Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) ToniSoprano válasza mqm (#22998) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha kicsit visszaolvasol, akkor a fórumon, és az összefoglaló linkjében le van írva miért kockázatos 2.1-es hangrendszert venni a 2.0-val szemben. És most konrétan nézzük a Laut, Kürbis összehasonltást:

pro Kürbis és csak a sima adatokat hasonlítsuk össze:
1. Laut-ban csak három hangszóró van , így a basszus monóban szól, a Kürbisben 4 hangszóró van, a basszus sztereóban szól, (szerintem természetellenes hogy a magas hangok sztereóban, a basszus monóban szól.)
2. A Laut mélynyomója 6,5 colos amiből egy van, a Kürbisnek két 5,25-ö Ras közép-mély nyomója van.
3. A 2.1-nél (laut) ahogy az összefoglalóban le van írva, általában a mély hangok túlzóan ki vannak emelve (fárasztó), és sokszor hiányzik a közép tartomány, 2.0-nál (Kürbis) szép közép-magas tartomány.

pro 2.1 rendszerek:
a mély elvileg 40 hzig lemegy frekvenciában, szemben a kürbis 50 Hz-ével, tehát erőteljesebb lehet a basszus,
(de pont ezért van általában elég nagy luk középtartományban, mert a Lautnál a teljes közép alsó, felső és magas tartományt egy 3 colos hangszórónak kell lefelednie, így itt kevésbé részletgazdag, itt eléggé torzíthat.)

Szóval lényeg a lényeg, ha a természetes, részletgazdag hangzás fontosabb egyértelműen a Kürbis alázpl. igényesebb zene, ha csak játékra, kataszrófafilmek, játék ahol nem fontos a pontosság akkor egy 2.1-nál dübörgősebb a túlsúlyozott basszus miatt, de akkor már inkább T&V Ratsel, mert arról írtak jókat.
De a tuti ha meg tudod hallgatod a kettőt egymás után és akkor meghallhatod a különbséget amíről többen írtak.

[ Szerkesztve ]

(#23002) sutyesz96 válasza CoolBoy323 (#22990) üzenetére


sutyesz96
őstag

[link]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23003) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
20-25k környékén keresek hangfalat, nagyrészt zenehallgatásra, illetve filmezésre. A szoba nem túl nagy, nagyjából 15 nm. Nekem is jó lesz a mostanában ajánlott T&V Kürbis?
Illetve ehhez érdemes nézni DAC-ot, vagy nem az a szint még? (Egy Fiio X3-am van, ha ez segít a dolgon.)

(#23004) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Na megjött a Prodipe Pro8 :)

Hát ja, hub@zdmeg :D

(#23005) AMDFan válasza B.Á.L.!.N.T (#23004) üzenetére


AMDFan
addikt

:C

(#23006) Alx.Mercer válasza B.Á.L.!.N.T (#23004) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Egy kis beszámolót szívesen hallanánk. :R

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#23007) CoolBoy323 válasza sutyesz96 (#23002) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Koszi!
Nagyon draga :((

(#23008) B.Á.L.!.N.T válasza Alx.Mercer (#23006) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hááát, jó nehéz,jó nagy,de mindezek mellett nagyon szépen szól :) Már több fajta zenét kipróbáltam (csak úgy). Attól függetlenül én house-t és annak mindenféle változatát tolom.
A magasok jók a mélye nagyon kellemes,ha adok rá kraftot durván löki a mélyet. Szóval ez mellé nem kell mély láda.
Egy kicsi alapzaja van,de nem zavaró. Szóval így egyenlőre ennyit tudok elmondani.

(#23009) Joao válasza Joao (#23003) üzenetére


Joao
tag

Na már nincs is fenn a pcplanet oldalán, erről lemaradtam...

(#23010) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

No, megérkezett az SHF80, ami szép és jó, tök igényes, gyönyörű, guszta, a távirányító pedig egy ergonómiai mestermű (azt leszámítva, hogy a line in-t utaztatja még vagy másfél métert:D), csak éppen nem szól. Nem kicsit, nem nagyon, egyáltalán. Amiket próbáltam:

Laptop jack out - RCA IN 1, saját kábelével és egy bizonyítottan működő kábellel is
Musiland line out (RCA) - RCA IN 1 (ASIO/wasapi exclusive, saját kábelével, és ezüstözött csodakábellel is)
Musiland Headphone (Jack) - Modecom Line in (ASIO/wasapi exclusive)

Sajnos jack-jack kábel most nem volt kéznél, így a laptop jack - Modecom line in kimaradt, de azt hiszem nem az hozza meg a csodát...:(

Egyéb hibalehetőségek: megjegyeznivalók:
- tápkábel jó, bekapcsoló működik, szép kéken virít a hangerőszabályzó
- hangerő minden esetben fokozatosan fel lett tekerve minimumról maximumra, semmi (mondjuk legalább nem is zúg:DD)
- RCA IN - jack out esetén a jack bökdösésére nem jelentkezik az a csodálatos pörcögés
- hűtőborda melegszik
- kívülről sérülésmentes, döntögetem, nem zörög
- bass/treble középálláson

Nekem úgy fest, hogy valahol az RCA bemenetnél menekül a jel, kérdés, hogy tehetek-e még valamit, vagy vihetem vissza cserére?

(#23011) XtremLor válasza Alan[HUN] (#23010) üzenetére


XtremLor
őstag

A melegedes az szokvanyos, nem disznek van rajta az a borda, nalam meg a bekapcsolo gomb kornyeke is 40 fok korul van amikor par orat hasznalom:)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#23012) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Sziasztok

A Genius 1250B hangban "elmarad" a régebbi 2000A-tól ugye? Nekem utóbbi leledzik itthon, csak bosszantóan nagy alapzaja van már elég régóta. Jó lenne kezdeni vele valamit. (Ötlet erre esetleg? :F )

T&V Kürbis méreteit meg tudja mondani valaki?

[ Szerkesztve ]

(#23013) Alan[HUN] válasza XtremLor (#23011) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ja, gondolom, csak kozben neked mindenfele frekvencian rezegnek a driverek, amit nalam nem csinalnak, es ezert vagyok ideges!:DDD

(#23014) dudika10 válasza Alan[HUN] (#23010) üzenetére


dudika10
veterán

Garanciális csere.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23015) Degeczi válasza Alan[HUN] (#23010) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg pont a távvezérlőben, vagy annak csatlakozájában lehet a gond, ezért nem kap a végfok jelet - bár persze lehet hiba az előfokban is

De mindegy, a lényeg úgyis ugyanaz, h vissza kell vinni (ha egyébként a távvezérlő csatija jól be van dugva a helyére)

(egyébként a hangerőpoti alatti bemenet még jól is jár a 1.5 m-el: a hátsó RCA bemenetek jele oda-vissza, vagyis 3 m-t utazik a hülye távvezérlés miatt...)

(#23016) Rover623 válasza Tamoo (#23012) üzenetére


Rover623
félisten

"A Genius 1250B hangban "elmarad" a régebbi 2000A-tól ugye?"
Azért arra kíváncsi lennék, hogyan s miképpen jutottál erre az álláspontra? :U

primus inter pares

(#23017) Tamoo válasza Rover623 (#23016) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Valamivel talán nagyobb/drágább .. abból feltételeztem. De egyébként kérdés volt. Annyira nem követem ezt a kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#23018) HUAFBANDITA


HUAFBANDITA
tag

Sziasztok!

A/B osztályú bi-amplified erősítő hajtja a monitorjaimat. Negyed hangerőn (hátul), Dac max félig tekerve, és kb 1 óra után süti a kezemet a hűtőborda! Ez normális? Kicsit idegesít a dolog, bár órákig nem szokott menni, de akkor is...

(#23019) Ribi válasza HUAFBANDITA (#23018) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg leírod hogy miről van szó?
Amúgy nem valószínű, hogy normális.

(#23020) HUAFBANDITA válasza Ribi (#23019) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Szia!

Leírtam az előbb :) Tehát halk zenehallgatás mellett (is) kb. 1 óra elteltével eléggé meleg a hűtőborda mindkét monitornál! Arra lennék kíváncsi, hogy ezeknek kb mennyi az üzemi hőmérséklete, mert lehet csak én lihegem túl a dolgot! (jbl lsr2328p)

(#23021) Mistic97


Mistic97
újonc

Rákötöttem a hifire a hangszórókat és a mélynyomót. Filmeknél csak a sub és a 2 front hangszóró szól, de ez talán azért, mert a TV nem támogatja az 5.1-et. Viszont az a baj, hogy, ha a hifibe berakok egy zene CD-t akkor is csak a sub és a 2 front hangszóró szól.

Rá akarom kötni PC-re, van 1 db AUX csatlakozóm, összekötöttem a 2 front hangszórót és a gépet, de nem szólnak. Előfordulhat, hogy azért nem szólnak, mert mindet be kell kötni? Ha ez igaz, akkor venni fogok még 2 AUX kábelt, de egyelőre leírnám, hogy a gép támogatja az 5.1-es és a 7.1-es hangrendszert is.

A házimozi WEG WDV-410-es modell ( http://www.blatechno.co.rs/WEG-DVD-SISTEM_2843-proizvod ).

A csatlakozók nem a szokványos 5.1-es rendszereké. Van a csíptetős kimenet csoport a hangszóróknak (jól kötöttem össze a házimozit és a hangszórókat!), van egy csoport a 6 hangszórónak, ahova AUX kábelt tudok bedugni és ezt kötöm elvileg a gépre (ez a F/L, F/L, S/L, S/R, SUB, CEN), illetve van 2 dugó, ami 1 csoportba tartozik (ML, MR), és van még egy csoport, ez valószínűleg a TV-hez megy (Y,Cb, Cr, COAX, CVBS, S-VIDEO).

Fogalmam sincs hogyan kéne összekötni, a könyv nincs meg. :(

Előre is köszönöm a segítséget!

(#23022) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Valaki írna egy kis tapasztalatot Genius 1250B basszusa terén?

Vagy ez inkább hétköznapi háttérzenére van?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23023) Ribi válasza Mistic97 (#23021) üzenetére


Ribi
nagyúr

Neked 5.1 miatt a F/L, F/L, S/L, S/R, SUB, CEN kell, a ML, MR csak 7.1-hez.
Ami az 5.1-hez kell 6 drót az legyen bekötve.
Zene CD-t szerintem normális, hogy csak 2.1-en szólaltatja meg, mert zene CD arra lett tervezve. Lehet, hogy az erősítőben be lehet állítani, hogy stereo esetén hátra is adja a hangot. És valószínűleg a TVnél is ez van, hogy stereót kap azt meg csak fronton adja alapból.
Keresd meg a gép alaplapjának leírását, de általában ezek színnel vannak jelölve, szóval neten rákeresel akkor is megvan, hogy mit hova kell kötni. Pl ez a leírás

(#23024) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

Sajnos a 10 éves Gembird 4.1-es aktív hangfalszettem megadta magát.. Aki ért hozzá, bizonyos, hogy helyre tudja pofozni, mert csak kicsit búg és recsegnek a potik - de én bele sem kezdek. Mivel kidobni nem akarom, majd keresek neki egy új gazdát..

Újat kell vennem sajnos.

Mivel néha hallgatok rádiót vagy 1-1 zeneszámot, inkább játékhoz esetleg filmezéshez kell, nincsenek nagy igények, csak amit a "neves" elöd is tudott:

- max 10 W összesen elég
- vezetékes is lehet, de kell kb 2-3 méter a sateliteknek ládától
- a mély inkább zúgjon, de ne kopogjon, az kikészít
- a mélyet és a magasakat lehessen állítani egy-egy potival

Köszi a segítségeteket elöre is,
.om.

ex .Oldman.

(#23025) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Múlt héten vásároltam egy genius 2.1 1700-as típusú hangfalat. Létezik, hogy a mélynyomó máris berezonál? nem külső tárgy rezem, remeg vagy nem is tudom hogy mondjam, konkrétan a mélynyomóból jön. Tudom, hogy alsó kategóriás és ne várjak sokat, azonban a szobámat megdöngeti ez is, de remélem nem ment tönkre..

Valaki járt már így?

(#23026) Mistic97 válasza .OM. (#23024) üzenetére


Mistic97
újonc

Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást! :)

Egyébként Ribinek megy (új vagyok a fórumon) :O

[ Szerkesztve ]

(#23027) Bib válasza sutyesz96 (#23022) üzenetére


Bib
őstag

Hétköznapi zenehallgatásra való,állítólag kellemes bassussal.

(#23028) ToniSoprano válasza sutyesz96 (#23022) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem nem rossz a basszusa, kevesebb mint egy 2.1-esé, de legalább pontosabb és halkan is szépen, pontosan szól sztereóban és nem rezonál be. Igazándiból nekem az az ideális beállítás, ha basszus szabályozó maxon van, a magas félen.Ha tudod próbáld ki az 1250B-t az a tuti, pl. Pesten az Arena plázában a Mediamarktban ki van téve, ki lehet próbálni, érdemes összehasonlítani a 2.1-esekkel.

(#23029) fradi81 válasza sutyesz96 (#23022) üzenetére


fradi81
veterán

Van neki amennyi kell, youtube-os bass test-ek is jók ilyenkor éjjel örülnek a szomszédok :)

moto g72, Ninebot d28e

(#23030) zsocy válasza Tamoo (#23012) üzenetére


zsocy
őstag

A 1250B az egyik ajánlott hangfal itt a topikban, az áráért nem nagyon van nála jobb a kategóriában.
A 2000A egy gyengébb hangfal, szerintem ha tudod akkor add el, és cseréld akár egy 1250B-re, jobban jársz vele.

A T&V Kürbis pedig még jobb, de kicsit több mint 2x annyiba is kerül.

(#23031) ToniSoprano válasza zsocy (#23030) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Még annyi kiegészítés, hogy az 1250B-nek kell kb. 1 hét hogy bejártódjon, először kicsit nyers, és a hangszóróvédő selymet levéve róla szebb, nyíltabb hangzást ad. Azért nem kell csodát várni tőle, de az árát bőven megéri. A basszusa szerintem szép, természetes, akkusztikusabb jelleggű, nem hörgő, dübörgősebb jellegű, mint a 2.1-eseknél.

Nehéz ezeket dolgokat jól leírni, ha van lehetőséged rá, a legtutibb ha meg tudod valahol hallgatni pl. Pesten az Aréna Plázában lévő MM-ben ki van rakva.

(#23032) Tamoo válasza zsocy (#23030) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Akkor ezek szerint megérheti a búgós 2000A-t lecserélni.

Kürbis nyilván jobb. Az érdekelt volna, hogy elfér-e az asztalomon. Weblapon nem láttam a dobozok "valós" méretét.

(#23031) ToniSoprano: Köszi! Zenét nem ezen hallgatnék, ez csak asztalra kell csipogónak.

(#23033) dudika10 válasza zsocy (#23030) üzenetére


dudika10
veterán

"A 2000A egy gyengébb hangfal, ..."

Nem tudom mi alapján jutottál erre a következtetésre. A 2000A pont ugyan abban a kategóriában versenyzett, és csak spekulálni tudok, de nem hiszem, hogy a frissítés oka a hangminőség javítása lett volna (, ha ez volt a cél, azt nem érték). Minden bizonnyal a gyártási költségeket akarták csökkenteni, ezért is lett a doboz is egy mérettel kisebb.

Semmi nem indokolná egy 2000A 1250B-re való lecserélését. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23034) Tamoo válasza dudika10 (#23033) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szóval akkor inkább a búgást kellene megszüntetnem valahogy. Plusz egyúttal akkor már átkábelezni se ártana...

[ Szerkesztve ]

(#23035) zsizsef válasza Tamoo (#23032) üzenetére


zsizsef
senior tag

kürbis
szél:18cm, mag:28cm, mély:21cm

(#23036) Tamoo válasza zsizsef (#23035) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:R

(#23037) Cassio1987


Cassio1987
tag

Sziasztok.

Ajánlanátok nekem hangfalat 50000ft-ig? Lehet 2.1 meg 2.0 az egyetlen kritérium, hogy rendelkezzen optikai digitális bemenettel. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#23038) Degeczi válasza Cassio1987 (#23037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg jobban járnál ha külön választanál tetszés szerinti hangszórókat és optikai bemenetes DAC-ot

(#23039) Cassio1987 válasza Degeczi (#23038) üzenetére


Cassio1987
tag

Filmnézéshez kellene a hangfal, most is optikás daccal van bekötve a tv-re egy edifier c2 hsc2330, a tv meg hdmi-n kapja a jelet a pc-ről. Az edifiert akarom átrakni a pc-hez és ez helyett keresek egy megfelelőbb hangfalat filmnézéshez a tv mellé. Azért akartam közvetlen optikai bemenetest mert nem tudom a dac mennyit ront a hangminőségen :)

(#23040) Degeczi válasza Cassio1987 (#23039) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ront?
Természetesen típusfüggő, de szinte teljesen biztos, h jobb, mint a hangszóróba beépített "tudjuk le a legolcsóbban" DAC lenne...

(#23041) Cassio1987 válasza Degeczi (#23040) üzenetére


Cassio1987
tag

Dac alatt ezt a 2ezer ft-s digital to analog audio adaptert értettem :D
http://www.ebay.com/itm/Digital-Optical-Coax-Coaxial-Toslink-to-Analog-RCA-L-R-Audio-Converter-Adapter-/141279124899?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item20e4e45da3
Elnézést nem vagyok a témában jártas :D
Szóval a tv-re kellene egy hangfal és ott csak digital optical kimenet van. van rá kb 50k

Szerk : próbáltam linkelni hogy kattintásra jó legyen de nem jött össze nem szoktam linkelgetni :D

[ Szerkesztve ]

(#23042) ToniSoprano válasza Tamoo (#23034) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem olvastam el az előzményeket, egy 2000A paraméterei alapján jobb mint egy 1250B, méretéből adódóan, és hogy az ha jól láttam még 8 ohmos hangszórókkal rendelkezett. Az 1250B 4 ohmos, de szerintem nem rossz ár érték arányú 8900 Ft-ért 2 év garival, de valószínűleg visszalépés lenne neked.

Az 1250B-nél inkább az a baj, hogy nincs tartaléka, nekem ha nincs maxon a basszus pl középállásban van, akkor kicsit kopogós a hangja, de ha maxon van akkor nekem akkor nagyon tetszik a hangja és egész jól előjön, kinyílik a basszus tartomány is. Szóval itt azért érezhet már a spórolás a gyártási költségeken, de nagyon nagy az ugrás nekem árban mert egy Kürbis, vagy Modecom 56u 25-26 ezer Ft fölött kezdődik és egy év gari van rá.

Tényleg a 8 ohmos hangszórók 6 ohmos hangszórók és 4 ohmos hangszórók között ezen a szinten is nagyon érezhető a különbség? Azt láttam pl a Kürbis 6 ohmos.

[ Szerkesztve ]

(#23043) Rover623 válasza ToniSoprano (#23042) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem ezt a hsz.-t töröltesd! :DDD
Legalábbis azt a részt, ahol azt fejtegeted, hogy a "négy láb jó, két láb rossz"! ;]

primus inter pares

(#23044) Degeczi válasza ToniSoprano (#23042) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"ezen a szinten is nagyon érezhető a különbség"
Hol érezhető egyáltalán? :F
Meg nem mondod két hangszóró hangja alapján, melyik 4, melyik 6 vagy 8 ohmos... Az csak az erősítő felé lényeges paraméter: az pedig az ilyen hangrendszerekben eleve adott, fixen beépített - így itt teljesen lényegtelen értékről van szó...

(#23045) Degeczi válasza Cassio1987 (#23041) üzenetére


Degeczi
nagyúr

TV-hez továbbra is tökéletes egy ilyen DAC (ami nagyjából egy szinten lehet egy hangszóróba építettel), ha sztereóban gondolkozol.
Ami fontosabb lehet, h infrás távvezérlése legyen a hangrendszernek a kényelmes használathoz.

(#23046) ToniSoprano válasza Rover623 (#23043) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Bocs nem értek, hozzá ezért kérdeztem. Azért gondoltam, hogy jobb a több ohmos hamgszóró, mert a neten rákerestem, és több helyen írták, hogy tisztább hangot ad. Ez nekem is furcsa, mert pont azért tetszik a az 1250b mert baromi tisztán, akusztikusan szól. Én főleg az élő, akusztikusabb jellegű felvételen, mintha a színpadot is el tudnám képzelni, kb hol lehetnek a hangszerek.

(#23047) Tamoo válasza ToniSoprano (#23042) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Maradjunk annyiban, hogy a jótól mindkettő nagyon messze van. :) Persze ennyiért nincs is sok elvárás. Amit az Ohm-okról írtál nettó hülyeség. Remélem nem sértelek meg.

(#23048) Cassio1987 válasza Degeczi (#23045) üzenetére


Cassio1987
tag

Köszi a válaszokat, akkor két versenyző maradt aki esélyes:
Thonet & vander kürbis vagy a modecom MC-SHF120U esetleg a MC-SHF80U

(#23049) ToniSoprano válasza Tamoo (#23047) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem sértődtem, meg sőt köszi, hogy helyretettek, mert a neten sok hülyeség terjeng. Az hogy tisztán, részlezgazdagaban szól az 1250B a 2.1-es rendszerekhez hasonlítva értettem. Főleg ha egymás után hallgatom ugyanazt a zenét.

(#23050) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Egy egyszerű (buta) kérdésem lenne. A Kürbis-t Jack dugóval kell csatlakoztatni a pc-vel?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.