Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19701) Sátán44 válasza radi8tor (#19697) üzenetére


Sátán44
addikt

Most ennek köszönhetem, hogy nem vagyok munkanélküli.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#19702) Csatravi válasza attiati (#19691) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ajtó előtt cipőből kilép de úgy hogy egyből az ajtón belül tesszük le a lábunkat. Ruha előszobába levet majd megy ki az erkélyre 4-5 vagy még több órára. Délután már a nap is odasüt úgyhogy száradnak és melegszenek és UV-t gyűjtenek a kis rohadékok. Mosható maszkok előbb egy zacskóba onnan meg a lobogó forróvízbe kerülnek.10 perc forralás majd szépen az edényben elvannak még egy órát. Utána mennek száradni. Cipők az ajtó előtt fertőtlenítve és úgy kerülnek be a lakásba. De beszerzés alatt van az ózongenerátor hogy hulljon a kis féreg :)

(#19703) radi8tor válasza Ricardo (#19700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Komoly. Trump fel akarta oldani a tilalmat de a kormányzók beintettek neki. Persze hogy támogatja ezt a kezdeményezést.

⭐ Stella

(#19704) Ricardo válasza radi8tor (#19703) üzenetére


Ricardo
félisten

Majd kiderül, hogy ezek a tömegrendezvények mennyire koraiak.

(#19705) Because válasza #22743424 (#19699) üzenetére


Because
őstag

még álmodok egy utópiáról ahol mindenki egyenlő, a javak közösek. bár utódot nem hagyok a világnak, de kívánom ezt a jövőnek :)

[ Szerkesztve ]

(#19706) Because válasza Sátán44 (#19701) üzenetére


Because
őstag

itt nyugaton se fizet többet a közszféra :U

(#19707) Parci válasza Bibby (#19695) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, nyugtass meg, hogy - bár szar poén, de - vicceltél :(((

ha nem, akkor mesélj, mivel rémisztettelek meg!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19708) t72killer válasza Ricardo (#19700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez jó. Kedvet kaptak másolni a spanyol nőnapozókat?

#19704: ha maximális terjedésre utazol, tökéletes az időzítés. Valószínű 1‰-nyi fertőzött már akárhonnan merített csapatban van, ergo egy párezerfős rendezvény már bőven fertőzöttek százait fogja produkálni totál új rétegeket elérve. Ideje kiszállni a koporsóbizniszből és átállni a zsákbizniszre.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19709) Meggyi001 válasza Parci (#19707) üzenetére

A konditeremmel...

https://gamergep.hu/

(#19710) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korábban téma volt, mi van, ha kisgyerekes szülők kapják el, akiktől várja a kicsi a reggelit-vacsorát... :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19711) Ringman


Ringman
nagyúr

7,500 feared to have died of coronavirus in UK care homes
Care England data suggests fatalities are five times higher than official figures show

(#19712) Parci válasza Meggyi001 (#19709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég neurotikus lehet itt már mindenki, ha azt képes volt nem hogy komolyan venni, hanem annyira komolyan, hogy bepánikolt. elnézést kérek, ezentúl megválasztam a vesszőket, ékezeteket és egyéb írásjeleket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19713) Parci válasza t72killer (#19710) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

téma volt, én aggódtam/aggódok ezen, hogy hogyan fogunk egyszerre szétpúzva gyógyulni és kisgyerekeket ellátni, ha beüt a ménkű. a tavaly(előtt)i influenza is túlnőtt rajtunk, ez meg ugye tud rosszabb lenni jóval. ámde, reméljük a legjobbakat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19714) Meggyi001

Portugáliában májustól elkezdhetik elengedni a korlátozásokat
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A spanyol kormány kezdeményezi a szükségállapot meghosszabbítását
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A multik miatt máris változtat a magyar kormány?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A magyar honvédség Falconja hozott el Kambodzsából szlovén állampolgárokat
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az erdőbe menekült a koronavírus elől egy orosz család
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zsófia svéd hercegné beállt kórházi dolgozónak, hogy segítsen a járvány elleni küzdelemben
A svédekkel mi van vajon !?

https://gamergep.hu/

(#19715) t72killer válasza Meggyi001 (#19714) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A svédek még felszállóágon.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19716) Meggyi001 válasza t72killer (#19715) üzenetére

Mindjárt megpróbálok keresni valamilyen cikket, kíváncsi vagyok mennyire védekeznek...

https://gamergep.hu/

(#19717) Ricardo válasza t72killer (#19715) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem jött be az elengedős taktika.

(#19718) Ezekiell válasza Parci (#19713) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez egyébként egy elég jó vízválasztó a járvány megítélésében tapasztalataim szerint: ha van gyereke vkinek, jellemzően (nyilván kivételekkel) sokkal komolyabban veszi ezt a járványt ("rettegők"), mint azok, akiknek nincs ("leszarók/tagadók"). Érdekes lenne erről olvasni majd egyszer egy tanulmányt, hogy ez mennyire általános, vagy csak az én mikrokozmoszomban jellemző.

Svédekhez meg annyit, hogy én nap mint nap beszélek svédekkel (velük dolgozom), és bár nincsenek kormányzatilag meghozott karanténintézkedések pl, de mégis elég komolyan veszik egyénileg. Sokkal érettebb/felelősebb társadalom, mint mi. Ők abban bíznak elmondásuk szerint, hogy mindenki ért a szép szóból, és nem kell rendeleteket/törvényt hozni. Cégek bevezették a távmunkát ahol csak tudták (nálunk is 300 embert 1 hét alatt távmunkára állítottak - IT cég, nem akkora kunszt, de nem volt jellemző eddig a távmunka rajtam kívül), idősekre vigyáznak, stb. Más kérdés, h ez elegendő lesz-e, de az biztos, hogy náluk sincs "elengedve" a dolog.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19719) vzsryl válasza Meggyi001 (#19716) üzenetére


vzsryl
nagyúr

[link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19720) attiati válasza Parci (#19692) üzenetére


attiati
veterán

konditeremre kitérve

Érdekes lesz majd az összes ilyen közös használatú szolgáltatás.
50 ember után megfogdosni az edzőgép fogantyúját. Izzadtan homlokot törölni. Telefont nyomkodni.

(#19721) t72killer válasza Ricardo (#19717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem annyira rossz, mint máshol. UK lakosságarányban több halottat produkált (228 vs 150/M fő lakosság), pedig a briteknél lassan egy hónapja konkrét kijárási tilalom van, még a nyaralódba se költözhetsz le. Igaz, Borisz eleinte fullba nyomta a kretént a nyájimmun-kísérlettel, az összesített számadat, de még a mostani napi is még annak az árát tükrözi. (Napi halálozás 100e lakosra a svédeknél 1.1fő, briteknél 1.3fő)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19722) Ezekiell válasza attiati (#19720) üzenetére


Ezekiell
veterán

Minisztériumi állásfoglalás alapján a konditermeknek zárva kell maradni, szóval kíváncsi vagyok, mi lesz ebből, büntetik-e őket majd. Ha nem, akkor az érdekes helyzetet teremt (mindenki leszarhatja akkor a rendeleteket, vagy mi?).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19723) Meggyi001 válasza vzsryl (#19719) üzenetére

:DDD uhhh

https://gamergep.hu/

(#19724) #22743424 válasza Meggyi001 (#19709) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sztem inkább a Sars3-ra gondolt elsősorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#19725) Meggyi001 válasza #22743424 (#19724) üzenetére

Egyértelmű, csak viccöltem :D

https://gamergep.hu/

(#19726) S e t h válasza Ezekiell (#19718) üzenetére


S e t h
nagyúr

A cégnél nálunk senki sem retteg, nem használ maszkot, kesztyűt és jó részük családos, nem látok összefüggést a gyerek megléte és a vírushoz való hozzáállás között.
Inkább az öregekhez való más viszonyulás a meghatározó, mintsem a gyerekekhez.
Másrészt a személyiségünk tükröződik a világhoz való viszonyunkban, ez alól nem kivétel a jelenlegi helyzet sem, sőt, ilyenkor még inkább.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19728) radi8tor válasza ollie (#19727) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Merkel a megmentő. :C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19730) Ezekiell válasza S e t h (#19726) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, abban mindenképpen igazad van, hogy az idősekhez való viszony fontos tényező. A "retteg" direkt volt idézőjelben, de értem amit mondasz. Mondom, lehet csak az én ismerősi körömben fedezhető fel ez a felosztás (ha nem csak odaképzelem :) ), csak érdekességképpen írtam.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19731) Sped válasza Csatravi (#19702) üzenetére


Sped
aktív tag

Ez ugye csak vmi vicc akart lenni? :C

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#19732) Sped válasza attiati (#19720) üzenetére


Sped
aktív tag

Eddig is ezt csináltad, influenza- és nátha szezonban is.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#19733) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dohányzás: "COVID-19 and smoking: A systematic review of the evidence"

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19734) Reggie0 válasza Ricardo (#19717) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig a sved es a magyar gorbek kozott aranyaiban nincs nagy kulonbseg, na jo az esetek szamara vetitve naluk picit tobben halnak meg 10.7% vs. 9.4%.

(#19735) #95561216 válasza ollie (#19727) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ennél jóval erősebb korrelációt lehet felfedezni, ha megnézzük a leginkább érintett városokat baloldaliak vezetik :D

Uhh, beleolvastam, szóval ők ezt komolyan is gondolják.

(#19736) #95561216


#95561216
törölt tag

A healthdata.org modellje szerint tegnap volt nálunk a csúcs?! Kíváncsi leszek..

[ Szerkesztve ]

(#19737) DarkByte válasza #95561216 (#19736) üzenetére


DarkByte
addikt

Április 16 óta nincs új adata ahogy nézem, így gondolom ez okozza a hirtelen esést.

(#19738) attiati


attiati
veterán

ha valakit érdekelnek a korona előtti maszk árak
[link]

orvosi maszk 1025 ft /50 db

(#19739) Micsurin válasza attiati (#19738) üzenetére


Micsurin
nagyúr

FFP2/3 Mennyi is? 50x-es áremelkedés? :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#19740) Darmol válasza Hieronymus (#19595) üzenetére


Darmol
senior tag

Ugye tisztában vagy vele, hogy anno II.vh-ban a francia ellenállók voltak a terroristák? Hogy bizonyos országok más országok hivatásos hadseregét nyilvánítják terrorszervezetnek? Miközben ugyanezen országok gyakorlatilag válogatás nélkül gyilkolásznak civileket, bombáznak le kórházakat, stb.?
Líbiában arab tavasz = felkelés az elnyomó rezsim ellen.
Szaúd-Arábiában arab tavasz = terrorista mozgalmak.
Ha valaki késsel támad gépfegyveres katonai csoportra, az nem vallási fanatizmusból teszi sokkal inkább minden mindegy alapon elkeseredésben.

Ugyanakkor agyrokkant idiotizmushoz, hogy pl. valaki tömegbe lövöldözzön egy koncenrten nem kell különösebb indíték. Nem is lehet megakadályozni azzal, hogy a föld másik végén bombázgatsz mert a helyiek nem akarják önként leraboltatni magukat.
Fogalmazzunk úgy, ha nem költenének annyit a terrorizmus elleni harcra, sokkal kevesebb terrorizmus lenne. És ez elég nyilvánvaló ha nagyjából követte az ember az elmúlt néhány évtized történéseit.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19741) Darmol válasza Reggie0 (#19604) üzenetére


Darmol
senior tag

Vagy ha tartani akarják a bevételeket akkor több. ;)

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19743) Darmol válasza solti (#19679) üzenetére


Darmol
senior tag

Jelen helyzetben a tömeges tesztelésre kell időt nyerni. Időt sikerült nyerni, a többi úgymond már történelem.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19744) Darmol válasza Veron (#19689) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem a népesség növekedés a probléma, hanem az agyatlan pazarlás, az agyatlan kizsákmányolás, és az agyatlan visszaélések.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19745) Darmol válasza attiati (#19691) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyes tesztek szerint három óra az életképessége, más tesztek szerint akár napokon keresztül. Szóval az attól függ. Szabadban egy közepes erősségű UV direkt sugárzásnál percek kérdése a fertőzőképesség elvesztése, de ha a biztonság a fontos, akkor a lehető legrosszabbat kell feltételezni, és potenciális fertőzőforrás minden ruhadarab, nem csak a cipő.
Gyakorlatban ha az élhetőséget is figyelembe veszi az ember, nem caplat be bakancsban a konyhába, hanem leveszi amint belép a lakásba. Aztán alapos kézmosás. És az sem árt ha heti kétszer fel van mosva fertőtlenítős padlótisztítós vízzel. Ezt jobb helyeken járvány nélkül is megteszik az emberek, mert jobb helyeken amúgy is törekednek a tisztaságra.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19746) Darmol válasza ollie (#19727) üzenetére


Darmol
senior tag

Bármikor megpróbáltam egyenrangúként kezelni egy nőt, mindíg megkaptam hogy mekkora bunkó vagyok. A nők mindent jobban csinálnak és sosem hibáznak ha eddig valaki nem tudta volna.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19747) Corleone33 válasza erdey_a (#19597) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Akkor van egy "jó hírem" neked: a vírus nem diszkriminál, az általad múmiaként emlegetett idős embereket ugyanúgy taccsra tud küldeni ahogy téged is és hidd el, ha te kerülnél lélegeztetőre, egyhamar nem hangoztatnál ilyen ostobaságokat. Már ha persze jutna neked...

Az hogy magasról sz@rsz másokra magadon kívül az egy dolog, de legalább ezt ne hirdesd fennhangon.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#19748) Somatom válasza Darmol (#19746) üzenetére


Somatom
veterán

Legalábbis az az érdekünk, hogy a nők ezt higgyék. Akkor jóban tudunk lenni velük, ami azért fontos, mert náluk van az összes 3,14na. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19750) AMD Power válasza Ricardo (#19700) üzenetére


AMD Power
titán

Agyhalott egy szar nepseg. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.