Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Bodz válasza Sonja (#35085) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pontosan. :)

(#35102) SunMount3r válasza Gara1979 (#35100) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már kérdeztem itt 1x, de (nem tudom miért :F ), nem jött rá válasz: ezt a Microlab B-77-et honnan sasoltátok, hogy jobb, mint a Genis 1250B, van rá valami megbízható forrás/teszt a neten?! Vagy csak következtetés?

(#35103) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! PC-hez keresek sztereó hangfal szettet. 20 és 40 ezer között miket ajánlotok? :) Több alternatíva is érdkeel, nem feltétlen költenék el 40-et, de pl. használt cuccoktól sem zárkózom el, az összes autó hifi cuccom használtan vettem. Home/Pc hifihez nem igazán értek, ilyen kategóriában is érdemes hangkártyán és minőségibb kábeleken gondolkozni?

(#35104) Shingen válasza tboy93 (#35103) üzenetére


Shingen
addikt

Solo 6C

風林火山

(#35105) fuze válasza Shingen (#35104) üzenetére


fuze
őstag

+1 ebben az árban a legjobb! Nekem is ilyen van

adms.hu | UI Designer

(#35106) Bodz válasza tboy93 (#35103) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha egy kicsit még tudsz rá dobni, akkor ez ennyiért jó vétel. Hátha még alkudni is lehet belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#35107) tboy93


tboy93
nagyúr

Köszönöm a tippeket! Ilyen kategoriaban erdemes hangkartyara beruhazni vagy nem fogok eszlelni kulonbseget az integralt meg egy jobb minosegu kozott?

(#35108) Bodz válasza tboy93 (#35107) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Érdemes.

(#35109) Francia91 válasza Bodz (#35108) üzenetére


Francia91
veterán

Tanúsítom!
A ModeCom SHF-120U-t 3 hónapig integrált kártyáról hajtottam (már így is nagy előrelépés volt maga a hangfal is). Aztán megdobtam egy Musiland monitor 02 US Dragonnal, hát mit ne mondjak, új korszak kezdődött a zenehallgatásban számomra... :D
Kb hasonló kategória a ModeCom 120U és Solo 6C, mindenképpen megéri egy normális hangkártya előbb-utóbb hozzá. Én pl nem tudtam egyszerre kivitilezni mindkettőt, de az a 3 hónap nem volt nagy idő

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35110) tboy93 válasza Francia91 (#35109) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ismerős érzés :) Én autóhifiben voltam ezzel így, miután cseréltem a kenwood w8531-et pioneer 80prs-re.

Alakul ez, már körvonalazódik bennem mit kéne vennem.

(#35111) ot93


ot93
senior tag

Okés, akkor veszek minőségi kábelt, az érdekelne, hogy a Vention kábelek jónak számítanak-e (jack-rca, jack hosszabbító)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35112) ot93 válasza ot93 (#35111) üzenetére


ot93
senior tag

Ilyeneket néztem, ezekből valamelyik megteszi solo 6c mellé? őszintén szólva ha igen akkor inkább nem rendelek mo-ról 3-4k-ért ;]

[link]

[link]

[link]

[link]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35113) Degeczi válasza ot93 (#35112) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyen árban ne legyen illúziód, fölösleges pénzkidobás, amíg üzemképes a gyári.

(#35114) fuze válasza ot93 (#35112) üzenetére


fuze
őstag

ezek ugyanolyanok mint a gyári, csak csinosabbak... Nem érdemes :N (Az a vention pl egy echte kínai márka)

Inkább egy jó hangkártyára költsd a pénzed.

adms.hu | UI Designer

(#35115) ot93 válasza Degeczi (#35113) üzenetére


ot93
senior tag

ebay-en nem annyira mérvadó az ár, mert rendeltem én már többször is olyant ami minőségre hibátlan volt, jobb talán nem is lehetne, az ára meg az értékéhez képest minimális Pl. egy akciókamera felfogatót biciklikormányra, ami 650 ft volt, aztán a hivatalos gyári 10k körül volt, de után gyártott is jópár ezer volt mo-n és az még nem is a legjobb... aztán volt már egyéb más a mo-i ár töredékéért... ezért aztán nem feltétlen az árat kell nézni, lehet mo-n ezek a kábelek 3-4-5 lenne de aztán kitudja...

crgriseus7 a kínai márkákhoz hozzátenném, hogy már ez sem jelent semmit, ott van pl. a xiaomi meg sok más kínai gyártó, nem feltétlenül rossz a kínai...
amúgy a gyári jack-rca kábel elég gagyinak tűnik, nem tudom elképzelni, hogy ezek ne lennének annál jobbak.

hangkarit is veszek, nemtom xonar dg megéri-e vagy az még felesleges? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35116) tboy93 válasza ot93 (#35115) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha jo kabel kell, a kácsa audional nezz korbe. En onnan vettem az osszes rca kabelem.

Kácsábol a khs321 ami jo rca, de a hicon ambiance is remek. En kocsiban hasznalom ezeket, de alapbol home hifi kabelek. A hiconnak talan jobb a kozeptartomanya, khs-nek meg az alja.

Xiaomi, ugreen, blitzwolf stb., egyre tobb a jo kinai cumo :K

[ Szerkesztve ]

(#35117) Degeczi válasza ot93 (#35115) üzenetére


Degeczi
nagyúr

$2-3-ért Ebayen sincsenek csodák, annyiért ott is hulladékot kapsz.
Min. 5x magasabb ár körül nézelődj, ha a gyárihoz képest valóban előrelépést szeretnél.

(#35118) ot93 válasza ot93 (#35115) üzenetére


ot93
senior tag

lejárt a szerk.-i idő:
persze én nem akarom megkérdőjelezni a hozzáértését senkinek sem, én csak felvetettem, hogy nem feltétlenül gagyik ezek... azért lehet teszek egy próbát, mondjuk az a baj, hogy nincs összehasonlítási alapom drágább kábelekkel. :U

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35119) tboy93 válasza Degeczi (#35117) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezzel egyetertek en is. 3-5$-ert egy normalis dugot kap kb az ember :D

[ Szerkesztve ]

(#35120) Degeczi válasza ot93 (#35118) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha úgyis eldöntötted magadban, miért kérdezed? Pénzkidobás, semmi értelme ennyiért próbálkozni.

(#35121) ot93 válasza Degeczi (#35120) üzenetére


ot93
senior tag

hát még nem döntöttem el biztosra :) még megfontolom...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35122) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, ebben a topikban tudtok-e segíteni, de reménykedem.
Egy betegeskedő Creative s750-es hangfalrendszer tulaja vagyok. Alapvetően az utóbbi időben 5.1 beállítással használtam filmhez is és játékhoz is, úgy, hogy a hátsó hangfalak nem is voltak bekötve. Csak a két első, a mélynyomó, illetve a közép volt használatban. Szeretem, a hangja is szép, erőteljes, dinamikus, meg ami kell, de korábban meghalt benne az egyik hátsó, és most a napokban a bal első kimenet is elcsendesedett. Nem vezeték és nem hangfal, cserélgetve mindegyik szatellit működik. Feltételezem, hogy magának az erőlködőnek az adott kimenetei tértek örök nyugovóra.
Érdemes lehet ezt még szerintetek javíttatni (foglalkozik ilyennel bárki?), vagy belezzem ki a mélynyomóból az összes elektronikát és tartsam meg azt is és a szatelliteket is normál hangfalnak, és vagyek mellé egy önálló erősítőt?

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#35123) ot93 válasza Degeczi (#35120) üzenetére


ot93
senior tag

és a klotz már szintlépés vagy még az sem?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35124) tboy93 válasza vaakuum (#35122) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! En ismerek egy szakit, aki foleg autohifit javit, erositoket, fejegysegeket, de szerintem elboldogul a te problemaddal is. Pesti, 11. kerben talalhato. Ha szamodra megkozelitheto a hely, akkor dobj egy privit es adok kontaktot.

(#35125) Degeczi válasza vaakuum (#35122) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagyon gyakori hiba sajnos, már ha jól rémlik, h abban is az a "BASH" erősítő dologzik, mint a 250D vagy 550D típusokban. Éppenséggel nem megoldhatatlan, beszerezhető a végfok IC is, valszeg azzal van gond - de nem túl olcsó. Egy próbát végülis megérhet, ha akad műszerész ismerős.
Önállóan felejtős, nem túl jó hangszórók, és meg kellene oldanod a szűrést is (hiszen nem teljessávúak)

(#35126) Gara1979 válasza SunMount3r (#35102) üzenetére


Gara1979
csendes tag

Nincsen Genius 1250B Vs. Microlab B77 teszt, legalábbis én nem találtam (kerestem).
Boltban kipróbáltam mindkettőt kb egy szinten szól, legalábbis nem volt katartikus ég és föld különbség közöttük (mondjuk bolti háttérzajos környezetben nem a legoptimálisabb hangzást tesztelni).

Ugyanakkor a Genius 1250B -nak fix kábelezése van, míg a B77 dugasz és csíptetős dugasz, a gyári kábelt lecserélheted jobb minőségre, ha erre vágysz, egyedül a 220V tápkábel fix.
A Genius hálós hangfal borítása nekem jobban bejött, mert teljesen lezárja a hangfalat a világtól, míg a B77 hálója 1cm -re kezdődik a hangfaltól és csak egy kozmetikai takarás.
Ezen felül a B77 méretben nagyobb és mintegy 2 Kg -al nehezebb a Genius -nál és sokkal professzionálisabb külsővel rendelkezik.
Én eddig 30-40% hangerőnél feljebb nem nagyon csavartam és mindenre elég volt, beleértve a Best of Tankcsapda albumot :DD

Ha valaki szeretne egy műszeres összehasonlító tesztet végezni Budapesten, hajlandó vagyok kölcsönadni egy délutánra.

(#35127) Ébri válasza ot93 (#35121) üzenetére


Ébri
senior tag

Én Kácsánál vettem saját kábelüket úgy, hogy azt mondták, ha nem tetszik, vigyem vissza. (Mondjuk az jack-RCA volt.) Persze csomagoltaknál nem valószínű, hogy így tesznek.

(Másrészt logikailag is, alapból is pár $-os kábelek vannak a cucchoz, hasonló árban nem valószínű, hogy sokkal jobbat találsz, pláne meghallgatás nélkül, véletlenszerűen rendelve.)

(#35128) Adames


Adames
tag

Üdv!

Szeretném a véleményeteket kérni ha lehet, hogy alábbi studio monitorok közül melyik szólhat vajon a legjobban: Tudnátok sorrendezni őket esetleg? Köszi.

1. Mackie MR8 mk3
2. Presonus Eris e8
3. Yamaha HS8
4. Focal Alpha 65 vagy 80

(#35129) PuMbA válasza Adames (#35128) üzenetére


PuMbA
titán

Meg kell hallgatni. Focal kerül a legtöbbe és objektívan az a legjobb, de ettől még nem lesz neked feltétlenül jó :)

[ Szerkesztve ]

(#35130) ot93 válasza Ébri (#35127) üzenetére


ot93
senior tag

Értem, végül nem vettem ebay-en, hanem majd az itt ajánlott cordial-t veszek valószínűleg (vagy Kácsát :) ), ha jövő héten megyek pestre vagy ha más nem győrben...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35131) Ranek01


Ranek01
csendes tag

Sziasztok!

Genius HF 1800a vs Genius HF 1250b.

Szerintetek melyik éri meg jobban? Mennyire van különbség a kettő között?

(#35132) Bodz válasza Adames (#35128) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A 65 biztosan jobb az MR8-nál és E8-nál. A Yamahát nem hallottam tán, meg az Alpha 80-at sem.
Valami értelmes forrásod is van ezek elé?

#35131) Ranek01: 1250B. Az 1800-nak rosszab hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#35133) Shingen válasza Ranek01 (#35131) üzenetére


Shingen
addikt

Egyértelmű a 1250b.

風林火山

(#35134) Adames válasza Bodz (#35132) üzenetére


Adames
tag

Köszi a véleményt!
Amennyiben forrásként a hangkártyát érted, akkor egy Focusrite Scarlett 2i4 2.generációs USB külső hangkártyám van.

(#35135) Adames válasza Adames (#35134) üzenetére


Adames
tag

Egyébként ma a Hitspace-ben telefonon azt a véleményt kaptam, hogy inkább 6"-os hangfalat válasszak, mert az a legoptimálisabb méret egy monitor hangfal esetében.
Így tehát vagy a Mackie mr6, vagy a Focal Alpha 65.
Hangzásban nem, tudom melyik volna jobb nekem, de ha csak most a külsejüket nézem.....hát....a Mackie zöld logója nem annyira tetszik, míg a Focalnak a szélei jobban néznének ki ha le lennének kerekítve, valamint a magas hangszóró kinézetele sem valami dizájnos, de tudom nem a külső a lényeg. :)

(#35136) vaakuum válasza Degeczi (#35125) üzenetére


vaakuum
addikt

:Y Két hangszóró van mindegyik szatellitben, én eddig abban a hitben voltam, hogy a mély kivételével mindenre használhatóak...vagy legalább is egy sima asztali 5.1 erősítőre rádugva ugyan ebben az elosztásban is ugyan úgy kellene működnie :F
Az asztali erősítők más jelet tolnak ki magukból , mint a mályládában lévő erősítő?
:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#35137) Degeczi válasza vaakuum (#35136) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem mindegy, h az erősítőn milyen vágási frekvenciát tudsz állítani - ha egyáltalán.
Az ilyen szatellitek kb. 200 Hz-től kezdenek normálisan dolgozni, ami erősítőkhöz használt szobahangszóróknál nem jellemző, azok azért 100-ig lemennek.

A mélyláda erősítője pedig konkrétan ezekhez volt illesztve.

Persze szólni fognak, egy próbát megér, ha úgyis akad erősítő.

(#35138) vaakuum válasza Degeczi (#35137) üzenetére


vaakuum
addikt

Nincs erősítőm, nem tudom próbálni. Teoretikus kérdés volt, hogy esetleg kisebb beruházással megúszhassam.
Egyébként most kiborítottam a mélyládából a belsejét, és így szétforrasztgatás nélküli hirtelen átnézéssel nem látok benne sem szétégett ic-t, sem felvált forrszemet. A kis kondik is rendesnek néznek ki, púpos nincs... a nagyok meg nem látszanak jól...
Lehet el kellene adni így egyben, hátha kell valakinek bontásra...végül is a 7.1 úgysem fér el sehol rendesen a szobában.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#35139) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok! Abban tudnátok segiteni, hogy egy Solo 6C-t hol tudnék meghallgatni Budapesten? :)

(#35140) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Hali
Taviranyitos hangfalba melyik az ajanlott, solo6c ?
Egy prodipe pro5-ot cserelnek le, zenere vettem ano de idokozben lett ps4 es oda meg nagyon kene az iranyito.
Gondoltam ra hogy 2 hangfalat hasznalni, de helyhiany es annyagi ok miatt nem nyero megoldas.
Szoval valami olyat keresnek ami ezt a minoseget megkozeliti.

(#35141) .DLL válasza Jimy83 (#35140) üzenetére


.DLL
veterán

Ha már úgy van a történet, hogy lecserélni, akkor (bár itt kicsit off-topik) de inkább vennék 2 jó használt passzív hangdobozt (hasonló méretben), és egy SMSL Q5 Pro digitális erősítőt, amiben van optikai bemenet is a PS4 számára, távirányító is, és méretben is kellemes. Jó hangdobozokról a Hi-fi topik tud tájékoztatást adni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35142) Rover623 válasza .DLL (#35141) üzenetére


Rover623
félisten

Bizalomgerjesztő végfok és/vagy eladó! :P
Minden szar szerepel az oldalon a leírás(ok)ban, kivéve a kimeneti teljesítményt és az impedanciát!
De legalább "look cool"!
Bravó!
Szakmai igénytelenség kimaxolva! :W
(Tudom, más hirdetőnél ott vannak az adatok...ez azonban nem mentség! ;) )

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#35143) .DLL válasza Rover623 (#35142) üzenetére


.DLL
veterán

Bocsánat, csak a legelső találatot linkeltem be, de azért a 99,2%-os értékelés és a 22 000 eladás bizalomgerjesztő. Valszeg csak nem ért hozzá árul minden szart is e mellett. Bár azt nem gondolnám, hogy ne lenne emberi kapacitásuk utánanézni mindennek, szóval ja :D

(P.H.)

(#35144) Bodz válasza Adames (#35134) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az jó lesz, szimmetrikus kimenet van, hangerőszabályzás megoldott.

(#35145) SPYFF válasza AMD Power (#35088) üzenetére


SPYFF
csendes tag

Z533-al nincs tapasztalatom, a Z523 egy korrekt rendszer, egész jól szól bár a középtartomány és vele együtt a vokál kicsit kiesik, ami nem zavaró ha olyan zenét hallgatsz, de pl. technonál pont az a kis monoton vokál viszi be a változatosságot a zenébe ami pont alig van itt jelen. A basszus a kollégiumi beton padlóra rakott mélyláda miatt teljesen korrekt, maxra sosem húztam, kb. 70%-nál lehetett érezni a remegést 3 szobával arrébb is.

(#35146) mivamma


mivamma
senior tag

Sziasztok!

Sok olvasgatás után arra jutottam, hogy veszek egy audioengine a5+-t. De még mielőtt elköltenék egy csomó pénzt megkérdezlek titeket, hogy jól választok-e vagy van jobb alternatíva.
Ami feltétlen szükséges:
Fehér szín
Sub kimenet
Távirányító

Előre is köszönöm a válaszokat!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35147) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Szemezek egy ideje a Creative T40-T50 Series ll 2.0-s hangfalakkal. Mik a vélemények erről a két hangdobozról? Olvastam volna róla tesztet, de angolul nem igazán tudok, magyarul pedig nem találtam. :-( Megéri az árát? Elvileg egész olcsón hozzá tudok jutni újonnan, úgyhogy remélem jó véleményt fogtok mondani :-) X-Fi ElitePro val használnám, (és többnyire Rock/Metal műfajt kedvelem ha ez bármit is számít)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35148) lezso6 válasza mivamma (#35146) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Audioengine ár / érték (minőség) aránya nagyon nem jó, agyonhájpolt konzumer cucc, lásd beats. Ennyi pénzért már jóféle stúdiómonitorokat kapsz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35149) mivamma válasza lezso6 (#35148) üzenetére


mivamma
senior tag

Rendben értem és hiszek is neked. Mit javasolnál helyette?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35150) PuMbA válasza Satyricon (#35147) üzenetére


PuMbA
titán

T20 jobb, olvasd el az összefoglalót. Egyébként, ha nem fontos a kis helyen elférés, akkor Microlab Solo 6C, mert az ilyen kis méret mindig gátló tényező egy hangfal hangjában :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.