Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) Menthirist


Menthirist
veterán

Üdv.

Van egy Modecom SHF 56U-m, és csípem. Innen mi lenne a következő 1-2 szintnyi minőségi ugrás, és mennyiért? A hangkártya egy Asus Xonar DX, egyéb cucc (erősítő, stb) nincs (kellene?)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#34252) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok

Egy 2.0-ás hangfalra lenne szükségem. Az ajánlóban lévő Microlab 2.0 meg is felelne. Lehet ezeket a hangfalakat falra szerelni? Ilyesmi álvánnyal: [link] [link]
Azt látom, hogy nincs semmi furat a hátulján, magamnak megfúrhatom? :F
Vagy tudtok ajánlani olyan hangfalat amire erre alkalmas? Árban kb ez a szint, 40k-ig

[ Szerkesztve ]

(#34253) Shingen válasza Nojbee (#34252) üzenetére


Shingen
addikt

Melyik Microlabról is van szó?

Amúgy a hangfal furkálása felejtős szerintem.

風林火山

(#34254) Shingen válasza Menthirist (#34251) üzenetére


Shingen
addikt

Modecom 120U de azt lehet nem lehet kapni már.
Vagy microlab 7C

風林火山

(#34255) Nojbee válasza Shingen (#34253) üzenetére


Nojbee
tag

Microlab Solo 6C

(#34256) Shingen válasza Nojbee (#34255) üzenetére


Shingen
addikt

Ahogy látom a 6C-nek hátul van a reflex nyílása.
Így a faltól min. 30 cm távolságra kellene lennie a hangfalnak a hangzása miatt.
Így a falra szerelés minden szempontból felejtős, ha meg a hangfalat akarnád megfúrni a tartók miatt tuti gari vesztés.

風林火山

(#34257) fuze válasza Nojbee (#34255) üzenetére


fuze
őstag

Inkább valami polc kéne hozzá szerintem.

adms.hu | UI Designer

(#34258) Shingen válasza fuze (#34257) üzenetére


Shingen
addikt

Polccal is túl közel lenne a falhoz.

風林火山

(#34259) Menthirist válasza Shingen (#34254) üzenetére


Menthirist
veterán

nem erőben gondolkodtam, hanem minőségben. Úgy értem az 56-ost sem járattam meg nagyobb hangerővel panelban, ugyanakkor nem tudom hogy minőségben, tisztaságban, részletességben milyen egy ennél fejlettebb hangfal (fejhallgatónak van egy Audio Technica ATH-M50-em mellé). Szóval nem tudom hogy a jobb hangminőséghez hozzátartozik-e jóval nagyobb watt teljesítmény vagy sem, de ha csak hangosabb egy hangfal mint a jelenlegi 56U, akkor nem érek vele sokat :) Tesóméknak van pl két nagy Elac FS 58.2, azok elég jól szólnak :) Na valami hasonlóra gondoltam, csak nem feltétlen akkorában, meg nem építenék nagy átjátszóállomást mint náluk van, ha nem szükséges :) Azért persze ha úgy lenne az igazi pl a jel minősége miatt, akkor lehet róla szó is akár.

Ennek a Microlab-nak utánanézek azért, köszi. Kezd elég korrekt méretűnek tűnni :) Nem tudom hangminőségben hol lehet az 56U-hoz képest, nagyon nem értek hozzá :)

Mondjuk 45Hz-27kHz (56U) vs 55-20 000 Hz (microlab)? Ez nem tűnik jobbnak, mégha tudom is hogy sokat csalnak az értékekkel.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#34260) Degeczi válasza Menthirist (#34259) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Felejtsd el ezeket a paramétereket, az 56U egészen biztosan nem megy le 45 Hz-ig, jó eséllyel pedig a 20 KHz-et már magad sem hallod

(#34261) Menthirist válasza Degeczi (#34260) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát igaz, hogy a kor előrehaladtával az ember egyre kevesebb magasat hall :)
Valami Edifier-ben esetleg? Anno nagyon szemeztem azokkal is, csak akkor nem akartam annyit költeni, meg talán már akkor is nehéz volt beszerezni őket. Ők végképp feladták?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#34262) Nojbee válasza fuze (#34257) üzenetére


Nojbee
tag

Az a baj, hogy nem fejmagasságba szántam (mivel az asztalon nem fér el), ezért kéne lefelé néznie kb 45 fokban. Találtam hozzá olyat amit nem kell fúrni, de 30-40ezret nem ér.
Kisebb hangfalak elférnének. Pl valami ilyen méretű: Bose
Erről vélemény, vagy alternatíva?

(#34263) duo


duo
őstag

Üdv urak!

valaki meghallgatná a Kürbisét akinek van hogy lezso6 mester sub-epenis-meter-ével meddig megy le azonos hangerővel és mit ad még ki az alatt?

nálam, (két nap alatt 4x hallgattam meg hátha másképp hallom. egyik és másik hangfalat is közelről fülelve 35%-40% hangerőn ez alapján,
7-8 s-ig hallom egyformán és kb 11 s-ig kiadja ott már én is hallom a jelentősebb halkulást
(jóval korábbi postomban írtam mit moddingoltak rajta)

összehasonlításul kellene, hogy vajon tényleg javult vagy csak placebo. meg kiváncsi is vagyok.

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#34264) ZolaBA


ZolaBA
csendes tag

Sziasztok! hálószobai tv mellé keresnék valami 2.0/2.1 hangszórót, aminek jobb hangja lenne mint a tv-nek. Legfontosabb, hogy auto power off-os legyen, azaz ne kelljen kapcsolgatnom. A fejhallgató kimenetről szeretném meghajtani, hogy a tv távirányító kezelje a hangerőt. max 20e-ig. Esetleg valakinek ötlete? köszi.

(#34265) varmi2 válasza ZolaBA (#34264) üzenetére


varmi2
nagyúr

Genius 1250b, de ez nem kapcsol ki magától. Én is ezt használom a tv mellé, és nem érdekel, hogy végig be van kapcsolva. 13k körül van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34266) Degeczi válasza ZolaBA (#34264) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ritka az auto-offos típus, de ha nagyon zavar, h bekapcsolva marad, akkor vegyél master-slave konnektort, Lidiben szokott 4-5e körül lenni: ha ott master-be a TV-t dugod, azzal automatikusan áramtalaníthatsz minden kapcsolódó eszközt (nem csak hangszórót, pl. DVD-t, erősítőt, stb)

(#34267) ZolaBA válasza Degeczi (#34266) üzenetére


ZolaBA
csendes tag

köszi a válaszokat. A HF1250B-t ismerem, csak az auto power off miatt nem akartam, de megnézem ezt a master/slave konnektort, még azzal együtt se drága.

(#34268) Shingen válasza ZolaBA (#34267) üzenetére


Shingen
addikt

még azzal együtt se drága
Nem mert a master/slave konnektor 4 ropi körül van.

風林火山

(#34269) Santi22


Santi22
aktív tag

Sziasztok. Van egy Logitech X-210 2.1 hangfalam a géphez kötve és most hirtelen elkezdte azt csinálni a mélynyomója, hogy pár másodpercenként (ez random, de 5-20mp-ként kb) hangos rezgő/búgó hangot ad.
Ami azért is érdekes, mert amikor ez kezdődött akkor épp cséztem fülessel, szóval a hangfal inaktív volt tulajdonképpen és azóta is semmi zene nem megy és ezt csinálja, zene alatt szintén, teljesen normálisan szól a zene, aztán jön a rezgés aztán megint megy a zene rendesen. Keresztet vethetek a cuccra vagy lehet valamit kezdeni még vele?

(#34270) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy 5.1-et vásárolni.
Kinéztem eggyet.
[link]
Ha van esetleg ilyen árba jobb választás akkor aztis örömmel fogadom.

(#34271) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Elsősorban tv-re (gépre is), de zenére is keresek hangfalat..
Egy fadobozos génius 5.1 megy és helyette kell jobb, hangzásban tartósságban stb.
Keret valahol 40-ig meg kell álljon..

Kiszemeltek:
http://www.bluechip.hu/termek/thonet---vander-hangfal-ratsel-2-1-fekete#fenykepek
http://www.thonet-vander.com/vertrag.html
http://www.thonet-vander.com/kurbis.html
http://www.mercateo.hu/p/2348-C3107031/Microlab_SOLO6C_2_0_sztereo_hangszoro_rendszer.html?showSimplePage=NO&
http://www.modecom.eu/mc-shf_120u/2.0/speakers/audio/product/
http://www.modecom.eu/mc-shf_80u/2.0/speakers/audio/product/
http://www.bluechip.hu/termek/thonet---vander-hoch-2-0-sztereo-hangszoro-fekete

Minőség, tartósság, gar szempontjából, is a hangzáson kívül melyik lehet a jó választás?

Vagy távkapcsos kell, vagy olyan amelyiknek nem probléma ha nem kapcsolom ki, nem szeretném, hogy amiatt elfüstöljön a tápja pl..

(#34272) varmi2 válasza jeromosi (#34270) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudom nem fog tetszeni a válasz, de ez nem valami jó minőségű cucc. Ennyi pénzből 2.0 tudsz venni, ami keresztben megeszi hangzásban ezt az 5.1-t. Olvasd el a téma összefoglalót. És kicsit pótolj rá, és vegy él egy solo 6C-t

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34273) erik365 válasza ANDROID??? (#34271) üzenetére


erik365
aktív tag

Solo 6C

1.4 T-jet M32

(#34274) Nojbee válasza Nojbee (#34262) üzenetére


Nojbee
tag

Valaki tud ajánlani alternatívát? Kis méretű 2.0 vagy akár 2.1? +-10k
Vagy vegyem a Bose-t?

(#34275) ANDROID??? válasza erik365 (#34273) üzenetére


ANDROID???
addikt

Genius SW-HF 5.1 5000 helyett kell valami. Mivel ezek már nem a 10-12 e forintos kategória , értelemszerűen jót szeretnék mindenképp.
Értem Solo 6C, de ez jobban szól vagy minden tekintetben az nyer a német cuccokkal szemben is??

http://www.mercateo.hu/p/2348-C3107031/Microlab_SOLO6C_2_0_sztereo_hangszoro_rendszer.html?ViewName=live_hu&showSimplePage=NO

A linken 2 fajta van, mi a különbség a távkapcson és a potik elhelyezkedésén kívül?

[ Szerkesztve ]

(#34276) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

80ezer Ft magasságig szeretnék aktív sztereó hangfalszettet vásárolni!

Jelenleg bass-modolt AKG Q701-gyel hallgatok zenét, valamint Vsonic GR07-tel hordozható fronton.
Az igényeim:
- Nem feltétlenül analitikus hangzás, inkább kicsit melegebb, zeneibb oldal.
- Filmnézésre is használnám, bár erre gondolom egy szoftveres EQ megoldás (kicsit feltolni a basszust, itt úgysem kritikus a hangminőség, persze amúgy EQ kizárva). De legyenek mélyek rendesen!
- Ne legyen fertelmesen nagy lehetőleg (asztalra kéne monitor mellé)
- Nem szükséges semmi csicsa szifon dokkoló meg blútút anyámkínja.

Mik a legjobb opcióim akár használtan?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#34277) PuMbA válasza raven12 (#34276) üzenetére


PuMbA
titán

M-Audio BX5 Carbon, BX5 D2 :)

Megjegyzem, hogy a mai filmeknél alapból van +5-10dB a basszuson a DTS kodek miatt :) Nagyon észreveszem, hogy több a mély, mint bármiben, illetve a filmzenét külön hallgatva is sokszor kevesebb a mély :)

[ Szerkesztve ]

(#34278) Doma88


Doma88
tag

5.1-es hangrendszert, hogy lehet csatlakoztatni a PC-hez úgy, hogy minden hangfal szóljon? Az a baj, hogy az erősítőből csak 1 RCA-Jack csatlakozó jön ki amit ha bedugok a gépbe akkor azt a Realtek HD Audio Manager-ben csak első/hátsó/középső hangszórónak tudom beállítani és így csak 2 hangszóró szól. Játék közben szól az összes de nincs térhatás mivel mindegyik hangszóró úgy szól aminek be van állítva.(első/hátsó/középső)

(#34279) ANDROID??? válasza Doma88 (#34278) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#34280) lezso6 válasza PuMbA (#34277) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az inkább a lejátszó-féle szteró downmix miatt van.

MPC-HC esetén pl úgy van, hogy a sztereó downmixnél beállíthatod egy-egy értékkel, hogy a Center, Sorround, LFE milyen arányban kerüljön be. Az 1.0 jelenti a két hangszórót, így a Center és az LFE 0.71-et (gyökkettőperkettő) kéne kapjon, a Sorround meg 1.0-t. Nálam így van, nincs több mély filmeknél sem.

Az LFE +10dB arra vonatkozik, hogy a többi hangnál hangosabb lehessen a mély, relatíve nagyobb dinamikatartományt kapjon. De ez nem jelenti azt, hogy túl is van húzva. Szimplán csak az a lényeg, hogy túl tudja övülteni a többi csatornát, ha kell. Ezért is sokkal halkabb a 5.1 lekeverve sztereóra, az LFE miatt hatalmas a dinamikatartomány.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34281) PuMbA válasza lezso6 (#34280) üzenetére


PuMbA
titán

Elvileg nekem is alapon van: center 0.71, surround 0.71, lfe 0.00 :) Régi filmeknél egyébként nincs olyan sok mély, csak a maiaknál figyeltem meg, talán ez a trend :)

[ Szerkesztve ]

(#34282) lezso6 válasza PuMbA (#34281) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az alap az nem jó. De ha nullás LFE-vel sok a mély, akkor nem tudom mi van nálad. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34283) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Közben megtaláltam, hogy a távkapcsoló miatt szűkül a kör. A solo 6c tud olyan mélyet mint a ratsel 2.1, vagy közelébe sem ér?

[ Szerkesztve ]

(#34284) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#34283) üzenetére


ANDROID???
addikt

Valakinek van esetleg tapasztalata mindkettővel?

(#34285) duo


duo
őstag

#34263-ra valaki?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#34286) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Számítógéphez szeretnék hangszórót venni. Zene,film, játék a felhasználás. Alkalomadtán TV-hez is csatlakoztatnám. 15k a keret, e fölé nem szeretnék menni.

Két hangszórót néztem ki:
Genius SW-HF 1700 2.1 hangszóró barna - 13.600.-
és
Genius SP-HF1250B 2.0 fadobozos hangszóró 12.000.-

Ezek közül melyik jobb vétel? Van- e jobb vétel ebben a kategóriában?

Köszi!

(#34287) varmi2 válasza Ozsi009 (#34286) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyértelműen a 1250b.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34288) Shingen válasza Ozsi009 (#34286) üzenetére


Shingen
addikt

+1 1250B-re.
Amúgy tényleg egyértelmű az a nyerő. :))

風林火山

(#34289) Ozsi009


Ozsi009
tag

Akkor ez el is dőlt! :)

Köszi a segítséget! :)

(#34290) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#34291) lezso6 válasza ANDROID??? (#34290) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Franc tudja. Hangminőségben a Solo 6C biztosan jobb. Valószínűleg mélyben is, mert térfogatra kb ugyanakkora és abban dupla 6.5" van. Ez volt az elmélet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34292) ANDROID??? válasza lezso6 (#34291) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor elmélet tovább... :)
Solo 6c reflex hátul, mennyire kellene legyen a faltól kb? Ezt úgy tudnám kivitelezni, hogy kb 15 esetleg 20 cm-re.

(#34293) lezso6 válasza ANDROID??? (#34292) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igazából nem a fal közelsége a probléma, hanem a szemben lévő nagy üres felületek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34294) ANDROID??? válasza lezso6 (#34293) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szemben vele kb 180-200cm-re ágy, közvetlen mellette két magas szekrény (mindkét oldalon).

[ Szerkesztve ]

(#34295) lezso6 válasza ANDROID??? (#34294) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mármint egymással szemben lévő nagy felületek a szobában. Pl üres falak. De mindegy, ez majd kiderül, nem lehet ennyiből megmondani, hogy akkor most jó lesz-e vagy sem. :D Nagy problémák leginkább az üresebb szobákkal szoktak lenni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34296) ANDROID??? válasza lezso6 (#34295) üzenetére


ANDROID???
addikt

Á van itt cucc :DD
"Franc tudja. Hangminőségben a Solo 6C biztosan jobb."
Hallottad már mindkettőt?

[ Szerkesztve ]

(#34297) lezso6 válasza ANDROID??? (#34296) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyiket sem hallottam. De azt nem árt tudni, hogy a 2.1-ek hangminősége azonos áron mindig jóval gyengébb egy 2.0-nál.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34298) PpenoO válasza ANDROID??? (#34296) üzenetére


PpenoO
őstag

Bocs, hogy ismétlem önmagam de szerintem rendeld meg mindkettőt, szóljon napközben is hogy bejáratódjanak, főleg a Ratsel. Amelyik rosszabbul fog szólni küldd vissza 14 napon belül...

U.I.: feltételezem mindkettőhöz ratyi gyári jelkábel jár, érdemes valami normálisabbal tesztelni. Persze ne ujjnyi vastaggal.

[ Szerkesztve ]

(#34299) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hát, nekem annyira bejött az SP-HF 120B, hogy ma hozom haza a másodikat. Egyelőre a notim-ra kötve hallgatom a már meglévőt (külső hangkártya már tervben van hozzá) és most megy majd a másik egy Android-os TV Box-ra kötve a TV mellé :K ...

(Csak azt nem tudom még, hogy hova tegyem, jelenleg csak a padlóra (szőnyeg) tudnám rakni őket. Szerintetek az mennyire jó 5-let, ha mondjuk fogok két karton dobozt, megtöltöm a belsejüket könyvekkel (amíg pont tele nem lesznek), és azokra pakolom a hangfalakat?! Bár így sem lesznek fejmagasságban, a fotelekhez képest, de ha már 20cm-ert emelek így rajtuk az csak jobb, nem?!) :F

(#34300) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! a képen látható nagyon régi, cca '98-as hangszórókat használom a számítógépen zenehallgatáshoz, igazából meg is vagyok velük elégedve, kivéve, hogy egy kicsit búgnak. az lenne a kérdésem, hogy a sokat dicsért sp-1250b-vel tapasztalnék-e valamilyen előrelépést hangzásban? ismeritek ezt a típust (mármint ezt az escomot)? szerintem több márkanévvel is futott annak idején. (21 centi magasak, ez talán segítség a valós teljesítmény megítélésében)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.