Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) TheZukker válasza SirRasor (#42998) üzenetére


TheZukker
tag

Használd egészséggel! :)
Én a sajátomat (a borzalmas akusztikai viszonyoktól eltekintve, a sistergést pedig megszokva) teljes mértékben imádom. :C

(#43002) garage112 válasza TheZukker (#43001) üzenetére


garage112
aktív tag

Sistergés?? Milyen kábelt használsz?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#43003) TheZukker válasza garage112 (#43002) üzenetére


TheZukker
tag

Roland RCA-TS meg a gyári tápkábel. Viszonylag közel (<1 M) van hozzám, így hallható, de mivel itt is, valamint külföldi oldalakon is leírták többször, hogy ez teljesen megszokott, így nem parázok, hogy az enyém a hibás készülék.

(#43004) SirRasor válasza TheZukker (#43001) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönöm szépen! Egy tönkrement Modecom Eclipse 180 után lesz. KÍváncsi vagyok a különbségre.

Csomó helyen írták, hogy a régi hangcuccuknak volt alap sistergése és miután ilyenre váltottak, teljesen MEGSZŰNT.
Szóval nem hiszem, hogy jó dolog az az alap sistergés.

Lehet, hogy felszed nálad valamilyen interferenciát; ezért rendeltem hozzá XLR kábelt. Majd ha lesz TV, majd ahhoz külön nézek egy RCA-TRS-t.
Izé...TS? Nem TRS kell neki? Azaz balanced mono-unbalanced stereo. Szóval balanced mono módban ugyanaz, mintha XLR kábelt használnál. Ezt 5 perces utánanézés alapján mondom, szóval nyugodtan javítsatok ki, ha nem így van :B

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#43005) munky


munky
őstag

Sziasztok!

Stúdió monitort szeretnék vásárolni. Ezek az első szárnypróbálgatásaim a komolyabb 2.0 hangfalszettek irányába. Eddig főleg olcsóbb 2.1 hangfalaim voltak, most egy Z906-ot hajtok. Leggyakrabban elektronikus zenét hallgatok (tech-house, deep house).

A fórum átnyálazása után az M-Audio BX8 D3 tűnik legszimpatikusabb választásnak. Abban viszont tanácstalan vagyok, hogy ezt milyen audio interfésszel érdemes a PC-hez csatlakoztatni :F Ha csak a zenehallgatás a cél, akkor elég lehet egy ilyen M-Audio M-Track Hub vagy ennél komolyabb eszköz kell ezekhez?

A mostani Logitech egy ASUS Strix Soar hangkártyára van kötve, jól sejtem hogy ezzel nem lenne szerencsés próbálkozni? (kiegyensúlyozatlan kimenetek) Vagy ezzel is megoldható lenne valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#43006) Bodz válasza SirRasor (#43004) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nyugi, van alapzaja a 305-nek is. Az XLR-t mire és hogy szeretnéd dugni? :)
TS kell, ha a forrás unbalanced.

(#43005) munky: Megoldható a mostani hangkártyádról is, persze. 3.5mm jack - TS kábel kell. M-Track hub nem nagy durranás, pl. Audioprobe Spartan A vagy Tascam 2x2 inkább, ha cserélni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#43007) SirRasor válasza Bodz (#43006) üzenetére


SirRasor
őstag

Megmondom őszintén gőzöm sincs, hogy a hangkártya kimenet balanced vagy unbalanced. Így viszont nem lövök mellé. Ha balanced, jó, ha nem...akkor is működik :D

Make Love not war!

(#43008) Bodz válasza SirRasor (#43007) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az X-Fi nem balanced még véletlenül sem.

Ezt az apróságot olvastad a használatiban? "Audio Connections:
Connect signal sources to either the XLR or 6 mm (¼") INPUT CONNECTORS. Connect only a single signal source to the speaker using either the XLR INPUT CONNECTOR, OR the 6 mm (¼") TRS INPUT CONNECTOR.
Do not connect multiple signal sources to both input connectors simultaneously."

[ Szerkesztve ]

(#43009) SirRasor válasza Bodz (#43008) üzenetére


SirRasor
őstag

Igen, de ez annyit jelent, hogy vagy az egyikbe dugom bele, vagy a másikba. Egyszerre mindkettőbe ne legyen bekötve.
XLR-el összekötöm a hangkártyával és kész.

Ja igen, mert közben rájöttem, hogy a TV-vel nem kell összekötni a JBL-t, mert úgyis a számítógépről kapja a jelet és majd letiltom a HDMI hangot.

Make Love not war!

(#43010) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!
Ez megér 130ezret?

(#43011) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, ennek nincs még vége. Most 2 hónap után még mindig nem vagyok teljesen kibékülve Rokit 10-3 dögökkel, így tesztként visszaraktam magam elég az A7X + Sub8 kombót. De az a helyzet, hogy utóbbi se az igazi, bár ez valószínűleg azért van, mert hozzászoktam a KRK meglehetősen világos hangjához. Két külön világ a kettő, annyit sikerült bebizonyítanom, hogy bármihez hozzá lehet szokni. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43012) lezso6 válasza tal-garius (#43010) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól függ mire. Zenére van jobb is. Ha nagyon kell 5.1, akkor elmegy, de sokat ne várj tőle.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43013) alphamooncam válasza lezso6 (#43011) üzenetére


alphamooncam
őstag

Valszeg Te sem úszod meg az akusztika alsó részének rendbetétele nélkül.

Legutóbb linkelt, Silkel készített video újabb lendületet adott, úgyhogy nekifogok állni készíteni egy léc Helmholz rezonátort 65Hz-re hangolva.[link] ( Emlékeim szerint ilyet rendszerűt láttam anno a Hitspaceban, és egy másik hm. szakboltban is.)

KB. egy hónap, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#43014) lezso6 válasza alphamooncam (#43013) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azzal még meg lehet lenni, megfelelő elrendezéssel. Pont a mélyével nincs gond, a kis A7X-ek sokkal érzékenyebbek a szobára, a KRK dög valahogy jóval kevésbé.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43015) garage112 válasza alphamooncam (#43013) üzenetére


garage112
aktív tag

Akkor már volt értelme belinkelni ide azt a videót. :) Várjuk a végeredményt! :)

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#43016) ati15


ati15
csendes tag

Üdv!

Egy 18 négyzetméteres nappaliba szeretnék venni a TV-hez egy 2.0-ás hangfalszettet.Ja és panel lakásról van szó , szóval az lenne az ideális ha már kisebb hangerőn is szépen szólna :) Az ár max 60 000 FT.
Nézegettem az Edifier Lunar Eclipse e25hd -t , amiről elég jókat olvastam a tesztekben, tehát a kérdés hogy erről valakinek van véleménye ? vagy esetleg tudtok ajánlani jobbat ár/érték arányban?

A választ előre is köszönöm .

(#43017) varmi2 válasza ati15 (#43016) üzenetére


varmi2
nagyúr

Genius 1250b

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43018) ati15 válasza varmi2 (#43017) üzenetére


ati15
csendes tag

Szóval ez a 10 000 FT-os genius szebben szól mint amit én irtam az Edifier E25hd ami 50k ? Elég sok pénzt spórolok akkor vele :) köszi

(#43019) PuMbA válasza ati15 (#43018) üzenetére


PuMbA
titán

A dizájnt és a kényelmet erősen meg kell fizetni, de a hangminőség az egy másik dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#43020) Bodz válasza ati15 (#43016) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Solo 6C mondjuk. Vagy beszélgessünk, hogy milyen egyéb óhajod van még. BT, optika, szín, akármi.

[ Szerkesztve ]

(#43021) ati15 válasza Bodz (#43020) üzenetére


ati15
csendes tag

Ja nincsenek nagy igényeim igazából, csak hogy szépen szóljon, esetleg azért az optikai kimeneten gondolom jobban szól , mint jack-en , köszi mindenkinek aki hozzászólt.

(#43022) Bodz válasza ati15 (#43021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor Solo 6C + Fiio D03K.

(#43023) ati15 válasza Bodz (#43022) üzenetére


ati15
csendes tag

Köszi , de egyébként egy ekkora hangfalpár nem baj ha egymás mellé kerül? Mármint hogy nem értek hozzá hogy kéne elhelyezni , vagy számit az valami egyáltalán .

(#43024) PuMbA válasza ati15 (#43023) üzenetére


PuMbA
titán

"egyébként egy ekkora hangfalpár nem baj ha egymás mellé kerül? "

1 méter a minimum távolság. Ha egy helyről szólnak a hangok, akkor abból sosem lesz rendes sztereó. Azért van kettő hangfal, hogy távolabb tudjuk rakni egymástól :)

"Mármint hogy nem értek hozzá hogy kéne elhelyezni"

Alap szinten mindenki ért hozzá :) Nem láttál még újságban / neten képet vagy ismerősödnél, hogy hogy van két hangfal elhelyezve?

[ Szerkesztve ]

(#43025) ati15 válasza PuMbA (#43024) üzenetére


ati15
csendes tag

De igen láttam, tényleg hülye kérdés volt, elnézést. Azért köszi a hozzászólást ezt nem tudtam hogy 1 méter a minimum.

(#43026) Matyee21 válasza Matyee21 (#42988) üzenetére


Matyee21
csendes tag

Erre valaki?

(#43027) Torry válasza Matyee21 (#43026) üzenetére


Torry
addikt

Sziasztok!

6c szimpatikus, esetleg hasonló hangminőség + BT-t találok?

(#43028) MaXX81 válasza lezso6 (#42629) üzenetére


MaXX81
tag

Nem kötekedésképp, de miért kell szénné fikázni azt a szerencsétlen z623-at? Elektronikus zenékhez pont passzol mert oda kell a basszus, aki pop-rock vagy szimfonikus zenét akar hallgatni az egyértelmű hogy nem ilyen vagy ehhez hasonló zajládát fog választani. Nálam egy sony hifit váltott le és újrahallgatva a zenéket olyan hangokat is meghallottam amiről eddig nem is tudtam hogy léteznek. Szóval annyira nem rossz mint amennyire itt páran szidják.

[ Szerkesztve ]

(#43030) lezso6 válasza MaXX81 (#43028) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Volt Z2300-am több évig, illetve a Z623-at is ismerem, továbbá elektronikus zenét hallgatok. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43032) MaXX81 válasza lezso6 (#43030) üzenetére


MaXX81
tag

Remek, viszont én ettől keményebb stílusba nyomom, ahhoz meg ez a "katasztrófarezonátor" számomra ideális. Amúgy az előző hifim jobban berezegtette a szobát mint a z623 érdekes dolog ez.

(#43033) SirRasor válasza MaXX81 (#43031) üzenetére


SirRasor
őstag

Tényleg igazuk van. Ez nem mákos vs. diós, hanem mákos vs extra-tripla mákos.

Még nem jött meg a JBL-em, de nemrég fülhallgató topicoztam (na az indította el ezt a lavinát :D) és most van olyan fülhallgatóm, ami nem csak szimplán dübög, hanem részletgazdagon dübög. Egyszerűen elképesztő a különbség egy ótvar és egy minőségi füles között és ugyanez várható a hangfalnál is.

Make Love not war!

(#43035) Frogged válasza MaXX81 (#43028) üzenetére


Frogged
aktív tag

Azért vannak szidva az olcsó 2.1-ek mert ha már legalább valaki addig eljutott hogy nem hasra ütésre vesz hangfalat akkor meg próbálják terelni a minőségi zene hallgatás irányába.
Ez már lassan underground mozgalom lesz tekinettel hogy mennyire tolják az emberek képébe a rémes minőségű olcsó 2.1 , 5.1-es cuccokat.
Mindezt nagy marketing dumával meg fejelve amiben elmagyarázák hogy mennyire jó a hangzásnak hogy csak 1 mélyközép sugárzó van és véletlen se azért hogy a gyártók spóroljanak.

Persze sokaknak ki elégíti az igényét aki csak anyit akar hogy szoljon jó hangosan meg üssön a mély.
De jó részt betudható annak is ez az elégedetség hogy ezen nőnek fel az emberek az utobbi legalább 15 évben ami eltorzította sokak ízlését és nekik ez lett a normális.

Nyílván mindenki azt hallgat amit szeretne de úgygondolom nem kéne megróni a topic lakókat hogy legalább itt próbálják vissza szorítani ezt a csapból is folyó sok pont 1es-es propagandát.
De ha nem írták le már ezerszer hogy mi a baj az olcsó 2.1 és 5.1 ekel itt a topicban akkor egyszer sem.

(#43036) MaXX81 válasza SirRasor (#43033) üzenetére


MaXX81
tag

Nem írtam 1 szóval sem hogy nincs igazuk, csak nem értek vele egyet ennyi. Az egyik fórumozó, Pityuka ha jól rémlik a neve, megvette a microlab solo 6c-t mert hogy milyen jó meg ajánlott stb, aztán mikor megérkezett neki akkor kezdődött a kálváriája hogy hát jól szól de izé... nem az igazi, meg búg is egy kicsit ésatöbbi aminek az lett a vége hogy valaki megunta a panaszkodását és leírta a frankót hogy adja el és fejezze be a nyavajgást... Ez egy remek példa volt arra, hogy a nagy szakemberek akik itt megmondják a frankót, hogy ezt vedd meg, mert mi tudjuk hogy a te fülednek ez kell, szóval ők ha esetleg mégse tetszik az illetőnek az amit tanácsoltak/javasoltak akkor elküldik a p.csába.

(#43037) Bodz válasza Matyee21 (#43026) üzenetére


Bodz
Topikgazda

2.0?

(#43027) Torry: Persze. Solo 6C + az igényeidnek megfelelő bt dac. Pl. ez az Inline (Advanced Mezger, Auris bluMe) már egész jó hangú is.

(#43036) MaXX81: Szó nincs róla, hogy a Solo tökéletes, vagy mindenkinek megfelelő lenne. Ilyet soha nem is állított senki.
Amúgy igen, ez így működik. Ha valami nem tetszik, akkor vissza kell küldeni, eladni, aztán jöhet a következő.

[ Szerkesztve ]

(#43038) PuMbA válasza MaXX81 (#43036) üzenetére


PuMbA
titán

"aztán mikor megérkezett neki akkor kezdődött a kálváriája hogy hát jól szól de izé."

Ezt mi el szoktuk fogadni, de ajánlatos minimum 1-2 hétig hallgatni a hangrendszert mielőtt véleményt formálunk róla :) Minden ember rámondja 5 perc alatt, hogy valami jól vagy rosszul szól, csak tudjuk, hogy ez nem feltétlenül igaz. Én is mondtam már valamire hirtelen, hogy milyen rosszul szól, aztán többet hallgattam és megváltozott a véleményem. Ilyenek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#43039) MaXX81 válasza Frogged (#43035) üzenetére


MaXX81
tag

A minőségi zene hallgatása nem csak a hangfalakról szól. Vehetek én 300e forintért is hangfalat ha utána meg 128 kbps rádiót hallgatok rajta. Nem voltak nagy elvárásaim ennyi pénzért, ezért én nem is csalódtam benne, ennyi.

(#43040) MaXX81 válasza Bodz (#43037) üzenetére


MaXX81
tag

Most szépen leírtad hogy ez egy ilyen játék, de pont azért maradt meg ez a történet nekem, mert nem ilyen szép stílusba lett akkor ez leírva neki :)

(#43041) MaXX81


MaXX81
tag

Kifutottam a szerk.időből. viszont megtaláltam azt a bizonyos hsz-t

(#43044) Barni420


Barni420
csendes újonc

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy 2.0ás láncot hogyan lehet összehangolni, csak annyi, hogy rá kell kötni 1 eszközre? És még az lenne a kérdésem, hogy az M-Audio BX8 D3 pár újonnan, vagy a Mackie MR8 MK3 használtan éri meg jobban?

(#43045) AMDFan válasza Barni420 (#43044) üzenetére


AMDFan
addikt

Én hallottam mindkettőt, a BX8-at venném. Ha nem annyira a hanghűség számít, hanem az, hogy nagyot szóljon, akkor a Mackiet vedd.

(#43046) lezso6 válasza MaXX81 (#43032) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Direkt egy meglehetősen lightosat linkeltem. De ha keményet szeretnél, akkor itt a mixcloudom. :D

Ja hát azt nem tagadom, hogy ez ne lenne senkinek sem jó. De attól még nem ajánlott, mert annyit tudnak, hogy van rengeteg mély, a többi meg mindegy. Ez a szitu kb olyan, mintha felháborodnál a gasztro topikban, hogy leszólták a mekit meg a burgert. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43047) AMDFan válasza MaXX81 (#43028) üzenetére


AMDFan
addikt

Csak egy picit kell a zenehallgatáshoz úgymond kritikusan állni, és akkor egyértelmű lesz miért nem jók ezek a 2.1-et zenehallgatásra. Amikor nem csak az számít, hogy mekkorát szól a mélynyomó, amikor nem lesz egy hangcucc jósági tényezője, hogy mennyire rezgeti be az ablakot, hanem azt veszed észre, hogy leülsz, új zenéket hallgatsz, régi zenéket újrahallgatsz mert teljesen más élménnyé válik, amikor zenehallgatás közben a dallamokon és a ritmusokon túl átjön mondjuk egy torzított gitárhang textúrája is, vagy rájössz, hogy az elektronikus zenékben nem csak mély és magas van, hanem rohadt jó közepek is. Na ezek után sosem fogsz senkinek jó szívvel ilyen 2.1-et ajánlani.

(#43048) MaXX81


MaXX81
tag

Lezso6 & AMDFan

Megértelek benneteket. Nem az szúrt szemet hogy a 2.1 vagy 5.1 mennyire jó vagy nem jó zenehallgatásra, mert azt belátom én is hogy a zene = 2.0, a többpontegy meg a mozifilmekhez lett kitalálva. Én azt gondolom hogy annyira nem rossz ez a z623 mint amennyire le van sajnálva, ennek adtam hangot. Nem csutka hangerőn hallgatom, nincs kitekerve a basszus, épp ezért nem érzem azt a túlzó mélyet, mint ahogy itt azt leírják, és lehet rajta annyit finomhangolni hogy ne nyomja el a két kis hangszóróját. Most hogy ki hogy áll a zenehallgatáshoz az egyénfüggő, lehet, hogy ahol nektek túl sok a basszus, ott én pont megfelelőnek érzem. Nem azt mondom hogy egy szuper hangrendszer mert nem az, vannak hiányosságai ezt megtapasztaltam viszont nem bántam meg hogy megvettem mert amit elvártam tőle azt nyújtja, ha majd többre vágyok akkor lecserélem.

(#43049) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Én ehhez a "vitához" annyit fűznék hozzá, hogy a Genius 6000-el már sok éve elégedett voltam, jól szólt tisztán meg minden nem éreztem azt hogy bármiben is gyenge lenne kivéve a hangerő növelésével előjövő mélynyomó puffogást. Aztán ma megvették összedugtam, hogy ki tudják próbálni és nem hittem el, hogy ezt hallgattam évekig. Olyan vérszegény és tompa volt, hogy nem igaz. Anyámat kérdeztem meg, hogy ez eddig is így szólt-e mert nem hittem el. Pedig csak egy Solo9C jött a helyére, semmi komoly studio monitor. A lényeg annyi, hogy addig nekem sem tűnt fel az egész míg át nem szoktam egy minőségibb darabra, viszont most annál nagyobb pofon volt :D

[ Szerkesztve ]

(#43050) Bodz válasza MaXX81 (#43041) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy picit túlzottan a szívedre veszed a dolgot... :)
Amúgy minden csak addig jó, míg nem hallasz jobbat. Nekem is van sok sok évvel ezelőttről még egy Altec Lansing FX4021-em. Izobarikus szub, nagyot szól, stb. Évente bekapcsolom, hogy még működik-e, de mindig elborzadok, hogy ezen én zenét hallgattam? Komolyan? Ezen a szaron?

(#43044) Barni420: Prodipe Pro8 V3 is érdekes lehet, 120k egy pár.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.