Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Maxtreme válasza lezso6 (#35400) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát a Beyerbe pont engem is "tér" vett le a lábamról. Mikor hallottam ismerősnél, eldöntöttem hogy nekem KELL egy ilyen, holott ennyit még életemben nem adtam fejesért :D

szerk:
Aha, és 8' monitorok közül mi az amit ajánlanál? :)

[ Szerkesztve ]

(#35402) lezso6 válasza Maxtreme (#35401) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked kéne meghallgatni, hogy melyik tetszik. Ennyi pénzért muszáj. Persze ha hallatlanul veszel, akkor is garantált az előrelépés, csak úgy nem biztos, hogy a lehető legjobbat választod. Én mindig az utóbbit tettem, de csak azért mert nem vagyok pesti, illetve makacs is vagyok. ;] Te ne legyél ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35403) Maxtreme válasza lezso6 (#35402) üzenetére


Maxtreme
addikt

Én sem vagyok sajna pesti. kb 200km-t nincs kedvem utazgatni. Itt meg "tanyán" b*szhatom a dolgot.. :D

(#35404) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy Genius SP-HF1250B-m van, sima alaplapi hangkártyára kötve (konfig az adatlapomon). Na most jól szól, de egy picit szeretnék jobbat, pontosabban meg szeretném kérdezni, hogy az alaplapom hangkártyájának képességéhez mi az a 2.0-ás rendszer ameddig érdemes elmenni? Tehát dedikált hangkártya vétel nélkül mit ajánlanátok, amire még értelme lenne váltani?

(Aprón most van egy Microlab Solo 6C 27k-ért garival - ezt csak úgy megjegyzem, aztán mivel látom az Összefoglaló erre vonatkozó része már jó régóta nem változott, lehet ajánlotok majd mást, vagy lehet már az is overkill lenne sima alaplapi hangkártyához.)

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35405) PpenoO válasza Maxtreme (#35403) üzenetére


PpenoO
őstag

Az ilyen mainstream stúdió monitorok közül (KRK, Mackie, Yamaha, RCF, Prodipe, Tannoy, Alesis, Pioneer) elektronikus zenéhez nekem az M-Audio BX Carbon jött be a legjobban. Minimálisan V karakterisztikájú, tisztább, szárazabb érzést nyújt így hosszútávon (2-3 óra) is élvezhető ha elektronikus zenét hallgat az ember. A magas hangok kifejezetten részletgazdagok. Ami tetszett még benne az a telt de még pontos mély hangok (aranyközépút). A 6"osnak hidegebb, pattogósabb és persze kevesebb a mélye mint a 8"asnak. Annál a mély egy picit ráül a maradék hangokra.

Macerás dolog, de neked lehet a:"Online megrendelem, 24 órába járatom és legkésőbb 14 napon belül elállok a vásárlástól, ha nem tetszik." megoldás, ha nem akarsz utazni.

[ Szerkesztve ]

(#35406) PpenoO


PpenoO
őstag

Betörőtárs kerestetik. :O

(#35407) stb123


stb123
tag

Ma volt alkalmam egymás után meghallgatni, egy még bejáratatlan genius 1250b-t, és egy microlab b77-et.
Az árkülönbség ellenére a microlabot vettem!
Szubjektíven: nagyon megéri azt a pár ezres felárat mind küllemben, mind hangminőségben!
Részemről teljesen ajánlott!

(#35408) ot93 válasza dudika10 (#35358) üzenetére


ot93
senior tag

Ott is ugyanaz a helyzet... :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35409) ot93 válasza PuMbA (#35359) üzenetére


ot93
senior tag

Nem pont dübörgés a jó szó rá, nem úgy értettem, csak a megfelelő szót nem találom :D mi lehet az oka?
A lényeg, hogy majdnem hogy semmi mély nincs gránát robbanásnál...

A másik, amit most vettem észre, hogy bizonyos hangerőknél búgás szerű hangot ad a jobb fele... kicsit vékonyabban búg, nem olyan mélyen...
Egész konkrétan pl. a 15-16 "búg" 17 nem, 18-19 igen, aztán 20-as nem és innentől ritkább, csak pár fokozat esetén fordul elő...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35410) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Kis élmény beszámoló a Taga Harmony Intone 2.1-ről, ez lett végül a PS4-hez .
Cserélt RCA-kábelek, SB-Xfi HD usb, crative menüjébe offolva minden.
A paraméterek alapján választottam 2 utas hangszóró, 4"-os mélyközép, ennél csak kisebb 3"-os vagy 1 utas bögreszetteket láttam 2.1-be.
Satellite High-Frequency Driver:
25mm (1”) TWG faceplate, Silk dome
Satellite Bass / Midrange Driver:
102mm (4”), Reinforced paper cone
Subwoofer Bass Driver:
203mm (8”), Heavy duty reinforced paper cone

Aki dübörgésre vágyik ez nem nyerő választás, volt z2300 és z5500 is nálam sokáig, itt nincs az a hatásvadász eltúlzott mély.
Teljesen vállalható zenére is, megvan a hangszórók és a láda közt az egyensúly, nincs eltúlzott magas vagy mély illetve középhiány ami a 2.1 rendszereknél jellemző.
Próbáltam a Roger Waters 1992 - Amused To Death albumot, hangok szépen le vállnak, van esemény a hangszórók közt, szóval nincs gond a sztereo képpel se.
Szépen tisztán dinamikusan szól nagy hangerőn is, nem torzít .
A sub crossover állítható szerencsére /100 Hz alapbeállításon/ 80Hz körül a szoba akusztikából / fejem a fal előtt van / eredő mély kiemelés/bugás szinte teljesen megszűnt . A prodipe-nél kb. 40 cm-re a faltól javult csak ez .
Állítható ezenkívül a magas, ez 10khz-re van rakva gyárilag, ezt én feljebb emeltem kicsit.
Van távirányító, bluetooth , meg egyéb számomra felesleges beállítás .
Összegezve: Jól szól a cucc, zenéhez 90 ezresből viszont továbbra is egy studio hangfalpár a nyerő.
Viszont komapkt megoldásnak játék/film/zenére jó választás, illetve rossz szoba akusztika mellé, mivel nem kényes rá.

(#35411) devil-k válasza thornadoj (#35344) üzenetére


devil-k
nagyúr

Olyan nincs, ami nem ekkora robosztus? :)

- mozi bolondéria -

(#35412) Isual válasza Isual (#35404) üzenetére


Isual
veterán

Erre valaki, valami ötlet, tanács, ajánlás? :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35413) PuMbA válasza Isual (#35412) üzenetére


PuMbA
titán

6C tökéletes, de egyébként már egy olcsóbb hangkártyával is javulást tudnál elérni a 6C-vel adott esetben, ha az alaplapid nem valami erős.

[ Szerkesztve ]

(#35414) JanR válasza Isual (#35412) üzenetére


JanR
addikt

Amit kineztel hangfalat itt HA-n, azt holnap en fogom megvasarolni :))

(#35415) thornadoj válasza devil-k (#35411) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A kissebb méret vagy borsosabb árat, vagy rosszabb hangminőséget fog eredményezni.

(#35416) devil-k válasza thornadoj (#35415) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ilyen rossz a helyzet? :(

- mozi bolondéria -

(#35417) Isual válasza PuMbA (#35413) üzenetére


Isual
veterán

Nincs hely hangkarinak. Alaplapival milyet érdemes venni?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35418) lezso6 válasza Isual (#35417) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

USB-s is jó, sőt, valószínűleg sokkal jobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35419) lezso6 válasza devil-k (#35416) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a helyzet rossz, hanem az elvárásaid. Ezt most mindenféle kötekedés nélkül, ne vedd magadra. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35420) devil-k válasza lezso6 (#35419) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áh, annyira nem is. :B

- mozi bolondéria -

(#35421) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Sziasztok. :)

Van valakinek tapasztalata , vagy véleménye , a Creative Inspire T10 2.0 , hangfalpárról ?

http://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/creative/inspire-t10-2-0-51mf1600aa00-p19929849/#termek-leiras

Válaszotokat előre is köszönöm.

Amerigo57

[ Szerkesztve ]

(#35422) PuMbA válasza Amerigo57 (#35421) üzenetére


PuMbA
titán

A kis méret hátráltató tényező a normálisan megszólaltatható frekvenciák szempontjából :) Ha a méret nem gond, akkor ugyanilyen áron a Genius 1250B jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#35423) Isual válasza lezso6 (#35418) üzenetére


Isual
veterán

Ilyet tudnál mutatni, ajánlani? :B

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35424) lezso6 válasza Isual (#35423) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézz be a DAC topikba. ;)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35425) Indeys


Indeys
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Tanácsotokat szeretném kérni.
Terveztem,hogy veszek egy 2.0-ás hangfalszettet és ki is szemeltem magamnak az összefoglalóban is ajánlott Genius SP-HF 1250B-t. Gyakorlatilag zenehallgatásra,filmnézésre kell csak,meg amúgy is csak alaplapi hangkártyám van,majd az új gépbe kerül egy jó hangkártya,de az később lesz. Néztem a Microlab Solo 6C-t,viszont az már szerintem feleslegesen sok lenne akkora szobába és a szomszédoknál is csökkenne a népszerűségi indexem, és drágább is, mint a Genius. (Majd később,mikor már kellően összevesztem máson a szomszédokkal).
Ha valaki használ ilyet, az kérem írja meg,hogy mennyire van megelégedve vele, vagy sem.
Esetleg tudtok olyan boltot,stb ahol meg lehetne hallgatni?

Olvastam az "árukeresőn" egy véleményt, miszerint érdemes módosítani egy kicsit. Vagyis kicserélni a külső és belső kábeleket, +egy hangváltót beletenni és némi csillapító anyagot. Illetve olvastam egy Logout-os cikket,ahol egy kondenzátor cserét is megemlítenek. Érdemes ezeket a módosításokat végrehajtani?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#35426) varmi2 válasza Indeys (#35425) üzenetére


varmi2
nagyúr

A solo 6c jobb mint a 1250b alacsonyabb hangerőn is. Így megéri megvenni. Persze a genius sem rossz, annyi pénzért amennyibe kerül, de a microlab annyival jobb is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35427) Degeczi válasza varmi2 (#35426) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van! Pont most próbálgatok egy Solo 7C-t, és ez az egyik fő előnye annak is: már alacsony hangerőn is egészen korrektek az arányok - míg pl. jóval kisebb Modecom 80 inkább csak meghajtva kezd kitárulkozni, halkan sokkal inkább a középhangok-magasak dominálnak.
Persze ez is függ a környezettől, de általánosságban igaz.

(#35428) benfolds


benfolds
őstag

milyen cucc kellene hozzá, hogy ebből a számból minden mély kijöjjön? csak a kíváncsiság kedvéért, annyira nem vagyok mélymegszállott.

[ Szerkesztve ]

(#35429) JanR válasza benfolds (#35428) üzenetére


JanR
addikt

Xonar Phoebus + Logitech Z-906. Rezegnek szépen a poharak a polcon :)

szerk.: amúgy nincs benne olyan sok mély.

[ Szerkesztve ]

(#35430) lezso6 válasza benfolds (#35428) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ebben nincs mit aggyon a méjj. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35431) mivamma válasza benfolds (#35428) üzenetére


mivamma
senior tag

Én valami holland cuccra gondolnék :U

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35432) Bodz válasza benfolds (#35428) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Keresd a mélyet játék est van? :)
Beszállok kettővel: [link] és [link]

(#35433) lezso6 válasza lezso6 (#35430) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, néztem spektrumot. Van mély benne, 30-40 Hz között megy a dallam. Csak persze nincs túlhúzva.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35434) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Nekem ez az egyik kedvenc számom, amihez azért kell mélynyomó. 2:40-nél van először a sub, aztán 2:50 után rendszeres. Kiváncsi vagyok valaki hallja-e a rendszerén.

(#35432) Bodz: Annyira azért nem kellett keresni :P

[ Szerkesztve ]

(#35435) benfolds válasza mivamma (#35431) üzenetére


benfolds
őstag

amúgy ja. :DDD

(#35436) benfolds válasza lezso6 (#35433) üzenetére


benfolds
őstag

persze, hogy van...nincs fületek. :) csak nem megy alatta folyamatosan. még az én kis asztali vackomon is kijön belőle elég sok. ez?

(#35437) Jimy83 válasza thornadoj (#35434) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Na ez jofele muzsika :R

(#35438) lezso6 válasza benfolds (#35436) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én azt vártam, hogy aggya a méjjet. Szerencsére nem úgy volt az. Min hallgatod? Azért 30-40 Hz-hez nem árt egy nagyobb tányér. Egy kisebbel max a felharmónikusokat (vagy -torzítást) hallod, az alaphangot biztosan nem. Az én kis stúdiós mélyládikám erőlködik a 30 Hz-nél. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35439) benfolds válasza lezso6 (#35438) üzenetére


benfolds
őstag

ezen. :)) :B
meg egy piston2 fülesen is meghallgattam, de hangszórón jobb volt.
ennek a mélyeiből is többet hallok ezeken a vackokon, mint a fülesen.

(#35440) lezso6 válasza benfolds (#35439) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azon biztos nem a szubot hallod, ezt garantálom. :) No offense, de neked nincs füled, ha az agybadugósnál jobban hallod a mélyet azzal a kis sztereóval. Ez kb olyan, mint amikor a kis trabantban a 100-at úgy érzed, mintha hangsebességgel mennél, míg egy nagy autóval meg lehet a 200-at is alig érzed. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35441) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Mélymániásoknak :)

A stílusért bocs, nem a megszokott dupctep' electro disunng disung :D

[ Szerkesztve ]

(#35442) duo


duo
őstag

@Maxtreme @tornadoj remek cucc mindkettő.

keresd a méllyet péntek:

eprom

flying lotus

kérdés: alapvetően meg vagyok elégedve kürbissel, (főleg a berhelés után) másfelől lehet lépnék feljebb.
A kiegyenlítettebb hangzás miatt a 6,5-ös studiók az arany középutak? Mintha lezso6 mester mondta volna hogy a 8"-as studiókban van ugyan elég mély, de valamelyest elnyomja a középtartományt. meg nem is férne 8-as. teszek fel képet hogy van most elrendezve a cuccom. nem annyira szerencsés de ez van. szóval m-audio bx6-carbonról mi a vélemény? azon túl hogy nem túl szép. a kürbis szebb pl.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35443) szumoo válasza Maxtreme (#35441) üzenetére


szumoo
senior tag

Nagyon jó ez a szám, öröm hallgatni a kis 1250B-n. :)
Amikor először hallottam ezt a számot, rendesen meglepődtem, hogy miket tud kiadni magából az a 2 kis dobozka. :) Szóval ajánlott részemről is a 1250B!

Sz.

A nyúlon túl?

(#35444) duo


duo
őstag

így van a cucc A két hangfalat olyan 5m-es kábel köti össze. a fal alatt van elvezetve lent. eléggé fix, így csak ugyanoda tudom tenni a két csere hangfalat. gondolom elülső reflexes jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35445) PuMbA válasza Maxtreme (#35441) üzenetére


PuMbA
titán

"Cd quality has a constant bit rate. That means even the silent parts are stored as 0 Hz and occupies space in the container.FLAC on the other hand has a variable bit rate and eliminates the silence parts and stores only the part of the audio between 1 and 655,350 Hz. If any audio frequency in that range is not detected, say 0 Hz or anything above 655,350 Hz, FLAC treats it as silence and does not store it. As reference, humans can only hear frequencies in the range between 15 Hz and 20,000 Hz, which also narrows with age! And if you like the feeling of the CD in your hand thats ok, but FLAC is more dynamic... ;-)"

Egy göngyszem ez a komment a videó alatt :DDD

(#35446) Jimy83 válasza duo (#35444) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Hát ott a monitor előtt ülve nem épp fasza a stereo tér .Magasan is vannak, túl közel is vagy a jobb oldalihoz ami ráadásul kiemelést is kap gondolom a sarok végett .
Ha közel van a fal akkor nem érdemes hátsó reflex.
Úgyhogy az én véleményem komolyabb hangfaltól se várnék csodát ilyen elrendezéssel, nálam is hasonló a helyzet / bár ennyire nem szar azért ;] /

[ Szerkesztve ]

(#35447) duo válasza Jimy83 (#35446) üzenetére


duo
őstag

jah. de nem feltétlen ott ülök. a sweet spot a kanapénál van. lejjebb meg egyszerűen nem tudom rakni. és nem is akarom mert a 11hónapos benyomkodná a membránt.
mondjuk a jobb oldali mögött azért van hely, de a jobb hátsó éle van közel a falhoz.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35448) Jimy83 válasza duo (#35447) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Nálam is picit magasabban vannak hallgató pózban a hangfalak egyébként , de egy ilyet használok ezzel tudtam ezt korrigálni :

Nem egy drága holmi 4 ezer környéke és egy keveset dönt a hangfalakon, nálam pont annyit hogy rám nézzenek .

(#35449) duo válasza Jimy83 (#35448) üzenetére


duo
őstag

akkor viszont le kell vennem a gumilábakat. gondolomén. mert akkor instabil lesz mint a fene. linket tucc dobni honnan rendeljem meg? megköszönném izibe.

de akkor egy 6,5-ös belépő studió nem is lenne jó elülső reflex nyilással?

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35450) Jimy83 válasza duo (#35449) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Azt én nem tudom megmondani majd a szakértők, de szerintem egy komolyabb hangfalhoz illik azért normális elrendezés/akusztika.
Itt vannak alátétek le tudod mérni hogy mekkora kell neked, van többféle méret.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.