Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Ringman


Ringman
nagyúr

Már március 2-án belázasodott az egyik koronavírusos magyar beteg - mesélte el a karanténban lévő fia

„Két hete, hétfőn, március 2-án anyukám belázasodott, és az állapota nem javult. Keddre az egyik testvérem is belázasodott” - meséli a most indított vlogján az a toldys diák, akinek az édesanyjáról csak most csütörtökön, vagyis tíz nappal később derült ki, hogy koronavírusos, addig ugyanis nem végeztek rajta tesztet.

(#4902) medica válasza samujózsi (#4899) üzenetére


medica
senior tag

pár hétig kibírjuk (nyilván nem a gázömlés-csőtörés-stb kategória), de egy idő után mérlegelendő lesz hogy mi okoz nagyobb veszteséget: a vírus vagy a miatta életbe lépett intézkedések.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#4903) Ajándékok válasza Castell (#4900) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Akár még olyat is lehetne, hogy csak a szakemberek mehetnek vásárolni. Mivel csak végszükségben kell, az is kibírja, aki saját maga csinálná.

Ha van aki ért hozzá, várom a választ: (#4882)
Szerintem többeknek is hasznos lehet.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#4904) NavySeal


NavySeal
senior tag

Azt olvastátok, hogy a szerbek már úgy készülnek, hogy teljesen elmarad a tanév? Nekem is van két alsós gyerek a háztartásba igazából el sem tudom képzelni, hogy
1. miként húzzuk ki szabival a suli végéig (júni közepe 12-13hét)?
2. illetve mostantól az egész nyár végéig (5-6 hónap?!) hogy fogjuk megoldani a gyerekfelügyeletet, ha nem akarjuk elveszteni a munkánkat :F

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#4905) AMD Power válasza NavySeal (#4904) üzenetére


AMD Power
titán

Ez egy Nagyon jó kérdés. Képzeld mi lehet ott ahol egy szülő egyedül nevel egy gyereket , mondjuk albérletben! :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4906) emvy válasza NavySeal (#4904) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez mindenhol probléma. Szinte biztos vagyok benne, hogy nálunk sem lesz iskola legalább őszig.

while (!sleep) sheep++;

(#4907) NavySeal válasza AMD Power (#4905) üzenetére


NavySeal
senior tag

Na igen. Vagy ugye ahol mindkettő szülő gyári melós és 3 műszakoznak...ott sérülni fog a munkaadói oldal is és természetesen a háztartási oldal is...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#4908) AMD Power válasza NavySeal (#4907) üzenetére


AMD Power
titán

Suli szerintem ebben az évben már nem lesz. Én szerintem. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4909) NavySeal válasza AMD Power (#4908) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, mármint ebben a tanévben. Mi is így gondoljuk, de hogy miként és hova fogjuk tenni a 10 és 7 éves gyerekeket 5-6 hónapra, az jó kérdés.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#4910) medica válasza NavySeal (#4909) üzenetére


medica
senior tag

megugrik a bébisintér biznisz

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#4911) Lauda válasza Fecogame (#4898) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem jogos amit ír. Lehet olyan hiba egy csapnál, hogy folyat, vagy kilukadhat a bojler, nem fűt stb. A víz nem folyhat és melegvízre is szükség van, szóval ezekre az üzletekre valóban nagy szükség lehet.

(#4912) kw3v865 válasza Feketelaszlo (#4688) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem vagyok szakértője a témának, de ezt a nyájimmunitás dolgot egy szakértő mondta (a brit miniszterelnök egészségügyi főtanácsadója). Persze lehet, hogy téved, mondanak sokfélét a járványról. De hasonló számokat hallottunk a németektől is.
Forrás:
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/egy_brit_tudosnak_van_valasza_nyaj_immunitas_kell_a_virus_ellen.702066.html

(#4913) Lauda válasza Lauda (#4414) üzenetére


Lauda
félisten

Cenzúra működik rendesen. A szóban forgó videó már sehol.

(#4914) lm83


lm83
őstag

Itt szerintem most az lenne a legnagyobb megelőzés, ha mindenki aki a múlt, meg előtte héten, haza szaladt olaszból, meg innen onnan. Szépen otthon maradna a seggén két hétig legalább...
Meg nem kellene már más külföldit beengedni egy darabig.

(#4915) Weareus


Weareus
addikt

Bezárták az ált. sulit, két hétre minimum. Távoktatás lesz, most agyalnak szemben a suliban a fejesek, hogy miként. Én itt a patikában, az iskolával szemben dolgozom. Kézfertőtlenítőt, szájmaszkot, gumikesztyűt hetek óta nem lehet rendelni.
Szájmaszk egyszer jött pár napja, 4x-es áron.
Ma kaptunk 3 db fertőtlenítő spray-t (limitálva van a mennyiség).

Volt kb. 5 liter 96%-os etanolunk. Ezt meghígítottam 70%-osra (ez jobban fertőtlenít), de már elvitték az összeset. Ki kellett rakni a patikára néhány szórólapot a vírussal kapcsolatban.

Most a legutolsó az volt, hogy a patikában egyszerre annyi beteg tartózkodhat, ahány pénztárgép van.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#4917) Azie


Azie
őstag

szerintem nálunk nem lesz olyan hirtelen a fertőzés, mert a népnek nincs pénze síelgetni...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4918) smc válasza Azie (#4917) üzenetére


smc
addikt

Oh, már hogyne lenne.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4920) Azie válasza #40993792 (#4919) üzenetére


Azie
őstag

...és humorérzéke sincs.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4921) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Sziasztok!
Nekem volna pár kérdésem.

Oké, valaki két hétre karanténba kerül, ha ő olyan fertőzött, aki semmilyen tünetet nem produkál, akkor ezen idő alatt meg is gyógyul? Tehát pl. lappang benne 10 napig, a 11. napon "kijön" rajta, akkor 3 napon belül meg is gyógyul? Nem gond, ha 15. napon végigcsókolja, öleli a rokonokat mert azt hiszi nem is volt fertőzött? Vagy aki nem produkál tünetet nem fertőz igazán? Esetleg aki nem produkál tünetet nem is lappang benne csak 1-2 napig és 1-2 nap alatt túl is van rajta még ha nem is érez semmit?
Aki nem produkál tünetet az milyen szinten fertőz? Attól akár fél méterre is lehetek?

Jobb inkább egyszemélyes kis boltba menni ilyenkor vásárolni, mint multiba? Egyszemélyes kis boltban ugye kisebb a légtér, de lehet kevesebb beteg ember járt előttem.

Ha veszek bármilyen ételt jobb pihentetni mondjuk kint a napon mielőtt berakom a hűtőbe?

Ilyen koronavírus GYIK (FAQ) van valahol? Gondolom lehetne ezzel kapcsolatban is egy folyamatosan bővülő honlapot létrehozni, ahol virológusok válaszolhatnának ehhez hasonló kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

(#4922) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

24+ órája nem frissítik a magyar adatokat...

39 - hihető..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4923) koxkids válasza Motion_Blur (#4922) üzenetére


koxkids
őstag

Éppen most frissült.
39 fertőzött

(#4924) AMD Power válasza koxkids (#4923) üzenetére


AMD Power
titán

5 perce neztem. Akkor meg csak 32 volt. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4925) smc válasza Motion_Blur (#4922) üzenetére


smc
addikt

Ez a komment így egyben.. :D
Nem frissítik, szerintem tegnap is frissült, de lehet tévedek, amikor viszont frissült, akkor nem hogy törölnéd, de még hazudnak is. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4926) Fecogame válasza lm83 (#4914) üzenetére


Fecogame
veterán

Már nem a külföldiek fognak többségében fertőzni, hanem mi egymást. Az utóbbi 20 (talán, nem számoltam) igazolt fertőzött mind magyar.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4927) AMD Power válasza koxkids (#4923) üzenetére


AMD Power
titán

A 39-bol egy sem kritikus allapotu?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4928) freeknight válasza Simulacrum (#4921) üzenetére


freeknight
őstag

Ha valaki 2 hét alatt nem produkál tüneteket (és nem pozitív a tesztje), akkor az nem is lehet fertőzött. Ha mondjuk a 11. napon lesz beteg valaki, akkor marad karanténban továbbra is, amíg meg nem gyógyul, a 2 héten túl is.
Most már biztos, hogy a tünetmentes hordozók is fertőznek, azt mondjuk senki nem tudja még mennyire. Egyébként tüneteket mutató emberek is különböző mértékben lehetnek fertőzőek, ezt se tudja senki pontosan, min múlik.
Szerintem ha kimozdulsz, mindenféle nagy tömegben veszélyeztetve vagy, ez egy kisboltban lehet mondjuk 10 fő, míg egy nagy hiperbe 10 vásárló esetén nyuugodtabban belépnék. Szóval azt kell nézned, mennyire zsúfolt az adott hely.

(#4929) AMD Power


AMD Power
titán

Reggel kavezas kozben nezegettem a szamokat. Ami az Olaszoknal van az valami brutalis!!! Spanyol, Francia is alakul de ami ott van. Mitol lehet ott ennyire durva a fertozes?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4930) Ringman


Ringman
nagyúr

érdemes lenne ezt is betenni az összefoglalóba:
Koronavírus: jogi túlélőkészlet karantén esetére

(#4931) snecy20 válasza AMD Power (#4929) üzenetére


snecy20
veterán

Mert egészen 1 héttel ezelőttig élték a mindennapjaikat, mintha mi sem történt volna.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4932) s912 válasza AMD Power (#4929) üzenetére


s912
aktív tag

Olaszországban sok az idős ember..

+ ne adja Isten, hogy esetleg ez a fossz*r covid19 a meleget szeresse.. (olasz/spanyol - mediterrán ország + még jön a tavasz is)

[ Szerkesztve ]

(#4933) Spirit válasza AMD Power (#4929) üzenetére


Spirit
őstag

Ott jelent meg először Európában, van 8 nap előnyük a spanyolokhoz, németekhez, franciákhoz képest.
Összehasonlításként: az olaszoknál február 21 környékén volt annyi hivatalos fertőzött, mint itt most. Véleményem szerint van 3 hetünk az olasz állapotokig.

(#4934) Tetsuo válasza azbest (#4886) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Magyarországon egy börtönben jobb minőségű és nagyobb mennyiségű ételadagok vannak, mint egy kórházban.

(#4936) Rive válasza Ringman (#4901) üzenetére


Rive
veterán

Két hete, hétfőn, március 2-án anyukám belázasodott...

Izé... :DDD 2020-03-02: (#623)

Az csoda, hogy az első érintett elhunytat észrevették, amilyen elszántan kerülik a kiterjedt tesztelés gondolatát. Egy zombi apokalipszist is csak a következő évi adóbevallások (hiányából) vennének észre :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4937) Tetsuo válasza freeknight (#4928) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

De ha valaki panellakásban lakik, vagy egy nagyváros közepén, akkor annak tökmindegy: így is, úgy is elkapja.

(#4938) kw3v865 válasza AMD Power (#4929) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én arra tippelek, hogy a hét vége felé éri el a csúcspontot a napi új fertőzések száma az olaszoknál. Azaz, addig napról-napra egyre több lesz az új beteg. Bár az olaszok elkéstek ezekkel, előbb-utóbb a komolyabb intézkedések biztosan hoznak eredményt.

(#4939) kw3v865 válasza Tetsuo (#4937) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ez egyáltalán nem biztos! Ha ténylegesen bezárkózol, akkor nem fogod elkapni.

(#4940) Rive válasza kw3v865 (#4912) üzenetére


Rive
veterán

nyájimmunitás
Lusta vagyok mindent újra beírogatni

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4941) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Kérdés.
Ha valaki már megfertőződött, majd meggyógyult, utána visszafertőződhet? Vagy egy időre immunis lesz?
Van erről esetleg infó?

(#4942) Tetsuo válasza kw3v865 (#4938) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, tippelgetni lehet, de tét nélkül mi értelme?
Fogadási irodáknál vajon tabu a járvány?

(#4943) Rive válasza sziku69 (#4941) üzenetére


Rive
veterán

Egyelőre az valószínű, hogy gyógyultak többsége nem tud újrafertőződni néhány éven belül.
A szerzett immunitás nem örökre szól: ez tartja életben az összes megfázás jellegű kórokozót.
A kisebbségről szólván: akad néhány ember, akikben nem, vagy csak nagyon korlátozott mértékben alakul ki védettség egy fertőzés után. Pl. többek között az ő védelmük érdekében is fontos a magas átoltottság a védőoltásoknál.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4944) medica válasza Tetsuo (#4934) üzenetére


medica
senior tag

ott több a politikus
Rive: meg a mutáció

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#4945) Tetsuo válasza kw3v865 (#4939) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem tudsz bezárkózni. Egy panelban pl. mint sok egyéb társasházban közös a szellőző, de mint írták még a fali szerelvényeken is átjön a szomszéd levegője.
A közös liftről, lépcsőházról nem is beszélve. A város közepén még a "friss" levegő is fertőző lehet, ezenkívül nem tudsz hónapokra bezárkózni, mint tanyán, hanem muszáj vásárolnod, beszélned a szomszáddal stb. Pláne ha nincs áram, víz stb. (ami előfordulhat) egy városban az megoldhatatlan probléma lenne.

(#4946) radi8tor válasza Rive (#4943) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kb ezért nem tartanak az ápolók fertőzöttségétől is. Még szinte jobb, ha az elején átesnek rajta, hogy utána immunisok legyenek és mehessenek fertőzöttek közé.

⭐ Stella

(#4947) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

postásokkal vigyázni, ma is majdnem nagyapám kezébe nyomta a tollát hogy aláirassa a papírt.

/s

(#4948) Rive válasza radi8tor (#4946) üzenetére


Rive
veterán

Ez abban az esetben lenne érthető/tolerálható, ha közben megfelelő szigorúságú intézkedések támogatnák az átmeneti időszakban az esetszám alacsonyan tartását: különben az ápolók irtanák le az (itthon amúgy meglehetősen túlkoros: veszélyeztetett) orvosi személyzetet pont akkor, amikor a járvány tetőzne.

-

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4949) Somatom válasza radi8tor (#4946) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt már akartam kérdezni. Aki átesik rajta, az utána immunis lesz rá? Ha igen, akkor attól még fertőző marad?
Gyakorlati példa:
Tegyük fel, hogy elkapom. Kikezelnek (vagyis, kikezelődök). Utána erről kapok egy papírt, amit büszkén mutogathatok a határon, vagy innentől minden kéthetes szabimat a lakásban kell majd töltenem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4950) sasa134 válasza Somatom (#4949) üzenetére


sasa134
addikt

erre sztem nincs még egyértelmű válasz... :(

Más:

kis kölni helyzetkép: reggel a közeli (REWE) élelmiszerboltban alig pár ember, az üzlet lefosztva. Alkalmazottak kesztyűben. Nincs hús (csak felvágottak), se tej, se kenyér, se tészta, se liszt. Amit akartam, megvettem, sőt többet is, hogy max pékárúért kelljen még menni a héten. De sosem láttam még ehhez foghatót.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.