Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Zoley3 válasza Maxtreme (#35850) üzenetére


Zoley3
tag

Jah igaz :DDD
Lesz még biztos, hogy majd lemegy az ára megint a Z906-nak kb.65-70k környékére, annyiért sztem még megéri ;)
Én mikor utoljára ilyen bögre szettet vettem (volt több z906-om is, meg z5500, Z623,stb) 65-ért volt az MM-ban (már eladtam), de mivel annyira már nem köt le a térhangzás téma, így sztereó témához tértem vissza, ez is elég már nekem filmezni :D

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35852) Maxtreme válasza Zoley3 (#35851) üzenetére


Maxtreme
addikt

"de mivel annyira már nem köt le a térhangzás téma, így sztereó témához tértem vissza, ez is elég már nekem filmezni :D"

Egyébként detto (mondjuk gépen nem filmezek), én is váltottam egy kicsit komolyabb stereo set-re.
Csak hát as 906 megmaradt, a tv-házimozi kombóhoz filmezni meg nem kell nekem jobb.. :)

(#35853) aram01 válasza lezso6 (#35846) üzenetére


aram01
nagyúr

ááá nem vitatkozok veled! :P :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35854) Zoley3 válasza Maxtreme (#35852) üzenetére


Zoley3
tag

Jaja, én sem filmezek már gépen, néha zene + sorozat vagy sporteseményt hallgatok 2.0-án, de többnyire fejessel tolom.

Én is úgy voltam vele hogy megtartom, csak jó pénzt kaptam érte (1 éves volt) miután felment az ára, így eladtam az első jelentkezőnek :DDD

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35855) Solad válasza Maxtreme (#35852) üzenetére


Solad
őstag

Nem tudom elérni, hogy frontsugárzó nélkül a beszéd kellőképpen hangos legyen a filmeken :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#35856) lezso6 válasza Solad (#35855) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt hogy? Magyar szinkronnál eleve kurva módfelett hangos. Egyébként a valamire való lejátszószoftverekkel ez korrigálható, ha kell.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35857) dime27 válasza zsizsef (#35849) üzenetére


dime27
őstag

218 x 390 x 292 mm :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35858) Solad válasza lezso6 (#35856) üzenetére


Solad
őstag

Nem nagyon nézek szinkronosan semmit, és VLC-t használok. Ha azt akarom hogy érthető legyen a beszéd akkor minden más baromi hangos, a szomszéd szoba megőrül így marad a 5.1 rendszer filmhez.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#35859) lezso6 válasza Solad (#35858) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az nagyon fura. Biztos nincs valami elcseszve a downmixnél?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35860) Ferdzsoo válasza Solad (#35858) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Install ac3 filter, majd MPC-HC isntall majd AC3 filterben beszédhangerőt felteker. Lőn öröm... :U
Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket. Ráadásul hardveres gyorsítást is belövöd vele.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35861) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kiszemeltem egy Edifier S730 rendszert, de sajnos ebben az országban nem igen beszerezhető 2 hónapja várom, mindig 2 hét míg megérkezik.... Szeretnék venni egy 15m2 később 20-25m2-es nappaliba filmezésre, játékra, zenére egy megfelelő minőségű rendszert. 100-150k az értékhatár.Nincs szükségem 5.1re. Köszönöm előre is a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#35862) Gigabyga válasza Gigabyga (#35861) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Még annyi fontos, hogy optikai csatlakozó fontos.

(#35863) PuMbA válasza Ferdzsoo (#35860) üzenetére


PuMbA
titán

AC3 Filter nem kell hozzá. Már néhány év óta van az MPC-HC-ban normális hangkezelés és a lekeverést is be lehet állítani :) Az AC3 Filter már elavult, régi és még a hangminőségbe is belepiszkál.

[ Szerkesztve ]

(#35864) Solad válasza Ferdzsoo (#35860) üzenetére


Solad
őstag

Köszi a javaslatot, a Media player telepítése az ami az én gépemen nem fog megvalósulni :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#35865) PuMbA válasza Solad (#35864) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor szerencséd van, mert még telepíteni sem kell. Leszeded a zip verziót az mpc-hc.org-ról :) Vagy netán Mac-ed, esetleg Ubuntu-d van?

[ Szerkesztve ]

(#35866) Ferdzsoo válasza Solad (#35864) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Évekig használtam KMplayert mert az a király, nem. ez ver mindent higgy nekünk...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35867) dime27 válasza Gigabyga (#35861) üzenetére


dime27
őstag

Már miért ne lehetne beszerezni! :))

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35868) Gigabyga válasza dime27 (#35867) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Mert azt berendelik és módosítják mindig a beszerzés dátumát... Nem pont ez a cég, de.. ja

[ Szerkesztve ]

(#35869) dime27 válasza Gigabyga (#35868) üzenetére


dime27
őstag

Ők tutti h nem kamucég és be is fogják rendelni neked! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35870) Ferdzsoo válasza PuMbA (#35863) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor csak simán letörlöm és a beépítettet használom?
Ott hol lehet állítani a center hangerőt?

Szerk.: köszi uram. :R

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35871) PuMbA válasza Ferdzsoo (#35870) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb 64 bites 1.7.10-es MPC-HC. Telepítés közben beállítod, hogy törölje az eddigi össze beállítást, ha már túl sok mindent elállítottál. Nézet menü -> Beállítások -> Belső szűrők bal oldalt -> Audió dekóder jobb lent- > Mixing fül :)

[ Szerkesztve ]

(#35872) jef69


jef69
csendes tag

Kb. 2 hete vásároltam egy Genius SP-HF1250B 2.0 szettet a fórum ajánlása alapján....maximálisan best ebben az árban és kategóriában, egy asztali pc mindenes hangdoboza lett.... köszönöm a tippet! :R

(#35873) Sonja


Sonja
veterán

Van esetleg valakinek tapasztalata a DjSoundLight és a Friendlyhouse oldalakkal?! :F Érdekelne, hogy melyik helyről érdemes beszerezni Studio Monitor-t. :K Ha esetleg van ilyen témájú topik, akkor nyugodtan irányítsatok oda! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35874) lezso6 válasza Sonja (#35873) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én a barátságosháztól már vettem cuccokat. Gond nem volt velük.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35875) BenQhunria


BenQhunria
tag

Merlinhardver egy igen megbízható cég személyesen többször vásároltam náluk.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#35876) JanR válasza BenQhunria (#35875) üzenetére


JanR
addikt

Nekem elég rossz tapasztalatom van velük.

(#35877) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Inkább itt kérdezek, mert a hifi topikból már kiutálnak hogy micsoda szentségtörő vagyok hogy mélyládát merek használni... :D
Na szóval. A sub-on Crossovert milyen frekvenciára érdemes állítani? A Frontok alsó határának környékére?

(#35878) lezso6 válasza Maxtreme (#35877) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen szub, milyen szatelitek, milyen a kábelezés?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35879) Maxtreme válasza lezso6 (#35878) üzenetére


Maxtreme
addikt

Sat: Boston Acoustics A25
Végfok Denon RCD-M40
Sub: Wharfedale WH-S8E

De asszem közben megtaláltam, olyan 60 körül tűnik a legideálisabbnak. Így csak pont annyit tesz hozzá a zenéhez amennyi kell.. :)
Pont a hifi topikba beszélgetünk egyébként a szóban forgó mélyádáról, hogy kb az összes képen 2 óriási subcső kivezetése van, de a valóságban nincs rajt 1 sem! Ami nem baj, sőőt. Talán pont ezért nem brummogós.

[ Szerkesztve ]

(#35880) Maxtreme válasza Maxtreme (#35879) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ok megvan, a "varázslat.."
A WH-S8-on van, az E-n nincs.

(#35881) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ez a Tidal jó ötlet volt, eszméletlen hogyan szólnak a zenék a hangfalakon, nagyon elégedett vagyok. :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35882) lezso6 válasza Maxtreme (#35879) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mivel nincs rajta kimenet, hogy levágja magának a frekvenciákat, ezért neked kell belőni kézzel. Elvileg oda kell beállítani ahol a szateliteknek kezd vége lenni. Elvileg. Nálam pl ugyan levágja a szub 85 Hz-nél alacsonyabb hangokat a szatelitekről, de 50 Hz-re állítottam be a vágási ferit. Úgy tűnik lineárisnak, mivel a szatelitek a fal miatt kapnak egy kis emelést.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35883) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! :)
Tanácsot szeretnék kérni. LCD TV-t használok monitornak és egy mini hifit csatlakoztatok rá analóg kimeneten RCA kábellel. Ez nekem bőven megfelel filmekhez, zenékhez.
TV-t fogok cserélni és az általam kiválasztott tv-ken már egyáltalán nincs analóg audio és még fejhallgató csatlakozó sem. Egyedül csak optikai kimenet van. Láttam létezik Optika - Analóg audio átalakító 8-9 ezer körül. Nem tudom ezeknek milyen a minősége, megéri-e. Gondoltam lecserélem a hifit, egy megfelelő hangfalpár is elég lenne, amin van optikai bemenet. Eddig nem nagyon találtam (és mini hifit sem).

Tudnátok nekem ajánlani optikai csatlakozós hangfalpárt? Nem kell extra teljesítmény, egy átlag mini hifinek megfelelő is jó lenne.

(#35884) Maxtreme válasza Krystal_s (#35883) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ha megfelel, az átalakíthatásos móka ezt nyugodtan megveheted. :)
Egy darabig használtam ilyet a TV-hez, tökéletesen és jó minőségben teszi a dolgát.
Annyi hogy a TV-n nem tudod majd szabályozni a hangerőt, csak az erősítőn amire rákötöd! :)

lezso6: Köszi, akkor kb jól sejtettem az arányokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#35885) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok. Az úgy mennyire normális hogy ha automatikus ki és bekapcsoláson hagyom a mélyládát, halk zene esetén 20 perc után úgy kikapcsol hogy öröm nézni. Ennek nem az lenne a lényege hogy minimális jelszint esetén sem kapcsol ki?

(#35886) Degeczi válasza Maxtreme (#35885) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Define "minimális jelszint"... azért problémás, mert ha túl érzékenyre állítják, zaj, fölszedett zavarok miatt is bekapcsolva marad - ha pedig kevésbé érzékenyre, ez áll elő, amit írsz.

Persze korrektebb lenne állítható küszöb, de annak híján a kézi ki-bekapcsolás sem túl nagy nyűg (már ahol megoldható, de szerencsére többnyire az), akár master-slave konnektorral automatizáltan.

(#35887) Maxtreme válasza Degeczi (#35886) üzenetére


Maxtreme
addikt

Aham, értem :R
Akkor marad ez a megoldás.... :D
Bár nem tudom hosszútávon a sok ki és bekapcsolás mennyire fog jót tenni neki, kiderül. Végül is van 5 év gar vagy mi... :D

(#35888) Degeczi válasza Maxtreme (#35887) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, vagy néha pl. Lidiben is kapható (nem túl vészes áron, 4-5e rémlik) master-slave elosztó, ahol a fő egységet (min tpl. a TV vagy számítógép) dugod az egyetlen master aljzatba, annak fogyasztását figyeli (persze állítható küszöbszinttel), és a többi, slave aljzatot az alapján kapcsolja automatikusan ki-be

(#35889) Maxtreme válasza Degeczi (#35888) üzenetére


Maxtreme
addikt

hmm, ilyet még nem is láttam, köszi a tippet utánanézek!

[ Szerkesztve ]

(#35890) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Genius SP-HF1800A hogy viszonyul a Genius 1250B-hez?

Alapzajra (1 év használat után) és hangminőségre lennék kíváncsi főleg

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35891) Ciccuka válasza Ciccuka (#35890) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35892) thornadoj válasza Ciccuka (#35891) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Nekem nincsen bajom vele, de tényleg sokan voltak a fórumon, akik panaszkodtak ilyenekre. A kérdés ez milyen arányban fordul elő, mert akinek nincs semmi gondja vele, azok többsége nem ír. Amúgy a kürbissel is voltak hasonló problémák itt a fórumon, de nekem úgy látszik azzal is 'szerencsém' volt.

(#35893) Degeczi válasza Ciccuka (#35891) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Minden olcsó (sőt, kevésbé olcsóknak is gyakran) hangszórónál gyakori jellemző a trafózúgás, ez nem Genius sajátósság. Többnyire nem zavaró mértékben - de jósolni nem lehet (és van, akinek elfogadhatatlan, más meg észre sem vesz ugyanakkora zúgást)

De ez nem alapzaj! Az főként magas tartományú sistergés mindkét hangszóróból, míg a trafózúgás mély (50 Hz), hangerőfüggetlen, és csak az erősítős példányból jön.

Az Edigitalos képernyőkép meg viccnek is rossz, túlzás nélkül idegbeteg, aki azt írta.

[ Szerkesztve ]

(#35894) szabeska válasza Ciccuka (#35891) üzenetére


szabeska
addikt

lol :DDD

F1

(#35895) HThomas válasza thornadoj (#35892) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem pont kürbis-szel volt zúgás bajom, de a bolt visszavette és visszaadták a pénzt (nem volt másik raktáron). Érdemes megbízható boltból vásárolni és akkor nem lehet nagy baj...

(#35896) thornadoj válasza HThomas (#35895) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Egyetértek. Rizikó mindig van, főleg jó ár/értékű termékeknél, ahol jó minőséget kell olcsóbban megoldani, mint a konkurensek. Elvileg erre szolgál a garancia.

(#35897) Krystal_s válasza Maxtreme (#35884) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értem, köszönöm.

(#35898) Ciccuka válasza Degeczi (#35893) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ipon-on írtak ennél sokkal rosszabbat is a 17#-ben.
Engem speciel rohadtul idegesít mindenféle ilyenféle alapzaj.
Logitech 2.1-em volt és ott csak 5 év után lett csak elviselhetetlen (újonnan szinte alig volt hallható), de most egy új Genius 2.1 még ennél is hangosabb.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35899) PuMbA válasza Ciccuka (#35898) üzenetére


PuMbA
titán

Én Genius 1250B-nél nem nagyon hallok semmit.

(#35900) Maxtreme válasza Ciccuka (#35890) üzenetére


Maxtreme
addikt

1250b-t nem hallottam még, de 1800A-t pont a napokban. (egy kb 15-20 négyzetméteres helységben)
Maradjunk abban hogy nagyon de nagyon nem jó.. olyan iszonyatosan doboz hangja van hogy hihetetlen. Sokkal kevesebbet nyújt (minden téren) mint amit az ember első pillantásra ettől a mérettől elvárna.

Az előbb említett iponos komment baromi jól összefoglalja a problémákat, érdemes elolvasni.

Amúgy ja. Elég hangos tápzaja van neki. Én pl netto hülyét kapnék tőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.