Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) wolfman válasza Clickbait (#34674) üzenetére


wolfman
veterán

Hol van a Kurbis-en jack bemenet? RCA van rajta csak. Egyébként egy 20eFt értékű kábellel már azt a minőséget fogod kapni, amit a hangfal még kiszolgál. Többet felesleges azokra költeni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34702) Clickbait válasza wolfman (#34701) üzenetére


Clickbait
aktív tag

A BT verzión van, nem vettem észre, hogy a simán nincsen.
Sikerült jó áron egy duplán árnyékolt minőségi zsinórt szereznem. :D Az elég lesz ide.

You got clickbaited.

(#34703) wolfman válasza Clickbait (#34702) üzenetére


wolfman
veterán

Na igen, én eddig csak BT menteset vettem, azon nincs. Érdekes.
Az biztos elég lesz. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#34704) PuMbA


PuMbA
titán

Teac PowerMax 60/2 hangfalam van a munkahelyen, laptop integrálttal és ma szétpakoltam rendesen őket háromszöget alkotva velem az asztalon...Van tere szélességben, középről jön az ének és a közép hely és a hangfal között is még szólnak azért dolgok, szóval csak néztem, hogy mi van :) A legnagyobb baj, hogy 120Hz alatt nincs semmi és eléggé magas kiemeléses :DDD

(#34705) .DLL válasza PuMbA (#34704) üzenetére


.DLL
veterán

1 utas hangszóró, és szerintem az erősítője is sávhatárolt, ezért a hangszóró valszeg kevés fázishibával rendelkezik, ami a térre is jó hatással van! :K Én is csodálkoztam már ilyen pöttömségre rá.
Nem véletlenül van nagy kultusza az egy utas dobozoknak. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34706) SkyS1gn válasza Clickbait (#34695) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Uj formaterves? Ezt hogyérted?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34707) Clickbait válasza SkyS1gn (#34706) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Régi széria olyan 2015 végéig ilyeneket láttam csak:

Ez pedig már az új:

Hochnál vettem még észre, meg pár felsőbbnél.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#34708) thornadoj válasza Clickbait (#34707) üzenetére


thornadoj
aktív tag

nekem a régi jobban tetszik :)

(#34709) Clickbait válasza thornadoj (#34708) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nekem pont az új. Élőben nagyon feldobja a mélyközép karimája. És az oldalsó lekerekités nekem jobban fekszik, mint a szögletesség.
Persze a régi megoldás se rossz a kilógó csavarokkal, de az új az elegánsabb meg profibb. :K

Ami furcsa, hogy a lekerekitett oldalak fel van ragasztva ugye, és középen ott más szinű a burkolat, de élőben nem olyan "vészes", mint a képen.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#34710) benfolds válasza Clickbait (#34707) üzenetére


benfolds
őstag

ez elejének az anyaga is más lett? ezen a képen nekem is jobban tetszik a régi az elől lecsapott élekkel, illetve mondom, az anyag mintha minőségibb lenne, de lehet, hogy csak a fotó teszi. a magas sugárzó kialakítása is jobban bejön. persze azért olyan eget verő különbség nincs.

(#34711) .DLL válasza Clickbait (#34709) üzenetére


.DLL
veterán

"hogy a lekerekitett oldalak fel van ragasztva ugye"

Hmm, ez amúgy jól hangzik ha az MDF oldalfalra mégegy réteg fa van ragasztva, az ilyen, hatásosan tudja csökkenteli a doboz rezonanciáit. Kérdés, hogy tényleg van-e különbség hangban a régi dizájnhoz képest..

(P.H.)

(#34712) Clickbait válasza .DLL (#34711) üzenetére


Clickbait
aktív tag

(#34710) benfolds

Valóban lehet, hogy képeken gagyinak tűnik, képeken nagyon sima műanyagnak látszik. De ugyan olyan textúrája van, mint az előzőnek (középen) csak nem olyan erős. És a két széle elvonja a figyelmet a feketébb árnyalattal. De elmondhatom hogy minőségre 10/10. Nagyon jó tapintani, jó nehezek, nem ujjlenyomat mágnes és jók az illesztések.

(#34711) .DLL

A régiről nem tudok nyilatkozni, minden esetre fantasztikusan szól, van mélye, és nincs rezonancia magas hangerőn és magas magas-basszus állásokon sem.

You got clickbaited.

(#34713) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Egy elég régi hangfalat szeretnék lecserélni (Logitech X230).
Sajnos már ott tartunk, hogy nagyon sokat kell játszani vele, hogy mindkét hangszóró szóljon, + a mélynyomóval nem vagyok igazán megelégedve. Sokszor olyan rossz frekvencián búg (mert én azt mélynek nem igazán tudom nevezni), hogy rossz hallgatni. Bár ez már a kezdetektől kb ilyen volt, gondolom az ilyen olcsó 2.1-es rendszerek átka.

Az összefoglalót elolvasva elég egyértelműnek tűnik a Genius HF1250B, de azért megkérdezem, van más is ebben az árban, amit érdemes meglesni? Pl Thonet and Vander Kumpelt és Microlab B70-et láttam ilyen árban.

#KeepFightingMichael

(#34714) sheep


sheep
addikt

Sziasztok,

van egy Creative 3100 2.1-es szettem amit évek óta elégedetten használok, és ma éjjel arra ébredtem hogy a mélysugárzó 'dübörög' finoman.
Kipróbáltam és sajnos a magas sugárzólk is recsegnek, gyakorlatilag nem lehet hallgatni semmit mert iszonyatos sípoló hangjuk lett.
A kérdésem, hogy ez most a hangszóró hibája lehet vagy esetleg az alaplapi integrált hangkártya mehetett tönkre? (Asrock p67 pro3 lap).
Van valami módja hogy ellenőrizhessem melyikkel lehet a probléma? Sajnos másik gépem nincs amire rá tudnám dugni.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34715) ANDROID??? válasza sheep (#34714) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mobilod van? ;] Hangkimenetbe bedugod a headsetet, a 2.1-et a telefonba és mindkettő tesztelhető.
Nagy valószínűséggel a 2.1-ben ment el valami..

(#34716) lezso6 válasza sheep (#34714) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb olyasmi hangja van, mint amikor megfogod a jacket? Ebben az esetben a tápban a szűrés elszálllt, kb egy kondicsere és jó lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34717) sheep válasza ANDROID??? (#34715) üzenetére


sheep
addikt

Ááá, erre nem is gondoltam :DDD
meg fogom nézni ha hazaérek

@lezso6:
igen, olyasmi
kipróbálom majd a telefonnal, aztán meglátjuk, ha tényleg csak egy kondi akkor megjavíttatom vkivel

Köszönöm a gyors válaszokat!

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#34718) ANDROID??? válasza sheep (#34717) üzenetére


ANDROID???
addikt

;)
Jaja, egy kondi cserét gyorsan meg lehet oldani :K

(#34719) vinczepeter2


vinczepeter2
csendes tag

Ti milyen szögben döntöttétek a hangfalakat? Ha egy-egy képzeletbeli vonalat meghosszabítatok a tweeter-ektől, akkor azok hol keresztezik egymást? Illetve hivatalosan mi az otimális, fülre vagy orra kell "nézniük"?

[ Szerkesztve ]

(#34720) dudika10 válasza vinczepeter2 (#34719) üzenetére


dudika10
veterán

Függ a szobaakusztikától, szóval ezt a kérdést legegyszerűbben Te tudod eldönteni, mégpedig próbálgatással.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34721) vinczepeter2 válasza dudika10 (#34720) üzenetére


vinczepeter2
csendes tag

Azt vettem észre, hogy ha fülre irányítom akkor szélesebb a színpad és több részlet van, de a zene kissé szétesik. Ha pedig befordítom és orrnál keresztezem, akkor beszűkül a színpad és folyékonyabb az összhatás... Viszont fura, hogy ha egy kicsit megmozdítoma fejem, akkor már látom a külső szélét. Már egy ideje ezzel szórakozok, hogy 1-2 mm-t mozgatom és mindig kissé más lesz. Nem tudom eldönteni, hogy mi a jó... Már hülyét kapok lassan :D

[ Szerkesztve ]

(#34722) #92888064


#92888064
törölt tag

garanciavesztél nélkül ledmentesíteni lehet az ajánlott genius SP-HF1250B-t?
ma vettem át, és tök jó meg minden, de nem díjazom ha a szemembe világít egy led. sőt egyenesen irritál, még az alaplapra se kötöm rá a bekapcs és hdd ledeket.

[ Szerkesztve ]

(#34723) varmi2 válasza #92888064 (#34722) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ragassz rá szigetelő szalagot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34724) ANDROID??? válasza varmi2 (#34723) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pontosan ezt akartam javasolni ;]
Azzal sem veszítesz garanciát, ha rápöttyözöl alkoholos filctollal (szerintem) ;)

(#34725) #92888064 válasza varmi2 (#34723) üzenetére


#92888064
törölt tag

köszi:R
ez fordult meg először a fejemben, csak nem mertem levenni az elejét, de már megtörtént.

(#34726) PuMbA válasza vinczepeter2 (#34721) üzenetére


PuMbA
titán

Ha már kicsit is jó az akusztikád, akkor a szabály az, hogy a hangfalak és a fejed egy egyenlő oldalhosszúságú háromszöget alkotnak. Ez azt jelenti, hogy a magas sugárzók a füled magasságában vannak és pont a fejednél metszik egymást, valamint a két hangfal egymástól ugyanolyan távol van, mint te az egyik hangfaltól :) Ez a távolság pedig minimum 1,5 méter :)

[ Szerkesztve ]

(#34727) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok!
Hangszóró vásárlása elött állokk.
Van pár kiszemelt.
Microlab SOLO 6c 7c és a 9c de csak az tényleg a legvégső esetben.
Vagy még 2.1-ek közül a logitech z623.
A logitech nagyon vonz az erős basszusa miatt meg a mélyláda miatt.
Szerintetek meik legyen?
Én azokat a hangszórókat szeretem amiben jósok a basszus.
Kb ezeknek mien hosszúak a kábelei?
Inkább a Microlab SOLO 9c-t elkerülném ha lehet az ára miatt.
De az csak esetleg akkor ha az tényleg annyival jobb.
Szerintetek meik legyen?

(#34728) .DLL válasza vinczepeter2 (#34719) üzenetére


.DLL
veterán

Nálam bőven a fejem mögött metszi egymást a két csipogó tengelye, ha "gépelési" pozícióban ülök. Hátradőlve szinte érintőt húz a fejemnél, de még mindig mögötte van, tehát én magam benne vagyok a színpadban, az első sorban ülök, és ez így nagyon király. Én is sokat szórakoztam ezzel is és a dobozok közötti távolsággal is, de megtaláltam végül egy olyan pozíciót ahol kényelmes a "sweet spot" mérete. Változik kicsit a hangkép, de nem kell egyhelyben ülni ahhoz, hogy egyben maradjon a színpad.
De ahogy írták előttem ez függ a szobától, az elhelyezéstől és ugyan így függ a hangdobozok típusától is.

(P.H.)

(#34729) varmi2 válasza jeromosi (#34727) üzenetére


varmi2
nagyúr

solo 6c

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34730) mekker válasza guftabi96 (#34713) üzenetére


mekker
őstag

Thonet Krumpli xD "Ennél még egy krumpli is jobban szól!"

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34731) jeromosi válasza varmi2 (#34729) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok!
A basszusa jobb mint a logitechnek?

(#34732) Francia91 válasza jeromosi (#34731) üzenetére


Francia91
veterán

Biztos vagyok benne, hogy a Solo 6C szebb és teltebb mélyeket ad, mint a Logitech...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#34733) jeromosi válasza Francia91 (#34732) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Szeretnék egykis segítséget kérni nem találom hol lehetne megvennia microlab solo 6c-t mert mindenhol kifutott stb.
Légszives segitsetek a keresésben.
Előre is köszi.
szerk: most látom hogy van kicsit drágábban microlab solo 7c szerintetek az olyan mint a 6c job roszabb?

[ Szerkesztve ]

(#34734) Clickbait válasza jeromosi (#34733) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ilyeneket újonnan sehonnan. :(

You got clickbaited.

(#34735) jeromosi válasza Clickbait (#34734) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok!
Solo 7c-t lehet kapni még.
Az jobb mint a 6c?

(#34736) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok! Nem adtam fel a "harcot", és már-már a rendelés küszöbén állok.

Studio monitor párt fogok venni, és megoldom az akusztikát úgy, hogy csinálok vagy veszek a falra valami tartót, amit oda rakok fel, ahova kell, nem a szoba sarkába! :)

De ettől függetlenül valami első reflexeset nézegetek elsősorban. A kiszemeltjem elsősorban:

Fostex PM-1
Krk Rokit 5 G3

Kiváncsi vagyok a véleményeitekre, anélkül nincs rendelés! :B

(#34737) PpenoO válasza Mukucs (#34736) üzenetére


PpenoO
őstag

Fostexet nem ismerem, KRKt hallottam, ha már első reflexes, nekem jobban bejött az RCF Ayra 5 vagy a Prodipe Pro 5 V3, esetleg még a Presonus Eris E5. Studió monitoroknál megint ott tartunk, hogy mindegyik hoz egy bizonyos szintet (tisztelet a kivételnek), utána meg már szubjektív téma. A te füleddel fogod hallgatni a hangfalakat, nem a miénkkel.

(#34738) PuMbA válasza Mukucs (#34736) üzenetére


PuMbA
titán

" hogy csinálok vagy veszek a falra valami tartót, amit oda rakok fel, ahova kell, nem a szoba sarkába!"

A faltól 20-30 cm-re, azaz 50 cm-re kiálló tartód lesz? :) Valamint oldalt és mögötted a falak nem csupaszak? A Rokit nem jó választás, nem is tudom, hogy honnan szedted. Egyértelmű, hogy a PM-1 nyer, illetve PpenoO ajánlásai is ott vannak, bár azok nem 6,5"-osak és mivel neked fontos a basszus, ezért talán nem annyira jók neked személy szerint.

[ Szerkesztve ]

(#34739) Mukucs válasza PuMbA (#34738) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nem egyenesen, hanem ugye felém fog nézni valamelyest a hangfal, így simán el kell hogy férjen, és nem lóg ki fél métert.. :)

Csak elég lesz 5" 15 négyzetméterre... :U

(#34740) PuMbA válasza Mukucs (#34739) üzenetére


PuMbA
titán

Így már jó :K Arra figyelj, hogy masszívabb fajta legyen a tartó a rezgések miatt.

(#34741) jeromosi válasza jeromosi (#34735) üzenetére


jeromosi
aktív tag

(#34736) re valaki?

(#34742) PuMbA válasza jeromosi (#34741) üzenetére


PuMbA
titán

Nem jobb :N

[ Szerkesztve ]

(#34743) jeromosi válasza PuMbA (#34742) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi!
De van olyan jó?
Mert azt láttam hogy a 7c 110 vattos.
Ez valamit egy kicsitis számít?
Azis jó ha azt veszem tehát nemfogok kevesebbet kaptni mint a 6c-nél?

(#34744) Clickbait válasza jeromosi (#34743) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Összefoglaló. :U

Se kevesebbet, se többet ami a hangzást illeti. Nyilván több az RMS, 2vel több hangszóró van benne.
Nem mintha tudna annyit..

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#34745) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Az M-Audio BX5 D2-nél az a 32-35k az darabár? Tehát szorzandó 2-vel?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34746) Zoley3 válasza SkyS1gn (#34745) üzenetére


Zoley3
tag

Igen, ez a darab ár ;)
Bár szívesen látnám párban ennyiért nálam :DDD

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#34747) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy a jelenlegi Daewoo AMI-230-as csoda hifi-met lecserélném. :)
Évek óta ezt használom az alaplapom integrált hangkártyájával (bővebb infó a nevem alatt).

Elolvastam a topik összefoglaló posztját és úgy látom, számomra ez a két modell lenne a két véglet:
- GENIUS SP-HF 1250B
- MICROLAB Solo 7C

Szeretnék egy kis tanácsot kérni a döntésben.
Munka közben zenét hallgatok (pop-tól a death metal-ig) és néha játszani is szoktam.
2.0-ban gondolkozom, mert az asztalom felett pont szépen elfér két hangszóró (max 30 cm szélességig per darab) és úgy gondolom, az én céljaimhoz bőven elég is.
Ha szükséges, hangkártyát is vennék, ha akkora minőségbeli javulást eredményezne.

Természetesen a fenti két modellen kívül bármi szóba jöhet a kettő közötti kategóriákban. Mit javasolnátok?

Előre is köszönöm a segítséget!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#34748) Shingen válasza lordjancso (#34747) üzenetére


Shingen
addikt

Nem egy kategória a kettő, de a drágább a jobb tehát a 7C.

風林火山

(#34749) PuMbA válasza lordjancso (#34747) üzenetére


PuMbA
titán

7C nincs az összefoglalóban :)

[ Szerkesztve ]

(#34750) lordjancso válasza PuMbA (#34749) üzenetére


lordjancso
senior tag

Valóban. 6C-t viszont nem árulnak már sehol, ha jól látom.
Minden esetre a kérdés továbbra is áll. Milyen hangfalszettet javasolnátok?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.