Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok,

#1 Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy van-e olyan megoldás hogy az 5.1-em hangfalait vezeték nélküli módon csatlakoztatni a mélyládához? A ládától mehetne a hang kábellel a géphez, csak a hangfalak nagyon messze vannak egymástól és a ládától igy a kábelezéshez rengeteg kábel kell. Ahhoz hogy esztétikus is legyen a hátsó hangfalakhoz egyenként kb 10 méter kábel kellene.

#2 A hangdriver tesztjében minden hangszóró tökéletesen szól, tiszta a hang. Film/játék közben viszont a hátsó hangszórókból olyan hang jön mintha 20 méter mélyről jönne a víz alól. Effekt nincs beállitva rá. És csak a hátsó párban található ez a probléma. Ez mitől lehet?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#35652) varmi2 válasza Vitatigris (#35651) üzenetére


varmi2
nagyúr

1#: Ha már meglévő vezetékes rendszerről van szó, akkor nem létezik ilyen. Hisz a hangfalaknak nem csak jel kell, hanem áram is. Jelenleg a vezetéknélküli áram küldés gyerekcipőben jár. És egy konkrét 5.1-es hangfalnál nincs lehetőség külön tápról táplálni a satelit hangfalakat. Hanem a jel kábelen jön az is, ami az arősítőbe van kötve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35653) Ferdzsoo válasza Bodz (#35650) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, konkrétan a 3 és a 6m -es között vacilálok, elméletben elég a 3-as, de a gyakorlat mutathat mást főleg a sub elhelyezés miatt majd, így inkább a 6-osat fogom venni...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35654) Zoley3 válasza gera021 (#35619) üzenetére


Zoley3
tag

Jó kis cumó lehet :)
Pár éve nagyon akartam egy SP2500-t, de az ára miatt, inkább Z906 lett, most meg sajna nem kapni már :U

Én is a Xonar U7-re szavazok laptop mellé.
Halottam ismerősnél, és nem rossz, olyasmi mint a DX és az se rossz ;) (eddig többnyire csak Xonar szériából volt hang karim)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35655) Degeczi válasza Vitatigris (#35651) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyáltalán nem probléma 10 m kábel, amikor ilyen nagyszintű jelről van szó.
Vezeték nélkül nagyon drága lenne (hiszen akkor minden egyes hangszóróhoz saját tápegység, saját erősítő kellene, meg persze egy kellően jó minőségű, stabil, nem zavarérzékeny vezetéknélküli átvitel) - és mindezt miért? Ld. első pont: vezetékkel egyszerűen, olcsón megoldható.

(#35656) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

A 40000 Ft körüli ársávban jelenleg csak a Solo 6c versenyez ami kapjató is? 😎

(#35657) JanR válasza smiti (#35656) üzenetére


JanR
addikt

En epp most vettem. Brutalisan szol, csak ajanlani tudom. Pedig csak egy mezei laptopra van radugva ;)

(#35658) #04085760


#04085760
törölt tag

Üdv!

Filmezésre, játékra melyik lenne a jobb ?

Thonet & Vander Hoch 2.0
vagy
Microlab Solo 6C 2.0

Tv-n is ugyanúgy funkcionálnak mint esetleg gépen ? Mert ps4-hez is ezt szeretném majd használni.( és sokszor a tv-n filmezek ) Egy régi genius 5.1 lenne vele cserélve mert az csak a mélyet adja mást nem :(

(#35659) ot93


ot93
senior tag

Vettem ma egy Cordial CFY 1,5 WCC kábelt a Solo 6C-hez és ez ugye jól rászorul a csatlakozóra és így vettem észre, hogyha megmozgatom a kábelt egy picit, akkor az egész csatlakozó a hangfalon kicsit mozog, nem nagyon, de érezhetően mintha nem lett volna rendesen beforrasztva vagy nemtom ezek hogy vannak oda beerősítve, de ez így normális?
Eddig a gyári kábel volt használva, ami elég lötyögős darab :) így annál jóval nagyobb mértékben volt jelen, de ezek szerint maga a csatlakozó sem 100... de a másik 3 jó.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35660) thornadoj válasza #04085760 (#35658) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A solo 6c a jobb, az benne is van az ajánlottak között. A hoch az jobban mély kiemelt lehet, de az se rossz (a kürbisből kiindulva). a tv-re fejhallgató kimeneten csatlakoztatható, de ha van optikai kimenet a tv-n, akkor egy jó DAC-al jobb minőség elérhető, amit ezek a hangfalak már meg is hálálnak. Viszon ebben az esetben bukod a tv hangerőszabályzását.
Ami kimaradt: a ps4 hdmi-n atküldi a hangot a tv-re, szóval működni fog ;)

[ Szerkesztve ]

(#35661) ot93 válasza ot93 (#35659) üzenetére


ot93
senior tag

Plusz még olyan kérdésem lenne, hogy a solo 6c mellé egy wharfedale powercube 10+ jó választás lenne-e? elsősorban filmekre, de egy kis tuc-tuc esetén bekapcsolnám zenehallgatáskor is :D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35662) Jimy83 válasza ot93 (#35661) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Hat en tuti nem vennek 30 ezres hangfal melle 130 ezres ladat.
Am ha jo 2.1 akkor nem kell kapcsolgatni subot, jol fog szolni minden zenehez .
Jobban jarnal ha eladod a solot, es akkor 160k korul nezelodni ha kevesled a melyet ?
Egy Tagat meghallgatnek a helyedben, volt nalam solo6c, hozza azt a minoseget es lenne sub is.

(#35663) ot93 válasza Jimy83 (#35662) üzenetére


ot93
senior tag

Ez így teljesen érthető, de ha 30kl ért venném a subot? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35664) PuMbA válasza ot93 (#35663) üzenetére


PuMbA
titán

Rosszul fog szólni :)

(#35665) ot93 válasza PuMbA (#35664) üzenetére


ot93
senior tag

Oszt mír? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35666) PuMbA válasza ot93 (#35665) üzenetére


PuMbA
titán

Mert 30k-ért nincs annyira jó minőségű sub, bár ki lehet fogni néha valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#35667) ot93 válasza PuMbA (#35666) üzenetére


ot93
senior tag

Én az általam említett subra értettem a 30k-t... hogy azt tudnék annyiért venni akkor az úgy jó lenne-e? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35668) thornadoj válasza ot93 (#35667) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A paraméterei szerint jónak tűnik. 30k-t szerintem megér. Kiváncs vagyok hogy el tudod-e úgy helyezni, hogy minden zenéhez jó legyen.

(#35669) Tomacko válasza thornadoj (#35668) üzenetére


Tomacko
senior tag

Pedig írta, hogy csak diundisun-buff-buff-tuc-tuc zenékhez kapcsolná be :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#35670) Degeczi válasza ot93 (#35667) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Senki nem garantálhatja ezt...
De ennyiért megér egy próbát: legföljebb veszteség nélkül továbbadod, ha nem válik be.

(#35671) olajecset


olajecset
tag

Sziasztok!
Studio monitorhoz milyen külső hangkártyát érdemes venni 30 körül?
Úgy értem ami jobb az alaplapinál

(#35672) Sonja válasza olajecset (#35671) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt a kérdést itt tedd fel, oda jobban illik szvsz. Egyébként én 35eHUF-ért ezt venném!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35673) kiskacz


kiskacz
senior tag

Segitséget kérek!

Most adtam el a régi hangfalamat ezért mélyedtem bele a témába.

Az ajánlott HF 1250B tetszik, de vennék kicsit komolyabbat. (Max 20 - 25-ig szeretnék elmenni.)
Néztem a szintén Genius HF1800A-t, de egy - két helyen a vásárlói vélemények között azt írják, hogy a középső 2 hangszóró nem működik. (3-nak látszik, de csak 2 utas.)
Néztem a Logitech Z333 -t, ebben meg azt látom, hogy a felső - a magas sugárzó "fake". (Tehát ez meg csak egy utas... jó - nem számítva sub-ot. ) - ezek tényleg így vannak?

No' most aztán tényleg nem tudom mit szeressek.... tudnátok ajánlani konkrét típusokat?

Köszönöm a segítséget! :R :R :R

Huawei Mate 8

(#35674) PuMbA válasza kiskacz (#35673) üzenetére


PuMbA
titán

1250B-nél komolyabb csak 30k fölött kicsivel van, alatta nem lesz nagy különbség :)

[ Szerkesztve ]

(#35675) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Tudna vki olyan stereo hangfalpárt ajánlani ami tud bluetooth kapcsolódást de van rajta toshlink optikai bemenet is!

Edifier R2000DB-t néztem de elég huzós áron van megérné szerintetek kiadni 80-90e-et?! :F

Vmi 50-60e-es ársávban nem lenne vmi hasonló kaliberű
játékos?! :F

Előre is köszi a segítséget! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35676) boz82


boz82
tag

Sziasztok !
Van egy Genius SW-HF 5.1 5000 hangfalam. Jó régi már szegényke. A hangerő tekerő kontaktos...elmegy a hang teljesen,nem szól,recseg,de van hogy beáll és 4 szól :) (van aki meg tudta csináltatni,vagyis meg lehet? )
Gondolkodom a minőségi cserén ,mit tudtok ajánlani kb 50k -ig ?
Nem lényeg az 5.1 , esetleg lehetne rajta optikai bemenet . De azért tetszik hogy ennyi csati lehetőség van ezen a geniuson,az újaknál eléggé spórolnak ezeken :)

(#35677) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Karácsony tájékán (ha addigra sikerül eladni a cuccaim), meglepném magam valamilyen komolyabb hangkeltővel.

Előreláthatólag 80k lesz a keret. Elég kicsi szobába menne, de azért nem gond ha van benne tartalék.

DX8 D2 amit így elsőre kiszemeltem magamnak illetve még az M3-8.

Ezt a szettet is néztem : [link]

Bár nem ismerem ezt a külső hangkártyát (egyébként alaplapit használok, meg vagyok vele elégedve).

Előre is köszönöm a segítségetek!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35678) haxiboy válasza haxiboy (#35677) üzenetére


haxiboy
veterán

Kifutottam az időből, közben látom az m3-8 az darabonként annyi mint a keretem :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35679) Polllen válasza haxiboy (#35677) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem egy hangkártya/dac már egy 1250B-n is hallható változást tud hozni, uh ha 80k körül költenél rá vagy ebbe a keretbe vagy efelett egy hangkártyát/DAC-t is kalkulálj bele.

Új árban ez az M-audio BX5 szett szerintem jó árban van és valószínűleg náluk meg is lehet hallgatni vásárlás előtt.

De ha asztali gépet használsz és van benne egy pci / pci-e hely, akkor már 10k-ból egy xonar is jó választás, több marad hangfalra.

Amúgy ha jól látom ugyanott 90k a JBL LSR 305. Én arra szavaznék, az a +10k a keretedhez megtérülne. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35680) haxiboy válasza Polllen (#35679) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, ha már költeni kell hangkártyára. Egy Rog Xonar Phoebus jól állna a gépemnek :)

Amúgy melyik Xonar az amit ajánlani szoktatok?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35681) Polllen válasza haxiboy (#35680) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy alap dg/dgx is már szerintem lényegesen jobb, mint egy alaplapi. Amúgy az essence-t szokták dicséri, de már másik liga.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35682) thornadoj válasza haxiboy (#35680) üzenetére


thornadoj
aktív tag

focusrite scarlett

(#35683) leslie23


leslie23
tag

sziasztok!

TV-hez ~25 nm-es szobába keresnék hangfalat, zenehallgatás is lenne rajta, de csak finoman, nem kell, hogy kidöntse a ház falát.
T&V Kürbis BT-t néztem, az nekem tökéletes lenne, de sajnos nem kapni jelenleg. :( lesz még vajon belőle? T&V honlapján szerepel, ráadásul minden más modell kapható itthon is...

van még esetleg ebben a 40k-s kategóriában valami BT modulos ajánlott hangfal? A Solo 6C-t túl nagynak találom, meg ugye ahhoz pluszban kellene egy BT adapter is.

(#35684) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg vélemények ezekről?

JBL Studio 230

Yamaha NS-F51BL

E kettő közül tudnék választani most mert le vannak árazva egy boltban 70-re, ( persze tudom hogy meg kell hallgatnom magamnak is, de azért itt hozzáérő emberek is vannak és hátha van valamelyiknek valami típushibája, vagy van esetleg alternatíva.).

(#35685) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. A napokban vettem a gép mellé egy Edifier 1600T Plust,és arra kellett rájönnöm,hogy a szobámnak iszonyat szar az akusztikája. Az Edifiernek olyan borzasztó kopogós mélye és dobozhangja van,hogy egyszerűen nem jó zenét hallgatni rajta. (Legfőképp zenehallgatásra vettem.)
Egy Asus Xonar Phoebus hangkártyáról van hajtva.
Az is tény hogy ha olyan zene szól amiben nincs dob,vagy olyan rész van a zenében ahol csak pl egy zongora vagy gitár szól,annak viszont nagyon jó hangja van. A stereoja,a zenék tere nagyon ottvan,néha olyan zenében amit ismerek is,olyan hangokat hallottam ki rajta,amit nagyon a fülhallgatómmal sem hallottam meg.

Anno nemrég egy cimborám vett egy logitech 2.1es z333 hangfalszettet a mellettünk levő házból,és kértem ha már ittvan,hogy csak kíváncsiságból próbáljuk már ki nálam,és ha jó hangja van,akkor veszek én is egy ilyen szettet. A basszusra alig tettünk rá,és úgy zengett az egész ház már a konyhában is,de a hangfalak előtt ülve nem éreztünk/hallottunk semmit a mélyhangokból. :( (megjegyzem az edifiernél is ugyanez van)
Ha feljebb emeltük a mélyet,csak zengett,de hallani nem vagy csak alig lehetett a hangfalak előtt ebből hallani valamit is,viszont a konyhában/előszobában de még a fürdőben is csak a dübörgő basszust hallottuk. Valószínű hogy az illető is ezért adta el a logitechet,mert abban a házban is ugyanígy szinte sehogy sem szólt.

Mit tanácsoltok hogy mit tegyek,hogy a szobámban lehessen normális minőségben zenét hallgatni? Vagy vegyek egy komolyabb szettet? Esetleg válasszak olyan hangdobozt amin elől van bassrexlex nyílás?
Költözésről sajnos szó sem lehet...

Köszönöm segítségeteket és tanácsaitokat.

(#35686) lezso6 válasza Howkeddlee (#35685) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Át kell csak rendezni a szobád. Hogy miként, azt ne kérdezd, próbálgatni kell.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35687) alex89


alex89
senior tag

Sziasztok!

Jövőben tervezem 5.1-ről váltást micorlab 6C-re vagy 7C-re. Két kérdés merült fel bennem ezzel kapcsolatban. Mindkettőből van egy régebbi és egy újabb modell is, ahogy látom változott a távirányító (az újon látok kikapcsoló gombot, a régin nincs?) és oldalra került 3 db poti is, gondolom célszerű az újabb típust keresni.. vagy már egyébként is csak azt kapni?
Másik kérdésem, hogy ki hogyan szokta elhelyezni ezeket? Én pc-hez használnám, az íróasztalra nem tehetem más meg nincs a közelben, ahhoz nem elég magas még a 7C sem, hogy simán a földre tegyem, tehát kellene valami állvány neki amivel csak az a probléma, hogy közel annyiba kerülnek mint maga a hangfal.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#35688) Degeczi válasza alex89 (#35687) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, jópár éve már csak az újat kapni mindenütt. A "kikapcsolás" standby (a trafó továbbra is dolgozik, hiszen táplálja az infravevőt, de az erősítő lekapcsol), viszont eddigi próbáim során áramtalanítás után is megjegyezte a korábbi hangszínbeállításokat (a régi verzióról legalábbis azt olvastam valahol nyűgként említve, h nincsen standby, ki kell kapcsolni, azzal pedig elfelejti a beállításokat)

Akkor más (jó) lehetőség nincs, mint az állvány, mert polcra ezek nem valók. Esetleg barkácsolós ismerős hegeszt fémszelvényekből, vagy ácsol fából.

(#35689) dime27 válasza alex89 (#35687) üzenetére


dime27
őstag

Szia

Falra felfúrható hangszórótartókat nem nézegettél?!

Én egy ilyet rendeltem sztereo hangfalpárhoz nem olyan rég!

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35690) Degeczi válasza dime27 (#35689) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De itt hátsó bass-reflex nyílású dobozokról van szó, azokat nem célszerű ennyire közel tenni a falhoz (ezért nem javasolható a polc sem)

(#35691) alex89 válasza Degeczi (#35690) üzenetére


alex89
senior tag

Jó, hogy ezt említitek, magam is számoltam ezzel a dologgal, de azt nem tudom, hogy mi az a minimum távolság amit mondjuk a falhoz mérten meg kellene hagyni emiatt?

(#35689) dime27 Nem lenne rossz ez sem. mivel döntve van így kicsit azért távolabb esik a reflexnyílás a faltól, de félő, hogy abba a falba ahova helyezni szeretném nem lehet fúrni, illetve az ilyen konzoloknál nekem mindig az jut valamiért eszembe, hogy a folyamatos rezonancia miatt kilazulhat.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#35692) dime27 válasza alex89 (#35691) üzenetére


dime27
őstag

Hát majd figyelgetem heti szinten h nehogy kilazuljon ill én sem tudnám máshogy rendes pozicioba helyezni az érkező Edifier R2730DB hangfalpáramat! :B :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35693) thornadoj válasza dime27 (#35692) üzenetére


thornadoj
aktív tag

ez a konzol eltartja 20cm-re. ez kb. a minimum ami már elfogadható távolság hátsó reflexes hangfalaknál.

(#35694) PuMbA


PuMbA
titán

(#35695) Shingen válasza PuMbA (#35694) üzenetére


Shingen
addikt

Ez tényleg jó ár érte! :)

風林火山

(#35696) GRaul válasza PuMbA (#35694) üzenetére


GRaul
őstag

Ezeken van valami rogzito?
Vagy csak siman rarakod a hangfalakat es ennyi? :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35697) Shingen válasza GRaul (#35696) üzenetére


Shingen
addikt

Persze ráfúrod a hangfalat facsavarral. ;]

風林火山

(#35698) GRaul válasza Shingen (#35697) üzenetére


GRaul
őstag

Ki tudja. lehet van olyan elvetemult :)
rendeltem belole 2 db-ot. remelem jo lesz :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35699) Shingen válasza GRaul (#35698) üzenetére


Shingen
addikt

Azért írd le milyen majd használat közbe. :B

風林火山

(#35700) PuMbA válasza GRaul (#35696) üzenetére


PuMbA
titán

Simán rárakod a hangfalakat. Nekem is ilyen állványom van, ennyi pénzért ajándék, de azért összehasonlíthatatlan egy 100k-ssal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.