Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19601) Hieronymus válasza Top cat (#19549) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A mögötte lévő is. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19602) Vladi válasza t72killer (#19568) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Mo-gon milyen iparágakat zártak be?"
Persze nem zárnak be, de:

- textil alapanyagon 50-60%-ot rántottak 1-2 héten belül, mert közel és távolkeleti gyárak leálltak.
- munkaruházat, konkrétan bőrkesztyűk terén laza 75%-os az áremelkedés
- üzemanyag mélyrepülésben, 420-ért tankoltam januárban, a héten meg 330-ért gázolajt.
- a hulladékfém felvásárlás a béka sejhaját se láttya, annyiért veszik az alumíniumot, mint a vasat 5 éve
- az utógyárak próbálnak elindulni, de raktárból raktárba kéne gyártani, hogy a veszteséget minimalizálják. leszoktak a gyártók és kereskedők is a raktározásról, kíváncsi leszek
- euró 10-20 %-ot ugrott, ez az alapanyagoknál is meglesz, amint a korábbi beszerzések elfogytak, lásd fentebb

hirtelen ennyi az, amit én a nanovállalkozásom szemszögéből mármost látok. Igaz nem állt le, de hogy dől befelé erősen az biztos.

Tudom ne politizáljak, de milyen gazadáságvédelmi akcióterv van már apám.... amennyi munkahely a járvány miatt megszűnt, annyit kell csinálni. anyám. március 31-én sikerült bedönteni az állami szervert, mert több tízezer katás tette le az ipart.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19603) Segal válasza erdey_a (#19597) üzenetére


Segal
veterán

A kormányok részéről (vagy legalábbis a miénktől egészen biztosan) pont ez lesz a lényeg hogy nyomorba döntsön és továbbra is maradj rabszolga.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19604) Reggie0 válasza Vladi (#19602) üzenetére


Reggie0
félisten

- a hulladékfém felvásárlás a béka sejhaját se láttya, annyiért veszik az alumíniumot, mint a vasat 5 éve

Ez mondjuk kulon dicseretes, igy kevesebb lesz a lopas.

(#19605) Micsurin válasza erdey_a (#19597) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mikor lesz már értékelhető a Ph!-n egy egy hsz? Jó lenne ezt most addig uppolni amíg le nem áll a net szolgáltató a nagy leterheltség közepette. :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19606) Ringman válasza t72killer (#19515) üzenetére


Ringman
nagyúr

látogatóban voltunk 4 napra az alföldi rokonságnál, és úgy fulladtunk a "levegő"nek nevezett gázelegytől, mint a fene, főleg ha voltam olyan h.lye, hogy késő este szellőztettem/beeresztettem a kinti gázelegye

az azért van, mert kb mindenki fűt mindennel, aminek min. fűtőértéke van (műanyagot is), az is, akinek pénze is lenne normális fűtési megoldásra.

(#19607) #95561216 válasza Micsurin (#19572) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ehhez képest millónyi bevándorlóra van szüksége Európának, de közben örömködünk, hogy a mindent letaposó ázsiaiak után milyen sokan mosogatunk.

(#19608) #95561216 válasza Nerd (#19586) üzenetére


#95561216
törölt tag

És ha kinyitnak akkor hirtelen megindul a turisták hordája miközben egész Afrika fehérek, egész Kína feketék lincselésével van elfoglalva a vírus miatt?

(#19610) Micsurin válasza #95561216 (#19607) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen kell az ukrán melós mert gondolom se te se én nem akarunk elmenni segédmunkásnak 180-200 nettóért.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19611) radi8tor válasza Parci (#19584) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy befektetési tanácsadó ismerősöm mondta tavaly, hogy ne vegyek fel hitelt mert 2020 elején recesszió jön. Szerinted honnan tudta? Voltak akik prognosztizálták a zuhanást annak ellenére, hogy ősszel még nem volt COVID Kínában sem. Szerintem ráhúznak most mindent a vírusra és mossák kezeiket.

erdey_a: jaja, USA-ban már volt több öngyilkosság a kijárási tilalom/korlátozás miatt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19612) Ricardo válasza Segal (#19592) üzenetére


Ricardo
félisten

Ráadásul a szájába veszi :W

(#19613) #95561216 válasza Micsurin (#19610) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha majd nem lesz turizmus, akkor el fog menni.. az előbb még a munka legyen volt a lényeg, most meg már válogatni is lehessen?

(#19614) #95561216 válasza radi8tor (#19611) üzenetére


#95561216
törölt tag

Onnan, hogy 12 éve naponta 7-en jósolnak másnapra válságot, és azt a hetet, aki jól jósolta meg utána vállukra veszik és évekig körbehordozzák a beszélgetős műsorok.

Na, és mennyi öngyilkosság szokott lenni, hogy aránylik azokhoz a számuk? ;]

(#19615) Segal válasza Micsurin (#19610) üzenetére


Segal
veterán

Ha elveszted az állásod akkor mosolyogva mennél talicskát tolni...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19616) pjen válasza Micsurin (#19610) üzenetére


pjen
félisten

Pedig rengeteg ismerősöm melózik kevesebbért és nem is segédmunkás.

(#19617) Ricardo válasza erdey_a (#19597) üzenetére


Ricardo
félisten

" és rohadtul nem azért raktam félre amit eddig félre tudtam, hogy pár múmia halála miatt feléljem pár hónap alatt,"

Ezt a stílust nem kellene eröltetni. :(

(#19618) Micsurin válasza Segal (#19615) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha alkalmas vagy rá fizikálisan... az megvan az 50 és 60 köztiek lesznek a legnagyobb szarban? Ők már nem találnak csettintésre állást még ha képzettek is. Sőt sokuk már vagy túl képzett vagy éppen alul képzett.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19619) #22743424 válasza Ricardo (#19612) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja :Y Ennél már nem sok minden van lejjebb azt hiszem. :W

(#19620) Vladi válasza Reggie0 (#19604) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezen semmi dicséretes nincs. Kína olyan áron öntötte el az acélpiacot, hogy már nem éri meg hulladékot felvásárolni.

Erre rájött a zárlat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19621) Top cat válasza Hieronymus (#19601) üzenetére


Top cat
őstag

Itt is van még egy-két-három barna. :D

(#19622) #95561216


#95561216
törölt tag

A minőségi újságírás tolt egy Trumpot :D

Látják a képen, hogy mekkora a sziget, meg olvassák is, hogy mekkora, mégis képesek leírni, hogy akkora, mint az 5-6. kerület, mert összekeverik az angol separatort a magyar pontosvesszővel :))

[ Szerkesztve ]

(#19623) Ezekiell válasza #22743424 (#19619) üzenetére


Ezekiell
veterán

Figy, legalább tudjuk, hogy áll a dolgokhoz, és innentől tudjuk hova tenni a véleményét. Ki piedesztálra, ki a süllyesztőbe...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19624) Segal válasza Micsurin (#19618) üzenetére


Segal
veterán

Most senki sem talál csettintésre állást. Hidd el én most benne vagyok a kellős közepébe a dolognak. Eddig ha csúnyán nézett rád a főnök felmondtál és másnap már dolgozhattál máshol. Vendéglátóban egész biztosan, de szerintem sok másik szakképesítésre igaz. Most meg nem hogy a vendéglátóban nem találsz állást hanem konkrétan sehol. Ami felkerül az internetre mint újdonság arra kismillióan jelentkeznek és majd 1 szerencsés kiválasztottnak lesz állása, viszont 10 másik elveszti épp...
És a helyzet napról-napra rosszabb!

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19625) Ringman válasza erdey_a (#19597) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez az "inkább haljanak meg mások, nehogy anyagi kár érjen titeket" hsz ez most komoly?

[ Szerkesztve ]

(#19626) ollie válasza erdey_a (#19597) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Remélem az anyádat is múmiának hívod, és nem fogod bánni, ha őt is elviszi a vírus.

***

(#19627) Ringman válasza #95561216 (#19622) üzenetére


Ringman
nagyúr

lol, közben javították is.
Egész Észtországban kb. annyian élnek, mint Budapesten, Saaremaa szigetének 2600 km2 a területe, és a legutóbbi népszámlálás szerint 31 ezren lakják, nagyjából annyian, mint a kisebb budapesti kerületeket, a legfontosabb városa, Kuressaare a közel 14 ezer lakójával Észtország kilencedik legnagyobb városa.

(#19628) Somatom válasza Segal (#19624) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem C+E jogsival, meg GKI kártyával most is el lehet helyezkedni külföldön. Nálunk biztosan.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19629) Rive válasza Darmol (#19507) üzenetére


Rive
veterán

Az első három hónap a spanyolnátha esetén is lokális terjedés volt, kevés (sokkal kevesebb, mint utána két éven át) áldozattal.

Igen, ott benéztem a rendes meg a 'spanyol' influenzát.

Sz'al az van, hogy a rendes influenza halálozását ~ egy ezrelékre becsülik, statisztikai alapon. A normál influenzánál a megerősített, közvetlen halálozás az ezreléknél sokkal ritkább.

A spanyolnátha halálozását nem tudom, hogy esetszám vagy statisztika alapján becsülik.

A Covid19 esetében az első 2-3% körüli halálozási becslések a megerősített, közvetlen halálesetekhez tartoznak, elégséges orvosi ellátórendszer esetére, a betegek számához képest. Azon esetekben amikor az ellátórendszer beismerten/részlegesen túlterhelődött (például Olaszország, Lombardia), ez magasabb.
Amikor bejött a 'fertőzöttek fele tünetmentes' rész, akkor a fertőzöttekre vonatkoztatott halálozás a ~ 1% körüli értékre esett, a sokat tesztelő közösségekben tapasztalt számokkal szinkronban.
A normál influenzához hasonló módon becsült halálozás úgy tűnik, ennek többszöröse is lehet, akár, bár tudományosan elfogadható adatok majd csak sokkal később, rendes elemzés után várhatók.

Az intézkedéseknek akkor van értelme, ha a nyert idő hasznos (pillanatnyilag az) illetve lehetséges legalább időlegesen csökkenő pályára állítani az esetszámot (nem csak szinten tartani).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19630) t72killer válasza erdey_a (#19597) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig neked és a gyerekeidnek is van x% esélye egy lélegeztetőgépes körre. Ami izzadós, ha épp mind foglalt.
+nem olvastam még olyat, hogy garantált lenne a folyamatos gazdasági konjunktúra. Ha nem a vírus, bedönt valami más. 11éve volt kb töretlen bikapiac.
Köszöntem:R

#19602: igen, az egyes cégek-üzemek MAGUK állnak le. Itt azért folyik a siránkozás, hogy vessen véget az állam a korlátozásoknak. De a cégeket nem is korlátozza semmi, MINEK vessenek akkor véget?? Az állam nem fog tudni alkatrészt biztosítani, erről akkor kellett volna elgondolkodni, amikor a Balatonköszörűn "gyártott" svájci kakukkosóra felét kínai másik felét Bangladesi darabokból gyártják - neadjisten az egész médincsájna, csak a médinsviccerland matrica, amit Balatonköszörűn ráragasztottak volna Hubei tartományban készül...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19631) Segal válasza Somatom (#19628) üzenetére


Segal
veterán

Itthon is keresnek de egy átlagember nem rendelkezik E jogsival.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19632) pècsimunkás válasza Micsurin (#19610) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sok ismerősöm van Baranya megyében, akik 140-160 nettóért dolgoznak . Normális helyen, normàlis munkàt.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#19633) pjen válasza Somatom (#19628) üzenetére


pjen
félisten

E jogsit nem mindenki kap.És lehet pénze sincs rá.

(#19634) t72killer válasza pècsimunkás (#19632) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott mondjuk egy x. emeleti betonketrecért nem kérnek el ugyanennyit, hanem pl kertes házad van saját barackfával és pálinkafőzővel;).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19635) Somatom válasza Segal (#19631) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát.... Itthon most megint az a szitu, hogy ha feldobnak egy slusszkulcsot, az sofőrre esik. Nagyon elkanászodtak a munkaadók, de meglesz a böjtje.

pjen:
Nem ördögtől való dolog az és mostanság igen jó befektetés. Az első rendes havi fizu meghozza.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19636) nobela válasza radi8tor (#19611) üzenetére


nobela
senior tag

"Egy befektetési tanácsadó ismerősöm mondta tavaly, hogy ne vegyek fel hitelt mert 2020 elején recesszió jön. Szerinted honnan tudta?"

Sehonnan.

Egy éve mantrázza mindenki hogy komoly recesszió várható. Véletlenül eltalálta hogy mikor, te meg beveszed hogy valamit nagyon tudott. :R

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#19637) Puma K válasza Top cat (#19621) üzenetére


Puma K
veterán

A jobb szélsőnek milyen domború ott lent... a másik kettőnek meg... mint valami kiszáradt vízelvezető árok :DDD

A jobb oldalit kérem... :)) bár a bal oldalinak nagyobb a szíve... :U egye fene jöhet mind a három! :K :P ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#19638) Narxis válasza Somatom (#19635) üzenetére


Narxis
nagyúr

Majd ez a helyükre teszi őket [link]

Thanos was right.

(#19639) Parci válasza radi8tor (#19611) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel 2008. nem lett rendesen megoldva, csak a szőnyeg alá söpörve, ezért évek óta mantrázza minden befektető, hogy válság lesz. lett. odáig oké, hogy ha már itt a vírus, akkor igyekeznek mindent arra kenni (vészhelyzet, szükségállapot, leépítés, minden), viszont ettől még a vírus komolysága/veszélyessége nem változik meg. az adott. és aki nem érti, az félreérti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19640) ooloo válasza radi8tor (#19611) üzenetére


ooloo
őstag

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#19641) attiati


attiati
veterán

Minap az 1-es villamoson teljes kapacitással ment a légkondi és keverte a levegőt.

Így semmi értelme a távolságtartásnak.

(#19642) t72killer válasza attiati (#19641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ezekbe a cuccokba beleépítenének valami vírusgyilkos elemet, lehetne értelme. Bár a légkeverés akkor is rossz, mert a levegőnek a 6. sorban ülő fertőzöttől a többi soron keresztül el kell jutnia a légkondi bemenetéig...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19643) Braddock válasza headhunter (#19575) üzenetére


Braddock
őstag

Jesszus...

(#19644) Csatravi válasza Segal (#19592) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az egy dolog, hogy levette a kesztyűt de még a pofájába is veszi ! :W

(#19645) solti válasza erdey_a (#19597) üzenetére


solti
senior tag

ciki vagy nem, a jelenlegi információm alapján én egyetértek veled.

(#19646) Micsurin válasza t72killer (#19634) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezt te sem gondoltad komolyan... remélem.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19647) attiati válasza t72killer (#19642) üzenetére


attiati
veterán

Rossz igen. Sima ventilátorként funkcionál. Távolabbra tud jutni a vírus. Légkondis környezetben nem elegendő a 2 méter távolság. Munkahelyeken ugyanez lesz. Annyit segít, hogy szárítja a levegőt.

Kiderült már, hogy a párás vagy a száraz éghajlatot szereti a vírus?
Korábban rendszeresen előjött ez a téma.
Számomra józan ésszel az jön ki, hogy a száraz környezetet nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#19648) pjen válasza solti (#19645) üzenetére


pjen
félisten

Akkor viszont,akár szabadon is engedhetünk mindent és döntsön a természetes kiválasztódás. :W

(#19650) Csatravi válasza pècsimunkás (#19632) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nekem meg sok ismerősöm van akik az eü-ben 30 vagy még több ledolgozott év után kapnak ennyit. Tudom vannak akik azt mondják minek mentek oda dolgozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.