Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Attici


Attici
őstag

Hangzásra a MODECOM MC-SHF56U milyen?
Van valakinek ilyen?
Az ajánlott listában milyen szinten helyezkedik el?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#35502) lezso6 válasza Attici (#35501) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Benne van az ajánlott listában, az 1250B-nél biztosan jobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35503) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok ismét!
Végre jövő hónapban tervezem megvenni az lsr305 + 310s kombót.
Van e ennél jobb ár érték arányú szett 235k körül?

Szerk.: közben mégiscsak vettem egy scarlett 2i2-őt, úgy gondolom megérdemli már egy ilyen hangfal...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35504) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35503) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szvsz indulónak ez tökély, legalább is az LSR305 elvileg igen jó ár / értékű darab, s a LSR310s meg biztosan hozzáillik. Sok sikert a szub beállításához. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35505) dudika10 válasza Ferdzsoo (#35503) üzenetére


dudika10
veterán

Hát én vennék egy Focal Alpha 65-öt 200k-ért, a többit sörre (illetve én whiskey-re, sört nem iszom) költeném, és letojnám, hogy hiányzik a legalja.
Esetleg kipróbálnék egy Alpha 80-at, ha már a kistesó jól sikerült.

De ha szub-ot akarsz...

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35506) Ferdzsoo válasza lezso6 (#35504) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Cut frekvenciára gondolsz összejátszani a 305-össel, vagy hogy fizikailag hova állítsam? :D

Dudika: vagy azok mellé még a subot? ;]
Csak az már 335k. :N

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35507) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35506) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenre. Pl szoba teljes átrendezése a megfelelő akusztika érdekében. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35508) lezso6 válasza dudika10 (#35505) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A legtöbb elektronikus műfaj hiányos szubtartománnyal nagyon trágyán szól, kell 40 Hz minimum, s nem -3dB-nél erőlködve. Mondjuk a 8"-ok ezt szokták tudni. A külön szub abból jobb (az én tapasztalatom alapján), hogy pontosabb, dallamosabb a mély (itt ez különösen számít), illetve nem mocsarasodik fel a középtartományba. Csak hát jól be kell lőni azt a fránya szubot.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35509) Ferdzsoo válasza lezso6 (#35507) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van erre valami jó kis útmutató leírás? Elhelyezésre meg beállításra?
Lehet külföldi is mindegy.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35510) dudika10 válasza lezso6 (#35508) üzenetére


dudika10
veterán

A legtöbb elektronikus műfaj hiányos szubtartománnyal nagyon trágyán szól. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35511) lezso6 válasza dudika10 (#35510) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez is nagyon igaz. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35512) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35509) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vannak útmutatók, de amúgy neked kell kikísérletezni. Elhelyezésre ami biztosan működő dolog, hogy a szubot a hallgatási pozícióba teszed (magasság is számít persze), aztán négykézláb körbemászol a szobában. Ahol a legjobb a mély, oda kell tenni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35513) PpenoO válasza Ferdzsoo (#35503) üzenetére


PpenoO
őstag

Adam Audio Triple 7 Set se rossz vétel ilyen áron.

(#35514) #04085760


#04085760
törölt tag

Üdv !

Filmezésre szeretnék venni egy 2.0 vagy 2.1-et lehetőleg 50.000-ig ( tudom nem túl bő keret ) Most egy genius 5.1-em van de túl sok mélyet ad , rendszeresen dübörög, sok filmnél használni sem tudom Ezt a problémát szeretném orvosolni. Esetleg lenne valami ajánlatotok ?

(#35515) krichd1 válasza Ferdzsoo (#35503) üzenetére


krichd1
addikt

Inkább az egy kategóriával fentebbi dolgokat nézd. Az LSR305 jó a 100eFt körüli aktív kategóriában, de ilyen 200-250eFt-ért már egy kategóriával jobbakat lehet kapni.
A szettet csak azért akarsz, mert még nem szívtál annak az összehangolásával, de majd rájössz. Jobb ötlet a Focal Alpha 80 vagy kicsit drágábban a Presonus R80, vagy használtan olcsóbban az Event 20/20BAS V3. Nem kell szub, egy normálisabb úgyis elvinné a teljes kereted.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35516) lezso6 válasza krichd1 (#35515) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondjuk az igaz, hogy amit kiszemelt az egy olcsóbb kategória, lehet a 7-8"-lal még mindig jobban jár. Annyi biztos, hogy ha 2.0 mellett marad, akkor a overall hangminőség jóval jobb lesz. Cserébe viszont nem kompakt, illetve a mélytartomány annyira nem lesz akkor, mint szubbal. De ez utóbbi tényleg csakis a megfelelő elhelyezés, beállítás mellett lehetséges, egyébként esetben csak erőlködik, döng meg hiányos lesz, aminél a semmi is jobb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35517) Attici válasza lezso6 (#35502) üzenetére


Attici
őstag

Csak sajnos, már sehol sincs, pedig reménykedtem, hogy a hardverkernél lesz, de már ők sem tudják beszerezni.
Az MC-MHF60U-ról valaki tud mondani valamit, hogy milyen lehet?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#35518) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Egy másik topciból irányítottak ide. (Remélem jó helyre jöttem. :B )

A DAC-omhoz (Audio-GD NFB 5.32 XMOS chip) szeretnék valamilyen stúdió monitor hangfalpárt venni szobai zenehallgatásra.

Keret: 80k/db

Jelenleg egy AKG Q701 fejsem van, ami tetszik, csak lehetne benne picivel több mély.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#35519) PpenoO válasza Honkydoo (#35518) üzenetére


PpenoO
őstag

Amennyiben van lehetőséged, ilyen kategóriában menj el olyan boltba (főleg Budapesten), ahol meglehet hallgatni az ebben a kategóriában versenyző termékeket. Amennyiben nincs erre lehetőséged, neten rendelj ilyen árkategóriában, járasd 24/7be 12 napig és ha nem jött be, állj el a vásárlástól.

Jelenleg mondhatunk márkákat, konkrét termékeket, de ilyen szinten a téma annyira szubjektív (fülfüggő), hogy ajánlani az általad leírtak alapján eléggé nehézkes 2.0 rendszerbe. 2.1be már egyszerűbb mert kevés olyan rendszer van ami említésre méltó.

Szerk: 5.1be meg inkább a házimozi topicba érdemes menni segítségért. :)

[ Szerkesztve ]

(#35520) benfolds


benfolds
őstag

1-2 hónapja belinkelt valaki egy új angol gyártmányú aktív 2.0-t, asszem valami "o"-betűs márka volt, már nem emlékszem. új cucc, és eléggé dicsérték a tesztben. nem emlékeztek, hogy mi lehetett? asszem olyan 200 $-os kategória volt

(#35521) Attici válasza Honkydoo (#35518) üzenetére


Attici
őstag

Zenehallgatáshoz, ha már DAC-od is van én inkább egy rendes erősítő+hangfal párost vennék.
Újonnan lehet, hogy többe van, de használtban 160-ért össze lehet hozni.
Hangfalból hallgasd meg a Tannoy-okat (van aktív is). Hifibarlangban ki lehet őket próbálni.
Zenehallgatásra nekem a Tannoyok jöttek be. Kedvencem a Westminster. :B

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#35522) emvy válasza Honkydoo (#35518) üzenetére


emvy
nagyúr

En pont ilyet kerestem. Vegul Dynaudio X14A lett belőle, masodkezbol; de ujan JBL LSR305, esetleg valami Adam játszhatott volna.

while (!sleep) sheep++;

(#35523) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Akkor most mindenki úgy gondolja jobban járnék egy focal alpha 80-al mint a 2.1 es jbl szettel?
Leginkább elektronikus zenehallgatásra kell.
Ahogy elnéztem ez az alpha, a focal leggagyibb hangfala, de ezekszerint feltételezem ez akkor egy prémium gyártó.
Nem fognak hiányozni a mélyek az ilyen típusú zenékből sem szerintetek?
Ez most egy véglet, nem kizárólag ilyet hallgatok, de néha ilyet is.
Meg jennifer féle "way down deep"-et is. Elég vegyes a zenei izlésem na. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35524) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35523) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez E1-ben (41 Hz) van, amire biztos elég a Focal, de van benne párszor A0 (28 Hz), amit csak egy komolyabb szub fog neked kiadni normálisan, de annak az ára már önmagában túllépné JBL-es 2.1 árát.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35525) Ferdzsoo válasza lezso6 (#35524) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Na igen ez meg a másik, hiába veszem a subot ha az is gyenge kategória. A focal legolcsóbb subja ahogy néztem valami 250k. Gondolom az lenne az a kategória subból ami oké...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35526) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35525) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, erre stúdió szub felejtős, az közel milla áron van, ami tud ilyen alacsony frekvenciát.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35527) Honkydoo válasza emvy (#35522) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi! :R Ezt a JBL-t én is nézegettem. :)
Arra gondoltam elviszem az egész rendszert az egyik boltba és ott meghallgatom. Szerintetek van erre lehetőség?

PpenoO:
Szerintem is hallgatózás lesz belőle. :K

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#35528) Ferdzsoo válasza lezso6 (#35526) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kérlekt fejtsd ki jobban hogy studio sub felejtős.
A nemstúdió olcsóbban tudja?
Bocsánat a tudatlanságomért... :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35529) Bodz válasza Honkydoo (#35518) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az RCF Ayra 6 tök jó lenne az audio-gd-vel.

(#35530) Honkydoo válasza Bodz (#35529) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi! :R
Megnézem akkor ezt is.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#35531) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

A focal cms szériája miben különbözik az alpha-tól?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35532) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35528) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenképp olcsóbb, meg lehet jobb (pontosabb) is. Korábban volt erről itt beszélgetés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35533) krichd1 válasza Ferdzsoo (#35531) üzenetére


krichd1
addikt

A CMS egy fentebbi széria az Alphatól, de szerintem ez az árakból is kiderül. A CMS darabáron többe kerül, mint az Alpha párban, azonos méretben.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35534) #04085760


#04085760
törölt tag

Üdv !

TV-N csak filmezésre keresnék hangfalat. Olvasgattam pár hsz-t és a Solo 6C -n megakadt a szemem. Árban is pont jó. Genius 5.1-et szeretném lecserélni mert nagyon dübörög ( Nagyon laikus vagyok de én jack dugóval használtam , esetleg valami tanács , hogy mivel kellene? )

(#35535) Degeczi válasza #04085760 (#35534) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Analóg hangrendszert ezután is csak azzal tudsz...
Legföljebb ha van még scart csatlakozó a TV-n, hátha azon is kiadja a hangot, mert ott jellemzően jobb a hangminőség, mint az elhanyagolt füleskimeneten (hiszen most a jack nyilván erre utal)

Jobb minőség digitális úton érhető el, a TV optikai kimenetére kötött DAC-al, ami már pár ezer Ft-ból is beszerezhető.

Mondjuk mindkét utóbbi esetben bukod a TV távvezérlővel szabályozott hangerőt - de a kinézett 6C-nek úgyis van saját távvezérlője.

(#35536) Shingen válasza #04085760 (#35534) üzenetére


Shingen
addikt

Jó a 6C csak vegyél hozzá egy DAC-ot meg egy jó optikai kábelt.

風林火山

(#35537) JanR válasza Shingen (#35536) üzenetére


JanR
addikt

És az optikai kábelt még is hova dugja a 6C-be? Csak mert nekem is az van, és nincs rajta optikai bemenet.

(#35538) varmi2 válasza JanR (#35537) üzenetére


varmi2
nagyúr

Félre érteted. Azt írja, hogy a tv-t a dac-el optican kösse össze, és a dacre meg a 6c-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35539) JanR válasza varmi2 (#35538) üzenetére


JanR
addikt

Igen, valóban akkor ez félreértés volt, elnézést miatta :B

Amúgy nekem is ~ 1 hete van 6C. Brutális, nagyon, de nagyon megéri az árát. Kristálytiszta hangok, nem torzít, a mély is bőven sok, de mégsem zavaró, mint egy 5.1 esetében. Logitech Z906-ról váltottam, de maximálisan megérte!

(#35540) Shingen válasza JanR (#35537) üzenetére


Shingen
addikt

Már megválaszolták.
Igen a DAC-ba az optikait, a hangminőség miatt.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#35541) #41133696 válasza #41133696 (#34394) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Hangzással most nem foglalkoztam, csak megemlítettem, hogy jól szól :D

Genius SP-HF1250B - Youtube

(#35542) #04085760


#04085760
törölt tag

Köszönöm a válaszokat. Esetleg tudnátok ajánlani jó DAC-ot és rendes optikai kábelt? ( Feltételezem ezeknél is számít a minőség ) amit nagyjából a 6c igényel ? Fő szempont hogy halk legyen. Bevallom őszintén eddig nem nagyon használtam ilyet. ( neem , nem élek barlangban :DD )

(#35543) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Van egy Yamaha Rx V595 Erősítőm. Két Yamaha NS-325F hangfallal. Ezeket szeretném lecserélni valami kompaktabbra.
Szerintetek melyik a jobb választás?
Mackie CR3 és akkor nincs tovabbi szuksegem az erősítőre vagy
jbl 130 arena a meglévő erősítőről meghajtva

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35544) Bodz válasza GRaul (#35543) üzenetére


Bodz
Topikgazda

JBL. A Mackie CR3 max viccnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#35545) GRaul válasza Bodz (#35544) üzenetére


GRaul
őstag

Az a JBL kb milyen kategoriat kepvisel? tesztet olvastam rola, de hatha itt mar valaki esetleg hallotta. Jobb lehet mint a mostani ket nagy boszme yamaha?

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#35546) Shingen válasza #04085760 (#35542) üzenetére


Shingen
addikt

DAC

Kábel

風林火山

(#35547) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kellene egy kis segítség kábel ügyben.
Cordialt néztem ki, a scarlett és sub közé ezt: CFU 3 PP Az az érdekes hogy ez unbalanced, a balanced-ek mind sztereók. Csak az unbalanced mono, viszont a hangfalon meg a hangkarin is balanced a csatlakozó. Akkor most mi is van? :U

A Sub és a hangfalak közé ezt: CTL 3 FM viszont ennél az áll hogy aktívhangfalhoz nem használható. Ezt így viszont akkor most nemértem.
Sima audio kábleben pedig a cordial oldalán sem találtam xlr male - female kábelt.
Kicsit el vagyok veszve jelenleg. :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35548) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35547) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A "sztereó" jack az balancedként használva "mono", szóval jó az. ;)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35549) Ferdzsoo válasza lezso6 (#35548) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Így viszont akkor már értem. De a balancedek között még mindig nem találok XLR male-female kábelt.
Csak jack - Xlr kábelt. Elvileg ugye az is jó.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35550) JanR


JanR
addikt

A 10 meteres RCA-jack kabel sokat ront a hangminosegen? Solo 6C-hez kellene. Szamitogeprol menne a hang, de a TV melle raknam a hangszorokat es igy sajnos kell a 10m. a hdmi kabelem is 10m/(off)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.