixy
addikt

Én már csak azért is csinálok egy EKG-t ha betérsz, ha van rá ok persze.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4869) Sub-S válasza mobal (#4862) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem értelek.

#4819
"Mert mit fognak tudni ott csinálni többet mint itthon?"

#4831
"illetve tudnak többet tenni (itt is kérlek válaszolj igennel vagy nemmel) és fejtsd ki?"

Vesa válasza, bár igaz nem neki címezted a kérdést.
#4838

Aztán meg "semmit se kérdeztem kijelentettem. Amit leírtál annak a tudatában vagyok. De jelen szituációban nem az egészségügy állapotán kéne lovagolni"

Azon miért kell lovagolni, hogy többet tudnak-e tenni? Vagy hol mentem az erdőbe? :)

(#4870) Somatom válasza sittes79 (#4867) üzenetére


Somatom
veterán

Több kollégám is igénybe vette már a német egészségügyi szolgáltatást és mindegyik pozitívan nyilatkozott róla. A hazainál mindenképpen jobb. Ha nem kap el a kórság, akkor mindegy, hogy hol nem kap el. Ha viszont elkap, akkor ott tegye, ahol kényelmesebben heverem ki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4871) ubyegon2 válasza csixy (#4868) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért milyen jól hangzik, ha egy dokiról tudjuk, az operációs rendszer, amit használ, Reborn OS néven fut. :DDD

(#4872) csixy válasza ubyegon2 (#4871) üzenetére


csixy
addikt

Hát otthon a hobbit ..., de a munkahelyen 32 bites winnyóz kell hozzá speciel. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4873) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

[link] Ilyen vetülete is van a járványnak. Valaki gazdasági, valaki politikai hasznot szeretne belőle.

(#4874) ubyegon2 válasza csixy (#4868) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért milyen jól hangzik, ha egy dokiról tudjuk, az operációs rendszer, amit használ, Reborn OS néven fut. :DDD

(#4875) ubyegon2 válasza csixy (#4872) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

32 bites winnyóz kell hozzá speciel

Ez komoly? Na, hozzád se megyek EKG-ra mostanában akkor. :N

(#4876) azbest


azbest
félisten

"Orbán 48 óránként kér jelentést az akciócsoportoktól" [444]
Videó a miniszterelnök úr szavaival, az ő facebook oldalán közzétett videóval.

[ Szerkesztve ]

(#4877) csixy válasza Tetsuo (#4873) üzenetére


csixy
addikt

Hát ez egy qrv@ nagy öngól volt! ;) :P ;]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4878) #22743424 válasza csixy (#4865) üzenetére


#22743424
törölt tag

Legyen igazad, remélem beindul a szekér. :) :R Az én dokim az erodium rendszer tagja. Azon keresztül mindent el tudok intézni . Időpontfoglalás,recept felírás. Egyszer kellett megvenni az erodium kártyát ami 300 ft volt.Persze nem kötelező belépni a rendszerbe de sztem megérte, azóta 10 percnél többet nem ültem a rendelő várójában várva, hogy behívnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#4879) Lauda válasza Lauda (#2728) üzenetére


Lauda
félisten

A kézfertőtlenítők kifosztásával kapcsolatban:

Mire jó a kézfertőtlenítő? És a kézmosás?

Kirsten Bell amerikai színésznő (Gossip Girl, Jégvarázs, Hősök) rendkívül nagy szolgálatot tett mindenkinek azzal, hogy az Instagramon megosztott néhány, különböző ideig mosott képről készített UV-felvételt. Ezekből nyilvánvaló, hogy a félperces kézmosás gyakorlatilag minden kórokozót eltávolít. :U

(#4880) attiati


attiati
veterán

Amcsi jegybank mondott egy all in-t
alapkamat 0 közelébe
+ 700 mrd dolláros lazítás

Elkeseredett kapkodás megy. Jegybank ezzel megtette, ami tőle telhető.

(#4881) csixy válasza ubyegon2 (#4875) üzenetére


csixy
addikt

Az EKG gépem számítástechnikai háttér nélkül önállóan működik! ;) A belgyógyászat gyakvezérem (Isten nyugosztalja Rémusz Bácsit! {sajnos már elköltözött a kedves Tanárunk, szerettük !!}) megtanította az EKG értékelést, nem kellett hozzá kardiologia. 3 éve még 2 csopottársammal meg tudtuk látogatni valalahol a Tisza mentén.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4882) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Másik fórumon régen beszéltek arról, hogy a panel lakásokban akkor is cigi szag van, ha csak a szomszédban dohányoznak, mert a szerelvények körüli nagy réseken átjön.
Ez okozhat gondot?

Bizonytalan forrásból származó (rendelt, talán fertőzött) élelmiszer mennyi idő után fogyasztható ha hűtőbe teszem?
Ha fagyasztóba teszem?
A mikrosütő fertőtleníti az ételt?
A hűtőben "át tud menni" a másik polcon lévő ételre?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#4883) Rendo84


Rendo84
senior tag

Így működik a magyarországi határellenőrzés! [link]

(#4884) alimanjanos


alimanjanos
újonc

Húsz nappal ezelőtt válaszoltam valakinek a koronavírus túlélési topickban, hogy beszéljünk erről húsz nap múlva. Hát letelt a 20 nap.

Hát ezek a borzalmak történtek, mindössze 20 nap alatt. Nem tudom, hogy ki hogyan gondolkozik, de minden józan paraszti ésszel ellátott embernek ezeket előre kellett volna látnia. Én Január közepe óta tudom. Kettő hónapja. Ahogy még sok más ember is, akik le lettek hurrogva anno.

1: Fél Európa karantén alatt , és/vagy súlyos gazdasági és egészségügyi szakadék felé sodródva.
2: Olaszország letérdelt. (jön a többi ország is sorban. Valaki? beszéljünk erről 20 nap múlva? :) )
3: Rengeteg ember nem tud dolgozni menni, sokan veszélyben lettek a vírus miatt, és most nem csak az életveszélyt értem ez alatt.
4: A 20 nap alatt megfertőződtek/meghaltak/gyógyultak száma:

Csak Európa!:

Olaszország: 24747 fertőzött!!!, 1809 halott, 2335 gyógyult.
Németország: 5813 / 13 / 46
Franciaország: 5423 / 127 / 12
Spanyolország: 7948 / 292 /517
Stb, stb, stb. A többit itt meg lehet tekinteni: [link]

Ezeknek az embereknek még volt vissza valamennyi idejük. Valószínűleg. Csak ugye, ha nem a mi kertünkben vagy az ajtónkon kopog az ellen, a veszély, vagy a halál, akkor annyira lazák tudunk lenni. És felelőtlenek, és apatikusok. Komolyan...néha nem értem az embereket....

Természetesen csak annyira kell komolyan venni, amennyire kell. De, nem szabad elbagatellizálni sem. Köszönöm, hogy ezt megírhattam.

A kép és a mostani szöveg nem privát üzenet volt, hanem a másik topicban írtuk + ide írtam most, ezért megoszthatom. Elolvastam a szabályokat.

(#4885) Meggyi001 válasza Rendo84 (#4883) üzenetére

Vannak itt durvább dolgok is: Csak lázas? Bejöhet. – Megnéztük, hogy működik a határellenőrzés Hegyeshalomnál

Valahogy túl laza lett az emberiség ebben a nagy modern világban. Basszus a Koreaiak , a Kínaiak, a Japánok szót tudnak fogadni? Mi miért nem?

Mondjuk a saját csajom sem fogad szót nekem....na...most megyek is, és megverem asszem... ;]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#4886) azbest válasza Rendo84 (#4883) üzenetére


azbest
félisten

az már több napos...

akkor már inkább, hogyan is ment valójában a betegfelvétel a - talán - valójában legelső pozitív pácienseknél.

"Már március 2-án belázasodott az egyik koronavírusos magyar beteg - mesélte el a karanténban lévő fia" [444]

Videó blogot indított a srác bentről.
Maga a videóban lévő egyszemélyes karantén szoba korrektnek tűnik a videón. Mondjuk ezt a részleget mintha kifejezetten most, emiatt adták volna át, éppen frissen felújítva belülről. Jobb, mint a korábbi indexes több ágyas szobás képeken.
A kaja meg ezek szerint továbbra is csak az éhenhaláshoz sok, magyar kórházi menü :)

[ Szerkesztve ]

(#4887) Meggyi001 válasza azbest (#4886) üzenetére

Durva :Y

https://gamergep.hu/

(#4888) #22743424 válasza azbest (#4886) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jaja ez a Kútvölgyi ahogy nézem, olvasom nem a Szent László :) A kaja az az olyan :DDD :(( :)

[ Szerkesztve ]

(#4889) Meggyi001

Lehet vótmá, a vasárnapi operatív törzs tájékoztató, a 16.-ik perctől érdekes. Rendesen kellemetlen volt már néznem is: [link]

https://gamergep.hu/

(#4890) azbest válasza Meggyi001 (#4889) üzenetére


azbest
félisten

Meglepő, hogy az MTVA kitette. A kormány facebook oldalán a törölt közvetítés helyére kitettek később egy külön felvett általános videót Kovács Zolival. Ja látom ez ment a tájékoztató oldalra is este [link]

(#4891) Vesa válasza Floyd80 (#4859) üzenetére


Vesa
veterán

Fasza, hogy ebből a listából kb. egy dedikált virológus szakember van (az is pár hete még arról beszélt a TV-ben, hogy ez a vírus nem veszélyes), és még három orvos (vagy legalábbis az eü-höz köthető). A többi mind rendvédelmis vagy inkompetens. :(

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#4892) Vesa válasza mobal (#4862) üzenetére


Vesa
veterán

"nem az egészségügy állapotán kéne lovagolni"

Senki nem lovagol rajta, de a sokéve nyilvánvaló problémákkal küzdő, a korány számára prioritási láncban az utolsók között számontartott szektor tarthatatlan állapotára a járvány természetesen kiemelten fel fogja hívni a figyelmet. Bizonyára másként látunk dolgokat, de számomra nem demagógia, ha pl. azért nem biztosítható a megfelelő szeparáció egy megfigyeléses karanténon belül, mert nincsenek meg hozzá a tárgyi feltételek és ezzel adott esetben kórházi körülmények között tesznek ki fertőzésveszélynek embereket.

"amúgy is demagógnak tartom a 10 millió dohányos országában"

Ez ferdítés! A környezetemben pl. senki nem dohányzik...mégis isszák a levét a gyér eü.-nek.

A tudomány a valóság költészete!

(#4893) #22743424 válasza Ringman (#4820) üzenetére


#22743424
törölt tag

Remélem az ilyen vagy ehhez hasonló cikkeket itthon is lehet majd olvasni minél hamarabb MO-ra vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

(#4894) #22743424


#22743424
törölt tag


Na szép :((

[ Szerkesztve ]

(#4895) carl18


carl18
addikt

Most Indulok munkába, Samsung Jászfényszarú... Van félnivalóm?
:N

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4896) ubyegon2 válasza alimanjanos (#4884) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látóasszonyok topikja

Fenti topikba fel vagy véve, mint panda eye! :R Én már akkor láttam ezt, 20 napja.

Megtehetnél még annyit, hogy beköszönt fenti topikba és pár szóban vázolod a következő 20 nap eseményeit.

(#4895) carl18

Tedd fel a kérdést a fenti topikba, most már van ilyen profilú szagértőnk is. :K

[ Szerkesztve ]

(#4897) Castell


Castell
aktív tag

Nagyon érik a boltok bezárása és kijárás korlátozása.

Hogy, aki nem a "létszükséglet boltjában" dolgozik vagy ilyen üzlete van, az biztos hogy fizetetlen pihenőre megy vagy akár több hónapos kieséssel is számolhat. Én már készülök erre.

Én azt gondolom, hogy egy épületgépészeti boltnak sem kéne bezárnia, de megszabnám a rövíditett nyitvatartást és az ajtón/rácson keresztüli kiszolgálást. Ugyanis gondoljunk bele, ha elromlik a csapunk vagy kell egy tömítés, akkor hol vennénk meg?!

Továbbá a plázák, hiperek bezárása szetintem indokolt, de a kisebb boltokat "zárt ajtósra" egy minimális nyitvatartással azért meghagynám.

(#4898) Fecogame válasza Castell (#4897) üzenetére


Fecogame
veterán

Valóban fontos, hogy meg tudd szerelni a csapot, de nem létszükséglet.

Van, akinek a műköröm ilyen fontos, akkor az se zárjon be? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4899) samujózsi válasza Castell (#4897) üzenetére


samujózsi
tag

Valami hasonlón méláztam itt hajnalban: ha mindent bezárnak és elromlik valami (csap, zár, hűtő, mosógép stb) mi a szart csinálok?
Ötletem sincs... Pedig a külföldi minták alapján itt is ez várható.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#4900) Castell válasza Fecogame (#4898) üzenetére


Castell
aktív tag

A műköröm természetesen nem fontos, de ha pl. neked elromlik a mosógéped vagy a bojlered, akkor ezek biztos, hogy nem létszükségleti dolgok? A csap megszerelésével sem értek egyet.Természetesen minden felújító vagy a régi helyett veszek egy újat esetek halaszhatók.

Én továbbra is azt gondolom, hogy a kisebb üzletek (nem a műkörmös boltok) a fentiekkel vázolva egy minimális kapacitáson maradhatnának nyitva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.