Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) ot93 válasza lezso6 (#35049) üzenetére


ot93
senior tag

Eredetileg elektrotank-nak szántam a hozzászólás legnagyobb részét, de mindegy is...
Okés, akkor a gépen felnyomom a hangerőket és majd a hangfalon állítok.

Olyan kérdésem lenne még, hogy ha "megerőltetem" már újkorában attól lehet-e baja? illetve, hogy ennek a hangszórónak úgy emlékszem a jack kábeljére azt írták, hogy gyenge minőségű, ez igaz? és az összekötő az vállalható? :) mert ha kell akkor cserélem :)
Továbbá az az érzésem, hogy a korábbi 38W-os 2.1-hez képest mintha nem lenne arányosan hangosabb, oké, hogy még nem hallgattam maxon, de akkor is az az érzésem... Ez lehetséges, mikor ez 100W? oké a mélyet gondoltam, de úgy összességben hova megy az a 100W... persze lehet fölöslegesen gondolkodom, mert majd kipróbálom maxon is azért. :B

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35052) lezso6 válasza ot93 (#35051) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, biztos ami biztos, azért ne tekerd maxra, járasd be.

Nekem az első stúdió monitoraimnál volt ilyen tapasztalatom, hogy hiába emeltem a hangerőt, nem éreztem azt a pontot, hogy túl hangos, csak azt hogy egyre hangosabb. Aztán egyszer csak elkezdtem nem érteni a mellettem lévő embert, hogy mit mond, majd hirtelen AÚ. :D

A magyarázat az, hogy ami jobban szól, az nem tűnik olyan hangosnak, mivel kevésbé torzít, azaz üvölt. Szélsőséges példának ott a gitár kombóerősítő. Abból egy 20 wattos is olyan hangzavart csinál, hogy összekakilod magad.

De amúgy ezt az "kevés hangerőt" meg lehet szokni. A füledet (agyadat) is be kell járatni. Utána a gagyibb hangfalakat erőtlennek, tompának fogod érezni, hiába próbálkoznak üvöltéssel átverni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35053) Francia91 válasza ot93 (#35047) üzenetére


Francia91
veterán

A ModeCom SHF-120U mellé én egy Musiland Monitor 02 US Dragont-t csaptam hozzá DAC gyanánt... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35054) elektrotank válasza ot93 (#35051) üzenetére


elektrotank
tag

Köszönöm a részletes leírást! :D Küldök/küldtem egy PÜ-t is :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35055) Bigyo77


Bigyo77
csendes tag

Üdv.
5.1-es vezeték nélküli hangfalszettről vélemény? Egy microlab M 1910-ről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Bale#2384

(#35056) fuze válasza lezso6 (#35052) üzenetére


fuze
őstag

Ezt jó, hogy leírtad, mert én is tapasztaltam. Akkor már értem miért érzem néha halknak a 6c-t :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#35057) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Adott egy Creative Inspire T3100-as 2.1-es szett.
Már jó idős, legalább 6 éves.
A problémám csak annyi hogy van bizonyos zenéknél hogy az egyik hangszóró így kicsit bezizeg, meg a potméter is ha adok rá hangot akkor bezizzen.
Lehet ezzel kezdeni valamit?
Létezik valami megoldás?
Forrasztani természetesen tudok, már maga a jack kábel is ki lett régebben cserélve rajta.
Köszönök minden választ! :)

(#35058) Jimy83 válasza tothjozsi96 (#35057) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Meg vagyok lőve a szobámmal.. 2m szeles es kb 5m hosszú.Kellett valami megoldás hogy ágyból fekve zenehallgatáshoz, filmre illetve játékra is meglegyen a stereo tér .
A hangfalak pedig ne legyenek rátolva a falra, így alakítottam végül :


Kicsit nehézkes megközelíteni az ablakot most :D meg a kábelekkel is kell kezdjek valamit.
Az ablaknál lévő hangfal kb 1 méterre van a saroktól az elég-e, meg gondolom a számítógépet is le kell vegyem a hangfal mögül ?
A hangfalak alá tettem szivacsot hogy lefele nézzenek, ezt máshogy nem tudtam megoldani most kb. a magas sugárzó a fül magasságba van.

[ Szerkesztve ]

(#35059) PuMbA válasza Jimy83 (#35058) üzenetére


PuMbA
titán

Az ágyon nem lett sok a mély? :)

(#35060) Jimy83 válasza PuMbA (#35059) üzenetére


Jimy83
aktív tag

De egy kicsit, miért van ez ? :) Közel van a fejemnél lévő fal a hangfalhó?
Vagy az ágy van igen lent, ezt am akarom cserélni mert a földön fekszek szinte .

[ Szerkesztve ]

(#35061) lezso6 válasza Jimy83 (#35060) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Te pozíciód is számít. Ugyanúgy kell elhelyezni az hallgatót is, mint a hangfalakat. Ha közel vagy a falhoz, attól is sok lesz a mély. Konkrétan a hangfal és a hallgató megcserélésével ugyanolyan hangzást kapsz. Pont ezért lehet jó módszer egy mélynyomó optimális helyének megtalálásához, hogy a szubot a hallgatási pozícióba teszed, aztán négykézláb körbemászol a szobában, s ahol a legjobb a mély, odateszed a szubot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35062) Jimy83 válasza lezso6 (#35061) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Ezt a mélyet valamivel lehet csillapítani szoftveresen lejjebb vegyem vagy vmi a falra ?
Igazából egy minimálisat kéne csak, fejem kb 30-40 cm-re van faltól.

(#35063) .DLL válasza lezso6 (#35061) üzenetére


.DLL
veterán

Ez mekkora ötlet! :C Viszont a "legjobb mély" is egy döbbdimenziós kérdés...

(P.H.)

(#35064) szabeska válasza lezso6 (#35050) üzenetére


szabeska
addikt

Ha szétszedem, van rá esély hogy újra megteljen levegővel? :) Mert akkor nekiesek :D

F1

(#35065) lezso6 válasza Jimy83 (#35062) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szoftveres korrekció nem ajánlott. Nem tudsz vele mit csinálni, csak átrendezni a szobát. Akusztikai elemekkel lehetne próbálkozni, de szerintem nagyon nem érné meg. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35066) lezso6 válasza szabeska (#35064) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ömm, szerintem nem kell felpumpálni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35067) szabeska válasza lezso6 (#35066) üzenetére


szabeska
addikt

Tudom, de érzésre a másik csipogó telve van levegővel, ez pedig be van nyomódva, és hiába teszem helyre porszívóval, visszaugrik, mintha vákum lenne benne. Másképpen nem tudom megfogalmazni a problémát :D Egyébként ennyire szedhető szét: [link]

[ Szerkesztve ]

F1

(#35068) ot93


ot93
senior tag

Milyen kábelt vegyek a microlab solo 6c-hez, elsősorban a jack-rca érdekelne, mert kicsit olcsókategóriásnak tűnik... az összekötőt jónak találom.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35069) .DLL válasza szabeska (#35067) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy egy pici lyuk a dómon, csak épphogy a tű hegyével... nem ártana meg a membránnak. Más szerint?

De az is lehet hogy nem a vákuum okozza, hanem megjegyezte ezt a formát a membrán anyaga. Ha beállt erre a formára akkor mindig vissza akar majd ugrani...

(P.H.)

(#35070) Bodz válasza ot93 (#35068) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Cordial CFY WCC.

(#35071) szabeska válasza .DLL (#35069) üzenetére


szabeska
addikt

Megpróbáltam, visszaugrik sajnos, tényleg megjegyezhette ezt a formát :/ Bár hangzásban szerintem nem okoz nagy változást.

F1

(#35072) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

jelenleg egy fejhallgató van az alaplapi zöld jack-re dugva, viszont szeretnék még egy olcsóbb 2.0-ás aktív hagfalat a gépre csatlakoztatni.
az alaplapon van még egy csomó színes csatlakozó, ezek közül rádughatom valamelyikre a hangfalat? próbáltam guglizni, de normális választ nem találtam, addig meg nem merem megvenni a hangfalakat, amíg biztos nem vagyok a dologban.

(#35073) varmi2 válasza #51736960 (#35072) üzenetére


varmi2
nagyúr

A fejhallgatót dugd a házon lévő zöld Jackbe, akkor a 2.0 mehet a hátúl lévő zöld csatiba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35074) #51736960 válasza varmi2 (#35073) üzenetére


#51736960
törölt tag

elöl nincsenek csatlakozók a házon sajnos.

(#35075) varmi2 válasza #51736960 (#35074) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen ház ez?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35076) #51736960 válasza varmi2 (#35075) üzenetére


#51736960
törölt tag

egy ~20 éves, kopott, megsárgult pc ház.
az évek során mindig cserélődött a belseje, de a házat sosem akartam lecserélni, mert stabil és könnyű szerelni. ráadásul amikor betörtek a lakásba, hozzá se nyúltak, pedig volt benne 200.000 forintnyi hardver :)

(#35077) ot93 válasza Bodz (#35070) üzenetére


ot93
senior tag

olcsóbbat nem érdemes? :D elég drágának találom, persze a minőséget meg kell fizetni... és akkor az összekötő kábel maradhat?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35078) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Szeretném megköszönni az ajánlást amit a fórumon kaptam a téma összefoglalóban.
Persze sok hsz-t is elolvastam és végül a Genius SP-HF1250B mellett döntöttem.

Most próbálgatom zenével kezdem és eszméletlen, vannak olyan hangok amit még nem is hallottam a cd-n ami a kedvencem. Ég és föld tényleg pedig ez a belépő szint. Egy új világ ami megnyílik az ember előtt ha előtte csak marketing hangkeltőket használt. :C

[ Szerkesztve ]

(#35079) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!

A minél kisebb helyfoglalás végett szükségem lenne egy monitor talpa alá helyezhető sztereó hangszóróra. Nem a maximális hangminőség elérése a cél (nem játékhoz, videóhoz kell), egy kisebb szintugrás viszont jó lenne a monitor csipogójához képest.

Nem tudom, hogy milyen információra lenne még szükség, a lényeg az, hogy a monitor talpánál (sajnos kör alakú Eizo FlexScan EV2450) ne legyen sokkal nagyobb.

Létezik ilyen hangfal, vagy mozduljak el ebből az irányból?

Köszönettel.

(#35080) lezso6 válasza access_denied (#35079) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy pár Genius 1250 fektetve egymás mellé. :D

Egyébként miért így szeretnéd? Ennyire nem fér el?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35081) access_denied válasza lezso6 (#35080) üzenetére


access_denied
senior tag

Minimális az igény, szinte csak youtube videókhoz, illetve webkamera mellett lenne használva. Van otthon komolyabb hifi, zenét, igényes zenehallgatást azon oldanám meg. A Genius túl nagy, még a Creative is az, ha találok monitor alatt megbúvó, csipogásnál értelmesebb hangot adó eszközt.

Munkában gép előtt vagyok, otthon csak amennyire szükséges.

(#35082) Shingen válasza Jimy83 (#35058) üzenetére


Shingen
addikt

Mekkora a Tv 42" :F

風林火山

(#35083) Bodz válasza ot93 (#35077) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. ;]
Na jó, van kicsit olcsóbban Klotz is, de sokkal inkább a Cordialt érdemes szerintem megvenni. :)
Az összekötő maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#35084) ot93 válasza Bodz (#35083) üzenetére


ot93
senior tag

Okés.
Akkor még jack hosszabbító érdelene, kb. 3m... alighanem megtalálom akkor már ezekben a márkákban, de ha erre van jobb ajánlat akkor írhatod... :)
Amúgy a kábelekkel kapcsolatban melyik fórumban kell érdeklődni? a hifi fórumban? vagy itt is szabályos? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35085) Sonja válasza ot93 (#35084) üzenetére


Sonja
veterán

Cordial CFS :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35086) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Kéne nekem valami aránylag normális 2.1 hangcucc a laptop mellé. Asztalon lenne a gép és alatta és mellette lenne a két kis hangszóró. Zene hallgatás lenne főleg. Lehetőleg jó méllyel. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35087) varmi2 válasza AMD Power (#35086) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olvasd el a téma összefoglalót, és válassz onnan 2.0-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35088) AMD Power válasza varmi2 (#35087) üzenetére


AMD Power
titán

Átolvastam köszönöm!

Ettől függetlenül ha én szeretnék maradni a 2.1 megoldásnál akkor ezek közül ti melyiket ajánlanátok!?

GENIUS SW-G 2.1 3000
LOGITECH Z533 Multimedia Speaker System

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35089) PuMbA válasza AMD Power (#35088) üzenetére


PuMbA
titán

Logitech, bár csipogósabb és visítósabb, mint a Genius, de a Genius meg csak egy hangmasszát képest kiadni :) A Logitechbe valamiért elhallgatják a mélynyomó méretét, lehet, hogy a Genius 1250B-ben is ugyanakkora hangszóró van és ezért jobban járnál vele :)

[ Szerkesztve ]

(#35090) dudika10 válasza AMD Power (#35088) üzenetére


dudika10
veterán

De miért ragaszkodnál a 2.1-es verzióhoz? Csak nem vagy a saját magad ellensége. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35091) AMD Power válasza PuMbA (#35089) üzenetére


AMD Power
titán

Logitech nekem a szimpatikusabb. Már csak maga a brand is. De viszont Genius tűnik jobbnak. A vélemények és ez a teszt alapján is. Bármennyire nem szimpatikus külsőre. Kicsit konzervatív beállítottságú vagyok.

dudika10 Ennyi pénzért mit tudnál ajánlani ami nagyjából ennyibe kerül és van is benne olyan mély mint ezekbe?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35092) PuMbA válasza AMD Power (#35091) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen tesztet elhiszel? Ilyet bárki le tud írni: "jó a hangja". Semmi konkrétum nincs említve a hangminőségéről, de egy számítógépes oldaltól ez nem elvárható, hogy értsenek hozzá :) Genius 1250B nagy valószínűséggel lemegy addig, mint a Logitech a kis mélynyomójával, de az biztos, hogy teltebb hangot ad a Genius, mert a Logitechek általában csipognak.

[ Szerkesztve ]

(#35093) AMD Power válasza PuMbA (#35092) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a teltebb hang a fontosabb. Igy akkor inkább a Genius. Köszönöm szépen az infót.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35094) AMD Power válasza PuMbA (#35092) üzenetére


AMD Power
titán

A LOGITECH Z623 2.1 hangfalról mi a véleményetek? Annyival jobb mint amennyivel drágább a többiekhez képest? Megéri a dupla árat?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35095) dudika10 válasza AMD Power (#35091) üzenetére


dudika10
veterán

Olyan mély?
Hát pont az a baj. Azért nem ajánljuk ezeket, mert "olyan" bennük a mély.
Ez jelen esetben sokat de legalább annál rosszabbat jelent.

Nem, nem tudok olyan sztereo rendszert ajánlani, amiben annyi és olyan rossz basszus van. :N
Ellenben tudok olyan sztereo rendszert ajánlani, amiben kevesebb (normális mennyiségű, nem pedig 8-szor több, mint amennyi kell), és sokkal jobb minőségű mély van.

Lehet, hogy két hétig nem tetszene, mert hozzá vagy szokva a puffogáshoz, de hidd el, pikk-pakk hozzászoknál a normális hangzáshoz is.
Persze ha nem akarsz, nem muszáj, csak ilyen esetben felesleges kérdezni, és ráerőszakolni minket, hogy ajánljunk valami szart.

Felesleges dohányzásról való leszokáshoz tanácsot kérni, ha nem akar az ember leszokni.Nemde?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35096) access_denied válasza access_denied (#35079) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezt a tervemet (monitor alatti hangszóró) akkor felejtsem el? (köszönöm az eddigi válaszokat is)

(#35097) Francia91 válasza dudika10 (#35095) üzenetére


Francia91
veterán

Egy ModeCom SHF-120U-ban, vagy egy Solo 6C-ben sokkal teltebb és szebb mélyek vannak, mint egy ilyenben... :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35098) AMD Power válasza dudika10 (#35095) üzenetére


AMD Power
titán

Mit ajanlanal? ;) Hatha van bent nekunk es akkor letesztelem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35099) lezso6 válasza AMD Power (#35098) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Genius 1250B, Microlab 6C, jelenleg ezek ajánlottak. A többi értelmes szett sajnos vagy eltűnt a piacról vagy felment az ára.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35100) Gara1979


Gara1979
csendes tag

A Microlab B-77 ami kb a Genius 1250B és a Solo 6C között van (azért inkább a Genius -hoz áll közelebb).
A Geniushoz képest kicsit komolyabb, nagyobb méret és súly, jobb alkatrészek (a gyári kábelek lecserélhetőek, nem fix). Persze a Solo 6C minőség közelében sincs, de hát árban sem.
Árban a Genius 1250B ~150% -a.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.