Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) newclass válasza Archanon (#14999) üzenetére


newclass
tag

Iponon például ki lehet fogni 18 e Ft körül. (egyik nap még 27e aztán 18e a következő nap). most éppen 18e. :)

(#15002) #84221696 válasza newclass (#15001) üzenetére


#84221696
törölt tag

Akinek kell, rendelje most meg. :C

(#15003) bombibmw válasza PuMbA (#14940) üzenetére


bombibmw
veterán

Meglepődnél,ha hallanád a 330d-t.
Igazán szépen és erőteljesen szólnak azok a kis szatellitek.:)

(#15004) bombibmw válasza Spam123 (#14989) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez komoly?
Azt hittem rosszul látok!!!

(#15005) PuMbA válasza bombibmw (#15003) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mondom, hogy rossz, de ha már 2k-val több a C3 és tuti, hogy azok még szebben szólnak, akkor én azt venném, ha nem fontos az optikai bemenet (és általában nem) :)

(#15006) -HajTömeg- válasza Spam123 (#14989) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szerintem ez jobban megéri és csak kicsivel drágább!

Alias: Júzer error

(#15007) kadet93


kadet93
tag

Sziasztok!
Elfelé döntöttem, hogy veszek egy ilyen hangcuccot: Tapco S5 by Mackie . A kérdés az lenne, hogy milyen kábellel érdemes összekötnöm a laptop alaplapi hangkártyájával, amíg nem veszek valami odaillőbbet. Látom van RCA. Az nekem is van 3,5ös jack véggel, de ugye kétágú és nem ér el mindkét dobozhoz, szóval azt is vennem kéne valszeg. VAgy érdemes erre az xlr-es csatira beruházni? Megdobja a hangminőséget? Ha segítetek, cserébe írok majd róa véleményt, mert ahogy nézem még nem nagyon volt szó a fórumon ezekről, pedig külföldieken elég nagy respectje van....
Köszi előre is!

Üdv, Marci

(#15008) bombibmw válasza PuMbA (#15005) üzenetére


bombibmw
veterán

Biztos,hogy jobban szól?És mi miatt?
Nem fölényeskedni szeretnék,csak tudásomat gyarapítandó kérdezem.:)

(#15009) #84221696 válasza -HajTömeg- (#15006) üzenetére


#84221696
törölt tag

Tök ócsó! Veszek is belőle vagy két párat. :DDD

Az Edifier 1900-hoz érdemes minőségi összekötőkábeleket berendelnem, vagy elég a hozzá kapott is?
Nem alaplapi hangkarival használom a rendszert.
Volt itt szó pár hsz-el feljebb, hogy nem érdemes cserélni még ennél a kategóriánál. Ez igaz a nem alaplapi hangeszközre is?

(#15010) hoffman_ válasza Archanon (#14999) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A T20 - meg úgy mostanában rohadtul minden - el van rugaszkodva. Én az 1255A és a HF24 közül a HF24-et venném, nekem külsőre is sokkal jobban tetszik, de ez egyéni preferencia :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15011) _adaml21_ válasza hoffman_ (#15010) üzenetére


_adaml21_
őstag

Egy szempontot vegyetek figyelembe választáskor, nálam ez döntő érv volt - a modecomnak hátul vannak a kezelőszervei, míg a geniusnak az előlapon. Amellett a genius élőben elég jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#15012) hoffman_ válasza _adaml21_ (#15011) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, ezt jó is, hogy írtad. Nekem pl. teljesen irreleváns, de lehet, hogy másnak ez a fontos. A külső szerintem teljesen szubjektív, nekem a HF24 milliószor jobban tetszik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15013) gogi?


gogi?
tag

Kadet93 ----
Tapco s5 :jó kütyünek néz ki de még használtan is 60e . Jóval olcsobb ha veszel 10e-ért Németből behozott minőségi erösitőt +egy pár JBL hangfalat .

[ Szerkesztve ]

(#15014) gogi? válasza _adaml21_ (#15011) üzenetére


gogi?
tag

Szerintem fontos a kezelőszervek elhelyezkedése is esetleg kell fejhallgató kimenet .Vagy ha sötétben akarsz hangerőt állitani vagy csak kikapcsolni azt ne a hangfal hátulján kelljen (volt ilyenem utáltam) .
Szó volt a külső hangkártyáról azt honnan tudom meg ,hogy jobb e mint az alaplapi HD 7.1-em. Érdemes e 6-7e rászánni vagy ennyiért jobb az alaplapim is.

(#15015) kadet93 válasza gogi? (#15013) üzenetére


kadet93
tag

Szia!
Igazából azért választottam aktív szettet, mert nem szeretném, ha sok helyet foglalna és ha esetleg valahol házibulit szervezek, akkor könnyen legyen szállítható. És elég olcsón sikerült beszereznem, szóval nekem bőven megérte.

(#15016) gogi? válasza kadet93 (#15015) üzenetére


gogi?
tag

Nekem ez MODE COM MC-SHF80U tetszene de sehol nem találni róla semmit van e benne elég mély meg stb . Pedig már alig forgalmazák .

Utálom ezeket a 2.1 -5.1 hangfalakat ami igaz dübörögni tudnak de szépen szólni nem hiányzik belölük a magas hang.

[ Szerkesztve ]

(#15017) kadet93


kadet93
tag

Pofás kis cucc ennyi pénzért, de sajnos nincs semmi infóm róla

(#15018) Spam123 válasza -HajTömeg- (#15006) üzenetére


Spam123
tag

Azért az oké, hogy nem számít a pénz, de ez már tényleg sok lenne. Max 25-30-at költenék egy darabra. Amit linkeltem abból se vennék egyből kettőt.

(#15019) PuMbA válasza bombibmw (#15008) üzenetére


PuMbA
titán

S330D középsugárzó átmérő: 2 inch (51mm)
C3 középsugárzó átmérő: 3½ inch (92mm)

Majdnem kétszer akkora, mit jelent ez? Mélyebb frekvenciákat is meg tud szólaltatni normális hangerővel, ami azért fontos, mert 80Hz-ig érzékeljük a hangok irányát. Az S330D középsugárzói nem mennek le mondjuk 80Hz-ig normálisan az tuti, így a mélysugárzó segít be, aminek 80-100Hz fölött kussba kéne maradnia, mert csak belerondít a hangzásba és ugye nem tudod, hogy honnan jön a hang vagy ameddig nem bír lemenni a középsugárzó ott egyszerűen nem lesz semmi, mert a középsugárzó ott már nem képes mit csinálni. A gyártó dönti el, hogy miként csinálja, de jó eredmény nem lesz belőle az tuti. A méretet egyébként is lehet érezni, nekem egy ősrégi cuccom van, 15k-nál többet nem ér, de csak máshogy szól, mint egy 1255A pedig nem megy mélyebbre. Fél méter magas zárt dobozok, 5 centis magassugárzó, 18 centis mélyközép, de nem tudom megfogalmazni egyszerűen "nagyobb" hangzású, mint egy 1255A :)

[ Szerkesztve ]

(#15020) bombibmw válasza PuMbA (#15019) üzenetére


bombibmw
veterán

Ok.Köszi

(#15021) Cyberpunk válasza #84221696 (#15009) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szia felesleges legalább is ezt mondják a szakik, ez még nem az a kategória, hogy megérje. Magyarán elzenélget a gyárival is. :K

Egyébként nagyon elégedett vagyok az R1600T-vel kétségtelenül eddigi legjobb hangfalaim. Nagyon jó vételnek bizonyultak ilyen "kevés" pénzből. :D

gogi?: én is azt szerettem volna, de lehetetlenség beszerezni ma Magyarországon. :( De az 56-ost belehet, azt R1600T képességeire teszik. Tehát nem lehet rossz cucc.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15022) hoffman_ válasza Cyberpunk (#15021) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az R1600-hoz milyen hosszú a gyári? Nekem inkább ezen múlik a vásárlás, legalább 170cm kell, hogy legyen sajna.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15023) Cyberpunk válasza hoffman_ (#15022) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Melyik az összekötő, vagy az RCA/jack? Az előző elég hosszú, nem mértem le, de simán van 2 m. Az utóbbi is, de az nekem kis átrendezést igényelt, a gép szempontjából, de így is elég feszes még mindig. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15024) hoffman_ válasza Cyberpunk (#15023) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, a két hangfal közti összekötő, jack-rca van itthon több, mint elég.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15025) Cyberpunk válasza hoffman_ (#15024) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja az bőven megvan 2 méter.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15026) hoffman_ válasza Cyberpunk (#15025) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Akkor szuperság van, köszi :) Lusta vagyok elmenni másikért, szóval akkor marad ez, amíg marad.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15027) Cyberpunk válasza hoffman_ (#15026) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szívesen, remélem hamar megkapod te is bődületes milyen jól szólnak ezek, kár hogy a reflexnyílás nem elöl van, sajnos eléggé a falban van a hangfal kb 15-20 cm. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15028) gogi? válasza Cyberpunk (#15027) üzenetére


gogi?
tag

Cyberpunk
Van benne elég mély kis hangerőn is . Panelban lakom és nem igazán lehet dübörögtetni .
Most Log Z506 van nagyon tud bömbölni de a magas hiánya miatt a minőség elég lapos .

(#15029) Cyberpunk válasza gogi? (#15028) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen eddig én csak félig tekertem fel, de bőven jó így is, méllyel nem lesz gondod, még szerintem meglepő is egy 2.0-ás rendszertől. Viszont van magas is bőven. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15030) Archanon válasza newclass (#15001) üzenetére


Archanon
őstag

Hát annyim nincs sajnos. :DDD

#GeneraL_XTX: Ez 2.1... Nem úgy volt, hogy ilyen árkategóriában 2.1-et venni kész pénzkidobás a gányul brummogó mélyek miatt? Javítsatok ki, ha tévedek. :D

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#15031) hoffman_ válasza Archanon (#15030) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De, ez korrekt, 2.1-ek legalább 20k-nál kezdődnek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15032) GeneraL_XTX válasza Archanon (#15030) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én jókat olvastam róla. Tegnap volt szerencsém meghallgatni a híres Genius 2.0-át, hát annak kb semmi mélye nem volt......

[ Szerkesztve ]

(#15033) GeneraL_XTX válasza hoffman_ (#15031) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor mondj most egy korrekt 2.1-et 20k-ért....elárulom h nincs:) Vagy a z323 van 13k-ért vagy a 40ezeres kategóriában a S330D vagy a z623. :U

[ Szerkesztve ]

(#15034) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

http://www.komputronik.pl/product/176070/Sprzet_komputerowy/Peryferia/MODECOM_2_0_MC_SHF120U.html Szerintetek ez jó vétel?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15035) hoffman_ válasza GeneraL_XTX (#15033) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azt írtam, hogy kezdődnek, tehát 20k fölött van :D A lényeg akkor is lejött, nincs érdemben 2.0-val versenyképes 2.1, főleg nem 10-20k körül.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15036) GeneraL_XTX válasza hoffman_ (#15035) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nekem a tegnapi napon az jött le, hogy aki egy kis mélyet is szeretne az felejtse el a 2.0-át (legalábbis a Geniust)...vicc volt amit produkált. :(

(#15037) Cyberpunk válasza GeneraL_XTX (#15036) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát azért egy R1600T bőven ad elegendő mélyet szerintem.:D Ennél nem is kell több, ez is sok néha. Persze igazi mell remegtető basszust ne is várj tőle.

A Genius-okat meg hagyjuk szerintem. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15038) hoffman_ válasza GeneraL_XTX (#15036) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezzel nem értek egyet, ez egyéni preferencia. Én hallottam elég sokat egy ModeCom HF24-et(10k, 2.0) és egy Behringer MS40-et(43k, 2.0), mind a kettő tökéletesen kielégítette az általam óhajtott mélyhangokat. Plafonszakadás nekem nem kell, saját magamnak feleslegesnek érzem a 2.1-et, pláne zenehallgatáshoz. A film már más tészta, de akkor oda már egy tisztességes 5.1-nél alább nem adnám, ami nem ebben a ligában játszik, árban különösen nem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15039) GeneraL_XTX válasza hoffman_ (#15038) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nekem mondjuk legfőképp filmhez + játékhoz kell, TV-re lenne kötve, nekem kell az a sub :DDD

5.1 sajna nem fér el. :O

(#15040) hoffman_ válasza GeneraL_XTX (#15039) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, néztem, nem olyan rég kérdeztél TV alá, box mellé cuccot. Oda S330 vagy C3, ahogy olvastam én is, de 2.1-ekkel olvasáson kívüli tapasztalatom nincs túl sok :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15041) trufa12


trufa12
addikt

1 pc s hangfal sem fog úgy szólni , mint 1 hifi :)

és már hifiből is lehet olcsón jót venni .

1 erősítő +2 hangfal , erősítő már 20 körül van jó . hangfal is olyan 15-20
tudom így 35-40 ről van szó de a hangminőség kárpótolja az embert .

logitechekel lehet szórakozni de egyre rosszabbak , nekem volt 2.1 ből a csoda csúcs 40 ezres

de nem jött be. hangerőre vágytam de ha oda tekertem akkor már a mély túlzó volt és torz , a hangsugárzók eltörpültek.

régen a z cinema sokkal szebben szólt . v az előd 2.1 ek. amik a 30-40 ezres kategóriában voltak.

Most van a családban 1 z-313 as
notebookhoz van használva oda bőven elég . :R

meg mellette 1 technics hifi :)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#15042) Cyberpunk válasza trufa12 (#15041) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze, ha tehetném én is összedobnák egy komoly stereo rendszert, rádió erősítővel meg minden. De egy olyan szobába mint ami nekem van nem fér el. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15043) AMDFan válasza GeneraL_XTX (#15036) üzenetére


AMDFan
addikt

Pedig ha igazi mélyet szeretnél akkor ahhoz mélyen zsebbe kell nyúlni... Az olcsó 2.1-ek csak kiemelik az 50-60Hz-et emiatt tűnik úgy hogy húdejó a mélye, pedig nem jó, csak sok.

(#15042) Cyberpunk: 2.0 nem fér el? akkor mi fér el? :D

[ Szerkesztve ]

(#15044) trufa12 válasza Cyberpunk (#15042) üzenetére


trufa12
addikt

tudom sokan fanyalodnak emiatt ezekre a kínai termékekre.

Bár erre annyit mondok én sem férek tőlük :)
nem is tudom őket igazán jól el helyezni , sokszor szét tudnám rúgni :D őket mert hely alig, de aztán elindítok 1 zenét :) és a véleményem rögtön változik....:D :B

nah meg el szoktam vinni haverhoz ahol aztán hallgatjuk ,keményebben.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#15045) dudika10 válasza GeneraL_XTX (#15033) üzenetére


dudika10
veterán

Geniusok hátsó reflexesek. Nagyon nem mindegy, hova rakják őket, és hogy mekkora térfogatot kell megtölteniük (egy csarnokot (=áruház) nem fognak megtölteni).

A z323 "mélyládája" kisebb, mint egy fél pár Genius. Mély hangot nem ad az sem, cserébe búg mint a fene.
A z623 vicc. A logitech nem rakott le hangminőséget az asztalra, és nem is fog a közeljövőben, hiszen az
arculatba nem férne bele egy nagy méretű fadoboz. Náluk a "tejfölösdoboz design" a fő irányvonal.

Sok 2.1 (így az összes logitech rendszer) problémája, hogy magas a vágási frekvencia, és egy filmnél nagyon hülyén veszi ki magát, amikor a mélyládából brummog Batman.

Hamar meg lehet szokni a normális hangzást, de ha nem akarod, akkor legalább ne hirdess butaságot, mert megnehezíted azt, hogy más embereket a jó irányba tereljen a topik. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15046) Cyberpunk válasza trufa12 (#15044) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért itt is van mi jó.;) Stúdióba monitorhangfalnak meg senki nem fog hifi-t használni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15047) AMDFan válasza dudika10 (#15045) üzenetére


AMDFan
addikt

Így van. :K

(#15048) kadet93 válasza CsIrKeRaToR (#15034) üzenetére


kadet93
tag

Jónak tűnik specifikációk alapján. Ez az ár 131 eurónak felel meg kb, amennyiért már inkább r1900 edifiert vegyél szerintem. Beszerzés jóval könnyebb...

(#15049) _adaml21_ válasza Cyberpunk (#15037) üzenetére


_adaml21_
őstag

Én megvédeném a Geniust... Hallottam mindkettőt, és csak annyival gyengébb a mélye a geniusnak, amit helyes elhelyezéssel bőven lehet kompenzálni. Felmerülhet persze, hogy akkor miért nem helyezem el az edifiert is úgy? Hát ott meg azért mindegy, mert akkor már le kell csavarnom a bassust.

Hogy értsétek nekem mi a referencia - egy audi a6 alap hifije; nem többszázezres bose meg bang&olufsen meg mittomén milyen hifik, hanem az alap - nekem az egyszerűen szép.

Na ezt a minőséget azt kell mondjam 90%-ban megközelíti a genius, ha jól van elhelyezve.

Megtapasztaltam a másik végletet is, 3 hétig húztam egy Logi Z523-mal, egyszerűen borzasztó! Filmet nézni lehetetlen vele, úgy búgnak a mélyek, hogy 20 perc után fejfájást kaptam, és a filmet is abbahagytam, zenénél meg voltak a mélyek, meg a magasak, közép sehol.

(#15050) PuMbA válasza GeneraL_XTX (#15033) üzenetére


PuMbA
titán

Hagyjuk már ezt az S330D-t, C3 alig kerül többe és jobb :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.