Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) benfolds válasza lezso6 (#35200) üzenetére


benfolds
őstag

kb. ugyanannyi az elevate 5 is, az nem lenne jobb? a front reflex máris egy plusz pont.

(#35202) lezso6 válasza benfolds (#35201) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, én is csak a keresőt tudom használni. :D Aszerint jó. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35203) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Kis változtatások a szobán hogy ne legyen akkora sík felület a hangfallal szemben, és végre a könyveknek is lett hely :DDD

Egy sötétítő függönyt akarok még ami kitakarja a radiátort .

(#35204) Bodz válasza benfolds (#35197) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jobb az elevate 5.

[ Szerkesztve ]

(#35205) Shingen válasza Jimy83 (#35203) üzenetére


Shingen
addikt

Már csak egy xbox kell. :DDD

風林火山

(#35206) benfolds válasza Bodz (#35204) üzenetére


benfolds
őstag

azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem nem zenekészítésre, hanem zenehallgatásra kell, szóval nem az a lényeg, hogy halál pontos legyen, hanem, hogy "szépen szóljon". az elevate miben jobb? ha a faltól 10, max 15 centire tudnám csak elhelyezni a kürbist, akkor az sokat rontana a hangminőségen? a kürbis egyébként egy kicsit jobban tetszik, ha hasonlóak hangminőségben, akkor a bluetooth miatt lehet, hogy azt választanám. kivéve, ha a hátsó reflex ront rajta (pontosabban a falhoz közeli elhelyezés).

(#35207) Bodz válasza benfolds (#35206) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Keszitesre nem is nagyon lenne alkalmas az Elevate, elég szines hangja van. A 10-15 centihez ideálisabb lenne azért az első reflexes megoldás.

(#35208) ot93


ot93
senior tag

Üdv, microlab solo 6c-hez vennék mélynyomót, mit ajánlotok, ami a teljesítményéhez képest illik hozzá, ha esetleg a mélyláda "erősebb", nem baj majd esetleg későbbiekben jól jön egy erősebb 2.0 mellé... (vagy erősebb nem ajánlott mellé? :) )
A solo 6c elsősorban zenére lett véve (rap, hip hop), a mélynomó szintén arra lenne, de film meg játékra is kellene, ahol nem lenne rossz külön mély. :)
Amúgy szépen, tisztán szól, filmekben is jól teljesít csak a rap pont az ahol kell a mély... na meg néha electro-t is szoktam hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35209) thornadoj válasza ot93 (#35208) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Mit szeretnél? Mély kiemelést, vagy hogy menjen le mélyebb tartományokra. Véleményem szerint a rap nem igazán igényli ezeket, ráadásul csak magadat szivatod, mert tökéletesen nem fogod tudni illeszteni, szinte biztos. Amúgy filmhez és játékhoz nem lenne hülyeség.

(#35210) Jimy83 válasza thornadoj (#35209) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Gondoltam erre már én is játékra filmre tényleg jó lenne, mikor zenét hallgatok meg kikapcsolnám .
Az a baj nálam folyton változik az igény..eddig szinte csak zenére használtam a hangfalakat .
Most hogy újra játékban vagyok eltudnék viselni keményebb mélyeket, a helyzet az hogy a prodipe-hez lenne is jó láda de nincs távirányító ;]
Szóval ha van a microlab-hoz jó mélyláda az engem is érdekel .

(#35211) tboy93 válasza ot93 (#35208) üzenetére


tboy93
nagyúr

Add el a 6c-t es vegyel helyette egy 7c-t. Nemreg ajanlottak itt, annak is jo hangja van es plusz egy hangszoro dobozonkent, tobb mely jon belole joval, legalabbis a kulfoldi tesztek eleg elismeroen beszelnek rola.

(#35212) rene85 válasza rene85 (#35195) üzenetére


rene85
aktív tag

Helló,

Erre válasz nem jött, de közben kezdtem utánanézni én is. Szerintetek bose comp 2 mkIII vagy creative t40 v2? (helyhiány miatt nagyobb méretű hangfalak nem jöhetnek szóba).

Köszi!

(#35213) ot93 válasza thornadoj (#35209) üzenetére


ot93
senior tag

Hát igazából mindkettőt... :D persze jobban belegondolva inkább filmek, játékok esetén használnám, de szerintem rap esetén is jól jön... Meg aztán electro house vagy milyen műfaj (tuc tuc) az meg pont a mélyeket igényli, ezért is jönne jól szerintem egy mélyláda... nem állandó használatra kellene nekem sem.
Amúgy az illesztési probléma pontosan mit is jelent? :F

#35211 tboy93 Néztem kb. 3 hete a solo 7c-t is mikor vettem a 6c-t de úgy gondoltam, hogy az nem jobb annyival mint amennyivel drágább (+10k)... persze ha úgy van megvenném helyette azt ezt meg eladnám, de ahhoz inkább meghallgatnám élőben először. Akkor hallom, hogy nekem megéri-e... Na meg akkor nem volt annyi pénzem (jó most sincs sok :D) de most beleférne a 7C is. Csak most ha eladom a 6c-t akkor azt mennyiért tehetném meg? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35214) lezso6 válasza ot93 (#35208) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Microlab után a stúdió szint van, aminél van értelme a mélyládának. Szóval akkor kb ez lehetne a forgatókönyv:

1. Veszel egy olcsó belépő stúdió subot. :K
2. Rájössz, hogy túl jó a hangja a microlabokhoz. :F
3. Egy hónapra rá lecseréled a microlabokat is stúdióra. :DDD

Nálam legalábbis ez volt, csak alsó- és középkategóriás stúdió monitorokkal. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35215) .DLL válasza lezso6 (#35214) üzenetére


.DLL
veterán

És ez mind jó! :K :D

(P.H.)

(#35216) Bodz válasza rene85 (#35212) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#35217) Jimy83 válasza lezso6 (#35214) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Es az megoldas hogy 5" studio helyett 8-as, ott lehet lenne annyival tobb mely hogy ne hianyozzon a sub ?

(#35218) lezso6 válasza Jimy83 (#35217) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. De általában a középtartomány kárára. Mondjuk még így is sokkal-sokkal jobb persze. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35219) thornadoj válasza ot93 (#35213) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Olyan subot kell venni ami illeszthető, szóval van rajta frekvencia vágó. Itt be kell állítani hol az ideális vágási pont, ahonnan átengedheti már a mélyeket a microlaboknak. Utána a mélynyomó és microlab hangerejét egy szinre kell hozni, hogy ne legyen kiemelés, és ez volt az egyszerűbb. A mélynyomó elhelyezése a nehezebb, ugyanis a mély hangoknál van a szobaakusztikának a legnagyobb hatása. Hogyha a szobád nem egy stúdió, akkor szinte biztos, hogy valamelyik tartományban ki fog emelni, netalántán bebúghat, ami sok zenénél elég zavaró lehet (főleg dallamos basszusoknál). Filmeknél és játéknál az ilyen kiemelésbeli különbségek szinte észre sem vehetők. Én ezt tapasztaltam. Én zenehallgatáskor ki szoktam kapcsolni a mélynyomot, ez egy megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35220) mivamma válasza thornadoj (#35219) üzenetére


mivamma
senior tag

Én a múlt héten futottam meg ezeket a köröket. Ezért választottam olyan 2.0-ás szettet, amin van sub kimenet, mert úgy gondolom, hogy van létjogosúltsága a sub használatának főleg monitor dobozok esetén. De azt a mai napig nem értem, ha nincs kimenet az aktív hangfalon, akkor , hogy oldjátok meg a sub integrálását a rendszerbe?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35221) thornadoj válasza mivamma (#35220) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Azt a subnak kell tudnia. Szóval bemegy a jel a subba, ott leválasztja ami neki kell, majd a többit küldi tovább a hangfalaknak.

(#35222) mivamma válasza thornadoj (#35221) üzenetére


mivamma
senior tag

Tehát az aktív sub-on kell lenni sztereo rca bemenetnek és kimenetnek is? Van egyáltalán ilyen sub?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35223) thornadoj válasza mivamma (#35222) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Igen. Egy normális aktív sub ilyen!

(#35224) mivamma válasza thornadoj (#35223) üzenetére


mivamma
senior tag

Oké, megértettem, de egy ilyen sub ára 4-5 szöröse egy itt ajánlott 2.0-ás szettnek. De így már világos minden!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35225) thornadoj válasza mivamma (#35224) üzenetére


thornadoj
aktív tag

igen sajnos, drágák, de az olcsó subokat amúgy is kerülni kell, mert csak zajkeltésre alkalmasak

(#35226) dudika10 válasza mivamma (#35224) üzenetére


dudika10
veterán

Ez ennyibe kerül... na vajon miért nem ajánljuk az olcsó 2.1-eket? :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35227) mivamma válasza dudika10 (#35226) üzenetére


mivamma
senior tag

Költözés miatt megváltam a HM rendszertől és gondoltam, hogy addig se maradjak zene nélkül, veszek valami aktív hangfalat. A sok olvasgatás már az agyamra ment, akkora szórás van árban közöttük, hogy ember legyen a talpán aki kiigazodik rajtuk. Így maradt a kézenfekvő megoldás: lakk fehér sub-om marad még régebbről, így csak lakk fehér aktív jöhetett szóba. A többit gondolom sejtitek..... ;]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35228) SPYFF


SPYFF
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem az itt ajánlott Genius 1250B-t. Teljesen jól szól, egy apróságot leszámítva: a bal oldali hangszóró egyes zenéknél (nem mindegyiknél, csak néhánynál) a mély hangoknál alig észrevehetően puffog. A balanceot állítgatva (csak ba és csak jobb) hallani, hogy a jobb oldalinál nincs jelen ilyen. Mit tanácsoltok, hagyjak még időt neki, hátha bejáratódik? Vagy próbáljak belenézni lehet triviálisan kijavítható a puffogás? Esetleg cseréltessem ki?

Minden észrevételt megköszönnék!

[ Szerkesztve ]

(#35229) ot93 válasza lezso6 (#35214) üzenetére


ot93
senior tag

Értem,köszi, meg annak is aki nekem válaszolt :)
Akkor ha már nézek,melyik típusok,márkák az ajánlottak? De még egyenlőre csak nézelődök.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35230) Jimy83 válasza dudika10 (#35226) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Hát igen, ha azt vesszük hogy egy pl. Prodipe Pro 10s+prodipe pro5 160-180 ezer kb. újonnan véve, az úgy elég húzós.

(#35231) dudika10 válasza Jimy83 (#35230) üzenetére


dudika10
veterán

Ott meg már elgondolkodnék egy Alpha 65-ön ha minőséget szeretnék.
Ha mélyeket, akkor meg a 8"-os dobozokon...
:B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35232) lezso6 válasza dudika10 (#35231) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Külön szub azért jobban aggya hozza a mélyeket. Mármint lejjebb megy a 8"-oknál is. Persze csak akkor, ha sikerül jól elhelyezni. Illetve kérdés, hogy kell-e az a 40 Hz alatti pár hang (általában D#, D, C#). :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35233) dudika10 válasza lezso6 (#35232) üzenetére


dudika10
veterán

Tudom én azt, cserébe nem fogod tudni jól belőni. ;)
De nem is azt írtam ,hogy semmiképp nem döntenék sub mellett, hanem azt, hogy elgondolkodnék. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35234) Jimy83 válasza dudika10 (#35231) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Na egy olyat én is elfogadnék ;] a legfaszább végig hallgatni lenne pár cuccot, de úgy hogy mondjuk pár hétig nálam van, elsőre minden jónak tűnik nekem aztán idővel meg annyira nem :)

[ Szerkesztve ]

(#35235) mivamma


mivamma
senior tag

Érdemes egy USB-s Dac-ot vagy valami jobb hangkártyát beszerezni ezekhez az aktív hangfalakhoz?
Ha igen, akkor mik az ajánlott darabok?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35236) Jimy83 válasza mivamma (#35235) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Ja az kéne nekem is konzolt összekötni a hangfallal, na meg akkor már PC-hez is azt használnám.
Most egy xtreme music van igaz ez nem usb-s de jó, eladó ha kell olcsóér. :K
Meg akkor már kéne egy normális rca*rca kábel is összekötni, mert most egy jack-rca van, az a baj hogy sok minden kellene :O

[ Szerkesztve ]

(#35237) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Ha mar sub elokerult itt egy jo hosszu cikk rola :
[link]
Lehet volt mar .

(#35238) dudika10 válasza Jimy83 (#35237) üzenetére


dudika10
veterán

Nem rossz cikk.
Összefoglalom röviden a topikra nézve releváns részeket.

- Valószínűleg nem kell neked méylsugárzó.
- Ha mégis?! Valószínűleg akkor sem.
- Hogy miért?! Mert normálisra nem lesz pénzed, az olcsó szar, ráadásul az akusztikával is gondjaid lesznek.

A többi rész nagyjából a több mélysugárzós rendszerekről és azok beállításáról szól. Ezzel nem feltétlenül értek egyet, ki is fejti, hogy az a baj, hogy elkülönül a sub-ból jövő hang, mert túl magasra engedik. Igen, de erre az az is egy megoldás, ha normális frontok mellé illesztünk sub-ot és tényleg csak a nagyon mély hangokat bízzuk rá.

És kiragadnék még egy mondatot:
"A mélysugárzó feladta ugyanis nem a mélytöbblet elérése, hanem a frekvencia átmenet kiteljesítése az alacsony frekvenciás hangok irányába."

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35239) PpenoO válasza dudika10 (#35238) üzenetére


PpenoO
őstag

+1, én is visszavittem a 10" M-Audio BX subot, egyszerűen képtelenség volt belőni illetve nagyon sok volt. Én max 7-8"-as méretűt tudok elképzelni szobában, viszont azokkal is hónapokig fog szenvedni és lehet meg se találja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#35240) .DLL válasza dudika10 (#35238) üzenetére


.DLL
veterán

Pontosan. :K Ha a hangsugárzóim pl. lemennek 50-60 Hz-ig akkor efölött a szubnak síri csöndben kell lennie, s mivel a felsők is általában bass-reflex kialakításúak, a szub alul-áteresztő szűrőjének is 24dB/oktv jóságúnak kell lennie, hogy ahogy az angol mondja "seamless" legyen az átvitel.
Sőt az igazán jókon állítható is ez a meredekség, mert mi van, ha a delikvens zárt frontsugárzókat használ? Akkor meg 12dB/oktávval kell aláfűzni a szubot... Mindezt persze úgy is elrontja a szoba! ;] :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35241) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Na en visszaterek a prodiphez, tegnap atdugtam kicsit zeneleshez ;]
Majd a hangiranyitast megoldom billentyurol, odavezetem agyhoz.
Csak engem zavar am a t.iranyito hiany, mondjuk a gep elott ulve oke, csak az ritka..

Topikban hirdetni minden formában tilos!

[ Módosította: philoxenia ]

(#35242) mivamma válasza Jimy83 (#35241) üzenetére


mivamma
senior tag

Ezt ismered?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35243) lezso6 válasza dudika10 (#35238) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt tanúsítom. Szubot nagyon nehéz jól elhelyezni nem stúdió környezetben, s még úgy is kompromisszumos lesz. Amúgy ez egy jó program szemlélteni, hogy nagyjából mi történik egy képzeletbeli üres szobában, milyen frekik tűnnek el, emelődnek ki egy-két-három-négy szubbal: [link]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35244) SPYFF válasza SPYFF (#35228) üzenetére


SPYFF
csendes tag

Amit sikerült kiderítenem, hogy a zümmögést a tweeter adja. Ha kiemelem a helyéről, egyből elhallgat, de ahogy visszarakom ismét rákezdi. Viszont akkor is abbahagyja, ha egy kis rést hagyok és nem teszem teljesen vissza.

(#35245) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Na megjött a SB XFI HD,kis összehasonlítás a lecserélt X-FI xtreme music-al . Teszt hangfal prodipe pro 5, a microlab-on még nem próbáltam.
Tesztalany 320kbp-os mp3-ak/flac,a lejátszó pedig fobbar> output> aiso.
A hang öblösebb, mélyhang erőteljesebb lett, a hangfal tere is finomodott.
Egy fontos változás, eddig azt hittem a flac zenéim forrása a szar, mert a prodipen valahogy recsegve, /torzítva ?/ szólt. Ez megszűnt, mondjuk sose voltam flac buzi én nem hallom ki a különbséget.
Mivel külső kártya így nem szedi össze a zajt a prodipe a gépházból.
A külön áramellátás viszont kell továbbra is, ha a gép elosztójába dugom felerősödik a hangfalak alapzaja.
Driverrel se volt para windows10-et használok, letöltöttem feltelepítettem a legújabbat probléma mentesen .

[ Szerkesztve ]

(#35246) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

Most szeretnék vezetéknélküli életre váltani. A bill+egeret mar lecsereltem. Most a hangfal jon.

Erdeklodni szeretnek, h max. 30k-ig milyen bluetoothos hangfalat tudnatok ajanlani?

Koszi

(#35247) thornadoj válasza Jimy83 (#35245) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Úgy tudom a win 10 esetén felesleges az asio plugin, de próbáld ki.

(#35248) Jimy83 válasza Jimy83 (#35245) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Kicsit kiegészíteném, kipróbáltam PS4-re erre vettem elsősorban, itt is pazar.
Feljavította a hangot a D/A konverterhez képest, nem kell folyton átdugdosni a kábeleket.
És egy időben lehet zenét hallgatni PC-ről, úgy hogy mellett szól lejjebb véve a játék .
Szóval nem is értem miért nem vettem egy ilyet előbb :DDD

(#35249) .DLL válasza Jimy83 (#35248) üzenetére


.DLL
veterán

Képes összemixelni a bemeneteket? :Y Erről még nem is hallottam

(P.H.)

(#35250) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Még mindig a 1250B a legolcsóbb ajánlott modell, vagy akad valami más ebben az árkategóriában? (Asztali gép mellé keresek, főleg játékhoz/ filmhez, ha a füles nem megoldható.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.