Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20501) konyi79 válasza Lauda (#20495) üzenetére


konyi79
addikt

Ez egy nehéz út, és nem biztos, hogy jövőbelátás nélkül meghozható lenne a legkevesebb áldozattal járó döntés.
De ha a közelmúlt kórházkipucolása után az arra visszavezethető mortalitást ha számszerűsítenék a Covid-19-ével szemben, lehet, hogy tágra nyílna a szemünk.
Ez a baj, erről sehol nem beszélnek. Akkor pedig nem is létezik. Mert ugye az van, egy majd leendő Covid-19 beteg többet ér ma, mint egy ma épp otthon meghaló szívbeteg.

(#20502) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Nem tudom volt-e már róla szó (ha igen, akkor sry), de úgy tűnik, hogy Dél-Koreánál és a németeknél is jobban teljesítenek az oroszok:
Total tests: 2,053,319
Total cases: 47,121
Total Deaths: 405

Tudom-tudom, biztos hazudnak.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#20503) FattyDove válasza vzsryl (#20502) üzenetére


FattyDove
őstag

Igen jól tudod, hazudnak. Érdemes NFKRZ videóit nézni néha, aki full tipikus ruszki dolgokról szokott beszélni, többek közt arról, hogy mennyi mindenről hazudnak.

[ Szerkesztve ]

(#20504) Darmol válasza ncc1701 (#20487) üzenetére


Darmol
senior tag

Annak idején mikor ilyesmivel foglalkoztam ha volt egy egy megoldandó téma, amire több árajánlat adó különböző megoldást kínált, mindig elmondták miért ők a jobbak, és mi a konkurencia megoldásának a problémája. Ez utóbbi mindig jóval részletesebb volt az előbbinél. Ebből már össze lehetett rakni, hogy ki mit is kínál.
Csak arra akarok kilyukadni, hogy az szinte természetes mikor nem értenek egyet a fejesek, pont ezért mindenkit meg kell hallgatni, és a józan észt használni. Persze gondolkozni igen nehéz, pont ezért senkitől nem lehet várni, hogy erőn felül teljesítsen. Így aztán nem szoktam nagy jövőt jósolni az emberiségnek. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#20505) vzsryl válasza FattyDove (#20503) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem.
Bizonyíték? Talán van róla felvételed, ahogy a Kreml mellett ássák a tömegsírokat? Vagy mi ez a nagy magabiztosság?
Köszi, ezt inkább kihagyom. Megpróbálok nem influencerekre támaszkodni.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#20507) FattyDove válasza vzsryl (#20505) üzenetére


FattyDove
őstag

Mondjuk nézd meg a kapcsolódó videókat a linkelt csatornán. Gondolom azt is elhiszed, hogy best koreában nincs vírus, mint ahogy türkmenisztánban sem.

[ Szerkesztve ]

(#20508) Ezekiell válasza vzsryl (#20502) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tipikusan most vannak felszállóágban, ha megnézed az adatokat. Ráadásul nagyon meredek felszállóágban. Nem hogy nem teljesítenek jól, de ha így folytatják, hatalmas szarban lesznek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20510) Ricardo válasza Csatravi (#20506) üzenetére


Ricardo
félisten

[link]

"arra számít, május 3-ára az ország eléri azt a felkészültségi szintet, amikor kijelenthető: van annyi orvos, ápoló, kórházi ágy és lélegeztetőkészülék, hogy a vírus elszabadulásának esetén is minden koronavírusos beteget fogadni tudnak a kórházakban."

Nem vírus tetőzéséről beszél, hanem a felkészültségről.

(#20511) vzsryl válasza Ezekiell (#20508) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Főleg erre próbáltam utalni: "Total tests: 2,053,319"

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#20512) #95561216 válasza #46372352 (#20499) üzenetére


#95561216
törölt tag

Eddigi eredmenyek alapjan arra jo, hogy az enyhe-kozepes ne legyen sulyos, de nekik nem igazan segit. Ott ugy nez ki talan a remdesivir lesz hatasos. Remelem akik oregek otthonaban elkaptak, de meg enyhek a tuneteik, azok idoben megkapjak.

(#20513) nobela válasza vzsryl (#20505) üzenetére


nobela
senior tag

Arról az országról beszélsz amit egy egykori KGB-s vezet igazi klasszikus diktátorként. Hozzá képest hazudozásban az itthoni lenin-fiúk gyenge kezdők.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#20514) pjen válasza nemcso (#20445) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez a rendelet már lehet érvénytelen.Husvétkor hirdették ki,és ez az engedély az önkormányzatoknak akkor csak az ünnepekre szólt. :)

(#20515) stawros válasza Kékes525 (#20488) üzenetére


stawros
tag

Én is így gondolom, idő elteltével úgyis látni fogjuk.

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#20516) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Agyhártyagyulladás (5éves afroamerikai kislány, feltételezhetően BCG-t nem kapott, ha egyáltalán lehet olyat szerezni amerikában)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20517) Csatravi válasza Ricardo (#20510) üzenetére


Csatravi
senior tag

Na akkor fussunk vissza arra a videóra amin Orbán mondja
- Én azt mondom, hogy május 3.-ára mire a szakemberek azt mondják, hogy a csúcs fölfut.....

(#20518) Ricardo válasza Csatravi (#20517) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor majd kiderül. Én szkeptikus vagyok.

(#20519) ncc1701 válasza vzsryl (#20505) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja. Putyin olyan jó szavahihető ember. Meg úgy kompletten a komcsi ruszki kormány mindig is az volt. :)

(#20520) Csatravi válasza Ricardo (#20518) üzenetére


Csatravi
senior tag

Csak Cilike nem tud róla aki nap mint nap kiáll és tájékoztatja a népet.

(#20521) Ezekiell válasza vzsryl (#20511) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát azt kétkedve fogadom kicsit, napi 100ezer teszt rohadt sok 47ezer igazolt esetnél. De ha meg igaz a szám, és tényleg fűt/fát tesztelnek, akkor vagy A) rossz embereket tesztelnek, akiknek semmi közük se volt igazolt esethez B) semmit se csinálnak a fertőzöttekkel (0 esetfelderítés, stb). Így nem sok értelmét látom annak, amit csinálnak tesztelés címén (politikai értelmét annál többet, csak az nem érdekel)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20522) Parci válasza t72killer (#20516) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos ritkán, de komoly neurológiai gondot is csinál :(. végülis a szaglás/ízlés elvesztése is az, csak sokkal enyhébb. szegény szülők, rettenetes lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20523) vzsryl válasza Ezekiell (#20521) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mivel hatalmas ország, így akár elképzelhető is lenne a dolog, mert ugye ellenpéldának ott van NY. Hatalmas népsűrűség, világváros, fegyelmezetlen viselkedés (eleinte) = járványügyi katasztrófa.
Igen, valószínűbb, hogy politikai haszonszerzésből adódóan látunk ilyen adatokat az oroszoktól, de amíg ez nincs bebizonyítva, addig nem lehet teljesen kizárni sem az igazukat.

Btw. köszönöm, hogy indulatmentesen és korrekt módon próbáltál meg reagálni a feltevésemre. Reménykedtem, hogy legalább egy ilyen fórumtársba belefuthatok. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#20524) t72killer válasza Parci (#20522) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy mitől csinál ilyet :F? Feltételezem nem leukémia-HIV-lepra kombós volt a kislány.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20525) Ezekiell válasza vzsryl (#20523) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sajnos a jelenlegi adatokból az látszik, hogy ők tényleg nagyon nagy bajban lehetnek, és ha nem változik valami gyorsan náluk, akkor ezzel a tendenciával katasztrófa lesz náluk. Nem a szívem csücske se Oroszország, pláne nem a mostani rezsimük, de ez nagyon rossz lenne mindenkinek.

Próbáld meg elmagyarázni nekem, hogy vakcinák=autizmus, vagy hogy a Föld lapos, vagy hogy chemtrail, és egyből nem leszek indulatmentes :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20526) attiati


attiati
veterán

(#20527) S e t h válasza Parci (#20498) üzenetére


S e t h
nagyúr

A nap kommentje, ezért érdemes volt ma benéznem. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#20529) radi8tor válasza syberia (#20528) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez jobb szerintem. :C

Cilly Rider

⭐ Stella

(#20531) lm83 válasza radi8tor (#20529) üzenetére


lm83
őstag

Tényleg jól össze lett vágva. :C
Pont most néztem ezt részt a sorozatból, hogy újra nekiálltam...

(#20535) Aryon87 válasza syberia (#20528) üzenetére


Aryon87
félisten

Végem van :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20536) st3v3np3t3r válasza radi8tor (#20529) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez a kettő videó nagyon halálos :DDD A Bud Spencer-est nagyon összerakták :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20537) ollie válasza Fire/SOUL/CD (#20431) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aztán honnan szedték volna az orvosokat az USA-ban a 2 új kórházhoz? Ott nincs millió orvos, mint Kínában, hogy gyorsan, akár erőszakkal odacipeljük az orvoskokat és nővéreket. Sőt, még lélegeztetőgép sem fog teremni, és még sok minden más szükséges dolog sem. Kína meg tudja ezt csinálni, mert az ország nagy része éhbérért dolgozik, és ha mond valamit a párt, ugranak, mert muszáj nekik.

***

(#20538) PitLee válasza ooloo (#20491) üzenetére


PitLee
őstag

"Nekem már egész ruhatáram van" :DDD

(#20539) #95561216


#95561216
törölt tag

(#20540) envagyok válasza Lauda (#20484) üzenetére


envagyok
veterán

""
Egy hónapja vagyunk a tömeges megbetegedés utolsó órájában
... Müller Cecília országos tisztifőorvos szerint a tömeges megbetegedések ideje közeleg. Folyamatosam"

Igen, egy hónapja bármikor kirobbanhat. De a kijárási korlátozásoknak, az elmaradt tömegrendezvényrknek, és az intenzív kampánynak köszönhetően eddig sikerült megúszni. Talán pont azért, mert emiatt az emberek kicsit betojtak. Úgyhogy addig örülj, amíg nem robban be.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20541) Kékes525 válasza Csatravi (#20506) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez speciel biztos nem igaz, mert azt mondta a országos tiszti főorvos asszony, hogy rég ismert ez a szám. Ez pedig azt jelenti, hogy a régi adatok alapján számolták. Szinte kizárt, hogy a mai adatok is ezt mutatnák. A kételkedésem alapja az, hogy senki sem látta a modellt és az adatokat, ami alapján számolták, és még pontosan azt sem lehet tudni, hogy ki vagy kik számolták. Ennyit a hitelességéről. Én semmit sem hiszek el nekik addig, amíg ködösítenek.

Ha én itt a prohardveren hivatkozások nélkül mondanék számokat senki sem hinne nekem, pedig tudatosan nem szoktam hazudni. Ők viszont már többször bizonyították, hogy náluk a politika nem a szakértelmen, hanem a kommunikáción (piár kormányzás) alapul. Most finom voltam és nőies.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20542) Kékes525 válasza attiati (#20526) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon jó cikk, egyetértek vele. A lényeg az, hogy semmi információ sincs a Nagy Vírus Tervről, csak hadoválás.

"Nekem úgy tűnik, hogy a gazdaság lassú visszanyitása+tesztelés a gazdaságilag-társadalmilag legoptimálisabb kombináció, de a jelek szerint nem ebbe az irányba megyünk. Lehet érvelni a svéd modell mellett is, különösen ha garantálni tudjuk az idősek/sebezhetőek hatékony elkülönítését (egyelőre ennek ellenkezője látszik) és feltételezzük hogy valójában a betegség mortalitása alacsonyabb, mint amekkora az a jelenlegi ismereteink szerint.
A magyar megoldás még nem látszik: egyrészt óriási kórházi ágyfelszabadítás van, ami a svéd modellre utal, ugyanakkor a miniszterelnök május eleji tetőzésről beszél, de az meg nagyon komoly kontrollt fog igényelni nyáron, ennek meg nincsenek meg az előfeltételei.
Egy dolog biztos: olyan verzió nincs hogy újranyitjuk a gazdaságot, és semmit nem csinálunk, de mégsem terjed a járvány. Szóval döntsük el, vagy ha már el nem dönthetjük, legalább tudjuk meg a döntést, hogy miképpen kezeljük a járványt. A svéd úton vagy a koreain megyünk? Ha nem tudjuk mi a járvánnyal a terv, akkor nem tudunk a gazdaságban sem tervezni."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20543) Alex91 válasza Kékes525 (#20542) üzenetére


Alex91
félisten

Sved modell lesz, eredetileg is ez volt a terv, csak az oreg keresztenydemokrata politikusok kisirtak, hogy ne ez legyen...
Majus kozepen mi is majd fokozatosan nyitunk, nem tudunk mast csinalni. A,jelszo meg ez lesz: “Mindenkinek van hely!”

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20544) nemcso válasza pjen (#20514) üzenetére


nemcso
senior tag

Sem a rendeletben, sem ebben az origos cikkben nincs utalás időtartamra :
https://m.origo.hu/itthon/20200412-szamos-intezdekest-hoztak-a-telepulesvezetok.html

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#20545) Kékes525 válasza Alex91 (#20543) üzenetére


Kékes525
félisten

" csak az oreg keresztenydemokrata politikusok kisirtak, hogy ne ez legyen"

Én is így tudom.

"A,jelszo meg ez lesz: “Mindenkinek van hely!””

Hol? A kórházban, vagy a temetőben? :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20546) Gubu0101 válasza nemcso (#20544) üzenetére


Gubu0101
veterán

Elmondták,hogy mivel jól levezényelték a húsvéti hétvégét a polgármesterek az intézkedéseikkel,így a következő hétvégére is "szabad" kezet kapnak.Ami most elmúlt hétvége arról volt szó,a héten megint lesz tájékoztató amit Rogán tart és akkor megint elmondja ugyan ezt vagy vissza veszi a polgármesterektől a lehetőséget,bár kétlem.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#20547) forceberg válasza Gubu0101 (#20546) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, most hétvégén is sok települést "elvágtak" a külvilágtól.
Majd csak akkor kellenek ismét a turisták, ha már lehet költeni náluk.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#20548) ncc1701 válasza forceberg (#20547) üzenetére


ncc1701
veterán

Kicsit visszás, nem? :)

(#20549) Gubu0101 válasza forceberg (#20547) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az se idén lesz már :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#20550) radi8tor válasza Gubu0101 (#20546) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, határozottan kijelentették hogy hétvégén szigorúbb intézkedéseket vethetnek be az önkormányzatok (szombat 0-tól vasárnap 24 óráig)

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.