Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) #41133696 válasza Oryctolagus (#34400) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#34402) att88ila


att88ila
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez jó hangfal Genius gx sw-g2.1 1250?Vagy hasonló árba van valami jobb?
[link]

(#34403) lezso6 válasza att88ila (#34402) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sajnos ez egy szuperszemét. Sima 1250 jobb, kivéve ha a túltolt puffógos "mélyet" preferálod, a többi tartomány minősége meg nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34404) Shingen válasza #41133696 (#34394) üzenetére


Shingen
addikt

Tv használsz monitor helyett vagy mi?

風林火山

(#34405) dudika10 válasza #41133696 (#34396) üzenetére


dudika10
veterán

Úgy marhaság az egész, ahogy van. Nem jó egyáltalán semmire!

Van egy katarkteriszikád, erre vagy kíváncsi.
Ezt felveszed egy nagyon szar mikrofonnal és lejátszod egy másik hangszórón. A végén a három karakterisztika együttesét hallod, amiből teljesen lehetetlen megszülni az eredetit.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34406) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Megtaláltam a legolcsóbb hangfal állványt: [link] :D

De most komolyan, szerintetek? Nekem az is jó, ha már 30cm-t emel a magasságon, mert így a TV előtti sztereopárt nincs mire rárakjam és jelenleg is a padlón vannak, ami gondolom nem épp a legjobb a hangkép szempontjából.

Ezek a karton sámlik meg pont ideálisnak tűnnek ehhez...? :F

Vagy veszek egy pár ilyen kartondobozt és a 225x250-as tetejére rakom a hangfalakat, amik minden irányba csak 14cm-esek, így bőven elférnének rajta. (Ez esetben csak az a kérdés, hogy mivel "töltöm tele" a dobozt, hogy tömör legyen...??? Homokra gondoltam, de úgy meg ha megemelem, biztos szétszakadna...) :F

[ Szerkesztve ]

(#34407) SunMount3r válasza SunMount3r (#34406) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#34408) dudika10 válasza SunMount3r (#34406) üzenetére


dudika10
veterán

Asztalossal csináltass.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34409) #41133696 válasza Shingen (#34404) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen. Van a házban még egy S-IPS, és egy E-IPS Philips monitor is, de én már a tévét használom. Egyébként az EIPS az egy Intek STB-n lóg :D

(#34410) SunMount3r válasza dudika10 (#34408) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha lenne egy fúróm, még én is meg tudnám csinálni... :D :U

(#34411) sony309 válasza #41133696 (#34394) üzenetére


sony309
őstag

(#34412) #41133696 válasza dudika10 (#34405) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ne ragadjunk már le a hangzásnál csak :U Ha csak az számítana akkor elég lett volna egy hangfelvétel is, kép nem is kellett volna.

(#34413) nonozoom válasza SunMount3r (#34407) üzenetére


nonozoom
tag

Ha már állvány... Én fémből csináltam egy asztali állványt a Presonus Eris 4.5-nek. :)
4 mm-es lemez + cső + tüske. Egyedül a tüske gyári. Matt fekete festést kapott. Kb. 5 ezerből megvolt. ;)
[Festés elött]
[Készen]

Az asztal helyét ne nézzétek, átmeneti, nem is szól úgy a cucc, ahol az elöző helyén! :)

[ Szerkesztve ]

(#34414) SunMount3r válasza nonozoom (#34413) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hasonló nekem is jó lenne 35-40cm-esbe, de pl. hegeszteni, fémet fűrészelni már abszolúte lehetetlen lenne házilag nekem.

De már gondolkodtam ezeken a bútorlapokon, hogy veszek egy olcsó Praktikeres fúrót, meg egy fűrészt, csavarokat. De csak valószínűbb, hogy profira bízom inkább, szereltem már össze komplett szekrénysort az alapoktól, de csak olcsóbb lesz az úgy...

[ Szerkesztve ]

(#34415) nonozoom válasza SunMount3r (#34414) üzenetére


nonozoom
tag

Én sem házilag csináltam, csak az összeszerelést, festést. A lemezeket úgy vágattam ki, a csövet meg egy ismerős esztergálta méretre.... A szakember nem árt, hogy kinézzen valahogy. :) A lemezvágás méretre, sorja mentesen, olyan 3500 volt (anyaggal). A cső esztergálás, meg 5 doboz sör! :DDD

(#34416) dudika10 válasza SunMount3r (#34414) üzenetére


dudika10
veterán

Bútorlapot vágathatsz méretre. Nem drága.
Kitalálsz egy koncepciót, bemész a lapszabászatra, megmondod mekkora darabok kellenek, és akkor már csak egy fúró kell, pár csavar, meg kézügyesség (plusz esetleg ragasztó biztos ami biztos alapon).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34417) benfolds válasza nonozoom (#34413) üzenetére


benfolds
őstag

De jo! Es nagyon erezheto a kulonbseg? Siman a tusket probaltad? Ugy milyen volt?
Porfestest kaptak?

[ Szerkesztve ]

(#34418) Shingen válasza nonozoom (#34413) üzenetére


Shingen
addikt

nagyon jó lett grat hozzá. :C

風林火山

(#34419) Shingen válasza #41133696 (#34409) üzenetére


Shingen
addikt

Komolyan nyomod, csak monitor vagy tv-nek is használod?

風林火山

(#34420) nonozoom válasza benfolds (#34417) üzenetére


nonozoom
tag

Tüske nélkül próbáltam, egy árnyalatnyival szebb a hangja tüskével, bár most ideiglenes helyen van az egész, egy fél fal előtt, úgyhogy nem épp ideális környezet. A festés, sima matt fekete Spray (Schuller)

[ Szerkesztve ]

(#34421) #41133696 válasza Shingen (#34419) üzenetére


#41133696
törölt tag

TV-nek is Invitel CA modul van benne :K

(#34422) faltumd96


faltumd96
csendes tag

Sziasztok 2.0 vagy 2.1-es hangfalszett vásárlásán gondolkozom, eddig a az M-Audio BX5 D2 illetve a Microlab Solo 6C 2.0 tűnik szimpatikusnak. Esetleg van valakinek ezekkel tapasztalata, avagy tudna ajánlani más modellt a hasonló árkategóriában?

(#34423) fuze


fuze
őstag

A szoba elrendezése miatt ideálisabb lenne a két hangfalat megcserelnem (solo6c). Ha a gépen felcserelem a jobb és bal hangzást akkor nem lesz semmilyen minosegromlas? Sajnos a jobb oldali hangszórón van minden csati, a gép pedig a bal oldalon, mellette a konnektorral.

adms.hu | UI Designer

(#34424) PuMbA válasza fuze (#34423) üzenetére


PuMbA
titán

Veszel egy 3,5mm Jack -> 2db RCA kábelt, ez megy a gépbe és egy 2db RCA -> 3,5mm jack kábelt és fordítva kötöd be az RCA-kat :)

[ Szerkesztve ]

(#34425) lezso6 válasza fuze (#34423) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Max akkor lehet minőségromlás, ha a műtéti úton a füleidet cseréled fel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34426) SunMount3r válasza PuMbA (#34424) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem is van hasonló gondom, lehet, hogy marhaság, de ha a hangfalon pirost a fehérbe dugom a fehéret pedig a pirosba, akkor semmi rossz nem történhet, ugye? (Csak felcserélődik a sztereó.) A hangfal ugyan úgy le tudja választani dolgokat.

(Elég noob kérdésnek tűnik, tudom, de sose lehet tudni... :D )

(#34427) fuze válasza SunMount3r (#34426) üzenetére


fuze
őstag

Mondjuk ha így is lehet akkor ez jobb megoldás. A gépen sem kell elállítani semmit.

adms.hu | UI Designer

(#34428) fuze válasza PuMbA (#34424) üzenetére


fuze
őstag

Jaj nem is láttam a hsz-ed. Hangkartyam van, úgyhogy az átalakító nem kell. De jó hogy meg lehet oldani. Akkor így lesz. :)

adms.hu | UI Designer

(#34429) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Logitech z623 mat szeretném lecserélni egy aktív 2.0-ra. Maximum 60.000ft értékben, esetleg tudtok ajánlani nekem olyat, ami a dinamika mellett szép méllyel is kecsegtet?

Kell a hely az asztal alatt! :DDD köszi előre!

(#34430) benfolds válasza Mukucs (#34429) üzenetére


benfolds
őstag

60-ból azért már az ajánló alapján is tudsz csemegézni.

(#34431) Mukucs válasza benfolds (#34430) üzenetére


Mukucs
senior tag

Azért írtam, mert láttam, hogy nem most lett frissítve az ajánló, és volt egy külön kritérium, hogy legyen jó basszusa egy 2.0hoz képest.

Sajnos nem kellő hozzáértés miatt így sem tudom, hogy melyiknek lehet kiemelkedő.

(#34432) PuMbA válasza Mukucs (#34431) üzenetére


PuMbA
titán

Microlab Solo 6C, M-Audio BX5 D2 :) Milyen hangkártyád van?

[ Szerkesztve ]

(#34433) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Sziasztok!

Nézegetem a Microlab Solo 6C-t, tv-hez kellene a fejhallgató kimenetbe dugnám. Ehhez érdemes lenne valami Dac-ot venni? mondjuk egy Fiio Daisah-t. Vagy elég lenne a fejes csatlakozóhoz egy Genius SP-HF1250B? Tanácsokat szívesen elfogadok.

(#34434) Mukucs válasza PuMbA (#34432) üzenetére


Mukucs
senior tag

Ezekben feltűnően jobb a mély? :B

Jelenleg alaplapi, de a 2.0 val jönne egy Creative Sound Blaster Z is, anélkül nem valószínű.

(#34435) PuMbA válasza frankdelgado (#34433) üzenetére


PuMbA
titán

6C-hez már érdemes lenne, de még lehet, hogy a Geniushoz is. A TV kimenetének minőségétől függ, mindenesetre a Genius ár / értékben verhetetlen.

Mukucs: Alsó kategóriás 2.1-hez képest minden esetben feltűnően jobb a mély, ha az akusztika rendben van :) Creative Sound Blaster Z helyett egy ASUS Xonar jobb választás, mert egyébként a driverekkel fogod szívatni magad. Elég megnézni, hogy mennyi gond van vele a saját témájában.

[ Szerkesztve ]

(#34436) Shingen válasza frankdelgado (#34433) üzenetére


Shingen
addikt

Microlab Solo 6C-t, tv-hez kellene a fejhallgató kimenetbe dugnám. Ehhez érdemes lenne valami Dac-ot venni?
Hát persze, a fejhallgató jóval gyengébb mint az optikai.

風林火山

(#34437) Mukucs válasza PuMbA (#34435) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi! :R

Egyébként egy Logi z623 hoz képest ennek mennyivel lesz szebb a hangzása? Mert a Logi drágább egy tízessel, szal annyira nem is alsó kategória. :U

(#34438) #34642176


#34642176
törölt tag

Üdv!
A Hama 2.1 SPX 5000 mennyire jó a kategóriájában?
Van nála jobb vétel 10k-ért?

(#34439) PuMbA válasza frankdelgado (#34433) üzenetére


PuMbA
titán

Arra viszont figyelned kell, hogy DAC esetén nem tudod a TV hangerőszabályzójával állítani a hangerőt :)

(#34438) Saab9-3: Igen. Ahogy az oldal tetején, a téma összefoglalóban említve van: Genius 1250B :)

(#34437) Mukucs: 2.0 ebben és még fentebbi árkategóriában is mindig jobb, mint a 2.1 :)

[ Szerkesztve ]

(#34440) gabka86


gabka86
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam sokat a fórumot, egyszer majdnem vásárlásra is adtam a fejem, de elmaradt, azóta pedig már irreálisan felvitték a T&V Ratsel árát.
Most ismét előjött a téma s a kérdés. Tv mellé 2.1-et vennék általános tv-zésre, filmezésre. Helytakarékosság miatt nem solo 6c vagy hasonló.
Jelenleg a Modecom MHF60U van kinézve, csak lehetne 6,5" a sub de korábban ajánlott volt ilyesmire. Van esetleg amit tudtok helyette ajánlani (természetesen hasonló árban, esetleg 40-ig elmegyek ha határozottan jobb) vagy ez megfelelő választás.
Néztem még Trust GXT638-at de nem tudom a kezelése mennyire lenne jó. Gondolok itt ilyenre, mint kikapcs-bekapcs itán megtartja a beállításokat vagy nem. Egy relé kapcsolná a 220-at neki a tv usb portjának függvényében. (Remélem az usb nincs áram alatt kikapcsolt állapotban a tv-n) :)

(#34441) AngerFîsT válasza PuMbA (#34439) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia 45 ezer körül mik az ajánlott vételek amik kaphatóak még a mai napig is ? Legyen hangzatos basszusa magas hangokat jól vissza adja .Igen olvastam az összefoglalót és a 1250b nem győzött meg. Ezek alapján nem lett favorit. Edifiereket sajnos nem igazán kapni.T&V Hochra gondoltam szerinted ? a Microlab 6c sem egy hiper szuper lehet ha a vásárlói panaszkodnak a távirányítójára.

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#34442) Francia91 válasza AngerFîsT (#34441) üzenetére


Francia91
veterán

Edifier R1900 II-es éppen van Hardveraprón, hirdetést nem linkelek, mert azthiszem, azt nem lehet, de nézz utána
ModeCom SHF-80U-t mondtam volna, de épp most nézem, hogy már azt sem lehet kapni, nem olyan rég még volt :U
Legjobban a ModeCom 120U-val jártál volna 45 ezeret rászánva, de már az sem kapható jó ideje
Mást nem ismerek ebben az árszegmensben, ha a Solo 6C kiesik számodra

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#34443) AngerFîsT válasza Francia91 (#34442) üzenetére


AngerFîsT
tag

A 45 ezret egy felső határnak gondoltam :) komoly cuccokat mindig újonnan szeretek venni. Látom neked pont egy ModeCom SHF-120U van eddig mik a tapasztalataid vele? Gondolok itt zenére filmre.

I Say Anger you say FisT!

(#34444) Bodz válasza AngerFîsT (#34441) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Alesis Elevate 5. Elég fun (még mókásabb ha be van kapcsolva a bass boost), fogós hangja van, én is szívesen hallgatom. De elemezi nem kezdeném el, akkor jönne a baj. :DDD Ismerősi körben is mindenkinek tetszett, aki olcsón akart 2.1-ről, vagy műanyag biliről, tenyérnyi blútúszos bizbaszról váltani. Csak annyi a bajom vele, hogy picit túl fényesre sikerült a műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#34445) Francia91 válasza AngerFîsT (#34443) üzenetére


Francia91
veterán

Egy Musiland Monitor 02 US Dragon-ról van meghajtva a 120-as ModeCom, én maximálisan elégedett vagyok vele. A mély még sok is, tehát az nincs maxra tekerve, hangerő több mint elég, én szépnek hallom a hangzását is. Valamint ami számomra pozitívum, hogy halkabban hallgatva is szépen szól, szép mélyek vannak, magas tartomány (cintányér pl) szépen hallható, a középpel sincs problémám. Egyedül, ami zavaró volt számomra, hogy a porvédője hajlamos rezonálásra mélyebb hangoknál, valamint levéve a porvédőt, mintha picit tisztábban szólna. A gyári kábeleket én cseréltem egyből HAMA kábelekre, azok nekem minőségibbnek tűnnek
De mindent összevetve nekem bejött, mind zenehallgatás, mind filmezés szempontjából :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#34446) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem is olyan rossz az Rokit KRK RP5 G2 (pl. a Presonus Eris E5-höz képest) ?!

Nekem egy picit jobban tetszett a hangja a videóban, mintha egy kicsit kontrolláltabb lenne :F (de mondjuk jobb számot is választhattak volna a teszthez, mert szerintem ez borzalmas volt... :D :U ).

(#34447) PuMbA válasza AngerFîsT (#34443) üzenetére


PuMbA
titán

Amit Bodz ajánlott vagy Microlab Solo 6C: )

(#34446) nlpK: Teljesen értelmetlen összehasonlítani YT videóból hangfalakat. Élőben tök máshogy szólnak, ráadásul minden helyen más az akusztika :)

[ Szerkesztve ]

(#34448) lezso6 válasza PuMbA (#34447) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez az oldal szerintem pont jól csinálja a dolgát. Egy review-en belül legalábbis ugyanazok a körülmények, s nem gyenge eszközöket használnak. Ráadásul tök jó, hogy beteszik az eredeti hangsávot is. Persze a hallgatózáshoz kell egy jó hangkeltő, különben nem nagyon lehet észrevenni a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34449) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Köszi skacok a délután folyamán ezekre bukkantam, de eddig nem is tudtam,hogy léteznek :) Már csak meg kell találnom az igazit :D Eddig nem akartam prémium hangfalat, de hitSpace.hu hozzászólásokból ennél lejjebb nem fogok adni :D

M-Audio BX5 D2 - M-Audio AV30 - Mackie MR6 mk3.

Forrás

Alesis Elevate 5 ennél kicsit soknak tűnik a basszus.

Erről lehet tudni valamit Microlab Solo 6C ? , hogy miért megy tönkre a távirányitója gyakran? vagy csak alapból széria hiba? igazából csak ez tántorit el tőle >.< ha adnak hozzá legalább használni tudjam.

Musiland Monitor 02 US Dragon ezen kívül van még ajánlott hangkártya ?

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#34450) PuMbA válasza AngerFîsT (#34449) üzenetére


PuMbA
titán

Most hogy jutottál ide a 45 ezer Ft-tól? Elég erős egyből választani ilyen árú hangfalakat, a HitSpace-be el kell menned meghallgatni ezeket, mielőtt bármit is teszel vagy hangkártya után nézel, hogy tudd hova tenni a dolgokat. Mi ér neked mennyit, mekkora a szobád, lesz-e hangfal állványod stb. Például az M-Audio AV30 teljesen más kategória, mint a másik kettő, szóval elég érdekesen hoztad össze ezt a kis listát :) Hangkártyáról majd kérdezősködj a DAC és fejhallgató erősítő témában itt a fórumon.

(#34448) lezso6: Lehet, bár egy HitSpace-es hallgatózás azért csak többet ér ennél :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.