Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) D@ve89 válasza kisvonti (#13999) üzenetére


D@ve89
tag

Teljesen hétköznapi módon hallgasd, szokásaidnak megfelelően, pár hét használat után bejáratódik.

(#14002) harry válasza LW (#13997) üzenetére


harry
veterán

Nekem az rémlik, hogy a 'c' típushoz jár távirányító, mintha ezt írta volna valaki nemrég.

Bejáratás: a szakmai megközelítést átadom másnak, a lényeg, hogy normálisan kell használni, nem szabad nagyon meghajtani (zúzni ;]), és akkor nem lesz gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14003) kisvonti


kisvonti
csendes tag

köszönöm.... meglesz...:)

(#14004) aszamóca válasza kisvonti (#13999) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Használd, és bejáródik. Ennyi.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#14005) Sir81


Sir81
aktív tag

A jobb hangfalam néha nagyobb hangerőn, mély hangoknál berezonál kicsit. Ez a bejáratódással elmúlik?

(#14006) Sir81 válasza Sir81 (#14005) üzenetére


Sir81
aktív tag

Még anny, hogy tegnap nem csinálta, nem tudom köze lehet-e ennek a jelenséghez ahhoz, hogy az ablak mellett vannak amin most sokkal hűvösebb levegő jön be. Fa tágulása?

(#14007) harry válasza Sir81 (#14005) üzenetére


harry
veterán

Én ezt MS40-nél tapasztaltam, ott azért, mert a levegő szelel a kezelőszervek körül (csatlakozóknál, potiknál). Ha felcseréled a mélynyomón a két falat, akkor is ugyanazzal van gond?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14008) hemaka


hemaka
nagyúr

Nézegettem az Edifier R1600T Plust, hát itthon elég drágán lehet beszerezni, kiszállítással 30k körül van. Míg az R1900T II 33k-ért az enyém lehet.

Kérdésem az lenne, hogy akkor R16 vagy R19? :D

(#14009) harry válasza hemaka (#14008) üzenetére


harry
veterán

Nem feltétlenül jobb az 1900-as... Az 1600nak több a mélye. De amúgy mindkettő jó cucc, bár ennyiért én igen sokallom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14010) hemaka válasza harry (#14009) üzenetére


hemaka
nagyúr

Épp ezért kérdeztem, mert sokszor van az, hogy a nagyobb nem mindig jobb. Akkor lehet mégiscsak maradok az R16-nál, mivel főleg tuctuc(trance, dance, house) zenét hallgatok, oda meg kell a mély.
Én is sokallom, de már szét google-oztam magam, sehol nem találtam olcsóbban. :U

[ Szerkesztve ]

(#14011) harry válasza hemaka (#14010) üzenetére


harry
veterán

Ilyesmire, és ilyen árban akkor már inkább Edifier HCS2330 venném.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14012) Ibituba válasza harry (#14011) üzenetére


Ibituba
aktív tag

mire jutottál MS40-el? Garanciáztatva lesz vagy DIY?

(#14013) Sir81 válasza harry (#14007) üzenetére


Sir81
aktív tag

Holnap lecsekkolom. Mondjuk mikor levettem a beállított basszus módot normálra a hangkártyámon, akkor már nem jelentkezett a probléma, ja és az ablakot is becsuktam. :) Egyébként iszonyatosan szép hangja van, hihetetlen gyönyörűen kijön aminek kell, legyen az játék, zene, vagy film. :C

(#14014) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok
szeretnék vásárolni 1 edifier t 2.0 át v 2.1 et

nem tudom kérdeztem e már :S (lehet :B csak végül is most jutottam el idáig hogy meg vegyem,)
Melyikek azok a modellek amiken van Optikai csatlakozó ?

(mert az xbox-hoz kellene)

jah igen a maximum keret rá 30-40 ezer között :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#14015) LW válasza trufa12 (#14014) üzenetére


LW
őstag

Szia!
Nézegettem Edifiereket, de nem láttam rajtuk optikát.
Behringer MS40-et keresed szerintem. ~42ezertől elérhető.

(#14016) trufa12 válasza LW (#14015) üzenetére


trufa12
addikt

ok köszi :S (de még mindig drága ez ennyiért ):(

70 ért már 5.1 et kapok 25 ös mélynyomóval

:S persze az nem minőségi és stb :S de csak több minden :D meg távirányító
mint ez a 2.0 :S 43 :(

hát szomorú vagyok , de a segítséged köszönöm (majd el döntöm végül akkor melyik lesz ) :S

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#14017) dudika10 válasza trufa12 (#14016) üzenetére


dudika10
veterán

Vehetsz egy fiio D3-at, és utána válogathatsz a hangfalak közül.

Az Edifiereknél a D végződésű modellek rendelkeznek optikai bemenettel.
De ezek sincsenek 40k alatt.

Ne dőlj be a mennyiség vonzásának. A kevesebb néha több...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14018) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Kb. egy hónapja vettem egy Genius 1255A-t, egy HF1800A-t kellett lecserélnem. Nos, inkább tettem volna félre még párezret, és vettem volna egy új 1800-ast vagy egy jobb hangfalat :))

A legtöbb zenénél (főleg rock) a basszus nagyon túl van tolva, szinte élvezhetetlen, katyvaszos a hangzás, nagyon dörmög (ha természetesnek hatna, nem bánnám, de nagyon bután szól). Ha mínuszba csavarom a mélyet, akkor meg erőtlen az egész. Az 1800A-nak összességében sokkal szebb összhangzása volt.

Arról nem is beszélve, hogy filmekben pl. robbanásokkor, és sok zenében is hallgatóan recseg a magas.

Megjegyezném, hogy sosincs középállás fölött sem a mély, sem a magas, szoftveres EQ sincs, és ugyanaz a szerencsétlen alaplapi hangkártya hajtja meg, mint a régi hangfalat, még helyileg is ugyanoda tettem.

Csak hogy ilyen vélemény is legyen, nyilván figyelembe véve hogy milyen árkategóriáról beszélünk, de én azt mondom, ha nem is megbántam, de nem örülök hogy ezt vettem meg.

Lehet hogy már annyival jobb, hogy kihozza, milyen béna a hangkártyám és/vagy az xvid/mp3 kódolás stb. de én annyit szerettem volna (mint régen) hogy bekapcsolom, és szól, és még tetszik is ahogyan szól :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14019) PuMbA válasza updog (#14018) üzenetére


PuMbA
titán

Vidd vissza garanciába :)

(#14020) LW


LW
őstag

Kicsit off:
Jövő hétre várom a Microlab Solo 6ot. Szerintetek van hallható különbség (zaj?), ha nem a Xonar D1 jack kimenetébe, hanem a front panel csatlakozójára kötöm?

Magyarázat:
Úgy oldottam meg, hogy ne kelljen mászni az asztal alá, hogy a Superlux 668B van a sztereo kimeneten, a hangszóró pedig egy HP házból kiherélt frontpanelbe van kötve és hátul kivezetve. :)
Gombnyomással tudom választani a kimeneti csatornát.

(#14021) updog válasza PuMbA (#14019) üzenetére


updog
senior tag

"Csókolom, nem tetszik a hangzás, így egy hónap után rájöttem" :D

A kis magasrecsegéssel meg kiröhögnének... ez van. Nem is ér annyit hogy most mászkáljak vele, amíg szól, jóvan' az.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14022) PuMbA válasza updog (#14021) üzenetére


PuMbA
titán

De ha recseg, akkor csak nem jó. Megoldjuk a dolgot. Milyen videólejátszót és zenelejátszót használsz? Filmek esetén PotPlayer, KMPlayer esetén már volt probléma abból, hogy recsegett, mert lószart nem érnek és MPC-HC-ra váltás megoldotta a problémát. Vezetékeket megmozgatod akkor nincs recsegés? Ebben és ebben is ugyanolyan rosszak a mélyek és recseg a magas?

[ Szerkesztve ]

(#14023) harry válasza Ibituba (#14012) üzenetére


harry
veterán

Szervizben azt mondták, hogy ez gyárilag ilyen, elvileg valamivel próbálták körbe tapaszolni, nem tudom, mennyit javított, de a lényeg, hogy vagy így marad, vagy házilag lehet majd ügyeskedni. Vagy visszavinni webshopba, hiszen hivatalosan még 8 napon belül vagyunk, és elállhatunk a szerződéstől. Mindenesetre még nem ért vissza hozzánk...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14024) harry válasza updog (#14018) üzenetére


harry
veterán

Kösd rá egy telefonra / másik gépre, nézd meg azért úgy is. Én még nem hallottam belőle recsegést, és a mélyeket sem érzem soknak, pedig két ilyen szettet is szoktam hallgatni, ráadásul ha zene, akkor főleg rock / metálra.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14025) trufa12


trufa12
addikt

Meg tudnátok mondani hogy van e olyan forum hogy milyen házimozit vegyen az ember?
és ha van kaphatnék 1 linket is...S mert lehet inkább el megyek a házimozi felé(mármint 5.1 , és gyűjtök még a pénzemhez )

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#14026) LW válasza trufa12 (#14025) üzenetére


LW
őstag

[http://prohardver.hu/tema/ti_milyen_5_1-es_hangfalrendszert_ajanlotok/hsz_1-50.html]

UI: sztem Genius, Logitech, Creative van elérhető áron, 100 fölött meg erősítő + hangfalszett

(#14027) _JD


_JD
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy Modecom MC-HF24-et. [link]

Először építeni szerettem volna egy kis teljesítményű erősítőt és két hangdobozt Visaton FR-10-hez.

[link]
[link]
[link]

Csak sajnos nincs időm :( . Nem igazán tudom eldönteni hogy jobban jártam-e. Talán egyszer megcsinálom és összeengedem őket. Valakinek tapasztalat hasonló konfigurációval?

A Modecom MC-HFXX az áráért viszont szerintem egy nagyon jó kompromisszum, egy 2.1-es Logitech hangfalszettet cseréltem le erre, és ég és föld a minőségbeli különbség.

Negatívumok:
Kicsit brummos
Az RCA kábelek minősége satnya
A Jack csati minősége satnya
Az előlap már nem tűnik levehetőnek (feszegetni meg nem fogom) és a modecom logó a dobozra került az előlapról. Ezt nem bocsátom meg nekik :)

Mindazonáltal aki egy picit minőségibb filmnézésre és zenehallgatásra vágyik annak szerintem jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#14028) dudika10 válasza _JD (#14027) üzenetére


dudika10
veterán

Az előlap leszedhető, csak picit szorul.
Legalábbis az összes általam látottnál leszedhető volt...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14029) perempe válasza _JD (#14027) üzenetére


perempe
addikt

[link]
ha 4" Visaton szélessávú, akkor én ezt építeném. a Klang & Ton-ban bevált konstrukciókat mutatnak be. ha kell, akkor küldök linket.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14030) updog válasza PuMbA (#14022) üzenetére


updog
senior tag

Köszi, a KMPlayer tényleg f*s módon szól :) VLC-vel sokkal jobb lett a videók hangja. A linkelt zenék nyilván szépen szólnak, nincs bennük basszus :)

A recsegést én még mindig inkább régi/bénán kódolt/túlvezérelt mp3-nak tudom be, pl. youtube-on ugyanezeket meghallgatva a legtöbbször nincs recsegés. Le kell cserélnem őket :)

Viszont a basszuson nem segít, pl. azonos beállítással:

Ennél egyben van a hangzás: [link]

De ennél a basszusgitár sokkal jobban elnyomja a zenét [link]. Értem én hogy ilyen a zene, de a régi hangfalon sokkal kiegyensúlyozottabb volt az egész, azon is hallgattam ezeket elégszer :)

Most letekertem a basszust középről majdnem totál mínuszba, így annyira nem brummog, és bevallom szépen szól a FF is, bár így a lábdob már csak prüntyögés :) Meg a következő számnál tekerhetem vissza..

Szóval persze minden probléma megoldható újratelepítésekkel meg tekergetéssel, csak azt mondom hogy a HF1800 csak simán... szólt :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14031) updog válasza harry (#14024) üzenetére


updog
senior tag

Kipróbáltam, ugyanazt tudom mondani mint az előzőben leírtam : van ahol tetszetős, van ahol nem. Lehet hogy csak én vagyok a hisztis :DD Bár a recsegés pl. úgy látszik valós probléma volt a KMPlayernél.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14032) dudika10 válasza updog (#14030) üzenetére


dudika10
veterán

Az első linked recseg. Halkan, de recseg.

Tologasd a hangfalat. Mivel hátsó reflexes, ezért a faltól való távolság és pozíció nagy hatással van a hangjára (az 1800A is hátsó reflexes, de máshogy hangolt, így ahhoz más pozíció ideális).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14033) harry válasza dudika10 (#14032) üzenetére


harry
veterán

Ilyesmin segíthet zokni a reflexnyílásba? :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14034) dudika10 válasza harry (#14033) üzenetére


dudika10
veterán

Az sokszor, sok mindenen segít. :D
Szabadalmaztatnom kellene... ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14035) PuMbA válasza updog (#14030) üzenetére


PuMbA
titán

"A linkelt zenék nyilván szépen szólnak, nincs bennük basszus" Dehogynem, a zongorának ott a brutál mélye (ott kell lennie) :)

[ Szerkesztve ]

(#14036) AkoSCH


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

Szakértő kollégák segítségét kérném:

Igény:
-2.0, vagy 2.1-es rendszer
-7x4nm-es szoba közepén szeretném zenére, filnézésre használni használni (parkettázott, ha van jelentősége)
-notebook alaplapi hangkártyájáról (jacken)
-keret: max 50k

Kérdés:
-érdemes-e 2.1-es rendszert, vagy mélyben ott vannak a jobb 2.0-ás hangfalpárok is minőségben?
(első hsz--ben levő ajánlásokat átnéztem)
-számomra a Harman/Kardon SoundSticks III rendkívül szimpatikus, viszont teljesen vegyes véleményeket olvasok róla. Érdemes vele foglalkozni, vagy ebben az árban értelmesebben is el tudok költeni a pénzt?

Előre is köszönöm!

(#14037) JoinR válasza AkoSCH (#14036) üzenetére


JoinR
senior tag

Hát szerintem első körben módostísd a keretet 40 ezerre és vegyél egy rendes külső hangkártyát, mert az alaplapival kár erőszakolni egy 50 ezres hangfalat :DDD

(#14038) AkoSCH válasza JoinR (#14037) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

Hangkártyára javaslat?

(#14039) JoinR válasza AkoSCH (#14038) üzenetére


JoinR
senior tag

Erősen korlátozottak a lehetőségek, talán Xonar U1 annyira nem szörnyű cucc, de lehet jobb választás egy DAC - igaz én a Fiio E10 hangfal kimenetével - szemben a fejhallgatóéval - egyáltalán nem vagyok elégedett, szerencsére igen ritkán is kell használjam. Persze az alaplapinál bőven jobb, de amihez tudok viszonyítani az egy Audiotrak Prodigy HD2 hangkártya, ahhoz képest vérszegény (Edifier R1900TII-vel próbáltam amúgy, szóval még olcsóbb kategóriában is igen erősen érződik a különbség).

Esetleg 40 ezer körül ha olyan hangfalat választasz, amin van optikai bemenet, akkor lehet optikai kimenetes DAC-t nézni (E10-en pl van coax), és nem jack-kel szórakozni, de csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#14040) JoinR válasza JoinR (#14039) üzenetére


JoinR
senior tag

Jah esetleg Audiotrak Prodigy Cube (gyakorlatilag =HD2, csak USB-n keresztül), de ez kicsit húzósabb áron van, és beszerezni se egyszerű. Pénztárcafüggő, mint kb minden ebben a kategóriában, de talán a hangkártya az egy olyan dolog amit túl sokszor nem kell cserélni az életben, 1x lehet megéri beruházni rá :) A Cube-ot még nem hallgattam, de ha ugyanaz, mint a HD2, nem bánnád meg szerintem.

(#14041) AkoSCH válasza JoinR (#14039) üzenetére


AkoSCH
csendes tag

És ha kihagyom a külön hangkártyát, akkor mit javasolnál? Max 50k-t vagyok hajlandó költeni ilyen célra, ha ennek töredékéért kapok egy, a noti hangját klasszisokkal verő összeállítást, én csak örülök! :)
Tehát semmiképp sem profi felhasználásra lenne.
(nem mondanám magam különösen audiofilnek, nem vagyok otthon ilyen téren)

(#14042) trufa12 válasza LW (#14026) üzenetére


trufa12
addikt

Köszi :)
Januárra össze gyűjtök 300 ezret sajnos gyorsabban nem megy.

Abból már majd csak kapok valamit .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#14043) xEon1337 válasza AkoSCH (#14041) üzenetére


xEon1337
őstag

Vegyél egy ilyen összeállítást és elégedett leszel vele:

[Creative GigaWorks T20 Series II]
+
[Creative Sound Blaster X-FI HD]

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#14044) harry válasza xEon1337 (#14043) üzenetére


harry
veterán

Jó drága hangkártyára egy ilyen egyszerűbb hangfalat kötni? Nem rossz a T20 az itteni vélemények alapján, de ez alá szerintem fölösleges ilyen drága kártya.

A notebook hangszórónál pedig sokkal jobb élményt nyújt már egy 10kFt körüli Genius 1255a is. De ha ennél valami komolyabbra vágyik, és kell a mély, és nem feltétlenül venne hangkártyát, akkor szerintem Edifier HCS-2330 megfelelő. Bár még e mellé is beférhet egy külső kártya árban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14045) xEon1337 válasza harry (#14044) üzenetére


xEon1337
őstag

Végül is a designról nem volt szó, de én első körben innen közelítem meg a kérdést.

Biztos jól szól a 1255A, de egyúttal az ízléstelenség netovábbja, iszonyatosan bóvli hatást kelt az egész doboz.
Valamint mivel egy notebook mellé kellene, lehet 1-2x adódna olyan helyzet, amikor cipelni kell, akkor pedig a T20 sokkal előnyösebb.

"Less but better" - Dieter Rams

(#14046) dudika10 válasza xEon1337 (#14045) üzenetére


dudika10
veterán

A problémára megoldást jelent a Modecom.
Tény, hogy a normális hanggal rendelkező hangfalak nagyobbak, és nem olyan jól összerakottak, mint a T20...
De valamit valamiért.
Lehet kapni nagyon jó hangú, nagyon jó minőségű hangfalat is, csak fizesd meg. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14047) xEon1337 válasza dudika10 (#14046) üzenetére


xEon1337
őstag

Nem az összerakás minőségére gondoltam, hanem azokra a ronda műanyag díszítésekre a doboz elején.

Lehet valakinek ez tetszik, nem nyitok vitát :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#14048) harry válasza xEon1337 (#14045) üzenetére


harry
veterán

Fölösleges lenne az alapján kizárni egy jó falat, főleg, ha más kér ajánlatot, mert neked nem tetszik :U Valamint én sem a designról beszéltem, hanem a hangfal-hangkártya árainak és teljesítményeinek arányáról. Szóval persze, jó lehet a T20 sokaknak sok szempontból, de ennyi pénzből biztos nem azt venném.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14049) Szupernova


Szupernova
csendes tag

Költözés volt nálunk. Az Edifier R1900II is új helyet kapott és mintha megtáltosodott volna. Eddig is a TV mellett volt, de csak beszorítva. Most vettünk egy tv állványt, így van hely mindkét oldalán és hátul is bőven van neki tere. Emellett eddig 4 méterre ültünk tőle, most 2-re.Eddig kb olyan 30-35, most 20-25 négyzetmétert kell betölteni hanggal. Klasszisokkal jobban szól. Azt hiszem, hogy kis nappaliba tv mellé nagyon ajánlott :)

[ Szerkesztve ]

(#14050) JoinR válasza AkoSCH (#14041) üzenetére


JoinR
senior tag

Az én véleményem nagyjából már leírtam, szerintem 50 ezernek a felét is fölösleges elkölteni, ha nincs hangkártya hozzá. Amennyivel többet nyújt egy 50 ezres rendszer a 10 ezresnél, arányaiban nagyon sokat veszít azzal, hogy nincs ami rendesen megszólaltassa...onnantól kezdve ár/érték arányban tragikus a vásárlás (én meg mindig a közel legjobb ár/érték arányt nézem, úgyhogy azért ez az én véleményem, persze lehet másnak más, én tiszteletben tartom az övékét is).
Tehát ha nem akarsz külső hangkártyát, akkor én is egy Genius 1255, Creative T20, illetve ilyesmi szinten gondolkoznék. Ha nagyon el vagy eresztve, akkor lehet persze Edifier HCS 2330, de ha azt egyszer gyengének találod minőségben, akkor ne feledd, hogy nem a még drágább rendszer lesz a megoldás, hanem egy rendes eszköz ami hajtja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.