Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) lezso6 válasza Ciccuka (#35898) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Többféle okból lehet alapzaj:

1. A trafó zúg. Ezt a trafó fizikai vibrálása okozza, azaz nem a hangszóróból jön. Cserélni kell jobbra vagy valahogy lehangszigetelni. :D
2. Táp (50 Hz brumm) szűrése elégtelen. Ez általában a túl alacsony kapacitású szűrőkondenzátor okozza, ami oka lehet az elöregedés vagy nagyon olcsó termékeknél tervezési vagy esetleges alkatrészhiba. Ez kis mókolással megoldható, szűrőkondit cserélni vagy melléforrasztani egy nagyobbat.
3. Erősítő áramkör zajossága. Ez a hangerőszabályozó feltekerésével egyre hangosabb, általában csak a magasabb állásokban hallható igazán. Nem lehet vele mit kezdeni, a legtöbb erősítő ilyen. Annyit lehet tenni, hogy a hangfal fix, nagy jelet kap, s a hangfalon állítod a hangerőt, nem pedig a forráson.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35902) Maxtreme válasza lezso6 (#35901) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ezek általában nem trafó zúgások, hanem táp okozta zajok.(szűrési probléma ahogy írod is) ha odahajolsz a hangszóróhoz elég durván lehet hallani. :)

[ Szerkesztve ]

(#35903) lezso6 válasza Maxtreme (#35902) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kiegészítettem, ez lehet erősítő is. Ennyire egyébkén többszázezres stúdió monitorok is zajosak. Igaz, azok alapból közel max hangerőn vannak szabályzó híján, pl az Adam A7X 100 mV feszültségre 90 decibel hangnyomással reagál.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35904) krichd1 válasza Maxtreme (#35887) üzenetére


krichd1
addikt

Hehe, a szub illesztés rejtett gyönyörei. ;]

(#35901) lezso6: Van még a hangosabb búgás, földhurok miatt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35905) lezso6 válasza krichd1 (#35904) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tényleg az kimaradt, hogy a hálózattal van gond. Pedig mennyit szívtam miatta anno. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35906) Rasiel


Rasiel
senior tag

Ugyan nem ebbe a topikba való, de fentebb is ment hasonló téma, ezért rákérdeznék, hátha valaki tud rá megoldást. Azzal lehet kezdeni valamit, ha a hangfalak - többek között - a videókártya zaját felveszik. Ez természetesen csak akkor fordul elő, ha (komolyabb) terhelést kap a VGA, ergo elindítok egy játékot és a GPU használat megugrik.

(#35907) Degeczi válasza Rasiel (#35906) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem a hangfalak veszik föl, hanem a vacak hangkártya - ebből adódóan a megoldás annak cseréje.

(#35908) Rasiel válasza Degeczi (#35907) üzenetére


Rasiel
senior tag

Presonus Eris E8 egy TEAC UD-301-el összekötve AQ Carbon USB kábellal. Ennyire rossz lenne az a külső DAC? :B

Szerk.: Egyébként normál hangerőn játszok és úgy nem érzékelhető, alacsonyabb hangerőn hallható a gép előtt ülve. Nem olyan eget rengető probléma, de örülnék, ha lenne rá valami megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#35909) krichd1 válasza Degeczi (#35907) üzenetére


krichd1
addikt

Az nem a DAC hibája, hanem az alaplapé, pontosabban annak USB portjáé és a hozzá kapcsolódó elektronikáé, mivel azok szedik össze a zajt.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35910) Degeczi válasza Rasiel (#35908) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát ezzel jár a találgatósdi...
Ha nem titkolod a nyitásban, h USB DAC, akkor nem merül föl a hangkártya (ez egyébként gyakori gond belső hangkártyáknál, ezért írtam)

Ez mindenesetre azért furcsa, mert ha jól látom, saját táppal ellátott DAC, tehát még csak nem is zajos USB táp okozza.

De a DAC kell zavart kapjon valahogyan, mert a hangszórókra nem lehet hatással a VGA terhelése.

(#35911) lezso6 válasza Rasiel (#35908) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Próbáld ki optikán meg coaxon is. Csak ahhoz persze nem árt jó transzport is, kivéve ha a DAC-ban van jó anti-jitter.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35912) lezso6 válasza Degeczi (#35910) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hiába a saját táp, ha a föld zajos.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35913) Rasiel válasza krichd1 (#35909) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszönöm mindhármotok válaszát. :R

(#35909) krichd1: Józan paraszti ésszel első körben én is az alaplapra gondoltam, mint hibalehetőség. Tehát nagy valószínűséggel egy későbbiekben eszközölt alaplapcsere megoldhatja ezt a problémát? Másra már én sem tudtam gondolni, mivel egy normálisnak mondható kábelezést kialakítottam, minőségibb hálózati elosztóval.

(#35910) Degeczi: Jogos, írhattam volna egyből a pontos típusokat. :K Igen, saját (többek szerint relative komolyabb) PSU-val rendelkezik a DAC, ezért is gondoltam, hogy ez nem okozhatja a problémát.

(#35911) lezso6: Ha lehetőségem lesz, kipróbálom mindenképpen. Viszont a napokban próbáltam egy AudioQuest Jitterbug-ot a gépem USB portjára kötve és arra dugtam rá az UD-301-el összekötött AQ Carbon kábelt, viszont nem hozott lényegi változást zaj szempontjából ez a "kiépítés" sem. :( Egyébként lehet, hogy hülyeség volt részemről ezzel próbálkozni... :B

Szerk.: Ami viszont érdekes, ezt a zajt leginkább a jobb oldali hangszóróból lehet hallani, a bal oldaliból kevésbé, összességében véve nagyon minimálisan

[ Szerkesztve ]

(#35914) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

2.0 hangfal szeretnék vásárolni amit kinéztem magamnak Microlab Solo 7C 2.0 vagy Thonet & Vander Hoch 2.0
a lényeg hogy távirányítós legyen mivel tv-vel szeretném összekötni és leginkább játékra lenne használva, másodsorban filmnézésre.

(#35915) Degeczi válasza Rathrol (#35914) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Solo 7C komolyabb, erőteljesebb (nagyobbak a mély-közép hangszórói is), és TV-s használathoz praktikusabb, mert az előlapi kijelzőn mutatja az aktuális hangerőt, ill. a hangszínállítási fokozatokat. A Hoch-on nincs ilyesmi - viszont van beépített BT, ha esetleg az is szempont.

(#35916) lezso6 válasza Rasiel (#35913) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet félreérthető voltam, csak arról van szó, hogy a jitter az egy másik probléma lehet digitális átvitel esetén. A lényeg, hogy a gép és a DAC között ne legyen közvetlen elektromos kapcsolat. A coax-nál elvileg kéne lennie galvanikus leválasztásnak (trafón keresztül), az optikánál meg evidens, hogy nincs kapcsolat. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35917) Rasiel válasza lezso6 (#35916) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ok, érthető, amit írsz, a Jitterbug-os dolgot az optikai és coax témán túl írtam, amolyan megjegyzésként. :)

Viszont, ha továbbra is USB-vel szeretném használni majd a rendszeremet, akkor egyéb megoldás nincs rá, mint az alaplapcsere? De gondolom ez sem feltétlenül oldja meg a problémámat...

[ Szerkesztve ]

(#35918) lezso6 válasza Rasiel (#35917) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy alaplap. Lehet hálózat, táp, akármi. Előtte mindenképp teszteld ki. Meg ugye az se biztos, hogy az új cucc jó lesz. Ha mindenképp USB-t szeretnél, akkor az USB isolator megoldás lehet, viszont ezekből én csak USB 1.1-est láttam, habár audio-ra az elvileg elég.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35919) Rasiel válasza lezso6 (#35918) üzenetére


Rasiel
senior tag

Alaplapváltás amúgy be van ütemezve nálam a közeljövőben, tehát a problémától függetlenül mindenképpen cserés lesz.
Még egy fél évvel ezelőtt szemeztem egy USB isolator-al, ami ár szempontjából nem is lett volna nagy tétel, viszont a bökkenő az volt, hogy a DAC-omat nem lehetett megtalálni a támogatott eszközök listáján. ;]
Az AQ Jitterbug-os témát azért is hoztam fel, mert néhány nappal ezelőtt úgy gondoltam, hogy megoldás lehet a problémára, viszont szomorúan kellett tapasztalnom, hogy nem az. :)

Amikor belevágtam a stúdió monitoros világba, nem gondoltam volna, hogy ennyi probléma, gond előjöhet. Természetesen semmi keserű szájíz nincsen bennem, hogy leváltottam az előző, bögreszett rendszeremet, mert hangzás tekintetében nagyonis elégedett vagyok vele, csak ilyenkor látszik, hogy mennyi gond felmerülhet ebben az egészben. :)

[ Szerkesztve ]

(#35920) Rathrol válasza Degeczi (#35915) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Rendben, vannak ismert idegesítő hibái/hang mint a fönt írtak trafó zúgás/tápzúgás/erősítőarámkor zaj?

[ Szerkesztve ]

(#35921) lezso6 válasza Rasiel (#35919) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az USB isolatort elvileg nem kell támogatnia a rákötött cuccot, csak annyi a korlátozás, hogy USB 1.1-es.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35922) Rasiel válasza lezso6 (#35921) üzenetére


Rasiel
senior tag

Egészen pontosan ez lett volna az. Hivatalos oldal manual-jában nincsen benne az UD-301.

(#35923) lezso6 válasza Rasiel (#35922) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez biztos nem rendes isolator. Annak saját tápja van, stb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35924) BenQhunria


BenQhunria
tag

Én is pont a kettő között vacilálok :)

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#35925) Degeczi válasza Rathrol (#35920) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kínai MEO - ahogy az összes hasonlónál. Így minden előfordulhat, de erre van a garancia (ill. netes rendelésnél 2 hétig próbálgathatod, aztán visszaküldöd, ha nem tetszik)

(#35926) olajecset


olajecset
tag

Sziasztok!
A monitor hangfalaknak kb mennyi használati idő kell a bejáratódáshoz, ill. mennyit változik a hangjuk?
Erről egy érdekes jutott az eszembe, vajon a boltokban a hangfalak milyen állapotban úgymond stádiumban vannak amikor összehasonlítják a vevők? :U
Legalábbis a Kürbis hangja és dinamikája nagyon sokat változott és szerintem javult is egy év alatt.

(#35927) krichd1 válasza Rasiel (#35913) üzenetére


krichd1
addikt

Az tényleg fura, hogy az egyik oldalról erősebben hallod a zajt, lehet azért más is bezavar még.
Amúgy több lehetőség is létezik, amit ki lehet próbálni. Alaplap csere esetén figyelj arra, hogy legyen normálisabb USB portod, például Gigabyte DAC-UP USB vagy MSI USB Audio Power, Asusnak is van talán hasonló marketing néven, egyik sem nagy csoda, de az átlag USB portnál azért jobb.
Ha megtartod az alaplapot, akkor kipróbálhatsz külön USB kártyát, ebből is van mindenféle, nem feltétlen kell a legdrágábbat venni, a legjobb ha teljesen külön tápellátása van lineáris táppal, de legalább egy külön tápág legyen hozzá PC tápról.
Jitterbug semmire se jó, helyette inkább Schiit Wyrd vagy UpTone Audio USB REGEN talán ér valamit, de ezek sem mindenkinél.
A következő, ha veszel egy kis mini PC-t külön zenehallgatásra dedikálva, vagy gyári zenelejátszót, persze utóbbi sokkal drágább.
Vagy csak egyszerűen megszabadulsz a videókártyától. :D

Amúgy az Eris E8 még nem rendes stúdió monitor. ;]
Viszont tényleg van sok hátrányos tulajdonsága a közeltéri aktív monitoroknak, nagy részük már fel lett sorolva, nagyon érzékenyek a különféle zajokra. Nem olyan jó dolog, hogy a végerősítő is bele van gyömöszölve a hangdobozba.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35928) samu2062 válasza olajecset (#35926) üzenetére


samu2062
aktív tag

Én úgy tudom,a stúdió monitorokat bejáratják a gyárban és úgy mennek eladásra.Tehát sok változást otthon már nem tapasztal a user.

(#35929) krichd1 válasza samu2062 (#35928) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt így általánosságban rosszul tudod. Nagyon kevés az olyan gyártó és azon belül típus, amit gyárilag bejáratnak. Most például egy se jut eszembe.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35930) lezso6 válasza krichd1 (#35929) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt megerősítem. Az Adam-eknek gusztustalan undorító hangjuk volt, nagyon durván harsány magassal. Pár hét alatt járatódtak be, volt mellettük referencia is, szóval biztos nem csak a fülem változott.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35931) olajecset válasza lezso6 (#35930) üzenetére


olajecset
tag

Ebben reménykedtem. Mert az igazság, hogy vettem egy pár Mackie mr6-ot, de nem úgy szólalt meg a szobában ahogy vártam. Dinamikában az egy éves Kürbis lealázta, de emlékszem ez sem ilyen volt kezdetben. Úgy, hogy finom nyúzással és idővel változnia kell.

(#35932) Rasiel válasza krichd1 (#35927) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi!
Az alaplapcserével kapcsolatos ajánlásodat megfogadom, úgy próbálok majd választani, hogy legyenek rajta az átlagnál jobb USB portok. Egy darabig még biztosan marad a jelenlegi, de, ha az esetleges csere után sem javulna a helyzet érezhető mértékben, akkor kipróbálok majd egy USB kártyát, ahogy tanácsolod.

"Jitterbug semmire se jó"
Azt tapasztaltam, hogy a használatával megszűnt pl. az AIMP4 zenelejátszó programom megnyitása után keletkező minimálisan hallható kis zaj, valamint az a kis "sercegés, cincogás" is, ami, akkor fordult elő, ha telepítettem valamit a HDD-re vagy egyikről a másikra másoltam adatot. (Ez utóbbi probléma egyébként akkor jelent meg, amikor lecseréltem a hálózati elosztót egy normálisabb darabra és a PC, valamint a hangfalak egy elosztóba kerültek; előtte egyébként pont az volt a baj, hogy ezt nem lehetett megoldani, mert úgy komoly szinten zajossá váltak a hangfalak).
Az egyébként nem tudom, mennyire szól bele az egészbe, hogy pl. a lakásban közel sem mondható korrektnek a kábelezés. Ez idővel amúgy is mindenképpen - a hangrendszertől függetlenül - cserés lesz, viszont egyéb okok miatt ez egyelőre nem kivitelezhető. :)

"Vagy csak egyszerűen megszabadulsz a videókártyától."
Ennyi. IGP-vel minden megoldható. :D

"Amúgy az Eris E8 még nem rendes stúdió monitor."
De azért nyugtass meg, hogy abban az árkategóriában, amiben elhelyezkedik, nem rossz vétel. ;]
Egyébként véleményed szerint, honnan kezdődnek az igazi stúdió monitorok?

(#35928) samu2062: Ez nem így van, pár nap, hét után már komoly változásokat tapasztaltam, ami a hangot illeti. :K

(#35933) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
1250B-nél tényleg hangosabb az egyik oldal? :F

(#35934) pulutodurumo válasza #41635072 (#35933) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez az infó honnan jött? Lehet hogy egy (több) hibás darabnál előfordult, de általánosságban nem igaz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#35935) #41635072 válasza pulutodurumo (#35934) üzenetére


#41635072
törölt tag

Webshopok értékelős oldaláról, illetve arukereso.hu és társai vélemények szekciójából.

[ Szerkesztve ]

(#35936) Met válasza #41635072 (#35933) üzenetére


Met
nagyúr

Van olyan amelyiknél nem hangosabb, nálam pl. igen:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35937) #41635072 válasza Met (#35936) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor ez így sajnos eléggé zsákbamacska, fura így így bekerülhet az ajánlottak élére. :U

(#35938) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. 1 hete minden este nézem a teszteket a hangfalakról, de nem tudok dönteni.
Amit tudok:
-30 ezrem van rá
-zenére lenne: mainstream, house
-méret nem lényeg
-inkább szóljon szépet mint nagyon nagyot
Nem írom, hogy miket néztem eddig kíváncsi vagyok az ajánlatokra.
Köszönöm!

(#35939) krichd1 válasza Rasiel (#35932) üzenetére


krichd1
addikt

A komolyabb, amit már tényleg van olyan szinten, hogy munkához is jó, olyan embernek aki ebből él és törekszik a jó minőségre, akkor újonnan olyan 1 millió kerül kezdődnek a közeltériek párban, a mainfieldek jóval drágábbak.
Persze valamivel lentebb adva az igényeket, akkor 500eFt/pár környékén is vannak már korrektebb típusok, vagy használtan a felsőbb kategória.
Zenehallgatásra áráért a konkurenciához képest jó az Eris E8 is, bár most drágább, mint másfél évvel ezelőtt volt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35940) Maxtreme válasza maxiszalai12 (#35938) üzenetére


Maxtreme
addikt

30ért újonnan (de még használtan se) sok jóra nem számíts.

(#35941) maxiszalai12 válasza Maxtreme (#35940) üzenetére


maxiszalai12
tag

Értem. De mégis mi az ami 30 ból a legjobb vétel lenne?
Köszi

(#35942) thornadoj válasza maxiszalai12 (#35941) üzenetére


thornadoj
aktív tag

(#35943) maxiszalai12 válasza thornadoj (#35942) üzenetére


maxiszalai12
tag

köszi!

(#35944) Maxtreme válasza Maxtreme (#35940) üzenetére


Maxtreme
addikt

akarom mondani (írni) ne :D

A Microlab biztos jó lesz neki? Elektronikus zenéhez szerintem enyhén szólva is mélyhiányos lesz a történet.

(#35945) maxiszalai12 válasza Maxtreme (#35944) üzenetére


maxiszalai12
tag

Ez az új genius 1800 2.1 hogy szerepel? Lehet jobban járnék egy 2.1 el mint egy 2.0-val elektronikus zenéhez?

(#35946) lezso6 válasza Maxtreme (#35944) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értelmes mély nem nagyon van 100k alatt, főleg nem 30k-ért. Csak bögreszettes huppogás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35947) maxiszalai12 válasza lezso6 (#35946) üzenetére


maxiszalai12
tag

Úgy igazán az a probléma, hogy van hangrendszerem, de az túl nagy a szobába. Azt a minőséget akarom elérni kicsibe. DB 05D sub +2db Electro Voice ZLX12P.
Mackie CR3-at néztem még, az 38500Ft. Vagy ebebn a kategóriában tényleg minden ugyan olyan .. talicska.? :D

(#35948) thornadoj válasza Maxtreme (#35944) üzenetére


thornadoj
aktív tag

30k-ért nem kap szép mélyet, esetleg 7c vagy hoch, azok meg a keret felett vannak. am. mainstream és house- írt. az előbbi az én felfogásom szerint a pop amihez tökéletes, a house zenék mélyeit is simán hozza, ha kellene plusz kiemelés azt software-el még megküldheti, de véleményem szerint nem kell.

(#35949) thornadoj válasza thornadoj (#35948) üzenetére


thornadoj
aktív tag

kiváncsiságból beraktam a melóhelyemen egy kis terry lee brawn jr. és olsein- lullaby stranger-t. azt tudni kell hogy a benti 2.0 alja 100 hz, és szinte mindent kitolt a számokból, am. az ilyen tipusú zenéket otthon mélynyomó nélkül hallgatom.

(#35950) goro1000


goro1000
aktív tag

Sziasztok egy 20nmes szobába elég a Microlab Solo 7C 2.0 hangereje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.