Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) PuMbA válasza Ranek01 (#34899) üzenetére


PuMbA
titán

Nem :) A subot kötöd hozzá a géphez, mint egy normál hangfalat és a subhoz pedig hozzákötöd a Geniust és beállítod a subon a vágási frekvenciát 60-70Hz-re :)

(#34902) Gara1979


Gara1979
csendes tag

Gép felújítás közben ezúttal eljutottam a PC hangfalig is.
Eddig valami olcsó J-S hangfalam volt Tone/Volume állítással. Recseg különösen 50% hangerő vagy Tone (bármi is legyen az) fölött... a hangképről pedig inkább ne is beszéljünk... tényleg ne....

Kezdetben valami 5.1 Logitechben gondolkodtam... esetleg 2.1 Creative vagy hasonló max 5-6000 Ft. -ért -_-;

Szerencsére nekiálltam kutatni.
Eljutottam eddig a fórumig, átolvastam pár száz oldalt, még több hangfal review -t, és bizony rájöttem, hogy csak 2.0 -ban érdemes gondolkodni.

Kezdetben Modecom -ot akartam... csak az ajánlottból már nincsen a piacon, ami új hangfaluk van az meg 4000 Ft, valószínüleg nem egy súlycsoport.

Az Edifier és aThonet & Vander nagyon drága és az ajánlottból amúgy sincsen a Magyar piacon.

Legyen Microlab, bár a hasonló Modecom -al összevetve kevesebbet adnak... a Solo 6C túl nagy, túl drága és számomra a távirányító mínusz és nem plussz (egy extra elektronika ami tönkremehet vagy bezavarhat a hangminőségbe).

A Genius 1250B... végül is ez már a mínőség legaljalja... és nagyon olcsó ... és kiterjedt tuning és hibajavítási cikksorozat van hozzá (ami azt hiszem önmagában is jelent valamit a mínőségéről)... de elöl van az összes potméter (hogy mikért nem lehet lelkesedni...)... nincs fülhalgató csatlakozás :(((

De persze a reflexnyílás ezen is hátúl van... ami nem csipázza, ha a falig toljuk a hangfalat (mint az kiderült)... de reflexnyílás elől csak 30K +++ árkategóriában jelenik meg (vagy 5K alattiban), általában akkora mérettel kombinálva ami már nem asztali kategória az átlagnak.

Majdnem találtam egy Modecom MC-SHF56U -t emberi áron... amikor éppen eldöntöttem, hogy idiótaság alkudozni próbálni, fizesd ki és örülj!!! Az unikornist az orrom elöl vitték el :W

Innentől nem volt visszatérés a Genius 1250B -hez...

Ha már költünk rá, ne a minimumot költsük... abból még sosem sült ki semmi jó...

Végül megrendeltem egy Microlab B 77 -et es őszintén remélem, hogy közel egy szinten van a Modecom MC-SHF56U -al.
Ha minden igaz Pénteken mehetek átvenni.

Bármilyen jótanácsot, segítő szót szívesen fogadok.

(#34903) Ranek01 válasza thornadoj (#34900) üzenetére


Ranek01
csendes tag

Vegyük például ezt: Yamaha YST-SW012. De ezen csak bemenetet látok, hova dugom be a hangfalakat?

[ Szerkesztve ]

(#34904) ANDROID???


ANDROID???
addikt

R2000T (még, ha nem távkapcsos is) jó lehet?

(#34905) flanki válasza Gara1979 (#34902) üzenetére


flanki
aktív tag

A B77-ről inkább te írj majd egy véleményt, mert nem túl sokan ismerjük még ezt a szettet. :)

(#34906) lezso6 válasza Ranek01 (#34903) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olyan kell, amin van kimenet is. De amúgy windows-zal is meg tudod csinálni, hogy a X Hz-től lefelé a sub-nak, X Hz-től felfelé meg a frontoknak menjen a hang.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34907) .DLL válasza Ranek01 (#34903) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, ezt csak a hangkártya/HM lejátszó/processzor/erősítő (saját aláhúzandó) sub kimenetére kötöd. Ekkor a vágást a forrás készüléken kell beállítani, vagy rábízod a top ládák természetes frekvenciagörbe esésére, és ahhoz igazítod a szubot. Ha lehet. Ezen még azt sem lehet, úgyhogy ez valami szetthez tartozik, mert vagy fix a vágási görbéje, vagy a forrásnál kell beállítani.
Igazam lett: "Advanced Yamaha Active Servo Technology (Advanced YST) Bla-bla-bla is a unique system in which the speaker and amplifier work together" - mondjuk ez mindenre igaz :D Szóval ennél ki van emelve, hogy egy rendszerhez tartozik. ha csak egy önálló (univerzális) szubot nézel, azon többminden lesz hátul, legalább egy xover és phase állítási lehetőség...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34908) Ranek01 válasza .DLL (#34907) üzenetére


Ranek01
csendes tag

Köszi a válaszokat! :)

(#34909) Ocaso


Ocaso
tag

Vettem egy 5.1-es hangfalszetttet, be van állítva rendesen. Ha egy letöltött filmet nézek, akkor szól a basszus, a hangtesztnél szól a basszus, de ha egy zenét hallgatok, akár YouTube-on, akár letöltve nem akar szólni a basszus.
Továbbá meglehetne valahogy oldani, hogy ha zenét hallgatok akkor ne csak 2 hangszóró szóljon, hanem több? Mert tudom, hogy nem 5.1-es a zene, de attól jó lenne, ha több felől jönne a hang. (még akkor is ha ugyanaz a hang)
Előre is köszönöm a segítséget.

(#34910) sheep


sheep
addikt

Hejhó,
a múltkori hangszóró problémámra (búg és recseg a 2.1 hangfal) nem találtam sajnos műszerészt aki megcsinálná, szóval majd nekiállok én ha meg tudom.
Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni:
lehetséges hogy az alábbi képen pirossal jelölt (talán kifolyt) cucc miatt van a gebasz?
ÉS ha igen, akkor mi az a fekete kondenzátor szerüség, lehet ilyesmit venni valahol külön?
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34911) lezso6 válasza sheep (#34910) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a fekete kondi valószínűleg elvesztette a kapacitásának egy jó részét, aztán azért bug. Recsegés hogy nyilvánul meg?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34912) sheep válasza lezso6 (#34911) üzenetére


sheep
addikt

Amikor bekapcsolom a a hangszórókat akkor először a sub elkezd halkan dübörögni, majd a magasak is rákezdik a recsegést, és semmi hangot nem adnak vissza csak éktelen recsegést és dübörgést.
Pár mp-ig szólnak jól de utána kezdődik a recsegés és akkor le kell kapcsolni mert annyira torz zajokat ad.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34913) Gara1979 válasza flanki (#34905) üzenetére


Gara1979
csendes tag

Elvileg holnap max hétfőn kell érkeznie a boltba...

Sajnos nincs túl nagy tapasztalatom a normális hangfalak tesztelésében... jelenleg egy párezres vacakhoz és egy régi Videoton Hi-fi rendszerhez tudom hasonlítani...

Mit érdemes vizsgálni?

(#34914) guftabi96


guftabi96
addikt

[link]
Sziasztok!

Nem tudom mennyire hallatszik a fent linkelt videóban a problémám.
Egy egy hetes Genius SP-HF1250B-ről van szó, és folyamatosan ilyen hangot ad ki a hangszóró.
+ random sistereg is egy pillanatra, egyszer ez hallható a videóban is. (Max hangerőn hallgassátok, úgy hallatszik a problémám. Sajnos a telefonnal így tudtam csak felvenni)
Ez mitől van? ha kihúzom a jack csatlakozót akkor is csinálja.
Elég idegesítő azért, hogy folyamatosan ez a hang jön ki belőle.
Azon gondolkozok, hogy elállok a vásárlástól. (Egyáltalán lehet ezt úgy, hogy már egy hete használom? Természetesen egy karc sincs rajta. Aqua-ból rendeltem)

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#34915) sheep válasza lezso6 (#34911) üzenetére


sheep
addikt

Kicseréltem a kondit, most eddig jónak tűnik a hangfal. Kemény 160 ft-ba került :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34916) lezso6 válasza sheep (#34915) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na zsír. :) Nem vagyok szaki, csak azért tippeltem ezt, mert nekem anno pont ilyen problémám volt. Mondjuk az egy 30 éves lemezjátszós erősítő volt, a hírhedt Tesla NZC 420. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34917) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.
~15.000 forintig még mindig a Genius SP-HF1250B vagy SP-HF1255B a befutó? :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#34918) bundli


bundli
tag

Sziasztok!

Vettem egy 1250B-t, az lenne a kérdésem, hogy milyen tanácsokat tudnátok adni így az elején, hogy ne öljem meg egy hamar? Első pár héten ne tekerjem felesnél nagyobbra a hangerőt, hogy bejárasssam a membránokat? Illetve a Bass és a Treble potikat pontosan mi alapján kéne állítani? Számonként változtassam, vagy egyszer kell belőni és ennyi?

Gondolom mindent addig érdemes tekerni amíg el nem kezd torzítani a hangszóró. Ez az első hetekhez képest később tud változni?

Köszönöm! :R

(#34919) .DLL válasza bundli (#34918) üzenetére


.DLL
veterán

Be fog járatódni szépen pár hét alatt, az elején persze finomabban a hangerővel, de egy hét után szerintem mehet ahogy kívánja a szituáció.

A bass és treble potikkal szerintem egyszer kéne a hangképet beállítani az elhelyezésnek és a szobának megfelelően, ha ez megvan onnantól én békén hagynám (amúgy is hajlamosak kikopni...).

(P.H.)

(#34920) PuMbA válasza bundli (#34918) üzenetére


PuMbA
titán

"Illetve a Bass és a Treble potikat pontosan mi alapján kéne állítani? Számonként változtassam"

Megnézném, hogy meddig lenne kedved ezt csinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34921) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Ez nagyon kulturáltan szól ;)
Egy jó stereo erősítővel nagyon rendben van :K

Járatás, nem nagy hangerő 1/3-ad, a potikat ízlés kérdése, és a mély 50% kb :K 1-2 hét után mehet picit feljebb, de nem sok értelme van 50% fölé sokkal nyomni a hangerőt, de ha neked nem elég akkor se told 60-70% fölé :K

[ Szerkesztve ]

(#34922) mekker válasza bundli (#34918) üzenetére


mekker
őstag

Az elején ne tekerd 40-50% felé a hangerőt, de erre talán nincs is szükség.

A potis EQ-tól annyira nem kell félni, kevésbé lehet vele elrontani a hangzást, mint a hangkártyás szoftveres EQ-val. Saját ízlésednek beállítod, és maradhat úgy lényegében. Ha az alaphelyzetet vesszük 50%-nak, akkor +-10%-nál többet nem érdemes rajta tekerni, mivel csak finomhangolásra való.
Én magas -- mély: 45/50 -- 55% körül szoktam beállítani, ízlés kérdése. A komolyabb tekergetés úgyis csak rontana a hangzáson, hiszen jó esetben ezeket úgy tervezikk meg, hogy gyári állapotban jól szóljanak.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34923) bundli


bundli
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Az mondjuk nagy segítség, hogy a középpállás a "nulla" az EQ-hoz és nem a bal lent, mint a hangerőnél. Így azért más a gyerek állása, sokkal bátrabban tekergettem amíg ennek nem voltam tudatában D

(#34924) Djmarko


Djmarko
tag

Sziasztok!
3éve nyüstölök egy Genius 1255a 2.0 hangszórót.
3év elteltével ebben az árkategóriában(max 20k) van jobb?
Köszi!

(#34925) Shingen válasza 4ron (#34917) üzenetére


Shingen
addikt

Még mindig! :)

風林火山

(#34926) 4ron válasza Shingen (#34925) üzenetére


4ron
senior tag

Köszönöm :) Ha sikerülne eladni a Daewoo DHC-X100E házimozit jó áron, akkor megvenném belőle az említett zenemotyót.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#34927) PuMbA válasza Djmarko (#34924) üzenetére


PuMbA
titán

Csak kicsivel jobb, Genius 1250B :)

[ Szerkesztve ]

(#34928) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Sziasztok!

Az a szokatlan kérdésem lenne hogy szükségem lenne egy olyan hangszóróra ami halkan is tisztán szól és abszolút nem kell neki hangosnak lennie. Hálóban éjjel halk zenehallgatáshoz kéne. A gondom az hogy minden oldalon ahol ajánlanak vagy tesztelnek valamit az a fontos hogy "erőteljes hang", "erős basszus", "hatalmas hang kis dobozból" stb.

Erre a célra biztos vagyok benne hogy az itt belépőnek ajánlott Genius is túl nagy. Lenne valakinek tapasztalata hogy mi lenne megfelelő ilyen célra? 40 ezerig belefér ha árról van szó.

Az egyetlen amit eddig láttam és talán jó lenne az a Yamaha NX-50, de valaki azt írta erről is, hogy halkan nem szól szépen, ezért lehet még ez is túl nagy.

Bazsy

(#34929) PuMbA válasza Bazsy (#34928) üzenetére


PuMbA
titán

Ez?

(#34930) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Szeretett 2.1-es Edifier HCS2330 rendszerem egy eléggé érdekes jelenséggel lepett meg 3 nappal 5. születésnapja után. Áramtalanítás után visszakapcsolva a rendszert ugye az erősítő/kezelőpult beáll 30-as hangerőre. Ez idáig megszokott dolog, viszont először azt hittem egér mászik a szobában, mivel egy sercegő, kaparászó hangra lettem figyelmes. Mint kiderült a rendszeremből jön egy folyamatos sistergéses recsegés mintha kontaktos lenne az erősítő. Teszt gyanánt megcseréltem a két hangyszóró vezetékét, és kiderült, hogy csak a jobb oldal érintett a problémában, tehát azzal a csatlakozóval lehet valami. A hangkártya felől tökéletesnek tűnik a csatlakozás, illetve ez a hang az idő előrehaladtával sem szűnik meg.

Mit tehetnék? Javítanak ilyet valahol?

Köszönöm!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#34931) Bazsy válasza PuMbA (#34929) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Talán teljesítményben ennek a fele is elég lenne és picit kisebb méret is. Árban lehet magasabb ha jobb minőség.

Bazsy

(#34932) Bodz válasza Bazsy (#34928) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tascam VL-S3? Kis aranyos. 30 körül van az ára.
Itt egy videó, csak a méret végett.

(#34933) Bazsy válasza Bodz (#34932) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Nagyjából ennek a felére gondoltam teljesítményben és méretben de kezdem érezni hogy ennél sokkal jobb nem lesz :) Mondjuk ez lehet jó lenne a géphez a másik szobában ahol sikerült egy túl nagyot venni 2x40W ami sosincs 10%hangerő fölött.
Most amúgy egy 5x3cmes Bluetooth cucc van itt ami mono és a gond csak az vele hogy picit lapos a hang és ügye mono. Sokkal több viszont ezen a hangerőn nem kéne.

Bazsy

(#34934) PuMbA válasza Bazsy (#34933) üzenetére


PuMbA
titán

Ennél kisebb méretnek nincs értelme, mert csak ciripelést hallasz, semmi közép vagy mélyebb hangokat :) Ciripeléshez meg elég beszerezned pár tücsköt, az olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#34935) dudika10 válasza Bazsy (#34933) üzenetére


dudika10
veterán

Mit vársz a kisebb mérettől és teljesítménytől?
Merthogy nem fog jobban szólni kis hangerőn csak azért mert kisebb a mérete vagy a teljesítménye.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34936) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Gondolkodok új hangfalszett vásárlásán. Már legalább 10 éve van meg egy 2.1 -es Logitech (kb 10 ezres kategória), amivel nincs komoly problémám, de szeretnék feljebb lépni minőségben. Leginkább youtube -os zenehallgatáshoz (mindenféle stílus) és néha játékhoz használnám (autószimulátor leginkább).

Kérdésem az lenne, hogy a Genius sp-hf 1250B fölött a következő lépcső mi lenne, ami többet nyújt, de árban a Microlab solo 6c alatt van (árban is és méretben is nagy kicsit).
Ahogy olvasgatom itt a fórumot még a Genius is előre lépés lenne a Logitech -hez képest.

Még azt szeretném megkérdezni, hogy gondolkodtam még hordozható hangszórón is, egy JBL Charge 3 pl. milyen egy 1250B -hez képest?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#34937) PuMbA válasza G4RWIN (#34936) üzenetére


PuMbA
titán

"Kérdésem az lenne, hogy a Genius sp-hf 1250B fölött a következő lépcső mi lenne, ami többet nyújt, de árban a Microlab solo 6c alatt van (árban is és méretben is nagy kicsit)."

Semmi, régen volt lépcső, de jelenleg a következő a Microlab Solo 6C :)

"Még azt szeretném megkérdezni, hogy gondolkodtam még hordozható hangszórón is, egy JBL Charge 3 pl. milyen egy 1250B -hez képest?"

1250B sokkal jobb, hiszen a JBL 5cm-es hangszórójából nem lehet csodát tenni.

(#34938) G4RWIN válasza PuMbA (#34937) üzenetére


G4RWIN
tag

Még annyit, szeretnék kérdezni, hogy Asrock B85 - GL alaplapom van, egy + hangkártya mennyit számítana? Nem vagyok vájt fülű ... nem is nagyon értek hozzá.

(#34939) PpenoO válasza PuMbA (#34937) üzenetére


PpenoO
őstag

Csodát nem is, de amit a JBL kihozott ebből a kütyüből az nem semmi. Akárkinek mutattam idáig az álla leesett. Mindemellett 20 óráig bírja, párosítható más JBL cuccal, tud tölteni is és full vízálló.

[ Szerkesztve ]

(#34940) duo válasza G4RWIN (#34938) üzenetére


duo
őstag

én sem vagyok vájtfülű. de durva a különbség. nekem is seggkő alaplapom van (H81M itx) azon olyan az integrált hang hogy a tesztek mondták hogy hű de jó meg tiszta, (elna for audio kondik vannak rajta)
de ahhoz képest is komoly előrelépés volt egy xonar U7 karesz.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#34941) Bazsy válasza dudika10 (#34935) üzenetére


Bazsy
aktív tag

A kisebb mérettől azt hogy jobban elfér a hálóban. Ekkora cuccot tuti nem tehetek oda. A géphez viszont jó lenne.

Bazsy

(#34942) G4RWIN


G4RWIN
tag

Nekem ismerősöm mutatta az Xtreme -t, méretéhez képest elég jó, de annyi pénzt nekem nem érne meg, mint amennyiért árulják. Viszont media marktban az előadó próbált azt hiszem a charge 2+ ra rábeszélni, hogy az nagyon megéri az árát és szerinte jobb is mint az xtreme.. :)

(#34940) duo ez nekem kicsit drága lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#34943) pulutodurumo válasza Bazsy (#34941) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha kicsi kell, és lehet nem olcsó, akkor Audioengine A2 használtan, vagy az A2+ ami az újabb modell.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34944) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Bármelyik 30 alatti aktív hangfal helyett yamaha mcr-e410 simán vállalható? :U

(#34945) PuMbA válasza PpenoO (#34939) üzenetére


PuMbA
titán

:K Igaz, mondjuk a Creative T20 is jól szól, szóval Bazsy azt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#34946) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Olyan problémám lenne, ami nem tudom, hogy kisebb lehet vagy nagyobb, de elég zavaró:

Genius SP-HF1250B hangfalam van már kb. 1 éve. Eddig minden OK volt vele, de tegnap észrevettem, hogy a kis kék led elkezdett pislákolni, most olyan, hogy alig-alig gyullad fel és néha rapid bekezdi a pislákolást pár másodpercre. Utalhat ez valami olyan hibára, ami miatt aggódnom kellene, pl. tápellátás, elektronika stb? :F

Amennyire én tudom, semmiféle mechanikai behatás, ütődés nem érte még soha a hangfalat...

Vagy csak a leddel lehet valami? Mitől lehet és hogyan javíthatnám?

(Magával a hangkeltéssel úgy tűnik nincs gond, amennyire ki tudtam szűrni pár órás hallgatás után...)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34947) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#34944) üzenetére


ANDROID???
addikt

Esetleg, ha valakinek lényeges lenne..
Igen a yamaha e410 simán kenterbe veri a 30 alatti fosokat. ;]

(#34949) dudika10 válasza ANDROID??? (#34947) üzenetére


dudika10
veterán

Ez tök jó, de hova akarsz kilukadni?

Hogy egy pár éve 100k környékén vesztegetett minihifi használtan jobb lehet, mint egy 30k-s rendszer újonnan? Ez nem lep meg senkit valószínűleg, csak nem tudunk mit kezdeni vele.
Rengeteg ilyen létezik még, egy jelentős részük hulladék. Vagy van olyan a használt piacon, amit valaki ismer és tudja, hogy jó vagy nincs...

Mintha a pénzügyi tanácsadóm azt mondaná, hogy töltsek napi 6-8 órát a tőzsdézéssel, mert nagyot lehet szakítani kis szerencsével. Idő, energia és szerencse kell hozzá, mert senki nem tudja előre, mi fog történni. Pont olyan, mint a használtpiac.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34950) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok milyen hangfalat lenne érdemes venni 5.1-be?
-használtan szeretnék vásárolni max 15ezerig

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.