Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) oliwwer válasza alphamooncam (#37000) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Ha nagyon unatkozol mostanság, igazán írhatnál egy rövid véleményezést erről a hangfalpárosról. Nekem nagyon szimpatikusnak tűnnek

(#37002) Degeczi válasza AngerFîsT (#36993) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak önmagadat akarod lebeszélni, mert többen írtuk, h a gyakorlatban teljesen lényegtelen jelenségről van szó. Az esetek 90%-ában úgyis a gépen állítja a hangerőt az ember, amikor pedig mégis a hangszóró távvezérlőjével, akkor semmi kényelmetlenséget nem jelent egyetlen lépcsővel odébb lökni, ha épp úgy adódna.

(#37003) pokerdani50


pokerdani50
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi hangszórók közül melyiket ajánljátok? Mivel nem nagyon értek hozzájuk ezért szeretném a segítségeteket kérni. :)

https://www.mall.hu/hangszoro-2-0/genius-sp-hf1250b-hangszoro

https://www.mall.hu/hangszoro-2-1/genius-repro-sw-hf-2-1-1205-drevene-32w

https://www.mall.hu/hangszoro-2-1/genius-repro-sw-g2-1-1250-36w-gaming-repro

Vagy ha tudtok ezektől jobbat, de hasonló árban akkor szívesen fogadom az ajánlatokat!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdözlettel, Dániel

(#37004) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Üdv a szakértőknek!
Ne kövezzetek meg....! :)
13 éves gyerekemnek keresek hangcuccot PC, illetve telefon mellé. Elsősorban tuc-tuc zenéhez, némi játékhoz, Youtube-hoz...
Most egy kis (nagyon kis...) Philips 2.1-es szett van. Ezt kellene váltani.
genius sw-hf 2.1 1700-hoz mit szóltok? Tudom, a 2.1 hülyeség, de a fiataloknak igenis a "hatásvadász" dübörgés kell! Tudjátok hogy megy ez....
Viszont nem zárkózom el a 2.0-tól sem, ha hasonlóan tud szólni. Árban azért 20k alatt szeretnék maradni.

(#37005) Pgabor79 válasza Pgabor79 (#37004) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

...vagy legalábbis 20k körül...

(#37006) thornadoj válasza pokerdani50 (#37003) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Az elsőt. :) Benne is van az összefoglalóban.

(#37004) Pgabor79: Szerintem a Genius 1250B biztosan hozza azt a mélyet, amit a kicsi Philips 2.1, de inkább csak előtte ülve, nem fog dübürügmi tőle az egész szoba. Hogyha nagyon a dübörgésre vágyik csalódás lehet, hacsak a geniusok rá nem lesznek tolva a falra, mert akkor az is tud dübörögni csúnyán. Én inkább a Philips mellé raknám a Geniust, és megpróbálnám megmutatni neki, hogy mennyivel szebb feszesebb a mély hang, a közép tartományról nem is beszélve, és talán rájön hogy nem is kevés az a mély (sőt). Amúgy a Genius SW-G2.1 1250, vagy a Logitech z523 nagy ász a dübörgésben.

(#37007) pokerdani50 válasza thornadoj (#37006) üzenetére


pokerdani50
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!

És ehez mit szól?

http://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/genius/sw-hf2-1-1700-31731037100-p153775201/

Üdözlettel, Dániel

(#37008) thornadoj válasza pokerdani50 (#37007) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ezek az olcsó 'mélyládák' nem mélyládák, hanem elszeparált középmélysugárzók, és az esetek többségében dübörgésre alkalmasak. Érdemes elgondolkodni hogy a mélynyomók miért kezdődnek 100 ezer forint környékén. Ilyen árkategóriában 2.0 az ajánlott (jelenleg a best buy itt a fórumon a genius 1250B), és szeteró lesz a mély és a középtartományod alja is ;)

(#37009) PuMbA válasza thornadoj (#37008) üzenetére


PuMbA
titán

Még dübörgésre sem alkalmasak, csak búgásra, hiszen igazi mély hangokat nem bírnak kiadni :)

(#37010) Hooper válasza alphamooncam (#37000) üzenetére


Hooper
őstag

Mehallgatom azt is köszi! :R

Apropó: jelenlegi hangkártyámra ezeket rá se tudom kötni?
Asus xonar D1

(#37011) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Szeretnék a monitor mellé kérni egy ajánlatot.

Eddig egy Genius Home theatre 5.1et használtam illetve egy genius 1255A-t amit már vissza kéne adjak asszonynak :D
Ritkán használok hangfalat akkor is főleg filmnézésre/zenére. A játékok 99%ban fejhallgatóval így az nem szempont.
A monitornak van hangszórója de hát az arra jó hogy a facebook videókat megnézzem :D

A hangkártya az alaplapi: Gigabyte GA-X99-Ultra Gaming (rev. 1.0) Intel X99 LGA 2011-v3 ATX

Keret 30-50k között. Legjobb vétel. Ha lehet vagy fekete vagy max fekete piros (esetleg piros ). Fehér és világos színek nem érdekelnek mert ugrik a harmónia :D

Köszönöm szépen.

(#37012) thornadoj válasza Songo (#37011) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A kürbis lehet jó neked, de ez 30k alatt volt igazán jó vétel. A Solo 6C jobban szól, de színben nem teljesen passzol. Viszont később egy hangártyát meghálálnának, ill. nem kicsik.

[ Szerkesztve ]

(#37013) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Genius SP-HF1250B hangfalat. Azt tapasztaltam, hogy a jobb oldali hangfal hangosabban, erősebben szól, mint a bal. Ez mindegyiknél ilyen, vagy én fogtam ki valami hibás darabot? Továbbá van egy kis zúgás, de ahogy visszaolvastam itt a fórumban az a wifi routertől, illetve telefontól is lehetett. Érdemes lenne visszavinnem és kicserélni egy másikra?

(#37014) Met válasza Beerwolf (#37013) üzenetére


Met
nagyúr

Ki lehet fogni belőle ilyen darabot.
Én visszaküldtem, javították de ugyan úgy féloldalas. Állítottam a balance-on.
Ha zavar és nem akarod féloldalasra állítani mint én és neten rendelted küld vissza és állj el a vásárlástól.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37015) Beerwolf válasza Met (#37014) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Én is most húztam kicsit a balance-on, de akkor ezek szerint nem ritka az ilyen példány. Még van 12 napom visszaküldeni, igazából az a kérdés, hogy van e értelme, vagy mindegyik ilyen? A válaszodból azt szűrtem le, hogy van belőle jó is.

(#37016) Met válasza Beerwolf (#37015) üzenetére


Met
nagyúr

Akad olyan ami jó :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37017) Shingen válasza Hooper (#37010) üzenetére


Shingen
addikt

jelenlegi hangkártyámra ezeket rá se tudom kötni?
Asus xonar D1

:K

風林火山

(#37018) Beerwolf válasza Met (#37016) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Köszi a válaszokat, akkor egy cserét bepróbálok, aztán ha az is rossz lesz amit helyette kapok, akkor belenyugszom. :)

(#37019) mekker válasza Beerwolf (#37015) üzenetére


mekker
őstag

Bőven akadnak ilyenek, mivel a minőségellenőrzésen és a belső alkatrészeken hajlamosak spórolni ebben az árkategóriában.
Nem kell megijedni, újat kell rendelni. Egyébként meg van rá 1-2 év garid.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37020) Songo válasza thornadoj (#37012) üzenetére


Songo
senior tag

Ez a Solo6c nagyon szimaptikus :D Nincs esetleg hasonló kinézettel tudással akár picit drágábban is fekete? :D
Külön tetszik hogy távirányítós mert jelenleg fel kell állnom hogy elérjem a hangszórót mert messze van az asztal :D

Köszönöm

(#37021) thornadoj válasza Songo (#37020) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Nem tudok róla, talán a thonet&vander kugel lehet hasonló, de nem kicsit drágább. Talán valaki más tud ajánlani valamit, ami távirányítós is.

[ Szerkesztve ]

(#37022) SH4D0W2011 válasza Songo (#37020) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

A Solo6CNew az már majdnem fekete, legalábbis képek alapján, nézz rá arra, hátha... :D

(#37023) AngerFîsT válasza Degeczi (#37002) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szerencsére a 10% ban vagyok akik gépen 100% ra tekeri a hangerőt és hangfalain állítja a hangerőt , mivel ha távolabbra ülök filmet nézni ne kelljen rohangálni lehalkítani a hangerőt a filmeknél :) . Az igazság az ,hogy előbb a hátrányait keresem a hangfalaknak mivel nem szeretem a kellemetlen meglepetést :)

I Say Anger you say FisT!

(#37024) Degeczi válasza AngerFîsT (#37023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Távoli filmnézésnél aztán végképp lényeges egy nagyon halk, csak párszor 10 centin belül hallható hang... :U

(#37025) Songo válasza thornadoj (#37021) üzenetére


Songo
senior tag

Viszont megnéztem és tetszik szóval most akkor rugaszkodjunk el kicsit az eddigiektől. Mi a helyzet a thonet&vander koloss-al? mert igencsak tetszik :D
Ár érték arány? minőség? garancia?

Köszönöm szépen

(#37026) thornadoj válasza Songo (#37025) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Igazából az a kugel, csak három utas verzióban, ami nem igazán ajánlott ilyen árkategóriában. Bárhogy is oldották meg a konstrukciót mélyebbre biztos hogy nem megy mint a kugel, csak kiemeli a mélyebb tartományokat. Olyan mint a Hoch a Kürbis esetében. Szóval mindig ott tartunk hogy több mint duplájáért microlab solo6C tudású cuccunk van. Ennyi pénzért már belépő studió monitorok vannak, amik zenében kenterbe verik ezeket. (igaz azokon nincs távirányító) Pl. JBL LSR305.
Amúgy a garanciával nem szokott gond lenni, a minőség felemás, ki lehet fogni makulátlan példányokat, de van sok zűrös termék is, az ár/érték aránya a koloss-nak nem jó.

(#37027) Songo válasza thornadoj (#37026) üzenetére


Songo
senior tag

Rendben meg elttem győzve :D akkor egyenlőre asztalra egy solo6cnew ami már tényleg fekete (vagy annak tűnik) és akor később majd a tv mellé valami komoly cucc. de az majd karácsonyra kb :D
köszönöm szépen.

Az ár értéek arányt azt hittem jobb lesz révén hogy az alig 15ks többletért nagyobb teljesítmény a Kugelhez képest. (vagy akkor az sem ajánlott kategória annyiért?)

[ Szerkesztve ]

(#37028) PuMbA válasza Songo (#37027) üzenetére


PuMbA
titán

A teljesítménynek semmi köze a hangminőséghez és 20W-tól is meg lehet süketülni.

[ Szerkesztve ]

(#37029) thornadoj válasza Songo (#37027) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A kugel sem ajánlott, csak azért hoztam fel, mert fekete és távirányítós. Gondolom a dizájn nem ér meg ennyit, de ki tudja. A teljesítménnyel nem kell foglalkoznod, hacsak nem egy csarnoban laksz (amúgy sem sokat mondó adatok). Ezek a cuccok bőven elegendőek egy átlagos szobába.

(#37030) Songo válasza thornadoj (#37029) üzenetére


Songo
senior tag

okés :D akkor köszönöm szépen. már várom a visszaigazolást de sajnos a legtöbb helyen 2-4nap :S na mind1 remélem péntekig megjön :D

(#37031) Zoley3 válasza Songo (#37030) üzenetére


Zoley3
tag

Szia.
Nekem 3 féle van itthon ezekből a 2.0-ás aktív cumókból (Solo 6C,Kugel,MC-SHF120U) és mondhatom hogy simán jó lesz a 6C :K
Árban a legjobb alternatíva!

- Solo 6C : kategóriájában igen jó árban van, távirányítós, ahogy többen is írták bizonyos hangerő fokozatokon van egy kis alapzaj zizgés, de ez simán orvosolható ha arrébb nyomjuk párral :)
- Kugel : A leghalkabb, távirányítós, nincs hangos alapzaj, nekem bejön a sárga membrán, de rohadt drágán kínálják újonnan :O
- MC-SHF120U : front reflexes, nem távirányítós, van alapzaja ami full csendben hallani,de +1m-ről már elenyésző), közelről gép előtt használva szerintem a legjobb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#37032) oliwwer válasza thornadoj (#37026) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Az általad említett JBL és a Solo 6c között jelentős különbség lehet hangminőség téren (zenére)?

Mert árban csak ~15k különbség van.

(#37033) Sonja válasza oliwwer (#37032) üzenetére


Sonja
veterán

Az a JBL darabár, szóval 100eHUF lenne a 2db. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#37034) dime27 válasza Sonja (#37033) üzenetére


dime27
őstag

:DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37035) oliwwer válasza Sonja (#37033) üzenetére


oliwwer
aktív tag

összetörted az álmaimat :D

(#37036) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Microlab solo 6c és a 6c new között mi a különbség ?

Szinyák

(#37037) Degeczi válasza Szinyák (#37036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2-3 hetente ismétlődő kérdés itt, a válasz most is pl. #35462

(#37038) Szinyák válasza Degeczi (#37037) üzenetére


Szinyák
őstag

thx :R nem követtem mostanában a topikont ..

Szinyák

(#37039) Tomacko válasza Szinyák (#37038) üzenetére


Tomacko
senior tag

és őstag létedre a kereső funkciót se ismered :( :W :C

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#37040) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Nekem van egy "nemokos" hangszórószettem (tán logitech). Sajnos most a pontos típusát nem tudom megmodani, max holnap, viszont egy elvi kérdésem lenne:

Létezik már olyan kütyü, amivel fel tudom "okosítani"? Ezt úgy értem, hogy van USB bemenete és abba szeretném bedugni azt a valamit, ami által vagy hálózatra lehet csatlakoztatni (ami jobb lenne) vagy bluetooth-on lehet rá zenét tolni. Tehát USB-t bedugom, WiFi-re felmászatom, majd a gépen kiválasztom, hogy azon a hangfalon szóljon a zene/film.

A Chromecast jó erre? Vagy valami más esetleg? Gondolom ez úgymond függvénye a hangszórószett pontos típusának is, mert nem mindegy h az USB mit tud lejátszani (.mp3, .ogg .flac stb...)

Köszönöm előre is a segítséget! Remlem érthető, amit írtam :))

sudo rm -rf /*

(#37041) Szinyák válasza Tomacko (#37039) üzenetére


Szinyák
őstag

köszönöm az érdemlegi hozzászólásodat mr megmondó ember :) Te még biztos soha nem kérdeztél meg ,olyan dolgot amiről már volt szó ?! őstag létedre te meg lehetnél egy kicsit toleránsabb !

Szinyák

(#37042) pulutodurumo válasza Mr.C (#37040) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az USB bemenet valószínűleg arra jó csak hogy pendrájvról mp3-at tudjál hallgatni. Ha távolról akarod idomítani, ahhoz bluetooth vevő a legolcsóbb megoldás. Ebay, ali tele velük, válogass :D
A chromecast HDMI-n tolja ki a jelet, USB-n csak delejt kap. A cromecast audio viszont pont erre jó, az 3.5-ös jacken ad jelet.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#37043) Tomacko válasza Szinyák (#37041) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ez volt a toleránsabb énem ;]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#37044) Szinyák válasza Tomacko (#37043) üzenetére


Szinyák
őstag

az kemény , akkor veled se jó leállni vitázni . :)

Szinyák

(#37045) Mr.C válasza pulutodurumo (#37042) üzenetére


Mr.C
őstag

Köszi a válaszod!
Igazából itt vagyok bajban, hogy nem csak magyarul de, de angolul se tudom, mi ennek a pontos neve, hogy tudjak rendelni.
Meg szerintem érdemesebb m.o.-ról rendelni a megbízhatóság és minőség céljából

sudo rm -rf /*

(#37046) pulutodurumo válasza Mr.C (#37045) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha mindenképp itthonról kell, akkor ilyet vagy hasonlót keress.
De ez csak egy BT audió vevő, ha párosítod a telefonoddal pl. akkor ezen keresztül küldi a hangot. Ebbe a hangszóród jack dugója megy. USB-n keresztül csak komoly hekkeléssel tudsz rá hangot küldeni távolról.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#37047) Plague666


Plague666
tag

Üdv

Asztali gépre kötött Genius gx gaming 2.1 hangfallal jött elő olyan problémám, hogy ha bedugok bármilyen fejhallgatót a hangfal fülescsatlakozójába, akkor a zene/játék szépen megy a fülesből, de nagyon halkan, hangerőtől függetlenül a hangszóróból is tovább szól.
Körülöttem tartózkodók hívták fel rá a figyelmem, hogy nagyon "kihallatszik a hang a fülesből", ekkor jöttünk rá, hogy nem (csak) a fülest hallják, hanem a gép melletti két hangszórót is. A mélyládából semmi sem hallatszik, csak a két felső kicsiből. Szoftveresen nem nagyon tudtam mit állítani, hiszen a fülest nem független eszközként csatlakoztatom, hanem a hangszóróhoz, így vagy egyik sem nem szól, vagy a fenti helyzet áll elő.

Tudom tehetném azt, hogy bedugom a gépház előlapi jackba a fülest, és kilövöm a hangfalat, de egyrészt sokkal könnyebb a csavargatós hangerőszabályzóval állítgatni, másrészt érdekel is, hogy ez mitől lehet.

Köszönöm a segítséget valakitől, szép napot.

(#37048) Degeczi válasza Plague666 (#37047) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, már a lassan 10 évvel ezelőtti Genius 1250x-en is ugyanilyen gagyi módon oldották meg a füleskimenetet...

Nem kapcsolós a fülescsatlakozó, nem kapcsolja le a végfokot, csak a jel nagy része a fejhallgatón keresztül halad át, leosztódik - de nem teljesen. Minél nagyobb a fejhallgató impedanciája, annál hangosabb marad a végfok.

Nem tudsz mit kezdeni vele, nem hiba: ilyen.
Rengeteg hangszórón egyáltalán nincsen füleskimenet, vagy más nyűgje van (pl. nem hangerőszabályzott vagy csak katasztrofális minőségű), szóval ezeket úgy kell tekinteni, mintha nem is lennének, és más megoldást használni (a legjobb külső, USB-s DAC+fejhallgató-erősítő)

(#37049) Plague666 válasza Degeczi (#37048) üzenetére


Plague666
tag

Köszönöm a gyors választ. Tehát ez eddig is megvolt, csak nem vettem észre. Kár érte, mert amúgy szépen és erősen szól a hangfal is, és a csatlakoztatott fülesek is, meg vagyok elégedve vele már harmadik éve szolgál.
Jelenleg is 20-25ezer a cucc újonnan, én anno 17-ért vettem valami netes akcióban, nem óriási pénz, de azért nem teszkó gazdaságos, szóval durva hogy ennyiért ilyen igénytelenül oldják meg a dolgot egy elvileg márkanévnél. Köszi még egyszer.

(#37050) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok ma megjött a Solo6C

Iszonyatos csalódottságot kaptam a csomagolás mellé.

Kép

Az éleken gyűrött a fóliázás, de ami a legnagyobb bajom hogy ez még rohadt távolról sötétben sem nevezhető feketének.

Innen rendeltem

Itt meg azt írják a színe fekete.
De akkor mégis micsoda?

Ebből hétfőn visszaszállítás lesz. :( :( :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.