Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) HThomas válasza lezso6 (#35600) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ebayen látok ilyen motorokat távirányítóval, de dobozba épített megoldást már nem... nem is értem miért nicns ilyen kész occsókínai megoldás :)

Hahh, egy ilyen pont jó lenne, de azt hiszem picit out of budget:
http://www.denon.hu/hu/product/hifi/amplifier/dra100

[ Szerkesztve ]

(#35602) krichd1 válasza lezso6 (#35600) üzenetére


krichd1
addikt

Már ki van találva:[link], vagy olcsón, vagy nagyon olcsón, [link].

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35603) ot93 válasza lezso6 (#35592) üzenetére


ot93
senior tag

Nekem is ilyesmi gondom van Solo 6C-vel egész konkrétan az, hogy bizonyos hangerőkön zúgás jön a jobb oldali (erősítős) hangszóróból, amely napközben nem zavaró, de éjszaka mikor rádugom a tabletet és elalváshoz berakok zenét 20-30 percre, akkor időnként hallható, reggel amikor meg ugye már nem megy a zene, egyértelműen hallható 3-4m-ről is... Pl. a 15, 16-os hangerő zúg, 17 nem, míg 18, 19 szintén zúg , 20-tól felfelé csak 2-3 fokozat, 15 alatt kb. 5 fokozat zúg... ez mi lehet? húztam én már ki mindent, úgy, hogy pc nem csak a tablet volt rákötve, meg úgyis, hogy semmi csak a hangfalkábel volt bedugva de úgyis, hogy a hálózati elosztóban csak a hangfal volt bedugva más eszköz nem (pl. pc, nyomtató)... semmi nem változtat rajt, egyedül azt próbálhatom még meg, hogy elviszem másik helységbe a solo-t... :F

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35604) Degeczi válasza ot93 (#35603) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, ez teljesen más jelenség, hiszen amint magad is írod, csak egyes digitális hangerő-lépcsők generálnak zajt, akár már egyetlen szinttel följebb lépve sem. Ez vmi furcsa hülyeség abban a hangerő-hangszín szabályzó chip-ben, amit a Microlab-ban használnak. Sok ilyen panaszt olvasni, de normál esetben pár mp után el kellene hallgatnia.

(#35605) GRaul válasza Bodz (#35561) üzenetére


GRaul
őstag

Vegul a Wharfedale 220as lett, ma MM-be megkaptam 53ftért a fehér párt :R
JBL 120ért mentem be, de ezzel jöttem ki. A JBL most akcioban meglett volna 31-32eftért

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35606) maán


maán
csendes tag

Üdv
Olyan hangfalat keresek max20-25 ezerbol amihez bluetooth-al is lehet csatlakozni.

(#35607) pulutodurumo válasza maán (#35606) üzenetére


pulutodurumo
őstag

LiNk

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#35608) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

A Wharfedale 220 mellé vásároltam egy Jamo 210es Subot.
Tudnátok abban segíteni, hogy a sub hátulján milyen beállításokkal kellene operálni, hogy a legjobbat lehessen kihozni belőle?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35609) Polllen válasza HThomas (#35594) üzenetére


Polllen
nagyúr

Denon elad, az erre a célra szánt pénzt hozzáadod az összeghez és veszel egy előerősítős dac-t. Simán lehet annyiért jót találni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35610) benfolds válasza pulutodurumo (#35607) üzenetére


benfolds
őstag

bocs, ha hülye a kérdés, de a nem kifejezetten "bluetooth speaker"-ként reklámozott hangszóróknál a bluetooth funkciót inkább kiegészítésnek használják, pl. vezetékkel kapcsolódik a hangszóró a géphez, és alkalom adták mondjuk telefonról is küldenek rá zenét bluetooth-on? csak azért, mert nekem nem tiszta, hogy akkor itt az a lényeg, hogy nem kell kábelezni a hangszórókat a géphez vagy az, hogy az ilyen alkalmi forrásokat csatlakoztatni lehessen gyorsan.

(#35611) Degeczi válasza benfolds (#35610) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem nagyon keveseknek lehet szempont, h a géphez ne kelljen vezeték, hiszen az általában könnyen megoldható, és sokkal jobb minőségű, mint BT-on keresztül lejátszani.

Szóval igen, ez inkább alkalmi telefon-rákötésre hasznos.

A másik pedig amikor teljesen vezeték nélküli, belső akkuról üzemelni képes a hangszóró is, de az aztán még inkább alkalmi használat, pl. kerti sütögetéshez, napozáshoz (és végképp gyengébb hangminőségű - de persze a feladata is csak annyi, h a telefon ványadt kis hangszórójánál jobb legyen)

(#35612) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Szertenék a gépemhez zajforrást venni, Kürbist BT néztem ki, de sehol sem találok, felszökött az áruk nagyon.
Kérdésem az lenne hogy tudtok alternatívát ajánlani?
Amire lenne használva: zene munka közben, néha film, és fontos hogy legyen benne Bluetooth, mert néha nagy ritkán elustulok, és a minőség rovására a kényelmet választom :D

Köszönöm,

(#35613) lezso6 válasza GRaul (#35608) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked kell tudni, ahogy a legjobban szól. Milyen erősítőd van? Le tudja vágni a mélyfrekvenciákat a szatelitekről? Ez esetben 80 Hz körül kéne vágni az erősítőnek és a szubnak is. A szub hangerejét neked kell tudni beállítani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35614) GRaul válasza lezso6 (#35613) üzenetére


GRaul
őstag

Yamaha RX V595aRDS Meg még van egy denon és pio is. De azokat nem szeretnem csereletni.
Gondolom a Yamaha mar eleg oreg es nincs olyan funkcioja amit emlitettel. A denonon meg a pioneeren tuti van. :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35615) lezso6 válasza GRaul (#35614) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztos van. Keresd meg a manualban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35616) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok! Van egy Genius SW HF 4000-em. Amikor nincs használatban,de bekapcsolt állapotban van időnként pattogó hangot ad ki. Olyan,mintha lenti szomszéd kosárlabdázna a szobájában. :) Valakinek van ötlete mitől lehet?
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#35617) benfolds válasza Degeczi (#35611) üzenetére


benfolds
őstag

értem, köszi!

(#35618) ot93 válasza Degeczi (#35604) üzenetére


ot93
senior tag

Értem, hát olyan nekem is van, hogyha pl. állítom a mélyet, akkor pár mp-ig van csak nagyon halk zúgás, utána megszűnik, viszont amit mondtam előző hsz-ben az állandó jelleggel van.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35619) gera021


gera021
aktív tag

hello,
van nekem 1 corsair sp2500 2.1 hangcuccom, kerdesem az lenne h laptopra tudom csak radugni, tudtok ajanlani vmit h ne az integralt rol szoljon? van lehetoseg em kulso hangkartya t venni laptopra? es ha igen miet? es sokkal jobb lesz a hangazas tole?
koszi szepen,

Hangkartya topic ba nincs valasz azert irtam ide

[ Szerkesztve ]

(#35620) Polllen válasza gera021 (#35619) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyisd le az itteni összefoglalót és ott lesz a link a fejhallgatóerősítő + dac topikhoz. Ott tudnak segíteni, ha megfogalmazod az elvárásaid keret megadásával. USB-s külső hangkártyát tudsz venni 5k és sok millió között.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35621) gera021 válasza Polllen (#35620) üzenetére


gera021
aktív tag

Ok....
50ezres hangfal szetthez majd biztos millios kulso hangkartya t akarok.

Az osszefoglalot elolvastam elotte. De nekem mar minden adott a 2.1 a laptop csak kulso hangartya hianyzik.
Ha van aki segiteni is tud akkor azt megkoszonnem...

[ Szerkesztve ]

(#35622) duo válasza gera021 (#35621) üzenetére


duo
őstag

xonar u7 vagy creative x-fi HD van más is, én e kettő közt hezitáltam aztán a xonar lett.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35623) gera021 válasza duo (#35622) üzenetére


gera021
aktív tag

koszi szoval az u7 rol irsz par tapasztalatot? en is azt neztem ki magamnak,

(#35624) olajecset


olajecset
tag

Sziasztok!
Továbbra is nézegetem a stúdió monitorokat.
Valakinek van tapasztalata?
Mackie MR6 mk3
Pioneer S-DJ60X
Prodipe PRO8 V2
Yamaha HS7 Amit nem találok a decibel értéke.
Az alaplapi hangkártyám egész jó Realtek ALC1150, nem tudom lenn-e halható különbség egy 20-30 ezres külsőshöz képest.
Ami még fontos kb 3 méterről lenne hallgatva nem mindig szemből.
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#35625) Polllen válasza gera021 (#35621) üzenetére


Polllen
nagyúr

usb kártya van 5-któl és az is jobban szól, mint a laptop. Az általad kinézett dac is már 25-30k. Egy 50 ezres hangfalhoz. :)

Szóval itt senki sem gondolatolvasó, az a néhány dolog, ami a dac összefoglalóban van ahhoz kell, hogy könnyebben segítsenek a megfelelő helyen és ne offoljon senki.

Ha nem akarsz hangfalat cserélni u3 fölé nem mennék.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35626) jubilleum válasza jubilleum (#35612) üzenetére


jubilleum
senior tag

Erre esetleg valakinek van ötlete?
Köszi,

(#35627) gera021 válasza Polllen (#35625) üzenetére


gera021
aktív tag

rendben van, akkor azt veszek ha folos dragabbat, koszi

(#35628) Polllen válasza gera021 (#35627) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyáltalán nem biztos, hogy fölösleges jobbat venni. Érdeklődj a dac topikban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35629) lezso6 válasza gera021 (#35627) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézz be a DAC topikba. Az a Corsair cucc egyébként elvileg egy üdítő kivétel a 2.1-eknél, szóval jobban meghálálhat egy jó forrást mint a többi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35630) Peti_seth.d


Peti_seth.d
csendes tag

Sziasztok!

A napokban tervezek stúdió monitort venni, egy kisebb szobában írogatok zenét, főleg dubstep, house és hasonló basszus orientált műfajokban.
Egy Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen típusú hangkártyát szeretnék venni, viszont hangfalügyben még nem sikerült döntenem, kinéztem párat, a keret nagyon max 100k lenne a két monitorra.
Ezekről szívesen hallanék tapasztalatokat, illetve más ötletre is nyitott vagyok.
Mackie MR5 mk3
KRK Rokit 5 G3
Monkey Banana Gibbon 5 Black
JBL LSR305

Köszi!

(#35631) fuze válasza ot93 (#35603) üzenetére


fuze
őstag

Nekem is ugyanilyen. Bár engem nem szokott zavarni, mert ezeken a hangerőkön nem hallgatom.

Engem az bosszant, hogy a távirányító még mindig nem működik 😂😂

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#35632) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

A cordial balanced kábelek milyen minőséget képviselnek? Van minőségbeli különbség a TRS vagy az XLR csatik között?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35633) Blitz23


Blitz23
tag

Üdvözletem!

Kérem a segítségeteket hangfal választásban.

Feltételek:

- Max 15-20e forint a keret.
- Szép,tiszta hangzás, a basszus is fontos.
- Fej-/fülhallgatót rá lehessen csatlakoztatni.Ez azért fontos,mert tapasztalatlanságból hibáztam,nem néztem utána mindennek. Itt Prohardveren ajánlottak szintén egy 2.0 Genius SP HF1250b 2.0 szettet,de nem tudom rácsatlakoztatni a fejhallgatómat. Be tudom dugni,de nem szól egyáltalán.

Jöhetnek 2.0,5.0 ajánlatok,ha van, mazsolázgatok kicsit.

Köszönöm! :R

(#35634) lezso6 válasza Peti_seth.d (#35630) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezekhez a stílusokhoz nagyobb monitorok kellenek. A legjobban azzal járnál, ha valahogy ki lehetne bővíteni a kereted. 100k körül még nem kapsz annyira jó 8" monitorokat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35635) ot93 válasza fuze (#35631) üzenetére


ot93
senior tag

Nekem az szerencsére működik tökéletesen... sőt nen is csak elölről hanem hátulról is, átmenve a hangfalon: :) [kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35636) fuze válasza ot93 (#35635) üzenetére


fuze
őstag

Nekem teljesen leamortizálódott, pedig vigyáztam rá. A vicc az, hogy az egész hangfalat vissza kellene vinnem, hogy kicseréljék

adms.hu | UI Designer

(#35637) Peti_seth.d válasza lezso6 (#35634) üzenetére


Peti_seth.d
csendes tag

Azt olvastam kisebb szobába (kb 10nm) nem érdemes 5-6" nál nagyobbat venni, sajnos a keretet már nem tudom tovább bővíteni, max ha gyengébb kártyát veszek, de abból nem igazán szeretnék alább adni.
Esetleg a Mackie MR6-os? Abban már 6,5"-es woofer van.

(#35638) lezso6 válasza Peti_seth.d (#35637) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem hiába 10 nm, hangerőben biztos több, mint elég az 5-6", de megfelelő szubbasszust semmilyen körülmények között sem fog adni. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35639) thornadoj válasza Blitz23 (#35633) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A geniuson az bemenet, azért nem szól rajta a fülesed. Egy külső hangártya megoldaná a fejhallgató kimenet problémádat, és nem kéne kompromisszumot kötnöd a hangfallal.

(#35640) Peti_seth.d válasza lezso6 (#35638) üzenetére


Peti_seth.d
csendes tag

Értem, és szerinted inkább nagyobb monitort kéne néznem vagy szerezzek be egy külön subot?

(#35641) lezso6 válasza Peti_seth.d (#35640) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Külön szubot azért nem ajánlom, mert egyrészt 100k+ egy használható, másrészt elég nehéz és pepecselős jól belőni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35642) Peti_seth.d válasza lezso6 (#35641) üzenetére


Peti_seth.d
csendes tag

Értem, köszönöm szépen az infót!

(#35643) varmi2 válasza Blitz23 (#35633) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért nem szól a füles, ha bedugod a 1250b elejébe, mert az bemenet, nem kimenet. A legegyszerübb megoldás, ha teszel a hangfal elé egy jack elosztót. Akkor be tudod dugni a hangfalat is meg a fejest is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35644) HThomas válasza Polllen (#35609) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

áá, a Denont megtartom, már hozzámnőtt... van egy Fiio E09K-m, most azzal állítom a hangerőt, csak ugye ott nincs távirányító...

(#35645) Polllen válasza HThomas (#35644) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is szeretem a hangját, de a használt ára+a távirányítós kütyüből simán kijön egy előerősítős dac. :)

Vagy használd a fejhallgató kimenetét. Az szabályozható.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35646) Blitz23 válasza varmi2 (#35643) üzenetére


Blitz23
tag

Köszi,már folyamatban van a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#35647) Bodz válasza Ferdzsoo (#35632) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs.

(#35648) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#35632) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Még ehez tartozik hogy a kábelhossz növekedésével romlik a hangminőség?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35649) ot93 válasza fuze (#35636) üzenetére


ot93
senior tag

és ez mennyi idő alatt történt?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35650) Bodz válasza Ferdzsoo (#35648) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szimmetrikus kábelezesnél jól hallhatóan nem illik neki. Nyilván emberi hosszal számolva. Gyanítom esetedben pár méterről lenne szó.
Amúgy a Cordial egy kellemes belépő szint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.