Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) joe979 válasza Merchior (#59991) üzenetére


joe979
aktív tag

Szuper, már megérte a poszt :)
Óh falak, lesz vigyorgás rendesen .

Szissz

(#60002) gg72 válasza lezso6 (#59990) üzenetére


gg72
veterán

Egy Tascam VL-S3BT-t megérné lecserélni a z Edifier 1380DB-re?

(#60003) alphamooncam válasza gg72 (#60002) üzenetére


alphamooncam
őstag

8 db. VL-S3-m van, illetve 1280DB vel van tapasztalatom. ( Exemnek vettem ajándékba )

Semmi pénzért nem adnám a Tascamot, az Edifiert simán lelépi, beszédérthetőség, tisztaság terén.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#60004) gg72 válasza alphamooncam (#60003) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz, akkor ma is spóroltam. ;)

(#60005) deathbird69


deathbird69
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatva a fórumot gondoltam kipróbálom az Edifier R1280DB viszont találtam Edifier R1280DBS-t és Edifier R1380DB-t akcióban.
Van valami lényeges különbség, melyiket ajánlanátok?

Számítógéphez zene, játék és néha rákötni a kis tv-re hamár egy szobában van.
30-35e kategóriában.
Köszönöm.

"A rőzsetűz messzebre látszik, de hamarabb lohad le a szarból rakottnál: erre gondolj ha magaddal együtt másokon is könnyíteni akarsz"

(#60006) Hauptmann válasza deathbird69 (#60005) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az S végűhöz lehet mélyládát csatlakoztatni, ha ez szempont.

(#60007) Eversmann válasza joe979 (#59989) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Hirtelen azt hittem a 3000 Pro :DDD :DDD
De nincs olyan csoda, csak a 2000-es.

Life is better with a Titan

(#60008) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Volt szó a sima T-ről, meg a DB-ről, de mi a helyzet az R1280DBS-el? Annak is eltérő a hangja valamiben?

(#60009) Degeczi válasza SunMount3r (#60008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kettővel alattad írta Hauptmann, h "S"=subwoofer csatlakozó is van rajta, ennyi a különbség.

(#60010) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Régebbi szériás M audio BX8-at szeretném kiegészíteni egy subwoferr-el!
Van valami ajánlott darab? árban jó lenne 150-200ezer között megállni.

(#60011) lezso6 válasza Intruder A 6 (#60010) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mélynyomó tévút, ha valami brutált szeretnél, akkor inkább egy pár KRK Rokit 10-3, s az még akkor minőségben is ugrás. Egyetlen hátrányuk, hogy az alapzajuk kicsit magas.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60012) desigo


desigo
senior tag

Ma kezdtem el használni egy új Edifier R1280T-s hangfalat. Egy új Acer laptop mellett lesz használva. Nagyon tetszik viszont a laptop kikapcsolása után elkezd gerjedni és búgni.Ha a laptop töltőjét bedugom akkor még hangosabban. Ha kihúzom a jack dugót semmi zaj és másról (telefon) használva is jól működik.
Honnan szedi ezt a zajt ha a laptop ki van kapcsolva? Nem szeretném folyton ki/be kapcsolni a hangfalat a hátulján ezért lenne jó ha a noti leállítása után csöndben maradna.

(#60013) joe979 válasza Eversmann (#60007) üzenetére


joe979
aktív tag

Ah , szép is lett volna . Sztem akkor lezso6 rendelte volna az első párt :DDD

Szissz

(#60014) szakalistvan válasza desigo (#60012) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Enyém is ilyen, én mindig kikapcsolom.
Szintén laptopról használom.

(#60015) joe979


joe979
aktív tag

Újra a távirányító téma , a 2 éves Edifier vs Apple . Nem tudom megérteni a kínai logikát a hulladék szar felett . Tudom 15 vs 65 dodo az eltérés de akkor is ! Valamint nem fér bele a vételárba egy ilyen összegnél . :o [kép]

Szissz

(#60016) Yézi válasza joe979 (#60015) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Őszintén nem tudom mi a probléma a távirányítóval, érzésre ugyan kissé "gagyi műanyag", de nálam problémamentesen teszi a dolgát, egyebet nem is várok tőle. :DDD

(#60017) kutyek válasza joe979 (#60015) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem a kinézet OK, egyszerűen világítania kellene a gomboknak. Engem legalább ennyire zavar a controller lassú működése...

(#60018) joe979 válasza Yézi (#60016) üzenetére


joe979
aktív tag

#60017 kutyek

A problémamenteséggel nincsen gond, de az állandó célzás már inkább. Alapjáraton nem zavarna, ha az ember kezébe nem kerülne egy normális , minőségi cucc, ami harmad árba kerül és ott belefér, de a kínai prémiumba nem fér bele. Akkor kerüljenek többe pár ezer forinttal , de nem ! Kib@sszák az ember idegrendszerét a hulladék műanyaggal .

Szissz

(#60019) desigo válasza szakalistvan (#60014) üzenetére


desigo
senior tag

Próbáltam egy másik laptopról azzal nincs hiba.
Nem lehet megoldás egy ilyen adapter? : [link]

(#60020) SunMount3r válasza desigo (#60019) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez gyak. egy USB-s hangkártya. Ha ilyet akarsz akkor inkább érdeklődj ebben a Topic-ban, ne valami ultra gagyit vegyél, mert gyak. ez fogja megthatározni a hangzást. (Amúgy nekem meg épp egy ilyen (Abigail Pro) okozza ezt problémát az asztali PC-mnél amit leírsz, állítólag nincs rendes leárnyékolása, egy másikkal meg (iBasso DC03) semmi probléma nincsen).

[ Szerkesztve ]

(#60021) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha "fektetve" használom a hangfalat (nincs hely függőlegesen) az ront valamit a hangképen? Vagy ez így teljesen OK? Vagy esetleg a nagyobb rezonancia az asztalra/szekrényre/polca beronthat? (A legtöbb hangfal alján ugye vannak kis gumitappancsok legalább).

[ Szerkesztve ]

(#60022) kutyek válasza SunMount3r (#60021) üzenetére


kutyek
senior tag

ha a tweeter körüli bemélyedés (waveguide) aszimmetrikus (kb. ovális messziről nézve), akkor lehet. Az ilyen konstrukció azt szolgálja, hogy vízszintesen minél nagyobb szögben, minél egyenletesebben szóljon.
Egyébiránt ha a tweeter tengelye a füled felé mutat (a hallgatói pozícióban), akkor nem valószínű, hogy rontana a hangzáson (ha nem rezonál, ahogy te is írod - ha igen, az oldala alá is tappancsok kellenek)...

(#60023) Degeczi válasza Yézi (#60016) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A célszerűséget képtelen szem előtt tartani a legtöbb kínai cég, csak a megjelenés számít, és ebbe már régi nagy márkák is beletartoznak sajnos, mint pl. a Philips, ott is hasonlóan agyatlan tervezésű a távvezérlő teljesen egymásbafolyó, nem elkülönülő gombokkal (arról már nem is beszélve, h ugyan van világítása, de csak gombnyomás után, és akkor is csak 2 mp-re, tehát először nyomj le vakon egy gombot, aztán lesz ami lesz, és gyorsan keresd meg ami kell mert már alszik is ki :W Mozdításra, és legalább dupla ideig kellene világítás)

Alapvető (kellene legyen...), h a gombok jól elkülönüljenek egymástól, sötétben vakon odatapintva is egyértelmű legyen különösen a gyakran használtaknál. Ez tökéletesen látható szempont az alább linkelt Apple-nél, ld. a sűrűn használt hangerő milyen jól megtalálható, míg az Edifiernél fő helyre az USB / Coax bemenetválasztó került, a hangerőt meg próbáld úgy eltalálni a kis pöcök alatt/fölött, h nem mást nyomsz le...
(persze ez még teljesen istenes a körszimmetrikus hokikorong agyrémhez képest)
Mintha totál idióták lennének, tényleg :(

[ Szerkesztve ]

(#60024) joe979 válasza Degeczi (#60023) üzenetére


joe979
aktív tag

Köszi, remekül leírtad :R

Szissz

(#60025) SunMount3r válasza Degeczi (#60023) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Veszel hozzá "normális" IR tanítható távot 1500Ft-ért az Ali-ról. (Olvass vissza egy picit, hogy "pl.").

(#60026) Degeczi válasza SunMount3r (#60025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És ez mit változtat azon, h a gyári agyatlan tervezésű? :F
Az univerzális táv amúgysem ideális, oda fölösleges gombokkal telezsúfolva (számok egy hangszóró távvezérlőjére, helló?) 1500-ért meg olyan is lesz, rossz nyomási érzetű gumipogácsákkal

(#60027) SunMount3r válasza Degeczi (#60026) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hogy mit változtat?: lesz helyette egy normális(abb) távirányítód.
"Fölösleges gombok": mint írtam ez csak egy példa, ezer fajta van ezekből, olyanok is, amiken csak ilyen pár fő vezérlő gombos kiszerelés van.

Ja, te ezt már kipróbáltad és tapsasztalatból beszélsz? Akkor elnézést, akkor vedd úgy mindenki másnak szólt, aki még nem (tehát te sem). (Pl. az általam linkeltnek még csak véletlenül sem "gumi pogácsái" vannak, hanem rendes kemény műanyagok, de akkor te ezt is biztos jobban tudod).

(#60028) Degeczi válasza SunMount3r (#60027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megcsípett ma vmi, vagy mindig ilyen vagy? :U

Amúgy igen, vagy nagyon jó eséllyel gumipogácsák vannak benne (természetesen nem a gombok külső felületéről van szó, hanem az érintkezést végző szilikon pogácsákról - bár ehhez tudnod kellene, hogyan működnek) vagy membrános gombok. Ebben a legalsó árkategóriában mondjuk mindegy, mindkettő vacak ennyiért, ha még tanítható is.

Mindenesetre a lényeg a célszerűtlen kínai designon volt, ebbe végképp kár volt belekötnöd. Egyértelmű, h nem a vevő feladata kellene legyen más megoldást keresni.

(#60029) Merchior válasza Merchior (#59991) üzenetére


Merchior
tag

Megérkezett, beüzemelődött az S2000
Nekem már a látványa is tekintélyt parancsoló, szerintem baromi jól néz ki.
A hangja meg... Keressük az asszonnyal egymás állát a padlón.

Köszi az összefoglalót, a tippeket, a diskurzusokat, nagyon hasznos volt minden itt olvasott infó! :R

(#60030) kutyek válasza Merchior (#60029) üzenetére


kutyek
senior tag

A három pont utáni mondatért vártam már a beszámolót :)
Grat! Használjátok sokáig örömmel (lehetőleg csak digitális inputo(ka)t használjatok)!

[ Szerkesztve ]

(#60031) Merchior válasza kutyek (#60030) üzenetére


Merchior
tag

A TV-vel optikain csatlakozik, aztán onnan megy a film+youtube+stream, meg a Playstation is ki tud jönni rajta :D
Meg ha már lett, akkor egy próbaverziót megnézünk a Tidal-ből is zenehallgatáshoz, ez a hangsugárzó már reméletőleg azt is meg tudja érdemben szólaltatni, aztán ha már van bluetooth benne, akkor azért alkalmanként azzal is lehessen érdemi minőségben játszadozni.

Beszámolóhoz egyelőre még kevés a tapasztalat, de az tuti, hogy az eddig hallgatott zenék egészen másképpen szólalnak meg. Mindennek teljesebb a hangképe, kijön gyönyörű szépen minden sáv, végre minden részlet hallható, ahogy illik. Űrtechnológia mindenhez viszonyítva, amit eddig hallottam, pedig volt egy-két izgalmasabb hangrendszer is a kezeim között már (nem feltétlenül otthoni felhasználású dolgok is)

Egy Tales Of The Jedi epizódot is elindítottam a hecc kedvéért és könnyeztem a gyönyörűségtől, ahogy a szinkronhangok sokkal hatásosabbak lettek, a zenék még erőteljesebben dübörögtek, a fénykardok zsizsegése bizsergető volt rendesen :C

Úgyhogy részemről értelmet nyert, miért szerepel ilyen sokszor az Edifier az ajánlott márkák között, illetve ez a példány azt hiszem ide a kisszobába nekünk az asszonnyal több is, mint amire valaha szükségünk lesz. Arra azért kíváncsi lennék, hogy az S1000-hez képest hallható-e a különbség halandó ember számára, de így a "kistesó" árában ez egyelőre baromi jó vételnek tűnik 1 nap után. :)

(#60032) Merchior válasza Merchior (#60031) üzenetére


Merchior
tag

szerk. ui.: ja és a legjobbat elfelejtettem - nincs(!) rajta egy 3000nit-es ledfény, hogy kisüsse a retinámat bekapcsolt állapotban, best deal evör ;]

(#60033) Cs1csó válasza Merchior (#60032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra már kitalálták a fekete szigetelőszalagot. ;]

144k-ért elvárható hogy jó legyen. Bár ez már olyan bazi nagy hogy lehet jobb egy álló hangfalpár - már ha van hely - és egy minőségi sztereo erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#60034) Merchior válasza Cs1csó (#60033) üzenetére


Merchior
tag

Igen, valószínűleg annyit nem is adtunk volna érte, valójában az S1000 akciózását vártuk rettentően, hátha lemenne. De így, hogy annyiba került az S2000, így elgurult a gyógyszer, aztán ő lett :))

(#60035) joe979 válasza Merchior (#60034) üzenetére


joe979
aktív tag

Remélem nagyon-nagyonn sokáig keresitek majd az álatokat a padlón ! Mikor írtad , megrendelve már akkor vártam mit írsz majd róla . Nekem is hasonló volt az élmény . Erre van kitalálva es szuper az S széria . Nagyon jó áron ment , brutálisan . Sztem ennyiért így akkor nem létezett jobb opció . Amikor megvettem teljes áron a nagy tesót , nagyon szenvedtem az miatt , ennyit kiadni érte …. Aztán mikor bekapcsoltam , el is felejtettem min zsidóztam magammal .

Szissz

(#60036) llacee


llacee
őstag

Sziasztok

Viszonylag kicsi az asztal a monitor is a falra van téve ezért, akkora hangfalat szeretnék, ami nem lóg ki a monitor íve mögül ez kb 16-17cm
A nagyon ajánlott 1280db és R1700 sajnos nem jön szóba.
Bluetooth annyira nem fontos, de ha lehet minél mélyebbre menjen a basszus.

R1080 vagy Wavemaster Base (50Hz valós?) mennyire jók? Az Iloud micro túl lóg a költségvetésemen.

(#60037) lezso6 válasza llacee (#60036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Edifier S350DB / S351DB?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60038) llacee válasza lezso6 (#60037) üzenetére


llacee
őstag

Zenehallgatás és pc játékhoz kellene, filmez egyáltalán nem nézek.
Zenéből viszont mindent, ha lehet inkább 2.0 rendszert keresnék.

(#60039) lezso6 válasza llacee (#60038) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Zene is (nagyon) jó rajta, ez nem gagyi bögreszett. Pl az R2750DB-nél is egy kategóriával jobb, nekem volt mindkettő egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60040) PuMbA válasza Merchior (#60031) üzenetére


PuMbA
titán

A következő ugyanilyen csoda akkor lesz, ha az üres falakat eltünteted mögötte, hiszen ebben a hangfalban még több van, mint amit most hallasz :)

[ Szerkesztve ]

(#60041) llacee válasza lezso6 (#60039) üzenetére


llacee
őstag

Oké, ettől tartottam de akkor megpróbálom meghallgatni valahol. :R
JBL 104ről egyébként mi a véleményed?

(#60042) joe979 válasza PuMbA (#60040) üzenetére


joe979
aktív tag

Egypár zokni megoldja ;]

Szissz

(#60043) Yézi válasza Merchior (#60031) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

S1000-hez képest biztosan hallható a különbség, már csak a planár miatt is.
Én S1000-ről váltottam S3000-re, ég és föld a kettő, pedig az S1000 is kifejezetten kellemes csalódás volt. :))

(#60044) lezso6 válasza llacee (#60041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, szerintem nem fogod tudni meghallgatni sehol. :( De amúgy elég kiegyenlített hangú cucc, a mély nem nyomja el a többi hangot, s magas sincs kiemelve. Koherens, stúdiós hangja van, s mély is dinamikus, nem puffog. Hátránya persze, hogy 2.1, mert 160 Hz-nél van a keresztváltás, de nem zavaró, simán megszokható, jó elhelyezéssel pedig észre se veszed.

JBL 104 nem rossz cucc, habár elég borsos ára van, s mélyet ugye nem nagyon van. :D ITT tudsz hallgatni összehasonlításokat, csak használj hozzá valami jó fülest, úgy kijönnek a különbségek. Persze nyilván magát a hangját így nem hallod, de relatíve máshoz képest elég jó támpontot ad a DSAUDIO.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60045) Merchior válasza PuMbA (#60040) üzenetére


Merchior
tag

Akusztikai panelezni lehetne, vagy mire kellene gondolni ez alatt?
Szívesen tanulok, ha vannak még jó tanácsok :R

#60035 joe979 igen, átérzem, mi is szívtuk a fogunkat a "rendelés" gomb fölött, hogy ez most tényleg ennyi pénz lesz. De ha a leárazást kihagytuk volna és ezt tudom, hogy ez ilyen, akkor istenbizony verném a fejem az asztallapba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60046) Toncsi válasza llacee (#60041) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Inkább ő: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#60047) lezso6 válasza Toncsi (#60046) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Írta, hogy az iLoud ára már túl sok. Egyébként meg ha számít neki a mély mélysége, akkor az S350DB / S351DB a legjobb választás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60048) llacee


llacee
őstag

egyébként ez az iloud csak közeltérre működik? Vagy ez a nagy frekvenciamenet érvényesül egy 20m2 szobában is valamennyire?
Ha minden jól megy sikerül egy s350et meghallgatnom, de azért csak mozgatja a fantáziám az iloud is.

[ Szerkesztve ]

(#60049) lezso6 válasza llacee (#60048) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az iLoud méretéhez képest meglepően mélyre megy (kb 50 Hz) meg van hangereje is, de csodákat azért nem érdemes tőle várni szerintem. ITT írnak róla, hogy nagy hangerőn a mély alját már kompresszálja, hogy a hangerő meglegyen, és ne torzítson (annyira).

Nekem van egy S351DB (ami egy fekete S350DB normális alakú távval), TV-hez filmezni használjuk kb 2-3 méterről, ami elég komoly igénybevétel hangerőben és a mélyben is, de simán bírja.

Tudom neked nem erre kell, de zenére is állati jó, kb 35 Hz-ig lemegy, szóval pl drum and bass is tökéletesen szól vele, ahova kell minimum 40 Hz-ig lemenő gyors cucc a basszushoz és jó tranziens visszaadás a dobok csattogásához. Ezt ezen kívül csak a 8" stúdió monitorok tudják, esetleg az R2850DB, de utóbbinál lehet csak a mély van meg, a közép és magas nem olyan, mert mégse S szériás Edifier.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#60050) spleenszuru válasza Cs1csó (#59522) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia!

Visszakanyarodva a témához, mert még nem vettem.
Ha este hallgatnám ezt az RT1700BT-t, azaz alacsony hangerőn, akkor is "ki lehet venni" a hangjait?

Pl. ha sorozatozom, és vagyok 2-2,5 méterre a hangszóróktól, vagy kontrollerrel játszom az ágyról.

Köszi.

Malaka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.