Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Rive válasza Oposzumtoszó (#3247) üzenetére


Rive
veterán

Eléggé hiányolok olyan kormányzati befenyegetést, hogy ha valaki krahácsolva vagy lázasan megy dolgozni, akkor őt is, meg a munkaadót is lebüntetnék, azonnal, fellebbezési és időhúzási lehetőség nélkül.
Meg egy zöld szám: árulkodáshoz, felügyelet-kéréshez.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3253) Egon válasza Rive (#3251) üzenetére


Egon
nagyúr

A munkaadót miért?
Egyébként a Btk szerint bűncselekményt követ el az, aki a nem veti alá magát az illetékes szervezet által elrendelt járványügyi intézkedésnek; továbbá azon személyek büntetőjogi felelőssége, akik szándékos magatartásuk miatt megfertőznek valakit, súlyos testi sértésért vagy halált okozó testi sértésért is megállapítható.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3254) Ribi válasza Egon (#3253) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ott is van 1 főnök aki nem küldi haza a beteg embert.
Nálunk is ha valaki beteg, vagy úgy érzi magát, akkor inkább hazamegy, mert ha befertőzi a többieket akkor azzal jóval nagyobb kárt tesz mintha 2 napig otthon marad. Nyilván nem oldható ez meg mindenhol. Több okból sem.

[ Szerkesztve ]

(#3256) Egon válasza Ribi (#3254) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez az apró kitétel hiányzott Rive írásából. Ha már pontosan fogalmazunk: szerintem nem mindegy, hogy valaki "krahácsolva vagy lázasan megy dolgozni", vagy "krahácsolva vagy lázasan dolgozik"... :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3257) Rive válasza Egon (#3256) üzenetére


Rive
veterán

"krahácsolva vagy lázasan dolgozik"

OK így.
A munkaadót is, mert elég széles körben elterjedt vidám magyar gyakorlat elvárni, hogy negyven fok alatt fél tüdővel is bemenj melóba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3258) Floyd80


Floyd80
addikt

Ausztriában 2 hétre karanténba tették a tiroli Paznauntalt és St. Anton am Arlberget, Svájc felé határellenőrzés.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3259) pergabb válasza #73959936 (#3162) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem talalgatas, konkret dolog, de nyugodtan izzadj rajta:D a hireket szeretem, ha normalisak, en attol borulok ki, hogy ti megallas nelkul halalozasi aranyokrol csamcsogtok, holott baromira nem vagytok veszelyeztetett korban. Viszont amikor tortenik valami, erdekes mod nem ugrik ra az index sem, inkabb kolt helyette par masik dramai tortenetet. Ott volt a holland pasi is, nem tudom azota mi van vele, de sogorom korhazaban kezeltek eloszor, jo sokan be sem mennek azota, kihalt volt utana placc, mert raparaztak, arrol sem jott ujabb info. Bocsi, hogy jo kapcsolataim vannak es sok mindent hamarabb tudok meg, vagy megtudom es utana sehol sem kozlik.

(#3260) Vladi válasza #22743424 (#3233) üzenetére


Vladi
nagyúr

:F

Ezt azért nagyon pontosítani kéne. Mert amit a hírportálok közölnek, na kb annyit tudtam én is és annyit írtam ide is.

Egyébként a doki meggy karanténba 2 hétre az aszisztensnővel együtt. :O Kiírta a rendelőre.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3261) PitLee válasza Spirit (#3237) üzenetére


PitLee
őstag

Igaz is, meg nem is.
A cinkírónak is meg kel élni valamiből, a történet biztos igaz, de a miértet nem tudjuk meg, mert a cikkíró a mentőst nem interjúvolta meg.
Csak tippelek, de a sofőr az előző héten járt olaszban akkor a nem oly régi határnál történt ellenőrzésnél már valamilyen tüneteket biztos produkált volna szerintem, minimum egy hőemelkedést.

(#3262) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegnap mintha azt határozták volna a britek h nem korlátozzák a tömeges sporteseményeket, mégis úgy tűnik van eszük:R.

Érdekes lesz majd visszanézni, mely országok úszták meg a legkevesebb áldozattal a védekezési intézkedések függvényében.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3263) #22743424 válasza Vladi (#3260) üzenetére


#22743424
törölt tag

Értem én de idézet az általad írt hsz-ből.
"Egyébként pont ez a sztori érint, mert 11-én volt a háziorvosomnál a beteg. Levette a mintát, küldte tovább a laborba, egész véletlenül oda, ahol a nővérem kollegái dolgonzank. Tegnap este már hívta anyámat, aki ma reggel ezzel fogadott. :DDD"

Erre válaszoltam. :R

(#3264) Vladi válasza #22743424 (#3263) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értem. De se nevet se semmit nem tudunk. Amit tududnk, az ment a médiába is, csak 1 nap eltolással.

Egybként meg link.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3266) Floyd80


Floyd80
addikt

Bolsanaro is elkapta, felkészül Donald.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3267) t72killer válasza Floyd80 (#3266) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ütős, ütős.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3268) aprokaroka87 válasza Floyd80 (#3266) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Olvastam épp az Index.hu cikket.

Senkit nem kímél a dolog.....
De hát ők is emberek.

(#3269) medica válasza Floyd80 (#3266) üzenetére


medica
senior tag

van remény

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3270) Egon válasza t72killer (#3265) üzenetére


Egon
nagyúr

Ajánlom az index cikkét a témában, ahol jól összeszedték: a világ valamennyi kormányára igaz, hogy max. szép lehet egy ilyen helyzetben, de okos sosenem...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3271) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ausztriai intézkedések.

link

Forrás= Index.hu

(#3272) #75376384 válasza medica (#3269) üzenetére


#75376384
törölt tag

mire? megkapjak a legjobb ellatast, majd felgyogyulva folytatjak a baromsagaikat. :)

mivel tobbszor szoba kerult mar itt a topikban svajc, most lesz fel4-tol a sajtotajekoztato a helyzetrol.

yt-n kovetheto lesz ha minden igaz: [link]

(#3273) Floyd80 válasza medica (#3269) üzenetére


Floyd80
addikt

Hát Kim-Jong biztos küld egy pár szurkálódó twittert az öregnek. De politikán túl, ahogy viselkedtek, nyilatkoztak, megérdemlik.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3274) Floyd80


Floyd80
addikt

Amcsi teszt, hogy 2-3 napig is "eléldegél" a vírus felületeken, levegőben pedig pár órát.

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3276) Egon válasza Rive (#3257) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezzel a pontosítással osztom.
Amelyik munkaadó jelen helyzetben nem zavarja haza a lázas beosztottját, az megérdemli a f.szkorbácsot.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3277) myckey válasza Floyd80 (#3274) üzenetére


myckey
veterán

Vótmá :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3278) smc válasza Floyd80 (#3274) üzenetére


smc
addikt

Ezt egyébként nem értem, miért nem bírja a levegőt? Elfáradnak a szárnyai? Szmog van? Viccen kívül kérdem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3279) Lauda


Lauda
félisten

Nem tudom ez volt-e korábban: https://www.facebook.com/erdeiattilajhaza/videos/3131482056885599/

A határőr kérdése: Olalszországban jàrt??
mondja igen. a múlt héten .. Erre a határőr tovàbbengedi... Mondja. Neki jobban jár ha most továbbmegy....
Aztán mondja a rendőr az a lényeg, ha kérdéseket tesznek fel. Nem szabad megmondani hogy volt Olaszban!!

-------------------------------

Ma az egyik coop abc-ben nálunk volt minden. Aldiban délelőtt olaj, búzaliszt nem volt, csak rétesliszt. Krumpli ilyesmik voltak dögivel, a csirkéspult ki volt fosztva, pedig reggel töltötte fel a dolgozó. Csirkemell és pár comb még volt. De azt mondta minden reggel jön árú, szóval nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#3280) pergabb válasza t72killer (#3265) üzenetére


pergabb
senior tag

Miert szerinted nem teny, hogy tobbnyire olyanok halnak bele, akiknek amugy is volt vmi baja es nagy eselyel meghaltak volna?

(#3281) Floyd80 válasza myckey (#3277) üzenetére


Floyd80
addikt

Akkor azért volt deja-vu érzésem. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3282) sittes79 válasza Citroware (#3238) üzenetére


sittes79
addikt

Ez OK de én minden kéz mosás után még szenitajzolok is.

(#3283) myckey válasza Floyd80 (#3281) üzenetére


myckey
veterán

Annyi baj legyen, ha értelmes, inkább többször. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3284) lacos001


lacos001
senior tag

Na....
Délben hiradót néztem, Bayern tartomány bezárja összes suliját-oviját... Volt egy gondolatom... Bejött...
Baden Württemberg szintén... 5hét...
Àprilis 20ig nem megy a gyerekünk oviba. Gondolom, h mi meg hamarosan melózni... Pedig költözünk max április utolsó napján...
Idő kérdése és az egész országban ez lesz, hiába tartományonkénti döntés van.

[ Szerkesztve ]

(#3285) t72killer válasza pergabb (#3280) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mo.-gon a lakosság hány %-a makkegészséges :F? Egy asztmába azért nem illik csak úgy kimúlni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3286) Floyd80 válasza smc (#3278) üzenetére


Floyd80
addikt

Kérdezzük meg a gyalog-galopp parasztjait. :) De ha jól értem kiszáradnak (?).

Airborne transmission refers to situations where droplet nuclei (residue from evaporated droplets) or dust particles containing microorganisms can remain suspended in air for long periods of time. These organisms must be capable of surviving for long periods of time outside the body and must be resistant to drying. Airborne transmission allows organisms to enter the upper and lower respiratory tracts. Fortunately, only a limited number of diseases are capable of airborne transmission.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3287) #22743424


#22743424
törölt tag

Koronavírus: rendkívüli intézkedéseket hoz Franciaország [link] de azért az önkormányzati választásra menjen el mindenki :W

(#3288) Floyd80 válasza Lauda (#3279) üzenetére


Floyd80
addikt

Itt a Blaha Spar-ban a liszt ami egyedüli hiánycikk, egy darab bio-t tudtam venni tegnap délután, cukrot azt kib.sztak pár raklappal a bolt közepére, olaj is van, tej is extra mennyiségben, csirkemell is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3289) aprokaroka87 válasza pergabb (#3280) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A gond csak az hogy akinek az immunrendszere " be engedi " a virust, már nem nevezhető jó dolognak.

Az immunrendszer müködése meg jóval bonyolultabb annál mint ahogy mi gondoljuk szerintem.

(#3290) t72killer válasza #22743424 (#3287) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legfőbb ideje feltalálni a netes szavazást :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3291) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ma úgy érzem érzem lesznek bejelentések, újdonságok azért...

16:00

elvileg, de csúszik...

[ Szerkesztve ]

(#3292) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Kemény

(#3293) medica


medica
senior tag

[link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3294) #48613632


#48613632
törölt tag

Srácok. Követhetetlenné vált a topik. Pár órát kimaradok, és 150 új hozzászólás ;] :DDD

(#3295) Graphics válasza medica (#3293) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ez egy hónapos infó, már akkor is írtak erről

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3296) radi8tor válasza medica (#3293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Régi, ez újabb: [link]

⭐ Stella

(#3297) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Így a nyíregyházi történések után nem csoda, hogy így néznek ki a patikák...

(#3298) Graphics válasza radi8tor (#3296) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés ezt alkalmazzák is amúgy?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3299) Intruder2k5 válasza Soulfly842 (#3297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen felénk is ugyanez van. Első körben meg is lepődtem mikor megláttam, de aztán világos lett a dolog, azért kígyóznak kint a sorok, mert nem lehet bent várakozni, csak az mehet be, aki éppen sorra kerül. Szóval semmivel sincsenek többen mint eddig voltak, bent üres a patika.

[ Szerkesztve ]

(#3300) Graphics válasza Soulfly842 (#3297) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi történt Nyíregyházán?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.