Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) psyho85 válasza westcoastog (#27000) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ez a szivacs egy 1250B alá nyilván overkill. :) Amíg nem volt más, a kezdet kezdetén én hungarocellt raktam a hangszórók alá méretre vágva, de két hosszúkás téglalap is megteheti persze. Valami nagyobb dolognak a csomagolásából szedtem ki (amivel beburkolták a dobozon belül). Ha azzal hallasz különbséget, akkor érdemes elindulni az úton a 1250B-vel is. (A lényeg, hogy nem U alakú volt, hanem lapos, olyan 2 centi vastagon. Szerk: szóval sima téglalap, nah, csak hogy egyértelmű legyen.)

Én egyébként a tüskékre szavazok, amikor az előző rendszerem alá acélból esztergáltunk tüskéket, poénból beraktam a munkahelyi SP-HF360B alá, és megdöbbentem. Még az abszolút anti-vájtfülű kollégám is csak nézett, hogy mennyit számít. :DDD

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#27002) bunygyi válasza PuMbA (#26998) üzenetére


bunygyi
tag

Az ár amit rá szánok kb ennyi,
szóba hozták a Genelec hangfalakat
megnéztem ez már drága lenne nekem.

(#27003) westcoastog válasza psyho85 (#27001) üzenetére


westcoastog
veterán

Tudom hogy overkill, ezért kérdem a barkácsot.:)
Nekem csak az a nagyon vastag és puha akkusztikai szivacsom van.

Tüskéket hogyan kell elképzelni?

[ Szerkesztve ]

(#27004) PuMbA válasza bunygyi (#27002) üzenetére


PuMbA
titán

És mennyit szánsz hangkártyára? :) Fogalmam sincs, hogy kitölti-e a szobát és hogy neked az pontosan mit jelent, menj el a HitSpace üzletbe hallgatózni :) 150k körül vagy alatt vannak az Összefoglalóban említett típusok 8"-osai (Eris E8 pl.), de hallgasd meg az 5 és 6"-osokat is, továbbá van most új Dynaudio :)

[ Szerkesztve ]

(#27005) Zoluska válasza bunygyi (#27002) üzenetére


Zoluska
tag

Nekem Dynaudio BM5A MkII van, az elég brutál hangerőre képes, szerintem nem lenne gondja megtölteni 40 m2-t minőségi hanggal, ha tényleg nem azt a szempont, hogy kiverje az ablakot a hangnyomás. Ez ugyan nem jön ki a keretből, de a DBM50 igen, igaz kicsit elcseszett ez a döntött, asztalra való design, de megoldható, hogy vízszintben álljon az is. Bár nem hallottam, de avx-en volt, aki azt mondta, hogy szerinte az alacsonyabb ár ellenére jobb, mint a BM5A.
Azt nem tudom, hogy a hangminőségre van-e befolyással, hogy ezek közeli hallgatásra vannak tervezve. Nálam kb. 20 m2-en vannak, de 1-3m-ről hallgatom, attól függően, hogy a gép előtt vagyok-e, vagy csak zenét hallgatok. Lesz itt talán, aki nálam jobban ért hozzá, és megmondja, hogy alkalmas-e ilyen célra egy monitor. Milyen távolságból hallgatnád?
Ez már az a kategória, ahol senkire nem szabad hallgatnod, csak a füledre. Én úgy mentem el, hogy veszek egy Adam A7X-et, végül az tetszett a legkevésbé. A Genelec 8030 nekem egyáltalán nem tetszett, holott etalon, rengetegen használják elégedetten. Itt már tudsz válogatni több típus közül, menj el hallgatózni. A Hitspacet én is tudom ajánlani, és is náluk hallgattam és vásároltam a monitorokat.

(#27006) ad4m1337 válasza PuMbA (#27004) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

Érdeklődök, hogy kb. 20k Ft -ból ki tudnék-e egy 2.0 / 2.1 -es hangfalszettet hozni úgy, hogy hozza a mostani veterán Orion HS 280 Rumba hangfalaim "szintjét"?

(#27007) gabber01


gabber01
addikt

Halihó!
Korábbi javaslataitok alapján beszereztem végül egy Microlab Solo 6C-t. Még bejáratós, de alapjában véve elég jó darab, nem csalódtam benne. Először meg is lepett a méretével, persze ennek 6,5"-es közepei vannak, nem 5,25-sek (épp ezért is választottam), mint pl. a Modecom 80-nak, vagy a Kürbisnek. Viszont az elhelyezésével még bajban vagyok, ugyanis a mélyek extrém mértékben módosulnak hallgatási pozíciótól függően. Egyelőre egy nem túl széles asztal két szélén vannak, faltól úgy egy méterre. Ha az asztalnál ülök, nagy mértékben csökkennek a hallható mélyek, sokkal kopogósabb az egész, viszont ha eltávolodok tőle úgy egy jó méterre, akkor már megjönnek a mélyek és akkor már van belőle dögivel. Ez ilyen? Sejtésem szerint a hátrafele néző reflexport miatt lép ez fel...?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27008) ad4m1337 válasza ad4m1337 (#27006) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Sry, nem Pumbának címeztem a hozzászólást!

(#27009) bunygyi válasza Zoluska (#27005) üzenetére


bunygyi
tag

PuMbA
Köszönöm a válaszokat.
Mos tmár utra is kelhetek.

(#27010) imcsoo válasza psyho85 (#27001) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Hungarocell-tól tényleg jobb lesz a hangzása egy kicsit az 1250B-nek? Mert ha igen akkor vágok alá én is :DDD

(#27011) psyho85 válasza imcsoo (#27010) üzenetére


psyho85
aktív tag

Az a baj, hogy nem tudom, milyen lába van alapból a 1250B-nek. :) Mást nem tudok garantálni, csak azt, hogy ha kipróbálod, nem vesztesz vele semmit, max sokat kell porszívózni a darabok. Egyébként mindenféle akusztikai leválasztás (mert hát elvileg ez történik) számít valamit, kérdés, hogy ebben a ligában mennyire. Jha, és ne a kopogós, kemény, törős legyen, mert az nem ér semmit, van az a morzsolós, puhább valami, talán az.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#27012) imcsoo válasza psyho85 (#27011) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Igazából mind a 4 sarkán van egy kis vékony gumi szerü korong, és itthon az a sima 5 centis lakáshőszigetelő féle van! :DDD

(#27013) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

1 hónapja van meg, kiszolgált már jó pár bulit a koleszba, de most itt fekve és hallgatva jöttem rá, hogy milyen szépen is szól a Genius sp-hf1255b. Nem csak a töc megy, most se, szimplán nagyon szép, tiszta hangok, isten rá punnyadni. Megyek is folytatom tovább... ;)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#27014) PuMbA válasza ad4m1337 (#27006) üzenetére


PuMbA
titán

1250B vagy 1255B hozza a szintjét bőven hangminőségben, de ha tuc-tuc-ra gondolsz úgy természetesen nem :)

(#27015) HUAFBANDITA válasza bunygyi (#26999) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Leírhatnád, hogy hogy képzelted el a felhasználást! Viszont van egy sejtésem, hogy nem olvastad el, hogy mire valók ezek! Monitor oszt jó lesz biztos 200é... Biztos beszólja, de minek is? Marhára nem erre lettek tervezve, eleve nagy százalékban közeltéri monitor sugárzók, nem hiába...

(#27016) bunygyi válasza HUAFBANDITA (#27015) üzenetére


bunygyi
tag

Szia.
Belevágodok a fotelba és hallgatom.

(#27017) Zoluska válasza HUAFBANDITA (#27015) üzenetére


Zoluska
tag

Ne vedd kötekedésnek, de igazából ezzel nem indokoltad meg, hogy miért nem jó ilyen célra.
Miben különbözik egy akármilyen más polcra helyezhető hangsugárzótól? Én egy kicsit gugliztam, de nem találtam erre vonatkozóan semmi konkrétat. Valóban, nem erre a célra árulják, mint munkaeszközt, de az még nem jelenti azt, hogy nem is használható erre hétköznapi célra. Én nem tudok sem mellette sem ellene érvelni, de az, hogy a nevében közeltéri van, még nem válaszolja meg a kérdést, hogy miért nem ajánlott másra használni. Még nem is volt alkalmam ekkora térben meghallgani a monitoraim, így tapasztalatot sem tudok sajnos írni.

(#27018) Shingen válasza psyho85 (#26990) üzenetére


Shingen
addikt

Hmmmm
Hát ez tényleg ratyi kicsit :((
Köszi a képeket ma is láttunk vmit.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#27019) Shingen válasza gabber01 (#27007) üzenetére


Shingen
addikt

Az biztos, hogy a modecomok egyik nagy előnye az elején lévő reflex nyílás.
Ha hátul van, volt róla szó régebben érdemes a fal és a hangszóró között legalább 0.5 m távolságot tartani,mivel a 6c nagyobb hangfal mint egy G.1250b, így ezt már állványra kellene helyezni.
DE majd ha nem jól mondom, többiek ki javítanak.

風林火山

(#27020) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Van egy Genius 5.1-es szettem. Pár hete erősen búgni kezdett, szétszedve két 6800uF/35V kondit találtam benne, amik nagyon fel voltak púposodva. Kicseréltem őket, de csak 4400uF/35V kondikat kaptam, és a búgás nem hogy halkabb, de inkább hangosabb lett. Mit kéne megmérnem? Merre tovább? Vagy a 4400-as kondik kisebb kapacitása miatt maradt meg a brumm?

Vagy inkább egy elektronikával foglalkozó topikban kéne érdeklődnöm?

[ Szerkesztve ]

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#27021) Zsolty001


Zsolty001
tag

Ma megjött az itt ajánlott Genius HF1250B hangfalam! :R

Már beüzemeltem és minden rendben egy dolgot kivéve... A jobb oldali hangszóróban (ahol a szabályozók vannak) van valami, ami zörög. Szinte biztos, hogy egy csavar, mert olyan hangja van. Szerintetek a zsír új hangszórómat most szereljem szét vagy hagyjam úgy, úgyse lesz baja tőle?

(#27022) Shingen válasza Zsolty001 (#27021) üzenetére


Shingen
addikt

Hát valamit kellene vele csinálni, mert ez nem természetes.
Először is próbáld levenni a hangfalról a védő lemezt, aztán ott megtalálod a membránt rögzítő csavarokat.
Mert ahogy írtad, biztos, hogy egy csavar :F nem tudom.

#26903) ToniSoprano itt meg tudod nézni, hogyan néz ki leszedve. ezek a tüskék mennek bele egy foglalatba.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#27023) Zsolty001 válasza Shingen (#27022) üzenetére


Zsolty001
tag

Most, hogy jobban megnéztem kicsit tartok a szétszedésétől. Hátul vannak csavarok, de gondolom elöl is le kéne szedni a textilt, hogy szét tudjam kapni, azt meg nem akarom, mert még a végén szétcseszem az egészet. Service manual-t se találok hozzá. Meg rajta van, hogy "do not open, risk of electic shock". :)

Azért gondolom, hogy csavar, mert mozog benne, ha forgatom és hallani, hogy kicsi.

(#27024) Shingen válasza Zsolty001 (#27023) üzenetére


Shingen
addikt

do not open, risk of electic shock - nem áram alatt kell szétszedni :DD

A hátuljával ne foglalkozz, azt a textilt ahogy mondtad kellene leszedni, ott vannak a membránt tartó csavarok.
Azokat ki lehet csavarozni kiszedni a membránt , aztán ha tényleg csavar van a belsejébe simán kiesne.
így néz ki: [link]

De ha nem akarod szétszedni, akkor vidd vissza, vagy küld vissza cseréljék ki, ha zavar téged.

風林火山

(#27025) Zsolty001 válasza Shingen (#27024) üzenetére


Zsolty001
tag

Így kép alapján már egyszerűbbnek tűnik a szétszedés, talán megpróbálkozom vele. Vissza biztos nem küldöm ez miatt, mert egy hetet vártam rá és messziről rendeltem, ergo felesleges pénzkidobás lenne saját költségemen visszaküldeni. Ha nem károsodik ez miatt, akkor engem nem zavar, ha így marad, van rajta két év garancia is. Mindenesetre köszi a segítséget.

(#27026) Kleroo válasza Zsolty001 (#27021) üzenetére


Kleroo
veterán

Gariztasd, és kész ;)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#27027) gabber01 válasza Shingen (#27019) üzenetére


gabber01
addikt

A fal és a hangszórók között úgy 1m távolság van. Gond lehet viszont, hogy a bal oldali mellett szinte közvetlenül van egy nagy beépített szekrény, ergo az az oldal gyak. le van zárva.
Egy állvány hogyan segítene? Miért jobb az? És ha már, van vmi ajánlott állványtípus ehhez? Sosem használtam még ilyet.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27028) kefe13 válasza Zsolty001 (#27025) üzenetére


kefe13
tag

Ha csörög az alján az jó mert nem fém, odaragadt volna a mágneshez, kárt is tudna csinálni, de ha az alján mozog, és nem zavar, hagyd ott nyugodtan, majd 2 év múlva kiveszed :D Ha addig nem esik szét :DD

(#27029) psyho85


psyho85
aktív tag

Látom többször felmerült a téma, hogy akkor most mi a helyzet a közeltéri monitor-hangfalakkal, valamint a hátsó bass-reflex nyílással rendelkező hangfalak faltól mért távolságával. Egy kis angoltudással javaslom elolvasni a Monitor One MkII felhasználói kézikönyvét. Mindkét kérdésre szépen körülírt válasz van benne az elején, de persze nyilván le kell hámozni róla azt, hogy az Alesis de jó (mivel már nem jó).

Vegyétek figyelembe azt is, hogy a szobátok egyedi akusztikája (mivel legtöbbeteknek gondolom kezeletlen, legalábbis tudatosan) is nagyban befolyásolja a hangélményt. Simán lehet, hogy azért nem hallod a hangfal előtt kényelmesen ülve a mélyeket, mert egy kioltásban ülsz, eltávolodva pedig rendbe jön a dolog. Ha járkáltok egyet körbe a szobában, kiderül a dolog. :)

Na bocsi, nem akartam okoskodni, ha valaki tud jobbat, szívesen veszem, nekem hirtelen ennyi jutott eszembe, és már ez is eléggé off, de ahogy látom itt azért nevelés is folyik. (Én is megkapta ma magamét, nagyon helyesen.) :DDD

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#27030) gabber01 válasza psyho85 (#27029) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, közel ülve valószínűleg kioltás lehet, mert a szoba egyéb részein, messzebb rendben van, bár kissé oldalról gyengül a mély, de közel sem annyira, mint közelről. Legjobb szemből, 1,5m+-ról. Biztos vmi kioltás lehet, kérdés hogyan lehet elkerülni, kiküszöbölni. Bármilyen ötletet szívesen várok (a linkelt irományt most olvasom).

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27031) Shingen válasza gabber01 (#27027) üzenetére


Shingen
addikt

Szia!
" A fal és a hangszórók között úgy 1m távolság van. Gond lehet viszont, hogy a bal oldali mellett szinte közvetlenül van egy nagy beépített szekrény, ergo az az oldal gyak. le van zárva. "
Igen akusztikában ennek is van szerepe.

Állvány kérdésedre régebben már volt róla szó miért érdemesebb egy komolyabb hangfalat arra helyezni.
Pár szösszenetet összeszedtem neked róla:

1.Az állvány szerepe az akusztikában, hogy leválassza a hangdobozról magát a felületet, amin fekszik: nem hagyja, hogy rezgést adjon át, így a hangfalat fogod hallani, nem pedig az asztalt, amin van.

2.Egyrészt a fa messze nem annyira alkalmatlan a feladatra, mint azt gondolod, másrészt, még egy vacak állvány is sokkal jobb ilyen szempontból is, mint egy átlagos asztal.
Harmadrészt ne feledkezzünk meg az állvány másik funkciójáról, a mobilitásával megteremti a lehetőséget az optimális elhelyezésre, és az ebből adódó előnyök akkor is előnyök, ha egyébként pont ugyan úgy rezonálna, mint az asztal.

Hangfal állványnál a mobilitás , a hangfalak fül magasságba kerülnek és a hangszóróba keletkezező rezgések is csillapíthatóak vele.

Venni elég drága, inkább csináltass vkivel, ha erre adnád a fejed.
[link]

Volt itt szó régebben milyen anyagból érdemes csinálni, inkább a fémet javasolták , mert ott a részei heggesztve vannak, így stabil a kötés.

Dezt csak ötletnek mondtam, nem kell készpénznek venned. ;)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#27032) mijos


mijos
senior tag

Na megjött a Modecom 120U! Ez

Elrendezés szempontjából ez mennyire jó? A bal oldalit legszívesebben feltenném az asztalra csak akkor alig lesz helyem így alul kell maradnia.
"piros-fehér" vezeték hangfalba be, másik vége ami jack meg hangkariba és ennyi ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#27033) Shingen válasza mijos (#27032) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!

Milyen hangkarit használsz?
Mert ilyen hangfalhoz, hogy rendesen meghajtsa kellene egy külső hangkari, mert ha integrált van az nem lesz elég.
Nézd meg őket: ASUS Xonar U7 vagy Musiland.

風林火山

(#27034) mijos válasza Shingen (#27033) üzenetére


mijos
senior tag

Asus Xonar DG van, már a Logi Z5500-val is azt nyüstöltem. Itt csak az elrendezéssel kapcsolatban merült fel bennem kétely.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#27035) Shingen válasza mijos (#27034) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor sorry........ :)

風林火山

(#27036) Nissifer


Nissifer
tag

Sziasztok Srácok! :)
4 ohm-on 2 x 11 watt-os erősítőmhöz keresek hangfalpárt 10-20eFt közötti értékben. Valami hasonlóra gondolok csak 4 ohm-osban. Van valami tippetek hol találok ilyet?

(#27037) Grózi válasza Shingen (#27033) üzenetére


Grózi
veterán

Mielőtt ajánlasz előtte azért gondolkodj...Miért kéne külső hangkártya?
mijos
Az úgy nagyon nem jó elrendezés szempontjából.Ugyanolyan magasságban kéne hogy legyen a bal is mint a jobb háromszög alakban melynek te vagy a hegye.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27038) kefe13 válasza Nissifer (#27036) üzenetére


kefe13
tag

Egy próbát megér , lurdyba meg lehet fülelni.
Milyen erősítőd van ?

(#27039) Shingen válasza Grózi (#27037) üzenetére


Shingen
addikt

Lehetne neki integrált alaplapi hangkari a pc-be, és ha van a családban laptop, akkor érdemesebb egy külső mint vegyen egy pci foglalatos belsőt amit csak ott tud használni.
De mind 1 .......

風林火山

(#27040) Grózi válasza Shingen (#27039) üzenetére


Grózi
veterán

Ha öreganyámnak meg f@rka lenne... :U
Néha eszembe jut bölcs,idős barátom tanácsa: Az se hülye aki hallgat! :K

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27041) gubabela válasza Grózi (#27040) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem akarok flamet generálni, de én egy asus xonar d1-et cseréltem le egy külső dac-ra (smsl sanskrit) és sokkal szebb és részletesebb a hangja.

(#27042) HUAFBANDITA válasza mijos (#27032) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Uram atyám :Y Az az elrendezés maximum cipős dobozoknak jó!

Már eleve a sarok íróasztal is kapufa. Próbáld valamire tenni a bal oldalit kb. olyan magasságban mint a jobb, és azonos távolságra az íróasztaltól! És ez lenne a minimum!

(#27043) PuMbA válasza HUAFBANDITA (#27042) üzenetére


PuMbA
titán

Dupla mono hangfal elrendezés :DDD Bár ilyen kicsi helyre kisebb hangfal a jó :)

[ Szerkesztve ]

(#27044) kefe13


kefe13
tag

Pl.: GigaWorks T20 Series II
( Ami nagyobb térben is jó lehet közeli(!) értelemes minőségű halkabb zenegallgatáshoz, mint pl nálam :) )

(#27045) Nissifer válasza kefe13 (#27038) üzenetére


Nissifer
tag

Köszi az ajánlást. Az a helyzet, hogy beparáztattak azzal, hogy ha nagyobb ládát kis teljesítményű erősítővel használok, akkor sérülni fog. Ez szerintem nettó baromság. Mindenesetre első körben kisebb teljesítményű 15-30 wattos hangfalpárt akarok beszerezni, akár a használt piacról is. Erősítőm már úton van, ez lesz. Meglátjuk, hogyan szól. :) Ebben a 10-20eFt-os hangfalpár árszegmensben van esély arra, hogy ki tudjuk nyomozni a karakterisztikát? Valamiért a gyártók nem nagyon akarják feltüntetni.. :U

(#27046) Grózi válasza gubabela (#27041) üzenetére


Grózi
veterán

Az nem egy rossz választás akárcsak a Musiland,de jóval kevesebbért veszel ugyanolyan belső hangkarit.
És igazából nem is ezen volt a hangsúly.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27047) kefe13 válasza kefe13 (#27044) üzenetére


kefe13
tag

Az általam ajánlott remek lesz hozzá ! , nekem jól muzsikál egy hasonló digi véggel egy heco v300 as, van bennük kraft, enyémben yamaha 138-e csip dolgozik, 12 voltos 2 amperes táppal, a normálban 6 ohom os dobozokat szépen viszi, kihajtva pár perc után leold a védelem. Egészen jó hangú dolgok ezek, érdemes innen onnan pár félét beszerezni :) (ócóó) 4 vagy 6 ohm, majd mindegy neki, csak hajtáskor (akkor le eshet-le esik az impedancia) lehet baj. Doboza válogatja. Akadnak opera monitorok mik 80-100 vatt full terhelésen is csak 3,2-3,5 ohmra esnek le, az ugye marha ideális, de kinek van rá két millája :D Ehez a digi cucchot az általam liklelt onkio simán jó lehet, mert ugye anyagi korlát van. (ismerős) Ha van lehetőséget halgatsd meg. Mindegy milyen erősítő, kérd a boltban a leg általánosabb analóg típust, ha a digit tisztességesen összerakod le fogja pipálni simán ;) (valami hasonló az enyém) De már lassan of flesz :D

(#27048) mijos


mijos
senior tag

Probaltam ugy rakni ahogy mondjatok, de nekem ettol kisebb nem kene. Csaladi hazban ugy bomboltetem ahogy tetszik :U

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#27049) kefe13 válasza mijos (#27048) üzenetére


kefe13
tag

jó de akárhogy bömbölhet ha sz@rul szól .... (szerintem neked valami hasonló áras 2.1 kellene hogy bömböljön :) )

[ Szerkesztve ]

(#27050) mijos válasza kefe13 (#27049) üzenetére


mijos
senior tag

Kategórián belül a legjobbat vettem....

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.