Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) zalyy válasza varmi2 (#34000) üzenetére


zalyy
tag

De nekem igen, szóval az a kérdés lehet-e valamit ellene tenni?

(#34002) s_roland válasza zalyy (#34001) üzenetére


s_roland
tag

Nálam is ez a helyzet, a tv mellett van a két doboz, és az ágy mellett szokott lenni a teló, és még onnan is bezavar neki, pedig az nem egy méter...

(#34003) dudika10 válasza zalyy (#34001) üzenetére


dudika10
veterán

Sok tényezős probléma. Vagy lehet tenni ellene valamit, vagy nem, de áltlaános recept nincs.
Egyrészt telefonfüggő a dolog, annak cseréje adott esetben megoldást jelenthet.
De függhet attól is, hogy a clusteren belül éppen melyik cellába kerültél, ez nem fog megváltozni csak úgy.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34004) NYPD


NYPD
aktív tag

Üdvözletem az uraknak.

Szeretnék némi iránymutatást és pár tanácsot, érvet-ellenérvet kérni abban, hogy megéri-e egy Genius SW-HF 6000 v2 5.1 rendszerről váltani a Logitch Z-906 rendszerére? Jelenleg egy Creative X-Fi XtremeGamer Fatality Pro kártya hajtja, ezt megtartanám. Főleg a zene terén lévő különbségekre lennék kíváncsi.

Ha esetleg van valakinek ajánlata egy jobb minőségű hangkártyára, azt is szívesen fogadom.

Köszönöm, szép estét!

(#34005) PuMbA válasza NYPD (#34004) üzenetére


PuMbA
titán

Zene téren nem ugrás, talán még rosszabb, hiszen a Z906 filmekhez való, bár abban sem vagyok biztos, hogy ott is ugrás lenne, mert a Logitech nevet fizeted meg és nem a hangzást a Geniushoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#34006) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Éppen most tervezek vásárolni egy 5.1 es szettet, minden magasabb igény nélkül. Összehasonlítási alapom maximum a 10 éves Genius SW 5.1 Home Theater szettem lehet, amivel mellesleg teljesen meg vagyok elégedve. Keresgélés közben találtam rá egy Acoustic Solutions DS 633 rendszerre aminek a pikantériája ebben az árfekvésben (legalábbis számomra ami lehet a tájékozatlanságomnak betudható) az, hogy van optikai bemenete. Már jó sok éve rendelkezem különböző optikai kimenettel rendelkező eszközökkel amiket nem igazán tudtam eddig mire kötni, ezért lehet érdekes ez a cucc, de nem sok mindent tudok róla. Mennyire elfogadható a hangzása, mennyire használható az optikai bemenete? olyan 13e Ft-ért kínálják. Megér e ennyit stb.
Itt egy román olx-es vonatkozású: [link]
Valamint a műszaki adatok:

Kimenet
Mélyhangzó hangszórók 25W, 4 ohm
Első hangszórók 2X15W, 8 ohm
Központi hangszóró 15W, 8 ohm
Htátsó hangszórók 2X15W, 8 ohm

Áramforrás
230V / 50Hz

Teljesítmény
105W

Digital Theater System DTS
Digital Surround
Dolby Pro Logic
Stereo

Tartozékok
3X3 méter hangszóró kábelek (bal első, jobb első és központi hangszórók)
2X10 méter hangszóró kábelek (bal hátsó és jobb hátsó hangszóró)
2 db elem a távirányítóhoz (1,5V AAA)
1 koax kábel
1 RCA hangkábel

A válaszokért előre is köszönet!

(#34007) PuMbA válasza Danecay (#34006) üzenetére


PuMbA
titán

Egy sztereó Genius 1250B a barátod, minden eddigi hangrendszeredet leszólja :)

[ Szerkesztve ]

(#34008) Danecay válasza PuMbA (#34007) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm, de filmezés miatt ragaszkodnék az 5.1-hez

(#34009) PuMbA válasza Danecay (#34008) üzenetére


PuMbA
titán

Ha ezt 5.1-nek nevezed, akkor még nem voltál egy jobb moziban :DDD Én nem vitatkozni akarok, de 10k-ért csak annyit várhatsz el egy 5.1-es hangfaltól, hogy hang jön ki belőle, de minőségben ennél igénytelenebb hangzás nem létezik a földkerekségen :) 10k-ért egy 5.1 olyan, mint egy sztereó hangszóró körülbelül 1200 Ft-ért és gondolom nem azért írtál be ide, hogy megvedd a lehető legrosszabb létező hangfalat :)

[ Szerkesztve ]

(#34010) szabeska válasza Danecay (#34006) üzenetére


szabeska
addikt

Ennyiert egy hasznalt-uj Geni sw 5.1 is jobb valasztas ;] :Y Nem is tudom, lattam-e mar ennyire olcso 5.1-et :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#34011) dudika10 válasza Danecay (#34008) üzenetére


dudika10
veterán

A témaösszefoglalót egyszer alaposan olvasd végig.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34012) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

[link]
[link]
[link]

-ezekre esetleg valaki valamit?! :F

Megj.: amúgy valami egyszerű fából készült tartóra gondoltam, de hiába keresek rá a guglin, csak fali tartókat, meg lábas fém állványokat dobál egyet-kettőt, azokat is horror áron. Gondolom csak van egy pár webshop ahol pont ilyenek is kapni, ha tudnátok ilyet. Nem szeretném, ha a kb. 1,2m magasan lévő TV-hez képest, a padló felől jönne a hang...

THX! :)

[ Szerkesztve ]

(#34013) dudika10 válasza SunMount3r (#34012) üzenetére


dudika10
veterán

Az állvány horror áron megy általában (mármint az itt gyakori dobozok árához képest).
Keress egy asztalost, és csináltass vele valami egyszerűt. Nem nagy meló, olcsóbb is lesz, mint a boltiak.

Kábelnek pedig egy RCA-RCA kábel kell neked, nem átalakító.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34014) SunMount3r válasza dudika10 (#34013) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az átalakítótt azért gondolom jobbnak, mert a PC-re kötve is szoktam használni a hangfalakat és így nem a hangfal hátuljából kell maj folyton dugdosni, meg cserélgetni az RCA csatlakozókat, hanem így az átalakítós kábel a media plaeyr-be lenne fixen dugva, míg a hangfalból kijövőt hol abba, hol a már meglévő jack anya- jack apa hosszabbítót kábelre tudom átkötni, ami a PC-ből jön.

Miért mi gond egyébként a 2x RCA apa- 1x Jack anya átalakítóval? :F

[ Szerkesztve ]

(#34015) dudika10 válasza SunMount3r (#34014) üzenetére


dudika10
veterán

Hát akkor a helyedben vennék egy RCA audio átkapcsolót párezer forintért.

Baj? Semmi baj nincs vele, csak nem láttam hirtelen a logikát mögötte.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34016) varmi2 válasza SunMount3r (#34014) üzenetére


varmi2
nagyúr

Dugdosás helyett, vegyél egy ilyet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34017) SunMount3r válasza varmi2 (#34016) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet hosszú távon jobb, de alapból drága és ehhez még hozzá jön legalább 2,5m-es RCA-RCA kábel a lejátszóhoz és egy legalább 5m-es Jack-RCA kábel a PC-hez. Nemrég vettem az 5m-es Jack-Jack hosszabbítót a PC-hez ráadásul. Szerintem jó lesz az a 2X RCA apa- 1x Jack anya átalakító kábel alapból is, ennyi dugdosás szerintem még belefér, nem? Vagy ez alapból jobb hangminőséget nyújtana? A dugdosás elkerülésén kívül van még előnye?

Esetleg olyan switch nincs amiben az egyik bemenet Jack anya a másik pedig RCA? :F Mert ez így már 10K-ra jönne ki összesen, ami tekintve, hogy a hangfal maga 13K-ból kijön, eléggé meredek...

(#34018) Danecay válasza PuMbA (#34009) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a válaszokat, bár talán a válaszolók sem olvasták el elég figyelmesen a hozzászólásomat. Már ránézésre sem a legszimpatikusabb nekem sem, de mint írtam, a hasonló kategóriájú rendszereken viszonylag ritkán fellelhető optikai bemenet miatt érdekes számomra ez a cucc. Hogy egy szemléletes példával éljek, van egy médialejátszóm ami rendelkezik egy sztereó (RCA) kimenettel és egy optikai kimenettel. Na most mivel nincs optikát fogadó alkalmatosságom, így marad a 2 csatornára downgrade-lt hangzás, amit ha a minőséget vesszük alapul semmivel nem nyújt jobb élményt pl. egy Genius 5.1-en, amit pl. egy másik hozzászólásban javasoltak alternatívaként. Az, hogy most 10e ft-os cuccokról beszélünk csak viszonylagos dolog, lévén eleve használt dolgokról van szó, és ilyen alapon 10 évvel ez előtt amikor 50e ft ba került egy Genius sw 5.1 home theater, amikor én is vettem a sajátomat, mennyivel minőségibb vételt csináltam mintha most ugyanazt megvenném használtan 10e Ft-ért?
Én lényegében egy elég kis szobába, kb 8m2 keresek egy elfogadható hangzású (nem Mozart-ot akarok hallgatni rajta) cuccot ami nem torzít, nem is kell, hogy nagyon hangosan szóljon, de ha olyan input van akkor dobálja szét a szoba sarkaiba a csatornákat, ez a cucc pedig mint írtam az optikai jel fogadása miatt érdekes csak számomra is, ettől eltekintve találnék én is 20 szimpatikusabbat is. Mivel én még nem hallottam erről a márkáról, ami könnyen lehet akár az én hiányosságom is, ezért kérdeztelek meg Titeket, hátha más már igen, vagy akár valaki rendelkezik, rendelkezett már ilyennel és tud róla akár némi pozitívumot is mondani a kinézete ellenére is :)

(#34019) dudika10 válasza Danecay (#34018) üzenetére


dudika10
veterán

Értjük mit szeretnél. Csak butaság.
Elmagyaráznánk részletesen is, hogy miért, de egyrészt ezt minden kérdezőnél megtenni rendkívül fáradtságos volna (és türelmet próbáló nem mellesleg), másrészt éppen ezért íródott a témaösszefoglaló.

Az igényeid és a pénztárcád nincs összhangban.
Szeretnék én is olcsón fenntartható sportautót, ami olcsón fenntartható, keveset fogyaszt és belefér egy 4 fős család, ha éppen kirándulni mennénk 2 hétre a horvát tengerpartra, ja és ne kerüljön már többe, mint 300k. De ilyen nem létezik. Ha használtan látsz egy ilyet, ott valami bűzlik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34020) PuMbA válasza Danecay (#34018) üzenetére


PuMbA
titán

Értjük, hogy mit akarsz, de abban kell döntened, hogy kell-e egy rosszabb fajta beépített "hangkártyával" ellátott (az optikai jel miatt kell), összetákolt 5.1-es rendszer, ami szétdobálja a csatornákat a szoba sarkaiba, de rossz minőségű mély hangzásod stb. lesz vagy veszel egy sztereó rendszert, ami ehhez képest jóval szebb mélyeket és általánosságban is tisztább és részletesebb hangzást tud, valamint nem kell hosszú madzagokkal vesződni, ráadásul 8 négyzetméter sem az az 5.1 kategóriához passzoló méret :)

[ Szerkesztve ]

(#34021) vinczepeter2


vinczepeter2
csendes tag

Danecay:

Igaza van a többieknek, nem érdemes ilyet venni, mert a zenéhez nem sok közük van. Az pedig, hogy van rajta optikai kimenet sovány vígasz.
Nekem is olcsó 5.1-em volt. A hangoknak se közepe, se teteje, ellenben pontatlanul brummog a mély, amibe megfájdul az ember feje.
Ráadásul az is vicces, hogy egy normális sztereo jobban betölti a teret és durvább térhangzást prudkál, mint 5!!! olyan hangszóró mélynyomóval.

(#34022) Danecay válasza vinczepeter2 (#34021) üzenetére


Danecay
őstag

Elfogadom amit írtok, de sajnos úgy látom, hogy mindenki ránézésre és az ára alapján mond véleményt nem pedig saját tapasztalás, vagy objektív, magalapozott dolgok alapján. Könnyen meglehet, hogy igazotok is van, ránézésre én is erre hajlok, de az is lehet, hogy nem, mert senki nem írta azt, hogy hallotta már szólni és rosszul, szól, csak, hogy ránézésre gagyi. Ár alapján véleményt formálni megint csak nem hiszem, hogy túl objektív dolog lenne, hiszen ennyiért ugyan úgy használtan Genius SW 5.1 Home Theater-t is lehet venni, ami akkor, vagy szintén gagyi kategória, vagy pedig én vagyok teljesen igénytelen, hiszen már 10 éve nyúzok egy ilyen szettet, és a mai napig nincs egy rossz szavam sem rá. Én nem hifi cuccot keresek, és bármilyen nehéz is elfogadni, nem is sztereót :) Zenét hallgatni már egy jó ideje csak nagyon ritkán hallgatok, de a Genius, e tekintetben is kielégíti az igényeimet, elég egy jó hangkártya hozzá, igaz még a laptopról hajtott e-bay-es 2000 Ft os USB-s 5.1 es hangkártyával is teljesen elfogadhatóan szól mind a mély, a magas és a közép tartomány is. PC-ről hajtanám és elsősorban filmek és játékok térhatású hangzása miatt gondolkodom 5.1-ben.
Nem életem 5.1-es rendszerét akarom megvenni csak a jelenlegi, DVD lejátszós házimozi szettet aminek csak egy sztereó bemenete van és amiről jelenleg szólaltatom meg a PC-t szeretném lecserélni egy nem túl drága de nem is a leggagyibb, csatornákat külön fogadni és erősíteni tudó valamire. Sztereónak ez is jó lenne de már a térhangzás amit a Dolby Pro Lgocic állít elő az már nem a legjobb.
Gondolom nem árulok el újdonságot, hogy ebben az árkategóriában nagyon sok ismert gyártónak is van sok terméke az új árukat is beleértve. Ezek szerint egytől egyik mindegyik egy használhatatlan vacak? Hol kezdődik akkor, vagy mi az amiben el lehet már egyáltalán gondolkodni?
Egyébként egy ilyenben gondolkodom még, csak kb. féláron:
[link]
Ezzel kapcsolatban esetleg?

(#34023) lezso6 válasza Danecay (#34022) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha csak arra kell, hogy elmondhasd magadnak hogy 5.1-ed van, hajrá. Másra ezek nem jók.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34024) Danecay válasza lezso6 (#34023) üzenetére


Danecay
őstag

De szeretnék egy értelmes és magalapozott választ is kapni ;) Még mindig a Genius 5.1-emmel hozakodok elő de minden bizonnyal csak hallucinálok amikor a csóri használtan 13e Ft-ért megvásárolható rendszeren hallom a térhangzást.

(#34025) PuMbA válasza Danecay (#34024) üzenetére


PuMbA
titán

A megalapozott válaszunk az, hogy ilyen minden tervezést mellőző tejfölöspohár hangdobozokból és bumfordi mélynyomóból fizikai képtelenség a jó hangminőség :) A térhangzás egyébként nem az, hogy a hangfalból hallod a hangot, hanem az, ha úgy hallod, mintha teljesen nem a hangfal irányából jönne, hanem például pont a fejed mögött középről, vagy például a bal első és a center hangfalak között. Bár ebből a szempontból az alsó kategóriás sztereók is ilyenek :)

[ Szerkesztve ]

(#34026) schawo válasza Danecay (#34024) üzenetére


schawo
titán

Ha te azt várod, hogy itt valaki megveregeti a vállad ez előtt az ostoba vásárlás előtt, akkor sajnos ez nem fog megtörténni, kénytelen leszel anélkül vásárolni. Ha esetleg meggondolod magad, és mégis letesztel erről a baromságról, akkor örömmel segítünk abban, hogy mi legyen helyette. Erről nincs tovább mit beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34027) varmi2 válasza Danecay (#34022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt azért írod, mert nem hallottál még minőségi sztereót. Az mindent elmond, hogy azt írod, hogy neked megfelelő a 2k-s usb- 5.1 hangkari. Mert nem hallottál még, minőségi hangkártyát. 15-20k a belépőszint, minőségi hangfalakkal. Ha jót akarsz magadnak, és a fülednek, akkor rá hallgatsz a topiklakókra,nem véletlen írtál ide, és még sem hallgatsz az ajánlásra?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34028) Danecay válasza PuMbA (#34025) üzenetére


Danecay
őstag

Te ilyen nagy sztereó fanatikus lehetsz, ne vedd személyeskedésnek :) de eddig minden hozzám intézett válaszodban szerepelt a sztereó :)
Valójában senki sem írta le, hogy alacsonyabb kategóriában, ami engem aktuálisan érdekelne pl. mit érdemes inkább venni, ha már az általam felhozott cuccra, kb. bemondásos alapon elmondta, hogy vegyél mást (vagy sztereót:) ), minden érdemi érvelés vagy technikai paraméterre való hivatkozás nélkül. Az én érveléseimet, igényeimet, összehasonlítási alapomat kb. mintha el sem olvasta volna senki. A legutóbb linkelt Philips cuccnak, pl. fából készült a mély ládája, igaz nem fél m3-es, de nem is falat szeretnék vele bontani, de ez is tejfölös pohár? Nagyjából megérteném a reakciókat ha valamilyen HI-FI-s tematikájú topicba írtam volna, de ez még mindig a PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1) topic ha el nem tévedtem.
És a végére, hogy ne tűnjek teljesen dilettánsnak, olyan 20 éve (belegondolni is hihetetlen) volt asztali erősítőim, CD lejátszóim, kazettás magnóim (DECK), equalizerem, legutoljára ha jól emlékszem mindenből Technics kivéve az equalizert, no és volt mellé egy pár szép Jamo hangfalam. Tehát tisztában vagyok azzal, hogy egy ~10 Ft-os cuccal nem lehet megváltani a világot, de eléggé részletesen leírtam az aktuális igényeimet, és nagyon egyszerű erre azt mondani, hogy vegyél jobbat. Milyet, mennyivel, mennyiért? Azért ezek a paraméterek sem mellékesek.

(#34029) Danecay válasza varmi2 (#34027) üzenetére


Danecay
őstag

A legutóbb vásárolt hangkártyám kb. vagy 14e ft volt Áfa nélkül egy jó pár éve. Telik az idő, változnak az igények, a két gyerek mellett örülök ha a saját gondolataimat hallom :)

Mindegy, hagyjátok, majd veszek valamit a saját meglátásom és igényeim szerint. Azért köszi mindenkinek aki válaszolt!

(#34030) schawo válasza Danecay (#34029) üzenetére


schawo
titán

Mindegy, hagyjátok, majd veszek valamit a saját meglátásom és igényeim szerint. Azért köszi mindenkinek aki válaszolt!
Helyes döntés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34031) thornadoj válasza Danecay (#34029) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Az összefoglalót olvasd el! Tanulságos. Bár nem hallottam az általad linkelt rendszereket, de a mély hangok kiadásához (főleg , ha ponos szép mély hangokról beszélünk) elkerülhetetlen egy bizonyos membránméret. Egy normális mélynyomó 16-20 cm-es mebránokkal rendelkezzen és a céljuk hogy 40-50 hz alá is le tudjanak menni. Az általad linkelt "mélyládába" dobozai ennél kisebbek. Szóval ez azt jelenti, hogy egy sztereó hangfal mélyközép sugárzóját rakják bele egy sztereó méretű dobozba, amit elneveznek mélyládának, úgy kialakitva ,hogy minnél jobban kiemeljen egy bizonyos frekvenciát 80-120hz között, pontatlanul, szétmosódva, amit hosszú távon kényelmetlen hallgatni. Ennek szeparálásnak ráadásul van még egy olyan hátulütője is, hogy a középtartomány jó része is a "mélynyomóból" fog szólni monoban. Ezért nem ajánlottak ezek a tejfölösdoboz kamu mélyládás, olcsó 2.1 és 5.1-ek.

(#34032) vinczepeter2 válasza Danecay (#34022) üzenetére


vinczepeter2
csendes tag

Van az az angol mondás, hogy “you get, what you pay for.” (a jót meg kell fizetni.) Ez ebben az árkategóriában különösen igaz lehet. Durván 30-ért vettem anno azt a logitech 5.1-et. Azt hittem jól szól, egészen addig amíg nem vettem egy ipod-ot és hozzá normális fülhallgatót. Hirtelen életre keltek a zenék, egy csomó részlet előjött, amiről eddig fogalmam sem volt. Nem beszélve arról, hogy már megérte jó minőségű fájlokat hallgatni, mert kvázi volt mivel “kipörgetni” azokat. Na onnantól nem bírtam a hangfal mellett megmaradni. Döbbenet, hogy mennyi mindenről marad le az ember…
Természetesen mindenki a saját szemszögéből nézi a hangfal vásárlást, ezért ne haragudj meg senkire. Ha te nem akarsz zenét hallgatni, főleg filmet néznél és fontos, hogy a mélynyomó nagyot ropogjon ha elsütsz egy fegyvert, akkor lehet, hogy ez a te hangfalad. - bár lehet, hogy akkor a helyedbe inkább a mostani logitech 5.1-ben gondolkoznék, noha az drágább.
Én vásárlás előtt a topik elején lévő ajánlóval kezdtem. Ott olyanokat találsz, amikkel ár/tudás tekintetében nem nagyon lőhetsz mellé.
Nekem az jött le, ahogy nézegettem ezeket az 5.1-eket, hogy csúnyán kiemelik a basszust, ami elnyomja a közép és a magas hangokat. Nagyon nem vagyok otthon ebben a témába, de lévén, hogy az én 5.1-em is ezt csinálta és az annál drágább logitech-ről is ez az általános vélekedés; megkockáztatom, hogy 50 000 Ft alatt az ember 5.1-ből ilyeneket kap. Ezek szerintem jók lehetnek filmekhez, játékokhoz, mert "durván szólnak" de hangzás tekintetében csúnyán elvéreznek. Nagyon hiányosan képesek visszaadni a felvételt: ott is dübörögnek ahol nem kéne, ott meg nem szólnak ahol kéne...

[ Szerkesztve ]

(#34033) dudika10 válasza Danecay (#34028) üzenetére


dudika10
veterán

Napi rendszerességgel futjuk ugyan ezeket a köröket hozzád hasonló kérdezőkkel. Bele lehet fáradni, hogy mindig ugyan azokat a dolgokat kell leírnunk. Épp ezért van az összefoglaló még mindig.

Nem, nem hallottuk az általad linkelt rendszert. De jó nem lehet. Hogy miért rossz? Nagyon egyszerű: statisztika. Hallottunk már rengeteg hasonlót, és 100-ból 100 rendszer rossz. Miért lenne éppen ez kivétel?
A linkelt philips szintén. A mélynyomó fa, oké. Naés? Láthatóan nem értesz a kérdéshez, viszont valószínűleg senkinek nincs kedve litániát írni számodra.

Hiába írom le, hogy a váltási frekvencia túl magasan van. El kéne magyaráznom, hogy mi az a váltási frekvencia, mi és miért a túl magas.
Leírnám, hogy 8 négyzetméteren nem lehet se értelmes mély se értelmes térhangzás, de nem fogadnád el anélkül, hogy belemennék a részletekbe.

Mivel nem értesz a témához, az igényeid sem "kifinomultak". Ebben próbálunk segíteni.
Mint mikor a dietetikus összeállít egy diétát. Hiába szereted a nutellás palacsintát, a diéta nem fog ilyesmit tartalmazni, mert az neked nem jó. Hogy utána ezt a diétát betartod vagy sem, az a saját döntésed. De ha meg akarod győzni a dietetikust, hogy hülye, vagy azt várod tőle, hogy magyarázza már el azt, amit az elmúlt 10 évben tanult, akkor morcosan fog nézni rád.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34034) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
elolvastam az összefoglalót, de mindenképp 2.1-es hangfalra lenne szükségem, úgyhogy ebben szeretném kérni a segítségeteket.
2db-ot néztem ki magamnak:
Az egyik a logitech Z533
a másik logitech Z333 .
számítógéphez lenne hozzákötve illetve egy bluetooth adapter menne hozzá, hogy telefonról is lehessen zenét hallgatni.

szerintetek melyik a jobb választás és miért? ha még valamit tudtok ajánlani azt szívesen megnézem :)
köszönöm :R

(#34035) dudika10 válasza smallmer (#34034) üzenetére


dudika10
veterán

" ... de mindenképp 2.1-es hangfalra lenne szükségem ... "

Azért mert? Ezt nekünk meg kell indokolni. Nem fogadjuk ám el csak úgy.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34036) smallmer válasza dudika10 (#34035) üzenetére


smallmer
őstag

Röviden, tesómnak lesz ajándékba és ha nem lesz 3 hangfal akkor kb nem is kell neki :D nem fog neki örülni :D

(#34037) szabeska


szabeska
addikt

Ki lehetne már szedni a Z323-at a topic fotójáról :DDD És mondjuk beleírni az összefoglalóba az ajánlott 2.1 és 5.1 rendszereket, ha már tényleg a topic neve is tartalmazza őket, még ha horror áron vannak is... Sokat segítene, ha az olvasók tényleg látnák, hogy olcsón nincsen jó 2.1/5.1, de mondjuk 50-100 rugóért van. Tényleg csak a sztereo erőltetés megy az összefoglalóban (is), de szó sincs (akár drága) 2.1/5.1-ről, ami már ajánlott és jó vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

F1

(#34038) norba69 válasza smallmer (#34036) üzenetére


norba69
senior tag

Vegyél neki valami normális szteró szettet (pl: Solo 6c) + egy ilyet:
[link]
Mélynyomóból szerintem ez az egyik legolcsóbb, amit már érdemes megvenni.
Aztán majd jól nem használja a mélyládát :)

(#34039) Spirit válasza szabeska (#34037) üzenetére


Spirit
őstag

Az a baj, hogy 5.1-nél maradva a Logitech Z906(z-5500) a PC-s hangszóró szettek teteje nagyjából, ami már-már vetekszik egy Genius 1250B-vel jobb napjain közepek és magasak terén...Persze, a mélye elfogadható, de még abban sincs egy ligában egy vele egy áron kapható 2.0-val. Sajnos ide jutottunk az elmúlt években, 5.1-nek az "50-100 rugó" is nulla, a "pont egy" talán kihozható belőle.
Meglátásom szerint 100k alatt NINCS olyan 2.1-5.1 ami jobb egy 2.0-nál. Tessék, akkor ajánlgassunk 2.1-eket, ahol ér is valamit a mélynyomó.
[link]

(#34040) szabeska válasza Spirit (#34039) üzenetére


szabeska
addikt

Ha ez kell, akkor legyen kint ez :) Tudom, el vannak magyarázva a dolgok az összefoglalóban, de példa is kell a jónépnek, hogy megértse :K Nekem volt anno évekig egy ilyenem: [link] és tök jó volt pl. Lehet hogy nem volt olyan hangja mint a Mode 120 U-mnak normális hangkarival, de jó volt. Egy példa, tv-t vásároltam nem rég, a legalapabb 42-es tavaly8i LG-t. Senki nem mondta, hogy NE vegyem meg, mert a másiknak jobb a képe, csak azt, hogy nem olyan szép a képe, de jó vétel. Persze, a 10-ezres bögrecucc túlzás, de azét van 100 alatt is olyan 2.1, lásd a fenti régi Geniusomat, ami azért jó, attól függetlenül hogy nem olyan a hangképe esetleg. A tv topicban sem mondta nekem senki, hogy vegyek 300 ezres idei oled LG-t, mert annak jó a képe, és a legalapabb tavalyi LG kuka hozzá képest :) Érthető hogy a sztereó jobb, de ha valakinek 5.1 kell, mert élvezi hogy a háta mögül is szól ténylegesen a hang, akkor még egy Home Theater is jó lehet, annyira azért nem szól rosszul, mint egy műanyag kis doboz 3-as tányérral...

[ Szerkesztve ]

F1

(#34041) Spirit válasza szabeska (#34040) üzenetére


Spirit
őstag

A TV-s hasonlat azért nem jó,mert 1-2 kivételtől eltekintve a legalapabb is egész normális tud lenni. Ahogy csökken az ár, csökken a funkcionalitás, méret, képminőség. A hangcuccoknál viszont - lásd feljebb - erőltetik még a 10-20 közötti kategóriában is az 5.1-et. Ez olyan,mintha valaki arra akarna megerősítést kapni,hogy a (természetesen nem létező) smart funkciós, wi-fis, hálózati tárról dolgozni tudó, internetképes, ívelt katódsugárcsöves, fekete-fehér tv 768*575-ös felbontással jó vétel 100-ért. Ebben a termékkategóriában természetes, hogy nem azt választanád.
Hiába az 5.1, hiába az optikai bemenet, ha a hangja fos ÉS van jó hangú ugyanannyiért vagy olcsóbban.

(#34042) dudika10 válasza szabeska (#34040) üzenetére


dudika10
veterán

Ahogy a mondás tartja:
"Minden jó valamire, ha más nem, elrettentő példának."

Nem ajánlhatunk valamit azért, mert "nem annyira rossz". Ha van jobb azonos áron vagy ugyan olyan olcsóbban, az adott termék nem lehet ajánlott. Pont.
Nem ajánlunk 2.1-et azért, mert valaki azt hiszi, hogy arra van szüksége, és végülis "nem is olyan rossz az". Ez a könnyebb út volna, de nem fogunk elkurvulni.
Ha a gyerek a homokozóban elkezdi a homokot enni, akkor elmagyarázod neki, hogy miért nem kéne ezt tennie, nem pedig azt mondod, hogy "hát végülis nem fog belehalni".

Mi a koncepció a 2.1 esetében:
A mélyeket szeparáljuk el a többitől, és így jobb basszust érhetünk el.
Az a baj ,hogy a jobb basszus magasabb áron kezdődik, az olcsó kategóriában nem működhet ez a koncepció (és akkor még a problémáiról nem is beszéltünk).

Az olcsó 5.1-ek esete hasonló. Egy rosszul elrendezett olcsó rendszerrel nem lesz térhatásod. Szólni fog a hang mindenhonnan, onnan is, ahonnan nem kéne neki. Ehhez képest egy jól elrendezett sztereoval lesz egy szép színpadod, és nem kérdés, melyik a jobb. Ez nem ízlés kérdése.

Azt kellene elfogadni, hogy nem ízlésről vitatkozunk, hanem egy objektív dologról. Ahol előbbi kérdése merülne fel, ott azonos áron egyből több ajánlat is van (ld.: olcsó stúdió monitorok) és oda van írva, hogy mindegyik másban jó.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34043) smallmer


smallmer
őstag

Na srácok,
kérlek titeket, hogy segítsetek választani
logitech z333 vagy z533 inkább? ha muszáj lenne választani. utána tovább folytatjuk az eszmecserét :) :R

(#34044) fuze


fuze
őstag

Solo 6C tulajok! Nektek jó a távirányító? Nekem ez az ócska vacak már egy hét után is használhatatlan volt, most meg katasztrófa. Egyszerűen rossz az érintkezés. Az iponnál azt mondták, hogy vissza kell vinnem emiatt a hangfallal együtt ha cserélni szeretném. Na azt már nem! :DDD van hozzá más távirányító ami jó lehet? Akkor inkább veszek...

adms.hu | UI Designer

(#34045) schawo válasza smallmer (#34043) üzenetére


schawo
titán

Nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34046) tupacamaru válasza fuze (#34044) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem jó, csak néha meg kell mozgatni benne az elemet.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#34047) lezso6 válasza szabeska (#34040) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amikor egy sokpontegynél két utasak a szatelitek és nem vicc 2-3" méretű a mélyközép, elviekben még elfogadható kompromisszum lehet szvsz, ezek már nem (annyira) bögreszettek, bár tény, hogy a mély attól még retek marad.

De amikor egy utasak, azok biztosan felejtősek, bármi is legyen a használat. Szerintem jól látszik a rossz irány PC-s hangfalszetteknél: eltűnnek a két utasok és egyutas bögreszettek váltják fel őket. Egy utas 2-3" hangszórós kialakításnak nem lehetne létjogosultsága 10k felett PC-s hangfalszetteknél.

1" + 4" lenne a minimum, s az is valami normálisabb 6.5", de inkább 8" "mélyládával", a 4-6" huppládák viccnek se jók. Bár az aggya a méjjet fanatizmust én nagyon nehezen, de még valamennyire el tudom fogadni. Viszont azt, hogy 200 Hz felett, a lényegi hangtartományban ne adjanak semmit a minőségre, na azt már semmiképp sem.

A példád egyébként nagyon jó, hogy mi lett miből. Tehát ebből:


SW HF 2.1 3000

Lett ma ez:


SW G 2.1 3000

Persze a felső előd se biztos, hogy ajánlott, de szerintem biztosan sokkal jobb bármilyen bögreszettnél. A Genius 6000-es 5.1-ét is ezért merem ajánlani, ha nagyon muszáj. Annak hallottam már valamilyen verzióját, az olcsó sokpontegyek között kiemelkedő, bár tény, hogy egy sztereó szintjét minőségben nem hozza. De legalább kompromisszum.

Az egyutas bögreszettek kategóriája viszont nem kompromisszum, hanem egy kalap szar. A gyártók elmentek egy olyan irányba, ahol az olcsósítás (profit) a fő szempont, meg hogy "nagyot" szóljon. Egy lehúzós átverés az egész, amihez a laikus youtube-os vérpistikék még tapsolnak is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34048) szabeska válasza lezso6 (#34047) üzenetére


szabeska
addikt

persze, egyetertek mindezzel, szerintem sem ajanlottak az ilyen szemetek, egyertelmu :) viszont akinek nincs penze jo tobbcsatornas rendszerre, de megis valami miatt ragaszkodik hozza, akkor lehet ajanlani a nagyon nagyon rossz helyett egy siman rosszat :D ha mindenkeppen nagy a ragaszkodas, es azon is mar hallhato a kulonbseg, hatha akkor rajon az illeto is, hogy a nagyon szarnal es a siman szarnal is van jobb, mint pl az altalad emlitett 2 pelda :)

F1

(#34049) vinczepeter2


vinczepeter2
csendes tag

Legtöbben nem foglalkoznak ilyenekkel. Nem tudják, hogy vannak szintek, vagy hogy egyáltalán mi számít jónak. Leragadnak annál, hogy hangfal - hangfal (abból is minől több és minél nagyobb adatokkal). Vagy tv - tv, autó - autó… Az egyik elvisz A-ból B-be, a másikon filmek mennek, a harmadikból meg hang jön ki. Őket nem győzöd meg arról, hogy a zene nagy részét nem hallják, nekik a lényeg, hogy dübörögjön. Elég széles ez a réteg, hogy legyen létjogosultsága az ilyen hangfalaknak.

Pár napja pl volt nálam a nővérem, és csak legyintett a hangfalra, hogy oké szépen szól, de a másik is jó volt. Ez azért is meglepő, mert elvileg Ő nem botfülű, csak igénytelen ;) Anyám viszont rohadtul az, de határozottan hallja a különbséget. Azt viszont már neki se lehet elmagyarázni, hogy nem mindegy hogy vannak elhelyezve a hangfalak és te hova ülsz. Mert “mindenhonnan hallom”

(#34050) lezso6 válasza vinczepeter2 (#34049) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezzel nincs baj, hogy valakinek mindegy. Azzal van gond, aki isteníti a szemetet, meg aki úgy kér valamiről véleményt, hogy már eleve megerősítést vár, ha meg nem azt teszed, akkor hülyének néz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.