Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) PuMbA válasza kutyek (#63000) üzenetére


PuMbA
titán

Nem fontos ez, mert a mély hangok csillapításán kívül másra nem jó a EQ a REW készítők szerint sem.

[ Szerkesztve ]

(#63002) Andreyco válasza Laslow (#62998) üzenetére


Andreyco
kezdő

Hello!
Esetleg ez jobb lehet hangban /50hz-22khz 95db Jel/zaj/, bár picit nagyobb, de van fejhallgató kimenete.

(#63003) Degeczi válasza Andreyco (#63002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kamu, hasrabökős specifikációkra semmit nem szabad alapozni!
Egy vicc a 16x22 cm-es dobozméretű, ez alapján 4" motorral szerelt minihangszóróhoz az 50 Hz.

[ Szerkesztve ]

(#63004) Laslow válasza Andreyco (#63002) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm az ajánlást! A hang kivételével minden szempontból nekem megfelelőbb az E3.5, a hangot meg úgyis csak vásárlás után, használat közben fogom megismerni. Megrendeltem az E3.5-öt, csütörtök körül érkezik, 35690 Ft volt házhozszállítással. Majd beszámolok a tapasztalataimról.

(Ugyanitt a Yamaha YST-MS25 eladó igen olcsón, ha valakit esetleg érdekel (mondjuk 5k, mert fogalmam sincs mennyit érhet). Az 5W-os szateliteket én nem sokra tartom, de a 15W-os mélynyomónak esetleg veheti valaki hasznát. Helyileg Budapest. Szóljatok, ha nagyon el lennék tévedve az értékét illetően, 1999 környékén 25.000 Ft-ért vettem.)

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#63005) kutyek válasza PuMbA (#63001) üzenetére


kutyek
senior tag

De neki pont arra kell. Egyébként ismerem azt az oldalt (is) a doksiból, és minden figyelmeztetés ellenére nem következik belőle, hogy másra nem lenne jó, mint amit írsz. Az világos, hogy mi mindenre nem jó (=bármi, ami nem minimum phase probléma, arra ott az akusztikai kezelés), ezzel együtt pl. hangszóró gyári hangképének finomhangolásához a közép / magastartományban is tökéletesen alkalmas.

(#63006) Andreyco válasza Degeczi (#63003) üzenetére


Andreyco
kezdő

oké degeci ,nomen est omen...
nekem kb fél éve van és leteszteltem,,,tud 45Hz-t is.

(#63007) Andreyco válasza Laslow (#63004) üzenetére


Andreyco
kezdő

Szívesen!
Igen a fejhallgató kimenet és a poti elhelyezése praktikusabb, érthető a választásod. A hangminősége meg feltehetően elég lesz, arra amire gondoltál.

(#63008) Degeczi válasza Andreyco (#63006) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezek szerint gőzöd sincs róla, mit jelent a frekvenciaátvitel fogalma, ennyi... 45 Hz, az :O

[ Szerkesztve ]

(#63009) stefi68


stefi68
addikt

Edifier 1700BT vásárlásán gondolkodom.
Ha jók az értesüléseim V hangzásképe van, tehát középtartományban szegény.
Használja valaki esetleg TV-re kötve?
Mennyire lehet gáz ott a közepek hiánya?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#63010) Attila0 válasza stefi68 (#63009) üzenetére


Attila0
őstag

Szerintem azt csak te tudnád kitapasztalni, hogy ez számodra mennyire zavaró. Különben is ha jól tudom, online vásárnál van két heted elállni.

[ Szerkesztve ]

(#63011) PuMbA válasza kutyek (#63005) üzenetére


PuMbA
titán

Nem értek egyet, hiszen leírja, hogy magas frekvenciákra miért nem jó:

"At high frequencies the wavelength of sound is very short. At 20kHz it is just 17mm, about 5/8". The frequency response varies dramatically at high frequencies over very short distances, so even if you only sit in one spot, and sit very still, the best you could hope for is an EQ setting that would work up to a few kHz"

Az összegzésben is pont azt írja, amit én mondtam, hogy csak kiemelésekre és csak alacsony frekvenciákra kapsz jó eredményt:

" We can use the equaliser to help tame the peaks, and the lower down they occur, the better the results we are likely to get"

Ezt pedig szerencsére könnyen meg lehet oldani mérőmikrofon nélkül is :)

[ Szerkesztve ]

(#63012) Silentfrog válasza stefi68 (#63009) üzenetére


Silentfrog
veterán

Netfixet nézek kizárólagosan, teljesen megfelel a tv okosításához. Nem éreztem kevésnek a közép hangokat.
Ha nem kell a BT akkor picit tudsz spórolni egy Edifier R1600T III vel. Tv re kötve teljesen tökéletes az is. ( nekem mindkettő volt , most az ajánlásommal használom )

[ Szerkesztve ]

(#63013) stefi68 válasza Silentfrog (#63012) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi a választ.
Kell a BT, haladjunk a korral...
Hogyan van nálad összekötve a TV-vel?

BT-on gongolom csúszik a hang.
TV fejhallgató kimenetén elég gagyi a minőség, ahogy írták.
Digitális - analóg átalakító jöhet még szóba, de akkor nincs hangerőállítási lehetőség, csak a hangfalak távjával.
Hdmi extractor, amire gondoltam, de csak ha tud ARC-ot.
Nálad hogy van?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#63014) kutyek válasza PuMbA (#63011) üzenetére


kutyek
senior tag

Amire hivatkozol, és amit a doku is ír, az azt jelenti, hogy magas frekvenciákon mégannyira sem lehet az EQ-val szoba-akusztikai problémákat korrigálni, mint a mély tartományban. Ez így is van, továbbá a legtöbb szoba-akusztikai probléma eleve nem korrigálható EQ-val.

Én viszont nem a szoba-akusztikáról beszélek, hanem a hangkép kontrollált, nagyléptékű korrekciójáról. És ha igaz lenne általánosságban, amit írsz, akkor a szokásos bass / treble tone kontroll (hi/low shelf) is használhatatlan lenne.

Mindegy is, csak azt szeretném tudatosítani, hogy nem minden probléma, ami itt felmerül, (szoba)akusztikai eredetű. És nemcsak a szoba akusztikai problémái érhetők tetten / korrigálhatók mikrofonos méréssel, hanem pl. a hangszóró karakterisztikájából fakadó hangképi problémák is.

A te írásaidból úgy látom, hogy minden probléma mögött tisztán szoba-akusztikai okokat keresel, és ennek megfelelően szólod le az EQ-t. Másra is jó pedig, és azokat is mikrofonnal / REW-el érdemes vizsgálni.

[ Szerkesztve ]

(#63015) Márton válasza kutyek (#63014) üzenetére


Márton
nagyúr

vrm, te vagy az?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63016) Attila0 válasza Márton (#63015) üzenetére


Attila0
őstag

Szerintem itt hanyagoljuk ezt a ki-kicsodát. :(

[ Szerkesztve ]

(#63017) Márton válasza Attila0 (#63016) üzenetére


Márton
nagyúr

:F

Megjött az R1700BT-m, megy a bejáratás alacsony hangerőn.
Eddig tetszik :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63018) Attila0 válasza Márton (#63017) üzenetére


Attila0
őstag

Miért nem mindegy hogy ki van a túloldalon? Segítsen, ez a lényeg. Legalábbis szerintem!

(#63019) Márton válasza Attila0 (#63018) üzenetére


Márton
nagyúr

A szövegezésből beugrott valaki, egy régi ismerős, osztálytárs, de lehet tévedtem.
Úristen feltettem egy kérdést off-ban, ez ekkora bűn?
(semmi negatív vagy bántó dolog nincs benne, ha esetleg arra gondoltál)
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63020) Attila0 válasza Márton (#63019) üzenetére


Attila0
őstag

Ha ismerősnek tűnik, akkor írj neki egy PÜ-t.

(#63021) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Genius SP HF-180 hangszórónál az normális, hogy a saját hangerőszabályzójával maxhoz közeli és maxra tekert hangerőnél kissé recseg? Az alatt, meg pl. közepes hangerőnél nincs recsegés.

Tudom, hogy a téma összefoglalóban az SP-HF160 és SP-HF1250B van megadva ajánlottként, de ismerősnek kellett nagyon gyorsan egy minél olcsóbb hangfalszett asztali PC-hez és olcsón csak SP HF-180 volt készleten az adott boltban.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63022) Márton válasza Attila0 (#63020) üzenetére


Márton
nagyúr

azta, hogy én erre nem gondoltam! :DDD

King Unique: nekem az 1250B-m, igaz pár év után, de ugyanilyen. Max hangerő közelében nem szabad hozzáérni, mert recseg. Ha nem érsz hozzá, maga a zene jó, nem recsegős. Azt mondod a HF-180 már újonnan is ilyen? Én biztos visszavinném.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63023) lezso6 válasza King Unique (#63021) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez teljesen normális, az USB-n kapja a tápot, ami max 2.5 watt, ez ennyit tud. Azért lehet recsegésbe vinni, hogy ha halkabb a forrás, akkor többet tudjon erősíteni. Nálad viszont gondolom eleve jó hangos, így nagy hangerőn már recseg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#63024) King Unique válasza Márton (#63022) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez új, nemrég lett vásárolva. Hozzáérni nem kell, mert max hangerőn eleve megvan ez a recsegés.

(#63023) lezso6:
Igen, USB-s tápellátású, de mondjuk a PC-n kék jelölésű hátlapi USB-porthoz lett csatlakoztatva, ami elvileg USB 3.0-s és az 4,5 W, igaz maga a hangszóró kábele és csatlakozója csak USB 2.0-s.
YouTube videókkal lett tesztelve, ott maxra volt állítva a hangerő, + azon felül a hangfal saját hangerőszabályzójával lett állítgatva.

Szóval akkor ez így normális egy ilyen olcsóbb hangfalszetteknél, vagy nem és sikerült gyári hibásat kifogni?

[ Szerkesztve ]

(#63025) Degeczi válasza King Unique (#63024) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindegy, milyen tápra kötöd, attól még olyan pici erősítő van ezekben ami 2W-ot sem tud elviselhető torzítás nélkül leadni. Laptop vagy telefon saját hangszóróinál jobb, de nagy hangerőt, jó minőséget elvárni botorság lenne ilyentől.

(#63026) lezso6 válasza King Unique (#63024) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szóval akkor ez így normális egy ilyen olcsóbb hangfalszetteknél, vagy nem és sikerült gyári hibásat kifogni?

Minden hangfalnál normális, ha maxon járatod, akkor recseg vagy jobb esetben bekapcsol valami limiter, rosszabb esetben elpukkan.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#63027) kutyek válasza Márton (#63015) üzenetére


kutyek
senior tag

TL;DR: ?!

Nem tudom, kire gondolsz, ezért nem állíthatom biztosan, hogy nem én vagyok, de meglepne, ha kiderülne, hogy mégis...

[ Szerkesztve ]

(#63028) King Unique


King Unique
titán

Értem, tehát akkor normális max. hangerőn a recsegés és ilyenért felesleges lenne visszavinni, mert egy ugyanilyen / egyéb másiknál is ugyanez lenne.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

(#63029) Márton


Márton
nagyúr

R1700BT: tudom, hogy illik járatni, de egy ilyen folyamat megoldja azt a problémát, hogy a bal hangfal máshogy szól mint a jobb? Nézem a youtube hangteszteket és pl. ezen
a két csatorna között nem csak erősségben van különbség, de hangképben is. Az 50Hz-nél a bal éppen csak kiad magából valamit, a jobbnál viszont szépen hallom a kellemes mélyet. 80Hz a jobbon sokkal halkabb. 120Hz kb. ugyanolyan. 1000Hz a jobbon kb. 3x hangosabbnak hallom! 2000Hz a balon hangosabb kb. 2x.

Szóval egyáltalán nem egységes és nem tudom a bejáratás után javulni fog-e, vagy álljak inkább el? A több éves Logitech X-230-on persze minden freki tökéletesen ugyanúgy szól a 2 oldalról!

valaki ránézne a fenti tesztre, akinek 1700 vagy legalább Edifier van? :R

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63030) lezso6 válasza Márton (#63029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagy valószínűséggel akusztikai jelenséget hallasz. Legalább 300 Hz alatt simán lehet ilyen, viszont feletta már kevésbé, bár ki tudja.

Cseréld meg a két hangfalat fizikailag, s próbáld úgy. Ha így is ugyanezt hallod, akkor akusztikai oka van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#63031) Márton válasza lezso6 (#63030) üzenetére


Márton
nagyúr

ez jó ötlet! :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63032) Degeczi válasza Márton (#63029) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a bejáratás amúgyis egy erősen túlmisztifikált jelenség, jellemzően sokkal erősebb tényező a hangzáshoz hozzászokás, mint a minimális mechanikai változások.

Mélyekben valamennyi különbség normális, mert az erősítős példány belső tere sokkal zsúfoltabb, ami nem tesz jót a hangzásnak és ergyértelmű különbség a passzív másik oldalhoz képest - de a passzív fél a bal oldal, vagyis pont a bal oldalnak kellene a jobbnak (bocs) lennie... De az sem jelentene durva eltérést.

Szerk: azért nézd meg a kommenteket is, ha igaz, hibás a hangsáv a videóban... :O

[ Szerkesztve ]

(#63033) Márton válasza Degeczi (#63032) üzenetére


Márton
nagyúr

Igazad lesz, az erősítős oldal basszusa sokkal jobb, a másik erőlködik, de 50-60Hz nemigazán jön ki belőle.. (elnézést, korábban felcserélve írtam a bal-jobb oldalt, mivel a konnektor közelsége miatt az aktív rész került bal oldalra a gyorsteszt erejéig :) )

A linkelt videó valóban nem százas, most kijavítottam, letöltöttem, behúztam videóeditorba, csak a bal sávot hagytam meg és átpanorámáztam hol 100% balra, hol 100% jobbra. A 250Hz mondjuk fura így is, rosszul generálta az eredeti feltöltő, mert gyorsan pulzál. Akit érdekel itt!
Edifier tulajok tesztjére nagyon kiváncsi lennék, melyik freki hogy szól, melyiknél van nagy eltérés a 2 oldal között?

Nálam R1700-on ezen a videón is egyértelműen hallatszik, hogy az aktív feléből sokkal jobb mélyek jönnek ki. Nálatok?!

Lezso6: Sajnos nem akusztikai, mivel felcserélve a másik oldalról hallom :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63034) lezso6 válasza Márton (#63033) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Telefonról vagy egyéb forrásról is ilyen?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#63035) Márton válasza lezso6 (#63034) üzenetére


Márton
nagyúr

telótól, laptopról is. mind2 bt, kábellel még nem próbáltam

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63036) lezso6 válasza Márton (#63035) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor próbáld ki még kábellel is. Meg ugye a két hangfalt összekötő kábelt ugye nem sikerült fordítva beleerőltetni? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#63037) Márton válasza lezso6 (#63036) üzenetére


Márton
nagyúr

a 4pines dint??
dehogy, szépen, simán bemegy, felül a vízszintes része
(nemmakesztem :DDD )

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63038) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Asztalon, monitor mellett van a pár PreSonus E3.5 hangszóró. Azt szeretném megoldani, hogy vagy magasabban legyen, vagy fentebb felé irányozza a magas hangokat, mert a fülem magasabban van a hangszórónál, rossz felé mennek a magas hangok. Van erre olyan megoldás, ami jó is és nem is drága? Amik eszembe jutottak:
1. Berakni alá pár könyvet, hogy magasabban legyen, de ez sem nem néz ki jól, sem nem stabil így (egy rossz mozdulattal lelökhetem).
2. Venni egy pár asztali állványt. Ez már legalább tizenezer forint lenne, és nem is tudom miképp lehetne a véletlen lelökést/felborítást kikerülni.
3. Megdönteni hátrafelé, berakva valamit az első része alá. Elképzelve elég instabilnak tűnik, vagy van esetleg erre valami céleszköz?

Egyéb ötlet esetleg? Nem sokat, csak olyan 10-15 centit kéne magasabbra emelni őket.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#63039) Attila0 válasza Laslow (#63038) üzenetére


Attila0
őstag

Ha ennyire félsz, akkor szerintem kb. mindhárom megoldással fennállhat az általad vázolt probléma

[ Szerkesztve ]

(#63040) Attila0 válasza Attila0 (#63039) üzenetére


Attila0
őstag

*borulási

(#63041) AuraSync válasza Attila0 (#63039) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hja, gondolhatod aki nem tud vigyázni egy hangszóróra akkor az hogy vigyáz mondjuk egy telefonra vagy az autójára? Pedig az fix helyen van míg a másik kettő még mozog is. :DDD
Na mind1 ebbe nem megyek bele mer megin én leszek a rossz.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#63042) Attila0 válasza AuraSync (#63041) üzenetére


Attila0
őstag

Jó, lehet hogy a múltkor egy kicsit én is elvetettem a sulykot, azzal a Boney-M-es beszólással. :D

[ Szerkesztve ]

(#63043) Richard! válasza Laslow (#63038) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Én asztalossal csináltatnék, vagy pedig ha érzel magadban affinitást, akkor csak az alapanyagot kérnék mesterembertől, a többit sk. megoldanám. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#63044) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Tanácsokat szeretnék kérni, nappaliba keresek hangszórókat, Edifierben gondolkodok, a basszus fontos (családban van hobbi basszgitáros, jó lenne, bármilyen műfajban ki lehetne venni a basszust (amit a keverésnél általában legalulra sorolnak), és ugye még a négyhúros is 41 Hz-ig megy le) Az S350-360-1000-2000-3000 között mik a főbb eltérések (mármint a 2.1-2.0-n kívül)
Az oké, hogy ha jól értem, a 360-nál nagyobb a szatelitek középhangszórója, mélyebbre lemegy, ezért alacsonyabban vághat, kevésbé behatárolható a mélynyomó helye, de ez mennyire érezhető élőben? Az ezreseknél ahogy megyünk feljebb, mindig kicsit nagyobbak a dobozok, viszont a frekimenetek szinte egybevágnak.

(#63045) Attila0 válasza Richard! (#63043) üzenetére


Attila0
őstag

Állítólag az ilyen házibarkács állványok nem igazán felelnek meg.

(#63046) Richard! válasza Attila0 (#63045) üzenetére


Richard!
addikt

Állítólag... de egy 30-40 ezres hangszórónál nem mindegy? :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#63047) Attila0 válasza Richard! (#63046) üzenetére


Attila0
őstag

Nem, mert az olcsóbb hangfalak is ugyanúgy átviszik a rezgést. Magyarul nem érted el a célod.

[ Szerkesztve ]

(#63048) Márton válasza Márton (#63033) üzenetére


Márton
nagyúr

No, akkor nincs itt Edifier tulaj?
Jó lenne egy gyorsteszt, mind ilyen-e, mert lassan lejár a 2 hetem :(
Végülis, hogy a mély szebben szól az aktívban abba beletörődök, normális, hisz annak nem lényeges igazán iránya, de hogy az 1000Hz az egyik hangszóróból hangosabb, a 2000 meg a másikból az már kicsit zavaróbb. És nemcsak "éppen", hanem konkrétan, egyértelműan hallhatón, laikusnak is. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#63049) Attila0 válasza Márton (#63033) üzenetére


Attila0
őstag

A tesztet lefuttatva megállapítottam hogy az én Geniusom is ilyen. Szóval szerintem ez nem "márkafüggő" tulajdonság

[ Szerkesztve ]

(#63050) fuser123 válasza Márton (#63048) üzenetére


fuser123
csendes tag

R1700BT-n (kábelen) nálam is jobb mély jön ki a jobb oldaliból (az általad linkelt teszten). De lassan egy éve vannak meg a dobozok, más esetekben nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.