Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) varmi2 válasza goro1000 (#35950) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elég a fél hangerő is oda.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35952) goro1000 válasza varmi2 (#35951) üzenetére


goro1000
aktív tag

Szerinted egy kis bulizáshoz is elég hangereje?

(#35953) varmi2 válasza goro1000 (#35952) üzenetére


varmi2
nagyúr

Simán. Bár nekem nem ilyen van, hanem modecom 80u. De fél hangerőnél magasabbra tekerve már nagyon sok a hangerő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35954) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
van egy Genius sw-g2.1 3000-res hangfalam
rca-jack kábelel van összekötve a géphez kérdésem ha minőségibb ilyen kábelt veszek lesz jobb minősége vagy van értelme ?
illetve láttam már olyat hogy rca-optikai kábel az például mennyivel lehet jobb ?
vagy felesleges belefektetni ilyenekbe ? :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#35955) varmi2 válasza Cry0 (#35954) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lesz jobb. Ez egy tipikus bögre szett. Nem ajánlott kategória.
Az opticai kimenet, egy fényen alapúló (a hordozó) digitális kimenet. Az rca, egy analóg csatlakozó forma. Ezen analóg bemenetek vannak. Csak dac közbeiktatásával lehet digitális jelet analóggá változtatni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35956) sut3kh


sut3kh
csendes tag

Microlab 2.0 solo 7C és solo 9C között hallható a különbség 110W vs 140W megéri a plusz költséget 9C?

(#35957) Tomacko válasza sut3kh (#35956) üzenetére


Tomacko
senior tag

A kedves "öreg" google barát ezt találta neked. A viccet félre téve én is pont ezekről keresgéltem a youtube-n (mem a hangjukról, mert ugye az ilyen módon nem megítélhető). Szóval ebben a videóban ott van egymás mellett a két szóban forgó doboz páros és A-B teszt hallható. Én úgy emlékszem, hogy a 7C a nagy tesóhoz képest sokkal inkább mély túlsúlyos ezen video alapján.

Hülyeséget írtam fentebb, bocs......... Most nézem csak, hogy egy egészem más márkájú cuccal van összevetve a 7C.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#35958) #41635072


#41635072
törölt tag

Genius 1250B első tapasztalatok:

Elképesztően élettelen hangzásvilág. Basszus a viszonylag nagyobb méretű hangsugárzók ellenére nulla, de tényleg nulla, azaz semmi, közép hiányzik, magas ami megvan. Persze elismerem hogy most elég gyatra a kínálat,de ennél egy alap autó hangrendszer vagy a notebookom hangszórói is élvezetesebb hangképet produkálnak. [Saját vélemény, lehet kövezni]

(#35959) Maxtreme válasza #41635072 (#35958) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát.. azért a 4"-os sugárzóktól, illetve a Genius "szakértelmétől" sokat ne várj.
Szerintem ez a cucc max az árát nézve jó vétel.

Vásároltad vagy hallgattad valahol? Ha az előbbi, vidd vissza a fakkba' :)

(#35960) lezso6 válasza #41635072 (#35958) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért "nincs" basszus, mert szar szemét szardarab bögreszetthez szokott a füled. A közép hiánya ugyanez, nekem is anno nagyon fura volt a Z-2300 után a retrohifi (Orion HS-200, Videoton DC-3010) hangja, nem volt közép, illetve kb szédültem. Azért volt ilyen, mert nagyon megnőtt a tér, lett színpad, azaz nem csak két irányból hallottam hangot. Egy gyenge szettről váltva minél nagyobb az ugrás minőségben, annál furább az új hang, így amolyan megfoghatatlan, érthetetlen. De pár nap / hét alatt meg lehet szokni, be kell járatni a füled / agyad, mert nem tudja befogadni a sok információt. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35961) Maxtreme válasza lezso6 (#35960) üzenetére


Maxtreme
addikt

Attól is függ a dolog hogy milyen zenéket hallgat. Mert ha elsősorban elektronikus, akkor SZERINTEM sosem fogja megszokni/megszeretni :D

[ Szerkesztve ]

(#35962) lezso6 válasza Maxtreme (#35961) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

X-230-ról váltott, annál biztosan mindenben jobb az 1250B.

Én is elég mély elektronikus zenét hallgatok, még egy Creative T20-on is egész jól szólt (basszust full letekerve), pedig az gyengébb, mint a Genius.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35963) Maxtreme válasza lezso6 (#35962) üzenetére


Maxtreme
addikt

:K
Ezen nem fogunk összeveszni, tény. :D

(#35964) thornadoj válasza Maxtreme (#35961) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Én is sok elektronikus zenét hallgatok, és jó hozzá a genius, sőt nekem a felén van a bass. az 1250-el nem az a gond hogy kevés a mélye, hanem hogy nem megy le elég mélyre. ( az x-230 sem)

(#35965) PuMbA válasza #41635072 (#35958) üzenetére


PuMbA
titán

Osztom lezso6 véleményét, annyit hozzátéve, hogy közép az jóval több van benne, csak eddig nem tudtad, hogy azt hívják valójában középnek :)

[ Szerkesztve ]

(#35966) Orcsi


Orcsi
aktív tag

sziasztok,

olyan pc hangszórót keresek ami NEM jackről hanem usbn keresztül kap delejt és hangot is ...

Van egy JBL Pebbles már, de azt asszony kisajátította magának ... így most nekem nincsen hangfalam ..

Logitech S150-et néztem de "olcsónak" tűnik ... még egy Pebblest nem akarok venni mert spúr vagyok :B de nincs a kettő között más ?! hogy keressek rá csak USBs hangfalakra ?! mi a magic word ?! ...
vagy jó az a Logitech ?!

Előre is köszönöm a segítő válaszokat ...

Üdv,

PS nem zenehallgatásra kell csak hirtelen youtube tesztek meg alap mediafogyasztás ..

Zenére csak B&O

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#35967) Met válasza #41635072 (#35958) üzenetére


Met
nagyúr

Én Creative T6060-ról váltottam és szerintem teljesen jó a hangja, 2% plusz van a jobb oldali hangszórón.
Részletgazdagabban szól mint az előző szett.
Ha nem tartott volna a garis ügyintézés másfél hónapig (visszaküldtem a féloldalasság miatt és a nagyker b@szott rá 1 hónapig) teljes szívemből örülnék neki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35968) Barokk


Barokk
csendes tag

Pár napja érkezett meg a Microlab Solo 6c hangfalpárom. Még csak kb. 10-12 óra van bennük, de kijelenthetem, hogy okkal szerepelnek az ajánlott hangfalak között.
Mivel egyelőre az odafigyelő, minőségi zenehallgatásban nem vagyok jártas, így nem tudom megfelelően szemléltetve leírni a zenei élményt, inkább csak annyit mondok, hogy (különösen az árukhoz képest) nagyon szépen szólnak.
Köszönöm a fórumtársaknak a segítséget, hogy elindulhattam az audiophil zenehallgatás útján (bár lehet, hogy a pénztárcám utálni fogja őket később ;] ). :R

[ Szerkesztve ]

(#35969) BenQhunria


BenQhunria
tag

Microlab Solo 7C vagy Thonet & Vander Hoch 2.0 , van valaki különbség a kettő között, valamelyiknek van előnye a másikhoz képest?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#35970) sut3kh válasza Tomacko (#35957) üzenetére


sut3kh
csendes tag

Azért köszi, szerintem solo 9c lesz a befutó mert ahogy látom optikai kábellel össze lehet kötni mivel konzolra szeretném elsődlegesen, azért Trust GXT 638 2.1 azért lenyomja basszus szempontjából... :(((

[ Szerkesztve ]

(#35971) Shingen válasza BenQhunria (#35969) üzenetére


Shingen
addikt

Microlab Solo 7C Jobb!

風林火山

(#35972) lezso6 válasza sut3kh (#35970) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Trust GXT 638 2.1 azért lenyomja basszus szempontjából"

WUT?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35973) Darkcranio


Darkcranio
csendes tag

Sziasztok!

Hangcsillapításban kellene egy kis segítség. Szóval csak a szoba belső akusztikáján kellene változtatni.
Amint a képen látszik ez egy teljesen üres szoba, szemben egy tükörrel. Arra gondoltam, hogy elsődlegesen a hangfalakkal szembeni sarkokba a tükör mellé basszus csapdákat. Aztán mivel szemben a tükör az íróasztal mögötti falra elnyelő szivacsot, na most kérdés, hogy az egész falat berakjam e minden m2-en vagy csak sakk mintában? És az oldalsó falak mennyire fontosak tekintve hogy ott egy ablak meg ajtó egymással szemben. A padló parketta a plafon meg barázdás álmennyezet.

[ Szerkesztve ]

(#35974) Maxtreme válasza lezso6 (#35972) üzenetére


Maxtreme
addikt

(#35975) sut3kh válasza Maxtreme (#35974) üzenetére


sut3kh
csendes tag

Szóval hasonló élményben lesz részem! :C

(#35976) Maxtreme válasza sut3kh (#35975) üzenetére


Maxtreme
addikt

hát ha neked ez kell.... :)
Utána a fülészet is egy óriási élmény lesz... :DDD

(#35977) BenQhunria


BenQhunria
tag

És mi a különbség a micolab 7c és 7c new között?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#35978) lezso6 válasza sut3kh (#35975) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Még mindig, WUT?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35979) Degeczi válasza BenQhunria (#35977) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#35980) BenQhunria válasza Degeczi (#35979) üzenetére


BenQhunria
tag

:R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#35981) BenQhunria


BenQhunria
tag

És ha szeretnék később subwoofert akkor rátudom valahogy kötni , nyilván aktívra gondolok?

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#35982) Maxtreme válasza BenQhunria (#35981) üzenetére


Maxtreme
addikt

ha van subkimenet igen, ha nincs akkor nem.
szerk: Ahogy nézem nem.

[ Szerkesztve ]

(#35983) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Üdv!

Főként zenehallgatásra szeretnék venni aktív hangfalat. 30-40e Ft az összeg amit rászánnék.
Általában elektronikus zenét hallgatok: DNB Dubstep, Trap,Hip-Hop stb.
Hobbiszinten zeneszerkesztéssel is szoktam foglalkozni, de nem ez a fő szempont.

Amiket kinéztem:
Thonet & Vander Hoch 2.0
Alesis Elevate 5
M-Audio BX5 D2
Microlab Solo 6C 2.0
Microlab Solo 7C
Mackie CR3

Alesis-ből és M-audio-ból néztem kisebbeket, de nem tudom azok mekkorát szolhatnak a 3-4"-os mélyekkel.
A mackieről jókat hallottam, bár abba is 3"-os mély van.

Ha van ebben az ársávban olyan ami jó és én nem soroltam fel akkor arra is kíváncsi lennék.

Bárkinek bármelyikkel van tapasztalata, írjon.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#35984) sut3kh válasza lezso6 (#35978) üzenetére


sut3kh
csendes tag

De most nem értem miért ezen a mondaton akadtál meg, a másik felét meg már nem látod és nem segítesz! Vagy csak szimplán belém akarsz kötni azért meg újonc vagyok, kóstolgatsz? :DDD (persze csak viccelek)

[ Szerkesztve ]

(#35985) PuMbA válasza johnsmithnex (#35983) üzenetére


PuMbA
titán

Solo 6C :)

(#35986) PpenoO válasza johnsmithnex (#35983) üzenetére


PpenoO
őstag

FYI, M-Audio BX5 D2-nek darabja 36ezer.

(#35987) johnsmithnex válasza PpenoO (#35986) üzenetére


johnsmithnex
tag

akkor az kilőve :)

(#35988) thornadoj válasza BenQhunria (#35981) üzenetére


thornadoj
aktív tag

olyan sub-ot kell venni, amin a bemenet mellett van kimenet is, így a subra kötöd a hangfalat.

(#35989) Degeczi válasza thornadoj (#35988) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De annak csak ott van értelme, ahol a hangszórók nagyszintű jele van átkötve a sub-on, mert az így hangerőfüggő (viszont ez egy PC-s hanszórónál kiesik, ill. persze csak a bal oldalival oldható meg, ha ahhoz csak egy érpár megy, nem multiampos)

Ha RCA bemenetről van szó, akkor az PC-s alapban állandó szintű, és a hangszórón állítjuk a hangerőt - azonban ekkor a sub-on is folyton külön állítgatni kellene...

Tehát ez csak akkor használható kényelmesen, ha a hangszórón és a sub-on egyszer beállítják a hangerőt, és azután már csak a PC-n szabályozzák.
(ill. inkább persze hagyni a fenébe, hiszen úgysem ad jó eredményt egy olcsó megoldás, csak pénzkidobás)

(#35990) thornadoj válasza Degeczi (#35989) üzenetére


thornadoj
aktív tag

igazad van, én nem is ajánlottam, csak a kérdésre válaszoltam, mielőtt olyan hangfalat választ amin van sub kimenet. am. egy külső hangkártyával kényelmesen lehet állítani a pc kimenő hangerejét, és nem kell foglakozni a dobozok hangerőgombjaival.

(#35991) BenQhunria válasza Degeczi (#35989) üzenetére


BenQhunria
tag

Értem, de nagyon félek , hogy nem lesz elég a basszus, Thonetre ugye meg lehet kötni.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#35992) Degeczi válasza BenQhunria (#35991) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha pont az egyik legnagyobb (oldalanként 2x6.5" hangszórókkal szerelt) típusnál is ennyire tartasz ettől, akkor ne 2.0-t keress, hanem eleve 2.1-et, ami majd jól aggyaamélyet, ld. topkösszefoglaló.

Egyébként nem látom, hol lehetne a Hoch-ra kötni, azon is csak 2 bemenet van... Egyáltalán nem jellemző a sub kimenet a PC-s hangszórókon.

[ Szerkesztve ]

(#35993) Maxtreme válasza Degeczi (#35992) üzenetére


Maxtreme
addikt

ezen van pl

Viszont ja...maradjunk abba hogy a 30-40-es keretbe nem fér bele :DDD
Mondjuk szerintem a negyedét nem éri annak amit kérnek érte..

[ Szerkesztve ]

(#35994) dime27 válasza Maxtreme (#35993) üzenetére


dime27
őstag

Enyémen is van de nem látom értelmét!Olyan basszust produkál igy is h csak keresem azóta is az állam!

Kár h 80e-be fájt igaz én most is ezt venném még ha nem lenne pénzem kajára két hétig! :K :B

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35995) Orcsi válasza Darkcranio (#35973) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szia ... Látom Te is kaptál sok segítséget .... pedig az én kérdésem pont PC-s hangfallal volt kapcsolatos :(

Same shit, different day!

(#35996) PuMbA válasza Orcsi (#35966) üzenetére


PuMbA
titán

Thonet Vier, illetve az olcsóbbak vannak csak :)

Darkcranio: Hi-fi topikban kérdezősködj erről.

[ Szerkesztve ]

(#35997) norba69


norba69
senior tag

[link]

6.01-nél Itt látszik egy monitornak látszó doboz, a dobos feje mögött látszik egy hasonló (vagy ugyanolyan). Erröl lehet tudni, hogy milyen gyártmány? Gondolom, nem olcsó fajta, de nagyon tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#35998) lezso6 válasza norba69 (#35997) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dynaudio BM15A Csak 429ezer forint darabja. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35999) Orcsi válasza PuMbA (#35996) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szia Köszi a választ, de az erdeti kérdésben olyan hangfalat keresek amely NEM jacken kapja a hang jelet hanem USB keresztűl (mint ahogy írtam a JBL Pebblesem is ilyen) és a krédésem az volt hogy a Logitech S150 és Pebbles közötti ársávban milyen más lehetőség van ... szóval a Thonet nem játékos ....

Üdv,

Same shit, different day!

(#36000) thornadoj válasza Orcsi (#35999) üzenetére


thornadoj
aktív tag

miért nem veszel egy sb play-t, és többé nem kell kompromisszumot kötnöd. nem hiszem hogy itt a fórumon lenne tapasztalat usb-s hangfalakban, főleg ilyen olcsó kategóriában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.