Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) alphamooncam válasza Mukucs (#34650) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kérlek ellenőrizd újból ! [ Itt a linked !]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34652) Met válasza alphamooncam (#34651) üzenetére


Met
nagyúr

Nem vesz semmit, azért 404

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34653) Mukucs válasza Met (#34652) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi! :R

(#34654) Francia91 válasza alphamooncam (#34651) üzenetére


Francia91
veterán

Azt hittem, hogy leesik majd... :U ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#34655) SoundX válasza Mukucs (#34650) üzenetére


SoundX
tag

Kürbis+SW10. Nem fogsz csalódni. Jó abba a szobába is :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#34656) .DLL válasza Mukucs (#34648) üzenetére


.DLL
veterán

Az a baj, hogy a másik hangdobozt meg az ágy fölé a másik sarokba akarnád száműzni, így amikor a gépnél ülsz teljesen fals hangkép alakulna ki, mert szinte csak a bal oldalit hallanád. A két hangdobozhoz képest középen kell ülni. Szoba átrendezés segíthet, pl. így: [Kép]

(P.H.)

(#34657) PuMbA válasza .DLL (#34656) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a rajz nagyon jó, főleg az Én nevezetű karika :DDD A monitor is egy elég dizájn darab :)

[ Szerkesztve ]

(#34658) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Van valakinek itt egy Thonet & Vander Hoch-ja? Az tegye fel a kezét. :K

You got clickbaited.

(#34659) .DLL válasza PuMbA (#34657) üzenetére


.DLL
veterán

Csak az Ő rajzát alakítottam át, feljebb linkelte. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34660) alphamooncam válasza Francia91 (#34654) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hagyjuk... Korábban próbáltam egy pár tanácsot adni neki priviben... van aki menthetetlen.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34661) mekker válasza Mukucs (#34648) üzenetére


mekker
őstag

Már bocs, de ne próbáld meg úgy beállítani, mintha mi, vagy a "hatalmas" kínálat zavart volna össze.
Amúgy meg egy ilyen szobában az a legjobb, ha az asztal két szélére veszel egy közepes méretű párt, és egy 15-20 centivel ha lehet arrébb húzod a faltól. Nagyon mást úgysem tudsz csinálni.

Ezeket a kisebb stúdiómonitorokat alapvetően arra tervezik, hogy egy stúdióban/otthon kompakt méretben jó közeltéri hangzást adjanak.
A szoba két sarkát és a falra szerelést el kell felejteni. Semelyik nem tesz jót a hangzásnak, ráadásul alapszabály, hogy egyenlő oldalú háromszög legyen a fejed és a két hangsugárzó közt.

A reflexlyuk helye majdhogy nem mindegy, az csak akkor számít , ha valahova (polcra, fal mellé) nagyon be akarod zsúfolni. Ha hagysz neki helyet, akkor nem kell elülső reflexnyílásost választani, így nem esik ki a kínálat 3/4-e.

A 2.1-t nem is tudom miért hoztuk fel ennyire. A sztereó is visszaadhat ja a mélyélményt, elvégre 'in da face' kapod, nem az asztal alól sugározza el mindenfelé az energiát. Nem is feltétlen muszáj a 8"-os mélyközép sem, ha nincs rá keret, akkor elég az 5-6" is. Annyira nem nagy kompromisszum, hogy 50Hz alatt kezdenek elhalkulni a mély hangok. Tudják a producerek/stúdiósok is, hogy milyen szetteken hallgatják a zenéjüket, hidd el nem a 30Hz-en lesz a hangsúly. Az egész csak ízlés és kompromisszum kérdése, meg kell hallgatni.

http://hitspace.hu/studio-berendezes/monitor-hangfal
Itt a kínálat. Ha rendeltél valamit, akkor eldöntheted megtartod-e, és rendezgetheted a szobádat.

JBL LSR305 Például ezt érdemes lenne kipróbálni. 90-ből kijön, jut még pénz mondjuk egy használt hangkártyára (Xonar DX/D1), ha 100k a keret.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34662) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! hogy tudom azt megcsinálni, hogy egy sima kürbis-t "bluetooth-osítok" (ugyanakkor vezetéken használom gépről is)? valami bluetooth-os dac esetleg? esetleg így két legyet ütök egy csapásra, mert a szebben is szólnak majd gépről és telefonról is a zenék?

(#34663) PuMbA válasza mekker (#34661) üzenetére


PuMbA
titán

Hi-Fi topikban most lett lebeszélve JBL-ről és minden hátsó reflexesről, ugyanis a falra lesz feltéve, szóval kiesik a hangfalak 98%-a :) A rossz akusztikai miatt felesleges ennyi összeget költenie, szóval vagy nem vesz semmit vagy a 30k-s kategóriában valamit ki tud fogni, mert mostanság nem nagyon van semmi.

(#34659) .DLL: Nem vettem észre... :)

[ Szerkesztve ]

(#34664) PpenoO válasza mekker (#34661) üzenetére


PpenoO
őstag

Már csak a kerti partikra kell megoldani a hangosítást :). Ahhoz, hogy valami mélyet is előcsikarjon egy 5"ös hangfalból szabadtérben, bömböltetni kéne azokat a monitorokat és még az is elég soványka lenne. A 2.1 onnan jött, hogy most is olyanja van és szinte száz százalék, hogy csalódni fog egy 5"os szettben, bármelyiket választja. Ráadásul a 2.1 kerti partiknál adná a mélyet is rendesen, igaz meg kell találni a helyét a szobában, de nem lehetetlen feladat. Így lyukadtunk ki a BX8 D2nél. Az bőven jó lesz a szobában és a kerti partiknál sem okozna csalódást, igaz a 2.1 ami szóba jött, az bluetooth/USB/MMC és még távirányítóval is rendelkezik, ezek a 'fícsörök' nagyon is jól jöhetnek egy kerti partin.

(#34665) dudika10 válasza PpenoO (#34664) üzenetére


dudika10
veterán

Ez az egész problémakör a "mindent akarok, de az legyen ingyen" tipikus esete.
Nem fog menni.

" ... igaz meg kell találni a helyét a szobában, ... "
Ez tapasztalattal is nehéz feladat egyrészt, másrészt nézd meg a szoba elrendezését. Előbb a 2.0-nak kéne helyet találni. A .1 minden bizonnyal menne az asztal alá és csókolom.

Értelmes eredményed itt így nem lesz. Ha egy autó árát is költöd el, akkor sem.

Az meg, hogy most is 2.1-es rendszere van és csalódna egy 2.0-ban, nem indok arra, hogy vackot ajánljunk, mert az majd nem okoz csalódást.
Pont az a cél, hogy a normális irányba tereljük az emberek elképzelését a normális hangról.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34666) wolfman válasza Clickbait (#34658) üzenetére


wolfman
veterán

Csak Kurbis, de abból kettő is ismerősi körben.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34667) krichd1 válasza mekker (#34661) üzenetére


krichd1
addikt

Az LSR305 éppen pont nem kifejezetten közeltéri monitor. Kell neki legalább 1,5m hallgatási távolság, de inkább több. Az LSR308-nak minimum 2m.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#34668) alphamooncam válasza krichd1 (#34667) üzenetére


alphamooncam
őstag

Talán (!) pont azért lehet megfelelőbb mint a többi, mert jobban "szórja" a hangot, és nem kizárólag a sweetpointban élvezhető - persze ott a legjobb.

Tudomásom szerint ezt a technológiát csak a JBL alkalmazza.

Próba során leginkább sweetpointban ültem, de egy rövid időre sétálgattam is stúdióban, és tényleg nem marketing duma amivel hirdetik.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34669) PuMbA válasza alphamooncam (#34668) üzenetére


PuMbA
titán

Már mindegyik hangfal gyártó marketingezik ezzel, kérdés, hogy hogy működnek :) Mondjuk a JBL-nél is az a baj, hogy 30 cm-rel arrébb már nem középről szólnak a középről jövő dolgok...de a magas hangok tényleg elég sokáig jól hallhatóak :)

[ Szerkesztve ]

(#34670) Clickbait válasza wolfman (#34666) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Elégedettek a Kürbissel? :) Alaphangra gondolok igazából, nekem valami csendes kell. :(((

You got clickbaited.

(#34671) qkaleko


qkaleko
tag

Sziasztok!

Teljesen read-only vagyok, voltam ebben a topicban, de az itteni ajánlás alapján vettem meg a Genius 1250B-t, egy igen kicsi szobába, és így 2-3 hónap távlatából mondhatom, hogy nem döntöttem rosszul, abszolút túlteljesítette az elvárásaimat, nyilván lejött, hogy nem volt nehéz, de bátran ajánlanám bárkinek, normlisan elhelyezve, nagyon jó az áráért.

(#34672) krichd1 válasza alphamooncam (#34668) üzenetére


krichd1
addikt

Ha nem közeltériként használod, akkor vannak előnyei a kategóriatársaihoz képest, de azért csodát az sem tud.
Nem csak a JBL foglalkozik ezzel, hogy minél szélesebb legyen a sweetpoint, hanem gyakorlatilag minden komolyabb gyártó törekszik rá. A végeredmény persze változó.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#34673) PpenoO válasza dudika10 (#34665) üzenetére


PpenoO
őstag

Tudtommal senki nem ajánlott neki vackot, még 2.1ből sem. Láttam a szoba elrendezését, ebben a formában tényleg felejtő egy mélynyomó elhelyezése, viszont amennyiben átrendezhető a szoba, némi kompromisszummal elférne benne egy 8as sub és így nem kellene szenvednie a kerti partikon sem.

(#34674) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Egy Asus Maximus VII Hero alappal szerelt PC-t szeretnék egy Thonet & Vander Kürbis aktív hangfalpárral összekötni. A hangfalon van RCA és jack bemenet, az alaplapon van optikai és jack esetleg VGAról HDMI.

Melyik csatlakozással járnék a legjobban? Szeretnék minden interferenciát elkerülni, minden zajt. Ugyan a hangfalban analóg jelként tud csak beérkezni a jel, de a kábel nem jobb ha digitális (optikai)? Vagy ez esetben már mindegy, maradjon RCA-jack, vagy jack-jack?
Illetve ha járható a digitális út, akkor valaki linkelne nekem minőségi, árnyékolt kábelt (1m)? Pár ezer forintig, semmi csili-vili nem kell. Láttam optikai - jack kábelt is, az ér valamit? Meg tudná hajtani a hangfalakat?

You got clickbaited.

(#34675) varmi2 válasza Clickbait (#34674) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jack- rca megfelelő, más megoldás nincs, hisz a hangfal csak analóg jelet tud fogadni.
digitális kábel nem létezik. :F

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34676) Clickbait válasza varmi2 (#34675) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Akkor a HDMI vagy az optikai micsoda? Ha nem analóg akkor mi? :)

You got clickbaited.

(#34677) varmi2 válasza Clickbait (#34676) üzenetére


varmi2
nagyúr

Maga a jel digitális, de a kábel az kábel. A hdmi megvalósítása, ugyan olyan réz vezetéken keresztül történik , mint egy sima rca kábel. Egy kábel nem lehet digitális, egy kábel az csak kábel, hogy milyen jel megy rajta az mindegy. az optickai kábel az más tészta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34678) flanki válasza Vasinger! (#34593) üzenetére


flanki
aktív tag

Erröl esetleg valaki tud valamit?

Lehet alternatíva lehetne a 1250B mellett, de úgy hogy én nem hallottam nem merem ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#34679) Clickbait válasza varmi2 (#34677) üzenetére


Clickbait
aktív tag

És valami indok, amiért pl RCA - Jack et választottad Jack-Jack helyett? Maximumra törekszem. Legalább kábelezés téren ne legyen kompromisszum.

You got clickbaited.

(#34680) varmi2 válasza Clickbait (#34679) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kürbisen rca bemenetek vannak, ezért.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34681) Clickbait válasza varmi2 (#34680) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Á. akkor a BT verzióban van aux. Szuper, akkor megoldva a mizéria. Köszönöm! :)

You got clickbaited.

(#34682) varmi2 válasza Clickbait (#34681) üzenetére


varmi2
nagyúr

De ennél a hangfalnál már lenne értelme, nem az alaplap gagyi hangkariát hallgatni, hanem venni külön hangkarit.
Usb-sek 20k körül, pcie verziók már 15k körül vannak, amik már érezhető kölönbséget érnél el.E értékek alatti hangkari nem hozna lényeges különbséget az alaplapihoz képest. Ezeket is természetesen jack- rca kábellel kötnéd rá a kürbisre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34683) Clickbait válasza varmi2 (#34682) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Lesz mindenképpen egy külső a hónapban. :) Nem rossz a 1150es integrált sem, de mindenképpen lesz hangkari.

Egyébként ha interferencia van, akkor azt az optikai gondolom nem viszi tovább. Abban az esetben már érdemes lenne jack- optikai kábelt használni?

You got clickbaited.

(#34684) varmi2 válasza Clickbait (#34683) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az optikai csatlakozáshoz optikai csatlakozó kell, a kürbisben, csak rca bemenet van. Így oda csak analóg jelet vihetsz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34685) Clickbait válasza varmi2 (#34684) üzenetére


Clickbait
aktív tag

De eltekintve a Kürbistől. Általánosságban olyan hangfalnál amin van Jack bemenet.

Pl ez micsoda? KATT

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#34686) varmi2 válasza Clickbait (#34685) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ennek mind a két vége optikai csatlakozó. Egy kábel nem tud digitális jelet analóggá átalakítani. Digitális - analóg átalakításhoz dac- kel. Egy kábel nem képes rá.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34687) Clickbait válasza varmi2 (#34686) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Köszönöm a felvilágositást. :R

You got clickbaited.

(#34688) varmi2 válasza Clickbait (#34687) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ami téged megzavart az az, hogy pl: ez a hangkari, (nekem ez van) Tehát ennek a hangkarinak van egy optikai kimenete, de nincs rajta külön, hanme a szürke fémszínű jack csati az, ez analóg, mert jack csatlakozó, de ennek a végében van egy optikai csati is, hogy ezt használni tudd, muszály olyan optikai csatlakozót használni, ami bele illek a jack-be.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34690) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Egy kérdés a Kürbisesekhez, nem találtam erről konkrét leirást, de az aktiv része a hangfalnak hozzám képest a jobb oldalra esik?

You got clickbaited.

(#34691) Mukucs válasza mekker (#34661) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nem próbáltam meg beállítani úgy, félreértés ne essék. Csak rájöttem, hogy nem lenne sok értelme ide ilyen berendezésre költeni! A szobámat nem tudom átrendezni, mert az asztel+az ágy szélessége pont akkora, mint a szoba! Ha elfordítom az asztalt, akkor nem férek be a székkel az ágy+asztal közé.

Elég sz*r helyzet, belátom! :U

A monitorom olyan széles, hogy a két z623 szatelit pont elfér mellette, ergó a monitort kihúztam volna teljesen jobbra, így az egyik hangfal elférne mellette, és a másik csak az ágy fölé tudna kerülni. Gondolom a kibalanszolás (remélem nem írtam nagy hülyeséget) nem segítene a helyzeten, tegyük fel, hogy a közelebbi 40 míg a másik 60% ban szólna, vagy ilyesmi.. csak egy hozzá nem értő ötlet.

alphamooncam: Köszi a szép jelzőt, le a kalappal! ;)

PpenoO: Felejtsük el a kertiparti dolgot, anyira nem mrévadó, hogy az miatt vegyek mást! Ezúton bocsi, hogy felhoztam.

dudika: Nem hiszem, hogy csalódnék bennük. Tudom, hogy értetek hozzá és nem véletlenül hallgatjátok ezeket 2.1es rendszerek helyett. Már zavar a sok mély, ha meg lejjebb veszem, akkor nincs semmilyen hangjuk..

Köszi mindenkinek, hogy próbált/próbál segíteni továbbra is. :R

(#34692) Bodz válasza Mukucs (#34691) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha ennyire nincs helyed... 100k-ból nagyon frankó fejhallgatókat lehet venni. :)

Egyébként vannak nagyon kompakt, jó hangú hangfalak is, csak éppen a mélyet kevesellnéd.

(#34693) alphamooncam válasza Mukucs (#34648) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szal elárulod nekünk, hogy végülis mire esett a választásod? Mert tőled nem látom.
Na mindegy.

Vélelmezem nem az amit többség ajánlott...

Nem ismétlem meg, amiket priviben írtam, de (!) olyan aktív hangfalszettet nem vennék - hacsak a konyhába nem - amin nincs XLR bemenet, ÉS nincs mindkét hangsugárzóban külön erősítő. Amennyiben nem felelnek meg legalább e két kitételnek, úgy SZVSZ komolytalanok, és ha jól sejtem te éppen ilyen mellett döntöttél.

Én kérek bocsánatot, ha tévedek.

Az anyagi korlátaidról még nem esett szó. További vélelmem, hogy ez a döntésedet nagyban befolyásolta.

Lenne ugye 100.000.Ft-od arra, hogy megvásárold a cuccot, de nincs 10.000 Ft-od, hogy az utazásra elköltsd, hogy előtte meghallgasd!!!

A menthetetlen jelzőt pedig azért érdemelted ki, mert szerintem elhamarkodottan, meghallgatás nélkül döntöttél, bármi is legyen a választottad. Ez a tény pedig további kérdés nélkül megalapozza a jelzőt.

Persze, hozzá teszem szándékaim szerint segíteni akartalak nem bántani.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34694) SkyS1gn válasza Clickbait (#34690) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen, én is nézegetem igencsak hogy beruházok rá. De csak a BT van ami meg sima hoch ár... namost akkor BT Kürbis vagy sima Hoch ugye nehéz kérdés :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34695) Clickbait válasza SkyS1gn (#34694) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nekem sikerült egy "használtat" garisan beszereznem. Nem BT, az nekem felesleges + az új formaterves kiadás.

You got clickbaited.

(#34696) Mukucs válasza alphamooncam (#34693) üzenetére


Mukucs
senior tag

Még mindig nem esett le, hogy a 404es kép mit sugall!? :)

Le is írták Neked külön! :( A semmirevaló szobám miatt nem tudok lépni 1 ről a 2re.

Bodz: Sajnos nem vonz a dolog..  de mutathatsz egy ilyen fejhallgatót, csak kíváncsiságból.  :)

[ Szerkesztve ]

(#34697) alphamooncam válasza Mukucs (#34696) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem, bocsi én férfiből vagyok, és szóból értek, nem sugallatokból.

Sosem értettem a nőket. Te nem nő vagy véletlenül?

Egyébként meg ha így van, akkor vissza az egész és megkövetlek, mert megfogadtad a tanácsomat.

Gyüjtögess még egy kicsit, és meglesz... én drukkolok Neked.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34698) Mukucs válasza alphamooncam (#34697) üzenetére


Mukucs
senior tag

Akkor itt mindenki csaj, mert rajtad kívül mindenki vette a lapot!? :DD

Mire kellene még gyűjtsek, ha egyszer a körülmények nem adottak !? :(

(#34699) lezso6 válasza Mukucs (#34698) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyűjts pénzt körülményekre. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34700) PpenoO válasza lezso6 (#34699) üzenetére


PpenoO
őstag

Ha már gyűjtésről van szó... Adam Audio Triple 7 Set.

Van elfekvőben egy bontatlan M-Audio BX6 Carbon szettem meg egy alig használt AV32.1-em, azt hiszem megválok tőlük jó áron. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.