Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Newyorker válasza WonderCSabo (#1000) üzenetére


Newyorker
addikt

Vagy z-3e

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1002) WonderCSabo válasza Newyorker (#1001) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ja az is király :R Nekem x-230-asom van és teljesen meg vok vele elégedve

[Szerkesztve]

(#1003) Newyorker válasza WonderCSabo (#1002) üzenetére


Newyorker
addikt

Én dettó a Z-vel :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1004) Alex91 válasza róland (#998) üzenetére


Alex91
félisten

Klipsch Promedia Ultra 2.0, ha van egy kis penzed...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1005) WonderCSabo válasza Newyorker (#1003) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Konklúzió: Éljen a Logitech :))

(#1006) róland válasza WonderCSabo (#1000) üzenetére


róland
veterán

Nem jó! Túl nagy!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1007) Alex91 válasza róland (#1006) üzenetére


Alex91
félisten

JBL Duet

[link]

JBL Creature

[link]

JBL Spyro

[link]

Logitech Z-10

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1008) Newyorker válasza Alex91 (#1007) üzenetére


Newyorker
addikt

Én a 2.1 verzsönre szavazok!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1009) Newyorker válasza Newyorker (#1008) üzenetére


Newyorker
addikt

A mélyláda sokat nyom, annyi pluszt megér! :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1010) Alex91 válasza Newyorker (#1008) üzenetére


Alex91
félisten

Mert meg nem hallottal egy jo 2.0-as rendszert :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1011) GReddy válasza Davevagyok (#1) üzenetére


GReddy
tag

Altec Lansing-em van. Nagyon zorall! Randa egyébként, de gyönyörű színpadképe van, a spektrális egyensúlya közel tökéletes, és nagyon jól szabályozható, érzékeny, élő hangja van. A Creative nyersebb, kiegyensúlyozatlanabb, de talán egy hajszállal design-osabb (izlés dolga) olcsóbb. A JAZZ Speakers valami miatt kimaradt, ennek a 2.1 es FAdobozosa nagyon finom darab! Talán egy picit jobb is mint az Altec. Árban ha jól emléxem ugyanaz, a Jazz viszont designosabb, de nehezebben beszerezhető darab. És az ár-érték arány nyertese, a viszonylag itt ismeretlennek számító 3D Labs! Messze kimagaslik a mezőnyből. Ha találsz akkor a Jazznél olcsóbban jobbat kapsz, természetesen a fadobozosból.

Üdv

Mondtam már, hogy amatőr hangmérnök vagyok? :))

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#1012) GReddy válasza Alex91 (#1004) üzenetére


GReddy
tag

Szerintem nem professzionális (és ennek megfelelően aranyárú) cuccot szeretne... Egyébként pc -hez valóban a Klipsch a legeslegjobb. És a legesdrágaságosabb. De a minőségnek ára van, tessék tudomásul venni! Halálom, amikor jön a haver ismerőse, hogy occcó és nagyon jó autóhifit akar... Mondom, olcsó VAGY nagyon jó??? A kettő együtt nem megy... (Autóhifi témában nyugodtan keressetek priviben is, ha took segítek, hallottam ''egy-két'' rendszert)

Üdv.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#1013) GReddy válasza Alex91 (#1007) üzenetére


GReddy
tag

Egyiket se!

A JBL egészen jó (felső közép kat) autóhifit csinál. DE. A lényeg az AUTÓ-n van. MIért fontos ez? Egyszerű: Egy autóban, egy egészen nagyban is max két méter tud lenni a hanghullám. Az 1kHz-s hang hullámhossza 34 cm, azaz a 30 Hz hullámhozza cca 20 MÉTER! Azaz mivel állóhullám nem tud kialakulni, a mély hangok nullára csillapítják magukat. Egészen pontosan 12 dB per oktávval. Azaz, az alsó két oktáv teljesítményét emelned kell úgy a huszonnégyszeresére! Azaz, egészen konkrétan: HA a magas tartományt hajtod 10 (tíz) watt sinus teljesítménnyel, az a 2x12 dB csillapítás miatt a két alsó oktávra kell hogy engedj 240 W sinust! Különben megsemmisül a spektrális egyensúlyod. :Y Remélem érthető volt... ;)

A szobai, viszont mivel sokkal (tizede) a csillapítás, sokkal kisebb mélyhang kiemelést igényel, mivel akár tíz méter (50%) befér az állóhullámból. Kisebb a csillapítás, kevesebb teljesítmény KELL a mélyre. A JBL ezt még csak most kezdi tanulgatni... de meg fogja, kiváló mérnökeik vannak.

Logitech: Cipész maradjon a kaptafánál, csináljanak egeret, billentyűzetet! Sose vennék logitech LCD-t, Procit, Memóriát... mert nem értenek hozzá. Természetesen hangot sem.

Üdv

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#1014) Alex91 válasza GReddy (#1012) üzenetére


Alex91
félisten

A Klipsch szerintem nem draga, mar a minoseghez merten :).

Csak szerintem neki ez is nagy meretu, es nem igazan az ara miatt nem kell neki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1015) GReddy válasza Alex91 (#1014) üzenetére


GReddy
tag

Ozaki esetleg??? ;)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#1016) GReddy válasza Newyorker (#997) üzenetére


GReddy
tag

Pontosan akkorára KELL tenni, ahol az adott lejátszott hanghoz jó spektrális egyensúlyt eredményez az EGÉSZ rendszer. Se többet, se kevesebbet. Az meg, hogy mennyire kell kiemelni sok mindentől függ. Függ a helységtől, az erősítőtől, a hangváltótól, a tweetertől, etc... nem lehet kinyilatkozni (vagy legalábbis nem lehet komolyan venni) hogy IDE TEDD, ÉS MINDIG MINDENHOGY JÓL FOG SZÓLNI... Ez az amit én nem hiszek el.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#1017) bwoay válasza GReddy (#1013) üzenetére


bwoay
nagyúr

''Logitech: Cipész maradjon a kaptafánál, csináljanak egeret, billentyűzetet! ''

végülis a Nokia is gumicsizmában a legjobb,
mint ahogy az Oakley meg markolatban :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1018) Newyorker válasza GReddy (#1016) üzenetére


Newyorker
addikt

Oksa, THX

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1019) róland válasza GReddy (#1015) üzenetére


róland
veterán

Szóval nálam egyik, nagyon lényeges szempont, hogy kicsi legyen. A mostani Genius is nagy a maga 18*8*11 cm-es méreteivel. (Ezért testzett meg a SONY, de sajnos nincs nekik 2.0-ás vagy 2.1-es számítógéphez való szettjük.)

Ozakira rákeresek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1020) Alex91 válasza róland (#1019) üzenetére


Alex91
félisten

Munkahelyen van kicsi kis aranyos HP hangszorok, de IMHO ez nem minoseg...

JBL creature szatelitek eleg kicsik, de mint irtad a melynyomo mar meretesebb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1021) róland válasza Alex91 (#1020) üzenetére


róland
veterán

Tetszene is a Creature, de nem fér el a mélynyomó.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1022) Alex91 válasza róland (#1021) üzenetére


Alex91
félisten

Venni kell egy Mac Minit, azt el fog ferni a cucc :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1023) Newyorker válasza róland (#1021) üzenetére


Newyorker
addikt

Én amióta lecseréltem a 2.0át 2.1re, azóta tuti, h nem vennék 2.0ás szettet, sokan nyom a latba az a mélynyomó

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1024) Alex91 válasza Newyorker (#1023) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen 2.0-ad volt?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1025) róland válasza Newyorker (#1023) üzenetére


róland
veterán

Akkor bővítenem kell az asztalt is, mert most is épp csak, hogy elférek rajta.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1026) Newyorker válasza Alex91 (#1024) üzenetére


Newyorker
addikt

Egy régebbi típúsú JBL!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1027) Alex91 válasza róland (#1025) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Talan ez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1028) Dracula válasza Integra (#974) üzenetére


Dracula
senior tag

Ilyesmi kéne nekem is csak max 6-7e Ft-ig. Notebookhoz a sajátja helyett, 2.1 v. 2.0

Üdv!

(#1029) roonie


roonie
csendes tag

Én nem túl drágán (max 7-10 ezerért) szeretnék valami jó megoldást arra, hogy a szobámban tudjak zenét hallgatni Ipodról. Szóval valami nem túl nagy, jó hangzású cucc kéne, ami még azért jól is néz ki!
Mit ajánlotok? :R

(#1030) dante3 válasza roonie (#1029) üzenetére


dante3
addikt

Logitech x210-et ajánlanám,de mégjobb választás az x230-as csak az 11e körül mozog!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1031) roonie válasza dante3 (#1030) üzenetére


roonie
csendes tag

Értem, köszönöm, de lehet mégis mélynyomó nélküliek között kéne szétnézni...
Na majd meglátom, de azért nagyon köszi a gyors választ! :R

(#1032) Alex91 válasza roonie (#1029) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

De ennyiert inkabb semmit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1033) wolfy84


wolfy84
csendes tag

Sziasztok!!

Szeretném a tanácsotokat,segítségeteket kérni!! :R
Egy sráctól a koterban vennék meg egy hangfalszettet. Nem sok mindent tudok róla csa azt hogy brothers a márkája!Különösebben még nem vettem szemügyre a hangcuccost!!
Ami biztos hogy 5db kicsi hangszórok vannak hozzá ami a mélynyomóba megy.És nem 5.1es hangfalszett!gondolom akkor sz.g.hez van.De nem tudom hogy 2.0ás v 2.1es.
Mivel jobb a 2.1es??Hol tudom ezt megnézni!A mélynyomon található a felirata??Mit tudtok erről a márkáról mondani?Légyszi küldjetek már v.mi linket erről a hangfalszetrő!!Tisztába szeretnék lenni az új árával is!Thx!
Sajnos én az ilyen dolgokhoz analfabéta vok!
A srác azt mondja h nincsenek meg a papírjai!És ő nem tudja/vagy nem akkarja elmondni!!
8k kérne!!Szerintem ez pofátlanul sok érte!Szerintetek?
Előre is köszi!

üdv!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

wolfy

(#1034) Alex91 válasza wolfy84 (#1033) üzenetére


Alex91
félisten

5 hangszoro+1 melynyomo nalam 5.1. Nalad?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1035) Dave™


Dave™
nagyúr

Aki kedvet kapott a Logitech Z4-hez, most vehet egy kiváló állapotút garival jó áron: [link] . Bocs az önreklámért, de jó áron van:)

[Szerkesztve]

(#1036) wolfy84 válasza Alex91 (#1034) üzenetére


wolfy84
csendes tag

Lehet hogy hülyén fogalmaztam meg! -most h. visszaolvastam. :)
Álltalában a 2.1es hangcuccoknak nem két hangfaljuk van(+mélynyomó)?!Azért írtam hogy 5 hangszóró van hozzá!
De ha gondolod akkor piszkálodj tovább!Én csak kis segítséget, infót akkartam megtudni!!
De úgy látszik h nem jön össze!!Máskor igyekszem értelmesebben megfogalmazni a mondandómat!

wolfy

(#1037) djtoomi válasza wolfy84 (#1036) üzenetére


djtoomi
addikt

Figyu a 2.1-es az azt jelenti hogy a 2.1-ből a 2 hogy azok a közép-magas sugárzók azok a hangfalak,a .1 az meg midnenképpen ményomó.Az 5.11 esetében az 5 az a 5 darab közép-magas hangsugárzót jelöli szal azok a hangfalak,a .1 az meg a mélynyomó.Szal ha 5 kicsi hangfala van meg van a ménynyomó akkor az 5.1.A 2.1 annál csak 2 hangfal van meg a mélynyomó.2.0-nál csak két hangfal van mélynyomó nincsen,5.0-nál 5 hangfal mélynyomó nincs,7.1-nél 7hangfal mélynyomó van.Gondolom már érted.Szal a 2.1-nél van 2 darab hangfal meg van a mélynyomó ezért 2.1. 5.1-nél van a 5 darab hangfal meg van a mélynyomó.A 2.1-esnek biztos hogy 2 hangfala van meg mélynyomója.5.1-nek meg biztos hogy 5 hangfala van emg mélnynyomója.Brothers-ről nem hallottam sztem az is ilyen Auchan-os vagy tesco-s hulladék szal 8k-t semmiképp ne adj ki érte.Annál biztos hogy jobb a Logitech X210-es 2.1-es hangfala aminek egy mélynyomója illetve 2 hangfala van illetve a 3k-val drágább de 5-ször jobb Logitech X230-as.Ezek amiket megszabad venni.5.1-es hangfal olyan 15k fölött kezdődik a Logitech X530-X540-nél.Az alatt nem szabad 5.1-est venni.
Onann tod megnézni hogy 2.1-es vagy 2.0-ás vagy 5.1-es hogy ránézel és ezt látod:
két hangfal meg mélynyomó: 2.1,két hangfal meg nincs mélynyomó az 2.0,5 hangfal emg mélnynyomó 5.1,5hangfal meg nincs mélynyomó 5.0 de olyan szerencsére nincse.SZal azt a hangfalszettet semmiképp ne vedd meg.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1038) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Egy tapasztaltabb kolléga segítségét kérném. :)
Logitech Z-3e... avagy
Creative I-Trigue 3330 :F
Sajnos egyiket sem hallottam még élőben, és azt hiszem vásárlás előtt nem is nagyon lesz rá alkalmam. :)) A teljesítmény nem olyan fontos, nem akarom a szomszédokat az őrületbe kergetni, inkább az érdekel melyik szól szebben. Köszönöm.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1039) Dave™ válasza VaniliásRönk (#1038) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem mindenképpen a logitech. Az itrigue amúgyis inkább a dizájnra gyúr, hangban messze elmarad... A Z3 nagyon jól szól egyébként. Ha érdekel, van egy Z4-em 16-ért. Mélyre kb ua, mint Z3, de a magasai sokkal szebbek, a távja is értelmesebb. Üdv.

(#1040) VaniliásRönk válasza Dave™ (#1039) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kösz, először én is a Logitechet néztem ki. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1041) djtoomi válasza VaniliásRönk (#1038) üzenetére


djtoomi
addikt

Hali!
Egyértelműen Logitech.Sokkal tisztább,szebb élénkebb hagképet nyújt. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1042) VaniliásRönk válasza djtoomi (#1041) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Köszönöm, közben Dave™ közreműködésével egy Z-4 mellett döntöttem, majd lespórolom a hasamon. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1043) Alex91 válasza djtoomi (#1037) üzenetére


Alex91
félisten

Azert lattunk mar itt 1.1-es hangfalat is :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1044) wolfy84 válasza djtoomi (#1037) üzenetére


wolfy84
csendes tag

hali!!

Oksa értettem!köszi a részletes magyarázatot!! :D
Logitech X210 nél fogok maradni! Egy másik srácnak itt koterban az van!És tényleg jól szól!!Ő nem rég vásárolta kb.8k ért.
Még egyszer kösz a tájékoztatást!
üdv!

wolfy

(#1045) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok!

Venni szeretnék 2.1-es rendszert,kinéztem a Logitech X230-ast,erre elvitték előlem,pedig 8k-ért vesztegették helyben :( Ezt esetleg ismeri valaki?: [link] Nem vagyok képben hangfalügyben,de szívesen veszek minden segítséget!

(#1046) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Na,mivel vélemény nem volt és máshol se sok infót találtam megrendeltem :) Legalább fából van,talán annyira nem rossz :D Aztán leírom a tapasztalatokat:)

(#1047) Louies válasza Tütüm (#1045) üzenetére


Louies
tag

szép motyó amit belinkeltél kiváncsi leszek a hangzására , tapasztalatod alapján.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1048) rackman28282 válasza róland (#1021) üzenetére


rackman28282
csendes tag

Lécci emberek segítsen valaki!

Minap vettem egy Creative P380-at, mert kellet valami a régi cucc helyet ami szintén 2.1 volt. Unokatseómnak is ilyen van és tetszett. Oké elmegyek megveszem összerakom, és a legkisebb mély hangnál is iszonyatosan rezonál a subcső. Hűű mondom ez nem lesz jó, régi hangfal ugyan ezekkel a zenékkel nem csinálta és unokateómnak se volt ilyen. Szóval bármit állítgattam ha feltekertem a mélyet kb közepéig akkor rezget meg zúgott az egész. Hmm nincs mit tenni visszavittem de már nem volt ilyen hoztam helyette T3100, majdem ugyan az ez is. Összerakom ugyan az a zúgás rezgés mind az előzőnél. Ekkor már nagyon mérges voltam (még mindig az vagyok). Lécci bárkinek bármilyen ötlette van mondja el. Géppel nem hiszem hogy gond van mert előző 2.1 jó volt és más hangfalak is jók voltak. Hangkártya Abit NF7-s integrált Soundstormja. Ja azóta mérgembe már kiszakítottam a sub csövet, ekkor megszünik a zugás meg a rezgés de elég bénán szól ha visszarakom ugyan úgy rezeg az egész.

Bárkinek bármi ötlet...
Köszi előre is.

(#1049) Alex91 válasza rackman28282 (#1048) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg kisebb hangero? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1050) funkygee


funkygee
aktív tag

Audio Gear 2.1 -es milyen szerintetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.