Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) sp33dypr0 válasza AuraSync (#61990) üzenetére


sp33dypr0
tag

Annyira kapkodtam a rendeléssel, hogy utána vettem észre... 🙂 Mindenesetre köszönöm az eddigi hozzászólásokat, tesztelni fogom, bár nekem ez lesz az első "komolyabb", eddig egy kb. 10 éves olcsó Logitech 2.1-et használtam.

(#62002) Attila0 válasza sp33dypr0 (#62001) üzenetére


Attila0
őstag

"eddig egy kb. 10 éves olcsó Logitech 2.1-et használtam."

Kevés tapasztalat ide, vagy oda, de annál szinte biztosan jobb lesz.

(#62003) Speedy007


Speedy007
őstag

Mennyire lenne vissza lépés márha annak lehet nevezni azt hogy 2.1-s logitech z313-ről pl. Edifier R1280DB-re váltanék? Mezei felhasználás főleg PC-hez használnám van digitális audió kimentem is a gépen. Kerestem ilyet is Genius SP-HF1250B de ilyet már nem lehet kapni

[ Szerkesztve ]

(#62004) lezso6 válasza Speedy007 (#62003) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ilyen 2.1-ekről bármilyen 2.0 előrelépés.

Ha van jack, akkor az R1280DB-nek nincs értelme. Hasonló áron ott az R1600T, illetve ha BT kell, akkor R1700BT, minimális az árkülönbség. Illetve még lehetőség az Edifier MR4, mert mindössze csak 32900 Ft az egyik helyen, habár az 2.1 után lehet nagyon-nagyon mélyhiányosnak fog tűnni, mert viszonylag neutrális a karaktere. Bár valószínűleg a legtöbb 2.0 esetén is ez lesz az érzésed, azaz kellhet pár nap vagy hét, mire megszokod és kigyógyulsz az esetleges basszus károsultságból.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62005) SunMount3r válasza lezso6 (#62004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát akkor mi van azzal az "itteni" ajánlással, hogy a digitális kimenten "minden jobb", mint az analóg, ezeknél a hangfalaknál?

(#62006) lezso6 válasza SunMount3r (#62005) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az, hogy valamit nagyon félreértettél. Ha van digitális bemenet, akkor érdemes azt használni, ennyi. Itt viszont arról van szó, hogy ha neked nem kell digitális bemenet, akkor érdemes sima jackes hangfalat választani (ha van ilyen), mert ugyanannyi pénzért jobb minőség kapsz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62007) SunMount3r válasza lezso6 (#62006) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez így elég érthetetlen amit írsz... Írta ő is, hogy van digitális kimenet a PC-jén. Akkor?

(#62008) lezso6 válasza SunMount3r (#62007) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Digitális bemenetes hangfalat akkor érdemes venni, hogy ha olyan cuccra kötöd rá, aminek csak digitális kimenete van. Pl TV vagy konzol, ilyesmi.

PC-hez tök felesleges, mert van jack. Pl az R1280DB és az R1600T III ugyanannyiba kerül, s az utóbbi jobb, ha nem muszáj a digitális bemenet, akkor mindenképp azt érdemes választani.

Persze bizonyos ár felett már alap a digitális bemenet, így nem lehet megspórolni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62009) Attila0 válasza lezso6 (#62008) üzenetére


Attila0
őstag

Tehát akkor nem kell félni hogy a pcről/notebookról eltűnik a Jack csatlakozó?

(#62010) lezso6 válasza Attila0 (#62009) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen kérdés ez? :D Nem láttam még asztali gépet vagy laptopot jack nélkül. Max talán az alma cuccai lesznek ilyenek, de jelenleg a legújabb MacBookokon is van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62011) AuraSync válasza lezso6 (#62004) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"kigyógyulsz az esetleges basszus károsultságból"
Az a baj csak ezzel, hogy nehéz kigyógyulni egy olyan dologból ami nem létezik. Rengeteg zenénél veszem azt észre, hogy igen is hiányzik belőlük valami főleg azokba amiket én hallgatok.
A zenékbe nem poénból raknak mély hangokat igen is kell beléjük nyilván nem agyontorzított Bass Boosted dolgokra kell itt gondolni meg fel EQ-zott hangfalakra.
Azért mert te "megvilágosultál" nem azt jelenti, hogy más is bass hiányosan akar hallgatni mindent. Ahány ember annyi igény.
Igen is 2.1 után hatalmas csalódás lesz egy olcsó 2.0 és lehet elmegy tőle az illető kedve.
Amiket belinkeltél ide "komoly" zenéket persze, hogy nem kell bass de igen is van olyan műfaj amiből elengedhetetlen a "berregő" mély.

Jelenleg a Horizon Forbidden West-el játszok és amikor egy nálam 10x-er nagyobb dög elrobog mellettem igen is rengesse be a szobát a lépteivel. Azért tették bele a készítők ilyen hangot hogy halljuk, esetleg érezzük.

Az hogy te lehúzod -75-re a bass-t mert te Mócártot hallgatsz az a te dolgot de ne nevezzél meg másokat ilyen meg olyan általad kitalált "betegségekkel".
Nem mi vagyunk bass károsultak hanem te vénültél meg és más után érdeklődsz, belefáradtál és a többi.

Ennyi erővel azt is mondhatnád minek játszani mert az időpocsékolás meg te nem csinálod akkor másse csinálja...

Moziba is szólj a gépésznek hogy tekerje lejjebb a bass-t a Transformers közben mert téged zavar a sok mély, pont az ami a lényege ezeknek a filmeknek.

Túltolni sem kell a mélyet ebben egyetértek már én is de ha nincs az éppen olyan nagy baj mintha túl sok van.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#62012) Attila0 válasza lezso6 (#62010) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor lehet hogy én értettem félre, amikor PuMbA valami olyasmi írt hogy a jövőben már egyre kevesebb eszközön lesz Jack csatlakozó

(#62013) PuMbA válasza Attila0 (#62012) üzenetére


PuMbA
titán

Ez attól igaz :) Eltűnt a telefonok nagy részéről, eltűnt a TV-kről.

[ Szerkesztve ]

(#62014) lezso6 válasza AuraSync (#62011) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Basszustagadó!!! :DDD ;]

Ha jól láttam a korábbi hozzászólásoknál, akkor nálad az S3000 Dynamic módban van plusz még tekersz is a basszusra. Pedig felesleges. Kiadja anélkül is a mélyeket, nálam Monitor módban van, tök jó. Én sem mócártot hallgatok és -75% basszuson, hanem általában komolyabb mélyeket tartalmazó elektronikus zenét, s a basszus középen van, nullán, ahogy kell. Van így is sok mély. A zenéket, filmeket erre találták ki, így ajánlott hallgatni, ha a legjobb minőséget szeretnéd. Ha azt akarom, hogy remegjen a szoba, akkor feltekerem a hangerőt. Kollégiumban anno szerettek minket. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62015) Attila0 válasza PuMbA (#62013) üzenetére


Attila0
őstag

Jó, de valamiért azt gondoltam hogy előbb-utóbb a pc/notebook is erre a sorsra jut majd.

(#62016) Picco válasza AuraSync (#62011) üzenetére


Picco
addikt

pedig igaza van lezsonak, csak lusta vagy kivarni hogy a fuled/agyad hozzaszokjon, kell 1-2 het a "basszus-poti-center-allasban" klinikan es te is jobban lennel. sokan tulestek mar ezen itt a topicon belul, koztuk en is.

kulon vicces hogy "mocarthuszarozod" a topic egyik leghozzaertobb(es segitokeszebb) tagjat, akinek 8-10"os hangfalai voltak/vannak es erosen DnBkarosultnak tunik :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#62017) iszoke válasza Picco (#62016) üzenetére


iszoke
senior tag

Ezek szerint nem csak én éreztem úgy, hogy a basszus eleinte erős volt, aztán hozzászoktam a hangfalhoz?

(#62018) Picco válasza iszoke (#62017) üzenetére


Picco
addikt

Ez szerintem mindig attol fugg hogy mihez voltal hozzaszokva vs mire valtottal.

Te esetedbe ha jol emlekszem logitech 2.1 bogreszettrol ugrottal s3000-re. Nalad legfokepp nem a mely hang mennyisegerol van szo hanem hogy milyen melyre megy le a hangfal ami megint mas.
Aurasync a mely hangerejerol/mennyisegerol beszel.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#62019) iszoke válasza Picco (#62018) üzenetére


iszoke
senior tag

Bögreszett ( :D ) mélynyomója is le tud menni azért.

(#62020) lezso6 válasza Picco (#62016) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyakorlatilag kb olyasmi ez a basszus károsultság, mint amikor nagyon fűszeres kajához vagy szokva és nem tudsz megenni mást, mert úgy érzed nincs íze. Aztán ha visszaszoksz normálisan fűszerezettre, akkor ugyanúgy érezni fogod, s közben kiérzed a többi ízt is, nem csak az extra fűszerezettséget, amit eddig hiányoltál. És jobban élvezed az ételt, mint előtte.

Na, a DNB károsultságot azt nagyon adom. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62021) lezso6 válasza iszoke (#62019) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A kis bögreszett nem megy le olyan mélyre. Legfeljebb az ilyen Z623 jellegű szett, viszonylag nagy (legalább 6") mélymembránnal. A kisebbekben 4-5" van, 50-60 Hz alá nem mennek, viszont 80-100 között hatalmas a kiemelésük, hogy ezt kompenzálják. Illetve vannak a kis 3" membránt használok, azok 80 Hz alá sem mennek, s 100-150 Hz között csinálják a kompenzációs rezonanciakatasztrófát.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#62022) Speedy007


Speedy007
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :R ,. Az lenne a következő kérdésem hogy akkor mi értelme van a vele egy árban és hasonló teljesítményben mozgó 2.1-s rendszereknek? Mert pl. ez Logitech Z533 2.1 teljesítményben "egál" mint az általatok ajánlott 2.0-s verziók. Csak a differencia hogy nincsen rajta külön potméterek csak a hangerő szabályzó.

Basszus károsultságról annyit tudok mondani hogy szerintem nehezen fogok tudni le szokni róla. Mint korábban írtam hogy van egy 5.1-s Logitech Z607-m és z313-m ami 2.1-s és az utóbbi jobban szól nekem. Füllesekben egy G332-sem van meg egy JBL TUNE130NC TWS-m

(#62023) SunMount3r válasza lezso6 (#62008) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor ajánlom degeczi Fórumtárs hozzászólásait a témában, aki állítja és a mellett érvel, hogy az ilyen hangfalak akkor adják a legjobb hangminőséget, ha közvetlen digitális bemenetről kapják a jelet. Mert pl. egy PC hangkártyája/DAC-ja csak felesleges közbeiktatás, mikor a jelet a végén úgyis a hangfal DAC-ja fogja feldolgozni, szemben azzal mikor közvetlenül a hangfal DAC-ja dolgozik csak. De hiszen ezeket ti is olvastátok, nem?

(#62024) Degeczi válasza SunMount3r (#62023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha már trollkodnál, legalább a lényeget próbáld végre megérteni: ha teljesen digitális jelfeldolgozású egy hangfal, azon mindenképpen a digitális bemenetét érdemes használni, hiszen az analóg ott plusz két konverziót jelentene a full digitális jelúttal szemben.

Lezso alább viszont arról írt, érdemes-e egyáltalán ilyet választani, ha egyébként az árkategóriában elérhető jobb hangzású típus, ami nem ilyen.

A két szempont közt semmilyen ellentmondás nincs.

(#62025) SunMount3r válasza Degeczi (#62024) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt a trollkodásos gyanúsítást kikérem magamnak, amúgy pont arról írtam én is, amit most te leírtál. Hogy lezso a miatt írta, hogy jó az analóg hangfal is, mert az árkategóriában alapból jobb maga a hangfal a felett elsiklottam, ezt elismerem, de ez nem volt annyira markánsan kimagyarázva, kiemelve, hogy rögtön tudjam mit miért ajánl jobban.

(#62026) Attila0 válasza Degeczi (#62024) üzenetére


Attila0
őstag

Bocs hogy bele vau! De SunMount3r szerintem inkább arra gondol, hogy miért gyártanak még analóg csatlakozású hangszórót, ha a digitális valóban jobb?

[ Szerkesztve ]

(#62027) PuMbA válasza Attila0 (#62026) üzenetére


PuMbA
titán

Itt mindig az a kérdés, hogy a hangfalban lévő DAC milyen minőségű. Hangkártyát / DAC-ot lehet venni 5 000 és 500 000 Ft-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#62028) SunMount3r válasza PuMbA (#62027) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No igen, de analóg jel bemenet esetén is mindenképpen a hangfalban lévő valamilyen DAC fogja végül átalakítani magának a jelet, szóval az is lehet a szűk keresztmetszet.

(#62029) Degeczi válasza Attila0 (#62026) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Senki nem állított olyat, h a digitális általánosságban jobb. Ha már digitális egy rendszer, azon mindenképpen a digitális bemenetet érdemes használni, ott egyértelműen az a jobb. Ettől még lehet jobb egy analóg fölépítésű rendszer (és persze ott fontos, h jó DAC legyen előtte)

[ Szerkesztve ]

(#62030) Attila0 válasza PuMbA (#62027) üzenetére


Attila0
őstag

Tehát ha jó értem akkor egy pcben lévő hangkártya/DAC kompenzálhat egy vacak hangfalban lévőt?

(#62031) Attila0 válasza Degeczi (#62029) üzenetére


Attila0
őstag

Ok, de ettől még lehet felesleges egy digitális-analóg-digitális konverzió, nem?

(#62032) Degeczi válasza Attila0 (#62030) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kizárólag akkor, ha analóg az adott hangfal erősítője, és a digitális bemenet csak kiegészítés rajta, ami vacak DAC-ot kapott.

De ilyet ma már nem nagyon találsz, a legtöbb full digitális felépítésű rendszer, melyek analóg bemenet használata esetén kénytelenek digitalizálni azt, tehát ott belép egy plusz AD konverzió - ami előtt ilyen esetben a hangkártyán is fölösleges a DA, jobb eleve a digitális átvitelt használni.

(#62033) PuMbA válasza SunMount3r (#62028) üzenetére


PuMbA
titán

Nem minden hangfal ilyen :) A hangfalba bemenő analóg jelet a legtöbb esetben felesleges digitálissá alakítani a hangfalban, hogy aztán a hangszóróra küldés előtt vissza alakítsd analóggá, lásd: Neumann KH120 User Manual. 25. oldalt nézd. A KH120A verzióban nincs ADC és DAC a hangfalon belül, KH120D-ben meg van.

[ Szerkesztve ]

(#62034) Attila0 válasza Degeczi (#62032) üzenetére


Attila0
őstag

Bocs, de szerintem megint ott tartunk mint az elején. Sóval akkor egy Genus 1250b miért nem készült optika bemenettel? Mert gondolom egy notin is megoldható lenne a kimenet. Vagy pont ez drágítaná meg?

[ Szerkesztve ]

(#62035) Degeczi válasza Attila0 (#62034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmi értelme: olcsó, belépőszintű analóg cucc, amit csak drágítana még egy vacak DAC is, tömegigény pedig nincs rá. Veszel te hozzá olyat, amilyet szeretnél és akkor rajtad áll.

(#62036) SunMount3r válasza PuMbA (#62033) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De amilyen hangfalakról most beszélünk, azok ilyenek, amit írtam.

(#62037) Degeczi válasza SunMount3r (#62036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem "ilyenek", csak az 1280DB: AZON érdemes mindenképpen a digitális bemenetét használni. Az R1600 egyik verziója sem ilyen, ezért nincs is rajtuk digitális bemenet.

(#62038) SunMount3r válasza Degeczi (#62037) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek a hangfalak, akkor mégis "milyenek"? Ezeknek nem kell az analóg jelet újra digitálissá, majd megint analóggá alakítani? Én csak erről beszéltem az alatt, hogy "ilyenek".

[ Szerkesztve ]

(#62039) Attila0 válasza SunMount3r (#62038) üzenetére


Attila0
őstag

Ha analóg erősítőük van akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#62040) Degeczi válasza SunMount3r (#62038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha "DB" jelölésű Edifier, AZON a digitális bemenetét használd, ennyi.

(#62041) SunMount3r válasza Attila0 (#62039) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Póbálom kihámozni: Szóval, az amelyiken van digitális bemenet az mind digitális erősítős így analóg jelről is szüksége van az átalakításra? Amelyiken meg csak analóg bemenet van, az mind analóg erősítős és nincs átalakításra szüksége? Ha ez így korrekt, akkor én az eleje óta félre értettem valamit, de ez szerintem nem az én hibám, csak össze volt keverve a két dolog. Már ha így van ahogy most írtam.

[ Szerkesztve ]

(#62042) Attila0 válasza SunMount3r (#62041) üzenetére


Attila0
őstag

Igen, én is valahogy így gondolom. Aztán lehet hogy mindketten tévúton járunk. :DD

[ Szerkesztve ]

(#62043) iszoke válasza lezso6 (#62021) üzenetére


iszoke
senior tag

Akkor tényleg egészen más eset... a bögreszett meg sem közelíti.

(#62044) Degeczi válasza SunMount3r (#62041) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, manapság már szinte mindig így van, legalábbis ténylegesen PC-s hangrendszer esetén (stúdió monitornál nem feltétlenül, ld. a Pumba által berakott típus)

Analóg erősítésű multimédiásba ma már jellemzően nem raknak külön DAC-ot, fölösleges drágítás lenne, viszont ha full digitális a jelfeldolgozása, akkor csak egy csatlakozó kérdése (és pont az analóg bemenethez kell ADC, de az meg tipikusan benne van az erősítő chipkészletében)

(#62045) SunMount3r válasza Degeczi (#62044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És nem lehet a kettőt külön-külön elintézni egy hangfalon belül? A digitális bemenethez ott a DAC, meg a digitális erősítő, az analóg bementhez meg lenne egy külön csak analóg rész. Tudom, ez is drágítana, node ennyivel? Így mindkét forrásból a legjobb hangminőséget lehetne kinyerni, már ha jól értelmezem...

[ Szerkesztve ]

(#62046) PuMbA válasza SunMount3r (#62045) üzenetére


PuMbA
titán

Ahol 100%-ban hangminőség a legfontosabb - tehát a stúdió monitorok többségénél - nincs analóg-digitális-analóg konverzió :) Multimédia hangfalaknál, mint az Edifier "csak" 95%-ban a hangminőség a legfontosabb, viszont a stúdió monitorokhoz képest előny a többféle bemenet, valamint pár darab különböző, megnevezett EQ beállítás (Monitor, Dynamic, Classic...).

[ Szerkesztve ]

(#62047) Attila0 válasza SunMount3r (#62045) üzenetére


Attila0
őstag

Mi a nyavalyának raknának egy hangfalba kétfajta erősítőt?

[ Szerkesztve ]

(#62048) SunMount3r válasza Attila0 (#62047) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az hittem ez egyértelmű. Hogy analóg jel bemenet esetén elkerüljék az ADC-t.

(#62049) Attila0 válasza SunMount3r (#62048) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor ezek szerint az nem egyértelmű, hogy az erősítő is analóg, nem pedig digitális?

[ Szerkesztve ]

(#62050) Degeczi válasza SunMount3r (#62045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Magad sem gondolhatod komolyan... a teljes erősítőt (nem csak a végfokot, hiszen már ez előerősítés, a hangszínszabályozás is teljesen máshogy működik) megduplázni? Egy aktív rendszerben, ahol amúgyis alig fér el az elektronika a hangdobozban, pedig szükség van légtérre a jó hangzáshoz?
És minek? Hiszen ha van egy jó analóg rendszer, akkor csak egy jó DAC kell elé, és azzal letudva a digitális forrás.
De minek #2: milyen tisztán analóg forrásod van manapság? Otthonra ezért jó megoldás a full digitális rendszer, hiszen a hallgatni kívánt multimédia úgyis digitális, digitális kimenet pedig többnyire könnyen megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.