Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) lezso6 válasza newmoonlight (#40998) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek a sub review-dra. Amit rendeltél szub, az az új szériába tartozik már, tehát a hangjának is olyannak kéne lennie, mint az új MR-eknek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41002) newmoonlight válasza Bodz (#40993) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Tényleg hallani kellene (felváltva) az MR8-at és az MR824-et. Én megtettem. Aztán visszavittem a boltba a 824-et. (Pedig szép volt, meg új, meg blablabla...) Adames is visszavitte.

Ebből vagy az következik, hogy pont az a két fórumtárs akart pont MR824-est, aki vagy hülye vagy dobhártya nélkül jött világra (esetleg mindkettő) vagy az következik, hogy valami tényleg nem stimmel az új szériával.

Pár hete polemizáltunk erről. (Még a HS is bekapcsolódott.) A hangerő (hangnyomás) gondolom, nem annyira szubjektív, mint a dinamika. Az MR8-as gyakorlatilag lefújt a székről, a 824-est meg különösebb megilletődés nélkül lehetett hallgatni max. hangerőn. Ez is kicsit fura.

A "dinamika" (a továbbiakban nevezhetjük akár "D-izé"-nek is) az MR8-ason a magas és mélyek karakteres szétválasztásával, a halk-hangos részek érezhető különbségén, a gyors váltásokkal, a mellbevágóan éles dübbenésekkel (nem puffogásokkal!) egyértelműen érezhető volt.

Aztán a mélyek hiánya, ami szintén érthetetlen volt számomra. Az MR8-as egyértelműen adja. (Ki szereti, ki nem de letagadhatatlan.) Én soha nem éreztem túlzónak vagy tolakodónak. Nem nyomott el más frekvenciákat. Az MR824-esből viszont mintha nem jönnének ki 60-70Hz alatti hangok. Egyszerűen nem hallom őket. Amit kiköhécsel magából, azt szerintem egy 4-5"-os membrán simán kiadná.Tök felesleges a 8". Nem is értem, komolyan...

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41003) newmoonlight válasza lezso6 (#41001) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Akkor tökön szúrom magam. Azért bízom abban, hogy az új széria annyira azért nem újszerű, hogy a mélyek megszólaltatására alkotott tagjából (is) hiányoznak a mélyek.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41004) lezso6 válasza newmoonlight (#41003) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha kevés, akkor feljebb tekered, ennyi. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41005) newmoonlight válasza Bodz (#40997) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hááát, nekem kevés a méj. :K

(#41004) lezso6: :R

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41006) AMDFan válasza newmoonlight (#41002) üzenetére


AMDFan
addikt

"Az MR824-esből viszont mintha nem jönnének ki 60-70Hz alatti hangok."

Jáj, nemá' :)
Meg kellett volna mérned szépen frekigenerátorral is. Lemegy az jó mélyre ugyanúgy hidd el. Az MR8-on túl van húzva a mély tartomány, ez teljesen egyértelmű. Nekem is ez van, én is szeretem, zenehallgatásra tök jó szerintem ebben az árkategóriában. Azonban ha ezen a cuccon készítenék zenét, akkor valószínűleg mélyhiányos lenne. Egyszerűen tévútra visz. Ettől még nincs semmi baj szerintem az új szériával, bár én csak az XR824-et hallottam, annak azért komolyabb hangja volt mint az MR8-nak. Az MR8 az egy "hifis" aktív monitor :) Ezért az árért iszonyatosan jó vétel, zenehallgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#41007) lezso6 válasza newmoonlight (#41002) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem hülyék vagy süketek vagytok, hanem más az ízlésetek. Illetve ezt valószínűleg az MK3 hangja is befolyásolta, hisz ahhoz szoktatok hozzá.

Nem hallottam a MR824-et, de van fogalmam róla, hogy miről beszéltek. Amikor én Behringer 8.75"-ről váltottam Adam 7"-ra, akkor hasonló dolog történt. Semmi mély pedig ott az a két bazi reflexcső. Persze benne van az is a pakliban, hogy az Adam kisebb és ahhoz képest se megy elég mélyre. De amit lead rendesen, az is kevés volt. Mélyládával használtam, amit feltekertem az égbe, ugye annak is elég dinamikus hangja van. Aztán később megszoktam ezt a dinamikus mélyet, és elkezdtem normálisan használni, ezután a másik hangja volt rossz. :) Persze ez nem jelenti azt, hogy a meg kell szokni a "jót", csak nálam így volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41008) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Alapvetően valóban a megszokás és az előzőhöz való viszonyítás befolyásolja az érzékelésünket, ugyanis tavasszal (a noname kínai műanyagdobozok, aztán valami 10eFt-os Logitech-fröccsöntés után) még a T&V Grub-tól voltam elájulva, majd idetaláltam ebbe a fórumba aztán csak csúsztam és csúsztam lefelé a lejtőn. MR5, MR6, MR8, MR824, MR8, MR8+MRS10. És érzem, hogy ez még nem a vége... :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41009) Bodz válasza newmoonlight (#41005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Így, így. :)

[ Szerkesztve ]

(#41010) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Milyen hangcuccot tudtok nekem javasolni?
Az igények a következőek.
:)
Nagyon szeretem a méllyeket, tehát legyen jó erős méllye, és max 40000-et szánnék rá.
Egy alap alaplapi hangkártyával használnám, a gép egy hp elitebook 2570p.

(#41011) JoinR válasza jeromosi (#41010) üzenetére


JoinR
senior tag

Egy olcsó notebook alaplapi csatlakozójából akarsz "jó erős méllyeket"? :DDD Hát 40-ből szűken kijön egy belépő szintű aktív mélynomó.

[ Szerkesztve ]

(#41012) fdsfds


fdsfds
csendes tag

Sziasztok. Mennyire elvetemült ötlet egy 1250B és egy T&V SW10 párosítása, mennyire hozhatók össze?

(#41013) Recon666 válasza fdsfds (#41012) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Gyengus az a hangfal egy ilyen ládához.

(#41014) lezso6 válasza fdsfds (#41012) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bármit bármivel össze lehet hozni. Én használtam már a stúdió méllyládám egy kb 1/50 árú apró hordozható BT hangszóróval. :DDD Persze hogy milyen élményt kapsz, az már más kérdés. De működni működik. Szvsz az 1250B-vel jó páros lehet, igaz az a szub kicsit overkill, de sose baj, ha van tartalék.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41015) lezso6 válasza jeromosi (#41010) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Microlab Solo 6C. Annak nemcsak lyó méjje, de minőségi hangja is van. De ha azt szeretnéd, hogy nagyon erőssen aggya a méjjet™, akkor Logitech Z623. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41016) Bodz válasza jeromosi (#41010) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Légy férfi (értsd első, aki kipróbálja), dobj rá még egy tizest és vegyél egy ilyet! :D Max visszaküldöd, ha nagyon vacak.

[ Szerkesztve ]

(#41017) newmoonlight válasza lezso6 (#41015) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Mivel -minden jel szerint- hmmm... egyeseknél a "mély"-kifejezés kissé leamortizálódott, javaslom a továbbiakban nevezzük pl. "MájmÉteLY"-nek... :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41018) lezso6 válasza newmoonlight (#41017) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ne hisztizz már. :D Én is szeretem a mélyet. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41019) jeromosi válasza Bodz (#41016) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi, még meglátom, hogy veszek e, most még csak arra voltam kiváncsi, hogy van e olyan, ami megfelelne az igényeimnek.
Köszi.

(#41020) newmoonlight válasza lezso6 (#41018) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jahhh... Akkor elhiszem, ha reggelig 100× leírod, hogy:

"Mélységesen bánom, hogy a pontatlan megfogalmazás miatt eddigi hozzászólásaim tévesen azt a látszatot keltették, mintha nem lennék tökéletesen tisztában azzal, hogy a zenehallgatás savát-borsát a mély hangok adják, amelyekből sosem elég. Szeretem a mély hangokat. Nagyon-nagyon szeretem őket. Semmit sem szeretek jobban, mint a mély hangokat. Mélységesen elszomorít továbbá, hogy mindezzel newmoonlight -fórumtársat (akinek -e tárgykörben- a kisujjában több van, mint az én komplett eddigi életutamban) esetlegesen megbántottam. Szeretem newmoonlight-fórumtársat is. Őt talán még a mély hangoknál is jobban. Isten engem úgy segéljen! Ámen."

(KOPIPÉSZT NEM JÁTSZIK!!!)

Én addig megyek aludni. :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41021) lezso6 válasza newmoonlight (#41020) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

˙uǝɯÁ ¡uǝɾléƃǝs ʎƃú ɯǝƃuǝ uǝʇsI ˙uɐqqoɾ sᴉ láuʞoƃuɐɥ ʎléɯ ɐ ƃéɯ uálɐʇ ʇŐ ˙sᴉ ʇɐsɹáʇɯnɹóɟ-ʇɥƃᴉluooɯʍǝu ɯǝʇǝɹǝzS ˙ɯɐʇʇoʇuáqƃǝɯ uǝsǝƃǝlʇǝsǝ (uɐqɯɐʇnʇǝlé ᴉƃᴉppǝ ʇʇǝldɯoʞ ué zɐ ʇuᴉɯ 'uɐʌ qqöʇ uɐqáɾɾnsᴉʞ ɐ -uǝqɹöʞʎƃɹáʇ ǝ- ʞǝuᴉʞɐ) ʇɐsɹáʇɯnɹóɟ- ʇɥƃᴉluooɯʍǝu lǝzzǝpuᴉɯ ʎƃoɥ 'áqqáʌoʇ ʇíɹoɯozslǝ uǝsǝƃésʎléW ˙ʇɐʞoƃuɐɥ ʎléɯ ɐ ʇuᴉɯ 'uɐqqoɾ ʞǝʇǝɹǝzs ɯǝs ʇᴉɯɯǝS ˙ʇǝʞő ɯǝʇǝɹǝzs uoʎƃɐu-uoʎƃɐN ˙ʇɐʞoƃuɐɥ ʎléɯ ɐ ɯǝʇǝɹǝzS ˙ƃélǝ ɯǝsos lőqʞǝʎlǝɯɐ 'ʞáɾpɐ ʞoƃuɐɥ ʎléɯ ɐ ʇásɹoq-ʇáʌɐs sáʇɐƃllɐɥǝuǝz ɐ ʎƃoɥ 'lɐzzɐ uɐqáʇzsᴉʇ uǝsǝʇǝléʞöʇ ʞéuuǝl ɯǝu ɐɥʇuᴉɯ 'ʞéʇʇǝʇlǝʞ ʇoʇɐzsʇál ɐ ʇzɐ uǝsǝʌéʇ ɯᴉɐsálózsázzoɥ ᴉƃᴉppǝ ʇʇɐᴉɯ sázɐɯlɐƃoɟƃǝɯ uɐlʇɐʇuod ɐ ʎƃoɥ 'ɯouáq uǝsǝƃésʎléW

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41022) AMDFan válasza lezso6 (#41021) üzenetére


AMDFan
addikt

Verifáni :DDD

(#41023) newmoonlight válasza lezso6 (#41021) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Humorizálgatunk? OK, akkor 200×!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41024) lezso6 válasza newmoonlight (#41023) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tessék, kettő.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41025) newmoonlight válasza lezso6 (#41024) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Na, kb. itt kezdődik... :K (Mindjárt jön DeOrbán Degeczi és szétcsap köztünk.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#41026) fdsfds válasza lezso6 (#41014) üzenetére


fdsfds
csendes tag

Igazából még egyik komponens sincsen megvéve. Gondolkoztam még a Solo 6C-n, de az nekem nem menne elég mélyre. A Modecom MC-HF60-ról írtátok, hogy azt nem szabad megvenni, meg időnként bedobjátok, hogy valaki próbálja ki ezt az Omnitronic - PME-8-t. Elég tanácstalan vagyok, mivel járnék legjobban. Szeretem, ha a zene alját is hallom, és ha filmeknél dübög.

(#41027) lezso6 válasza fdsfds (#41026) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelenleg mid van?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41028) Pityu. válasza fdsfds (#41026) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mit nevezel mélynek?Mert ha most vissza gondolok én miért rajongtam,pl egy 2.1 es nek a subládájára az tényleg csak sima dübölés tényleg túlzás,de a solo6c m hát nekem pl szerintem szép mélye van most meg ha még alá teszem a rezgés elnyelő szivacsokat elméletileg még szebb mélynek kell lennie.Egyébként a Modecom MC-HF60 at nem nagyon dicsérték azt mondták akkor már inkább a 80 as

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41029) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Meg jöttek a akusztikai szivacsaim ,kíváncsi leszek a szivacsokkal mennyit változik a hangzás valamennyi rezgés így is át jön az asztalra nagyobb hangerőn de sokkal kevesebb.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41030) Areturus válasza lezso6 (#40934) üzenetére


Areturus
tag

Átgondoltam a lehetőségeimet, s most inkább az aktív rendszer mellett tenném le a voksom. Közben kicsit el is csábultam a drágább kategória felé, pl ADAM A7X vagy KEF LS50W esetleg Audioengine HD6 közül lehetne esetleg egy a befutó. Nézegettem kábeleket is, egy Audioquest XLR horror összegbe kerül. Ugyanez RCA-ban már sokkalta olcsóbb és vállalhatóbb. Mivel az A7X-ben van XLR, az LS50W és HD6-nál nincs, csak RCA. Ha már itt tartunk kellene egy normálisabb USB kábel is a DAC és gépem közé... No meg tápkábel se ártana, IsoTek EVO3 Premier-re gondoltam mondjuk 4db-ra, mindegyik készülék elé.

Vajon ezek az aktív monitorok profitálnak belőle ha nem közvetlen a DAC-ra hanem az M9-re kötöm rá őket, s az előerősíti a jelet?

(#41031) varmi2 válasza Areturus (#41030) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezek aktív hangfalak, erősítőt tartalmaznak. Így nem kell előerősiteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41032) fdsfds válasza lezso6 (#41027) üzenetére


fdsfds
csendes tag

Eddig Logitech Z-540 et használtam sztereóban. Az a frekvencia teszten 30egynéhány hz-ig lement, de a kis műanyag bödönök hangja siralmas volt. Innen mindenképpen feljebb szertnék lépni, de úgy, hogy ne menjen az alsó tartomány rovására.

(#41033) Areturus válasza varmi2 (#41031) üzenetére


Areturus
tag

Gondoltam hátha javít a hangképen, de ha nem akkor a kábelmenedzsmentem egyszerűbb lesz aminek még örülök is.

(#41034) AMDFan válasza Areturus (#41030) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia!

Figyelj, ezt a kábelmizériát felejtsd el. Semmi értelme 35000 Ft-ot költeni egy táp vagy USB kábelre.
Ezt a plussz pénzt költsd jobb hangfalra. 400e Ft körül már nagyon jó aktív párost fogsz kapni.

Üdv!

(#41035) Bodz válasza Areturus (#41033) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Javíthat (tetszhet jobban), ha az audio-gd-t is beveszed a játékba. De ezt ugye neked kellene kipróbálni és eldönteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#41036) Nerazim


Nerazim
őstag

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy a Genius HF1250B -nek a két hangszórója között milyen hosszú a kábel?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#41037) lezso6 válasza fdsfds (#41032) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Z-540 mélyládáját pont ismerem, volt Z-3-am és annak is ugyanilyen van. Nem megy mélyre, nem tudom milyen frekvencia tesztet próbáltál. Bár legalább nem puffog (nincs portzaj), mert passzív membrános. Kívülről 8"-nak látszik, de valójában belül egy 3" hangszóró dolgozik. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41038) RM1 válasza Areturus (#41030) üzenetére


RM1
aktív tag

Kábelből mindenképp XLR (vagy TRS) csatlakozóst vegyél, és olyan hangkártyára kösd, ami tud a szimmetrikus kimenetet.
Sokat nem érdemes rákölteni, 10 körül már nagyon jó minőségű kábelt lehet venni hozzá. Csak alacsony szintű jel megy rajta, szinte nem is lényeges, milyen vastag a kábel, sokkal lényegesebb az árnyékolás.
Az Adam szerintem nagyon jó hangfal azon az áron, hasonló árkategóriában esetleg a Focal Alpha 65/80-t lenne érdemes még meghallgatni. Sajnos külsőre nem annyira jók, de elég jó hangjuk van.

[ Szerkesztve ]

(#41039) hlevi05


hlevi05
csendes tag

Üdv!
Thonet & Vander Kürbis tulajok közül már valaki próbálkozott crossover moddal?
[link] #2310-es hsz.
Illetve: [link]
Ebben a tesztben a mérésnél látható, hogy 5K és 10K közötti frekvenciáknál van benne egy durva ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#41040) olymind1 válasza Bodz (#33147) üzenetére


olymind1
senior tag

Akkor ezekszerint hallottál Microlab Solo-t, meg Alesis Elevate 5-öt is.

Miben (volt) jobb az utóbbi?

(#41041) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Kellene valami püffögő' a TV alá, hogy az asszony jól érezze magát, amikor betolja a zenét takarítás közben, de néha Xbox-ozik is, illetve szoktunk néha filmeket is nézni. Nagy igény nincs, csak erős legyen a basszus, mert az asszony abban hisz. Én úgyis mást használok a PC-n.

Első körben Logitech Z623-ra és Z625-re gondoltam. A felépítmény és a kábelek minősége valamilyen szinten fontos, nem szeretem a fizikailag könnyen széteső műszaki termékeket.

Keretet maximalizáljuk 40k-ban. A két logit alzaról 34-36k-ért el lehet hozni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41042) lezso6 válasza vzsryl (#41041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Z623 / Z625 hüppögőnek a lehető legjobb. A Z625-ön van optika is, TV-hez az jobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41043) fdsfds válasza lezso6 (#41037) üzenetére


fdsfds
csendes tag

Ha az új szett ennél is lejjeb megy, az csuda jó lesz. Csak mi legyen az?

(#41044) miresz válasza miresz (#40928) üzenetére


miresz
veterán

Na mivel senki nem válaszolt,így magam feje után menve vettem az Edifier 1600T III-hoz egy Jamo sub 200-ast. Ez színvilágban,csak egy minimálisan eltérő. 20e vettem használtan,de teljesen hibátlan,egy karc sincs rajt. Vélemény? Jó lehet ez a páros?

[ Szerkesztve ]

(#41045) bobalazs válasza miresz (#41044) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jól néz ki, kiváncsian várom a beszámolódat.

(#41046) vzsryl válasza lezso6 (#41042) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszönöm a választ, de mára felment 12k-val mindkettő ára... Vasárnap váltanak akciót, nem is értem...
Most kicsit átgondolom még ezt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41047) Degeczi válasza miresz (#41044) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg - de rákötnöd nem lesz egyszerű (az Edifier bi-amp-os, speciális csatlakozós, nem olyan könnyű megcsapolni)

(#41048) miresz válasza Degeczi (#41047) üzenetére


miresz
veterán

A hangkártyámra lesz kötve mindegyik. A hangkártya tud 2.1-et is kezelni.

(#41045) bobalazs: Rendben. Későbbiek során írok,hogy milyen lett a hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#41049) Ricsard001


Ricsard001
csendes tag

Sziasztok!

Korábban írtam már a problémámat, de igazán nem került pont a történet végére. A gond a következő:

A LED TV-n nincs 3,5 mm-es Jack, csak optikai kimenet. Ha én egy DAC-ot használok és egy Genius 1250 B-t, ebben az esetben a TV távirányítójának hangerő szabályozása működni fog-e? Ha jól értem ebben az esetben a TV optikai kimenetébe megy egy optikai kábel, az be a DAC-ba, a DAC 3,5 mm-es Jack csatlakozójába pedig a hangfalak Jack csatlakozója.

Az említett DAC: http://fiio.hu/index.php/webshop/d-a-atalakito-dac/fiio-d03k-taishan-d-a-atalakito-detail

(#41050) Degeczi válasza Ricsard001 (#41049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rengetegszer volt már róla szó itt, h természetesen nem fog működni a hangerőszabályozás ilyenkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.