Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Jimy83 válasza .DLL (#35249) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Ezek szerint lehet , én se tudtam.
PS4- optikain csatlakozik, mixernél SPDIF-In-él lehet ki/be kapcsolni.

(#35252) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Logitech z623 asztali gépen teljesen jól szól, viszont Macbookon már kevésbé EQ-val próbáltam valahogy segíteni, amit tapasztaltam a mélynél jóval nagyobb volt a membránkilengés,de közel sem szólt úgy mint asztali gépen, ennek mi az oka?Ennyivel gyengébb lenne a Macbookban lévő hangkártya?

(#35253) lezso6 válasza .DLL (#35249) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szoftver mixel, ez esetben windows. Maga az X-Fi USB nélkül ugye nem megy.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35254) lezso6 válasza EXA (#35252) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugyanott van a hangfal, mint PC-nél? Mert ez elsőre akusztikai különbségnek tűnik. Általában úgy van, hogy minden közeli fal 6 decibelt erősít. Így sarokban +18 dB kiemelést kapsz, ami konkrétan 8x-os hangnyomás, emberi füllel kb 4x hangerő az eredetihez képest.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35255) .DLL válasza lezso6 (#35254) üzenetére


.DLL
veterán

Fal kb. 3dB-t erősít, padló+fal találkozása 6dB, sarok-sarok pedig vagy 9dB vagy 12dB, már nem emlékszem sajnos.

(P.H.)

(#35256) EXA válasza lezso6 (#35254) üzenetére


EXA
aktív tag

Igen ugyanott van.Bedobom itt is a képeket.

Asztalin ilyen beállítással hallgatom a zenéket/nézek filmet:

Addig Mac-en ezzel a beállítással tudtam hasonló hangzást elérni:

Itt az volt a fura,ha adtam rá még mélyből elkezdett betorzítani az egész rendszer. De amúgy meg a fenti beállítással macen nem jön ki annyi mély,mint asztali windowson azzal beállítással.

(#35257) lezso6 válasza .DLL (#35255) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztosan 6 dB-et erősít. Legalábbis én ezeket az alapjokat ismerem:

2x teljesítmény (watt) az +3dB.
2x hangnyomás (dB(SQL) az +6dB, tehát ehhez már 4x teljesítmény kell
2x hangerő (emberi füllel) a logaritmikus mivolta miatt kb +10dB, de sok a tényező.

A fal melletti mélykiemelést az okozza, hogy visszaverődik a hang, azaz megduplázódik a hangnyomás, így egy fal az 6dB.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35258) lezso6 válasza EXA (#35256) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az eleve mélykiemelős szettedre még rátolsz mélyet? Szerintem érdemes lenne leszokni az EQ-ról, már csak azért is, mert a Z623 eleve elcseszett karakterisztikával rendelkezik. Inkább használd a rajta lévő mélypotit, azzal állítsd be a mély mennyiségét.

Egyébként a két EQ-t azosan kéne beállítani, elvileg úgy kapsz elméletben hasonlót. A torzítás azért van, mert a Mac-es túlerősít, míg PC-n biztos van valami limiter, ami ezt nem engedi, cserébe pumpál a hangerő.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35259) Jimy83 válasza lezso6 (#35258) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Volt ilyen hangfalam ennek max egy flat beallitas, de inkabb semmi .
Mas kerdes: elkelt par cuccom lett egy kis plusz $$, prodipe 5-os utan mi lenne a kovetkezo lepcso ha valtani akarnek ?
Mackie mr8, Prodipe pro8, krk rokit 8, focal alpha80 a studio vonalon maradva ?
Vagy esetleg vmi komolyabb erosito hangfal kombo ?
Ne adj Isten studio monitor+sub ?

(#35260) PpenoO válasza Jimy83 (#35259) üzenetére


PpenoO
őstag

Ha elektronikus zenében utazol és van helye a subnak akkor egy Adam Audio Triple 7 Set komoly előrelépés lenne.

(#35261) lezso6 válasza Jimy83 (#35259) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugyanabból a kategóriából 8" az csak visszalépés lenne, bár cserébe több a mély és az elérhető hangerő. Inkább valamivel feljebb nézegetnék, 200k+ / pár áron. Kettőpontegyet én nem ajánlom, milliószor le volt írva, hogy szopás, még akkor is, ha az előbb említett szett egy jó alap.

Mostanában néha én is azon agyalok, hogy esetleg jobb lett volna egy nagyobb 2.0. De hiába, ádámból nincs ilyen. Az A8X minőségben visszalépés, az A77X meg mélyben nem tud eleget. Lehet inkább még egy szub kéne, de fogalmam sincs hogy kéne azt bekötni, mert csak 2-2 bemenet és kiemenet van. Erre ötlet, útmutatás, hogy miképpen lehet bekötni? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35262) Jimy83 válasza PpenoO (#35260) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Na azert ez kicsit sok arba :DDD mondjuk biztos fasza, de meg ha el is adnam 65 korul a mostanit is huzos . 150 ezres amit felaldoznek erre a nemes celra, ami ezek szerint keves az erdemi valtashoz.
Lezso6 megkerdezhetem mifele joszagot hasznalsz ?
Tudom h 2.1-el csak a cumi van, volt is par olcso kategorias 50k-ig, nalam is csak a jatekok miatt jott elo az otlet.
Ja am hallgatok en mindenfele zenet de fokedvenc az ambient mostanaba, na ott pl szinte nincs is melyhang vagy ritka.
Na de mikor az ember berak vmi technot minimalt oda meg jo ha van .

[ Szerkesztve ]

(#35263) PpenoO válasza Jimy83 (#35262) üzenetére


PpenoO
őstag

Esetleg egy három utas? Igaz ez is több mint 150.

(#35264) Jimy83 válasza PpenoO (#35263) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Vagy az hogy kulon rendszer tv-hez ps 4 jatekra pl: tanga
Es akkor maradhatna egy zenere valo 2.0 a pc-hez.
Vagy sub a prodiphez jatekok film alatt on zenere off, kerdes h olyankor lekell-e csatlakozni rola a kabelekkel mert az ugy cumi, vagy siman sub hangero levesz.
Bar ezek a megoldasok csak jatekok film alatt hoznanak elorelepest.

(#35265) Bodz válasza Jimy83 (#35264) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mármint Taga. Jó dolog a tanga is, csak nehéz vele zenét hallgatni.

Amúgy állítólag ez a szett nem rossz, ha már 2.1-ről van szó. ADM-5 + ADM-Sub. Nem is túl drága.

[ Szerkesztve ]

(#35266) Jimy83 válasza Bodz (#35265) üzenetére


Jimy83
aktív tag

;] tagat akartam irni de ahogy latom a link se lett az igazi. Taga harmony intone-t rejti a link egyebkent.

(#35267) thornadoj válasza Jimy83 (#35264) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Elég csak simán lekapcsolni a subot.

(#35268) krichd1 válasza lezso6 (#35261) üzenetére


krichd1
addikt

Például ezt a passzív Dynaudio BM15-öt próbáld ki, nyilván erősítő kell hozzá, de az is megoldható, például kezdetnek egy ilyennel, de megérdemel akár jobbat is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35269) Darkcranio


Darkcranio
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene, ezt a kettőt, milyen kábellel kellene összevarázsolni?
Modecom
Ennek a modecomenak hátulján RCA ugye ami látszik is a másik vége meg Jack ami a gépbe megy.
Focusrite
Ezen ugye meg nincs Jack, legalábbis kicsi, csak az elején, de az csak fejhallgatónak nem hangfalnak.

[ Szerkesztve ]

(#35270) Jimy83 válasza Darkcranio (#35269) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Hat egy trs-rca kabel vagy egy trs minijack eloszto kene ha jol latom.

(#35271) lezso6 válasza Jimy83 (#35262) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy pár Adam A7X + Sub8 van nálam. De 2.1-nek ekkor van csak értelme, ha jól el tudod helyezni. Az baromság, hogy néha kikapcsolod a mélyládát, ha zavaró. Ez pontosan azt jelenti, hogy rosszul van beállítva, s nem neked való. Egy 2.1-nek teljesen transzparensnek kell lennie, azaz a mélyládának észrevehetetlennek kell maradnia.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35272) Darkcranio válasza Jimy83 (#35270) üzenetére


Darkcranio
csendes tag

és a trs-rca TRS részét melyikbe kell bedugni az interfészen jobb vagy bal?

(#35273) .DLL válasza Darkcranio (#35272) üzenetére


.DLL
veterán

/!\ Nem-nem, egyikbe sem! Azok balanced vagyis szimmetrikus kimenetek /!\

Bár mind a kettő TRS, de csak az egyik oldal jelét tartalmazzák +/- felosztásban. TS dugót sem szabad hozzájuk csatlakoztatni, mert úgy az egyik Line-driver-t kinyírhatod a rövidre zárással. :(

Kéne neked 2db ilyen átalakító: TRS to RCA mono adapter vagy valami ilyesmi néven rákeresni, lényeg, hogy TRS legyen.
Utána pedig bármilyen tetszőleges, jó minőségű RCA összekötő kábelt alkalmazhatsz.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35274) Darkcranio válasza .DLL (#35273) üzenetére


Darkcranio
csendes tag

Na jó én ehhez új vagyok és egyre jobban össze zavarodok. Amit linkeltél, abból kettőt rárakok az RCA végére a hangfalkábelemnek és azt az interfészbe? és akkor a minijackes végét meg be a gépbe, de akkor semmi nem köti össze a hangfallal.

Mert jelenleg a hangfal és a gép között egy RCA- 3.5 Jackes kábel oszt csókolom. RCA a hangfalban, Jack a laptopban.

Vagy úgy gondoltad, hogy veszek egy 2x2-es RCAt és az egyik végére még veszek 2 TRS átalakítót pluszba és úgy?

Írd már le nekem géptől, interfészen keresztül a hangfalig, van jelenleg egy RCA - Jack kábelek, ezzel kéne gazdálkodni.

[ Szerkesztve ]

(#35275) .DLL válasza Darkcranio (#35274) üzenetére


.DLL
veterán

Gép - USB kábel - Scarlett 2i2 - TRS to RCA adapterek - RCA összekötő kábel - aktív hangfal RCA bemenete.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35276) Darkcranio válasza .DLL (#35275) üzenetére


Darkcranio
csendes tag

Na így már világos :D Köszönöm :D Az "RCA összekötő kábel", gondolom az, hogy mind a két végén egy pár RCA.

(#35277) Jimy83 válasza .DLL (#35275) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Trs-rca kabel nem lenne jobb, akkor nem kene vennie atalkitot meg rca kabelt ?
Mert ahogy olvasom most csak egy rca-jack kabele van.

(#35278) .DLL válasza Jimy83 (#35277) üzenetére


.DLL
veterán

Az a baj, hogy olyat nem láttam. Csak TS-RCA-kat :W de ha van, akkor az is jó persze, viszont az adapterrel azért több a lehetőség RCA kábelekkel finomhangolni a rendszert.

(#35276) Darkcranio: Igen. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35279) lezso6 válasza .DLL (#35273) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én használtam nagyon sokáig a régi DAC-omnál a TRS balanced kimenetet TS-sel. Nem tudtam, hogy balanced, saját hülyeség. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35280) lezso6 válasza krichd1 (#35268) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez elég radikális irány. Teljes másra lecserélni nem szeretném, mert a mostani hangzás az nekem tökéletes, szóval azzal lehet megint bajom lenne, csak más. :D Meg mondjuk a passzív megoldásokért nem vagyok oda. :B A lényeg az lenne, hogy a szobában kiegyenlítettebb legyen a mély. A hallgatói pozícióban ugyan jó, de máshol már nem, ez zavar.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35281) PpenoO válasza lezso6 (#35280) üzenetére


PpenoO
őstag

Basszuscsapda lehet megoldás lenne a problémádra. Vagy marad a jól elhelyezett szőnyeg + fali könyvespolc jó sok könyvvel megpakolva.

(#35282) Rasiel


Rasiel
senior tag

Sziasztok!

Ha jól emlékszem, még valamikor a nyár folyamán jártam itt, két problémámra kerestem megoldást, amelyek a következők voltak a Presonus Eris E8 + TEAC UD-301 párossal:
- amennyiben egy hálózati elosztóba kötöttem a PC-met a két hangfallal és a külső DAC-al, úgy erőteljes zajt tapasztaltam a két speaker-ből. Külön elosztóban megszűnt ez a jelenség.
- a stúdió monitoraimat a szobámban lévő mobiltelefonom eléggé zavarta, amennyiben hívást, szöveges üzenetet kaptam. Hasonló jelenség állt fenn (bár jóval enyhébb volt a zaj), ha valaki a közvetlen mellettem lévő szobában telefonált.

Ezt a két problémát orvosolta egy minőségi(bb) hálózati elosztó, amelyet miután beüzemeltem teljes egészében megszűntek ezek a jelenségek.
Egyébként a tippet itt kaptam, amit ezután is szeretnék megköszönni. :R A másik dolog, amiért ezt megosztottam veletek, mégpedig az, ha netán valakinek hasonló problémái voltak, illetve lennének a jövőben, akkor számára ez egy esetleges opció lehet megoldás tekintetében.

(#35283) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a házunk teraszára szeretnék 2.1-es hangszóró szettet kihelyezni, amihez bluetooth-on keresztül is lehet csatlakozni és zenét lejátszani.

Az első kérdésem az lenne, hogy ilyen helyre mindenképpen kültéri hangszórót kell vennem, vagy adott esetben jó egy normál, beltéri verziói is. A terasz fedett, tehát eső nem érné.

A másik kérdésem az, hogy mostanában milyen típusok vannak, amik hangzásban, illetve teljesítményben be tudnák tölteni a kb 10 m2-es teraszt? Hol kellene keresgélnem?

A hangszóróknak nem kell hogy vezeték nélküliek legyenek, a kábelezést meg tudom oldani.
Ár tekintetében mondjuk olyan 50.000 forintot céloznák meg, szeretném ha valóban szépen szólna és lenne mély tartomány is.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#35284) Degeczi válasza Pityke78 (#35283) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebayről veszel fillérekért (pár USD) egy BT audió vevőt, és azt tetszés szerinti hangrendszerre kötöd, és mindjárt nem vagy kötve ahhoz a (nem túl széles) választékhoz, ami alapban képes ilyesmire

(#35285) djnice válasza Pityke78 (#35283) üzenetére


djnice
veterán

Ez kicsit több, de brutálisan szól: [link]

(#35286) lezso6 válasza djnice (#35285) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet hangos, de azért 2x 3.5" körüli hangszóróktól csodát nem várnék szub-frekvenciák terén. Legalábbis nekem a 40-60 Hz a mély. Nem a 100-150 Hz. Mondjuk hangminőségben biztos kiemelkedő a kategóriában, ez legalább 2 utas.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35287) djnice válasza lezso6 (#35286) üzenetére


djnice
veterán

Én hallottam kültéren és nem hittem a fülemnek, keresgéltem hogy honnan jön ez a mély :)

(#35288) lezso6 válasza Pityke78 (#35283) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha fedett, akkor nem kell kültéri. Azzal amúgy is elégé be lennének határolva a lehetőségek.

Ha ész nélküli bulizós mélyre van szükség, hangminőség meg mindegy, akkor Logitech Z623 és társai.

Ha viszont szempont a jó hangminőség, akkor kicsit agyalni kell. Itt pl a microlabok vannak ajánlva ebben az árkategóriában. Erre a pl feladatra 7C jó lehet, ez igencsak nagy, s a 4 db 6.5" membrán biztosan tud elég nagy hangnyomást, amellett hogy ez nem megy a minőség rovására. Persze kell hozzá BT modult venni külön.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35289) lezso6 válasza djnice (#35287) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

No offense, de a legtöbb ember nem tudja mi az a valódi mély. Rengetegen mutatták már nekem a kis cuccukat, hogy "nédda', hogy aggya a méjjet". Én meg kb sírtam, mert a hangfalaknál én egy hatásvadászul magas-kiemelt puffogást hallottam szub-tartomány nélkül; füles / fejes esetén meg agyatlanul kiemelt textúrátlan basszust, ami rámászott minden más hangra.

Én amondó vagyok, hogy tanítsuk meg az embereket hallani. :) S ez most nem ezotéria, csak egy nagyon alap szint.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35290) mivamma válasza Pityke78 (#35283) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Az egy dolog, hogy fedett, de nyáron +40 télen a -20 tud azért károkat okozni.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35291) krichd1 válasza lezso6 (#35280) üzenetére


krichd1
addikt

Nincs abban semmi radikális. :)
Szerintem örülj annak, hogy a hallgatási pozícióban jó, azt sem könnyű összehozni. Ha még eddig nem tetted, használj basszus csapdákat. Bár én a reflexes szubot is lecserélném a helyedben egy jobb fajta zártra esetleg passzív membránosra.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35292) lezso6 válasza krichd1 (#35291) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Albérletben lakom, így vannak korlátozások. De az egész szoba elrendezés kifejezetten a lehető legjobb akusztikai teljesítmény érdekében készült. :D Az elmúlt 1 évben volt néhány átrendezés, meg próbálkozás, úgy jutottam el ide. S ugye nem csak a mélyládásval, hanem a szatelitekkel is számolnom kellett, hisz a 100-200 Hz közötti hüppök mindennél rosszabbak. Úgy érzem (hallom), hogy kimaxoltam, amit lehetett. Jelenleg ez van: [link]

A bal felső sarokban az két ajtó, oda nem fér csapda, mert a saroknál van majdnem. A barnák 2 méters szekrények, polcok; mindegyik tetején vannak cuccok (dobozok, stb) egészen a plafonig. A lila körök összetekert nem kívánatos gusztustalan szőnyegek, kvázi basszuscsapdának. :DDD Az asztalom melletti polc az kulcspozícióban van, ha elviszem onnan, akkor a 100-200 Hz között elviselhetetlen tüskék lesznek. A szub elég vicces helyet kapott, de ott optimális, mögötte a sárga izé az egy polc, meg pár lom. A jobb oldalt van egy szoci ablak, s a sarkok kvázi nem léteznek (szabálytalanok), oda se fér basszuscsapda. :D

Ami lehetséges: magam mögé és elém lehetne rakni a falra valamit, mert azok üresek, de ehhez képest érdekes mód nem okoznak problémát. Illetve ott a plafon ami full üres, a padló meg parketta, de egy szőnyeg szerzése folyamatban van már.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35293) benfolds válasza lezso6 (#35292) üzenetére


benfolds
őstag

ez társasház? én azon gondolkodom, hogy ha a mostani családi házból társasházba költözöm, akkor hogy lesz a zenehallgatással...a fejhallgatót utálom, de előfordulhat, hogy kénytelen leszek megbarátkozni vele. :U

(#35294) lezso6 válasza benfolds (#35293) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaja, társasház. De nem kell moderálni a hangerőt. Földszinten vagyunk, egyszer jöttek le fentről, de akkor kb maximális hangerőn ment a nemtudommármi, szilveszter volt. :D

Amúgy ha stúdió monitorod van / lesz, akkor annyira nem kell félni a szomszédoktól. Egyszerűen nem hallatszanak ki, csak a szobában hangosak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35295) benfolds válasza lezso6 (#35294) üzenetére


benfolds
őstag

ez biztos hülye kérdés, de lentről felfele kevésbé hallatszik a hang, mint fentről lefelé, vagy csak azért emelted ki, hogy földszinten vagytok, mert akkor legalább lefelé nem tudtok zajongani? :U

(#35296) Bodz válasza benfolds (#35293) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ne költözz családi házból társasba! Életed egyik legrosszabb döntése lesz. Pláne ha a jó kis panelekről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#35297) benfolds válasza Bodz (#35296) üzenetére


benfolds
őstag

nem szívesen teszem, de valószínűleg rá fogok kényszerülni. fokozza a problémát, hogy mint a mellékelt ábra is mutatja, nagyrészt éjszakai életet élek. fürdés, mosás, mikrózás, wc húzkodás, zenehallgatás volt pl. a ma éjszakai hangkeltésem. este 8-kor még egy kicsit kalapáltam is. és ugye a szomszéd vélhetően akkor csinálja ugyanezeket, amikor én alszom. :U szóval ez sehogy sem lesz egyszerű.

(#35298) lezso6 válasza benfolds (#35295) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért, mert így kvázi egy szomszéd van, akit zavarni tudok. Az meg valószínűleg süket, vagy nemtom. :D Szerencsém van, az biztos.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35299) Pityke78 válasza lezso6 (#35288) üzenetére


Pityke78
őstag

Szia!

Először is köszönöm az infót, segítséget. A méret miatt elég korlátozottak a lehetőség, szóval a nagyobb, fa dobozos hangfalakat sajnos kilőném, még ha a hangminőség rovására is fog menni a dolog.

Igazából mindenképp olyan egységre lenne szükségem, ami különálló "front" hangszórókból, illetve egy mélynyomóból állna.

Az általad említett Logitech Z623 szimpatikus lenne, bár még nem hallottam, szóval ez a kijelentésem egyelőre elég idézőjeles.

Hangzás, minőség szempontjából melyik típus lenne jobb?

Logitech Z623
Harman Kardon SoundSticks III

Illetve ebben a kategóriában mit lenne érdemes még megnézni, meghallgatni?

Köszönöm

(#35300) lezso6 válasza Pityke78 (#35299) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ilyen 2.1-eknek nagyon elmaradnak minőségben a hasonló árú 2.0-khoz képest. Cserébe aggyák a méjjet, mely nagyon hatásvadász, de persze minőségileg legalább akkora vicc, mint a szatelitek. Hangosan puffog, erre jó. Lásd még: suzuki + sportdob.

A HK lehet hogy valamivel jobb, mint a logi. Én olyat keresnék, ahol legalább két utasak a szatelitek, legalább 3-3.5"-os "mélyközéppel", azoknál van esély a relatíve jobb minőségre. Pl Corsair SP 2500, bár az már elég sokba kerül. És persze még ennek sincs kb semmi köze a microlabok hangminőségéhez, de remélhetőleg már nem az a szemét kategória, mint a többi.

szerk: épp nézek egy review-t erről corsair gémer csodáról. A szatelitek bi-ampok. :Y Ilyet nem láttam még sehol, persze lehet csak marketing, de jól hangzik. Valakinek van ilyene, aki hallott komolyabb 2.0-kat?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.