Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Francia91 válasza hpeti2 (#23999) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor a hiba az én készülékemben van :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#24002) asdf_ válasza ToniSoprano (#23998) üzenetére


asdf_
veterán

Azert a marketingnek egy kicsit megszaladt a keze, a cseresznyefa boritasu es a cseresznyefa mintazatu boritas kozott eleg nagy kulonbseg van, ne hivjuk mar cseresznyefanak az MDF lapot :) (a netto aruk meg amugy magyar nagykernetto alatt van)

(#24003) ToniSoprano válasza asdf_ (#24002) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja a marketing csodákra képes. Érdekes mert más termékei a mall.hu-nak általában drágábbak, mint pl aqua, pcland stb. boltoknak. Az 1250B-t meg kb 1200-1800 pénzzel olcsóbban adják, mint a többiek és ezt megfejelik még 2 év garival, amit szépen rápecsételnek a számlára. Lehet a Moldván feneklett meg valami tanker, teli 1250B-vel, vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#24004) asdf_ válasza ToniSoprano (#24003) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk elvileg ket ev gari van ra, ra van ragasztva a magyar forgalmazoi matrica, azon irjak (mas kerdes, hogy a nagykerem pl. csak egyet ad, de ez siman lehet elcseszesbol ism vagy egyik szallitmany innen ennyivel, masik onnan annyival, aztan ez egyen maradt, vagy mittudomen).

(#24005) ToniSoprano válasza asdf_ (#24004) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az az érdekes, hogy az 1255B-re csak 1 év garit ad a mall.hu is.

[ Szerkesztve ]

(#24006) tibbike01


tibbike01
őstag

Ha már itt járunk, mivel én vidéken lakok 1549-ft lett volna a szállítás a mall-hu-nál, és így a végösszeg 10439-ft lett volna.

Ezért inkább rendeltem az emag-ról 9900-ftért, ingyen szállítással.

Szóval ebben az esetben olcsóbb az emag! :C :C

Amúgy mind két boltban 2 év garival árulják.

[ Szerkesztve ]

(#24007) XtremLor


XtremLor
őstag

Hi!
Ilyen kis pockot tudok valahol szerezni? :R
[link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24008) Bib válasza XtremLor (#24007) üzenetére


Bib
őstag

A pocokboltban :)
Bocsi,szerintem egy kis gyurmaragasztóval jobban jársz,de egy ügyes esztergályos képes erre,de kérdéses hogy megéri e.

(#24009) XtremLor válasza Bib (#24008) üzenetére


XtremLor
őstag

Az esztergas megcsinalja az biztos, de nem szivatom vele, annyit nem er az egesz :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24010) .DLL válasza Bib (#24008) üzenetére


.DLL
veterán

Gyurma nem is rossz ötlet, lehet kapni süthető gyurmát, meg kell formázni belőle a pöcköt, kisütni, és kész a műanyag alkatrész. Vagy beszélni a 3D nyomtatós fórumtársakkal, hátha bevállal valaki egy ilyen kis alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24011) XtremLor válasza .DLL (#24010) üzenetére


XtremLor
őstag

Blu tack az oda nem a legjobb, de ez a sutos cucc lehet jo lesz :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24012) ToniSoprano válasza tibbike01 (#24006) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ez tök, jó ezt nem tudtam, hogy ott is 2 év a gari, és szállítás ingyenes, aki kiszállítással kéri egyértelmű, hogy az emag.hu-n kell rendelni az 1250B-t. Mondjuk ennél a cégnél is cseresznyefáról, meg cserefa borításról írnak a leírásban, gondolom a Genius oldalán füllentettek egy nagyot, onnan vették át Ctrl+C-vel.

[ Szerkesztve ]

(#24013) arminlok válasza Falconer (#23988) üzenetére


arminlok
senior tag

Most jött meg a kürbis nekem. Én komoylan összeszarom magam ha neked a tévéd így szól mint ez.

(#24014) fhradm


fhradm
csendes tag

Na megérkezett a második Modecom SHF80U. Ez mostmár legalább szól is :P
Szépen szól, bár megmondom őszintén egy nagyon picit szólhatna hangosabban. Reménykedtem abban az érzésben, hogy ha megszólal leszakad a fejem de ez nem volt meg =/

(#24015) shadowofthe


shadowofthe
tag

Sziasztok!

Néhány hónapja használok zenehallgatásra és játékra egy m-audio BX5-öt, és az volna a kérdésem, hogy hogyan javíthatnám a hangzást, ha alacsony hangerőn használom? Egy kicsit több basszust is szeretnék hallani. Az biztos, hogy a kábelezés gyengén lett megoldva, mert a két hangfal 6,3-as jackjéből lesz egy 2,5 jack, ami megy be a gépbe.

Ez aktív hangfal, ettől függetlenül lehetne hozzá venni egy erősítőt, ami kezeli a kábeleket is? Vagy egy izmosabb hangkártya kellene a jelenlegi xonar dg-nél? Mit ajánlanátok? Nem értek sajnos a témához. 50-70 ezer ft között költenék a dologra, ha el lehet érni minőségi javulást.

(#24016) Degeczi válasza shadowofthe (#24015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amit szeretnél, az az erősítők "loudness" funkciója: minél alacsonyabb a hangerő, annál nagyobbat emel a mélyhangokon.

Monitor hangszóróknak azonban, mint a BX5 is, nem az ilyen elszínezés a feladata, ezért nem is támogatnak ilyesmit. Külön erősítőnek nincs értelme ilyen aktív dobozok mellett, csak elő-erősítőnek, abban lehet megoldani az ilyesmit.

(#24017) shadowofthe válasza Degeczi (#24016) üzenetére


shadowofthe
tag

Köszönöm a segítséget!

Egy előerősítővel akkor ki tudom emelni a mélyeket kis hangerőnél, az erősítőt pedig csatlakoztathatom a PC-hez?

(#24018) asdf_ válasza shadowofthe (#24017) üzenetére


asdf_
veterán

Eloszor nezd meg szerinem, hogy a hangkartyad beallitasaiban nincs-e veletlenul egy loudness kapcsolo, mint pl. itt:

(#24019) shadowofthe válasza asdf_ (#24018) üzenetére


shadowofthe
tag

Nem, az enyémnél nem találtam ilyet sajnos. :(

(#24020) Degeczi válasza asdf_ (#24018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A hasonló elnevezés ellenére az egy egyszerű dinamika-kompresszor, nem hangerőfüggő mély-kiemelő
(legalábbis ahol eddig találkoztam ezzel, csak a hangerőt szabályozta: halkabb részeket följebb húzta, a hangosakat lejjebb nyomta. Este nézett filmekhez ideális)

(#24023) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv,

Sztereó v. 2.1 rendszer érdekelne és a Thonet & Vander termékeit néztem ki.
A keret 30 e Ft lenne.
Ha 2.1: [link]
Ha 2.0: [link]

Tesztek vannak a : [link] oldalon.
Elvileg a 2.1 veri a Z623 at.. amit volt szerencsém a Media Markt-ban tesztelni.

Kérésem az lenne ha van valakinek tapasztalata a márkával.. le tudná-e írni v. ajánlani egy hasonló-t vagy jobbat.

Köszi

(#24024) AMDFan válasza shadowofthe (#24015) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia, ha 50-70k-t tudnál költeni a hangzás javítására, akkor semmiképpen se a BX5-öt próbáld meg feljebb húzni. Az egyetlen megoldás ha lecseréled. A BX5 méreteinél fogva sem képes elég mélyre menni, ha hiányolod a mélyhangokat, akkor egy 6,5 vagy még inkább 8"-os membránnal szerelt hangfalra cserélj.

(#24025) arminlok válasza Leigazoka (#24023) üzenetére


arminlok
senior tag

Hoch nem annyira ajánlott én most vettem egy kürbist. Nagyon jol szól ésjól is néz ki. Én a basszustol féltem 2.0 esetében de ez tényleg olyan hogy akkor szól a basszus amikor egy adott szám megkivánja. Pl van ez a szám :[link]. Baromi erőteljes a basszusa nem kivánnék ennél többet pedig 2.1et hallgattam eddig. Ezzel ellentétben a 2.1 akkoris nyomta a basszust amikor nem kellett volna. Ugyhogy én merem ajánlani a Kürbis-t.

(#24026) Leigazoka válasza arminlok (#24025) üzenetére


Leigazoka
tag

A Hoch miért nem ajánlott/ meghallgatnál a Kürbissel pár AC/DC v. Tankcsapda ( Örökké pank ) számot?
Azért kellene egy jobb hangfal, mert rock metálban a lábdob nagyon hiányzik .. Miskolcon az Efottról lemaradtam... én gitározok haver dobol XD..
De kellene egy hangfal elérhető áron ami jol előadja a ládobot és a bassgitárt úgy, hogy a dobb magas hangjait nem nyomja el... elvben ebben segit a Ratsel hangszín szabályzója is.. a teszt alapján.

(#24027) shadowofthe válasza AMDFan (#24024) üzenetére


shadowofthe
tag

Értem, köszönöm a választ! Megfontolom még. Lehet megpróbálom eladni valahogy..

(#24028) Degeczi válasza Leigazoka (#24026) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nem teszt, hanem tragikomédia: hozzá nem értő írogatott össze mindenféle bődületes baromságot... :W
(Pl. a 6.5" mélynyomóból lett nála "6.5 cm sugarú" - és ettől várná el, h menjen le 20 Hz-ig... a tetejébe még a stílusa is borzalmas, fogalmazni sem tud... hagyjuk, csak fölidegesítésre jó ilyen cikk)

(#24029) varmi2


varmi2
nagyúr

A modecom-hoz honnan lehet bluetooth kiegészítőt venni, és mennyiért? Sehol sem láttam még csak a saját honlapjukon. Ugye, nem jó bármilyen bluetooth vevő, csak az ami a honlapon szerepel?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24030) Degeczi válasza varmi2 (#24029) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gugli első találata

Valszeg csak ez jó hozzá, mert nem használt USB csatlakozó-lábon adhatja be az audójelet (ami szerintem nem szabványos) - de filléres Ebayes BT hangvevőt is éppúgy használhatsz (mint bármely más hangszóróhoz is), csak azt még csatlakoztatnod kell egyik hátsó hangbemenetre

(#24031) Leigazoka válasza Degeczi (#24028) üzenetére


Leigazoka
tag

Akkor a tesztet figyelmen kívül hagyva a Ratsel jó lenne játék, film --> rock, metál zenére vagy nem?
Vagy gyüjtsek még egy kicsit egy Kugel-ra?

(#24032) Falconer válasza Leigazoka (#24026) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ha zeneerto / zenevel foglalkozo ember vagy akkor szerintem felejtsd el ezeket az ujan 30k-s cuccokat. Keress ra a topikban, hogy Kurbis, nemreg fejtettem ki a velemenyem rola. De talan az a legjobb ha webshopban megveszed es kiprobalod 14 napig, ha neked bejon akkor makod van es orulsz :)

(#24033) arminlok válasza Leigazoka (#24031) üzenetére


arminlok
senior tag

Hát figyelj szeirntem akkor már tényleg inkább a ratsel ha a lábdobot akarod hallani. Kügelre semmiképp se gyüjts mert nem éri meg. Ugyanugy ahogy a hoch sem attól még mert egy gyártonak van egy-két eltalált terméke nem lesz az összes jó. Ezeket a hangdobozokat nem tervezték túl sokáig csak véletlenül jol sikerültek. :D (a fórumból idéztem, használd a keresőt teis sokat megtudhatsz :) )

[ Szerkesztve ]

(#24034) Leigazoka válasza arminlok (#24033) üzenetére


Leigazoka
tag

Okés..
Köszi a válaszod/-kat. :)

(#24035) Leigazoka válasza Falconer (#24032) üzenetére


Leigazoka
tag

Igen zenélek, pontosabban gitározok ( Schecter Omen Extreme 6 Custom + Blackstar fej + 2*12 láda + digitech multieffekt )

(#24036) Roland35


Roland35
tag

Sziasztok!

Hangfal vásárlása előtt állok, szeretném megkérdezni a véleményeteket hogy milyen hangfalat vegyek.

Fő szempontok 10-15k legyen az ára zenehallgatásra, filmnézésre , játékokra használnám egy 15nm-es szobában.Olvastam olyat hogy a Genius jó kis 2.0 hangfalakat csinál annál ezt néztem ki : [link] Viszont nem tudom hogy mennyire van nagy különbség a 2.1 ek között hogy azt jobban megérné e megvenni, és ezek között kinéztem a Logitech Z523-mat sok helyen olvastam hogy a legjobb ár/érték arányban 2.1-eknél ebben az árkategóriában,még kíváncsivá tett egy másik 2.1 is amiről olvastam jót és rosszat egyaránt, erről lenne szó : [link]

A válaszokat előre is köszönöm! :)

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#24037) Szulita28 válasza Roland35 (#24036) üzenetére


Szulita28
senior tag

Az Összefoglalóban szinte minden kérdésedre ott a válasz, szvsz olvasd végig.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#24038) Roland35 válasza Szulita28 (#24037) üzenetére


Roland35
tag

Benne volt a válasz igazad volt :) , régen ph-ztam nem olvastam el a legfontosabbat, most már csak az a dilemmám hogy milyen 2.0 át vegyek 10-15k környékén? nekem eddig a Genius SP-HF 1800A tetszik a legjobban , csak azt nem tudom hogy van e ár/érték arányban jobb!?

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#24039) B1T3 válasza Roland35 (#24038) üzenetére


B1T3
addikt

A Genius SP-HF 1250B és 1255B páros korrektebb, és még olcsóbb is.

(#24040) Leigazoka


Leigazoka
tag

2.1 helyett a Creative GigaWorks T40 series II jobb lenne rock zenéhez?

(#24041) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Szeretném ha ajánlanátok egy 2.1 hangrendszert a led tv hangszórójának kiváltására.
Olyat szeretnék amivel egy 20 m2 szobába élvezhető lenne a filmnézés!
Köszi

風林火山

(#24042) tboldi


tboldi
nagyúr

Üdv!

Kinéztem a T&V Kürbis-t és Modecom SHF80U-t. Jól gondolom, hogy utóbbi jobb választás lenne az elülső reflexnyílás miatt, ha közvetlen a fal mellett lenne?

:R előre is!

(#24043) ToniSoprano válasza tboldi (#24042) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja ahogy mondod. Ha hátul van a reflex nyílás kell min 20-30 cm a falról, de inkább több hogy jól szóljon.

Leigazoka, Shingen olvassátok el az összefoglalót először!

[ Szerkesztve ]

(#24044) AMDFan válasza shadowofthe (#24027) üzenetére


AMDFan
addikt

35-ért könnyedén el fogod tudni adni akár itt a fórumon, ha valaki a kürbis szintjénél kicsit többre vágyik.
Bár lehet nem fog annyira huppogni a BX5 :)
És ne azt nézd, hogy buktál rajta 15k-t, mert a hangfalcserével jóval nagyobbat lépsz előre mint egy 70k-s előfokkal. 100-ért már van választék. Akár BX8 akár kisebb Mackie... Menj el tesztelni egyet.

(#24045) st6969


st6969
őstag

üdv
olyan szettet keresnék, amit fel lehet szerelni falra (helyszűkében vagyok). Filmnézéshez, de inkább zenehallgatáshoz használnám.
Valami ilyesmi:

30 körül tudok rákölteni. Vékony, álló kivitel is szóba jöhet. Teljesen mindegy a márka, vezeték nélküli használhatóság előny.
Egyáltalán nem vagyok jártas a témában, előre is köszönöm.

(#24046) tibbike01 válasza st6969 (#24045) üzenetére


tibbike01
őstag

Én a helyedben 2.1-es házimozi rendszereket keresnék, vagy talán egy jófajta soundbar, ami még blútuszos is.

PL: LG HT462SZ 2.1

vagy Hangroprojector

De ha hangzás a fontosabb, és ha csak pc-ről hallgatsz zenét, akkor az első hozzászólásból keresgélj a 30ezres hangfalak között.

[ Szerkesztve ]

(#24047) haypro


haypro
senior tag

Segítsetek kérlek!

Van egy Genius 1250B hangfalam, de csak a baloldali szól. Jól össze vannak dugva.
Az alaplap egy Asrock Z68 Pro3 Gen3. Az előző Asrock 970 Pro3-mal tökéletesen szólt, de nem biztos hogy amiatt van.
Valami megoldás? :F

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#24048) asdf_ válasza haypro (#24047) üzenetére


asdf_
veterán

A bemeneti 3.5-ös jack dugó 3 külön részét egyesével jól megtapizod, közepes hangerő mellett. Ha mindkét oldala búg, akkor valószínű nem a hangfallal lesz zűr (de egy telefont is rádughatsz zenelejátszani próbából).

(#24049) haypro válasza asdf_ (#24048) üzenetére


haypro
senior tag

A legfölső résznél csak a bal oldali szól. Ez mit jelent? Mit csináljak? Hol tudják megcsinálni, ill. mennyiért? Esetleg garancia?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#24050) asdf_ válasza haypro (#24049) üzenetére


asdf_
veterán

A jack dugó egyik része a bal, a másik a jobb a harmadik a föld (a sorrendet nem tudom). Magyarul külön végigtapogatva mindkét oldalnak szólnia kéne. Ha nem (és pláne ha az az oldali nem, amelyiken a hangerőszabályzó meg a ki-be kapcsoló van), akkor gari.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.