Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) AuraSync válasza akerbis (#59000) üzenetére


AuraSync
őstag

Minőségi harmonikus hangzást akarsz venni 2022-ben 20k-ért aminek még hangereje is van? És még mélye is legyen? :F
Talán a feletted linkelt 270k-s cucc tud ilyet. ;]

De most komolyan 20k-ért?

Mondok neked egy jó példát:
35k körül lehet venni közel olyan méretű Blitzwolf blutuszos hangszórókat mint amekkora a JBL Extreme 3 / Boombox 3. Szted ezek az olcsó hangszórók szólnak olyan jól mint a dupla/tripla annyiba kerülő JBL?
Saját tapasztalat: Nem. Hulladék a hangjuk.

Azt a 20k-t sztem tornázd fel a duplájára.

Annyi pénzből max ezt kapod: [link]
Nekem van ilyenem, a cégnél használom 1 év alatt tönkrement benne az egyik magas hangszóró, nagyobb hangerőn torzít a mély nem is kicsit, a hangerő poti amikor tekerem recseg a hangszóró vagy éppen el-el megy a hang valamelyik oldalon.
Na ezt kapod 2022-ben 20k-ért.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59002) akerbis válasza AuraSync (#59001) üzenetére


akerbis
aktív tag

Ühüm ezt a Geniust találtam én is a topicban ilyen árban, de ezt a kettes kiadást nem szeretik. Nem az a minőség, mint az első széria. Amúgy nyilván arányaiban gondolkodók árról, minőségről, a legjobbat szeretném a lehetőségekből.

Fejhallgató lesz a dologból. ;)

IT Phone :) Gábor

(#59003) lezso6 válasza akerbis (#59002) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez butaság, hogy az rosszabb az újabb 1250B II. Nem igaz, hogy ennyiszer kell már leírni, s eloszlatni ezt a pestisként terjedő hülye legendát. Ott a linkemen a magyarázat. Meg azon belül is van link erről.

Az a hangfal a bestbuy 20k alatt, nincs más. Vagyis van, de azok borzalmasak, az 1250B egy csoda bármihez képest abban az árban.

Egyébként meg ha mögéd rakod a hangfalat a földre annak nem sok értelme van, úgy nem kapsz minőségi hangot semmivel. :D Magad elé kell tenni, minél jobban közelítve egy szabályos háromszög alakot.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59004) akerbis válasza lezso6 (#59003) üzenetére


akerbis
aktív tag

OK. Vásárlói véleményeket olvastam ott jött szembe, hogy ez a rev. 2 nem olyan.

Köszönöm, asszem azért csak maradok a fejhallgatónál. Vékonyak a falak.

szerk.: Hát jó ha mégis lesz hangfalazás, akkor majd megnézem előttem, mögöttem is. Sok sportautónak hátul dolgozik a motorja. :D

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#59005) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Helló, én még mindíg Harman/Kardon Soundsticks II-essel hallgatok zenét, illetve hallgattam, de úgy tűnik ennyi év után elkezdett haldokolni. Az Edifier R980T, Edifier R1280T, Genius SP-HF1250B vajon hozzák ezt a szintet minőségben?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59006) PuMbA válasza jjeahh (#59005) üzenetére


PuMbA
titán

Azokat a 2,5 centis hangszórókat bármi túlszárnyalja, szóval minőségben simán előre lépés mindegyik. Basszus lesz kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#59007) jjeahh válasza PuMbA (#59006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Öregedtem, már nem érdekel a boom bass :DDD . Csak hát 2.1-ben soha nem hallottam még olyant, ami legalább megközelíti a Soundsticks minőségét, ezért picit aggódok, hogy az olcsó hangszórók mit tudnak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59008) PuMbA válasza jjeahh (#59007) üzenetére


PuMbA
titán

A Soundsticks-ben nincsenek közép hangok (egy 2,5 centis hangszóró fizikailag képtelen 300Hz-et kiadni), szóval bármilyen 10 cm-es hangszóró túllépi a minőségét. Első héten fura lesz hallgatnod az biztos, mert olyan hangokat fogsz hallani, amit eddig soha.

[ Szerkesztve ]

(#59009) jjeahh válasza PuMbA (#59008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól nem tartok, apám 35 éve zenész, sok mindent hallottam már nála, most épp Adam A7-el és Genelec 8040B-vel melózik, hónapok óta az asztalomon hányódik az egyik Sennheiser ie 900-as agybadugósa, szóltam neki, hogy tűntesse el innen, mert foglalja a helyet :DDD . De ezek más szintet képviselnek, árban is és én nem vagyok ennyire igényes sem, nekem bőven elég volt a H/K is, a basszust meg lehúztam rendesen, ne dübörögjön. De azért a haverok random Logitech, Creative 2.1-esei hangjától még én is szörnyülködtem, nem szeretnék annyira borzalmas vackot. A Soundsticks számomra egész kellemes hangú volt, csak a közepei hiányoztak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59010) lezso6 válasza jjeahh (#59009) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

HK Soundsticks simán jobbnak tűnhet egy logitech / creative bögreszetthez képest. Vicces módon amíg utóbbiak szatelitjeiből a magassugárzók hiányoznak, addig a HK Soudsticks szatelitjeiből a mélyközép. De legalább magassugárzóból van oldalanként NÉGY. :DDD Tippre az tetszik neked benne, hogy vannak csilingelős magasai, míg a bögreszetteknek ugye nincs. :)

szerk, hát igen, tanulságos:

Harman Kardon SoundSticks III vs Logitech Z623 || 6-Track Comparison :DDD

Ha veszel valamit, akkor a R1380T most 26e, ez erősen bestbuy. :K R1280T utódja, új magassugárzóval, ami végre függőlegesen egy vonalban van a mélyközéppel. De az fontos ám, hogy ez nem megy valami mélyre, szóval 50-60 Hz alatt nem lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59011) PuMbA válasza lezso6 (#59010) üzenetére


PuMbA
titán

Hihetetlen ez a hangfal. Csak csipogókkal el tudtak adni egy hangrendszert...

[ Szerkesztve ]

(#59012) Hauptmann válasza PuMbA (#59011) üzenetére


Hauptmann
addikt

Csak a neve adta el szerintem, a sok sznob meg rárepült. Miele effektus...

(#59013) lezso6 válasza Hauptmann (#59012) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangja adta el, mert a laikus fülnek jobban tetszik a középhiány, mint a magashiány.

A Miele meg hogy jön ide? :D Ráadásul annak nem csak a neve jó, hanem tényleg az.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59014) Hauptmann válasza lezso6 (#59013) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, ahogy hallom ismerősi körből, a mostani Miele nem az a Miele, ami mondjuk 10 éve volt. Ismerősnek 7 szmjegyű összegbe kerülő mosógépe gari után pár nappal állt meg, elektronika hiba, a gyártó pedig nem volt túl elegáns az ügy intézésében. A porszívóik sem olyanok, mint regen (ezt én is megerősíthetem egy C3-al, nem rossz, de semmi kiemelkedő, egy fele annyiba keülő Electroluxhoz pl.), nem kell mndent elhinni, amit a itt a háztartási gép topicban a fanboikák mondanak.

(#59015) AuraSync válasza PuMbA (#58982) üzenetére


AuraSync
őstag

Így most jobban fest? :DDD

Há azért észre lehet venni a javulást főleg ami a középhangokat illet. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59016) PuMbA válasza AuraSync (#59015) üzenetére


PuMbA
titán

Így már jó. Ami még fontos és nem látszik, hogy a hangfal és a hallgatási pozíciód félúton is legyen valami az oldalsó falakon, mert az is egy fontosabb reflekciós pont. Illetve még a hangfal mögötti sarokba tehetsz a hangfal magasságába két sarokelemet, ha akarsz és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#59017) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Thonet & Vander Vertrag BT 2.0 hangfalam ami sajnos megnyekkent..
Power és bt kapcsolat visszajelző vibrálva világít, bekapcsolás után 1-2 secig ad hangot, utána semmi.
Van ötlete valakinek hogy hova tudom vinni javítani? Akit eddig találtam nem foglalkozik ilyen cuccal (nekik belépő).
Szívesen megjavíttatnám, 60 ropi egy ilyen. :(

Békesség, boldogság! x)

(#59018) racskobalazs válasza AuraSync (#59015) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Lehet tudni méreteket kb? (pl mekkora a monitor, milyyen magasan van stb) Hogy el tudjam helyezni térben őket? :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#59019) Littledrake


Littledrake
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget/útmutatást szeretnék kérni.

Kb. fél éve főleg zenekészítés céljára beruháztam egy Yamaha HS7 hangfal szettre, ahol szomorúan tapasztaltam, hogy a mély hangok kevesek számomra, ezért szereztem hozzá egy HS8S mélynyomót, amivel meg picit túl sok is lett a mély. Mivel alapból nem szeretem a 2.1-es hangrendszereket, és viszonylag sok macera volt a mély állításával főleg zenehallgatáskor, ezért nemrég lecseréltem egy KRK Rokit 8 G4-re, viszont az 500HZ alatti frekvenciákat itt is meg kell emeljem equalizerrel, hogy élvezni tudjam a zenehallgatást.

Kezdem úgy érezni, hogy nem a stúdió hangfalak valók nekem.

Olyan hangfalat szeretnék ami pontos, szépen szólnak a magasai, közepei, viszont a mélyek erőteljesek, nem baj ha "színezi" a hangzást, a feljátszott anyagot inkább kiadom alvállakozásba, hogy keverjék ki.

Tudtok mondani pár tippet hasonló árkategóriában (200-300ezer forint), hogy miket nézzek még meg, vagy inkább a hifi hangfalak felé kellene elmozdulnom?

Előre is köszönöm.

(#59020) AuraSync válasza racskobalazs (#59018) üzenetére


AuraSync
őstag

Nincs monitorom, az egy 65"-os TV. :D
TV-re van kötve a gép és egy fotelből gépezek a szoba másik végégből egy speciálisan megépített bill/egér tartó segítségévvel. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59021) lezso6 válasza Littledrake (#59019) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hány decibel emelésről van szó? Egyébként előfordulhat az is, hogy a szoba akusztika miatt kevés a mély

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59022) Littledrake válasza lezso6 (#59021) üzenetére


Littledrake
csendes tag

Jelenleg 7db 62Hz-nél a legmagasabb.

Tudom, hogy a szobaakusztika nagyon-nagyon sokat számít, viszont ugyanebben a szobában van egy 5.0-ás házimozi is, amit ha sztereóban használok zenehallgatásra, akkor számomra élvezhetőek a mélyek is, ezért is kezdtem el gondolkozni azon, hogy lehet a számítógéphez is hanyagolnom kellene a studiómonitorok használatát, és inkább egy sztereó-erősítő-hangfal párosban kezdeni el gondolkozni.

(#59023) PuMbA válasza Littledrake (#59022) üzenetére


PuMbA
titán

De az a házimozi gondolom máshova van elrendezve, tehát más az akusztika. Ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#59024) flash-


flash-
veterán

genius 2.0 hangfalamat egy jack hosszabítóba dugott jack-rca kábellel kötöm össze a tv-vel és így használom.

lenne bármi javulás hangzásban ha a hosszabbító helyett egy normálisabb jack-rca kábelt használnek?ha igen akkor mi az ami ehhez a hangfalhoz már jó lenne?
Nedis Gembird,Hama,ugreen,Sencor,Delock,Home,quoltec,
vagy inkabb kruger&matz,yenkee,borofone,vention?

vagy ezek mind ugyanolyan minőségűek,vegyem a legolcsobbat?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#59025) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!
Adott egy 7 éves Genius SP-HF1250B 2.0 fadobozos hangfal és a legutóbbi asztalátrendezés óta (kábelrendezés, asztalapcsere, stb) a bal hangfalból időnként (pár mp) pattogó hangok jöttek, most pedig fixen van egy ilyen nem is pattogó ilyen cicergő halk hangja a bal felének.
Próbáltam több mindenre rádugni de nem ez lesz a baja, inkább szerintem vagy valami kábel interferencia van vagy nem tudom de nincs egyelőre kedvem szétbombázni megint az kábelrendezést, nem kis szívás volt vele..
Ha megy valami róla akkor nem hallható/zavaró csak ha be van kapcsolva és üres járat van.

Szerintetek mi baj(a) lehet?
Tudom egyszerű lenne kibányászni a kábelt és megnézni máshova téve, stb, de hátha van erre valami gyorsabb fix. :R

(#59026) lezso6 válasza Scale (#59025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valami wifi cucc vagy telefon nincs mellette? Bármi ami rádióhullámokat sugároz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59027) Scale válasza lezso6 (#59026) üzenetére


Scale
őstag

De van, de a használt eszközök full ugyanazok mint a régi asztallappal, csak most itt a kábelek kötegelve van meg jobban összerendezve asztallap alatt is.
Amik vannak: telefon, vezetéknélküli billentyűzet, laptop.
De ez nagyon statikus, és nem olyan mintha amikor valaki hív és már előtte elkezd a hangfal zizegni alkalomadtán.

(#59028) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok, Javaslatokat szeretnék kérni a lentiek alapján:

8.5 éve vettem egy Modecom MC–SHF 56U hangfalat a számítógépemhez (25e Ft volt akciósan). Ezzel a mai napig meg lennék elégedve, azonban a vezérlő egység kontakt hibás, és az elmúlt 1-2 évben rendszeresen előfordul, hogy a legkisebb mozdítás (takarítás, pakolás) után nem szól a hang megfelelően, és mostanra sikerült teljesen megelégelnem a dolgot, így elhatároztam, hogy váltok.

Emellett van egy Edifier R1280DB 2.0 hangszóróm, amit a TV-hez használok (ezt is akciósan vettem, 28e FT-ért).
Ezzel 2 problémám van:
1.) Az LG TV-m távirányítójával nem vezérelhető optikán összekötve (Jack-en keresztül fülhallgató módban halkabb és roszabb a hangminőség, HDMI-je pedig nincs).
A gyári távirányítója borzalmas, el is romlott fél év alatt. Ezt az utolsó pillanatban sikerült kiváltanom egy programozható 6 gombos univerzális távkapcsolóval.
2.) Filmeknél gyenge/kevés a mély.

A 2. pont miatt arra jutottam, hogy a fenti Edifier kerülne át a számítógépemhez (ahol nagyon ritkán nézek filmet), és a TV mellé (B8 OLED) keresek egy nem túl drága, erőteljesebb (de tiszta) basszussal rendelkező hangszórót/hangprojektort, vagy valamit.
A legjobban egy (HDMI-s) hangprojektor tetszene (amit a TV-n keresztül tudok vezérelni), de attól félek, 50-60 ezer körül sem találok olyat, ami minőségben tisztább hangot adna, mint a fenti eszközök.
Használat: 65% sorozat streaming, 25% 4K film, 10% egyéb: régi film, vagy hagyományos TV adás

Tehát a kérdésem, hogy mit javasoltok? Egyáltalán milyen irányba induljak el 30-80 ezer Ft közötti ársávban? (BF akció, és nagyker is játszik, de külföldről csak megbízható EU oldalak, akik szállítanak MO-ra).
Mondjak le a HDMI-ről? Keressek 2.0-s hangszórót? Vagy 2.1-es kellene? Esetleg létezik normális soundbar ilyen árban?
Ha a pénz nem lenne akadály egy JBL Bar 5.1-et vennék, de az 5.1-ről lemondtam az ára miatt, vezetéket húzni a szobába semmiképp nem akarok, és nincs is szükségem ekkora teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#59029) Degeczi válasza Victoryus94 (#59028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Modecom vezetékes távvezérlőjét pofonegyszerűen lehet helyettesíteni, célszerűen rövid (akár csak pár centis, ha nem gond, h csak a hangdoboz háta mögött lehet majd szabályozni) kábellel bekötve, mert a gyári állapotában nem is tesz jót a minőségnek, h az analóg bemeneti jel útjába beikta 3 méternyi vacak fejhallgatókábelt (litze huzalt)

(#59030) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszi az nem gond. Kb 10 centire van a cucc a hangszórótól most is. Az se lett volna baj, ha eleve a hangfalról lehetett volna állítani a hangot. :)
Közben kibogóztam, és sérült is a kábel, szóval érthető a hibajelenség.

Conradnal találtam dugaljt (remélem jót), és közben segítséget is, mert nekem nem mond semmit, melyik dugalj melyik kábel a kép alapján, de van egy ismerősöm, aki régen műszerész volt.

[ Szerkesztve ]

(#59031) lezso6 válasza Victoryus94 (#59028) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

TV mellé Edifier S350DB / S351DB a legjobb szerintem, ez 2.1, de ahhoz képest meglepően jó és hangminőségre minden szempontból soundbar gyilkos. :D Tehát igazán mélyre lemegy, miközben dinamikus, nem túltolt hangja van, s a szatelitek is nagyon jók, az R1280DB-hez képest legalább két kategóriával jobb.

Csak annyi a hátránya, hogy ugye a soundbarok praktikumait nem tudja, tehát se HDMI-ARC, se DTS / Atmos dolgok, amiből az előbbi hasznos lenne, de az utóbbi ebben az árban csak parasztvakítás lenne.

Ha az S351DB nem drágább, akkor jobban ajánlott mert jobb a távirányítója. Vagy a TV-d nem tud valami univerzális távirányító funkciót? Úgy tudnád vezérelni a hangfalakat a TV távirányítójával. Esetleg Bluetooth-thal összeköthető a hangfal a TV-vel? Akkor elvileg működne a hangerőszabályzás a TV távnyomójával. Ezt ki tudod próbálni az R1280DB-vel is.

A Black Friday akciókat szerintem mindenképp várd meg, jelenleg 86e Ft a S350DB, tehát kicsit kilóg a keretedből, remélhetőleg fog ez lejjebb is menni. De amúgy a mostani árán is megéri.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59032) Victoryus94 válasza lezso6 (#59031) üzenetére


Victoryus94
őstag

A BT-t próbáltam, de minden alkalommal párosítani kell, amikor bekapcsolom az eszközöket.
Végülis maradhat a plusz távirányító, már megszoktam.
A DTS-Atmost a mostani sem tudja, így nem hiányzik.

1. körben futok 1 kört a Modecom megmentésével, aztán eldöntöm mi lesz.

(#59033) tibbike01 válasza lezso6 (#59031) üzenetére


tibbike01
őstag

Már nem azért, de nem gondolnám, hogy TV-hez (ahol a hang 90%-a beszéd) jó ötlet lenne egy S350DB.
Én annó végigszenvedtem kb az összes Edifiert TV-hez, aztán vettem egy Samsung A650-et és azóta mosolygok.

Dedikált center csatorna, valóban jól működő hang módok, HDM-ARC (nem is tudom már, hogy hol van a bar tavirányítoja), sync beállítási lehetőség, ami psnél, plexnél jól tud jönni, tökéletes beszéd reprodukció, nem brummog folyton a mélynyomó...stb.

Szerintem TV-hez egy valamire való soudbar sokkal jobb választás, mint ezek a pc hangfalak.

(#59034) lezso6 válasza tibbike01 (#59033) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A soundbarok mellett a feature set szól, habár szvsz ebből kb a HDMI-ARC, ami ténylegesen hasznos. Próbáltál S350DB-t is? Szüleimnél TV-hez az van, az azért más kategória bármilyen R szériáshoz képest, és hangminőségben egy soundbarnak esélye nincs ellene. Pont a beszédérthetőség az egyik erőssége az S350DB-nek, ezért ajánlom TV-hez.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59035) OPiiPO válasza tibbike01 (#59033) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az S350DB/S351DB-t is próbáltad a Samsung soundbar mellett?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#59036) tibbike01 válasza lezso6 (#59034) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem próbáltam az S350DB, de az R szériából 3 fajtát is, 1280, 1850 es 2750.

"egy soundbarnak esélye nincs ellene" - azért ez túlzás :DDD egy Harman/Kardon Citation 1100 + SUB tuti lekörözné :)

Filmekhez is brutál jól működik a bar, néha kapkodom a fejemet, hogy honnan jön a hang :)

[ Szerkesztve ]

(#59037) lezso6 válasza tibbike01 (#59036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

R2750DB is volt pl? Annak is jó beszédérthetősége. :K

Az a HK sub nélkül is 4x annyiba kerül. :DDD De 350e körül hülye is lennék soundbart venni. :D A soundbar leginkább azoknak van, akiknek valami ultrakompakt cucc kell, a hangminőség meg annyira nem fontos.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59038) tibbike01 válasza lezso6 (#59037) üzenetére


tibbike01
őstag

Volt R2755DB is, nem volt rossz, de TV-hez nem volt jó.

Ez egy elég oldschool berögződés. Így 2022 végén már igencsak jó hangot tudnak produkálni a soudbarok, amúgy meg térfogatra kb pont ugyananakkora, mint az S350DB, sőt meg lehet nagyobb is, ha a mélysugárzót is belevesszük :)

Ja az előző extra listámról lemaradt a vezeték nélküli mélysugárzó és az online frissítési lehetőség. :)

[ Szerkesztve ]

(#59039) Degeczi válasza tibbike01 (#59038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A soundbar fixen kb egy méter széles darab a TV alatt, míg a hangdobozokat tetszés szerint helyezed el kb háromszoros bázistávolsággal, ami kategóriákkal jobb térérzetet ad, összehasonlítani sincs értelme...
A TV saját hangszórójához képest persze jelentős ugrás egy soundbar, hely híján jó és kényelmes megoldás lehet, de ennyi. 2-300e-nél többet is kiadni érte valóban finoman szólva nem a legokosabb ötlet.

(#59040) tibbike01 válasza Degeczi (#59039) üzenetére


tibbike01
őstag

Mégsem tudtam olyan térhatást elérni a stereo dobozokkal, mint a soundbarral, de mindegy is. Mindenki azt vesz, amit akar. :)

(#59041) PuMbA válasza tibbike01 (#59040) üzenetére


PuMbA
titán

Ha az akusztika nem olyan jó, akkor a soundbar jobb térhatást tud, ez biztos :) Igénytelenebb erre, hiszen tele van pakolva mindenféle szóró hangszórókkal. Ha jó az akusztika, akkor viszont a soundbar esélytelen, mert nincsenek elég távol a hangszórók. Egy sztereó rendszer esetén 2m a "normális" távolság.

[ Szerkesztve ]

(#59042) newclass válasza Victoryus94 (#59032) üzenetére


newclass
tag

Én Edifier S350db-t használtam TV-hez, most R2850db-t használok.
Xbox, filmezés, zenehallgatás.
Mindkettőt akciósan, 80e Ftért sikerült megcsípnem.
Szerintem ár/érték arányban nagyon jó választás bármelyik.

(#59043) AuraSync válasza tibbike01 (#59033) üzenetére


AuraSync
őstag

Én meg pont SB-ról váltottam 2.0 Edifier-re.
Lehet van dedikált center de közép hangnak híre hamva sincs pedig nem olcsó Q800A-am volt hátsó hangszórókkal együtt.
Továbbá olyan szűk volt a sztereó hogy nem lehetett hallani játékokban rendesen merről jön az ellen.
Aztán az Edifier simán 2.0-ába köröket vert rá igaz nincs 5.1, de még is úgy hallom mintha oldalról is hangok jönnének pedig semmi 3D hang nincs bekapcsolva.

A SB csak SB marad a maga kis nyomi méretű hangszóróival, egy igazi nagy 5.1 sz@rrá veri hangminőségben és hang szélességben is.

Sztem.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59044) tibbike01 válasza AuraSync (#59043) üzenetére


tibbike01
őstag

Játékhoz a fejhallgató az igazi :)

Kifejezetten TV adásokhoz és filmekhez már sokkal jobb megoldások vannak, mint optican vagy jacken összekötött pc-hez szánt hagfal. Én is nagyon SB ellenző voltam, sőt hifis korszakom is volt...de ma már csak mosolygok azokon az időszakokon. :)

Nekem Q700A-m is volt (Samsung oldalrol szétkuponozva) de az A650 valahogy jobban tetszett és az maradt.

Az egyik Edimet amugy itt adtam el a PHn. :)

Melyik Edifier 2.0 tud többet, mint a Q800A? Melyik van neked?

[ Szerkesztve ]

(#59045) AuraSync válasza tibbike01 (#59044) üzenetére


AuraSync
őstag

"Játékhoz a fejhallgató az igazi"
Biztos hogy nem fogok fejhallgatóban gémleni én azt szeretem ha reng a szoba amikor lövöm az ellent. A valóságban is elég hangos egy csata gondolom és melléd érkező robbanásokat a tested is megérzi akár csak egy külső mélynyomó esetén.
Lásd, autóba rakott mélyláda. Tüdőrengető élmény. Lehet akármilyen fülesed azt az érzést akkor sem adja vissza.

A R2850DB-m van jelenleg. A Q800A sem vót piskóta mélyhangban, de ez a 2x20cm-es mély benne elveri.
Fícsörbe nem tud annyit mint egy drágább SB de amire én használom arra tökéletes.
Főleg rock zenékben mutatkozik meg, hogy itt van rendes középhangszóró nem csak kisméretű cicergő mint az SB-ba amit a mélyláda próbál meg kompenzálni több kevesebb sikerrel.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59046) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszönöm mindenkinek!
Szívesen vettem volna soundbart (a funkciók miatt), de úgy látom jogos volt a félelmem, így egyelőre elvetettem.
Ha lesz lehetőségem, kipróbálom a két javasolt Edifiert (S350DB, R2850DB), és figyelem a BF akciókat.

[ Szerkesztve ]

(#59047) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni az ősrégi Logitech X-540 5.1 típusú hangfalamat, mert már régóta nem vagyok vele elégedett és legalább egy szinttel magasabbra lépni hangminőség terén.
PC-re kötve használnám, tehát íróasztalra kerülne, így a kompakt méret lenne elsősorban preferált, de hajlandó vagyok a hangminőség oltárán feláldozni némi helyet, ha arról van szó. Szerencsére van helyem bőven.

Először az R2750DB/R2850DB-t néztem ki, de a mérete egy picit elriasztott, aztán kicsit utána olvasva azt láttam, hogy az S350DB/S351DB/S360DB-vel jobb minőséget kapok, cserébe a közép/magas sugárzók nem vesznek el annyi helyet az asztalon, így elég szimpatikus választásnak tűnik. Illetve alternatívaként felmerült az S1000MKII, de a 8" mélynyomó azért elég csábítóan hangzik számomra. Árban kb. ennyit vagyok hajlandó rá költeni.

A kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint melyike érdemes beruháznom? Leginkább a S351DB (kb. 105k) és S360DB (kb. 120k) között filózok.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy az alaplapi hangforrást célszerű lenne bármiféle hangkártyával kiváltani? Emlékeim szerint ez régebben nagy divat volt, manapság már erre nincs már szükség ilyen kategóriájú hangfalaknál?

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#59048) lezso6 válasza fagylalt (#59047) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az S350DB az csak 88ezer, s ugyanaz mint az S351DB, csak barna és kerek a távirányító.

Nekem volt S351DB és S360DB is. Előbbi viszonylag semleges hangkarakterű, utóbbi hifisebb, a magast kiemeli, illetve a közép tetejét, s valamivel jobb is a hangminősége. Az S360DB mellett szól még a vezetéknélküli mélyláda, ami kényelmes lehet. Viszont ugyanaz a kerek távirányító van hozzá, mint az S350DB-hez, amit gyakorlatban borzalom használni. Az S351DB-nek normális távirányítója van.

Az S1000MKII kb 100e körül megérheti, elvileg jobb mint az előző kettő, hisz nem 2.1, hanem rendes 5.5" hangfalpár, de pont emiatt az igazán mély hangok már nem jönnek ki belőle, szóval komolyan mély-orientált elektronikus zene (pl drum and bass) már nem lesz vele élvezhető.

Black Friday akciókat várd meg, hátha leakciózzák őket.

Plusz hangkártya felesleges, mert van optikai bemenet a hangfalakon, használd azzal. Illetve ugye BT is opció, az S széria tud AptX-et, szóval a minőségre se lehet panasz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59049) Degeczi válasza fagylalt (#59047) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A mai számítógépes hangszórók többségénél (így ezeknél is) a legjobb minőséget a digitális bemenet használatakor kapod, lévén az erősítő is már digitális ezekben.
Szóval attól függ, az alaplapon van-e digitális hangkimenet. Ha nincs akkor érdemes venni olyan hangkártyát, amin van. Pl. külső, USB-s DAC-ot, különösen ha fejhallgatót is használnál néha, mert akkor azzal ezt is meg lehet kényelmesen oldani, ha olyan típust választasz.
Amúgy ha van digitális kimenet, ott már nincs eltérés minőségben, bármelyik megteszi.

(#59050) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Erről az adapterkábelről mi a véleményetek, megéri az árát?

Egy IQAudio DAC Pro és egy "Jack only" hangfal közé kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.