Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Gyok2 válasza lezso6 (#55996) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Nincs powerline, router, 3 konnektorban is ezt csinálja.

Tiszta Windows rendes ház

(#56002) Menthirist válasza lezso6 (#55998) üzenetére


Menthirist
veterán

Ezen a dac-on nincs hangerőszabályozó, csak on-off switch és forrásválasztó. [link]
És gyakran állítom is a hangerőt fel-le, ezért szerettem a Modecom külső hangerőszabályozóját is.

Mexbacsi: Nekem 148 centis asztalom van, de 32"-o monitorral :) Ezért sem feltétlen akarnék valami benga nagy monstrumot venni. Megnézem az BX5-öt is.
Milyen hangerőszabályozó jöhet amúgy szóba?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#56003) PuMbA válasza duo (#56000) üzenetére


PuMbA
titán

kösz! bár nem igazán kell meghallgatni, mikor más 3 utas koaxiális monitor nincs :D térben, fázisban, közepekben így nincs ellenfele

[ Szerkesztve ]

(#56004) Menthirist válasza Menthirist (#56002) üzenetére


Menthirist
veterán

Gondolom ilyesmikkel lehet hangerőt szabályozni
[link]

Amúgy a BX5 kb akkora, mint az én mostanim.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#56005) Citroware válasza lezso6 (#55992) üzenetére


Citroware
addikt

Olvastam egy olyan véleményt, hogy az Edifier S2000MKIII annyit javult az S2000Pro-hoz képest, hogy már az S3000 szintjén van.

(#56006) Mexbacsi válasza Menthirist (#56002) üzenetére


Mexbacsi
tag

Igen, ezért is írtam, hogy ezzel számolnod kell, mert láttam milyen DAC-od van és azon nincs hangerő poti. Amiket linkeltél azok lesznek azok. :) Nekem nincs tapasztalatom velük, de ez szimpatikusnak tűnik [link]
Ha megméred milyen széles a monitorod, akkor megtudom modani, hogy elférne-e. :)

(#56007) lezso6 válasza Gyok2 (#56001) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor vagy mindenhol rossz, vagy tényleg baja van. Csak fura, mert ha idővel elromlik egy erősítő, akkor általában búgni szokott, nem sisteregni. Esetleg lehet mindig is volt alapzaja, csak most vetted észre. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56008) lezso6 válasza Menthirist (#56002) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Uh, akkor jól benéztem. Ez esetben akkor viszont igen, kell valami hangerőszabályzó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56009) duo válasza lezso6 (#56008) üzenetére


duo
őstag

mackie big knob passive esetleg?
használtan nem olyan vészes áron lehet...

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#56010) lezso6 válasza Citroware (#56005) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet. De az S3000 nagyobb, valamivel mélyebbre megy, szóval mégsem ugyanaz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56011) Gyok2 válasza lezso6 (#56007) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Igen, én is ezt mondom, azért érdeklődtem szervizt, semmi alapzaja nem volt.

Tiszta Windows rendes ház

(#56012) Menthirist válasza Mexbacsi (#56006) üzenetére


Menthirist
veterán

Köszi, nem kell, mivel karon van a monitor, így úgy tudom mozgatni ahogy csak akarom.

Köszi még egyszer mindenkinek, bújom a review-kat :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#56013) Citroware válasza lezso6 (#56010) üzenetére


Citroware
addikt

És hogyan/miben mutatkozik meg véleményed szerint az "ég és föld" különbség a R1700BT-hez képest?

Sajnos ilyeneket nem szoktak összehasonlítani, mert teljesen más kategória (főleg árban), de én magam még azt sem tudtam eldönteni, hogy milyen kategóriában vásároljak.

[ Szerkesztve ]

(#56014) duo


duo
őstag

Az új családtag:

a régit visszakértem tesómtól par órára összehallgatásra.

van pro es kontra, de még azért lell idő. elvégre bejáratós a cucc.
jó lesz ez.
de csak jópár óra belerakása utan tudok részletesebbet mondani.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#56015) lezso6 válasza Citroware (#56013) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenben is. Legalább 2-3 kategóriányi különbségről van szó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56016) Citroware válasza lezso6 (#56015) üzenetére


Citroware
addikt

De az ár is annyiszoros. :((

(#56017) lezso6 válasza Citroware (#56016) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És? :F Az a lényeg, hogy az 1 kategóriányi különbség az egyértelműen észrevehető, kérdés nélkül. Laikus is hallja. Na most itt meg 2-3 kategóriányi különbség is van, ami nagyon nem kevés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56018) Gyok2 válasza duo (#56014) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Jobb pár fokkal? :DDD

Tiszta Windows rendes ház

(#56019) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok! Itt a fórumban olvastam hogy valakinek tetszett nagyon az APS klasik 2000. El fogok menni és meg fogom hallgatni őket. Egy ilyen kaliberű hangfalhoz milyen hangkártya illik? Tehát mi méltó hozzájuk? Jelenleg egy tascam 2x2 van. De szerintem ezekhez már komolyabb kéne. Köszi a válaszokat.

(#56020) duo válasza Gyok2 (#56018) üzenetére


duo
őstag

a hangjárol majd később. egy dolog azert van..az a waveguide olyan a magassugárzónál, hogy függőlegesen is nagyobb lett a sweetspot, az elődhöz képest.
Illetve belekukkantottam. nagyon precízen összerakott belső elrendezése van, itt látszik hogy milyen gondosan rakták össze. A regi Alpháim ehhez képest elég hanyag belső képet mutattak. van belül keresztmerevítés, minden kábel szivaccsal boritva, szépen elkötegelve.
alapzaj lényegesen kisebb, gyk. elhanyagolható. Két órát ment tegnap. még csak meg sem langyosodott a hátlap.
Jozsef83:

en hallgattam a klasik2020-at.
A tascam jó de ehhez valóban komolyabb cucc illik. hogy milyen, arra mondjuk n tudok válaszolni, hardveraprón nézz szét. (lezso6 írt korábban többféle DACról összehasonlítást, több árfekvésben.) hallgass meg szerintem DAC-okat is a Hitspaceben ha teheted.
egy dolog: nálam a klasik azert esett ki végül mert rettenetesen meleg volt a hátlapja. néztem a neten, eleg ergya módon oldották meg a kép alapján a hűtést. A HS-ben a srác rákerdezett, elvileg úgy oldotta meg a gyártó hogy bírja, de én nem voltam elég bátor.
viszont kíváncsi leszek a te véleményedre, hogy a te fülednek hogy szól.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#56021) jozsef83 válasza duo (#56020) üzenetére


jozsef83
tag

Hello. Igen a te véleményed keltette fel az érdeklődésem iránta. E hónapban tervezem meghallgatni őket. Persze majd leírom mik a tapasztalataim. JBL 306 van jelenleg azokkal akarom összehasonlítani. Csak a hangkarival vagyok bajban milyen kéne hozzá? 😕 Ha esetleg nagyon megtetszenének és csere lenne 😎

(#56022) Bodz válasza Lite (#55951) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igazából jobban, bár teljesen semmit sem tolunk a falra. :)

Csak olvastam róla. Állítólag nem lett rossz.

(#56023) Mans20


Mans20
addikt

Jó napot!

Genius 1250X-től a R980T mennyivel jobb? Összefoglalóban csak annyi van, hogy jobb. Genius egyik hangfala már néha nem akar szólni, ki-be kapcsolásra javul meg.

(#56024) Bodz válasza duo (#56014) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És mi lett a neve? :D

(#56025) Bodz válasza Mans20 (#56023) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az összefoglalóban 1250B van, nem ugyanaz a kettő. :)

(#56026) PuMbA válasza Bodz (#56024) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanaz, mint a réginek, csak álruhába bújt :DDD

(#56027) duo válasza Bodz (#56024) üzenetére


duo
őstag

"Máshogy Ronda" :D

de amúgy mint egy tank. könnyűfém felnivel. Ha elég sokat nézem símán meg fogom kedvelni. a fiamat megvette kilóra a rárakható grillekkel.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#56028) Lite válasza Bodz (#56022) üzenetére


Lite
őstag

Érdekes...
Közben találtam otthon egy pici régi erősítőt, amire tudnék passzív hangfalakat kötni.
Amit találtam, emészthető árban: Dayton Audio B652 (Air). Ezzel találkoztás esetleg?
Mennyivel képviselne jobb minőséget?

(#56029) fradi81 válasza Mans20 (#56023) üzenetére


fradi81
veterán

Megveheted 20 alatt jó ez, nem szól rosszabbul mint a geniusok.

moto g72, Ninebot d28e

(#56030) Degeczi válasza Mans20 (#56023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az R980T egyel alacsonyabb kategória, mint az egykori 1250X. Eleve csak 4" mélyközép sugárzói vannak, míg a 1250X-nek még 5.25".
Egyébként jó eséllyel javítható a 1250X, mert teljesen hagyományos, egyszerű fölépítésű. Ha nem akarsz vele vacakolni, hirdesd meg.

(#56031) godjopet


godjopet
csendes tag

Sziasztok
Van egy Edifier R1280DB hangfalam, az aktív oldal a mély hangok egy bizonyos tartományára "cicereg" (egy bizonyos hangerő felett, kb 1/3-tól). Azt nem tudom pontosan megállapítani, hogy melyik hangsugárzó adja ki a hangot. Leszedtem a hátlapot, látom hogy van benne egy adag "vatta", ami a hangszóróhoz hozzá van ragasztva, tehát ezt nem próbáltam meg kivenni. A csavarokat egyesével meghúzkodtam a hátlapon is, meg elől a hangszórókon is, de nem szűnt meg a jelenség.
A hangfal egyébként még garanciás, de ha valami egyszerű konyhatrükkel ki tudnám küszöbölni a problémát, nem küldeném vissza, mert amúgy nagyon szeretem.
Találkozott már valaki a jelenséggel? És orvosolható valahogy? Köszi..

(#56032) Citroware válasza lezso6 (#56017) üzenetére


Citroware
addikt

Közben rájöttem, hogy mivel jelentős résztben lenne Bluetoothról használva, az aptX is fontos lehet, azzal már nemcsak maga hangfal minősége jelenti a különbséget, hanem még a jel minősége is rátehet egy lapáttal.

Így a Klipsch ki is esik, mert abban nincs aptX.

(#56033) Mans20 válasza Degeczi (#56030) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi.

(#56034) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Erre valaki, konkrétabbat?
[link]

Köszi.

Tiszta Windows rendes ház

(#56035) Citroware


Citroware
addikt

Hm, gondoltam letesztelem az autómban található hangrendszert - nem a legjobb hasonlítási alap, de ez van most kéznél.
A Lexus CT felszereltsége tartalmazza a 13 hangszórós Mark Levinson prémium hangrendszert. Itt egy videó arról, ahogy szól, már amennyire a hangfelvevő eszköz képes ezt felvenni.
A basszust szeretném kiemelni, mert annyira nagyot szól, hogy a hajamat leviszi. Ebben a videóban van alkalom ennek meghallgatására.

A többi tartománytól egyébként nem vagyok hanyatt esve. Az jutott eszembe, hogy amilyen hangteszt videókat néztem az S2000 MK3-ról, mivelhogy azzal szemezek, nem emlékszem olyan igazán mélyekre, pedig egyébként elég fontosnak tartom. Na persze nem az a cél, hogy legyen valami, ami dübörögni tud és amúgy teljesen alacsony színvonal bármilyen hangtartományban. Véleményetek szerint milyen nappaliba vehető hangfalszett veszi fel a versenyt ezzel az autóba épített prémium hangfalszettel?
Lövésem sincs hogy az S2000 jobb-e vagy rosszabb, csak abban vagyok biztos, hogy a mély kevesebb. :F

[ Szerkesztve ]

(#56036) Degeczi válasza Citroware (#56035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mi abban a meglepő, h egy sub-al szerelt rendszer mélyebbre megy és döngetni is tud? Ha az kell, a lakásba is ilyen, külön mélynyomós típust nézzél.

(#56037) Citroware válasza Degeczi (#56036) üzenetére


Citroware
addikt

Oké, de itt akkor felmerül az, hogy egy S350/S360 hogyan teljesít az előbbiekhez képest.

(#56038) zsizsef válasza Citroware (#56035) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nekem S2000 Pro van. Vegyed, vigyed az MK3-at.

(#56039) Citroware válasza zsizsef (#56038) üzenetére


Citroware
addikt

Azt mondják javult a teljesítménye a MK3-nak a Pro-hoz képest, de szerintem nem veheti fel a versenyt a mélye egy olyan subbal megáldott szetthez, mint az S360DB.

(#56040) Citroware


Citroware
addikt

Valaki még S2000MKIII vs S360DB Pro és Kontra?

Ahogy elképzelem a helyzetet:
- az S360DB mélye erősebb, és ez nekem fontos előny
- az S2000MKIII összességében jobb hangminőség a többi tartományban, de nincs olyan erős ütése
- az S360DB csak Bluetooth 4.1, míg az S2000MK3 Bluetooth 5.0
- az S360DB csak sima aptX, az S2000MK3 pedig aptX HD, ez jelentős előny lehet, mert sokat használnám Bluetoothról :F
- az S360DB az eggyel több cucc miatt nehezebben hordozható egyik-másik helyiségbe amire bőven sor kerülhet, viszont a mélynyomó nélkül is működtethető és akkor a két hangszóró átveszi a mély tartományt is és állítólag viszonylag jó minőségűek, ebben az esetben azt a két kisebbet könnyebb hordozni, mint az S2000MK3 két nagy dögjét
- az S2000MK3 valamivel drágább
- #56041 a távirányító az S360DB-hez tényleg nagyon gáz, tarkónvágnám szívesen azt aki kitalálta
- a szomszédok csendháborítása az S360DB-vel problémásabb lenne, ugyanis a mély frevencia az, ami igazán át tud szűrődni a falakon egészen távolra

[ Szerkesztve ]

(#56041) tibbike01 válasza Citroware (#56040) üzenetére


tibbike01
őstag

Én egyértelműen az S2000MK3-at venném, nálam fontosabb az, hogy ne legyen fárasztó, nyomasztó hangzás és szépen hallatszódjon az énekhang is illetve nem érdekelnek az ablakrezgető mélyek sem. De ez én vagyok.

Na meg az a távirányító az S360DB-hez...hagyjuk is ;]

[ Szerkesztve ]

(#56042) PuMbA válasza Citroware (#56040) üzenetére


PuMbA
titán

Jobb Bluetooth miatt az S2000.

(#56043) lezso6 válasza Citroware (#56040) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

S3000 és nem lesz gondod a méllyel. Mert az már 6.5", nem 5.5". Az S360DB egy kategóriával gyengébb ezeknél, én azt semmiképp sem venném. Habár az lehet még mélyebbre megy, de 40 Hz alá az se nagyon, szóval az autós külön mélynyomós yopeacemothafaka élményt az S360 se fogja teljesen hozni. Arra többet kéne költeni.

szerk: eddig 160e volt a S2000 és 190e az S3000, de sajnos utóbbi ára megint elszállt, most 245e. Szóval várni kell kicsit hogy visszaálljon.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56044) lezso6 válasza PuMbA (#56042) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az AptX HD már szemvényvesztés, csak annyival jobb, hogy tud 24 bitet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56045) PuMbA válasza lezso6 (#56044) üzenetére


PuMbA
titán

Azért a Bluetooth 5 asszem nagy távolság esetén biztosabb kapcsolatot tud :)

(#56046) lezso6 válasza PuMbA (#56045) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jogos, ez igaz. Csak csupán ez alapján én nem döntenék. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56047) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Érdeklődés szintjén, R1280T után mi lenne a következő lépcső? V karakterisztika, illetve jó basszus, ami kritérium lenne, illetve első reflexcsöves kellene, mert hátul zárt íróasztalon van a hangfal. Méretben lehet, nagyobb, mint az 1280, viszont a Solo 6C csak cipőkanállal férne be, annál kisebb lenne jó.

(#56048) lezso6 válasza Hauptmann (#56047) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

R1700BT? Vagy R1600T III, ha ez ugyanaz, csak BT nélkül, mert 42e helyett csak 32e lenne. Lenne egy kis előrelépés az R1280T-hez képest, legalábbis EZ alapján legalább fél kategóriányi.

De az ideális valami 5" lenne szerintem. Csak az nincs. Talán Bodz tud valamit.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56049) Citroware


Citroware
addikt

Tehát eddig az állás:

S360DB vs S2000MKIII
0:4

Valaki még esetleg saját preferencia, hogy nagyobb mintából vonjak statisztikát? :))

[ Szerkesztve ]

(#56050) Degeczi válasza Citroware (#56049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mire mész mások tapasztalatával, amikor ebben csak a saját ízlésed számít?
Hallgasd meg, mások ebben nem dönthetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.