Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) Howkeddlee válasza lezso6 (#35686) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Szia!
Köszönöm tanácsod,de ez kevésbé lehetséges sajnos,mert van egy beépített szekrény a szobában,ami eleve nem mozdítható,és egy nagy ágy is,amit máshova nem tudok tenni,mert nem fér el másik falnál. :(
Köszönöm azért,de ha van valakinek más ötlete még,azt is szívesen venném.

(#35702) Maxtreme válasza Maxtreme (#35556) üzenetére


Maxtreme
addikt

Nagy nehezen, de végül is összeállt a dolog.
ő lett a kiszemelt és egyben a választott a Boston szettel.

Azért (is, a minőség mellett) tettem le a voksom a hifi mellett, mert ha a jövőben még is úgy döntök hogy kell egy mélyláda -aminek szükségét jelenleg semmilyen szinten nem érzem - a Denonra simán tudok kötni. :)
Minőségre meg simán kapom azt mint 1 hasonló árfekvésű aktív monitortól sőőt.

[ Szerkesztve ]

(#35703) lezso6 válasza Howkeddlee (#35701) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az is lehet, hogy túl üres a szoba. Pl ha sok egymással szemben lévő üres falfelület van, az is elcseszi a akusztikát.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35704) Maxtreme válasza Howkeddlee (#35701) üzenetére


Maxtreme
addikt

Próbáld meg azt hogy az asztal mögé helyezed, tehát messzebb ahhoz képest mint ahogy ülsz.
Egyébként nálam is az van hogy közelről kevésbé hallatszódnak a mélyek, mintha távolabb megyek. De ez egyébként természetes.
Mondjuk ha nagyon "doboz" hangja van, az gáz. Akkor csak az lehet a megoldás ha átrendezed a szobát/hangfal helyét.

[ Szerkesztve ]

(#35705) Howkeddlee válasza Maxtreme (#35704) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

"Mondjuk ha nagyon "doboz" hangja van, az gáz. Akkor csak az lehet a megoldás ha átrendezed a szobát/hangfal helyét."

Köszönöm ismét a tanácsokat. :R
Igen,eléggé gáz,mert "dobozhangról" egy Edifier 1600T esetén még nagyon senki nem számolt be,és nagyon nem is jellemző erre a dobozra a "dobozhang". Próbáltam azt is,hogy bedugaszoltam a bassreflex nyílást a doboz hátulján,de úgy meg aztán semmilyen hangja nem lett.
Nagyon máshova szintén nem tudom áttenni a dobozokat,mert nem túl nagy a szoba. Egyik oldalon a beépített szekrény,vele szemben szinte a falat teljesen lefedő 2db nagy ablak van. Egy helyet találtam még neki, 90fokkal elfordulva, de így a jobboldalamon vannak a dobozok. Sajnos így csak zenét hallgatni jó (pontosabban kicsit jobb mint mikor az asztalomon voltak a dobozok) mert akkor nem ülök a gép előtt,de ha filmet szeretnék nézni vagy játszani,arra ugye így alkalmatlan.
Komolyan kezdem feladni már... :(

(#35706) mivamma válasza Howkeddlee (#35705) üzenetére


mivamma
senior tag

Nem tudod átvinni valakihez a dobozokat? Lehet, hogy nem is az eltendezés a baj, hanem, hogy a kapott hang nem a te világod. Csak egy ötlet. Egyben felajánlom, ha gondolod hozd át, próbáld ki nálam.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35707) dime27 válasza Howkeddlee (#35705) üzenetére


dime27
őstag

Hallod olvastam itt a problémádat és mondom magamban ránézek youtubeon hogy szol ez a tipusú edifier hangfal...hát én zenei suliba jártam de ennek elég sok videoban elég fika mélyhangja van sztem tök mindegy h hova rakod a szobában! Illetve milyen hangkártyáról hajtod az se mindegy mert nagyon nagy különbségeket is tud eredményezni egy jó hangkari!
Hallgass meg youtubeon egy Edifier R2730DB vagy R2800-at no azoknak biztosan nincs dobozhangjuk! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35708) Maxtreme válasza Howkeddlee (#35705) üzenetére


Maxtreme
addikt

2 kérdés:
Milyen pozícióban van a hangfal a fejedhez képest? Mint az előbb írtam (nem tudom olvastad e) én is a napokban váltottam hangrendszert, és elég sokat kellett sakkoznom a hangfal helyével kapcsolatban, sok lehetőség itt sincs.
Hirtelen így oldottam meg, az itthon rendelkezésre álló dolgokból :D
(igen az a hangfal alatt, 1 régi elemeire szedhető cd tartó :D )
Nagyon fontos hogy a sugárzók kb fej/fülmagasságba legyenek.A legideálisabb igazából az ha a magas sugárzó van pont a füled magasságába, de ez megint ízlés kérdése.
Az viszont tény hogy amíg nem emeltem meg a sajátjaim, kb semmi sztereó teret, és jónak mondható mélyet nem hallottam. (bár mondom teszem hozzá, ennek is be kell még járódnia)

2. mennyire van bejáratva? Mert ha semennyire, attól is lehet simán kopogós a mély. Nálam is kb 1 napja kezdett normalizálódni, de hallani hogy még mindig nem tökéletes.

szerk: De az is lehet egyébként simán amit az előttem szóló írt, hogy túl sokat vársz tőle. Ha pl valami normálisabb mély ládás (2.1/5.1)rendszerről váltottál, és azt a mély központú hangást keresed, nem fogod megkapni erről :)

[ Szerkesztve ]

(#35709) dime27 válasza Maxtreme (#35708) üzenetére


dime27
őstag

Van olyan Edifier stereo hangfal aminek két-három hónap is kell h bejáratódjon szóval elképzelhető h még várni kell ezzel a hangfallal is!Viszont meg kell erősítenem nekem is azt a mondatot, h fej ill fül magasságba kell tenni a sztereo hangfalakat! :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35710) Maxtreme válasza dime27 (#35709) üzenetére


Maxtreme
addikt

:K
Épp a minap olvastam hogy van aminek akár 1000 óra i! :)
Azért az mondjuk már elég heavy. :D (persze nyilván ez már szélsőség, de akkor is)

[ Szerkesztve ]

(#35711) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Keresek egy olyan topikot ,ahol studio közeltéri monitorok ajánlása elérhető lenne.
Engem érdekelne max. 50k-ig milyen studio hangfalpár az ajánlott.

Köszöntem! :R

(#35712) Maxtreme válasza TechN7ne (#35711) üzenetére


Maxtreme
addikt

50k/db? Mert párban (újonnan, de talán még használtba sem nagyon) ennyiért nem nagyon lesz értelmes alternatíva szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35713) Popes válasza Maxtreme (#35712) üzenetére


Popes
őstag

Leírtad azt amivel nem akartam elkeseríteni. :B

Deus ex machina

(#35714) TechN7ne válasza Maxtreme (#35712) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rájuk gondoltam...

Alesis Elevate3 30k
Mackie CR3 40k
Mackie MR5 mk3 43k
M-Audio AV42 45k

(#35715) Popes válasza TechN7ne (#35714) üzenetére


Popes
őstag

Kérdés hogy mit vársz el egy 3 colos(nem egészen 8cm-es) hangszórótól.

Deus ex machina

(#35716) Maxtreme válasza TechN7ne (#35714) üzenetére


Maxtreme
addikt

Az első SZERINTEM egy nagyon rossz vicc. (mondjuk nálam az Alesis márka alapból tiltólistás.. :D)
A többit nem ismerem, de szerintem piszok messze lehetnek egy stúdióba még alapszinten is elvárható minőségtől.
Mondjuk nem tudom pontosan mire kéne. :)

(#35717) TechN7ne válasza Maxtreme (#35716) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Alapszintű itthoni studiozásra ,lényeget lehallgatni de semmi extra.

(#35718) PpenoO válasza TechN7ne (#35714) üzenetére


PpenoO
őstag

Amennyiben tényleg arra használnád az ilyen monitorokat amire valók akkor 6" méretben kéne nézzél valamit, mivel ez alatt illetve felett kevésbé lineárisak. A kisebbek basszushiányosak, a nagyobbakból meg általában a közép van elnyomva.

szerk.: mainstream monitorokra értem, természetesen 150e/dbtól felfelé a nagyobbak is tudnak lineárisak lenni. A kisebbek fizikai korlátok miatt sosem fognak 50-55Hz alá menni.

[ Szerkesztve ]

(#35719) Maxtreme válasza TechN7ne (#35717) üzenetére


Maxtreme
addikt

Értem.
Ha csak a többiek nem mondanak mást, szerintem az MR5-öt válaszd. Ahogy olvasgatom azt viszonylag sokan szeretik.

(#35720) TechN7ne válasza Maxtreme (#35719) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én is arra gondoltam ,köszöntem uraim a segítséget! :R

(#35721) Gr3GoRi válasza TechN7ne (#35720) üzenetére


Gr3GoRi
tag

A Mackie az darabár.. Nekem a 6 os van a szebb mélyei miatt az 5ös nagyon lineáris de az is már nagyon jó. Ebben az árban szerintem csak Mackie vagy JBL.

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#35722) Maxtreme válasza Gr3GoRi (#35721) üzenetére


Maxtreme
addikt

igen, tényleg ez fel sem tűnt. A többivel ellentétben 1 van a képen.

(#35723) Howkeddlee válasza Maxtreme (#35708) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm ismét a tanácsokat. Azt hiszem hogy sikerült rájönnöm,hogy mi a probléma nálam.
Az Edifier 1600T-től nem vártam túl sokat,de azért amit nyújtott eddig,attól azért többet.
Az asztalom - sajnos a szoba kis mérete miatt,merőlegesen van az egyik oldalon (falon) - és elég közel is van az ablakomhoz. Ma este mérgemben vagy inkább már kínomban,próbálgattam a dobozokat jobbra-balra pakolgatni,de sehogy nem volt jó hangja,és a végén a franciaágyamra keresztbe pakoltam a dobozokat.
Összedugtam a hangdobozokat,és rádugtam a telefonom. A dobozok hátoldala ekkor a beépített szekrény felé néztek.
Bekapcsoltam,először csak halkan,de már úgy is olyan hangokat hallottam a dobozokból,amiket még eddig nem nagyon. Felhangosítottam,és megjöttek azok a hangok amiket vártam ezektől a dobozoktól. :K
Valamiért a szoba 3 falára téve - az ablakra és rá merőleges falak bármelyikére - mindegyik falon dobozhanggal szólt,de azon a falon amelyiken a beépített szekrény van (faajtókkal) ott nincs dobozhang. Az ablakokról és a szoba sarkairól visszaverődő hangok miatt éreztem/hallottam szinte semmilyennek a dobozokat.

Ezzel már csak egy a baj. Hogy a beépített szekrény elé nem tudom az asztalt tenni,mert akkor szinte a szoba közepére kellene tennem az asztalt... :N

(#35724) TechN7ne válasza Gr3GoRi (#35721) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jesszusom ,nekem sem tűnt fel ,Mackie CR3 is?

(#35725) Degeczi válasza TechN7ne (#35724) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nyilván nem, hiszen a képek alapján nem egyforma, hanem az egyik doboz erősítős, a másik passzív

(#35726) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Tudom, hogy nem egészen ide passzol a kérdésem, de nem tudom hova kellett volna ezzel fordulnom:

Szeetnék egy bluetooth/wifi készüléket venni, ami a PC és a hangszóró közé tudnék tenni, így le tudnék játszani számokat a telefonomról/táblagépről ezen keresztül is. Jelenleg UpNp szervert használok és Spotify-t, de ezekhez kell hogy menjen a számítógép is, így nem az igazi.
Átdugdosni a kábelt se kellemes , mingi kihúzni hátulról és bedugni a tablet-be. Erre van valami megoldás/valami ilyesmi ketyere? Ha igen mi a neve, hol lehet kapni?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#35727) PpenoO válasza TechN7ne (#35724) üzenetére


PpenoO
őstag

Ennyi pénzért lehet inkább fejhallgatót vagy agyba dugóst kéne venni lehallgatáshoz mert ezekkel a 3" szutykokkal aligha fogsz lehallgatni bármit is. Amennyiben hangfalhoz ragaszkodsz akkor inkább már Genius 1250b vagy Solo 6C de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#35728) TechN7ne válasza PpenoO (#35727) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mackie t le szutykozod és ajánlasz egy 10k s Genius csodát ,amiket
hangfalaknak sem nevezném finoman fogalmazva ,remélem te se gondoltad ezt most komolyan!? :U

"Amennyiben hangfalhoz ragaszkodsz akkor inkább már Genius 1250b vagy Solo 6C de te tudod."

Igen ,egy alapszintű ,olcsó studio hangfalra ragaszkodok ,ennyi erővel használhatom tovább a jelenlegi Logitech X-230 cuccomat is ,kb. reggelire megeszi teljesítményben ezeket a Genius utánamdobnák ,kínai gyártmányokat.

[ Szerkesztve ]

(#35729) Bodz válasza TechN7ne (#35728) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A CR3 tényleg elég vacak. Kis méretű cuccok közül szerintem a VL-S3 megeszi reggelire.

(#35730) TechN7ne válasza Bodz (#35729) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Esetleg 50k-ig vlmi értelmes megoldást nem lehet kihozni? :U

(#35731) PpenoO válasza TechN7ne (#35728) üzenetére


PpenoO
őstag

No offense de komolyan gondoltam.

Abból amit írsz 2 dolog következik.

1. Sose hallottad ezt a konkrét Geniust illetve Microlabot.

2. Amennyiben hallottad ezeket a hangfalakat és nem jöttek be, nem lehet nagyon lövésed az akusztikához és azt hiszed, hogy egy kb 7,5 centis hangszóróval táplált dobozból minőségibb, lehallgatásra való hang fog kijönni. A CR3ból papíron 80Hz jön ki. Szerinted az milyen lehallgatásra elegendő? Nem hogy szub-basszus de még a basszus hangok alját sem tudja kihajtani. Zenét hallgatni és zenelehallgatás között ég és föld a különbség. Lehet rosszul fogalmaztál amikor megfogalmaztad az igényeidet.

Amúgy nagyon sok topik lakónak van 1250B vagy Solo 6C hangfalpárja. Vedd meg a CR3at és menj el valamelyikhez párbajozni. Javaslom webshopból vedd meg a CR3at, hogy a megaláztatás után eltudj állni a vásárlástól és visszakapd a pénzed.

szerk: Az x230 max aggya a mélyet (keress rá a topikban mit jelent) de köze nincs egy 2.0 hangvilágához.

szerk 2: Microlab Solo 6C. Következő lépcső már 50k/db áron kezdődik.

35728#: Még ha 80Hz fölött írsz zenéket (kétlem) a CR3 akkor sem jó választás.

35728# 2: Ha "márkát" akarsz venni vegyél Mackiet. Azért azt tudd hogy Mackiet szinte senki nem használ egy igazi studióba, max a high-end hangfalait de annak köze nincs egy CR3hoz a márkafeliraton kívül...

[ Szerkesztve ]

(#35732) TechN7ne válasza PpenoO (#35731) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az a baj ,hogy nem zene hallgatásra kell!
Nekem egy olyan monitor rendszerre lenne szükségem olcsón ,ami nem csal ,esetleg ha rajta véglegesítem a zenéimet (alap master stb,.).
Nem hiába vlmi studio monitor ,vagy egy egyszerű hangrendszer, te az utóbbit kevered az elvárásaimmal.

Nem fogok Genius-t venni de még JBL-t sem ,mert a studio világában ezek a nevek a béka segge alatt sem vannak.

[ Szerkesztve ]

(#35733) Bodz válasza TechN7ne (#35730) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De, lehet. Pl. ott az Elevate 5. Áráét semmi baj a hangjával. Nyilván csal, de olcsó (mondjuk sokkal drágábban is) kategóriában ez van. Komoly munkához sokkal mélyebben zsebbe kell nyúlni.

(#35734) mivamma válasza TechN7ne (#35732) üzenetére


mivamma
senior tag

Ismerősömnek stúdiója van, zenéket ír, masterel. Ő ilyet használ: [link]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35735) PpenoO válasza mivamma (#35734) üzenetére


PpenoO
őstag

Ez már igen, ez benne van a top3 mainstream studió monitorba és most akciós is. Egy baj van vele, hogy nem 50k a kettő így nem ajánlható TechN7ne-nek.

(#35736) mivamma válasza PpenoO (#35735) üzenetére


mivamma
senior tag

Az árat nem néztem, csak az igényeket.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35737) TechN7ne válasza Bodz (#35733) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ennyiért jó cucc az Elevate 5?
Esetleg még Mackie CR4 ,49k-ért?

Találtam Elevate 6-ot 50k-ért... [link]

[ Szerkesztve ]

(#35738) PuMbA válasza TechN7ne (#35732) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem fogok Genius-t venni de még JBL-t sem ,mert a studio világában ezek a nevek a béka segge alatt sem vannak."

JBL-t sokan használnak stúdiókban, csak kicsit szét kell nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#35739) GRaul válasza TechN7ne (#35737) üzenetére


GRaul
őstag

Elevate 6nal az darabár. Szóval gondolom kiesik

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35740) Bodz válasza TechN7ne (#35737) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó.
A Mackie CR szériája nem sikerült túl jól szerintem, nem venném meg.
Elevate 6 passz.

(#35741) lezso6 válasza TechN7ne (#35732) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mit "stúdióznál" rajta? Azért ebben az árban nagyon korlátozottak a lehetőségek, vagy inkább nincs.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35742) Tomacko válasza TechN7ne (#35732) üzenetére


Tomacko
senior tag

"Nekem egy olyan monitor rendszerre lenne szükségem olcsón ,ami nem csal ,esetleg ha rajta véglegesítem a zenéimet (alap master stb,.). "

Na ne...... Stúdió motyót apró pénzből ?! Most ez komoly. Furcsa ember vagy te nagyon. Én meg az otthoni zenehallgatáshoz akarok venni dobozokat darabját 50k áron a közeljövőben. te meg stúdiózni akarsz feléből, ez álom marad sajnos és nem több.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#35743) TechN7ne válasza Tomacko (#35742) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"ez álom marad sajnos és nem több."

Sajnos nincs igazad mert az álom már elég régóta teljesült, ismer minket egy ország!
De azért köszönöm a tanácsod! :)

(#35744) lezso6 válasza TechN7ne (#35743) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Teljesen mindegy, bárki vagy, ez a keret nagyon kevés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35745) stb123 válasza TechN7ne (#35743) üzenetére


stb123
tag

azt lehet tudni, hogy kit tisztelhetünk bennetek?

(#35746) VIPowER válasza stb123 (#35745) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#35747) stb123 válasza VIPowER (#35746) üzenetére


stb123
tag

ehhez nem kell stúdió monitor :)

(#35748) TechN7ne válasza stb123 (#35745) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hosszú évek alatt nem nagyon említettem ,nem is szerettem volna... :)
Weszélyes Elemek

:R

(#35749) Tomacko válasza TechN7ne (#35743) üzenetére


Tomacko
senior tag

Félre értesz. Én arról beszéltem, hogy 50 ropiból stúdió cuccot venni, az marad álom. A zenéléshez meg természetesen továbbra is sok jó koncertet fellépést és jó zenét kívánok.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#35750) GRaul válasza Shingen (#35699) üzenetére


GRaul
őstag

megérkezett :D

Nagyon masszív, könnyen szerelhető cucc.
Tetszik, ennyi pénzért ez ajándék volt. Ha le szerettem volna gyartatni, hasonló minőségben, drágábban jött volna ki.

Köszi PuMbA Neked is a linket még1x :R

Erősítőből ez szerintetek jó lehet?
[link]

Most jelenleg egy Yamaha RX-V595aRDS-re van kötve a hangfal.
Vagy ez a Yamaha jobb sztereoban annak ellenere, hogy hazimozi erosito? :R

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.