Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) spleenszuru válasza mvkly (#64999) üzenetére


spleenszuru
őstag

Csak amiatt választanám a 1280DB-t, mert annak van optikai csatlakozása, és az a TVn is van.

Malaka!

(#65002) mvkly válasza spleenszuru (#65001) üzenetére


mvkly
senior tag

[Edifier R1280DB vs Edifier R1700BT]
Ha az optikai fontos, akkor az 1700BT nyilván kiesik. Meg gondolom BT<optikai hangzásban.
Egy ehhez hasonlót a későbbiekben még dobhatsz hozzá, hogy a hangerőszabályzás a tv távjával működjön.

(#65003) Jinxb1rd válasza alphamooncam (#64996) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

ugyan, rá se néztek a linkre, ha nem 45.000 :N

De kíváncsian várom bármelyik stabil tag megerősítését, aki rendszeresen ide jár fórumozni és 10k alatti hangszórókat vesz.

We are only Stardust...

(#65004) alphamooncam válasza Jinxb1rd (#65003) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mint máshol, itt sincs ingyenebéd!

De ha már itt tartunk, igazán lemérhetnéd a frekvenciamenetét, és beilleszthetnéd ide.

Nem gondolom, 100Hz alá, és10k fölé menne 3dB-es tartományban.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#65005) spleenszuru válasza Jinxb1rd (#65003) üzenetére


spleenszuru
őstag

Mihez használod?
Én is szemezek vele, csak a V3-mal, de az se sokkal drágább 10k-tól.

Malaka!

(#65006) mvkly válasza Jinxb1rd (#65003) üzenetére


mvkly
senior tag

Elolvastad az Összefoglaló első mondatát? Az utolsó 2 szóból szerinted melyik illik egy 45°-os, 9lepedős hangszóróra? :) Milyen ajánlást vártál? Árukereső/vélemények, kb. ennyi.
Amiben amúgy ajánlva volt akkor még 16ezerbe kerülő hangfal, szóval az ittenieknek nem derogál "lehajolni" az olcsóbbakért sem.

(#65007) OPiiPO válasza Jinxb1rd (#65003) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ugye figyelembe veszed az inflációt is? Jópár éve annak hogy még lehetett 10eft körül értelmes hangszórót ajánlani, akkor sem volt nagy a választék (kb. egy típus). Amit linkeltél, az így képek alapján sincs valószínűleg köszönő viszonyban egy Genius SP-HF1250B-al (mondom ezt meghallgatás nélkül).

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#65008) lezso6 válasza Jinxb1rd (#65003) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha grafikont rajzolsz az ár/érték arányról, akkor az minden termék esetén egy S alakú görbe szokott lenni.

Itt látható hogy az olcsóknál nagyon rossz az ár/érték, hulladékot kapsz. Viszont van egy küszöb árszint, ahol hirtelen megugrik a minőség, így jó ár/érték arányú terméket kapsz. Hangfalak esetén ez küszöb 20e Ft körül van, néha akcióban 16e Ft.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65009) spleenszuru


spleenszuru
őstag

RCA csatlakozót optikai csatlakozóra alakító valamilyen konverter létezik? Illetve gondolom akkor valamilyen kábel is kell még?
Ha igen, hol kezdődik árban egy már elfogadható kategória?
Konkrét példa, hogy pl. az R1700BT-m egy ilyen átalakító segítségével a TV-m optikai bemenetébe csatlakoztatnám.

Malaka!

(#65010) lezso6 válasza spleenszuru (#65009) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

DAC kell, mert digitális-analóg átalakítás kell. Az kb 5-10e Ft, külön eszköz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65011) Jinxb1rd válasza spleenszuru (#65005) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én a szülői gépen mindenre: zene, film, néha játék.

Szüleim youtube zenei videókat néznek.

#65007:
Pont olyan hangfalam van, már jópár éves. Szóval a kettőt össze tudom hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#65012) sejt válasza spleenszuru (#65009) üzenetére


sejt
tag

Nem néztem árat de talán az első olcsó elfogadható egy Fiio D03k.

Nem jó, neked a fordítottja kell, de mégis jó mert a tv optikából készít analóg jelet.
Na befejeztem 😁

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2 Desolation

(#65013) Jinxb1rd válasza lezso6 (#65008) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én ezt értem, de ha az ember elmondja tisztán érthetően, hogy Ennyit tud rááldozni, akkor ne az legyen már a válasz, hogy 2x annyiért milyen jók vannak.

Elromlott a régi 20 éves hangfal, most kell új, és ennyiért keressük a legjobb lehetőséget. Heti 2-3 pár órás gépezéshez nincs szükségünk 50.000 Ftos hangfalra, ugye? :R

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#65014) alphamooncam válasza Jinxb1rd (#65013) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Én ezt értem, de ha az ember elmondja tisztán érthetően, hogy Ennyit tud rááldozni, akkor ne az legyen már a válasz, hogy 2x annyiért milyen jók vannak.
Elromlott a régi 20 éves hangfal, most kell új, és ennyiért keressük a legjobb lehetőséget. Heti 2-3 pár órás gépezéshez nincs szükségünk 50.000 Ftos hangfalra, ugye? :R"

El kell döntened mit akarsz. Ha jót, akkor gyűjtögetni kell, más is így csinálja.

A "most kell" meg egyenlő a pazarlással, de majd ha egy kicsit idősebb leszel talán rájössz, hogy nem feltétlenül mindenki téged akar bántani...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#65015) lowzor válasza Jinxb1rd (#65013) üzenetére


lowzor
veterán

Nem igaz, hogy ennyit nem lehet összespórolni egy már értékelhető cuccra: [link]
Azok az idők sajnos már elmúltak, mikor 10k-ért volt Genius 1250B, mondjuk azóta volt egy masszív infláció is.

(#65016) Merchior válasza Jinxb1rd (#65013) üzenetére


Merchior
tag

Nem vagyok “stabil” tag, meg visszajáró hobbiszakértő, de azt el tudom mondani, hogy nagyon sok segítő, valós tapasztalatot osztanak itt meg a kollégák.
Azt kellene megérteni - szerintem - hogy itt ajánlani azt tudják, ami kipróbált, igazolt és az áráért jó. Ami alsópolcos, olcsó, specifikáció szerint sem túl acélos, azon nem tudom, mit kellene ajánlani. Megrendeled, kipróbálod, tetszik, megtartod, ha nem, visszaküldöd.

Van otthon Pebble 2.1 amúgy, nem rossz kis ketyere az áráért, de a jó nem itt kezdődik. asszony cserébe ragaszkodik hozzá, hogy váratlanul jól szól. A Pebble az egy olyan termèk, ami bizonyos embereknek, bizonyos felhasználásra elég. Az, hogy neked más tud elég lenni, nem jelenti sem azt, hogy az a termék szükségszerűen jó, és sem azt, hogy másnak is elég kell legyen. Nekem is elég a belépő Eris 3.5, szeretem is nagyon, de onnan is pl. csak felfelé van :)

(#65017) lezso6 válasza Jinxb1rd (#65013) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha jó hangfalt akarsz, akkor újonnan nem veszel ennyiért. Használtan esetleg kifogható Genius 1250B 10e-ért. Ha pedig mindenképp új kell s mindegy hogy szól, akkor olyat veszel, ami ránézésre tetszik. Nincs ajánlott hangfal ebben az ársávban, nem véletlenül.

Nem 50ezres, hanem 20ezres hangfalról volt szó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65018) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat a bénázásomra, végül nem veszek most semmit.
Mivel kb. mindenhez kellene, tehát streaming, gaming (PS5), sima kábel TV, youtube, stb.,
valami mindig hiányzik majd valamiből.
Pl. az R1280DB elvileg Netflixen nem működik, mert saját maga szólaltatja meg a hangot, amit nem támogat az Edifier?
Jöttek komoly ajánlatok, Fenris Active 4-5, 130 ezernél indul, ami nekem már rengeteg egy hangszettre, nem hogy az 500 ezres Canton Smart GLE 3.
Ráadásul, még a 150 ezres cucc is "csak" ARC támogatott, nem eARC, így Dolby Atmosom nem lenne.
Szétnéztem neten soundbarok után is, mert valamiért ha beírom, hogy HDMI eARC, azokat dobálja az ember képébe.
Árukereső TOP1, Samsung HWT420 2.1, 45 ezer, ami beleférne a keretembe, de nem merem megvenni a 4,5* értékelés ellenére sem, mert a szakmai oldal nem ajánlja a soundbarokat, nem csak itt, máshol sem.

A Fenris Active 4-et talán egyszer meggondolom, szimpatikus, és már ez is bőven erős lenne nekem ide a panelbe.

TLDR: jó nehéz TV-hez univerzális felhasználásra hangszórót venni, bezzeg PC-n tökéletes az R1700BT. :K

Malaka!

(#65019) lezso6 válasza spleenszuru (#65018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

az R1280DB elvileg Netflixen nem működik

De működnie kell, csak a Tv-t / Netflixet be kell állítani, hogy PCM (sztereo hang) jöjjön ki. Akkor nem megy, ha Atmos / surround van beállítva.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65020) alphamooncam válasza spleenszuru (#65018) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ha mindenre is kell, akkor a házimozi vonal lesz a barátod.

TV.-re rádugod EARC-al a HDMI-t és van mindened. TV-t beállítod áteresztésre (passtrough) és HM erősítőben meg megtörténik a digitális/analóg átalakítás. DD, DTS, Atmos amit csak akarsz egy kábellel.

Ezt a fícsört aktív PC hangszórók egyike sem tudja.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#65021) lezso6 válasza alphamooncam (#65020) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vagy vesz egy HDMI eARC kütyüt, amin van jack/RCA csatlakozó. Házimozi / HiFi cuccok beépített ilyesmivel horror áron szoktak lenni. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65022) gubabela válasza lezso6 (#65021) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem feltétlen kell újban gondlkodni, de belépő erősítő van új árban már 200e körül. Persze ehhez még hozzájönne a hangszórók, kábelek ára s.

(#65023) spleenszuru válasza lezso6 (#65021) üzenetére


spleenszuru
őstag

Mint pl. ez?
[link]

Ezzel #65020alphamooncam Kolléga leírását oldanám meg, egy akármilyen RCA-s hangszóró párossal, úgymond olcsón?

Malaka!

(#65024) Degeczi válasza spleenszuru (#65023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmit nem nyernél vele, ez ugyanúgy csak PCM formátumot támogat, mint egy közvetlen optikai csatlakozás.

De egyszerű a képlet: ha a legjobbat szeretnéd, akkor egyértelműen házimozi erősítő (akár valóban, használtan is, itteni HardverApró-n is mindig akad), passzív hangfalakkal, ha pedig csak (mint ahogy eleve ezzel kezdted itt) a TV hangjánál kell jobb, akkor vmi jobbfajta soundbar, az tökéletesen fog illeszkedni a TV-hez.

(#65025) alphamooncam válasza lezso6 (#65021) üzenetére


alphamooncam
őstag

Vagy vesz egy HDMI eARC kütyüt, amin van jack/RCA csatlakozó. Házimozi / HiFi cuccok beépített ilyesmivel horror áron szoktak lenni. :(

Van egy eladó ilyen kütyüm. Nem vált be.

Sztgéphez felspécizett Tascam VLS-S3-asom van.

Sztg-el akartam még anno összekötni a TV-.t, akkor vettem a kütyüt, nem jött össze.

A vége az lett, hogy a még 2003-ban vásárolt HDMI csatlakozót nélkülöző Denon 1604-es meglévő erősítőmet üzemeltem be egy új TV-vel, optikai csatlakozóval. Lett 5.1-em DD, és DTS.

Az előző TV-vel az volt a baj, hogy optikain nem engedte át a digitális jelet, hanem lekeverte sztereóra. Az új már tudja a passtrought.

A jövőre nézve, ha bővíteni szeretne egy alap sztereót tudó konverter már csak kacat lehet a fiókban, sok csatorna és egyéb digitális források konverziója sem megoldott ezeknél, mert mondjuk nem fizették ki az Atmos, DD meg DTS iterációk liszenszeit, ezért ezeket nem is fogja tudni átkonvertálni.

Szóval TV-hez csak akkor, ha nincs és nem is lesz igény bővítésre. Sztg-hez nálam nincs sok pont egyre igény, így marad a Tascam.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#65026) spleenszuru válasza Degeczi (#65024) üzenetére


spleenszuru
őstag

Értem, köszönöm.
No és hol kezdődik (ár, márka) egy ilyen jobb fajta soundbar?

Malaka!

(#65027) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Első két kérdésre valaki? link

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#65028) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok!

Asztali géphez keresnék valami 2.0 hangfal szettet.
Eddig egy Technics SA-DX930 + 2db Magnat Vector 77 volt használva de ez is baromi ritkán, mivel elsődlegesen fejhallgató van rajtam ha játszom, és csak haveri beszélgetésekkor vagy iszogatásokkor szólt halkan valami zenei aláfestés. Szóval a lényeg, hogy ez overkill (főleg hogy panel szoba ugye), mellé helyigénye is jelentős, így úgy döntöttem nekik menni kell a háztól, és helyette kellene valami asztali kis/közepes normális hangú sztereó hangfal.

Első körben Edifier R1280DB-t néztem ki, ezt most 30k-ért meg lehet venni újonnan.
Pénz nem az elsődleges, bár nyilván jó lenne minél olcsóbban megúszni, mert ez sem lesz gyakrabban használva mint az előző páros, de ha van jobb ajánlat ettől ami hallható is, akkor persze jöhet ajánlás, pár darab ezres már nem tétel.

A PC-be egy Creative ZXR hangkártya van, ha ez számít valamennyit.

Köszi az ajánlatokat előre is. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#65029) olymind1


olymind1
senior tag

Thomann-ban most vannak jó hónap eleji akciók:

Swissonic V7 - 89€ - 38e huf

Swissonic V8 - 99€ - 42e huf

(#65030) margithid válasza olymind1 (#65029) üzenetére


margithid
veterán

Hülye kérdés, de ebből kettőt kell venni a normális hangzás érdekében?

(#65031) olymind1 válasza margithid (#65030) üzenetére


olymind1
senior tag

Igen, darabáron megy és egyesével árulják.

Persze ha monoban akarod hallgatni akkor elég 1 db, sztereóhoz/2.0-hoz értelemszerűen 2db kell.

[ Szerkesztve ]

(#65032) margithid válasza olymind1 (#65031) üzenetére


margithid
veterán

Köszi :R

(#65033) Lajmund válasza olymind1 (#65029) üzenetére


Lajmund
senior tag

Nem ismerem a màrkàt de a specifikáció alapján kb azt tudja mint az én adam hangfalam ami akkor volt 100 amikor vettem ez meg kicsit olcsóbb így. Ennyit biztos megér :K

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#65034) olymind1 válasza Lajmund (#65033) üzenetére


olymind1
senior tag

Thomann saját márkája.

Az előző A szériás soft dome-os A306-ot is tesztelték/mérték, kb JBL 306p és Kali LP-6 szintéjre teszi: Thomann Swissonic A306 Has Entered the Chat.

(#65035) kutyek válasza olymind1 (#65029) üzenetére


kutyek
senior tag

Igen, érdemes idén minden hónap elején megnézni, egész évben mennek az akciók és hó elején frissülnek. Egy hónapja én ugyanígy a V5-öt "promóztam" itt.

(#65036) olymind1 válasza kutyek (#65035) üzenetére


olymind1
senior tag

Vettél végül V5-öt?

Amúgy ja, 7 - 8 inches belépő studió monitorokhoz képest igen jó árban mennek ezek ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#65038) kutyek válasza olymind1 (#65036) üzenetére


kutyek
senior tag

Nem, nekem nem kell most semmi (én inkább hangszeres dolgok miatt figyelem).

[ Szerkesztve ]

(#65039) lezso6 válasza olymind1 (#65029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A V8 nagyon csábító. :D

Néztem pár tesztet, azt írják, hogy világos meg kicsit sok benne a mély meg relatíve lassú, de az árát nagyon megéri. Pedig az még az eredeti 150 eurós, most meg 99 euró akcióban...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65040) lezso6 válasza lezso6 (#65039) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, hát mivel senki nem lépett, én rendeltem egy pár Swissonic V8-at, ezt a 84e (!!!) forintot simán megéri. :))

Jövő héten teszt. Aztán majd kitalálom, hogy megválok-e tőlük. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65041) Yézi válasza lezso6 (#65040) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Hozzám pedig akkor érkezik majd egy pár V7… ;]

(#65042) lezso6 válasza Yézi (#65041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És az elég mélyre megy? A V8 alig drágább...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65043) Yézi válasza lezso6 (#65042) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Papíron asszem’ 39Hz? Ha hozza az S3000 Pro szintjét, az nekem bőven jó. T8V-t már valahogy kicsit soknak éreztem legutóbb.. :F

(#65044) lezso6 válasza Yézi (#65043) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztos nem hozza, stúdió monitoroknál legalábbis. Az a 39 Hz nem -3 dB lesz szerintem, hanem -6 vagy -10 dB. Ugye nem írják melyik, szóval kell lennie valami kamuzásnak. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65045) lowzor válasza lezso6 (#65039) üzenetére


lowzor
veterán

A súly ezeknél mennyire tükrözi a minőséget?
Mert azt néztem, hogy 8"-as mélyközéppel könnyebb, mint az 5,5"-ös S1000.

(#65046) lezso6 válasza lowzor (#65045) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Majd kiderül. Minél újabb stúdió monitor, annál könnyebb. :D

De súly alapján én nem választanék. Volt nekem mindenféle, nincs relevanciája.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65047) lowzor válasza lezso6 (#65046) üzenetére


lowzor
veterán

Remélhetőleg jó lesz. :K
Mondjuk azt nézem, hogy a többi (ennél drágább) 8"-as stúdió monitor 10-12 kiló között van.
Ennyi pénzért mondjuk nyilván nem adhatják ugyanazt.

(#65048) duo válasza lowzor (#65047) üzenetére


duo
őstag

Lehet h titánium kabinet :))

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#65049) Lajmund válasza lezso6 (#65040) üzenetére


Lajmund
senior tag

Hehe na erre kíváncsi leszek ennyiért ajándék. :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#65050) mvkly


mvkly
senior tag

Számít az bármit, hogy pc kimeneten a max 32bit/384kHz-et állítom be, a Tidal maximuma meg 24bit/192kHz? Gondolom nem sokat, inkább semmit sem :) Viszont ez a többlet nem buherál semmit a jelen, igaz?
Valamint MQA képes DAC-on se így fut az MQA hang, nincs visszajelzés a DAC-on erről. Találkoztam már ezzel a problémával fórumokon, de nem tudom megéri-e vesződni vele. Az MQA tömörítésről több a "leleplező" anyag, mint a dicsőítő.

Még valami:
Pc-USB-DAC-XLR az útvonal. Böngésző, Tidal, Idagio, yt megnyitásakor gyakran nagyon halkan pattan a hangfal (maga a pattogás nem érdekel). Böngészőnél néha a DAC mintha frissítené a "jelfogadást", nullázza a kijelzőn a kHz-et, majd rögtön be is áll arra, amit én adtam meg pc beállításokban. Szóval nem resetel, vagy ilyesmi, ugyanoda talál vissza, ahol volt.
Ez jelezhet vagy okozhat valamilyen gondot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.