Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) PuMbA válasza Cry0 (#34950) üzenetére


PuMbA
titán

Semmilyet. 15k-ból Genius 1250B adja a legjobb hangminőséget :)

(#34952) Kar07


Kar07
tag

Üdv!

Pár hete kerestem itt véleményeket a Thonet & Vander Kumpelről, de nem találtam, gondoltam megrendelem. Tegnap átvettem, írok pár sort:

- dobozból kivétel után rögtön beleakadt a kezem az egyik sarokról alig pár milliméternyit leváló borításba, nem tudom milyen anyagból van, nagyon vékony műanyagszerű fólia lehet, ami beborítja a hangszórót
- ránézésre rövidek a kábelek
- tényleg rövidek a kábelek, 24"-os monitor két oldalára nem tudom eltenni mert kellene még 5-6 cm kábelhossz. Laptophoz biztos jó, de nem találtam erre előzetesen infót
- az usb és jack kábel is rövid, a gépem a földön van, csak az asztal széléről/sarkáról ér le a géphez a két kábel, csak sajna nem az asztal szélére szerettem volna tenni
- gyerkőc miatt este már fej- vagy fülhallgatót használok, de a hangszóró hangerőszabályzója nem szabályozza a jack kimenet hangerejét
- viszont a hangszórót kikapcsolva is szól a fülhallgató, és használható az usb hub
- a hangminőségről szándékosan nem írok, nem vagyok vájt fülű, számomra jól szól

Eléggé csalódott vagyok. Ha hosszabb lenne a kábel és a hangerőszabályzó szabályozná a hangerőt a jack kimenetre dugott fej/fülhallgatón is, akkor még használható is lenne számomra.

Kérdés: mennyire általános manapság, hogy a hangerőszabályzó nem szabályoz jack kimenetet? Rég volt pc hangszóróm, de egy régi 1500 ft-os olcsó noname hangszóró tudta ezt.

Ha veszek egy Logitech Z200-at, az tudja szabályozni a jack kimenet hangerejét? Melyik tudja? :)

Köszi!

(#34953) Degeczi válasza Kar07 (#34952) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha tudod, vidd vissza. USB-s táplálású hangszóró eleve nem jó ötlet, és ezek szerint még hibás is, vagy idióta módon tervezett (ugyan nem kötelező, h legyen fülhallgató kimenet, de ha már van, a hangerőszabályozónak persze hatnia kell rá, különben tényleg használhatatlan)

(#34954) SunMount3r válasza SunMount3r (#34946) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sejtettem, hogy itt valami külön elektronikában elmélyült topic-ba kellene írnom inkább, de ennek a híján továbbra is reménykedek valami válaszban, ha lenne valakinek... :F

Köszi!

(#34955) Kar07 válasza Degeczi (#34953) üzenetére


Kar07
tag

Szerintem is az lesz, hétfőn visszaviszem.
Nem vártam csodát, az usb tápelletáson meg a többin túltettem volna magam, de a hangerőszabályzás hiányán nem.

(#34956) Kar07 válasza Kar07 (#34955) üzenetére


Kar07
tag

...na most nézem például a Logitech Z333 használati utasítását, amiben azt írják hogy "...csatlakoztatott fejhallgató hangerejét a hangeszközön (számítógépen, táblagépen vagy okostelefonon) szabályozhatja. A vezetékes távirányító hangerőszabályzója nem befolyásolja a fejhallgató hangerejét."

Én ezt tényleg nem értem. Ha pl. este játszanék amikor a család alszik, és fejhallgatóval tenném, akkor nem tudom állítani a hangerőszabályzóval a jack kimenet hangerejét. Teljesen elképzelhetlen a gyártók részéről amit szeretnék? :F

(#34957) Degeczi válasza Kar07 (#34956) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban gagyi megoldás, de a többség (mármint 2.0-k) nem ilyen.
Mondjuk más kérdés, h egyébként is erősen hanyagolt funkció a fejhallgatókimenet, nagyon gyakran nincs is.
Ezek is kb. annak tekinthetők.
Itt egy további érpárra lett volna szükség a távvezérlő kábelében, és inkább elspórolták. A mélynyomó dobozára (ahol egyszerűen megoldható lett volna) pedig nem tették, hiszen ott nem praktikus elérni.
Távvezérlő nélküli 2.0-n nincs ilyen szempont, ott azért többnyire normális, szabályzott a füleskimenet (mármint mégegyszer: ha egyáltalán van)

(#34958) Kar07 válasza Degeczi (#34957) üzenetére


Kar07
tag

Azt észre vettem hogy hanyagolt a fejhallgató kimenet.
Eredetileg 2.0-t néztem, később kezdtem 2.1-t nézni de mindkettőből nehezen találok olyat, amin van olyan fejhallgató kimenet aminek a hangereje szabályozható, és még a design is megfeleljen.

Ha 2.0-nál szabályzott a fejhallgató kimenet, akkor maradok 2.0-nál. Mondjuk a T & H Kumpel is 2.0, aztán mégsem tudja…

Amik most szóba jöhetnek, és külsőleg is tetszik:
Logitech Z150, Z200, ezekre nem találtam infót tudják-e szabályozni a kimenetet
Genius HF500A
Speedlink Viora
Trsut Arys
Illetve találtam egy használt Creative Gigaworks T20 II-t, csak így gari nincs.

(#34959) Bodz válasza Bazsy (#34933) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ennel kisebbet en nem vennek, akkor mar inkább egy fej/fulhallgato, ha nincs hely.

(#34960) thornadoj válasza Kar07 (#34958) üzenetére


thornadoj
aktív tag

vegyél egy külső hangártyát, és meg van oldva a fejhallgató kimenet és a hangerőszabályzása. pl. creative x-fi hd.

(#34961) Cry0


Cry0
őstag

Genius SW-G2.1 1250 vélemény ?
illetve láttam belőle olyat hogy "Reproduktory" ez mit takarna?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#34962) Degeczi válasza Cry0 (#34961) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mind az... ("hangszóró" csehül...)

(#34963) lezso6 válasza Cry0 (#34961) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aggya a méjjet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34964) .DLL válasza lezso6 (#34963) üzenetére


.DLL
veterán

(#34965) lezso6 válasza .DLL (#34964) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aztabüdös#&@%! :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34966) duo válasza .DLL (#34964) üzenetére


duo
őstag

KELL :D

ezt megpöngetném rajta (arra való):
a lila ruhás mama vereti keményen

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#34967) .DLL válasza duo (#34966) üzenetére


.DLL
veterán

Szeretném én ezt csinálni 40 év múlva! :DDD

(P.H.)

(#34968) mcs válasza Cry0 (#34961) üzenetére


mcs
veterán

Kerüld, mert ez egy fél hangerőn is torzulós, zörgős és tompa sz@r. :)
Ha már olcsón akarsz 2.1et, akkor inkább ezt: Genius SW-HF2.1 1700
Sokkal kevésbé tompa, és a mélynyomója is jobban van összerakva, mert nagyon kevés belső rezonanciája van. Azután vettem meg én is, hogy összehasonlítottam Media Marktban a gamer csodával. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34969) PuMbA válasza Cry0 (#34961) üzenetére


PuMbA
titán

Az összefoglalóban le van írva a vélemény, tehát marad az 1250B :)

(#34970) Kar07 válasza thornadoj (#34960) üzenetére


Kar07
tag

Az lényegesen több már mint amennyit költeni szerettem volna, kb. 10-12k a max. amit nekem megér most a dolog.

(#34971) Htjet


Htjet
tag

Sziasztok!

Az alábbi hangfalak közül melyiket ajánlanátok álltalános felhasználásra (játék, zene),

2.0
[MEDIA-TECH Audience HQ ]
[GENIUS SP-HF 1250B]

2.1
[MICROLAB FC 330]
[GENIUS SW-HF 2.1 1700]

Nem tudtam eldönteni, hogy 2.0 vagy 2.1-el járnék jobban ezért is linkeltem többet.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#34972) Cry0 válasza mcs (#34968) üzenetére


Cry0
őstag

és egy Genius 3000 jobb választás lenen?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#34973) PuMbA válasza Cry0 (#34972) üzenetére


PuMbA
titán

Az még rosszabb, az összes 2.1 csapnivaló. 1250B kell neked :)

(#34974) Cry0 válasza PuMbA (#34973) üzenetére


Cry0
őstag

2.0-át nem akarok :))
de gondolom akkor a Philips SPA5300 se lenne jobb választás

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#34975) Bodz válasza Htjet (#34971) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ó, Audience, végre valami újdonság, ami érdekes lehet.

Lustáknak. Teszt1, teszt2, teszt3, videó.

A fix kábel mondjuk rögtön ér egy fekete pontot. Meg a Microlab B77 sokkal kulturáltabban fest.

[ Szerkesztve ]

(#34976) lezso6 válasza Cry0 (#34974) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért is nem? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34977) Cry0 válasza lezso6 (#34976) üzenetére


Cry0
őstag

csak hogy előttem írták hogy az összes 2.1 csapnivaló
de akkor felteszem jobban a kérdést genius 1250,Genius 3000 vagy Philips Spa5300 ? :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#34978) lezso6 válasza Cry0 (#34977) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha valaki azt kérdezi, hogy trágyát, hányást vagy moslékot egyen, akkor annak azt javaslom, hogy gondolja át még egyszer a kérdését vagy inkább ne egyen semmit.

szerk.: egyébként a szettek kb erre jók, nem zenehallgatásra: [link]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34979) SunMount3r válasza Cry0 (#34977) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Genius SP-HF1250B

(#34980) Cry0


Cry0
őstag

még esetleg genius 5.1 4000? :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#34981) Gara1979 válasza Bodz (#34975) üzenetére


Gara1979
csendes tag

A Microlab B-77 kulturáltabban fest?

Hmm...

Nekem B-77 van és hang téren minden amit egy jó PC sztereótól akarsz.

A tesztelt hangfalakhoz képest a B77 -nél: jobb a kábelezés (nincs fix kábel), nagyobb, nehezebb.
Ugyanakkor a hangszórókat fedő hálós keret nem simul rá testre (csak ~1cm előtte van), így a hangszórók könnyebben porosodhatnak, a 3 potméterből csak a hangerő van elől, a másik kettő + a LED és a Főkapcsoló hátul található.
A 2 potmétert aránylag ritkán kell állítani, de akkor nehézkes és kényelmetlen.
A Főkapcsolót gyakrabban használnád, mert állandóan bekapcsolva hagyni rossz ötlet (melegszik és fogyaszt), de hasonlóan kényelmetlen pozíciója miatt ez nem életszerű. Én a Főkapcsolót állandóan bekapcsolva hagyom és a hálózati elosztón kapcsolom ki/be a delejt, így kényelmesebb.
A hátul elhelyezett működést jelző zöld LED pedig teljesen használhatatlan, hacsak nincs teljesen sötét a szobában.

Komolyabb probléma, hogy a potmétereknél a gomb oldalán található domború vonal adja meg a potméter pozícióját, ami alapból nehezen észrevehető, viszont a testen semmilyen beosztás sem jelzi az állítási tartományt, így nem igazán tudod, hogy pontosan hova/meddig állíthatod (kattanó középállás van).

A hangerő gombon található egyre nagyobb méretű pontokkal jelzett hangerő tartomány pedig egyenesen zavaró, mivel funkciója csak a testen lenne, nem a gombon.

Ha mindezt előre tudom, talán nem ezt a modellt választom, mert bár a hangjára nem lehet panasz (a Genius 1250B -t megeszi reggelire), de ezek az apróságok egy idő után sokkal zavaróbbak egy ilyen kategóriájú (és áru) konstrukción.

[ Szerkesztve ]

(#34982) mekker


mekker
őstag

2-4 ezerből szeretnék egy irodai hangszórót venni. Maximum 5000, de ha olcsóbb, annak örülnék.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34983) Htjet válasza Gara1979 (#34981) üzenetére


Htjet
tag

Ezekszerint a MEDIA-TECH Audience HQ-t és a Microlab B77-et sem érdrmes megvenni ? :F

(#34984) SunMount3r válasza Gara1979 (#34981) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre a Microlab B-77-re én is kíváncsi lennék, hogy mire képes a Genius 1250B-hez képest. Kellene még pár vélemény. Egyébként neked/nektek honnan jött az infó, hogy érdemes vele próbálkozni?

(Amúgy: a Genius 1250B-n is hátul van a kapcsoló és alapból túl erős a led-je, ha asztalon van ez zavaró lehet. A potik elöl vannak az igaz, de ezeken nincs semmi érdemi, látható jelölés, úgyhogy házilag kell megoldani, ha tudni akarja az ember az állásukat. Amúgy a legtöbb stúdió hangfalra is általában hátra teszik még a hangerő szabályzót is, ennek sosem értettem az okát :F , még a kapcsoló gomb elérése is elég kényelmetlen így, nemhogy a potikat tekergetni.)

(#34985) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Üdv!
A segítségetek/ajánlásotokat szeretném kérni .Televíziómhoz(Samsung EH5300W) szeretnék hangfalat csatlakoztatni .A szekrénysor egyik polcán helyezkedik el elég szűkösen ,így elég "doboz" hangja van a tv-nek ezen szeretnék javítani. 2.0 vagy 2.1 nekem elég lenne (korábban gondolkodtam 5.1-es logitech x530-on nem tudom mennyire alkalmas a célra). Lehet használt hangfal is. Ár maximum 15.000 ft . Válaszotokat előre köszönöm

(#34986) varmi2 válasza jozs6200ax (#34985) üzenetére


varmi2
nagyúr

Genius 1250b nekem is ez van a tv mellé.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34987) Bodz válasza Htjet (#34983) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hol olvastál ilyet? :)
Gara1979 csak számára bosszantó apróságokat írt, semmi olyat, amivel ne lehetne együtt élni.

[ Szerkesztve ]

(#34988) johnywalker


johnywalker
őstag

Genius 2020 V2-m van, keveset olvasni róla a topikban.Bár árban a 1250B fölött helyezkedik el (23-25E),és lehet hangtanilag jobb a 1250B, viszont utóbbinak jelentős előnye hogy lehet használni optikai kábellel, az analóg összekötésnél nagyságrendileg jobb hangátvitelt jelent!Kezelőszervek kézre esnek, távirányítós - nem kell a ki-be kapcsolással vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#34989) dudika10 válasza johnywalker (#34988) üzenetére


dudika10
veterán

És 10-ből csak 9 döglik meg fél év alatt Ó(a V1-nél ez az arány még 10/10 volt).
Kalap kaki.
Hiába van rajta optikai bemenet, ha hangminőségre kilométerekre van az 1250B-től. A leggagyibb alaplapi hangkártyával is nagyságrenddel jobb az egyébként fele annyiba kerülő 1250B.
Nem véletlen, hogy nem ajánljuk soha senkinek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34990) Gara1979 válasza Bodz (#34987) üzenetére


Gara1979
csendes tag

Valóban.

A Microlab B77 hangra nekem tökéletes PC játék, film és zene.
Nem tudom megmondani hogy aktuálisan jobb -e a hangja a Genius 1250B -nél (a nagyobb méret és súly nálam a B77 felé billenti a mérleget), de hogy jobban van megépítve, minőségibb megoldásokkal és alkatrészekből az biztos!

Ha kompromisszummentes hangfalat akarsz akkor valószínűleg drágább kategóriában kell keresgélned, de ha csak egy normális hangfal kell akkor már a Genius 1250B is jó választás, a Microlab B77 egy kicsit nagyobb, komolyabban épített, de kb hasonló kategória.

(#34991) johnywalker válasza dudika10 (#34989) üzenetére


johnywalker
őstag

Akkor én kifogtam, másfél éve hibátlanul muzsikál...

(#34992) mekker válasza mekker (#34982) üzenetére


mekker
őstag

(#34982) mekker

Javaslat?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34993) PpenoO válasza mekker (#34992) üzenetére


PpenoO
őstag

Bármi ami színre, szagra, formára megtetszik és ebben az ársávban elérhető. Ilyen árban nincs ajánlott kategória, legalábbis itt választ nem nagyon fogsz kapni. Ebben a topikban a Genius 1250b a belépőszint. Ez van, leave with it ;).

(#34994) Bodz válasza mekker (#34992) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Tracer Orlando szerintem egész vállalható (nyilván a jótól még messze van), egyetlen baja, hogy usb-s. Szóval hajlamos lehet mindenféle zajt összeszedni elég hallható mértékben, de na, 3500-4000 forintról beszélünk.

(#34995) Gara1979 válasza Bodz (#34994) üzenetére


Gara1979
csendes tag

Azért az USB csatlakozó az elég nagy gond.

(#34996) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

A Házimozi belépő szinten topikban tettem fel a kérdésemet, onnan irányítottak át hozzátok.

Annyival kiegészíteném, hogy az alap amit tudnia kellene a rendszernek, az optikai bemenet.
Amit extraként esetleg tudhatna:
- bluetooth zenelejátszás
- usb IN (pl. pendriveról zene)

Valamiért úgy képzelem el, mint különálló erősítő egységet, amihez kapcsolódnak a hangfalak, de ezek szerint komplett rendszerek vannak erre a célra.

A keretösszeg max 50e pénz.

Segítségeteket előre is köszönöm!

www.vakbelmutet.hu

(#34997) varmi2 válasza Cheesy (#34996) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez a topik nem egésszen ilyen redszerekkel foglalkozik. Nézd meg a téma összefoglalót. Itt csak ilyen rendszerekről van szó. Ha jó neked a 2.0 aktív hangfal, akkor Genius 1250b a tvhez. A fülhallgató kimenetre kötve, ez esetben tudod a tv távjával szabályozni a hangerőt. Vagy valami dac, ami opticait alakít át analóg 2.0-vá, de ez esetben már nem megy a hangerő szabályzás.
Ha passzív hangfal+ erősítőben gondolkodsz, akkor rossz topikban vagy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34998) dudika10 válasza Cheesy (#34996) üzenetére


dudika10
veterán

Nem egészen értem a problémát.

A laptopot összekötöd a TV-vel egy HDMI kábel segítségével, majd bedugsz a TV fejhallgató kimenetébe egy hangfalat, és kész is kllene, hogy legyél.

Úgy értem amit írsz, hogy a laptop fejhallgató kimenetét próbáltad. Annak is működnie kell, csak az alapértelmezett lejátszó eszközt kell kiváalsztani (jobb klikk a tálcán a hangerő ikonra -> playback devices -> a listából kiválasztod a kívánt kimenetet).

Ha sikerült ezt tisztáznunk, akkor belemehetünk a részletekbe. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34999) Cheesy válasza dudika10 (#34998) üzenetére


Cheesy
őstag

Valami okból úgy emlékszem, hogy a TV fejhallgató kimenetén nem hallottam a hangot, amennyiben a HDMI-n keresztül kapta az AV jelet.

Van nekem egy ilyenem: Genius SP-HF1250B
Ki fogom próbálni, hogy minijack-minijack kábellel összekötöm a TV-vel és kap-e jelet.

www.vakbelmutet.hu

(#35000) dudika10 válasza Cheesy (#34999) üzenetére


dudika10
veterán

Egyes el...rontott konstrukcióknál a fejhallgató kimenet hangereje a menüből állítható. Nézd meg nincs-e lenémítva véletlenül ott.

Más:
Valaki nem ér rá esetleg összeszedni az éppen kapható rendszereket árakkal, rövid leírással?
Update-elni kéne az összefoglalót, de se erőm, se időm most keresgélni. :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.